Találatok: 1 - 20 (20 összesen)

Téma: Donington NGT

  1. #1
    Babinszki Gábor Regisztrált Captain logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 17.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    973

    Donington NGT

    A szezonom legjobb futama lehetett volna ha....

    Minden a lehető legjobban alakult. Jó rajt, tapadtam a vezető trióra, nem is nagyon tudtak elhúzni az első körökben. Nagyon jól mentem, 1.34-es köröket futottam folyamatosan. Abay Laci kicsúszása után meg már a 3. voltam. István jött mögöttem, de nem tudott elég közel kerülni hogy támadhasson. A kanyarokban veszett gyors volt a Vertigo. kb a15. körig tartott a jólét, utána hirtelen megállt(!) az autó. Nem tudom hogy van-e ilyen a GTR-ben hogy meghibásodás, de vagy valami ilyesmi lehetett, vagy a gázpedálom kihagyott 20 mp-re. Nyomkodtam a gázt, váltogattam aztán egyszercsak elindult Addigra elmentek többen is, visszacsúsztam a 6. helyre. Közben majd szétvetett az ideg, kiestem a ritmusból, hibáztam, megpördültem, mégjobban felhúztam magam stb. Felborult az egész versenyem emiatt a malőr miatt. Utána már meg sem tudtam közelíteni a korábban futott időimet sajnos Az utolsó két körre maradt egy kis izgalom még, Ferencz Gáborral versenyt futottunk a célig miután kipördült, de sajnos nem tudtam megelőzni, a Vertigo kigyorsításban nem az igazi Gratulálok Mindenkinek, Tomi köszönöm a setupolási segítséget!
    Utoljára módosította: Captain; 2006. 04. 25. 00:00.
    Babinszki Gábor

  2. #2
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233

    Re: Donington NGT

    Én se repdestem az örömtől hogy lost connection-om lett...
    Az időmérőn is volt 2-szer, de úgy tünt hogy az újraindítás után ez megszünt!
    Hát nem...

  3. #3
    Csupor Antal Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 11. 14.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    45
    Üzenetek
    59

    Re: Donington NGT

    Idézet Eredetileg Captain írta

    Nem tudom hogy van-e ilyen a GTR-ben hogy meghibásodás, de vagy valami ilyesmi lehetett, vagy a gázpedálom kihagyott 20 mp-re. Nyomkodtam a gázt, váltogattam aztán egyszercsak elindult
    A versenyzés hevében nem lehet hogy leállítottad a motort? Csak azért mondom mert velem már előfordult. Vagy tényleg a kormány vacakol. Tapasztalataim szerint a GTR-ben ha egyszer meghibásodik az autó, akkor nem indul el újra.

  4. #4
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: Donington NGT

    Nekem elég sima versenyem volt.

    Nagyon jól sikerült beállítanom az autót, ilyen nem fordult elő még, végig ugyanolyan egyenletesen és gyorsan tudtam menni, a gumik sem fogytak el.

    Pole, rajt-cél győzelem.

    Egyedül Szloboda Gusztávval volt gondom a versenyen, valószínű ki volt kapcsolva a tükre, mert autóztam mögötte pár kanyart, amíg el tudtam menni.

    Gabi, sajnálom ami történt,legközelebb is segítek szivesen!

  5. #5
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Életkor
    49
    Üzenetek
    410

    Re: Donington NGT

    Gratula mindenkinek! Nibi sajnálom, hogy kihullottál.
    Sajnos megint légüres térben autóztam végig a verseny kétharmadát... Pedig Rezseszt kergethettem volna egész a célig, de volt két buta elfékezésem ami miatt visszaestem a 8. helyre. Hamarabb kellett kijönnöm, mert alulkalkuláltam az üzemanyggal. Kicsit növeltem is a boxban a benzinadagomat, de nem eléggé. Na innentől már csak az jelentett izgalmat, hogy a verseny végén elég lesz-e a nafta. Ez viszont el is rontotta az utolsó 8-9 kört. Ekkor 12-13 mp-re voltam az előttem autózótól, akit folyamatosan körönként kb másfél mp-el közelítettem meg addig, aztán ahogy figyeltem az idő-üzemanyag ősszefüggéseket, meg láttam, hogy mögöttem majd másfél percre jön Guszti úgy döntöttem inkább spórolósra veszem a tempót és innentől csak sétakocsikáztam. Így utólag azt mondom kár volt, mert ha el is fogy a nafta, még ki is jöhettem volna tankolni egy gyorsat talán pozícióvesztés nélkül. Na mindegy, végül 2 liter maradt a célvonalon áthaladáskor.
    ... ja a héten futottam ezen a pályán valamelyik szerveren egy futamot, ahol olyan meleg volt, hogy az ötödik körre az összes autó elfüstölt ezért futam indulásakor jól megnéztem magamnak az összes hőmérséklet értéket.
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  6. #6
    Antal István Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 08. 06.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    799

    Re: Donington NGT

    Idézet Eredetileg Captain írta
    Abay Laci kicsúszása után meg már a 3. voltam. István jött mögöttem, de nem tudott elég közel kerülni hogy támadhasson. A kanyarokban veszett gyors volt a Vertigo. kb a15. körig tartott a jólét, utána hirtelen megállt(!) az autó. Nem tudom hogy van-e ilyen a GTR-ben hogy meghibásodás, de vagy valami ilyesmi lehetett, vagy a gázpedálom kihagyott 20 mp-re. Nyomkodtam a gázt, váltogattam aztán egyszercsak elindult
    Ja jó kis kergetőzést nyomtunk közvetlenül az élboly mögött.
    Volt időm megfigyelni a két kocsi közötti különbséget, a domb alján lévő jobbos kanyarkombinációban sokkal gyorsabb voltál, viszont az azt követő domb tetejei jobbosban kicsit mintha mindíg vesztettél volna az addig megszerzett tizedekből.
    Gábor a lassulásodon én is csodálkoztam rendesen. Már kezdtem felkészülni arra, hogy lesz valami kis közeli eksön, erre a kanyarból kijövet nem gyorsítasz és maradsz a pálya szélén. Mondom ennyire előzékeny volna a srác?
    Én meg nagy ravaszdi módon megpróbáltam egy gumival végigmenni és csak tankolni mentem a boxba, mert mikor beálltam, láttam hogy csak 8-9%-ot koptak a gumik és komoly megcsúszásom sem volt addig. Nem is tűnt olyan rossz döntésnek, mert a tankolás után is elég jó köridőket tudtam menni (magamhoz képest) és bejöttem 2.helyre Viszont itt jött be az, hogy talán már az időjárás kezdett igencsak meleg lenni, ami az utolsó 3-4 körben tett be a gumiknak és nekem is. Egy lekörözés közben kicsit más ritmusban közelítettem meg a sikán utáni visszafordítót és csusza.
    Hoppá egy hellyel hátrébb kerültem. Hátsó gumik 130 fok, mondom ajjaj ennek nem lesz jó vége. Majd asszem 2 körre rá ujabb megcsúszás és már ott is voltam a 4. helyen, mint a boxkiállások után.

    Sajna azt tényleg kicsit hiányolni lehet a GTR-ben hogy a külső hőmérsékletről semmi fogalma nincs az embernek, amikor a kocsiban ül, csak a gumihőmérsékletből lehet valamelyest tájékozódni.
    Na majd jól megbeszélem a boxszemélyzettel, hogy milyen stratégiát találtak ki nekem.
    Utoljára módosította: Antal István; 2006. 04. 25. 10:13.

  7. #7
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    50
    Üzenetek
    699

    Re: Donington NGT

    Miután a felvezető kör végén,a célegyenes utolsó elötti kanyarjában keményen belémjött egy másik Vertigós kolléga hátúlról ,ez sajnos az egész versenyemre kihatással volt.Persze az autó hátúlja megsérült,és ezek után már nem akart rendesen kanyarodni.Bár végigmentem,de csak utolsó elötti lettem

  8. #8
    Berki Attila Regisztrált Mafia G logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 25.
    Város
    Érd
    Életkor
    33
    Üzenetek
    92

    Re: Donington NGT

    Idézet Eredetileg sancyy írta
    Miután a felvezető kör végén,a célegyenes utolsó elötti kanyarjában keményen belémjött egy másik Vertigós kolléga hátúlról ,ez sajnos az egész versenyemre kihatással volt.Persze az autó hátúlja megsérült,és ezek után már nem akart rendesen kanyarodni.Bár végigmentem,de csak utolsó elötti lettem

    Igen, az én voltam. Nagyon sajnálom, elnézést tőled, na meg Attilától, hogy emiatt neki is le kellett maradni. Nem voltam formában és azért koccantam neked, mert véletlen megnyomtam a hátranézést. Mégegyszer bocsi.
    Szponzort/támogatót keresek! Jelenleg amatőr bajnokságba versenyzek gokarttal, de szeretnék följebb jutni.


    Néger kis srác futkozik a búzamezőn, egyszer csak rálép egy taposó aknára és BUMMM...Na így lett a Chochapic.

  9. #9
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: Donington NGT

    Ezek a felvezetőkörös malőrök nem tudom miért nem maradnak el, ott tényleg csak veszíteni lehet, hiába rángatja az autót az ember, meg gyorsítgat-lassítgat,nem jut előnyhöz, viszont bajt okozni könnyű.

    Azt már nem is mondom, hogy nem lep meg Attila nevének említése az ügyben.Itt is megpályázod a kizárást?

  10. #10
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: Donington NGT

    Én feltudom melegiteni a hátso gumikat a formácio kör elején burn out al...
    Gáz+fék állo hejzetben,és már égnek is a hátso gumik.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  11. #11
    Berki Attila Regisztrált Mafia G logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 25.
    Város
    Érd
    Életkor
    33
    Üzenetek
    92

    Re: Donington NGT

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Ezek a felvezetőkörös malőrök nem tudom miért nem maradnak el, ott tényleg csak veszíteni lehet, hiába rángatja az autót az ember, meg gyorsítgat-lassítgat,nem jut előnyhöz, viszont bajt okozni könnyű.

    Azt már nem is mondom, hogy nem lep meg Attila nevének említése az ügyben.Itt is megpályázod a kizárást?

    Véletlen volt. Elnézést kértem. sancyy nem óvot meg, akkor nektek miért is kéne beavatkozni? Ez sancyy-val a mi kettőnk dolga volt.
    Szponzort/támogatót keresek! Jelenleg amatőr bajnokságba versenyzek gokarttal, de szeretnék följebb jutni.


    Néger kis srác futkozik a búzamezőn, egyszer csak rálép egy taposó aknára és BUMMM...Na így lett a Chochapic.

  12. #12
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: Donington NGT

    Idézet Eredetileg Mafia G írta
    Véletlen volt. Elnézést kértem. sancyy nem óvot meg, akkor nektek miért is kéne beavatkozni? Ez sancyy-val a mi kettőnk dolga volt.
    Az természetes, hogy véletlen volt, ha szándékosságnak egy kis gyanúja is felmerülne, az teljesen más helyzet lenne, remélem senkinek meg sem fordul a fejében ilyen.De ez már véletlenből is sok.

    A felvezető és első kört pedig mindíg megnézzük, csak ettől kezdve kell óvást benyújtani, éppen azért, hogy mindenki fokozottan ügyeljen, mert itt tényleg csak veszíteni lehet, nyerni nem.Tehát az eset mindenképp ki lesz vizsgálva.

  13. #13
    Antal István Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 08. 06.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    799

    Re: Donington NGT

    Idézet Eredetileg Mafia G írta
    Véletlen volt. Elnézést kértem. sancyy nem óvot meg, akkor nektek miért is kéne beavatkozni? Ez sancyy-val a mi kettőnk dolga volt.
    Nem hinném, mert a szabályzat szerint az első két kört mindíg vizsgálja a versenybíróság (óvás nélkül is), pont az ilyen "elegáns" megmozdulások miatt.

  14. #14
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: Donington NGT

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Én feltudom melegiteni a hátso gumikat a formácio kör elején burn out al...
    Gáz+fék állo hejzetben,és már égnek is a hátso gumik.
    De te sem rángatod összevissza a felvezetőben gondolom, csak az elején.

    Én a fékeket szoktam melegíteni, úgy, hogy nyomom a gázt és közben egy kis féket, így nem gyorsulok, nem lassulok.

  15. #15
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: Donington NGT

    Az elején sem rángatom.Nyomom a féket,és a gázt is,utánna meg eggyesbe teszem.Igy az első fék fog,a hátso gumi,meg elkezd egyhelyben pörögni,és igy ég is.
    Igy 110 fokosra felhevitem még a gurulás elött,és a felvezetőkörben csak visszahül üzemi hőmérsékletere.
    Igy csak az első kerekek hidegebbek az átlagon alul.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  16. #16
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: Donington NGT

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Az elején sem rángatom.Nyomom a féket,és a gázt is,utánna meg eggyesbe teszem.Igy az első fék fog,a hátso gumi,meg elkezd egyhelyben pörögni,és igy ég is.
    Igy 110 fokosra felhevitem még a gurulás elött,és a felvezetőkörben csak visszahül üzemi hőmérsékletere.
    Igy csak az első kerekek hidegebbek az átlagon alul.

  17. #17
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: Donington NGT

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Ezek a felvezetőkörös malőrök nem tudom miért nem maradnak el, ott tényleg csak veszíteni lehet, hiába rángatja az autót az ember, meg gyorsítgat-lassítgat,nem jut előnyhöz, viszont bajt okozni könnyű.
    Na most ezen nem röhögtem volna ekkorát, ha nem pont Te mondod ezt, akinek az előző bajnokságban szinte nem volt olyan felvezető köre hogy ki ne zuhant volna a fűbe a rángatás miatt

    De legalább jó látni, hogy saját károdon tanulsz (és okítasz másokat)

  18. #18
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: Donington NGT

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Na most ezen nem röhögtem volna ekkorát, ha nem pont Te mondod ezt, akinek az előző bajnokságban szinte nem volt olyan felvezető köre hogy ki ne zuhant volna a fűbe a rángatás miatt

    De legalább jó látni, hogy saját károdon tanulsz (és okítasz másokat)
    Ez az egyik, a másik meg, hogy sosem törtem össze senkit felvezetőn.

  19. #19
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    275

    Re: Donington NGT

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Az elején sem rángatom.Nyomom a féket,és a gázt is,utánna meg eggyesbe teszem.Igy az első fék fog,a hátso gumi,meg elkezd egyhelyben pörögni,és igy ég is.
    Igy 110 fokosra felhevitem még a gurulás elött,és a felvezetőkörben csak visszahül üzemi hőmérsékletere.
    Igy csak az első kerekek hidegebbek az átlagon alul.
    ha már nem tudok menni legalább az elméleti oktatást felveszem
    GRAT Mindenkinek!!!
    Ákoskám a jóég áldjon meg, tudom hogy hiányolsz de azért neked is van két lábod...tudom hogy mindig én nyomtam a féket, de azért már mehetne ez-az

  20. #20
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    50
    Üzenetek
    699

    Re: Donington NGT

    Idézet Eredetileg Mafia G írta
    Véletlen volt. Elnézést kértem. sancyy nem óvot meg, akkor nektek miért is kéne beavatkozni? Ez sancyy-val a mi kettőnk dolga volt.
    Én személy szerint nem nagyon vagyok híve az óvogatásoknak - és remélem feltételezhetem,hogy mindenkinek itt a versenyzés és nem a roncsderbi a célja -,de azért Piski Tominak igaza van!
    De hogy félreértés ne essék,természetesen bocsánatkérésed részemről elfogadva és a történtek elfelejtve ,de mivel nem csak én voltam érintett a dologban,gondolom Attila majd késöb nyilatkozik erről.
    Egyébként valóban...próbáljuk meg megőrizni a lehetőségeinkhez képest "hidegvérünket" a felvezető kőrben,és akkor talán elkerülhetőek lesznek az ilyen események a jövőben.
    Ezzel nem kioktatni vagy paposkodni akarok - hiszen én is elkövetek hibákat,viszont megpróbálok tanulni belőle -,de azt gondolom,hogy egy kis több odafigyelés már az elejétől segíthet abban,hogy már a starttól ne kelljen rögtön azon idegeskedni hogy példáúl nem fordul rendesen az autó mert felöklelt a felvezető körben egy másik versenyző kolléga,és ezzel megpecsételve a futamban nyújtható eredményedet.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •