Találatok: 1 - 19 (19 összesen)
  1. #1
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Újrakezdéshez konfig

    Sziasztok,
    kb. 10 éve hogy nem szimulátorozom, de mostanában mégis elkezdtem gondolkodni a “visszatérésen” :-)
    PC-m és Windows-os gépem nincs, egy Logitech Momo Force kormány valahol a padláson szintén 10 éve (lehet hogy nem is jó már), szóval "nekem semmim, de semmim sincsen" :-)


    Milyen konfigot javasolnáltok az újrakezdéshez?


    Nézegettem a RaceRoom szimulátor szettjeit: https://www.raceroomstore.com/shop_en/list_page?cat=19 egy picit húzósak az árak, viszont tetszik hogy össze van rakva az egész egyben.
    De nem tudom hogy a konfig amit adnak, Logitech 920 és valami ITX PC az mennyire oké.


    Ha már ennyi pénzt rászánna az ember, akkor már ne legyenek kompromisszumok, ne kelljen bármilyen grafikát lejjebb venni, stb.


    Mit javasolnátok? Ki lehet ezt hozni olcsóbban, jobban, vagy ez így jó ahogy van?


    Ezt a hardvert kínálják:

    Hardware:
    - Ergonomic racing seat RR55
    - Adjustable black tube frame including seat slider
    - Adjustable brackets for steering wheel/pedals/PC/monitor/keyboard

    Electronic:
    - 24“ (60,9 cm) monitor and Gaming PC ITX
    - 5.1 sound system incl. brackets
    - High-quality steering wheel and pedal set
    - Wireless keyboard with touch pad

    Software:
    - Operating system Windows 10
    - RR Racing Experience Software pre-installed

    Technical details:

    Gaming PC ITX
    - Motherboard Asus H110I-PLUS
    - Processor: CPU Intel core i5 - 7500
    - Memory: RAM DDR4-2133 DIMM 16GB
    - Disk space: SSD 500 GB SATA
    - Graphics: Geforce GTX 1060 OC

    Logitech G920 steering wheel /pedal set/ shifter:
    - Force-Feedback steering wheel with 2 engines
    - Speed and shift LED‘s
    - Hand stitched real leather
    - many free programmable buttons

    Logitech 5.1 Sound system 75W:
    - 75 watts effective
    - Speakers: 48 watts effective (2 x 8 W in the front, 16 W in the center, 2 x 8 W in the rear)
    - Subwoofer: 27 watts effective
    - Total peak power: 150 watts
    - Frequency range: 45 Hz – 20 kHz

  2. #2
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Segítünk mindenben, csak gyere.
    Rossznak nem mondanám, de szerintem avval hogy "kompletten" megveszed, keveset profitálsz, mert összerakni, továbbra is neked kell.
    Az ár értéke viszont elég húzós.
    A gép szimulátorozáshoz alsó-közép kategória. fullhd-ben magas grafikai beállításokkal szépen elmegy, (60+fps) de a kompromisszum mentes grafikához, vagy a stabil 100+ FPS-hez kevés. (ACC, vagy újabb grafikus motorral hajtott játékoknál) VR szóba sem jöhet, legfeljebb IR, vagy AC közepes grafikával.
    A G920 rendben van, de ebben a kategóriában indul pl a T300-is ami elég komoly vetélytárs.
    Ha részenként veszed meg, szerintem lényegesen jobban jársz. Vagy olcsóbban kijössz, vagy ennél lényegesen jobbat rakhatsz össze.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 04. 04. 01:36.

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Hello újra!

    Első körben azt kellene körülhatárolni, hogy melyik programmal, milyen minőségben szeretnél játszani, használni. Ami AC alatt röpűl, az ACC alatt reccenősebb. A kijelző felbontása behatárolja a vga számításigényét. FullHD, 4k? Ivelt, 3 monitor, esetleg VR? Azon milyen minimum fps-t szeretnél elérni?
    Nyílván minél több a kereted rá, annál kényelmesebb, jobb dolgok közűl válogathatsz.
    Cockpit-nél milyen szempontjaid vannak? Lenne neki állandó helye, vagy gyosan összecsukható legyen?
    Bonyolultabb a kérdés, mintsemhogy rövid-gyors választ lehetne rá adni.

    Mielött még megrendelnéd, gyorsan lebeszélnélek a raceroom-os csomagról. Kistulzással, kétszerolyanjót összerakunk neked abból, akár egy ipon-os rendeléssel. 24-es monitort, már hármasával dobják ki a szimesek...

  4. #4
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Ezt az egybecuccot sürgősen el kell felejteni, elképesztően túlárazott. Ennyi pénzért egy ilyen pc-t odarakni nevetséges... A cockpit lehet hogy jó, de a logi kormány helyett én is a T300 ajánlanám sokkal finomabb, precízebb.

  5. #5
    3000 euro az tényleg rohadt drága, pláne ilyen gyenge forint mellett. 400 ezerből elég jó gépet össze lehet rakni. de néha árulnak komplett használtat is 300 magasságában, amit bátran meg lehet venni. Kormányra én is a Thrustmaster T300-at ajánlanám kezdésnek (pár napja is került fel ide egy Alcantara belőle hirdetve), sokkal finomabb, mint a Logitech (nem bántva azt, csak a szíjhajtás egyszerűen jobb). Pedálból mindenképp load-cell fékeset vegyél, Fanatec Clubsport V2 vagy V3 akad néha használtan is, bátran meg lehet azokat is venni, ahogy egy T300-at úgyszintén.
    Cocpit az meg eléggé egyéni preferencia kérdése. Abból is akad néha használt az újhoz képest jutányos áron. Én most egy Audi TT RS ülésen ülök, amit amúgy munkára is használok. 40-ért találtam rá és vadonat új volt (az új ára messze 100 felett van), ilyen kategóriájú ülést egy cocpit-ben sem találsz. Érdemes ebben is gondolkodni. Nálam első a kényelem, mert melóra is használom, ugyanakkor egy normális autóülés mindig is komfortosabb lesz, mint a cockpit-ek túlárazott és viszonylag spártai hokedlijei.

  6. #6
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    3000 euro az tényleg rohadt drága, pláne ilyen gyenge forint mellett. 400 ezerből elég jó gépet össze lehet rakni. de néha árulnak komplett használtat is 300 magasságában, amit bátran meg lehet venni. Kormányra én is a Thrustmaster T300-at ajánlanám kezdésnek (pár napja is került fel ide egy Alcantara belőle hirdetve), sokkal finomabb, mint a Logitech (nem bántva azt, csak a szíjhajtás egyszerűen jobb). Pedálból mindenképp load-cell fékeset vegyél, Fanatec Clubsport V2 vagy V3 akad néha használtan is, bátran meg lehet azokat is venni, ahogy egy T300-at úgyszintén.
    Cocpit az meg eléggé egyéni preferencia kérdése. Abból is akad néha használt az újhoz képest jutányos áron. Én most egy Audi TT RS ülésen ülök, amit amúgy munkára is használok. 40-ért találtam rá és vadonat új volt (az új ára messze 100 felett van), ilyen kategóriájú ülést egy cocpit-ben sem találsz. Érdemes ebben is gondolkodni. Nálam első a kényelem, mert melóra is használom, ugyanakkor egy normális autóülés mindig is komfortosabb lesz, mint a cockpit-ek túlárazott és viszonylag spártai hokedlijei.
    Szeribtem is legozzad ossze inkabb. En vennek egy eros amd procit 16gb ramot egy hasznalt kb 50e huf erteku videokartyaval amit a 3080 szeria megjelenesekor cserelnek vagy 3080 ra vagy 2080 ra addig meg tokeletesen elvisz mindent amit kell. Kormanybol meg neznek hasznaltan egy osw 1-et meg pedalbol hozza szibten hasznaltan egy fana v3 -at aztan ennyi.


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  7. #7

    Újrakezdés

    Sziasztok!
    Üdvözlök mindenkit újra. Szeretnék visszatérni a szimulátorozáshoz. A rig már kész van és a nyugállományú DFGT lett aktiválva ideiglenesen. T300 v TS PC Racer lesz a bázis. DD sajnos nem jöhet szóba. Pedál ügyben viszont nem tudom mi legyen. Az biztos, hogy load cell-t szeretnék. Így szóba jöhet Tlcm, PTR (ha még csinálnak a simhouse-nál), Fanatec. CS v3 nagyon tetszik, állítólag jó is csak tartok a megbízhatóságától és a Fanatec support-tól. Ti milyen pedál szettet ajánlotok? Előre is köszönöm a segítséget!

  8. #8
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Üdvözlök mindenkit újra. Szeretnék visszatérni a szimulátorozáshoz. A rig már kész van és a nyugállományú DFGT lett aktiválva ideiglenesen. T300 v TS PC Racer lesz a bázis. DD sajnos nem jöhet szóba. Pedál ügyben viszont nem tudom mi legyen. Az biztos, hogy load cell-t szeretnék. Így szóba jöhet Tlcm, PTR (ha még csinálnak a simhouse-nál), Fanatec. CS v3 nagyon tetszik, állítólag jó is csak tartok a megbízhatóságától és a Fanatec support-tól. Ti milyen pedál szettet ajánlotok? Előre is köszönöm a segítséget!
    Szia,
    Mi a probléma a Fanatec megbízhatósággal és a supportal? Saját tapasztalatom az, hogy az olcsóbb (CSL) cuccaikkal nincs sok baj, ha pedig van azt profin megoldja a support. Én bátran ajánlom.

    Továbbá elég nagy a szórás árban a felsorolt pedálok között, bár a PTR pedálról csak annyit találtam, hogy Logitech pedált lehet loadcellessé alakítani...

    A Thrustmaster és Logitech megoldásoktól miért nem tartasz?

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Üdvözlök mindenkit újra. Szeretnék visszatérni a szimulátorozáshoz. A rig már kész van és a nyugállományú DFGT lett aktiválva ideiglenesen. T300 v TS PC Racer lesz a bázis. DD sajnos nem jöhet szóba. Pedál ügyben viszont nem tudom mi legyen. Az biztos, hogy load cell-t szeretnék. Így szóba jöhet Tlcm, PTR (ha még csinálnak a simhouse-nál), Fanatec. CS v3 nagyon tetszik, állítólag jó is csak tartok a megbízhatóságától és a Fanatec support-tól. Ti milyen pedál szettet ajánlotok? Előre is köszönöm a segítséget!
    Fanatec CSL (LC) pedálsort 200eu-ért vesztegetik újonnan. Ez egy elég jó belépő szett, de alapból kemény a féke, és állítgatási lehetőge nincsen (neked kell beszerezni 3rd party puhább elasto-kat, vagy rugókat).
    Van az első, V1-es CSL Elite szett (loadcell-el felvértezve is), amit már nem árulnak, de használtan ~200eu körűl megy. Picit jobb kialakítás mint a sima CSL, de a loadcell-je tud ciceregni, nem jó az elhelyezése a pedálkar tetején van.
    új V2-es CSL Elite szett 300eu variálható fékerő, elasto-k. Loadcell is jó helyen van, pontos.
    CS V3-as szett meg 400eu újonnan (használtan 130-140ft körül látni). Abba meg kötelező vétel a "performance kit". úgy közel tökéletes.
    Esetleg használtan ClubSport V2-es pedálra is vadászhatsz. Nemnagyon hallottam hogy lett volna annak valami gondja/nyűgje.

    TM mellett Logitech-nek van új LC pedálja, de elég borsos árú. Mivel új model, kitudja hosszabb távon meddig bírja, de nagyon strapának tűnik.

    Ezenkívűl barkácsos megoldások léteznek még (like PTR). Potis logitech-et, vagy thrustmaster pedált lehet felokosítani velük. Nekem ezekről nincs tapasztalatom, nyílván nem "gyári" megoldások. pl.:
    https://www.loadcellmod.com/
    https://www.ricmotech.com/load-cell-...er-t3pa-pedals

    YouTube-on is nézz szét a tesztek, review-k között mielött döntenél.
    Utoljára módosította: Kettel; 2022. 10. 28. 14:58.

  10. #10
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Szia,
    Mi a probléma a Fanatec megbízhatósággal és a supportal? Saját tapasztalatom az, hogy az olcsóbb (CSL) cuccaikkal nincs sok baj, ha pedig van azt profin megoldja a support. Én bátran ajánlom.

    Továbbá elég nagy a szórás árban a felsorolt pedálok között, bár a PTR pedálról csak annyit találtam, hogy Logitech pedált lehet loadcellessé alakítani...

    A Thrustmaster és Logitech megoldásoktól miért nem tartasz?
    Itt a fórumon olvastam olyan hozzászólásokat, hogy hamar problémás lett az eszköz és a support még email-re sem válaszolt. Ha nincs gond a Fanatec-el annak csak örülök. Árban azért nagy a szórás mert nem ragaszkodom a drágább pedálhoz ha van jó kevesebbért is .

  11. #11
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Fanatec CSL (LC) pedálsort 200eu-ért vesztegetik újonnan. Ez egy elég jó belépő szett, de alapból kemény a féke, és állítgatási lehetőge nincsen (neked kell beszerezni 3rd party puhább elasto-kat, vagy rugókat).
    Van az első, V1-es CSL Elite szett (loadcell-el felvértezve is), amit már nem árulnak, de használtan ~200eu körűl megy. Picit jobb kialakítás mint a sima CSL, de a loadcell-je tud ciceregni, nem jó az elhelyezése a pedálkar tetején van.
    új V2-es CSL Elite szett 300eu variálható fékerő, elasto-k. Loadcell is jó helyen van, pontos.
    CS V3-as szett meg 400eu újonnan (használtan 130-140ft körül látni). Abba meg kötelező vétel a "performance kit". úgy közel tökéletes.
    Esetleg használtan ClubSport V2-es pedálra is vadászhatsz. Nemnagyon hallottam hogy lett volna annak valami gondja/nyűgje.

    TM mellett Logitech-nek van új LC pedálja, de elég borsos árú. Mivel új model, kitudja hosszabb távon meddig bírja, de nagyon strapának tűnik.

    Ezenkívűl barkácsos megoldások léteznek még (like PTR). Potis logitech-et, vagy thrustmaster pedált lehet felokosítani velük. Nekem ezekről nincs tapasztalatom, nyílván nem "gyári" megoldások. pl.:
    https://www.loadcellmod.com/
    https://www.ricmotech.com/load-cell-...er-t3pa-pedals

    YouTube-on is nézz szét a tesztek, review-k között mielött döntenél.
    A CSL LC nagyon szimpatikus és a 3drap.it elastomerjeivel könnyen beállítható a pedál keménysége. Egyenlőre úgy érzem ez lesz és köszönöm a válaszokat!

  12. #12
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    A CSL LC nagyon szimpatikus és a 3drap.it elastomerjeivel könnyen beállítható a pedál keménysége. Egyenlőre úgy érzem ez lesz és köszönöm a válaszokat!
    Olyan pedálja Csabinak van, úgyhogy konkrét kérdéssekkel őt kell bombáznod

  13. #13
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Szia,
    Mi a probléma a Fanatec megbízhatósággal és a supportal? Saját tapasztalatom az, hogy az olcsóbb (CSL) cuccaikkal nincs sok baj, ha pedig van azt profin megoldja a support. Én bátran ajánlom.

    Továbbá elég nagy a szórás árban a felsorolt pedálok között, bár a PTR pedálról csak annyit találtam, hogy Logitech pedált lehet loadcellessé alakítani...

    A Thrustmaster és Logitech megoldásoktól miért nem tartasz?
    Neked CSL LC van?

  14. #14
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Neked CSL LC van?
    Igen


    Sent from my iPad using Tapatalk

  15. #15
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Igen


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Mik a tapasztalataid, véleményed?

  16. #16
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Mik a tapasztalataid, véleményed?
    Nem rossz pedál, de eléggé alap. A gáz cipőben elég érzéketlen, tehát nagyon könnyen jár és nehezen tudom adagolni. A fék szerintem jó (60 kg-os LC, 85-90%-on használva).
    Eléggé hangos, mikor lenyomod/hirtelen felengeded a pedálokat, mert fém a fémmel érintkezik. Vannak modok a neten, 3drap pl a legtöbb hibára/hiányosságra kínál megoldást, de annyiért már nem vagyok benne biztos, hogy megéri a pedál és mondjuk az új CSL Elite v2 talán jobban megérné.
    Logitech G29-em volt TrueBrake mod-al... Ég és föld a különbség, a CSL javára.

    Ha most kéne pedál szettet választanom, akkor CSL Elite V2-t vennék, vagy használtan egy CS v3.

    Persze egy rig vagy egy jó stabil állvány ezekhez a pedálokhoz nélkülözhetetlen.

  17. #17
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Nem rossz pedál, de eléggé alap. A gáz cipőben elég érzéketlen, tehát nagyon könnyen jár és nehezen tudom adagolni. A fék szerintem jó (60 kg-os LC, 85-90%-on használva).
    Eléggé hangos, mikor lenyomod/hirtelen felengeded a pedálokat, mert fém a fémmel érintkezik. Vannak modok a neten, 3drap pl a legtöbb hibára/hiányosságra kínál megoldást, de annyiért már nem vagyok benne biztos, hogy megéri a pedál és mondjuk az új CSL Elite v2 talán jobban megérné.
    Logitech G29-em volt TrueBrake mod-al... Ég és föld a különbség, a CSL javára.

    Ha most kéne pedál szettet választanom, akkor CSL Elite V2-t vennék, vagy használtan egy CS v3.

    Persze egy rig vagy egy jó stabil állvány ezekhez a pedálokhoz nélkülözhetetlen.
    V1-es CSL Elite volt régebben és szerettem. A V2 biztosan még jobb. Még osztok-szorzok, agyalok. Nem akarom elkapkodni. A döntésig marad a DFGT pedál squash labdával😂
    Köszönöm szépen az infókat!

  18. #18
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Fanatec sztori: A CSL McLaren GT3 v2 kormányomon nem akart firmware-t frissíteni... Írtam a gyártónak, kérték, hogy mutassam meg videón. Megmutattam. Ingyenesen inverz csomagként vissza küldtem nekik.
    Nagyjából 2 hét múlva meg is érkezett a teljesen új kormány.
    Ami plusz a dologban, hogy odafigyelnek a vásárlói visszajelzésekre, mert a váltó irgalmatlanul hangos volt, akkorákat csattant, mint az állat. Az újban már egyáltalán nem hangos (azért a modot megcsináltam hozzá).
    Mindenesetre elég pozitív a megítélésem a céggel kapcsolatban.

  19. #19
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Fanatec sztori: A CSL McLaren GT3 v2 kormányomon nem akart firmware-t frissíteni... Írtam a gyártónak, kérték, hogy mutassam meg videón. Megmutattam. Ingyenesen inverz csomagként vissza küldtem nekik.
    Nagyjából 2 hét múlva meg is érkezett a teljesen új kormány.
    Ami plusz a dologban, hogy odafigyelnek a vásárlói visszajelzésekre, mert a váltó irgalmatlanul hangos volt, akkorákat csattant, mint az állat. Az újban már egyáltalán nem hangos (azért a modot megcsináltam hozzá).
    Mindenesetre elég pozitív a megítélésem a céggel kapcsolatban.
    Majdnem biztos, hogy Fanatec lesz a nóta vége. Köszi!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •