Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (89 összesen)
  1. #51
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Szinte biztos vagyok benne, hogy a korábbi verziókban ez fordítva volt (a javításnál volt pipa, a féknél nem), nem rémlik, hogy kézzel kapcsolgattam volna. De mindegy, elkövettem azt a hibát, hogy csak magát a bejáratot gyakoroltam.
    Menet kozben elo lehet hivni ezt a menut? Mert ha a box kozepen vagy a vegen van a helyed akkor oke, hogy nyomkodsz, de ha az elejen, akkor eselyed sincs. A celegyenesben meg lenne ideje az embernek.

  2. #52
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Menet kozben elo lehet hivni ezt a menut? Mert ha a box kozepen vagy a vegen van a helyed akkor oke, hogy nyomkodsz, de ha az elejen, akkor eselyed sincs. A celegyenesben meg lenne ideje az embernek.
    Igen, talán Toggle MFD, vagy valami hasonló a funkció neve, amivel lehet léptetni menet közben.

  3. #53
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, talán Toggle MFD, vagy valami hasonló a funkció neve, amivel lehet léptetni menet közben.
    Olvastam rola, de fogalmam sincs, hogy mukodik. Egyebkent VR-ban annyira "immersive" a jatek, hogy mindent kikapcsolok, ami nem az auto resze. Csak ne lenne ilyen rohadt gepigenyes, a 1080ti, a proci, meg a kormany befuti a szobat

  4. #54
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Most néztem vissza, azért álltam annyit a boxkiállásnál, mert be volt pipálva a fékcsere, élőben nem vettem észre. Azt tudja valaki, a játék a fékek állapotától függően önkényesen is aktiválhatja azt a pontot? Csak mert őszintén szólva nem rémlik, hogy valaha hozzányúltam volna (szándékosan legalábbis). De majd legközelebb csekkolom, ha eszembe jut.
    Csak akkor cserél féket ha másfajta fék van beállitva a pit strategynél mint ami fennvan az autón, ha ugyanaz akkor alapból nincs benn a pipa vagy x.

  5. #55
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Csak akkor cserél féket ha másfajta fék van beállitva a pit strategynél mint ami fennvan az autón, ha ugyanaz akkor alapból nincs benn a pipa vagy x.
    Áh kösz, valószínűleg ez lesz a gond, kapkodtam a guminyomással a rajt előtt, a fék rossz beállításon maradhatott.

  6. #56
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    A Roggiában már rengeteg előzés történt, az előzés is sikerült volna, ha nem viselkedsz úgy mintha nem lenne senki melletted és hagysz helyet a pályán. Te a kanyarcsúcsponton a fehér vonalig húzódtál így semmi helyem nem maradt. Átlagosan 90km/h környékén érkezek ott a kanyarcsúcsponthoz az esetnél 50km/h volt a sebességema rázón tehát sikerült volna bevennem a belső ívről is. Ezt írhattad vna privátban is így vagy észreveszem vagy nem és nemis biztos hogy mindenki kívácsi rá.

    "Amíg össze van torlódva a mezőny, amelyik íven behajt a kanyarba (pl külső) ott is ajánlott kijönni (külső), aki nem így tesz, ívváltásnak tekintjük."

    https://www.youtube.com/watch?v=C8lHIkqHR-8






    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Qualy:

    Ugyanaz mint Silverstoneban az utolsó körömre elhatározom hogy most javítok 4 tizedet és erre javítok 1mp-t P7 Tök felesleges számomra az első 25 perc Főleg úgy hogy szinte minden előző körömben vagy kijöttek elém a box-ból vagy utolértem valakit.

    Race:
    T1 figyeltem nagyon és készültem hogy majd mindenki jól körbeautóz az Aston minősíthetetlenül gyenge rajtjai miatt, részben nem így lett gyönyörűen sikerült eljönni.

    A második sikán felé haladva az óvatos első sikán miatt rosszul gyorsítottam ki 3 wide alakult ki középen voltam de mind 2 üldözőm elött az audival belül érkező Terhes Csabi sporttárs úgy döntött meghazudtolja az elmúlt 40 évet és ő lesz az első aki ott onnan és úgy elfordul belső íven, nem így lett mivel én amennyit helyet lehetett hagyni annyit hagytam de jobb oldalamon azt hiszem Deák Feri volt neki is kellett így középen igyekeztem elfordulni de Csaba megforgatott, elment mellettem a teljes mezőny Lóczi úr még azért belém durantot szemből majd megfordultam és indultam, a mezőny után. VOlt még 1-2 balhé így 1-2 helyet simán jöttem előre majd beértem egy SZabó-Radics Páros mögé akik szépen elintézték egymást és közvetve a keresztbevágódó Nissan engem is.

    Végsebességre -10km/h így aki el akart menni mellettem az elment megfordítottam a boxtaktikám 30 perc környékén kijöttem a boxba megjavíttatni a kocsit teletankolni és onnan elszáguldani a célig.

    Az autó nem lett 100%-os de viszonylag jó tempót tudtam vele jönni amikor nem balf*szkodtam el a féktávokat. A többiek tempója/büntetései nyomán sikerült a 8. helyig feljönnöm. Jónás úr haladt előttem a Ferrárival bő 20mp-vel. Tempó alapján meg lehetett volna a verseny végére de Polgár Balázs meg nálam volt 3-4 tizeddel gyorsabb körönként így ő ért utol engem hamarabb amiből szerintem egy iszonyatosan kemény de fair és példás(T1-ben egymás mellett érintés nélkül is el lehet fordulni) adok-kapok kerekedett a végére és az utolsó körben ő nyerte végül az idegek harcát, ehhez külön grat és kösz az élményt.

    Összességében jobban sikerült mint ahogy a futam előtt vártam de rosszabbul mint ahogy a qualy alapján lehetett volna.

  7. #57
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Csak akkor cserél féket ha másfajta fék van beállitva a pit strategynél mint ami fennvan az autón, ha ugyanaz akkor alapból nincs benn a pipa vagy x.
    Igy volt, de most a frissitessel valamit elmokoltak.
    Nekem pl be volt allitva a pit strategia, es meg jo hogy raneztem box elott, mert tok mas volt az mfd-n. Benzin 0, tok mas gumiszett (egy hasznalt) es a guminyomasok is default erteken. Ilyenformán a fekek is be voltak pipalva cserere, pedig nem akartam. Szerencsere idoben eszre vettem, de fejbol kellett beallitanom mindent amit elotte kikalkulaltam, hellyel kozzel sikerult...

  8. #58
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    A Roggiában már rengeteg előzés történt, az előzés is sikerült volna, ha nem viselkedsz úgy mintha nem lenne senki melletted és hagysz helyet a pályán. Te a kanyarcsúcsponton a fehér vonalig húzódtál így semmi helyem nem maradt. Átlagosan 90km/h környékén érkezek ott a kanyarcsúcsponthoz az esetnél 50km/h volt a sebességema rázón tehát sikerült volna bevennem a belső ívről is. Ezt írhattad vna privátban is így vagy észreveszem vagy nem és nemis biztos hogy mindenki kívácsi rá.

    "Amíg össze van torlódva a mezőny, amelyik íven behajt a kanyarba (pl külső) ott is ajánlott kijönni (külső), aki nem így tesz, ívváltásnak tekintjük."

    https://www.youtube.com/watch?v=C8lHIkqHR-8
    Vagy mondjuk mint sokkal gyorsabb pilota, aki a bajnoki cimre hajt es felfogja, hogy 90 perces a futam, nem megy be ket auto melle harmadiknak es akad ossze 3 autoval is. Egyebkent a probarajtnal pont ugyanezt jatszottuk el, csak te voltal a kulso iven, abbol is osszzeakadas lett.

  9. #59
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Tamás gondoltam hogy neked bármiféle felkérés nélkül ki kell fejtened a véleményed ami pontatlan és tényeket mellőz.

    Hirdeted hogy mekkora bajnok vagy minden hozzászólásod alján láthatjuk (hamár a versenytársaid nem ismernek el),de ilyen óriási bajnokként ilyen hibákat ejtesz mint ahogy alább egy mostani eseted bírálata olvasható! Ahogy az idősek szokták mondani sepregess a saját portádon találsz ott rengeteg szemetet. Kérlek a jövőben mellőzd a velem kapcsolatos kommenteket semmilyen szinten nem érdekel, én sem fogom kommentálni a te dolgaid:

    A boxkijárat olyan helyen van, ahol a versenytempóban érkező és a boxból kihajtó pilóta között nagyon nagy sebességkülönbség van. Jelen esetben a kihajtás pillanatában 85 km/h volt a különbség, Csaba 205 km/h-val haladt. A boxból visszatérésnél bár fehér vonal nem volt, de elvárt a biztonságos kihajtás, Tamás egyből átvágott a jobb oldalra, Csaba ekkor 215 km/h-val haladt a sebességkülönbség még mindig 70 km/h volt.Tamás újabb ívváltással balra húzódott, a két autó találkozásakor még mindig 40 km/h sebességkülönbség volt. Az egész esemény nagyon rövid idő, pontosan 5 másodperc alatt játszódott le. Tamásnak a boxból kihajtáskor a bal oldalon kellett volna maradni, ehelyett kétszer is oldalt váltott, a versenytempóban érkező Csaba nem számíthatott erre a szabálytalan viselkedésre, az ütközés elkerülése miatt saját magát törte össze.

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy mondjuk mint sokkal gyorsabb pilota, aki a bajnoki cimre hajt es felfogja, hogy 90 perces a futam, nem megy be ket auto melle harmadiknak es akad ossze 3 autoval is. Egyebkent a probarajtnal pont ugyanezt jatszottuk el, csak te voltal a kulso iven, abbol is osszzeakadas lett.

  10. #60
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    A Roggiában már rengeteg előzés történt, az előzés is sikerült volna, ha nem viselkedsz úgy mintha nem lenne senki melletted és hagysz helyet a pályán. Te a kanyarcsúcsponton a fehér vonalig húzódtál így semmi helyem nem maradt. Átlagosan 90km/h környékén érkezek ott a kanyarcsúcsponthoz az esetnél 50km/h volt a sebességema rázón tehát sikerült volna bevennem a belső ívről is. Ezt írhattad vna privátban is így vagy észreveszem vagy nem és nemis biztos hogy mindenki kívácsi rá.

    "Amíg össze van torlódva a mezőny, amelyik íven behajt a kanyarba (pl külső) ott is ajánlott kijönni (külső), aki nem így tesz, ívváltásnak tekintjük."

    https://www.youtube.com/watch?v=C8lHIkqHR-8
    Csaba sztem ezt dolgozd fel mégegyszer a fékponton 3unk közül te voltál leghátrébb nem voltál semennyire sem előzési pozicóban kb 10 méterrel az apex elött értél a hátsó tengelyem vonalába, te sem gondolod komolyan hogy ebben az esetben én vagyok a hibás a féktávon beljebb is húzodtam hogy legyen helyed lelassulni, elöttünk is voltak, azért mert te berepülőpilotást játszol nem fogok kilökni 3-4 embert hogy te elférj bocs.
    https://drive.google.com/file/d/15z-...ew?usp=sharing

    Majd a VB dönt.
    Utoljára módosította: GilbertP; 2020. 04. 20. 21:20.

  11. #61
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Tamás gondoltam hogy neked bármiféle felkérés nélkül ki kell fejtened a véleményed ami pontatlan és tényeket mellőz.

    Hirdeted hogy mekkora bajnok vagy minden hozzászólásod alján láthatjuk (hamár a versenytársaid nem ismernek el),de ilyen óriási bajnokként ilyen hibákat ejtesz mint ahogy alább egy mostani eseted bírálata olvasható! Ahogy az idősek szokták mondani sepregess a saját portádon találsz ott rengeteg szemetet. Kérlek a jövőben mellőzd a velem kapcsolatos kommenteket semmilyen szinten nem érdekel, én sem fogom kommentálni a te dolgaid:

    A boxkijárat olyan helyen van, ahol a versenytempóban érkező és a boxból kihajtó pilóta között nagyon nagy sebességkülönbség van. Jelen esetben a kihajtás pillanatában 85 km/h volt a különbség, Csaba 205 km/h-val haladt. A boxból visszatérésnél bár fehér vonal nem volt, de elvárt a biztonságos kihajtás, Tamás egyből átvágott a jobb oldalra, Csaba ekkor 215 km/h-val haladt a sebességkülönbség még mindig 70 km/h volt.Tamás újabb ívváltással balra húzódott, a két autó találkozásakor még mindig 40 km/h sebességkülönbség volt. Az egész esemény nagyon rövid idő, pontosan 5 másodperc alatt játszódott le. Tamásnak a boxból kihajtáskor a bal oldalon kellett volna maradni, ehelyett kétszer is oldalt váltott, a versenytempóban érkező Csaba nem számíthatott erre a szabálytalan viselkedésre, az ütközés elkerülése miatt saját magát törte össze.
    Igazad van,kosz, hogy szoltal, mar reg nem frissitettem az alairast, le is szedtem. A szemelyeskedesre es az ujjal mutogatasra en sem vagyok kivancsi, siman hozzaszoltam a Monzai futamhoz, ez a topik cime. Te kiraktal egy videot, en elmondtam a velemenyem. A topik cime nem Terhes Csabi kifakad es nem is SEAT kupa, ugyhogy ahogy Gilbert kollega irta, dolgozd fel.

    Peace

  12. #62
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    A Roggiában már rengeteg előzés történt, az előzés is sikerült volna, ha nem viselkedsz úgy mintha nem lenne senki melletted és hagysz helyet a pályán. Te a kanyarcsúcsponton a fehér vonalig húzódtál így semmi helyem nem maradt. Átlagosan 90km/h környékén érkezek ott a kanyarcsúcsponthoz az esetnél 50km/h volt a sebességema rázón tehát sikerült volna bevennem a belső ívről is. Ezt írhattad vna privátban is így vagy észreveszem vagy nem és nemis biztos hogy mindenki kívácsi rá.

    "Amíg össze van torlódva a mezőny, amelyik íven behajt a kanyarba (pl külső) ott is ajánlott kijönni (külső), aki nem így tesz, ívváltásnak tekintjük."

    https://www.youtube.com/watch?v=C8lHIkqHR-8
    Azert ehhez en is hozza szolnek.
    Mi leveleztunk mar privatban, el is inteztuk a dolgokat, de a tegnapi eset kiakasztott.

    En elismerem a kepessegeid es tudom, hogy a bajnoki cimre hajtasz, de masok is versenyeznenek, meg ha nem is azon a szinten es nem azokert a celokert kuzdenek.
    A tegnapi Roggias akciod meroben hasonlit arra, amit velem csinaltal Silverstoneban. Ott allitolag en fekeztem szarul, pedig Te voltal tul agressiv, olyan helyre mentel be, ahova nem fertel be egyszeruen, legalabb is anelkul nem, hogy vki megforogjon.
    Zandvoortban ugy tertel vissza elem a palyara, hogy majdnem lekaszaltal, en meg telibe vertem vkit hatulrol, annyira megijedtem. Tenyleg fraszt kapok, ha latom a rajtnal, hogy ott vagy a kozelemben.
    Es ezt tenyleg nem bamtasbol mondom, de probalj meg kicsit lazabban kezdeni.

    Egy autoversenyzos mondas szerint, meg senki nem nyert meg egy versenyt az elso kanyarban, de sokan veszitettek ott el.
    Nekem megint tonkre ment a versenyem ennek folyamanyakent.

    En csak poenbol vagyok itt, szarok a bajnoksagra. De az nem poen, hogy most mar masodjara kell az akciod miatt a mezony vegerol felkapaszkodnom. A kozepmezony nagyon suru, nem egyszeru, sok a jo pilota ott is, ha nem is Alienek.

    Respect

  13. #63
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Gilbert továbbra sem értek veled egyet. Én az előzési manővert 115-120 méternél kezdtem meg, az apextől 25-30 méterre már az autóm első tengelye a te autót hátsó tengelyének vonalában volt. A kanyarban melletted jobbról nem volt senki és bőven volt hely is. Bezártad előttem az ajtót, nem a választott íveden maradtál.

    A szabályzat szerint:
    "Amit szigorúan tilos: idióta vonalvezetést használni, cikázni a másik előtt, blokkolni, "bezárni az ajtót". A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj. Ha a másik ügyesebb és később fékez, sőt mi több hamarabb éri el a kanyar bejáratát akkor fogadd el hogy vesztettél. A következő kanyarban neked lesz lehetőséged előzésre"

    A normál tempóm 60%ával haladtam simán bevettem volna a kanyart ha van helyem.

    https://www.youtube.com/watch?v=KI_H...MsU-KQ&index=1


    Én itt lezárom.

    Üdv
    Csaba




    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Csaba sztem ezt dolgozd fel mégegyszer a fékponton 3unk közül te voltál leghátrébb nem voltál semennyire sem előzési pozicóban kb 10 méterrel az apex elött értél a hátsó tengelyem vonalába, te sem gondolod komolyan hogy ebben az esetben én vagyok a hibás a féktávon beljebb is húzodtam hogy legyen helyed lelassulni, elöttünk is voltak, azért mert te berepülőpilotást játszol nem fogok kilökni 3-4 embert hogy te elférj bocs.
    https://drive.google.com/file/d/15z-...ew?usp=sharing

    Majd a VB dönt.

  14. #64
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    A szabályzat szerint:
    "Amit szigorúan tilos: idióta vonalvezetést használni, cikázni a másik előtt, blokkolni, "bezárni az ajtót". A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj. Ha a másik ügyesebb és később fékez, sőt mi több hamarabb éri el a kanyar bejáratát akkor fogadd el hogy vesztettél. A következő kanyarban neked lesz lehetőséged előzésre"
    Azért tegyük hozzá, hogy a szabályzat ezen pontja elsősorban a normál versenyszituációkra vonatkozik, amikor éppen két autó harcol egymással. Az első kanyarokban a torlódást kihasználva furakodni előre nem mondanám, hogy echte szabálytalan, de azért a pofátlan kategória. Főleg annak tükrében, hogy direkt előre felhívtuk a figyelmet, hogy a monzai első kör különösen kényes ilyen tekintetben.

  15. #65
    Azért hogy valami pozitiv is legyen, hatalmas gratula a mezőnynek, mert monzán ilyen T1-t ritkán látni!!!

  16. #66
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Azért hogy valami pozitiv is legyen, hatalmas gratula a mezőnynek, mert monzán ilyen T1-t ritkán látni!!!
    Már csak tovább kell fejleszteni T2-T3-ra is

  17. #67
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Roggia (T3) sikános eset margójára, találós kérdések:
    - Betanulás nélkűl, elsőre, sikerűlne-e 3 autónak egymás mellett abszolválnia a sikánt, úgy hogy se a hurkára ne kerűljön senki, és a kijáraton se legyen homokos senki?
    - A legbelső, triplán előnytelen íven lévőnek mennyivel kellene bevennie, egy 80'-os kanyart, egy 4m hosszú kocsival, a 6m széles pályán?

  18. #68
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Roggia (T3) sikános eset margójára, találós kérdések:
    - Betanulás nélkűl, elsőre, sikerűlne-e 3 autónak egymás mellett abszolválnia a sikánt, úgy hogy se a hurkára ne kerűljön senki, és a kijáraton se legyen homokos senki?
    - A legbelső, triplán előnytelen íven lévőnek mennyivel kellene bevennie, egy 80'-os kanyart, egy 4m hosszú kocsival, a 6m széles pályán?
    +1
    Megeri-e az első körben egy másfél órás futamon ekkora kockázatot bevallalni?

    +2
    Vajon mennyire fair így, több felvételbol és szögből elemezve nyugodtan a karosszekbol megitelni egy döntést, amit valaki a pillanat hevében, egy versenyszituacioban hozott?

  19. #69
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Esetleg a szabályt kiegészíteni vagy módosítani azzal, hogy a rajt utáni első pár kanyarban csak akkor van vki előzési pozícióban, ha a féktáv végére (kanyarív megkezdéséig) min. az előzendő autó első tengelyében van az előző autó eleje? Meg lehet, hogy úgy általában is.
    Ez már az előzendő számára is egyértelműnek kell legyen, ez a hátsó tengellyel egy vonalban levőség szerintem csak a vitás esetekre jó, mert annyira relatíve könnyű beszúrni, de az előzőnek azt elég nehéz pontosan észlelnie...
    Ez a szabály nekem sohasem volt szimpi...
    Utoljára módosította: 1m1; 2020. 04. 21. 12:09.

  20. #70
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Gilbert továbbra sem értek veled egyet. Én az előzési manővert 115-120 méternél kezdtem meg, az apextől 25-30 méterre már az autóm első tengelye a te autót hátsó tengelyének vonalában volt. A kanyarban melletted jobbról nem volt senki és bőven volt hely is. Bezártad előttem az ajtót, nem a választott íveden maradtál.

    A szabályzat szerint:
    "Amit szigorúan tilos: idióta vonalvezetést használni, cikázni a másik előtt, blokkolni, "bezárni az ajtót". A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj. Ha a másik ügyesebb és később fékez, sőt mi több hamarabb éri el a kanyar bejáratát akkor fogadd el hogy vesztettél. A következő kanyarban neked lesz lehetőséged előzésre"

    A normál tempóm 60%ával haladtam simán bevettem volna a kanyart ha van helyem.

    https://www.youtube.com/watch?v=KI_H...MsU-KQ&index=1


    Én itt lezárom.

    Üdv
    Csaba


    Csaba értelmezésbeli a probléma én nem váltottam ívet a fékpont kb 150 méternél van te ezen a ponton még 3 autó közül leghátul tartozkodsz, nem vagy melettem de mégcsak Deák Ferivel sem vagy egyvonalban én középre húzodtam majd megkezdtem az én jogosan megválasztott ivemben a kanyarodást figyelve mind a kettötökre amennyire tudtam arra nem számitottam hogy a fékút utolsó 15%-ban kivánsz végrehajtani egy semmiböl jött előzést.

    Amikre fent hivatkozol nem valosultak meg egyszerűen nézd meg a kocsim melyik pontján löktél meg, az első tengelyemig az apex vonaláig sem értél el tehát még ott sem voltál pozicióban.


    Az hogy pozicióban vagy az azt jelenti hogy már a fékponton ott vagy de nem voltál.

    Bár semmit nem bizonyit de kérlek ezekkel a paraméterekkel egyedül csináld meg ezt a kanyart úgy ahogy tervezted, mert ha ott nem engem löksz ki akkor DEák Ferit pasziroztad volna le a pályáról ebben szinte biztos vagyok, szóval kérlek tegyél fel egy videót hogy sikerül egyedül ugyanezzel a tempóval és szögben elfordulni.

    Szerencsédre ritkán hibázól de akkor jobb lenne ezt elismerni.

    Tisztában vagyok a sebességeddel valszeg ha ezt a berepülést nem teszed meg is megelőzől a versenyen csak legalább az enyémet nem teszed tönkre

    Béke és tisztelet.!

    Üdv
    Gilbert

  21. #71
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    A futam Rank értékelése:
    http://rank.gtr-masters.hu/series/3/Mz9

  22. #72
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg a szabályt kiegészíteni vagy módosítani azzal, hogy a rajt utáni első pár kanyarban csak akkor van vki előzési pozícióban, ha a féktáv végére (kanyarív megkezdéséig) min. az előzendő autó első tengelyében van az előző autó eleje? Meg lehet, hogy úgy általában is.
    Ez már az előzendő számára is egyértelműnek kell legyen, ez a hátsó tengellyel egy vonalban levőség szerintem csak a vitás esetekre jó, mert annyira relatíve könnyű beszúrni, de az előzőnek azt elég nehéz pontosan észlelnie...
    Ez a szabály nekem sohasem volt szimpi...
    Fejtsd ki légyszives konkrétan hogy mi az ami nem szimpi, mert ebből egy árva szót sem értek.

  23. #73
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Fejtsd ki légyszives konkrétan hogy mi az ami nem szimpi, mert ebből egy árva szót sem értek.
    Az, hogy ha az előző autó óra a megelőzendő hátsó tengelyének egy vonalában van, az már előzési pozíciónak számít, így elvileg biztosítani kell neki a helyet kanyarodáskor.

  24. #74
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Az, hogy ha az előző autó óra a megelőzendő hátsó tengelyének egy vonalában van, az már előzési pozíciónak számít, így elvileg biztosítani kell neki a helyet kanyarodáskor.
    Ne az orra, hanem az elso tengely a hatso tengellyel legyen egy vonalban. Onnantol ne szabadjon razarni.
    A problema ezzel is az, hogy a verseny heveben maskepp dont az ember. En pl. amikor Balazzsal harcoltam, mar siman a T1 ben elfordulhattam volna ugy, hogy rahuzok a balos kerekvetore es jobb az exitem, de feltem, hogy mi van, ha nem figyel, vagy csak eg a verseny lazban, akkor megforgat.

    Ha ilyen esetben nem hagyok helyet neki es megforgat, akkor persze ovhatok utolag, de azzal nem lesz jobb helyezesem. Ha nem huzok ra, akkor meg szarul jovok ki a kanyarbol es ram tud gyorsulni az ellenfel. Balazs szvsz a csomagtartoba nyomta a pedalt a kurva grandeban, eszmeletlen milyet gyorsul a porsche

  25. #75
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Az, hogy ha az előző autó óra a megelőzendő hátsó tengelyének egy vonalában van, az már előzési pozíciónak számít, így elvileg biztosítani kell neki a helyet kanyarodáskor.
    Így ok.
    Viszont akkor nincs nagy baj, mert ilyen szabályunk nincs.

    Az előzési pozicíó fogalma ez:
    A VB előzési pozíciónak fogadja el, ha a támadó az egyenes végén (fékezési pont) a védekező hátsó tengelyénél előrébb van. Amennyiben a támadó gyorsabb és sikerül előzési pozícióba kerülnie, joga van a kanyarban is a védő mellett maradni.
    Amennyiben valaki nem tud előzési pozícióba kerülni, de mégis előz, ami balesetben végződik, majdnem biztos lehet benne hogy ő fogja kapni a büntetést.
    Ami elég nagy különbség.

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •