Találatok: 1 - 4 (4 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Korona vírus (COVID19)

    Lassan megkerülhetetlen a téma, nyitottam egy topic-ot, a bulvár mindenkihez eljut, a saját vélemény szerintem érdekesebb.

    A média ontja a "híreket", de akármelyik hírt olvastam, nem közölnek benne semmit.
    Elolvastam, megnéztem nem egy "hírt" de igazából semmit nem tudtam meg. Így rászántam pár órát és gugliztam a neten.
    Néhány fontosabb infó amit találtam, hátha másnak spórolok egy kis időt.:

    Eljárásrend a 2020. évben azonosított új koronavírussal kapcsolatban - 2020.03.16.:
    https://www.nnk.gov.hu/index.php/lak...ban-2020-03-16

    Aki figyelmesen végig olvassa az rengeteg dolgot megtudhat, ami a hirekben nincs.
    Én most csak egyetlen dolgot emelnék ki. (Tekintsünk el attól hogy számolni nem tudnak. )

    7.1.1.1.Gyanús eset / Kivizsgálás alatt álló eset

    Amennyiben az alábbi három kategória közül legalább egy teljesül, akkor a beteg gyanús esetnek minősül és ennek megfelelően kell eljárni, beleértve az új koronavírus irányában történő diagnosztikus laboratóriumi vizsgálatot is.

    Olyan akut légúti fertőzésben szenvedő beteg, akinél az alábbi, hirtelen kezdődő tünetek közül legalább egy fennáll: láz (≥38°C), köhögés, légszomj, ÉS a tünetek kezdetét megelőző 14 napban külföldön járt.
    Olyan beteg, aki akut légúti fertőzésben szenved, ÉS a tünetek kezdetét megelőző 14 napban szoros kapcsolatban volt új koronavírussal megerősítetten vagy valószínűsítetten fertőzött személlyel.
    Ez jelenleg papíron a hivatalos eljárás.

    Nem csak Magyar országon, de több más országban is ezt a protokollt követik, pl Amerikában is.
    Tehát hiába jelentkezik valaki, korona vírus tünetekkel, ha nem igazolja hogy közvetlen kapcsolatban állt valakivel aki bejegyzetten fertőzött, akkor nem végeznek el rajta tesztet!
    A legjobb esetben távpénzre küldik és kap antibiotikumot.

    Ehez kapcsolódik a másik:
    Olaszország "Vo" kisvárosának, a teljes lakosságán (3300 emberen) koronavírus tesztet végeztek egy kísérlet keretében.
    90 pozitív teszt eredmény született. A pozitív teszt tulajdonosok közel fele, a fent felsorolt korona vírusra jellemző tünetek egyikét sem mutatta, tökéletesen tünet mentesek voltak.
    Minden pozitív teszt tulajdonost elkülönítettek. Az elkülönítési idő lejártával, a teljes lakosságot újra tesztelték, minden új pozitív teszt tulajdonost ismét elkülönítettek. Azóta nincs ismert megbetegedés.

    A jelenleg alkalmazott teszt rendszerben, minden pozitív tesztre jut X szeres, teszteletlen vírus hordozó, aki egyáltalán nem, vagy csak enyhe tünetekkel betegszik meg, de a vírust képes terjeszteni.
    Ez magyarázat a fertőzöttek jelenlegi számának alakulására és egyben előre is vetíti hogy mit lehet várni.

    Illetve olvastam olyat is hogy 100-ból ketten meghalnak, na bumm.
    Ami jól hangzik, de ez egy influenza vírus. Nem bárányhimlő amit egyszer elkap valaki és utána védett élete végéig.
    Aki túlélte az első két fertőzését, nincs rá semmi garancia hogy a 3. fertőzést is túléli, főleg ha az első kettő már alaposan legyengítette az immunrendszerét.

    Mindezt nem paranoia, vagy rettegés keltési céllal írtam, ilyet nem olvastam egyik vezető hírben sem. Hátha megspóroltam valakinek a guglizást.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 03. 19. 19:24.

  2. #2
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Ezt véletlen találtam:
    https://iums.ac.ir/files/disaster/fi...2314_cases.pdf

    Egy tanulmány a kínai betegség megelőzési központtól, (ha jól fordítom) az általuk lezárt 72ezer eset alapján.





    2020 január 21.-én, amikor ~100 beteget regisztráltak a Kínai orvosok, több mint 1500-an észlelték magukon a koronavírus tüneteit és kerültek pár nappal később kórházba.

  3. #3
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt véletlen találtam:
    https://iums.ac.ir/files/disaster/fi...2314_cases.pdf

    Egy tanulmány a kínai betegség megelőzési központtól, (ha jól fordítom) az általuk lezárt 72ezer eset alapján.

    2020 január 21.-én, amikor ~100 beteget regisztráltak a Kínai orvosok, több mint 1500-an észlelték magukon a koronavírus tüneteit és kerültek pár nappal később kórházba.
    Ebben cikkben is szerepel az ábra. Már tíz napos, de érdemes végigolvasni.
    https://medium.com/tomas-pueyo/koron...t-8d74091a7b21
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  4. #4
    Itt pedig a világ adatai összesítve, de persze bonthatóak különböző szempontok alapján:
    https://www.worldometers.info/corona...Pex1HXPnSUgQRs

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •