Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (81 összesen)
  1. #51
    Balogh Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 01. 08.
    Város
    Százhalombatta
    Üzenetek
    37
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    B Szerver



    Ne haragudjatok, de egyfolytában azt olvasom, hogy ki kinek a versenyét így meg úgy teszi tönkre, bocsánatkérésekkel van tele a topic! Nem hiszem el, hogy lassan túl vagyunk a versenysorozat felén és még mindig ilyen aprítás van a mezőnyben. Az ember tényleg rászánja az időt készül, minden és akkor jön egy olyan ****** aki kirakja őt és leszarja, hogy megkapja érte a figyelmeztetését az jól van az úgy. Értem én, hogy egy játék, de nem mindegy, hogy hogyan játszol, normálisan mint 10x ember vagy **** módjára mint a pár ember. Az óvásnak sincs értelme, mert nincs nagyobb szankció amivel vissza lehetne tartani a visszaesőket akik csinálják itt a balhét. Én kizárnám őket a ****** nem szaroznék a figyelmeztetésekkel.....Elnézést, hogy így elragadtattam magam, majd a főnökség ha gondolja moderálja a hsz-t. És nem érdekel senki bocsánat kérése, mert nem bocsánatot kell kérni hanem megelőzni az ilyen szitukat és kulturáltan versenyezni............
    Szia!

    Magamnak érzem az írásodat mivel szinte minden általam írt dologra reagáltál. Lehet, hogy tele van a bocsánatokkal a puttonyod viszont ez a normális. Ha nekem okoznak valamit akkor jól esik ha valaki megírja bocs f... voltam. (valakinek ez is ér még valamit). És igen ez játék és nem mindegy hogyan játszunk. Az előző versenyben semmilyen atrocitásom nem volt senkivel sehol. Pedig ott sem a végén végeztem. Itt volt nem is egy. Ez van, ez egy elég trükkös pálya volt. Nem tudom ki mióta és hogyan versenyzik, Én nemrégen kezdtem neki ennek az egésznek és még sokat kell tanulnom de igyekszem sportszerűen versenyezni mind támadni / védekezni. Valószínűsítem, hogy Te sem úgy jöttél ide, hogy az első versenyeden körrekordot döntöttél. Voltam már pár szervezetnél a Masters előtt de pont emiatt jöttem el mindenhonnan az olyanok miatt mint Te. Úgy gondolják azért mert bennük x-el több év tapasztalat van akkor már azt írnak, meg mondanak amit akarnak. Sehol nem indítanak úgy futamot, hogy csak kezdőknek, és amíg ez így van addig mindig lesz ütközés és kilökés. Mindenkinek meg kell tanulni valahol milyen másik élő személlyel versenyezni, mert ha gép ellen mész az nem ugyan az.
    Ha olyan szabályok lennének mint azt gyönyörűen leírtad akkor egyszer csak egyedül versenyeznél. Az meg biztos jó lenne.
    Utoljára módosította: gupszii; 2020. 03. 23. 09:47.

  2. #52
    Fári Ádám Dániel Versenyző adfar94 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 22.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    181
    B szerver

    Q - P12: Nem volt jó.

    R1 - P16: Verseny 2/3-a izgalmas volt, majd jött a már szokásosnak mondható szenvedés a futam végén (zero tapadás).

    R2 - P12(?): A rajtnál a csapattársamhoz hasonlóan én is elengedtem a mezőnyt, így az első kanyart az utolsó helyekről kezdtük. A kör végén már a 11. helyen voltam, úgy, hogy nem is erőltettem a dolgot... Sajnos Zolit még így is sikerült valakinek kilöknie. A futam további része nagyon gyorsan telt, voltak izgalmak. Volt amikor egyszerre kettő embert is előztem, de ez megtörtént fordítva is. Sajnos pár körrel a vége előtt sikerült egy kicsit szélesebben fordulnom, így eldobtam a kocsit, ezért egy kicsit hátrébb estem. Ám a vége még így is izgalmas volt, centiken múlott a jobb helyezés...

    Valamit ki kell találnom arra, hogy pq-n miért vagyok ennyivel gyorsabb általában, mint az időmérőn és a versenyeken. Most is majdnem 1 mp volt a különbség, pedig ha úgy nézzük, nem telt el még 24 óra sem a pq-s időm megfutása és a futam között.

    A következő verseny érdekes lesz számomra, mivel - ha hinni lehet a statisztikáknak -, akkor a 100. itteni (Masters-es) futamom következik.
    Utoljára módosította: adfar94; 2020. 03. 23. 09:58.

  3. #53
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    Idézet Eredetileg gupszii írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Hát ez izgalmasra sikeredett.

    1. futam:
    - Zsolt Fellenbeck 1. kör 1. kanyar előtt bocsi a koccért a célegyenesben nem vettelek észre, szerencsére semmi baj nem történt.
    - Varga Tamás1. kör 1. kanyar bocsi a koccért de abból még nem is lett volna bajod de szegény Zsolti meg rád vágott amiből aztán forgás lett.
    - Bukkos Robert 2. kör 2. kanyar nem gondoltam, hogy már ott fékezni fogsz ezért mikor már kanyarodtál melleted voltam. Utána mivel ezt elég erősnek éreztem vissza is adtam a helyet bár ott buktam is még 1-et sajnos.
    - Ádám Szűcs 13. kör 1. kanyar. Az nem is tudom mi volt szinte megáltál a kanyarban. Nem tudtam már mit csinálni. Féktávon berepültél.

    2. futam:
    - 1. kör 1. kanyar Antal Gábor nem tudom hol jártál de nem ezen a versenyen mert akkor konkrétan 2 autó kellett ahhoz, hogy megállítson. Óvható
    - 5. kör ?? kanyar (erős 2-es) Hát az minden volt csak jó nem. Óvható
    - Fari Ádám Utólsó kör célegyenes na az király volt. Az nem sokon múlt
    Szia!

    Gondoltam erre azért reagálok….
    ezt írod:

    „Ha nekem okoznak valamit akkor jól esik ha valaki megírja bocs f... voltam. (valakinek ez is ér még valamit).”

    Tegnap futam után már chaten írtam hogy, bocs elbasztam, majd utána írtam privátot is, arra sem volt semmi reakció...
    Erre a fórumra beírod:

    „- 1. kör 1. kanyar Antal Gábor nem tudom hol jártál de nem ezen a versenyen mert akkor konkrétan 2 autó kellett ahhoz, hogy megállítson. Óvható”

    Igen elbasztam, de attól még azt is írhattad volna a fórumon ( ha már a privátra nem válaszolsz ), hogy, elfékezte, nekem jött, elbaszta a versenyem, de ez a nem tudom hol jártál….még jó hogy este olvastam és csak ma reagálok rá.

    Ezt is Te írtad:
    „Úgy gondolják azért mert bennük x-el több év tapasztalat van akkor már azt írnak, meg mondanak amit akarnak.”

    Több vagy kevesebb év, de akkor talán neked is ebben a szellemben kellene kommunikálnod.

    Nos egy kis módosítás, most válaszolt a privátra Balogh Gábor aki mint kiderült nem Te Balogh Gábor vagy) szóval akkor a privátos megjegyzést törölném a jegyzőkönyvből...
    Utoljára módosította: gabor426; 2020. 03. 23. 10:42.

  4. #54
    Szabó Ferenc53 Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 01. 24.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    84

    B szerver

    Idézet Eredetileg gupszii írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Magamnak érzem az írásodat mivel szinte minden általam írt dologra reagáltál. Lehet, hogy tele van a bocsánatokkal a puttonyod viszont ez a normális. Ha nekem okoznak valamit akkor jól esik ha valaki megírja bocs f... voltam. (valakinek ez is ér még valamit). És igen ez játék és nem mindegy hogyan játszunk. Az előző versenyben semmilyen atrocitásom nem volt senkivel sehol. Pedig ott sem a végén végeztem. Itt volt nem is egy. Ez van, ez egy elég trükkös pálya volt. Nem tudom ki mióta és hogyan versenyzik, Én nemrégen kezdtem neki ennek az egésznek és még sokat kell tanulnom de igyekszem sportszerűen versenyezni mind támadni / védekezni. Valószínűsítem, hogy Te sem úgy jöttél ide, hogy az első versenyeden körrekordot döntöttél. Voltam már pár szervezetnél a Masters előtt de pont emiatt jöttem el mindenhonnan az olyanok miatt mint Te. Úgy gondolják azért mert bennük x-el több év tapasztalat van akkor már azt írnak, meg mondanak amit akarnak. Sehol nem indítanak úgy futamot, hogy csak kezdőknek, és amíg ez így van addig mindig lesz ütközés és kilökés. Mindenkinek meg kell tanulni valahol milyen másik élő személlyel versenyezni, mert ha gép ellen mész az nem ugyan az.
    Ha olyan szabályok lennének mint azt gyönyörűen leírtad akkor egyszer csak egyedül versenyeznél. Az meg biztos jó lenne.
    Nagyon egyetértek Balogh Gáborral. Sokan nincsenek tekintettel senkire.
    Az első kvalim az jól sikerült. de kuka lett, a második már csak a 13. helyre volt jó. Volt egy áthajtásos büntim, amit az első kör után letöltöttem, aztán sikerült feljönni a 12. helyig, amikor Kiskovács Mátyás olyan bugos volt, hogy tarolt mindent. A második futam is tele volt ámokfutással, Lőrinc János vágott oldalba miután kicsúszott és megelőztem. 9. helyen sikerült bejönnöm. Tényleg el kéne gondolkozni sok embernek, mert így tönkreteszi mások és saját versenyét is.

  5. #55
    Lőrincz János Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59
    Idézet Eredetileg szabi811 írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon egyetértek Balogh Gáborral. Sokan nincsenek tekintettel senkire.
    Az első kvalim az jól sikerült. de kuka lett, a második már csak a 13. helyre volt jó. Volt egy áthajtásos büntim, amit az első kör után letöltöttem, aztán sikerült feljönni a 12. helyig, amikor Kiskovács Mátyás olyan bugos volt, hogy tarolt mindent. A második futam is tele volt ámokfutással, Lőrinc János vágott oldalba miután kicsúszott és megelőztem. 9. helyen sikerült bejönnöm. Tényleg el kéne gondolkozni sok embernek, mert így tönkreteszi mások és saját versenyét is.
    Azt ott én is kérdésesnek érzem, még nem néztem meg a replayt, de azért azt tegyük hozzá, hogy:
    - nem csúsztam ki, csak szélesen fordultam abban a kanyarban, végig a pályán voltam
    - gyorsabban jöttem ki a kanyarból, ezért egymás mellé kerültünk a féktávon

    Én úgy éreztem (akkor és ott), hogy te fordultál belém, de mondom, nem néztem replayt még, csak este lesz rá időm. Ha gondolod, óvd meg, vállalom.
    Utoljára módosította: Loloke; 2020. 03. 23. 11:30.
    Dell Precision T3610 - Intel Xeon E5-1650v2 - 32GB RAM - nVidia GTX1070 8GB - Dell U2715H - Thrustmaster T500RS/T3PA-PRO/TH8RS - Custom (Atesz) cockpit - Alfa166 seat
    iRacing/AC/ACC/R3E/PC/PC2/Automobilista

  6. #56
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg gupszii írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Magamnak érzem az írásodat mivel szinte minden általam írt dologra reagáltál. Lehet, hogy tele van a bocsánatokkal a puttonyod viszont ez a normális. Ha nekem okoznak valamit akkor jól esik ha valaki megírja bocs f... voltam. (valakinek ez is ér még valamit). És igen ez játék és nem mindegy hogyan játszunk. Az előző versenyben semmilyen atrocitásom nem volt senkivel sehol. Pedig ott sem a végén végeztem. Itt volt nem is egy. Ez van, ez egy elég trükkös pálya volt. Nem tudom ki mióta és hogyan versenyzik, Én nemrégen kezdtem neki ennek az egésznek és még sokat kell tanulnom de igyekszem sportszerűen versenyezni mind támadni / védekezni. Valószínűsítem, hogy Te sem úgy jöttél ide, hogy az első versenyeden körrekordot döntöttél. Voltam már pár szervezetnél a Masters előtt de pont emiatt jöttem el mindenhonnan az olyanok miatt mint Te. Úgy gondolják azért mert bennük x-el több év tapasztalat van akkor már azt írnak, meg mondanak amit akarnak. Sehol nem indítanak úgy futamot, hogy csak kezdőknek, és amíg ez így van addig mindig lesz ütközés és kilökés. Mindenkinek meg kell tanulni valahol milyen másik élő személlyel versenyezni, mert ha gép ellen mész az nem ugyan az.
    Ha olyan szabályok lennének mint azt gyönyörűen leírtad akkor egyszer csak egyedül versenyeznél. Az meg biztos jó lenne.
    Kedves Gábor!

    Nem tudom, miből kifolyólag érzed magadnak az általam írottakat, de mivel nem írtam neve(ke)t, így bárki gondolhatja, hogy róla van szó. Sajnos nincs tele a puttonyom bocsánatkérésekkel, mert konkrétan eddig senki nem kért elnézést (se privátban, se fórumban) magasról sz*rn*k rá, hogy mit csináltak. És ha ez így van akkor én minek fogadjam a bocsánatkérését, ha nem is jut eszébe, hogy baszus annak a f*szn*k elbasztam a versenyét, írok neki pár sort, hogy bocs kezdő vagyok és elmértem a féktávot, de erre sem képes. Nem is olvassa a fórumot, elindul a versenyen azt annyi, történt ami történt. Hangsúlyoznám, hogy nem rólad van szó, konkrétan az előző versenyen Watkinsban téged említettelek mint pozitív példa, hogy normálisan korrektül viselkedsz a pályán. Ezért nem is értem, hogy miért álltál belém! Én meg az olyanok miatt hagytam abba ezt az egészet mint TE! Én az ilyen kezdő pilóták miatt hagytam abba a szimulátorozást, mert állandóan a saját hibámon kívüli okból nem tudtam egy normális versenyt befejezni. Azért mert régi motoros vagyok és lemerem írni a véleményem, hogy hátha elolvassa az akinek szól és nem csak felesleges billentyűzetkoptatás az egész, addig én lefogom írni. Azért furcsa amit írsz, mert nem ismersz, nem tudod milyen ember vagyok, rögtön beskatulyázol: ez is a megmondó öreg f*sz aki csak osztja az észt és nem érdekli, hogy én kezdő pilóta vagyok és meg kell tanulnom versenyezni tömegben. És nem igaz, hogy nem lehet máshol és máshogyan megtanulni versenyezni erre vannak a nyílt szerverek és más ingyenes tét nélküli futamok ahol mehetsz hús vér emberek ellen. De ha már egy picit mész a gépek ellen is pár kört már az is haladás, itt a gyakorláson van a hangsúly! És igen én is elkezdtem valahol, én is voltam kezdő, csak azzal a különbséggel, hogy én nem akartam az első kanyarban futamot nyerni és figyeltem a másikra. Igen én is elkövettem hibákat én is írtam a bocsánatkéréseket kaptam az óvásokat. De mindig figyeltem a másikat és próbáltam korrektül versenyezni. Én nagyon szeretem ezt a közösséget, itt tényleg jó versenyek vannak, de mindig akad egy-két ember akit nem érdekel semmi és senki, csak megy árkon-bokron át. És végül én nem azt írtam, hogy mindenkit vágjunk ki a ****ba, csak az olyanokat akivel rendszeresen gond van, aki 4-5 futam után sem tanul a hibáiból és továbbra is okozza a problémát én csak arra gondoltam, de úgysem fog megvalósulni soha. Így maradna egy 30-35 fős keménymag aki nem mondom, hogy hiba nélkül versenyezne, mert nincs olyan futam ahol ne lenne valamilyen szituáció, de remélhetőleg kevesebb lenne az esemény mint most. Úgyhogy nem maradnék egyedül....Az meg, hogy a fent említett sorok nem rád vonatkoztak azt továbbra sem értem miért érezted magadénak, tudod van egy mondás akinek nem inge.........







  7. #57

    Flag

    Idézet Eredetileg szabi811 írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon egyetértek Balogh Gáborral. Sokan nincsenek tekintettel senkire.
    Az első kvalim az jól sikerült. de kuka lett, a második már csak a 13. helyre volt jó. Volt egy áthajtásos büntim, amit az első kör után letöltöttem, aztán sikerült feljönni a 12. helyig, amikor Kiskovács Mátyás olyan bugos volt, hogy tarolt mindent. A második futam is tele volt ámokfutással, Lőrinc János vágott oldalba miután kicsúszott és megelőztem. 9. helyen sikerült bejönnöm. Tényleg el kéne gondolkozni sok embernek, mert így tönkreteszi mások és saját versenyét is.
    Nagyon sokan vagyunk itt kezdők, és higyjétek el, nem vandálságból történnek ezek az esetek. Egyszerűen rutintalanság.
    B szerver 1-es versenyének rajtjánál féktávon az előttem induló csapattársam egy lélegzettel hamarabb fékezett, ekkor satu, elkerülés, jobb hátsó leér a fűre, és már csak utaztam. Sajnos keresztbe az egyes kanyaron 1 embert el is találtam.
    Minden versenyen egyre jobbnak érzem magam, de egy apró hiba ilyen következményekkel jár. A nagy balesetek szinte mindig a rajt után vannak. Ezen csak a versenyek és rajtok száma tud változtatni, és hiába vagyunk a szezon felénél, még mindig csak 10 rajtunk volt.
    Én személy szerint szívesen venném, ha a prequal alatt nem 45 percenként lenne egy 2 körös verseny, hanem fixen mondjuk minden nap este 9kor egy 5 körös verseny. Ami pont a rutintalansági felzárkózást segítené, és bárki készülhetne rá, hogy akkor kisverseny, és ott vagyok. Mindenki tudna rajt rutint szerezni az adott pályán, és talán kevesebb lenne a hiba az éles versenyen. Ezeken el lehetne b***ni, és a versenyre tanulni belőle, és akkor az óvásokat meg sokkal komolyabban venni, hiszen tanulhattál belőle. Nem tudom technikailag mennyire megoldható, szerintem jó volna.

  8. #58
    Bernhardt Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2011. 01. 25.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    45
    A szerver:

    Egészen a próbarajtig úgy gondoltam, hogy lehet esélyem egy jó versenyre, bár még mindig tanulom az AC-t, a gumikezelés, kocsi finomhangolás még sajnos ahogy nézem nem megy. Mind2 futam végére elfogytam sajnos.

    Végiggondolva a tegnapi dolgokat, én úgy gondolom, hogy a gondok nem a szerverrel voltak, hanem egyéni problémák, valamiért ez a pálya sokkal jobban igényelte az erőforrást. Azt is megfigyeltem, hogy akkor írta ki a CPU-s hibát, amikor egyszerre sok autó volt a közelembe. A 2. versenyre 2en kiléptek, 18 főnél már alig jelentkezett a gond.
    Sajnos 8 éves a gépem, pár dolgotcseréltem benne, de az sem mai technika, eddig sem voltam eleresztve fps-el, most a versenyeket 30 körüli fps-el toltam végig, közel sem tudtam mindent kiautózni. Jó lenne egyszer úgy versenyezni, hogy e téren minden rendben. Ez az egész a régi rfactoros időkre emlékeztet, akkor is ezzel kűzdöttem.

    Visszatérve a versenyre, a kvali alatt végig a hibaüzenettel foglalkoztam, nem tudtam rendesen odafigyelni, ennek tükrében a P4 nem is olyan rossz.

    A verseny előtt eldöntöttem, hogy a boxból indulok. Onnan elkezdtem felzárkózni, és már a 10. helyen voltam, de a gumik elfogytak. P11

    A 2. futamon ki tudtam használni a rajt utáni tolakodás - baleset utáni szitut és pár előzés után a 3. helyen találtam magam, amit meg is tudtam tartani.

    Sajnálom ezt a problémát, mert enélkül az első futamon sokkal előbb is végezhettem volna.

    Remélem nem okoztam senkinek se gondot, grat mindenkinek.

  9. #59
    Idézet Eredetileg zsopo87 írta Hozzászólás megtekintése
    A nagy balesetek szinte mindig a rajt után vannak. Ezen csak a versenyek és rajtok száma tud változtatni, és hiába vagyunk a szezon felénél, még mindig csak 10 rajtunk volt.
    Én ezért javaslom, hogy felkészülésre nem prekvalozni érdemes, hanem offline versenyen a mezőny végéről indulva menni akár több versenyt is. Hozd célba a kocsit és próbáld kerülni a kontaktokat a mezőnyben előre haladás közben. Ez hozza meg a rutint.

  10. #60

  11. #61
    Szabó Ferenc53 Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 01. 24.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    84
    Idézet Eredetileg Loloke írta Hozzászólás megtekintése
    Azt ott én is kérdésesnek érzem, még nem néztem meg a replayt, de azért azt tegyük hozzá, hogy:
    - nem csúsztam ki, csak szélesen fordultam abban a kanyarban, végig a pályán voltam
    - gyorsabban jöttem ki a kanyarból, ezért egymás mellé kerültünk a féktávon

    Én úgy éreztem (akkor és ott), hogy te fordultál belém, de mondom, nem néztem replayt még, csak este lesz rá időm. Ha gondolod, óvd meg, vállalom.
    Én nem óvok, nincs értelme, de jobban figyeljünk egymásra. Én is hibázok, kicsúszok, és van mikor nem sikerül elkerülni az ütközést, de ezen a versenyen nagyon sok volt

  12. #62
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    A R1 borzasztó volt aki csak körülöttem volt az nekem jött, kiforgatott, leszorított, olyan szinten sérült az autó, hogy a leggyorsabb versenyköridőket tekintve az utolsó előtti lettem hét ne már gyerekek, figyeljünk már!
    A R2-re így csak a hátuljából tudtam indulni 16. helyről de az első körös balesetek miatt a 7. helyen haladtam jó a verseny feléig Máté mögött 1mp körüli különbséggel.
    Aztán a célegyenes ráfordító kanyarba szélesre vettem a fogyó gumikon az ívet és lecsúsztam a pálya szélére ott egy páran elmentek, majd az utolsó körre teljesen elfogyott a gumi és 4-5 pozíciót is buktam.

    Lényegében ebben a bajnokságban nem volt még egy olyan futam sem eddig legalábbis nekem, hogy ne okoztak volna balesetet amivel jelentős pozíciókat buktam.
    Szinte a szerencsén múlik, hogy hol fejezem be a versenyt!
    Én is szoktam hibázni de ez a statisztika azért kicsit durva.
    Utoljára módosította: Balogh András; 2020. 03. 23. 15:31.

  13. #63
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Bocsánat hogy erre reagálok, de adja magát a hozzászólásod... kérlek ne vedd semmi esetre se magadra, ezek általános érvényű gondolatok.

    Idézet Eredetileg zsopo87 írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon sokan vagyunk itt kezdők, és higyjétek el, nem vandálságból történnek ezek az esetek. Egyszerűen rutintalanság... ...Minden versenyen egyre jobbnak érzem magam, de egy apró hiba ilyen következményekkel jár. Ezen csak a versenyek és rajtok száma tud változtatni, és hiába vagyunk a szezon felénél, még mindig csak 10 rajtunk volt.
    Alapvetően az lenne mindenkivel szemben az elvárás, hogy csak annyit vállaljon be, és annyit kockáztasson, amit az aktuális tudása, képességei és a magabiztossága megenged. Mindig lehet kicsit kisebb gázt adni, kicsit korábban fékezni és kicsit nagyobb követési távolságot hagyni. Igen, tudom, hogy ez egy verseny, de a pozíció szerzésénél fontosabb, hogy megtiszteld a versenytársad idejét, felkészülését és szórakozását azzal, hogy nem a másik fél rovására vállalsz be felesleges kockázatot.

    És ehhez nem kell se 10, se 100 verseny, egyszerűen csak önmérséklet, hogy mindenki mindig csak annyit vállaljon be, amennyit akkor és ott biztosan tud és érdemes hagyni a szitukban egy minimális biztonsági rést is. És persze simán lehet, hogy buksz egy helyet ezzel, de legalább nem kell annyit bocsánatot kérni... és később ha megjön a rutin, akkor lehet lépésről lépésre faragni a biztonsági faktorból is..

    Én személy szerint szívesen venném, ha a prequal alatt nem 45 percenként lenne egy 2 körös verseny, hanem fixen mondjuk minden nap este 9kor egy 5 körös verseny. Ami pont a rutintalansági felzárkózást segítené, és bárki készülhetne rá, hogy akkor kisverseny, és ott vagyok. Mindenki tudna rajt rutint szerezni az adott pályán, és talán kevesebb lenne a hiba az éles versenyen.
    A gondolat remek, a kivitelezés már problémás... viszont amit szeretnék javasolni, hogy a prekval szerveren össze is lehet beszélni egymással és beállni párba csak úgy kergetőzni, próbálgatni egymással az előzési és védekezési íveket! Ennek a felkészülés szerves részét kellene képeznie mindenkinél, jóval hasznosabb és több értelme van, mint az utolsó 1-2 tizedet hajkurászni még a prekvalon!


    ----------------------

    Óvás: aki már veszi a fáradtságot, hogy ide bepötyögi a sérelmeit, az kérjük tegye meg, hogy az óvás topikba is beírja azt a két sort! Nem azért, hogy neked jobb legyen, hanem hogy megtörténjen a felelősségre vonás és a vétkes fél szembesüljön a hibáival és annak következményeivel. Ha következetesen mindig óvtok, akkor a problémás embereknek hamar összejön egy szép adag BUÁ és máris nem lesznek körülötted a futamon... és idővel remélhetőleg belátják, hogy nem túl kifizetődő a lökdösés...
    Utoljára módosította: neilszab; 2020. 03. 23. 15:52.

  14. #64
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Bocsánat hogy erre reagálok, de adja magát a hozzászólásod... de ne vedd semmi esetre se magadra, ezek általános érévnyű gondolatok.



    Alapvetően az lenne mindenkivel szemben az elvárás, hogy csak annyit vállaljon be, és annyit kockáztasson, amit az aktuális tudása, képességei és a magabiztossága megenged. Mindig lehet kicsit kisebb gázt adni, kicsit korábban fékezni és kicsit nagyobb követési távolságot hagyni. Igen, tudom, hogy ez egy verseny, de a pozíció szerzésénél fontosabb, hogy megtiszteld a versenytársad idejét, felkészülését és szórakozását azzal, hogy nem a másik fél rovására vállalsz be felesleges kockázatot.

    És ehhez nem kell se 10, se 100 verseny, egyszerűen csak önmérséklet, hogy mindenki mindig annyit vállaljon be, amennyit akkor és ott biztosan tud és érdemes hagyni a szitukban egy minimális biztonsági rést is. És persze simán lehet, hogy buksz egy helyet ezzel, de legalább nem kell annyit bocsánatot kérni... és később ha megjön a rutin, akkor lehet lépésről lépésre faragni a biztonsági faktorból is..



    A gondolat remek, a kivitelezés már problémás... viszont amit szeretnék javasolni, hogy a prekval szerveren össze is lehet beszélni egymással és beállni párba csak úgy kergetőzni, próbálgatni egymással az előzési és védekezési íveket! Ennek a felkészülés szerves részét kellene képeznie mindenkinél, jóval hasznosabb és több értelme van, mint az utolsó 1-2 tizedet hajkurászni még a prekvalon!
    Helló

    Én nem tudom, hogy mikor szóltál hozzá versenyekhez, de szerintem gyakrabban kéne. Tudom, hogy már rég nem GTR Masters az első az életedben, de azt gondolom, hogy azok a hozzászólásaid, amik régen is voltak tényleg hiányoznak. És most is nem fényezni vagy nyalogatni akarlak, de ez a hozzáállás nem volt pár éve. Pont ezt kell elmagyarázni a kezdőknek, hogy nem az első kanyarban kell megnyerni a versenyt és ha úgy érzed, hogy nem férsz be akkor vedd el. Tényleg nem akarom bántani a kezdőket, mert én is és mindenki volt kezdő, de azért azt gondolom, hogy sokkal több odafigyeléssel mentünk.
    Emlékszem még a minden pálya szélére vízesárkot mondatodra és abban is van valami.
    Szóval a kezdőknek SOKKAL óvatosabban légyszi.
    Zelfi: nem a szervezést kritizálom, szuper jó amit itt TI megtesztek , de vagy több/nagyobb bünti, vagy sok sok fejmosás! ahogy Szabi csinálta annakidején..

  15. #65
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg CsG írta Hozzászólás megtekintése
    Pont ezt kell elmagyarázni a kezdőknek, hogy nem az első kanyarban kell megnyerni a versenyt és ha úgy érzed, hogy nem férsz be akkor vedd el. Tényleg nem akarom bántani a kezdőket, mert én is és mindenki volt kezdő, de azért azt gondolom, hogy sokkal több odafigyeléssel mentünk. Szóval a kezdőknek SOKKAL óvatosabban légyszi.
    Az a helyzet, hogy kicsit belenéztem a futamokba és jó pár régi névtől is láttam nem egy olyan megmozdulást, amitől elkerekedett a szemem. Éppen ezért azt gondolom, hogy amit írtam, az mindenkire egyformán érvényes: kezdőkre, haladókra és profikra egyaránt.

    Mindenkinek a maga szintjén kell tudnia menedzselni, hogy ne a másik kontójára rizikózzon és hogy ne tolja túl baromba...
    Tiszteld a másik fél felkészülését és szórakozását, legalább annyira, ahogy azt Te is elvárod másoktól! Csakis ez után jöhet szóba a Te pozíciód faragása!

    Jah és a kedvencem: "Előzni nem kötelező!"
    Utoljára módosította: neilszab; 2020. 03. 23. 14:59.

  16. #66
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az a helyzet, hogy kicsit belenéztem a futamokba és jó pár régi névtől is láttam nem egy olyan megmozdulást, amitől elkerekedett a szemem. Éppen ezért azt gondolom, hogy amit írtam, az mindenkire egyformán érvényes: kezdőkre, haladókra és profikra egyaránt.

    Mindenkinek a maga szintjén kell tudnia menedzselni, hogy ne a másik kontójára rizikózzon és hogy ne tolja túl baromba...
    Tiszteld a másik fél felkészülését és szórakozását, ahogy az Te is elvárod másoktól! Csakis ez után jöhet szóba a Te pozíciód faragása!

    Jah és a kedvencem: "Előzni nem kötelező!"

  17. #67
    Idézet Eredetileg Pedromoto85 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Akkora menés volt, hogy hihetetlen!
    A kezdeti szerver problémák szerintem kibillentet pár embert, mert az időmérőn nem azok az emberek voltak az elején mint a szabadedzésen...
    Minden esetre én nagyon igyekeztem hozni a formám, hozzá teszem, hogy nagyon nem a kedvenc pályám.
    7. helyről indulva az első kanyarban sikerült nagyon mélyet fékeznem, csak ez másnak nem sikerült, mert a fűről és a belső szalagkorlátról visszapattanva úgy telibe b+!/= ott, hogy nagyon!!! Emiatt jelentősen sérült az autóm jobb oldala.
    Nagy csatába keveredtem Balogh Gáborral aki a kettes kanyarban nagyon optimista volt, én pedig túlzottan rácsaptam az ajtót. Mondjuk legalább jót mentünk keresztbe!
    Nagyon élveztem a csatát. Aztán a kisebb hibáim miatt lemaradtam, de végül sikerült vissza előznöm. Jó meccs volt! Köszönöm!
    A második futamon a harmadik rajthelyről indultam és sikerült elsőként fordulnom. Egy jó pár körig tudtam tartani az első helyem, de sajnos kisebb hibáim miatt elvesztettem a pozícióm egy nagyon tisztességes, korrekt csatában..
    Ahogy kopott a gumim sikeresen elbuktam a második helyet is szintén egy fair küzdelemben!
    Viszont láttam a tükörben, hogy egyesek keresztbe tolják a másikat. A visszajátszásban pedig több lökdösődést ami már túl lép a túraautózásban megszokottakon.
    Kérlek titeket ezt ne tegyétek. Ne rontsuk el más versenyét és hangulatát. Tiszteljük egymást!

    Számomra levontam a következtetést mégpedig azt, hogy még TÖBBET KELL GYAKORLNOM!!! Mert az, hogy 1,5-2,5 mp hátrányom van egy olyan karékterű autóval amit nagyon szeretek, az igen csak piszkálja a csőrömet! Szóval hajrá mindenkinek!
    Köszönöm a lehetőséget!
    Nagyon tetszett az a pár kör amit egymás előtt/mögött autóztunk!! Szerintem is fairplay küzdelem volt! Legközelebb innien folytatjuk

  18. #68
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Én ezért javaslom, hogy felkészülésre nem prekvalozni érdemes, hanem offline versenyen a mezőny végéről indulva menni akár több versenyt is. Hozd célba a kocsit és próbáld kerülni a kontaktokat a mezőnyben előre haladás közben. Ez hozza meg a rutint.
    Teljesen egyet értek veled!! Prekvalozással nem tanulja meg senki hogyan kell viselkedni tömegben!

    Egyébként miért nem indultál???

  19. #69
    Idézet Eredetileg Fellenbeck Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként miért nem indultál???
    Szerverleállás után még az Assetto is lefagyott, tököm tele lett, mentem filmet nézni. Pont akkor szűnt meg a szerver, amikor a célegyenesre fordult és végül 1:46.774-el javítottam bő 6 tizedet a prekvalos időmön

  20. #70
    Bozsó Marci Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    80
    Rájöttem! Azért volt annyi crash, mert kicsik az autók, nem lehet bennük elférni, és ez akadályozza a manőverezést. Itt a bizonyíték. Az összes versenyző feje kilóg a kocsik tetején! De tényleg! Az első verseny replay nálam így indul
    Csatolt képek Csatolt képek

  21. #71
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Szerverleállás után még az Assetto is lefagyott, tököm tele lett, mentem filmet nézni. Pont akkor szűnt meg a szerver, amikor a célegyenesre fordult és végül 1:46.774-el javítottam bő 6 tizedet a prekvalos időmön
    Sajnálom, pedig most csapatban is jók lehettünk volna?? persze egy kis csata is jól esett volna! de majd legközelebb??

  22. #72
    Balogh Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 01. 08.
    Város
    Százhalombatta
    Üzenetek
    37
    Idézet Eredetileg gabor426 írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Gondoltam erre azért reagálok….
    ezt írod:

    „Ha nekem okoznak valamit akkor jól esik ha valaki megírja bocs f... voltam. (valakinek ez is ér még valamit).”

    Tegnap futam után már chaten írtam hogy, bocs elbasztam, majd utána írtam privátot is, arra sem volt semmi reakció...
    Erre a fórumra beírod:

    „- 1. kör 1. kanyar Antal Gábor nem tudom hol jártál de nem ezen a versenyen mert akkor konkrétan 2 autó kellett ahhoz, hogy megállítson. Óvható”

    Igen elbasztam, de attól még azt is írhattad volna a fórumon ( ha már a privátra nem válaszolsz ), hogy, elfékezte, nekem jött, elbaszta a versenyem, de ez a nem tudom hol jártál….még jó hogy este olvastam és csak ma reagálok rá.

    Ezt is Te írtad:
    „Úgy gondolják azért mert bennük x-el több év tapasztalat van akkor már azt írnak, meg mondanak amit akarnak.”

    Több vagy kevesebb év, de akkor talán neked is ebben a szellemben kellene kommunikálnod.

    Nos egy kis módosítás, most válaszolt a privátra Balogh Gábor aki mint kiderült nem Te Balogh Gábor vagy) szóval akkor a privátos megjegyzést törölném a jegyzőkönyvből...
    Szia!

    1. Chaten már nem láttam mert kiléptem. Így nehéz is lett volna! De azthiszem nem láttad a neved az óvásban így igen el...d és kész ennyivel letudtam.
    2. Nem érted a lényeget. Pont nem számít a több vagy kevesebb éve versenyzik. Tekintettel kell lenni az újakkal mert mindenki kezdte valahol és ugyanezen a hibákon végigment. Csak akkor más írta neki ugyanezeket.

    Én senkivel nem akarok haragot de legyünk egymásra tekintettel.

  23. #73
    Balogh Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 01. 08.
    Város
    Százhalombatta
    Üzenetek
    37
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Gábor!

    Nem tudom, miből kifolyólag érzed magadnak az általam írottakat, de mivel nem írtam neve(ke)t, így bárki gondolhatja, hogy róla van szó. Sajnos nincs tele a puttonyom bocsánatkérésekkel, mert konkrétan eddig senki nem kért elnézést (se privátban, se fórumban) magasról sz*rn*k rá, hogy mit csináltak. És ha ez így van akkor én minek fogadjam a bocsánatkérését, ha nem is jut eszébe, hogy baszus annak a f*szn*k elbasztam a versenyét, írok neki pár sort, hogy bocs kezdő vagyok és elmértem a féktávot, de erre sem képes. Nem is olvassa a fórumot, elindul a versenyen azt annyi, történt ami történt. Hangsúlyoznám, hogy nem rólad van szó, konkrétan az előző versenyen Watkinsban téged említettelek mint pozitív példa, hogy normálisan korrektül viselkedsz a pályán. Ezért nem is értem, hogy miért álltál belém! Én meg az olyanok miatt hagytam abba ezt az egészet mint TE! Én az ilyen kezdő pilóták miatt hagytam abba a szimulátorozást, mert állandóan a saját hibámon kívüli okból nem tudtam egy normális versenyt befejezni. Azért mert régi motoros vagyok és lemerem írni a véleményem, hogy hátha elolvassa az akinek szól és nem csak felesleges billentyűzetkoptatás az egész, addig én lefogom írni. Azért furcsa amit írsz, mert nem ismersz, nem tudod milyen ember vagyok, rögtön beskatulyázol: ez is a megmondó öreg f*sz aki csak osztja az észt és nem érdekli, hogy én kezdő pilóta vagyok és meg kell tanulnom versenyezni tömegben. És nem igaz, hogy nem lehet máshol és máshogyan megtanulni versenyezni erre vannak a nyílt szerverek és más ingyenes tét nélküli futamok ahol mehetsz hús vér emberek ellen. De ha már egy picit mész a gépek ellen is pár kört már az is haladás, itt a gyakorláson van a hangsúly! És igen én is elkezdtem valahol, én is voltam kezdő, csak azzal a különbséggel, hogy én nem akartam az első kanyarban futamot nyerni és figyeltem a másikra. Igen én is elkövettem hibákat én is írtam a bocsánatkéréseket kaptam az óvásokat. De mindig figyeltem a másikat és próbáltam korrektül versenyezni. Én nagyon szeretem ezt a közösséget, itt tényleg jó versenyek vannak, de mindig akad egy-két ember akit nem érdekel semmi és senki, csak megy árkon-bokron át. És végül én nem azt írtam, hogy mindenkit vágjunk ki a ****ba, csak az olyanokat akivel rendszeresen gond van, aki 4-5 futam után sem tanul a hibáiból és továbbra is okozza a problémát én csak arra gondoltam, de úgysem fog megvalósulni soha. Így maradna egy 30-35 fős keménymag aki nem mondom, hogy hiba nélkül versenyezne, mert nincs olyan futam ahol ne lenne valamilyen szituáció, de remélhetőleg kevesebb lenne az esemény mint most. Úgyhogy nem maradnék egyedül....Az meg, hogy a fent említett sorok nem rád vonatkoztak azt továbbra sem értem miért érezted magadénak, tudod van egy mondás akinek nem inge.........
    Kedves Zoli!

    Akkor végtére is egyet értünk csak más szemszögből. Nem akartam beléd állni. Megírtam miért nem vittem végig egy szezont sem az előző "csapatoknál". Abban teljesen egyetértek, hogy aki 4-5 futamon keresztül ugyan azt a szart csinálja ráadásul többször is egy futamon azt komolyabban kéne büntetni még akkor is ha esetleg Én vagyok. Elnézést ha megbántottalak nem volt szándékos. És tudod mit a mostani írásod szerint egy hatalmas pozitív csalódást okoztál ami ismét bizonyítja azt, hogy itt mások az emberek mint amivel eddig találkoztam.

    Remélem nagyon jó csatáink lesznek még együtt (mint Watkinsban)

  24. #74
    Balogh Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 01. 08.
    Város
    Százhalombatta
    Üzenetek
    37
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Bocsánat hogy erre reagálok, de adja magát a hozzászólásod... kérlek ne vedd semmi esetre se magadra, ezek általános érvényű gondolatok.



    Alapvetően az lenne mindenkivel szemben az elvárás, hogy csak annyit vállaljon be, és annyit kockáztasson, amit az aktuális tudása, képességei és a magabiztossága megenged. Mindig lehet kicsit kisebb gázt adni, kicsit korábban fékezni és kicsit nagyobb követési távolságot hagyni. Igen, tudom, hogy ez egy verseny, de a pozíció szerzésénél fontosabb, hogy megtiszteld a versenytársad idejét, felkészülését és szórakozását azzal, hogy nem a másik fél rovására vállalsz be felesleges kockázatot.

    És ehhez nem kell se 10, se 100 verseny, egyszerűen csak önmérséklet, hogy mindenki mindig csak annyit vállaljon be, amennyit akkor és ott biztosan tud és érdemes hagyni a szitukban egy minimális biztonsági rést is. És persze simán lehet, hogy buksz egy helyet ezzel, de legalább nem kell annyit bocsánatot kérni... és később ha megjön a rutin, akkor lehet lépésről lépésre faragni a biztonsági faktorból is..



    A gondolat remek, a kivitelezés már problémás... viszont amit szeretnék javasolni, hogy a prekval szerveren össze is lehet beszélni egymással és beállni párba csak úgy kergetőzni, próbálgatni egymással az előzési és védekezési íveket! Ennek a felkészülés szerves részét kellene képeznie mindenkinél, jóval hasznosabb és több értelme van, mint az utolsó 1-2 tizedet hajkurászni még a prekvalon!


    ----------------------

    Óvás: aki már veszi a fáradtságot, hogy ide bepötyögi a sérelmeit, az kérjük tegye meg, hogy az óvás topikba is beírja azt a két sort! Nem azért, hogy neked jobb legyen, hanem hogy megtörténjen a felelősségre vonás és a vétkes fél szembesüljön a hibáival és annak következményeivel. Ha következetesen mindig óvtok, akkor a problémás embereknek hamar összejön egy szép adag BUÁ és máris nem lesznek körülötted a futamon... és idővel remélhetőleg belátják, hogy nem túl kifizetődő a lökdösés...


  25. #75
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg gupszii írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Zoli!

    Akkor végtére is egyet értünk csak más szemszögből. Nem akartam beléd állni. Megírtam miért nem vittem végig egy szezont sem az előző "csapatoknál". Abban teljesen egyetértek, hogy aki 4-5 futamon keresztül ugyan azt a szart csinálja ráadásul többször is egy futamon azt komolyabban kéne büntetni még akkor is ha esetleg Én vagyok. Elnézést ha megbántottalak nem volt szándékos. És tudod mit a mostani írásod szerint egy hatalmas pozitív csalódást okoztál ami ismét bizonyítja azt, hogy itt mások az emberek mint amivel eddig találkoztam.

    Remélem nagyon jó csatáink lesznek még együtt (mint Watkinsban)
    Nincs semmi gond Gábor, teljesen megértem a te szemszögedet is, csak sajnos ilyenkor a szervezők vállára is hatalmas terhet ró a rengeteg új arc, új pilóta. Ami egyrészről jó, hiszen bővül a létszám nem üresek a szerverek, másrészről meg ugye sok a probléma az újoncokkal nehezen, lendülnek bele. Látszik is azért a létszámon, hogy a kezdeti 60 fő körüliről megcsappantunk 30-35 főre, de ez nem baj. Magam is ismerem a helyzetüket, hiszen annak idején én is szervezőként belekóstoltam egy picit a másik oldalba is. Biztos vagyok benne, hogy jó versenyeket és csatákat fogunk vívni egymással én azon leszek, hogy mindig korrektül és fair módon versenyezzek veled és mindenkivel itt a bajnokságban!!!!

    U.i. Annyit azért még írnék, hogy a futam beszámolom végén írt dolgokat ugye verseny után hirtelen felindulásból írtam, azóta higgadtabban látom a dolgokat, de az biztos, hogy vannak problémák, amelyek reméljük hamarosan megoldódnak!
    Utoljára módosította: Zoliee; 2020. 03. 24. 14:38.







Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •