Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 81 (81 összesen)
  1. #76
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg zsopo87 írta Hozzászólás megtekintése
    Én személy szerint szívesen venném, ha a prequal alatt nem 45 percenként lenne egy 2 körös verseny, hanem fixen mondjuk minden nap este 9kor egy 5 körös verseny. Ami pont a rutintalansági felzárkózást segítené, és bárki készülhetne rá, hogy akkor kisverseny, és ott vagyok. Mindenki tudna rajt rutint szerezni az adott pályán, és talán kevesebb lenne a hiba az éles versenyen. Ezeken el lehetne b***ni, és a versenyre tanulni belőle, és akkor az óvásokat meg sokkal komolyabban venni, hiszen tanulhattál belőle. Nem tudom technikailag mennyire megoldható, szerintem jó volna.
    Kedves Péter!

    Élnézést, hogy a régmúltba nyúlok vissza, de annak idején ugyan nem ebben a szimulátorban, de voltak heti váltásban úgynevezett "verseny" szerverek. Általában a verseny előtt 1 héttel egy napon lehetett a prekvali mellett gyakorolni a futamon a startokat az egymás elleni harcokat tét nélkül. A kezdeti lelkesedés után amikor mondjuk egyszerre voltunk 10-15-en egy ilyen próbafutamon a végére szépen elfogytak a jelentkezők. Üresen kongtak ezek a szerok csak a feleslegesen terhelték a szervergépet. Szerintem most se okozna nagy gondot a szervezőknek egy ilyen szerver fellövése, de egyszerűen, hiába lennétek 4-5-en mondjuk egy ilyen bulin az sajnos édes kevés egy 20-30 fős mezőnyhöz képest. Tehát itt nem nagyon bírnád gyakorolni azt ami az éles futamon kellene. Amit Erik javasolt lehet annak több értelme lenne, hogy offline utolsó helyről előre jutni (ami nem is olyan egyszerű) szabálytalan kontaktok nélkül, illetve keresni esetlegesen nyílt futamokat (tudom, hogy ott meg sok a hülye de nem mindig) és ott próbálni gyakorolni De ha gondolod írj rám nyugodtan privátban én is szívesen jövök ha időm engedi egy ilyen körözgetésre vagy itt a fórumban hozzál össze egy közös körözgetést a többi újonc pilótával, megbeszéltek egy napot és amikor mindenkinek jó mentek versenytempóban egymás mellett kanyarokon keresztül. Mi amikor még 4 fős csapatunk volt gyakran csináltunk ilyesmit. Cserélgettük a pozíciókat, egymás seggében autóztunk, majd szélárnyékból kibújva a másik elé szabályosan behúztunk, elég hozzá 4 autó is akár. Remélem tudtam valamennyit segíteni.







  2. #77
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    annak idején ugyan nem ebben a szimulátorban, de voltak heti váltásban úgynevezett "verseny" szerverek. Általában a verseny előtt 1 héttel egy napon lehetett a prekvali mellett gyakorolni a futamon a startokat az egymás elleni harcokat tét nélkül. A kezdeti lelkesedés után amikor mondjuk egyszerre voltunk 10-15-en egy ilyen próbafutamon a végére szépen elfogytak a jelentkezők. Üresen kongtak ezek a szerok csak a feleslegesen terhelték a szervergépet. Szerintem most se okozna nagy gondot a szervezőknek egy ilyen szerver fellövése, de egyszerűen, hiába lennétek 4-5-en mondjuk egy ilyen bulin az sajnos édes kevés egy 20-30 fős mezőnyhöz képest. Tehát itt nem nagyon bírnád gyakorolni azt ami az éles futamon kellene. Amit Erik javasolt lehet annak több értelme lenne, hogy offline utolsó helyről előre jutni (ami nem is olyan egyszerű) szabálytalan kontaktok nélkül, illetve keresni esetlegesen nyílt futamokat (tudom, hogy ott meg sok a hülye de nem mindig) és ott próbálni gyakorolni...
    Valóban voltak ilyen kezdeményezések régen, de érdeklődés hiányában abbamaradtak. Illetve valóban nem hülyeség a AI ellen menni pár futamot a végéről indulva, ha nincs ennél jobb opció... de az a helyzet, hogy van!

    Amikor én még régen aktív voltam, a futam előtti napokban teljesen megszokott volt, hogy simán a prekval szerveren mindenféle szervezés nélkül, egyszerűen csak párba álltunk és nekiálltunk egymással kergetőzni és gyakorolni a páros szituációkat. Az elől lévő igyekezett feltartani és kivédekezni a másikat, a hátul lévő meg támadott, aztán ha sikerült az előzés, akkor szerepcsere... vagy egy közös piknik a kavicságyban! Mindez nagyon jó arra, hogy kipróbálj mindenféle trükköt, megmozdulást, amit így nem élesben kell bekockáztatnod, hanem már lesz egy konkrét képed róla, hogy mi az ami működhet és mi az, ami nem. Mi ezzel minden futam előtt eltöltöttünk legalább fél, de inkább egy órát és a versenyen ennek óriási hasznát vettük a mezőnyben való helyezkedéskor, meg a páros csatáknál.

    Szóval javaslom spanoljatok össze, keressétek egymást chat-en, vagy TS-en, vagy akár dumáljátok meg előre, de mindenképpen érdemes erre időt szánni, rendkívül hasznos, és nem mellesleg tök jó szórakozás is!



    Illetve az AI-t is mindenképpen érdemes bevetni a nagy mezőnyös rajt és az első körös tumultus begyakorlására, de azért az nem úgy viselkedik mint egy ember és elég kiszámítható, az inkább abban segít, hogy sok helyre tudjál figyelni egyszerre. Meg a támadó féktávok belövéséhez is jó lehet, de érdemi (haladó) védekezési és támadási technikák elsajátítására az AI nem igazán alkalmas.
    Utoljára módosította: neilszab; 2020. 03. 24. 16:49.

  3. #78
    Szabó Csabi Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2019. 10. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    25

    R1 Óvás

    Kedves András,
    Tudomásul vettem az óvásodat, bár visszanézve a szituációt a kifordulásunk előtti helyzetnél azt hiszem te voltál az aki visszatérve a pályára azonnal megtámadtál, nem hagytál teret az ideális íven, így nekem irányt kellett váltanom! Mivel te sem vetted el így én is tovább próbálkoztam pozíciót szerezni. Ezután a következő kanyarban valóban összekoccantunk, de semmi szándékos károkozási szándék nem volt bennem. Ha ez miatt sérült az autód azt sajnálom, de talán ez még belefér a TCR versenyzésbe. Végül én rosszabb helyzetbe kerültem, (a fűre) és ezután már én sem tudtam feljebb zárkózni. Meglátjuk a versenybíróság milyen döntést hoz majd!
    Sok sikert a következő futamokra!


    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    A R1 borzasztó volt aki csak körülöttem volt az nekem jött, kiforgatott, leszorított, olyan szinten sérült az autó, hogy a leggyorsabb versenyköridőket tekintve az utolsó előtti lettem hét ne már gyerekek, figyeljünk már!
    A R2-re így csak a hátuljából tudtam indulni 16. helyről de az első körös balesetek miatt a 7. helyen haladtam jó a verseny feléig Máté mögött 1mp körüli különbséggel.
    Aztán a célegyenes ráfordító kanyarba szélesre vettem a fogyó gumikon az ívet és lecsúsztam a pálya szélére ott egy páran elmentek, majd az utolsó körre teljesen elfogyott a gumi és 4-5 pozíciót is buktam.

    Lényegében ebben a bajnokságban nem volt még egy olyan futam sem eddig legalábbis nekem, hogy ne okoztak volna balesetet amivel jelentős pozíciókat buktam.
    Szinte a szerencsén múlik, hogy hol fejezem be a versenyt!
    Én is szoktam hibázni de ez a statisztika azért kicsit durva.
    Utoljára módosította: Szabó Csaba; 2020. 03. 25. 11:31.

  4. #79
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve az AI-t is mindenképpen érdemes bevetni a nagy mezőnyös rajt és az első körös tumultus begyakorlására, de azért az nem úgy viselkedik mint egy ember és elég kiszámítható, az inkább abban segít, hogy sok helyre tudjál figyelni egyszerre. Meg a támadó féktávok belövéséhez is jó lehet, de érdemi (haladó) védekezési és támadási technikák elsajátítására az AI nem igazán alkalmas.
    Igen, az AC AI versenyzői nem agresszívek, valóban viszonylag kiszámíthatóak és abszolút úriemberek, ha mondhatom így. Jó lenne, ha a humán mezőny fel tudna nőni ehhez a szinthez, néha úgy érzem Arra tökéletesen jó, hogy a sűrű mezőnyben autózást gyakorolja az, aki nem érzi még, hogy van-e mellette, mögötte valaki? A kétszemélyes, test-test elleni csatákra tényleg nem feltétlen jó már, nem elég intenzívek a "srácok" és nem dobnak be váratlan trükköket, ezáltal nem készítenek fel egy ember ellen történő küzdelemre. Mindazonáltal, a mezőny hátsó részében autózóknak nagyon hasznos lehet a köztük autózást megszokni, valamint azt is, hogy a versenyen nem mindig az ideális íveken tudunk csak menni, tehát begyakoroltatnak velünk más kigyorsítási szögeket, féktávokat, stb...

    A Raceroom AI versenyzői már más kérdés, "ők" tudnak elég meredek dolgokat elkövetni, agresszívek lenni és bizonyos kanyarokban sokkal gyorsabbak, valamint lassabbak is lenni, ami megint csak felkészít, hogy ez is megesik egy pályán és fel ekll tudni rá készülni.

  5. #80
    Ez is ízlés kérdése, szerintem az eredeti AC-ban az AI nagyjából használhatatlan. Próbáljátok ki mondjuk Monzában, a sűrű mezőny közepén elkezdtek lassítani egyenesben és ők kultúráltan lassítanak veled, ha megállsz és állsz ott 30 másodpercet, akkor megvárják azt is. Ellenben pont azzal a szituációval nem tudnak mit kezdeni, amit mi itt a Mastersnél versenyhelyzetnek hívunk: mikor egy előzés közben átfedés van az autók között. Ha egy olyan manővert próbálsz megcsinálni, amikor a siker érdekében egy picit le kell térned a normál nyomvonalról, aztán keresztezned az ideális ívet (mondjuk egy sikánban körbeautózás), akkor gondolkodás nélkül felöklelnek. Más szimulátorokban az ilyen helyzeteket is kezelik a mikrobik.

    RaceRoomban meg sajnos mióta új csapat fejleszti a fizikát, azóta nem igazán sikerül az AI-t utánahúzni, ezért elég jelentős esés következett be a single player színvonalában, azt se ajánlanám mostanság nyugodt szívvel.

    Arra az AI ellen vezetés nagyon jó, hogy megtanuld érzékelni magad körül a többieket, de a versenyszituációk gyakorlásához érdemesebb hús-vér ellenfeleket keresni.

  6. #81
    Balogh Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 01. 08.
    Város
    Százhalombatta
    Üzenetek
    37
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs semmi gond Gábor, teljesen megértem a te szemszögedet is, csak sajnos ilyenkor a szervezők vállára is hatalmas terhet ró a rengeteg új arc, új pilóta. Ami egyrészről jó, hiszen bővül a létszám nem üresek a szerverek, másrészről meg ugye sok a probléma az újoncokkal nehezen, lendülnek bele. Látszik is azért a létszámon, hogy a kezdeti 60 fő körüliről megcsappantunk 30-35 főre, de ez nem baj. Magam is ismerem a helyzetüket, hiszen annak idején én is szervezőként belekóstoltam egy picit a másik oldalba is. Biztos vagyok benne, hogy jó versenyeket és csatákat fogunk vívni egymással én azon leszek, hogy mindig korrektül és fair módon versenyezzek veled és mindenkivel itt a bajnokságban!!!!

    U.i. Annyit azért még írnék, hogy a futam beszámolom végén írt dolgokat ugye verseny után hirtelen felindulásból írtam, azóta higgadtabban látom a dolgokat, de az biztos, hogy vannak problémák, amelyek reméljük hamarosan megoldódnak!
    AMEN és DETTO

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •