Találatok: 1 - 11 (11 összesen)
  1. #1

    AC SEAT - büntetések - Fuji

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Fuji - 2020. március 22.

    Óvások:
    A R1 1:15 Poszmik Gilbert-Zelfel Tamás-Balogh András: Poszmik Gilbert - lökés - 3 figyelmeztetés
    A R1 4:30 Poszmik Gilbert-Balogh András: Poszmik Gilbert - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    A R1 4:44 Szabó Csaba2-Balogh András: Szabó Csaba2 - kiforgatás - 2 figyelmeztetés
    A R2 1:48 Vizner-Piski -Horváth Márk: - versenybaleset
    A R2 13:40 Poszmik - Piski: Piski Tamás - lökés - 2 figyelmeztetés
    A R2 16:51 Máté Mihálylovics- Piski: - versenybaleset
    A R2 24:48 Csaba Homoki - Poszmik: - versenybaleset
    B R1 21:17 Varga Tamás-Mészáros Gábor-Vida Zoltán: Varga Tamás - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    B R2 2:48 Kéri Szabolcs-Vida Zoltán: Kéri Szabolcs - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    B R2 31:10 Zengő Ádám - Mészáros Gábor: Zengő Ádám - kiforgatás - 3 figyelmeztetés

    Szabálytalan időmérő kör:
    Kohári Roland - 3 figyelmeztetés
    Zsigovics Péter - 3 figyelmeztetés

    Vágások:
    Bernhardt Gábor 3 vágás - 4 figyelmeztetés
    Homoki-Szabó Csaba 3 vágás - 4 figyelmeztetés
    Horváth Márk 3 vágás - 4 figyelmeztetés
    Kohári Roland 8 vágás - 8 figyelmeztetés
    Kovács Geri 6 vágás - 8 figyelmeztetés
    Piski Tamás 3 vágás - 4 figyelmeztetés
    Poszmik Gilbert 3 vágás - 4 figyelmeztetés
    Sári András 6 vágás - 8 figyelmeztetés
    Vizner Gábor 5 vágás - 4 figyelmeztetés
    Oszlár Dominik 3 vágás - 4 figyelmeztetés
    Szabó Ferenc 3 vágás - 4 figyelmeztetés
    Zsigovics Péter 3 vágás - 4 figyelmeztetés

    Szabó Ferenc nem jelezte a megadott módon a BUÁ letöltését - 1 figyelmeztetés

    Kiss Szabi és Mammel Erik Rank App nélkül vettek részt a futamon - DQ a Fuji futamról

    Az összevont büntetések összesítve:
    2 db Boxutca Áthajtás: Kohári Roland, Kovács Geri, Piski Tamás, Poszmik Gilbert, Sári András,
    1 db Boxutca Áthajtás: Bernhardt Gábor, Homoki-Szabó Csaba, Horváth Márk, Kéri Szabolcs, Oláh Gergely, Oszlár Dominik, Szabó Ferenc, Varga Tamás, Vizner Gábor, Zengő Ádám, Zsigovics Péter,
    3 db figyelmeztetés: Asztalos András, Balogh Gábor, Boros Gyevi Lóránt, Bozsó Marci, Fellenbeck Zsolt, Gera András, Gombos Gergő, Hevesi Sándor, Homoki-Szabó Csaba, Kéri Attila, Kovács Geri, Lányi Tamás, Szabó Ferenc, Tuzy János Pál,
    2 db figyelmeztetés: Faragó Imi, Kéri Szabolcs, Kohári Roland, Poszmik Gilbert, Szabó Csaba2, Varga Tamás,
    1 db figyelmeztetés: Morvai Norbert

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Kiss Szabi és Mammel Erik Rank App nélkül vettek részt a futamon - DQ a Fuji futamról
    Nem vettem részt a futamon, csupán a szerver belépést teszteltem a restart után.

  3. #3
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Tisztelt VB!

    Amint azt a futam utan jeleztem a forumban es privatban Lanyi Tominak is, a vagas-ellenorzesben valami hiba volt, igy ha visszaadtam idot, elvettem a gazt, akkor is beirta a buntetest.

    A replayen eleg latvanyos, meg a vezetest is atadtam Morvai Norbinak, csak hogy ne legyek buntetve, de igy is osszegyult a harom figyelmeztes. Kerlek nezzetek meg tuzetesebben, egyertelmuen latszik, hogy nem szereztem vagassal elonyt.

  4. #4
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Kiss Szabi és Mammel Erik Rank App nélkül vettek részt a futamon - DQ a Fuji futamról
    A kvalifikáció közben leállt a szerver és a futamra vissza se léptem. Mondjuk épp emiatt tök mindegy a DQ, csak jelzem.
    Amúgy meg változott a Rank App-al bármi Watkins Glen óta, hogy ott még megvolt, most meg már anélkül mentem? Lemaradtam valamiről?

  5. #5
    Szabó Ferenc53 Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 01. 24.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    84

    Büntetés letöltése

    A büntetésem letöltöttem az első kör után, de nekem nem működik ez a google replay… nem tudom, hogyan lehet, működésre bírni, ha valaki segítene, megköszönném. Most megint kaptam áthajtásos büntetést, de a figyelmeztetések száma ugyanannyi maradt. Mikor valaki leszorít, vagy kilök, vagy véletlenül kicsúszok akár fél kerékkel, vagy ha többen jönnek mögöttem és inkább lehúzódok a pályáról, vagy félreállok ha elrontotta az időmérő körömet, a szerver mindig pittyeg. Igyekszek szabályosan versenyezni, nem akarok mindenáron nyerni, csak szeretném jól érezni magam, de ha másból sem áll a verseny mint sípolásból, figyelmeztetésből, meg áthajtásból, már kezd elmenni a kedvem. a wtcr eddigi futamait sikerült egyetlen ütközés nélkül végig versenyezni, itt meg állandóan csak a sípolás, meg figyelmeztetések halmaza mindenkinél. Az áthajtásomat jeleztem a futam hozzászólásokba, nem figyeltem, hogy máshol kellett volna, de letöltöttem
    Utoljára módosította: szabi811; 2020. 04. 02. 11:53.

  6. #6
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt VB!

    Amint azt a futam utan jeleztem a forumban es privatban Lanyi Tominak is, a vagas-ellenorzesben valami hiba volt, igy ha visszaadtam idot, elvettem a gazt, akkor is beirta a buntetest.

    A replayen eleg latvanyos, meg a vezetest is atadtam Morvai Norbinak, csak hogy ne legyek buntetve, de igy is osszegyult a harom figyelmeztes. Kerlek nezzetek meg tuzetesebben, egyertelmuen latszik, hogy nem szereztem vagassal elonyt.
    Tomi, megnéztem a replayt.
    A rank app az első futamon a 2. és a 16. körben, a második futamon a 10. és a 14. körben jelzett olyan vágást, ahol a kör végéig nem adtad vissza a megfelelő időt. Mindegyik esetnél az előtte és utána következő körödet is megnéztem, egyedül a 4. vágásodnál láttam, hogy elvettél egy kicsit a gázból. Ha ezt nem számítanánk, akkor is 3 vágásod megvolt, azért már jár a büntetés. Szerintem amelyik esetre te gondolsz, azt nem regisztárlta büntetendőnek az app.

    A kiszabott büntetések érvényben maradnak.

  7. #7
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Tomi, megnéztem a replayt.
    A rank app az első futamon a 2. és a 16. körben, a második futamon a 10. és a 14. körben jelzett olyan vágást, ahol a kör végéig nem adtad vissza a megfelelő időt. Mindegyik esetnél az előtte és utána következő körödet is megnéztem, egyedül a 4. vágásodnál láttam, hogy elvettél egy kicsit a gázból. Ha ezt nem számítanánk, akkor is 3 vágásod megvolt, azért már jár a büntetés. Szerintem amelyik esetre te gondolsz, azt nem regisztárlta büntetendőnek az app.

    A kiszabott büntetések érvényben maradnak.
    Koszonom a valaszt. Most mar legalabb tudom, hogy mirol beszelunk.

    Elso verseny:

    A 2. kort nem vitatom, az vagas volt, az is lett a legjobb korom a futamon. Viszont a 16. korben nem vagtam sehol, tobbszor megneztem es a koridom tobb mint fel masodperccel lassabb volt az elozonel, nem volt miert elvennem a gazt, szerintem nekem nem is jelzett az app.

    Masodik verseny:

    A 14 korben elvettem a gazt ahogy te is irtad, az szerintem nem jogos. A 10 korben pedig tobbszor visszaneztem es nem vagtam semennyit sem.


    Nem veletlenul kerem, hogy bogozzuk ezt ki, mert valami hiba van. Lehet, hogy a korszamokkal, lehet, hogy a programmal. Soha nem kaptam meg vagasert buntetest, sem idomeron, sem versenyen, mindig figyelek es vigyazok, igy szeretnem, ha tuzetesebben megneznenk a dolgot, akar veletek kozosen, mert valami nem kerek.

    Nem veletlen, hogy sokkal tobb buntetest hozott ki az app, mint a megelozo futamokon.

    Viszont tudom, hogy elfoglaltak vagytok, a futam meg a nyakunkon es nekem is van meg dolgom boven. Ezert kerem, hogy fuggesszetek fel a bunteteseimet a kovetkezo futamig, hogy a vegere tudjunk jarni. Szerintem ez igy fair!

  8. #8
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nem veletlenul kerem, hogy bogozzuk ezt ki, mert valami hiba van. Lehet, hogy a korszamokkal, lehet, hogy a programmal. Soha nem kaptam meg vagasert buntetest, sem idomeron, sem versenyen, mindig figyelek es vigyazok, igy szeretnem, ha tuzetesebben megneznenk a dolgot, akar veletek kozosen, mert valami nem kerek.

    Nem veletlen, hogy sokkal tobb buntetest hozott ki az app, mint a megelozo futamokon.

    Viszont tudom, hogy elfoglaltak vagytok, a futam meg a nyakunkon es nekem is van meg dolgom boven. Ezert kerem, hogy fuggesszetek fel a bunteteseimet a kovetkezo futamig, hogy a vegere tudjunk jarni. Szerintem ez igy fair!
    A szélesítés is a vágások közé tartozik, hiszen nagyobb íven fordulva nagyobb tempót lehet átvinni, így az is alkalmas előnyszerzésre. Ezen a pályán könnyü kisodródni a külső íven, és ezt a mezőny meg is tette, ezért volt nagyobb a büntetések száma, nem másért.

    Az VB idejébe probléma nélkül belefért a versenyen történt esetek ellenőrzése, ahogy a fellebbezésedet is alaposan megvizsgáltuk, és kaptál is választ.

  9. #9
    Akinek több áthajtásos büntetés gyűlt össze, azoknak ezt le lehet tölteni az első futamon vagy egy futamon csak egyet lehet? Átfutottam a szabályzatot, de ha jól láttam erre nem tér ki.

  10. #10
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg geriii11 írta Hozzászólás megtekintése
    Akinek több áthajtásos büntetés gyűlt össze, azoknak ezt le lehet tölteni az első futamon vagy egy futamon csak egyet lehet? Átfutottam a szabályzatot, de ha jól láttam erre nem tér ki.
    Igen le lehet tölteni többet is a 2-4 körig, tehát egy futamon max. 3 BUÁ-t lehet letölteni.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  11. #11
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A szélesítés is a vágások közé tartozik, hiszen nagyobb íven fordulva nagyobb tempót lehet átvinni, így az is alkalmas előnyszerzésre. Ezen a pályán könnyü kisodródni a külső íven, és ezt a mezőny meg is tette, ezért volt nagyobb a büntetések száma, nem másért.

    Az VB idejébe probléma nélkül belefért a versenyen történt esetek ellenőrzése, ahogy a fellebbezésedet is alaposan megvizsgáltuk, és kaptál is választ.
    A válasz, amit kaptam, nem állja meg a helyét. Sem az elso futam 16. körében, sem a masodik futam 10. körében nem vagtam.

    Az eljárás nem korrekt, olyanert büntették, amit nem követtem el. Én csak arra kértelek, hogy nézzük meg, beszéljük át,amire nyilván a futam előtt már nincs idő.

    Nem ertem, miert nem lehet elismerni a tévedés lehetőséget és kezelni a problemat.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •