Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (98 összesen)
  1. #51
    A kalibraciot koveto kovetkezo nyontatasnal szinten kellett egy minimalis csiszolas szoval szerinyem megis van meg benne elteres. 10cm en 0.05 mili elteres mar azt okozna hogy nem megy ossze ket elem rendesen. Most kb ez a helyzet, kell par percet korkorosen csiszolopapiroznom a beluleten es utana portalanotom es osszecsuszik amivel kell.

    Igazan lehetne valami automata kalibracio ebben mert most itt kinyomok meg egy kalibracios kockat aztan a tolomerovel lehet ki se tudom merni a 2 centis kockan azt a minimalis elterest.

    Na mindegy igazabol igy is jo ez ahogy van de egy eselyt meg kap hogy pontos legyen

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  2. #52
    Idézet Eredetileg lipixbox írta Hozzászólás megtekintése
    A kalibraciot koveto kovetkezo nyontatasnal szinten kellett egy minimalis csiszolas szoval szerinyem megis van meg benne elteres. 10cm en 0.05 mili elteres mar azt okozna hogy nem megy ossze ket elem rendesen. Most kb ez a helyzet, kell par percet korkorosen csiszolopapiroznom a beluleten es utana portalanotom es osszecsuszik amivel kell.

    Igazan lehetne valami automata kalibracio ebben mert most itt kinyomok meg egy kalibracios kockat aztan a tolomerovel lehet ki se tudom merni a 2 centis kockan azt a minimalis elterest.

    Na mindegy igazabol igy is jo ez ahogy van de egy eselyt meg kap hogy pontos legyen

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Pontosabb tolómérő, v. nagyobb kocka. Nem kell az egészet kinyomtatni, elég 1-2 centi magasság.

  3. #53
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Nem Sfx-100, de a mozgás kompenzációval kapcsolatban, itt van Pittner Gabi házi birodalmi lépegetője Pimaxxal.

  4. #54
    Ez a kovetkezo szintnek nevezett hely mar

    Amugy nem.megy balaki kina fele? Utolso csomagom valahol feluton ott var. Meg kene eroszakolni a postast hogy adja ide azonnal.

    Amugy volt egy fasza hibam amibol ketto lett es ez visszavetett 1 hetre a nyomtatasban

    Elromlott egy fej aztan .egegadta.magat az extruder is. Na az elsobol volt tartalek a dobozban de extruder nem volt. Szoval rendeltem.egybol 5 kulonfele helyerol extrudereket de a leggyorsabb is ket het amire ideer.
    Ekkor jott az otlet es mertem kolcson egy nyomtatott extrudert es azt bebarkacsoltam

    2 napja kalibralgatok meg allitgatom a nyomtatot hogy pk tos legyen csak munka mellett lassan haladok.

    Ha a ma esti test sikeres akkor holnap mar nyomom unra a projekt hatralevo 4 napnyi anyagat.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  5. #55
    Van e jobb sport annal mint amikor rendel valaki par dollarert valamit aliexpressrol es nezegeti a csomag helyzetet a nyomkoveto oldalon naponta tobbszor?

    Az alkatreszt ami a projekt befejezesehez kellene elozetes becsles szerint legkesobb ma kellett volna hogy kierjen hozzam (ali becslese) de meg az orszagba se ert be. Enelkul nem tudok tesztelni sajna pedig 1 aktuator 10 percen belul tesztelheto lenne osszerakva ha ez a cucc meglenne.

    Es nem tudom ti hogy vagytok vele de en addig nem erzem az erot a tobbit osszerakni amig nem latom hogy egy mukodik jol

    Ott hibaztam hogy ez a ket tengelyt osszefogado 4db cucc alin 26 dollar volt a nemet oldalon meg valami 80 eur es en azt mondtam hogy ali az ali es jojjon onnan. Minden mas ali cso ag bejott tok hamar meg hamarabb mint az egy idoben rendelt nemet csomagok de ez az egy ez szivat.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  6. #56
    Update van ismet: sikeresen beallitottam a szereles utan a nyomtatot es ujra dolgozik. Ha minden jol megy akkor ma az utolso elotti es holnap az utolso darab is elkeszul. Jovo heten osszereszelgetem mindet es igazabol ha nem latom szerda vagy csut magassagaban azt a uoanyzo alaktreszt hogy beiott volna legalabb az orszagba akkor szerintem veszek itthon belole. Lehet nem 30 dollar lesz az egesz de meglatjuk mekkora haszonnal adnak itt el tengelykapcsolokat.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  7. #57
    Ujabb update: tegnap sikeresen befejezodott az utolso darab nyomtatasa is. Az utolso 3 darab egyszeruen gyonyoru lett. A tobbi is tokeletesen fog mukodni de itt a vegere a nyomtatasi minoseg azert erosen feljavult. Hiaba hiaba az elso muszaki hibanal eleg sokat allitgattam es kozben megtanultam az osszes bealitast ami csak van a 3 kulonfele szoftverben

    Igy utolag elmondhato hogy a nyomtatasi ido amire minden elkeszul az 16-18 nap minimum ha biztonsagosan akrja az ember csinalni es csak reggel 6 es ejfel kozott megy a nyomtatoja amikor azert ra tud nezni hogy nincs-e valami baj.

    1 aktuator osszereszelese es csavarozasa az tenyleg nem tobb mint 4 ora (ahogy a leiras is allitja), az elektronika, meg a kulonfele jarulekos dolgok pl arduino megcsinalasa meg kabelek ide meg oda az meg belefer egy napba siman ha midnen keznel van.

    Tulajdonkeppen igy utolag azt mondhatom hogy 3 het alatt megcsinalhato es amiben lenyegi munka amikor fixen ott kell reszelgetni az nem tobb mint 1 het.

    Ja es hogy az enyem akkor mar mukodik? Hat igen mukodik minden aminek kellene, szepen mozog a motor es mozog az aktuator kulon kulon de meg nem ert ide a tengelykapcsolo kinabol amivel a kettot ossze tudnam fogatni szoval addig nincs teszt

  8. #58
    Sajnos nincs semmi haladas mar 1 hete a projekttel. Hianyzik az ket tengelyt osszefogo kuplung.

    9e hufert rendeltem a 4 darabot kinabol, de gondoltam megnezem itthon mennyi. Hat darabjat 15e hufra araztak be es 3-4 hetes szallitast mondtak.
    Hat a pofam leszakad akkor inkabb varok

    Amugy 1 technikai kerdesre nem talaltam meg meg a valaszt. Ez a killswitch kerdese.leirasbol nem vilagos nekem hogy hova is kellene bekotni. A leiras csak az elso szervohoz koti de a tobbi 3 akkor meg mit csinal? Ezt nem ertem. Ha valakinek van otlete a bekotesre ami megoli mind a 4 szervot az ne tartsa magaban.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  9. #59
    Ezt kövesd:
    https://raw.githubusercontent.com/Si...o_Leonardo.png

    Egy arduino lábra van rákötve a 4 servo controller. Így az arduino is tudja kapcsolni azzal az egy vezérlőlábbal, és te is le tudod vágni a kapcsolóval.
    (Ha jól emlékszek, egy optocoupler van a servo controlleren, ahol ez a pin a LED katódja, a másik fele pedig a tápon van. Tehát az arduino földre húzza ha bekapcsolja, és gondolom inputba teszi ha ki (vagy out1). Ha a kapcsolót megnyomod, szakad az áramkör, és opto ugyanúgy kikapcsol.)

  10. #60
    na igen igen. az A0 lab van megszakitva. de minde szervohoz megy 1-1 lab a0-tol a 3 ig. Es en csak az A0-ba kotom bele a megszakitast. Ez igy megoli mindet biztosan?

    persze nyilvan ki kellene probalnom es ki is tudnam probalni mert a szervok es minden mar keszen van de most tuntetek es nem dolgozok az ugyon addig amig be nem er a hianyzo alkatresz

  11. #61
    Persze. Erősen leegyszerűsítve, így képzeld ezt el:


    A szaggatott vonal az Ardunio lába, balra leegyszerűsítve a működése. Jobb oldalt a kill switch, majd attól jobbra 2db servo controller 1-1 bemenete.
    Csatolt képek Csatolt képek

  12. #62
    Na jo akkor elhiszem. Meg majd ki is probalom amint erot gyujtok hozza es megjon a hianyzo cucc

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  13. #63
    Idézet Eredetileg lipixbox írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos nincs semmi haladas mar 1 hete a projekttel. Hianyzik az ket tengelyt osszefogo kuplung.

    9e hufert rendeltem a 4 darabot kinabol, de gondoltam megnezem itthon mennyi. Hat darabjat 15e hufra araztak be es 3-4 hetes szallitast mondtak.
    Hat a pofam leszakad akkor inkabb varok
    Ha már nagyon tűkön ülsz, akkor miért nem nyomtatsz magadnak egy ideiglenes couplert? Pont ezért van 3D-nyomtatód. Egy pillanat alatt meg lehet rajzolni. Csatoltam egyet, amit valaki veled hasonló helyzetben csinált. Ha jól emlékszek, akkor használja is.
    Mondjuk eléggé feature-hiányos a terv, én az övfeszítőhöz egy kicsit masszívabbat csináltam. Először is nincs rugalmas kötés a két tengely között, ha nincsenek teljesen vonalban, akkor először feszíteni fog, majd gondolom tágítja a csatolót. Ezenkívül a motor oldalán nincs csavar. Én azért csak ráfeszítenék arra a tengelyre, ha esetleg tágul a a műanyag. Bár ezt talán nem akkor probléma ideiglenesnek.
    Viszont PET-ből nyomtatnám. Coupler_SFX_v3.zip

  14. #64
    Latod uj vagyok en meg ebben a 3d nyomtatasban mert ez pl eszembe se jutott hogy nyomtassak egyet.

    Koszi a rajzot nyomok egyet ma es kiprobalom.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  15. #65
    csak pla van nekem de abbol vagy vagy 15 kilo. petg-t meg a tobbi cuccot nem vettem. PETG az miert lenne jobb? az rugalmasabb?

  16. #66
    https://m.all3dp.com/2/petg-vs-pla-3...ents-compared/

    PET-G ajánlott inkább a strukturális elemekhez. Ahogy a PET-palackról is ismered, eléggé rugalmas, és masszív. A PLA rideg, és bár elég erős tud lenni (főleg utólagos hőkezeléssel), de elpattanhat. (És ami itt mondjuk nem szempont, az a PET jobb UV-állósága és hőmérséklet-tűrése.)
    Viszont a PET jobban szálasodik nyomtatáskor, és nem is tudsz vele olyan kis rétegvastagságban nyomtatni, mint a PLA-val. De ez most nem számít. Ja, meg ugye ragasztani és festeni sem lehet. (mondjuk van hozzá speciális ragasztó, én is vettem, de még soha nem próbáltam)

  17. #67
    Elinditottam egy nyomtatast pla bol. Tesztelni akarom az aktuatort terheles nelkul. Nem akarom beszerelni meg a szek ala csak ugy sajat sulyaval tesztelni meg jo kell legyen a pla is.
    Igy legalabb 1 aktuatort ossze tudok rakni es ha minden stimmel akkor osszetakom a tobbit is kiveve a szervos reszt.

    Most mar nem birom elkepzelni hogy 1-1.5 heten belul ne erne ide az a szar.

    Adjatok tippet a ma esti szereles alatt milyen filmet vagy sorozatot nyomjak be hatterbe?
    A lost in space 2. Evada sajna elfogyott az pedig pont annyira erdekelt hogy hallgatni es neha odapillantani jo volt



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  18. #68
    Na kinyomtattam pici csiszolas utan rament a motorra es a tengelyre is racsusszant jo pattentosan.
    A motornal ugye van egy vagat abba belefekszik. De a tengelynel ez full szimetrikus es a tengelyre tenyleg csak igy raszoritodik 2 csavarral es kesz?

    Nem bizom az ilyen megoldasokban mert elobb utobb tuti elporog majd de most tesztre jo lesz.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Utoljára módosította: lipixbox; 2020. 05. 18. 22:31.

  19. #69
    Na jelentem beleptem azon ferfiak csoportjaba akiknek van zsirzo pisztolya .

    Posta meg tovabbra is baszakszik de a kinyomtatoty alkatresszel ossze tudnam rakni tesztelesre a cuccot. A hianyzo osszetevo a kedv es akarat jelenleg. Es 1 szabalyt megtanultam a modellrepulo epiteses idoszakombol. Csak akkor szabad ezt csinalni ha van kedved hozza mert akkor jo lesz az eredmeny. Ha nincs kedved akkor sietsz vele es elbaszol valamit.

    Szoval varok amig megjon a kedvem.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  20. #70
    Na vegre van egy kis update. Ma megerkezik a PETG alapanyagom amibol megcsinalom a kuplungot es osszerakom az elso aktuatort. ha minden ok vele akkor utana 2 orankent osszerakok egyet es szombat estere van egy mukodo cuccom.

    A csomagom meg mindig baszakszik valahol amugy. vasarnap ugyanattol a cegtol express postaval megrendeltem ujra. az azt allitja 7-15 napon belul ideer de meg 4 nap alatt el se indult az a csomag se

  21. #71
    Update van. Megijedt a posta hogy ma osszerakom a cuccot a tengelykapcsolo nelkul es ma delutan beerkezett az orszagba a csomag.

    Szoval par nap es a kezemben a cucc. Igy ideiglenesen se rakom ossze inkabb osszetakom csak az aktuatorokoat es majd ratekerem a tengelykapcsolot par nap mulva veglegesen.

    Ime az elso peldany ami elektromos csavarhuzoval szepen mozog is fel es le.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  22. #72
    Sirok. Ideert a cucc. Nem hiszem el.

    Ez a hianyzo darab hogy hogy minden osszealljon.

    Szerencsere a szekemet most szedtem.szet es pakoltam wt egy masik helyre ahol nem tudom meg osszerakni mert csak cautortokon jon meg a szonyeg abba a helyisegbe

    Szoval hetvegere osszeall minden akkor makom van.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  23. #73
    Nem birtam.ki estig es osszetekertem a cuccot

    Nyomok mindjart egy videot is annyira szep

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  24. #74
    Juhhu

    https://youtu.be/-E4tpHFqNSg

    Ma este osszerakom a maradek harmat is ha idom engedi es anelkul hogy beszerelnem a cockpitbe megnezem mit csinalnak egy assetto corsa alatt. Ha mozognak jol akkor pentek magassagaban mehetnek a helyukre



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  25. #75
    Nanananana!

    https://youtu.be/W9OUGX9mdsM


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •