Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (26 összesen)
  1. #1

    R3E MWTCR - Dubai Autodrome 03.25.

    Kedves Versenyzők!

    Folytatódik a Masters WTCR 2020 Tavaszi bajnoksága! Negyedik helyszínünk az Egyesült Arab Emírségekben található Dubai Autodrome.



    4. Futam: 03.25. - Szerda Dubai Autodrome - rank

    Autók: WTCR 2018, WTCR 2019 (elegendő 1 típussal rendelkezni a részvételhez): WTCR 2018 WTCR 2019
    Nevezés: futam napján este 19:00-ig (nevezés módja itt olvasható: LINK)
    Kezdés: 19:00
    Practice 1: 1 óra
    Qual 1: 10 perc
    Race 1: 25 perc
    Practice 2: 5 perc
    Qual 2: 3 perc ( Superpole )
    Race 2: 18 perc
    Race 3: 18 perc ( a Race 2 végeredménye alapján fordított rajtráccsal ( az első 10 fordul ))

    Rajt típusa:
    álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező

    Nehézség: Get Real
    Fizikai sérülések: Limited
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban
    FIGYELEM, a köridők rögzítéshez a 25 perc-es kvalifikációt követő 1 körös futamon is részt kell venni és célba érkezni!

    Bajnokság állása: (LINK)

    Éles szerver:
    GTR-Masters #A, #B
    Éles szerver jelszó (LINK)

    Gyakorló szerver: GTR-MASTERS.HU- WTCR PREQUAL / NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!! /
    Gyakorló jelszó:
    masters


    Indulási feltételek: Masters WTCR Bajnokság 2020 Tavasz
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS

    Fontos!!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters

  2. #2
    Létezik, hogy nem rögzíti az időket még a prekval?

  3. #3
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Létezik, hogy nem rögzíti az időket még a prekval?
    Létezik, amint Tomi ráér egy picit életet lehel bele. ( a köridők rögzülnek )

  4. #4
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Létezik, amint Tomi ráér egy picit életet lehel bele. ( a köridők rögzülnek )
    Okés, tőlem ráér, csak észrevettem

  5. #5
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Mai stream

    Mai futam itt nézhető:
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  6. #6
    Szerverbeosztás:

    01-22. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #A szerver

    19:40-kor LAG TESZT!


    Aki nem nevezett az csak szervező engedéllyel léphet pályára! (TS szerveren elérhetőek vagyunk)

    Szerverjelszó ITT található!

  7. #7
    Ásványi Ferenc Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 02. 03.
    Város
    Piliscsaba
    Üzenetek
    21
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Mai futam itt nézhető:
    https://www.youtube.com/watch?v=vEJ0LfnnhXY

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    ó, dehülyevagyok, most ingyenesek a tartalmak, jöhettem volna erre is

  9. #9
    Úgy látom, más is alszik rá egyet, hogy megszólaljon. Ez minősíthetetlen és elfogadhatatlan színvonalú versenyzés volt. Három futamból háromszor sikerült valakinek meglökni, megforgatni az első körben. A harmadik után az autó sérülése miatt aztán távoztam is inkább. Beszámolóként csupán csak az engem ért atrocitások esszenciáját adnám közre.

    1. verseny - Fellenbeck Zsolti csapattársam a középső egyenes féktávján sanszosan mentési céllal jobbra húz, de így oldalt csúszva belebombáz a már ott torlódó autókba. Én hátulról igyekszem a torlódást balról kikerülni, de Kedves Balázs a páylán kívül közlekedve úgy gondolja, hogy a következő balosba nyugodtan beesik, meg semmi gond, ha kicsit odébb taszajt, aztán Epinger Norbi már kikerülni nem tud, megfordít, így mehetek a mezőny után.

    2. verseny - Hát ez nem Zsolti napja volt, most hátulról engem tol meg az első kanyar féktávján, amjd Hevesi Sanyi még fordít rajtam egy 90 fokot, bár arról már olyan nagyo nem tehet. Sebaj, jó játék ez a hátulról felzárkozósdi.

    3. verseny - Első sikánnál óvatos fékezés, amit Kedves Balázs úgy értelmez, hogy neki hagyok helyet és ugyanazon lendülettel Cseszkó Csabát is kicsit odébb löki, hogy ne akadályozza már a tovahaladásban. A sikán jobbos kanyarjában aztán még egy kicsit rá is húzza, hiszen ő már előrébb jutott... Én eljutottam a hátsó beszűkülős kanyarig, ahol Cseszkó Csabi próbált beszúrni mellém, de nem sikerült, így kicsit megbökött, de ez belefért, nem veszítettünk pozíciót. Majd 50 méterrel később a koccsim bal hátulját megtolva szépen beleforgat a korlátba. Itt durrant el az agyam és léptem. Csabi mindig korrekt volt, amikor találkoztunk a páylán máshol, most sem feltételezek szándékosságot, de hogy összességében 3-ból 3 futamon ne ússzam meg az első körben, hogy valaki elintézze a versenyemet, az kritikán aluli.

    Kedves Kedves Balázs, javaslom, nézd meg a replay-eket és gondold át a versenyzéshez való hozzáállásodat. Értem én, hogy első futam itt meg bizonyítani akarsz és PMFC meg minden, de az első körben nem béna balf@sz az, aki a tömött mezőnyben óvatosan fékez és úgy közelíti meg a kanyart, hanem tiszteli a többieket és nem akarja más versenyét tönkretenni. Az nem korrekt versenyzés, hogy te beugrasz szinte vakon minden lyukba, amit meglátsz, a pályán kívül gyorsítva próbálsz mások elé kerülni egy karambolnál torlódáskor. Ez offline versenyeken elmegy az AI versenyzők ellen, de itt nem fair.

  10. #10
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy látom, más is alszik rá egyet, hogy megszólaljon. Ez minősíthetetlen és elfogadhatatlan színvonalú versenyzés volt.
    Teljesen egyetértek. Ez egy public lobby szintű összejövetel volt. Vissza kell még néznem a replayt, egyelőre kedvem sincs hozzá, annyira fájdalmas volt ez az egész.
    Ami megmaradt bennem: R1-ben két egymást követő kanyarban is elémcsapódott a semmiből egy szürke Cupra, szinte repkedtek a pályán... A második akkor Erik volt, nem tudtalak már kikerülni sajnos.

    R2-R3: A lényeg az volt, hogy akárhányszor megjelent a tükörben Piski Tomi, annyiszor csúsztam keresztben a következő kanyarban. Már úgy éreztem, hogy ilyen nincs, ezt már direkt csinálja.
    Az egyik ilyennél sajnos vittem magammal mást is, talán Polgár Balázs volt, nem tudom, de elnézést érte, csak utas voltam.

    Szerencsére akadt egy két értelmes csata is.
    Pétery Zolit üldöztem egy ideig, szépen védekezett. Krisztiánnal és Kenéz Sanyival voltak komoly jelenetek, főleg mikor hárman egymás mellett estünk be egy-egy kanyarba.
    Nagy Balázzsal is megizzasztottuk egymást.

  11. #11
    Tegnap én is bosszúsan álltam fel a kormánytól. A jövőben lehet megérné az új (teljes) törésmodellre váltani, mert az eredeti túlságosan megengedő kontaktok terén és ezzel időről-időre visszaélünk. Csak nyilván ott van egy olyan kellemetlen mellékhatás, hogy adott esetben a vétlen fél is komolyabb hátrányt szenvedhet.

    Nem is indult rosszul a dolog egyébként, mert az első időmérős körömet valahogy sikerült összerakni és P3-ból rajtoltam, Nagy Balázs gyorsabban kapcsolt és kitolt Piski Tomi szélárnyékából, úgyhogy nem tudtam legyorsulni, ha jól emlékszem az első körben valaki más is volt mellettem egy ideig, de aztán sikerült ellépni, Balázs magához képest picit szenvedett előttem, úgyhogy végig húzott szélárnyékban, arra játszottam, hogy majd a végén megpróbálom megelőzni, mert a Cuprát úgyse lehet igazán visszatartani szélárnyékban, de nem jött be, nem maradt már elég élet a bal elsőben, de legalább a Golffal is összejött egy dobogó.

    A második versenyen picit szenvedtem a tapadással, Piski Tomival itt volt egy affér az első körben, aztán Füredi Zolit sem tudtam sokáig tartani, Zelfivel egész jót meccselhettünk volna csak az végül kontaktban végződött, P10-ből nagynehezen áthámoztam magam Kővári Balázson és Krisztiánon, Pisti meg elengedett, P7.

    A harmadik futamon meg nem tudom mi történt a rajtnál, ezekszerint Norbi autója találhatott el, mert a semmiből hirtelen a falba kerültem, ráadásul csak körökkel később vettem észre, hogy a pályára való biztonságos visszatérés betartása miatt (kikerültem a jobb törést is a sikánban) csak a második körömet érzékelte először teljesítettnek, tehát még egyből körhátrányba is vágott, de azért végigmentem, Szevérrel egész jót meccseltünk ahhoz képest, hogy igazából mindkettőnknek mindegy volt már.
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 03. 26. 11:21.

  12. #12
    Pétery Zoltán Szervező
    Csatlakozott
    2019. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    86
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy látom, más is alszik rá egyet, hogy megszólaljon. Ez minősíthetetlen és elfogadhatatlan színvonalú versenyzés volt.
    Este pont ezen gondolkodtam, hogy írjak - e vagy se, mert kissé "kapdbeaf@..." hangulatban álltam fel én is a végén, de ezek szerint bőven nem én voltam az egyetlen. Szerencsére verseny közben nem vettem észre, hogy a fülesen fizikailag is ki van kapcsolva a mikrofon, így végül szerencsére hiába nyomtam a gombot a gondolataim kifejtéséhez...

    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap én is bosszúsan álltam fel a kormánytól. A jövőben lehet megérné az új (teljes) törésmodellre váltani, mert az eredeti túlságosan megengedő kontaktok terén és ezzel időről-időre visszaélünk. Csak nyilván ott van egy olyan kellemetlen mellékhatás, hogy adott esetben a vétlen fél is komolyabb hátrányt szenvedhet.
    Szerintem az is épp elég komoly hátrány, hogy lassan a versenyek felét kb. úgy kezdi az ember, hogy már gyakorlatilag vége is... Bár tény, hogy ilyen esetekben a vétlen félnek is maradna a boxban üldögélés, és a fogak csikorgatása. Nem tudom melyik lenne a jobb, megpróbálhatna mindenki normálisan közlekedni, de hogy klasszikust idézzek, az olyan lenne mint a másnaposság ellen kevesebbet inni: "azt még nem próbáltuk".

    Hogy valamit a "versenyekről" is mondjak, a Norbival folytatott kis adok kapok jó móka volt, meg volt még egy - két jó csata, de néhány embernek azért szívesen ajándékoznék tükröt karácsonyra a járgányra, hogy használja... Nem biztos hogy akkor kéne rácsapni valakire az ajtót mikor már a fél autó mellette van. Nem egyszer. A végére sajnos engem is elkapott a vérszomj, ez a 3. futam befutójában csúcsosodott ki, amiért azt hiszem Posztmik Gilberttől elnézést is kérnék, szerintem azt ő egy kicsit érdemtelenül szenvedte meg.

    Összességében egyébként is idegesített az egész, mert szerintem a másfél óra alatt nem volt olyan kör/pillanat, amikor az autó úgy működött volna a pályán, mint a prekvalon, konkrétan bármit csináltam, ő egy dolgot semmiképp sem volt hajlandó: fordulni. TS-en is felmerült, hogy elvileg pedig ugyanazok lennének a körülmények, de szerintem nagyon nem. Bár ugye ezekre nem illik fogni semmit, hiszen mindenkinek egyformák, de ettől még érdekes, hogy ami 50-80 körön keresztül működik prekvalon, az utána élesben nem.

  13. #13
    Idézet Eredetileg pzoley82 írta Hozzászólás megtekintése
    TS-en is felmerült, hogy elvileg pedig ugyanazok lennének a körülmények, de szerintem nagyon nem.
    Eredetileg úgy volt, hogy fokozatosan nőtt a tapadás a szabadedzés, időmérő, verseny között (de statikus értékekkel). Mikor berobbant az eSport őrület, ezt valamiért egyszerűsítették és elvileg jelenleg végig ugyanolyan, még a napszak is csak vizuálisan változik egyelőre. De állítólag dolgoznak ezen is a háttérben, csak átmenetileg van így.

  14. #14
    Cseszkó Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2019. 07. 11.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    12
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Én eljutottam a hátsó beszűkülős kanyarig, ahol Cseszkó Csabi próbált beszúrni mellém, de nem sikerült, így kicsit megbökött, de ez belefért, nem veszítettünk pozíciót. Majd 50 méterrel később a koccsim bal hátulját megtolva szépen beleforgat a korlátba. Itt durrant el az agyam és léptem. Csabi mindig korrekt volt, amikor találkoztunk a páylán máshol, most sem feltételezek szándékosságot, de hogy összességében 3-ból 3 futamon ne ússzam meg az első körben, hogy valaki elintézze a versenyemet, az kritikán aluli.
    Sajnálom a történteket és a tegnapi kálváriádat, de szándékosságról szó sincs, mindössze másképp autóztuk T14 T15 közti szakaszt. A kigyorsításnál T14-ből én kiegyenesítettem párhuzamosra, Te pedig a kanyarívet húztad tovább, hogy nagyobb szöged legyen a T15-re. Közel voltunk, nem tudtam reagálni, útjaink keresztezték egymást, és mivel az orrom valahol a hátsó kerekednél lehetet ezért azonnal megforogtál.

  15. #15
    Szabó Ferenc53 Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 01. 24.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    84

    pech

    Nekem sem sikerült a futam, de nem ütköztem senkivel... az első futamot szépen végigmentem, vigyáztam mindenkire, meg magamra is, az autó stabill volt -10-es szárnyal is... 15. hely... aztán a 3 perces időmérő végén valamiért kidobott és már nem tudtam visszalépni. Azt szeretném kérni, ha lehetséges, hogy legyen 3-5 perc szünet az időmérő után, lehet eggyet cigizni vagy orvosolni az ilyen bibiket. Nekem mostanába nem csinált ilyet, nem tudom másnál is volt valami gond?

  16. #16
    Idézet Eredetileg cseszist írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnálom a történteket és a tegnapi kálváriádat, de szándékosságról szó sincs, mindössze másképp autóztuk T14 T15 közti szakaszt. A kigyorsításnál T14-ből én kiegyenesítettem párhuzamosra, Te pedig a kanyarívet húztad tovább, hogy nagyobb szöged legyen a T15-re. Közel voltunk, nem tudtam reagálni, útjaink keresztezték egymást, és mivel az orrom valahol a hátsó kerekednél lehetet ezért azonnal megforogtál.
    Semmi gond, megesik ez. Nem is említetem, ha nem megkoronázása lett volna az estémnek

  17. #17
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy látom, más is alszik rá egyet, hogy megszólaljon. Ez minősíthetetlen és elfogadhatatlan színvonalú versenyzés volt. Három futamból háromszor sikerült valakinek meglökni, megforgatni az első körben. A harmadik után az autó sérülése miatt aztán távoztam is inkább. Beszámolóként csupán csak az engem ért atrocitások esszenciáját adnám közre.

    1. verseny - Fellenbeck Zsolti csapattársam a középső egyenes féktávján sanszosan mentési céllal jobbra húz, de így oldalt csúszva belebombáz a már ott torlódó autókba. Én hátulról igyekszem a torlódást balról kikerülni, de Kedves Balázs a páylán kívül közlekedve úgy gondolja, hogy a következő balosba nyugodtan beesik, meg semmi gond, ha kicsit odébb taszajt, aztán Epinger Norbi már kikerülni nem tud, megfordít, így mehetek a mezőny után.

    2. verseny - Hát ez nem Zsolti napja volt, most hátulról engem tol meg az első kanyar féktávján, amjd Hevesi Sanyi még fordít rajtam egy 90 fokot, bár arról már olyan nagyo nem tehet. Sebaj, jó játék ez a hátulról felzárkozósdi.

    3. verseny - Első sikánnál óvatos fékezés, amit Kedves Balázs úgy értelmez, hogy neki hagyok helyet és ugyanazon lendülettel Cseszkó Csabát is kicsit odébb löki, hogy ne akadályozza már a tovahaladásban. A sikán jobbos kanyarjában aztán még egy kicsit rá is húzza, hiszen ő már előrébb jutott... Én eljutottam a hátsó beszűkülős kanyarig, ahol Cseszkó Csabi próbált beszúrni mellém, de nem sikerült, így kicsit megbökött, de ez belefért, nem veszítettünk pozíciót. Majd 50 méterrel később a koccsim bal hátulját megtolva szépen beleforgat a korlátba. Itt durrant el az agyam és léptem. Csabi mindig korrekt volt, amikor találkoztunk a páylán máshol, most sem feltételezek szándékosságot, de hogy összességében 3-ból 3 futamon ne ússzam meg az első körben, hogy valaki elintézze a versenyemet, az kritikán aluli.

    Kedves Kedves Balázs, javaslom, nézd meg a replay-eket és gondold át a versenyzéshez való hozzáállásodat. Értem én, hogy első futam itt meg bizonyítani akarsz és PMFC meg minden, de az első körben nem béna balf@sz az, aki a tömött mezőnyben óvatosan fékez és úgy közelíti meg a kanyart, hanem tiszteli a többieket és nem akarja más versenyét tönkretenni. Az nem korrekt versenyzés, hogy te beugrasz szinte vakon minden lyukba, amit meglátsz, a pályán kívül gyorsítva próbálsz mások elé kerülni egy karambolnál torlódáskor. Ez offline versenyeken elmegy az AI versenyzők ellen, de itt nem fair.
    Szeretnék újra elnézést kérni Erik! Nagyon rosszul esett, hogy pont a csapattársamat sikerült megpöckölni(más sem esett volna jól)!
    Nem tudom mi történt de tavasszal még elfogadható versenyem sem volt Raceroomm-mal! Egyszerűen nem sikerül semmi és iszonyat lassú vagyok.
    Az első futam T1-ben történtekért is szeretnék elnézést kérni azoktól akit/akiket (talán Zelfi) megtorpedóztam! Nagyon sajnálom!!
    Egyenlőre nem indulok a hátra lévő futamokon, csak akkor ha rájövök hol a bibi!! Mindenkinek jó versenyzést és sok sikert kívánok!

  18. #18
    Idézet Eredetileg Fellenbeck Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretnék újra elnézést kérni Erik! Nagyon rosszul esett, hogy pont a csapattársamat sikerült megpöckölni(más sem esett volna jól)!
    Nem tudom mi történt de tavasszal még elfogadható versenyem sem volt Raceroomm-mal! Egyszerűen nem sikerül semmi és iszonyat lassú vagyok.
    Az első futam T1-ben történtekért is szeretnék elnézést kérni azoktól akit/akiket (talán Zelfi) megtorpedóztam! Nagyon sajnálom!!
    Egyenlőre nem indulok a hátra lévő futamokon, csak akkor ha rájövök hol a bibi!! Mindenkinek jó versenyzést és sok sikert kívánok!
    Ne viccelj már! Semmi baj nincs, csak fékezz kicsit korábban
    A fékerő egyensúlyod nem tudom hol van, de én tegnap jobban előre toltam, így 56-44% és érezhetően hamarabb megállt a kocsi.

  19. #19

  20. #20
    Kedves Balázs Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 12. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5
    Köszönöm szépen az észrevételeid, de itt nem arról volt szó a 3. futam esetében, hogy én minden versenyzőtársam szeretném magam mögé helyezni, és csak a saját érdekeimet nézem. De nekem is voltak olyan eseteim amikor lökdösődésben én húzhattam volna tök simán a rövidebbet. Ezt mégsem teszem szóvá mert verseny, ahogy az igazi versenyen is vannak balesetek . Továbbá ahol lesz hely, és ki lehet használni az adott versenyzői / verseny szituációból előrukkoló hibát a pályán belül ezt mindenki ki fogja használni én azt gondolom. Az, hogy pályán kívűl szereztem volna sokszor előnyt azt pedig ennek tudnám be (amennyiben valós, de én ezt nem tapasztaltam) : --> Az egész verseny alatt küzdöttem a gumikopással, illetve baromi instabil volt az autóm valószínűleg ezért pöccintettem meg néha versenyzőtársaim lökhárítóját. Érdekes, hogy a második futamon amikor valakit 160km/h nál a visszafordítónál telibevertem azt nem említette senki, és nem kérdezte, hogy mi történt akkor. De ezért is elnézést kérek attól az Alfás-tól akit telibetrafáltam, ekkora sebességnél, hiszen a fékpedált olyan erővel próbáltam nyomni, hogy 1. azthittem eltört, 2. pedig az egész szerkezet elcsúszott a pozíciójából, ezáltal megijedtem és még a gázpedált is megnyomtam és nem tudtam megállni. Sajnálom, hogy most azt gondolod, illetve részben a PMFC-hez való csatlakozásom miatt a csapatot és engem is hibáztatsz azért amit mindannyian amikor kezdtétek a RR-t elkövettetek. Valóban nem vagyok még kellő tapasztalattal rendelkező pilóta, de azt gondolom, hogy ezekből a dolgokból fogok az idő során tanulni én is, és jobb versenyzővé válni, és az általad megfogalmazott íromány által is le fogom szűrni a lényeget és tanulni fogok belőle. De ha megkérhetlek akkor legközelebb te is építő jelleggel fogalmazd meg a kritikád felém, ugyanis kicsit úgy érzem, hogy eme iromány által majdhogynem szinte engem hibáztatsz amiatt, hogy a versenyed rosszul sikerült.

    Köszönöm, hogy elolvastad, és elnézést kérek tőled !
    Üdv. Balázs

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy látom, más is alszik rá egyet, hogy megszólaljon. Ez minősíthetetlen és elfogadhatatlan színvonalú versenyzés volt. Három futamból háromszor sikerült valakinek meglökni, megforgatni az első körben. A harmadik után az autó sérülése miatt aztán távoztam is inkább. Beszámolóként csupán csak az engem ért atrocitások esszenciáját adnám közre.

    1. verseny - Fellenbeck Zsolti csapattársam a középső egyenes féktávján sanszosan mentési céllal jobbra húz, de így oldalt csúszva belebombáz a már ott torlódó autókba. Én hátulról igyekszem a torlódást balról kikerülni, de Kedves Balázs a páylán kívül közlekedve úgy gondolja, hogy a következő balosba nyugodtan beesik, meg semmi gond, ha kicsit odébb taszajt, aztán Epinger Norbi már kikerülni nem tud, megfordít, így mehetek a mezőny után.

    2. verseny - Hát ez nem Zsolti napja volt, most hátulról engem tol meg az első kanyar féktávján, amjd Hevesi Sanyi még fordít rajtam egy 90 fokot, bár arról már olyan nagyo nem tehet. Sebaj, jó játék ez a hátulról felzárkozósdi.

    3. verseny - Első sikánnál óvatos fékezés, amit Kedves Balázs úgy értelmez, hogy neki hagyok helyet és ugyanazon lendülettel Cseszkó Csabát is kicsit odébb löki, hogy ne akadályozza már a tovahaladásban. A sikán jobbos kanyarjában aztán még egy kicsit rá is húzza, hiszen ő már előrébb jutott... Én eljutottam a hátsó beszűkülős kanyarig, ahol Cseszkó Csabi próbált beszúrni mellém, de nem sikerült, így kicsit megbökött, de ez belefért, nem veszítettünk pozíciót. Majd 50 méterrel később a koccsim bal hátulját megtolva szépen beleforgat a korlátba. Itt durrant el az agyam és léptem. Csabi mindig korrekt volt, amikor találkoztunk a páylán máshol, most sem feltételezek szándékosságot, de hogy összességében 3-ból 3 futamon ne ússzam meg az első körben, hogy valaki elintézze a versenyemet, az kritikán aluli.

    Kedves Kedves Balázs, javaslom, nézd meg a replay-eket és gondold át a versenyzéshez való hozzáállásodat. Értem én, hogy első futam itt meg bizonyítani akarsz és PMFC meg minden, de az első körben nem béna balf@sz az, aki a tömött mezőnyben óvatosan fékez és úgy közelíti meg a kanyart, hanem tiszteli a többieket és nem akarja más versenyét tönkretenni. Az nem korrekt versenyzés, hogy te beugrasz szinte vakon minden lyukba, amit meglátsz, a pályán kívül gyorsítva próbálsz mások elé kerülni egy karambolnál torlódáskor. Ez offline versenyeken elmegy az AI versenyzők ellen, de itt nem fair.

  21. #21
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Futam eredmények: Dubai Autodrome

    Bajnokság állása: LINK

    Óvások: LINK



  22. #22
    Idézet Eredetileg LMNT4L írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm szépen az észrevételeid, de itt nem arról volt szó a 3. futam esetében, hogy én minden versenyzőtársam szeretném magam mögé helyezni, és csak a saját érdekeimet nézem. De nekem is voltak olyan eseteim amikor lökdösődésben én húzhattam volna tök simán a rövidebbet. Ezt mégsem teszem szóvá mert verseny, ahogy az igazi versenyen is vannak balesetek . Továbbá ahol lesz hely, és ki lehet használni az adott versenyzői / verseny szituációból előrukkoló hibát a pályán belül ezt mindenki ki fogja használni én azt gondolom. Az, hogy pályán kívűl szereztem volna sokszor előnyt azt pedig ennek tudnám be (amennyiben valós, de én ezt nem tapasztaltam) : --> Az egész verseny alatt küzdöttem a gumikopással, illetve baromi instabil volt az autóm valószínűleg ezért pöccintettem meg néha versenyzőtársaim lökhárítóját. Érdekes, hogy a második futamon amikor valakit 160km/h nál a visszafordítónál telibevertem azt nem említette senki, és nem kérdezte, hogy mi történt akkor. De ezért is elnézést kérek attól az Alfás-tól akit telibetrafáltam, ekkora sebességnél, hiszen a fékpedált olyan erővel próbáltam nyomni, hogy 1. azthittem eltört, 2. pedig az egész szerkezet elcsúszott a pozíciójából, ezáltal megijedtem és még a gázpedált is megnyomtam és nem tudtam megállni. Sajnálom, hogy most azt gondolod, illetve részben a PMFC-hez való csatlakozásom miatt a csapatot és engem is hibáztatsz azért amit mindannyian amikor kezdtétek a RR-t elkövettetek. Valóban nem vagyok még kellő tapasztalattal rendelkező pilóta, de azt gondolom, hogy ezekből a dolgokból fogok az idő során tanulni én is, és jobb versenyzővé válni, és az általad megfogalmazott íromány által is le fogom szűrni a lényeget és tanulni fogok belőle. De ha megkérhetlek akkor legközelebb te is építő jelleggel fogalmazd meg a kritikád felém, ugyanis kicsit úgy érzem, hogy eme iromány által majdhogynem szinte engem hibáztatsz amiatt, hogy a versenyed rosszul sikerült.

    Köszönöm, hogy elolvastad, és elnézést kérek tőled !
    Üdv. Balázs
    Én is köszönöm, hogy így reagálsz rá és nem sértődsz meg. Nem szoktam fennakadni egy-egy ütközésen és végigmegyek sokszor egy szezont ütközés nélkül.
    Javaslom nézd meg a replay-eket, különösen a megóvott eseteket. A versenyzési stílusodon látszik, hogy lelkesen nyomod, kicsit túlságosan is. Igen, itt mindenki volt kezdő, de azért, hogy ezt a periódust minél rövidebbre tudd venni, leírtam az észrevételeimet. Igazából teljesen mindegy, hogy miért nem tudtad néha uralni az autót. A lényeg, hogy másokat ne lökj ki, ne verj telibe se 40-el, se 160-al, függetlenül attól, hogy az illető szót ejt róla utólag vagy sem! Ha egy mód van rá, ne rontsd el más versenyét és szórakozását!
    Mindezt építő jelleggel írom és azért fogalmazom konkrétan, hogy ne legyen félreérthető. Az első versenyes esetnél teljes autóddal a pályán kívül gyorsítasz a következő balos felé, ahol számítanod kellett volna a tumultusra, hiszen első körben jártunk és ráadásul egy tömegbalesetet kerülget a jónép. Az egyszerűen nem korrekt, hogy beesel és valakinek az autója megfog, majd te a megszerzett előnnyel és pozícióval tovább hajtasz.
    A másik eset a harmadik versenyen hasonló volt, bár nem ellenem követted el, csak melettem suhantál el féktávon, aztán Cseszkó Csabin fékeződtél le, és utána még kicsit rá is húztad a kormányt pár méterrel később, így még egyszer ütköztetek. Egyrészt nem volt tiszta előzés, illett volna ilyenkor visszaadni a pozíciót, ha már megcsináltad, másrészt biztosan hallottad már a kifejezést, hogy nem az első kanyarban kell versenyt nyerni. Ez igaz a második kanyarra is.

    Még egyszer, nincs harag, de tanulj ezekből a hibákból! Ezek beleférnek egy NFS-s offline esztelenkedésbe vagy talán a public futamokba (szerintem ott sem), de egy színvonalas bajnokság renoméját egyértelműen rontják. Örül az itteni mezőny az új versenyzőknek, csak tartsák be a versenyek szabályait és egyfajta illemkódexet is, ami elengedhetetlen a fair küzdelemhez.

  23. #23
    Pétery Zoltán Szervező
    Csatlakozott
    2019. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    86
    Idézet Eredetileg LMNT4L írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes, hogy a második futamon amikor valakit 160km/h nál a visszafordítónál telibevertem azt nem említette senki, és nem kérdezte, hogy mi történt akkor. De ezért is elnézést kérek attól az Alfás-tól akit telibetrafáltam, ekkora sebességnél, hiszen a fékpedált olyan erővel próbáltam nyomni, hogy 1. azthittem eltört, 2. pedig az egész szerkezet elcsúszott a pozíciójából, ezáltal megijedtem és még a gázpedált is megnyomtam és nem tudtam megállni.
    Szia Balázs!

    Ha megnézed a nevezési listát, nem sok Alfás van versenyben, konkrétan én egyedül... És azért nem említettem, illetve kérdeztem meg, mert egyrészt még akkor is kissé mérges voltam így nem biztos hogy túl szépen fogalmaztam volna, másrészt látod így is előkerül a téma. Egyébként ne érts félre, nincs harag, vagy bármi hasonló, de én is azt tudom mondani, amit Erik (és ő sem kötekedik, hanem javasol), hogy sokadik helyről, hátulról ne próbálj inkább bezuhanni féktávon, mert ilyenek lehetnek belőle, még úgy is hogy nem ez volt a szándék, és ezek szerint a technika is megtréfált. Ettől függetlenül persze megóvom a dolgot, mert én ezzel azt a futamot kb. buktam is. Az a baj, hogy ezek az esetek szép lassan mindenkit felpaprikáznak, és a végén lesz belőle egy roncsderbi, és mindenki vérvörös fejjel áll fel a kormánytól, pedig nem ez lenne a cél. Persze lehet hibázni, mindenki szokott, szóval legközelebb biztos Te is jobban figyelsz, és elkerülöd az ilyen szitukat. Reméljük legközelebb neked is, és nekünk is jobban sikerülnek a dolgok.

    Üdv:
    Zoli

  24. #24
    Füredi Zoltán Szervertag 2024 FuReady logója
    Csatlakozott
    2016. 08. 21.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    142
    Nekem sajnos nem úgy alakult ez a verseny, ahogy terveztem.

    QUALY: elrontottam szinte mindent, nem találtam a tempóm, lecsúsztam az ívekről + nem találtam el a féktávokat, P8.

    R1: az időmérőből kiindulva végig szenvedtem, nem tudtam a saját tempómat autózni és támadni, közben mentek a pöcizések, illetve bocsánatot kell kérnem Hevesi Istvántól, mert a nagy kétségbeesésemben elmértem a féktávot és eltrafáltam szegényt hátulról... A vége P9 lett.

    SUPERPOLE: úgy kezdtem a kört, hogy keresztbe tettem az Audit T1 féktávon, ennek meg is lett az eredménye, nem is emlékszem, hányadik helyre lett elég.

    R2: valamivel szerencsésebben alakultak a dolgok, mert sikerült az élmezőnnyel tartanom, majd Kenéz Sanyival küzdöttünk a végén, így P3-ba értem célba.

    R3: P8-ból indulva, a rajt utáni kalamajkát szerencsésen megúsztam, majd már indultam volna az élmezőny után, amikor Magyar Krisztián majdnem megforgatott, alig tudtam megfogni, ott rodeóztam a kerékvetőn... Természetesen buktam kapásból kettő pozíciót, majd küzdöttem felfelé, egészen P5-ig.

    Ez nem az én fordulóm volt, bár az Audi-val csak akkor lenne továbbra is esélyem az elejéhez, ha küldenének egy izmosabb motort Ingolstadt-ból... Amire persze nincs esély, így ebben a tavaszi "gyors pályás bajnokságban" harcolnom és kapaszkodnom kell tovább... Ami vagy sikerül, vagy nem...
    Utoljára módosította: FuReady; 2020. 03. 28. 17:59.

  25. #25
    Idézet Eredetileg FuReady írta Hozzászólás megtekintése

    R3: P8-ból indulva, a rajt utáni kalamajkát szerencsésen megúsztam, majd már indultam volna az élmezőny után, amikor Magyar Krisztián majdnem megforgatott, alig tudtam megfogni, ott rodeóztam a kerékvetőn...
    Ne haragudj nem volt szándékos. Megnéztem én is, a kanyarban hátulról utoléred és meglököd Ősz Balázst amitől megbicsaklik, megcsúszik és lassul annyit az autód, hogy én már nem tudtam lereagálni.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •