Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 40 (40 összesen)
  1. #26
    Fári Ádám Dániel Versenyző adfar94 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 22.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    181
    A szerver

    Q - P25: Nem mentem egy kört sem, a mezőny végéről akartam indulni, mivel, ha lag van nálam, akkor legalább nem zavarok senkit.

    R1 - P24: A start nem volna valami fényes, majd tömegbaleset, amiből kimaradtam. Próbáltam volna tempót menni, de elég gyorsan utolértek és volt 1-2 nagyobb lag, ami miatt úgy döntöttem, hogy aki utolér, azt elengedem. Így végül a 24. helyen végeztem. Sajnos a tempóm is kiábrándító volt.

    R2 - P22: Hasonló rajt, majd megint tömegbaleset, amiből ismét kimaradtam. Most is úgy voltam, mint az előző futamon, aki gyorsabb, az menjen nyugodtan. 1-2 kör múlva megint volt egy durva baleset, így ismételten sikerült előrébb jutnom. Ám sokat hibáztam, így sokan megelőztek, utolsó helyre kerültem. Eztán Zsigovics Pétert sikerült utolérnem, de mivel nem tudtam, hogy mennyire lagolok, így csak nagyon tisztán akartam előzni. A terv az volt, hogy majd a verseny végén. Persze a 10. kör környékén sikerült hibáznom, a falban kötöttem ki. Így elkönyveltem, hogy ennek a versenynek is ennyi volt, de a végén Péter hibázott, így megelőztem, a 22. helyet szereztem meg.

    Eléggé vegyesen érzem magam a versenyek után. Igazság szerint én már lemondtam, arról, hogy ma indulni fogok, de ahogy a szerverre léptem és nem láttam lagot, az indulás mellett döntöttem. Ám a futamokon kiderült, hogy csak van lag, így inkább próbáltam mindenből kimaradni és befejezni a versenyt, mivel így is értékes pontokat szerezhettem a csapatnak és magamnak is.
    Összességében sokkal jobban is alakulhatott volna minden, de a technika közbeszólt (ami egyébként mostanra megjavult...).
    Utoljára módosította: adfar94; 2020. 03. 08. 23:51.

  2. #27
    Boros Gyevi Lóránt Versenyző Boros Gyevi Lóránt logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 03.
    Város
    Zenta - Délvidék
    Üzenetek
    46

    A szerver

    Első futamon bocsánatot kell kérnem Horvát Márktól Bocsánat! Nem is tudom leírni rendesen ahogy ez történt annyira gyors volt minden , nem gondoltam volna,hogy nem marad hely mindkettőnk számára visszanéztem az esetet így most utólag el kellett volna emelnem a gázt egy pillanatra,de ez nem történt meg sajnos.

    Második futam ismét ugyanott ugyanaz a szitu Sajnálom,hogy így kicsesztem mindkettőnkkel Berthard Gábor,Bocsánatot kérek! Meg persze mindkét esetnél mindenki aki épp ott volt azoktól is elnézést kérek! Nincs mentségem egyik esetre se..

  3. #28
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    408

    A szerver

    R1: Oculus kep lefagyott rajtracson, verseny kuka.

    R2: Utolso helyrol 3. Utolag is koszonom mindenkinek, akikkel csataztam, hogy nem kell egyik elemet sem ujramatricazni
    Errol futamrol csinaltam is egy osszefoglalot, egyelore meg csak vizjeles editorral. A heten elkeszul a csapat osszefoglalo video is.
    https://www.youtube.com/watch?v=vp0Zesmixvo

  4. #29
    Szűcs Ádám Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 12. 29.
    Város
    Délegyháza
    Üzenetek
    8

    B szerver

    R1: Zengő Ádám rossz rajtja után (ami amúgy simán benne van a versenyzésben), megpróbáltam valamit visszahozni a célegyenes végéig, aminek természetesen az lett a következménye, hogy elmértem a féktávot, és megpöcköltem Együd Istvánt, aki emiatt egy darabig kilinccsel előre kellett hogy közlekedjen a kanyarban, és aztán még a közben keresztbe fordult Rádi Péterrel is ütközött. Bocsánat érte!
    R2: Itt elég jól haladtam a 6. helyen, kikerülve a ütközőket, majd Szabó Ferenc a hosszú egyenesben egyszerűen eltakarított az útjából... Emiatt az összetört autóval visszaestem a mezőny végére...

  5. #30
    Kiss János Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2018. 09. 12.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    66
    Kovács Geritől elnézést az R2- ben történtekért! Pedig úgy tűnt eléggé megfékeztem, de csak tolta az orrát kifele, és sajna pont az autód hátulját támasztottam meg.

  6. #31

  7. #32
    Szabó Ferenc53 Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 01. 24.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    84

    B szerver

    Szoros verseny volt, sok ütközéssel... az első futamon Bozsó Marcival akadtam össze, a hosszú egyenesbe, szélárnyékból próbáltam kivűlről megelőzni, ő húzott befele és már nem tudtam kikerülni, mert ott volt a fal... érdekes (sajnos), a 2. futamon ugyanez, ugyanazon a ponton megint megtörtént, most Szűcs Ádámmal akadtam össze. Elnézést kérek mindkettőjüktől, ha én voltam a hibás... a 2. futam utolsó körébe sikerült megelőzni Balogh Gábort, aki nagyon sportszerűen viselkedett.

  8. #33
    B-szerver: Ismét bebizonyosodott, hogy többet kellene prekvalozni, összevetve az A és B-szerver eredményeit. Persze ahhoz fél óránál több kellene az óra ellen

    1. verseny - Rajt a harmadik helyről, itt is javítottam a prekvalhoz képest 2 tizedet, aztán haladás az élbólyban, mígnem Vida Zoli úgy ment el nekem az egyenesben, mintha lenne +50 lóereje. Őt utána még kanyarban visszaelőztem, de ez ideiglenes volt csupán. Később az utolsó kanyarban eldobtam, a kocsi is sérült, így elég nehéz volt a felzárkózás, lévén mé kevesebb végsebességem volt. Így 8.-nak értem be, de elgalább volt egy jó rajthelyem a második futamra.

    2. verseny - Setup elelnőrzéskor derült fény az első versenyen tapasztalt alacsony végsebességre, mivel 3 szárnnyal mentem. Ezt megszüntetve egyből másképp gurult a vas. Harmadikként indultam újfent, de sikerült a T1 után elsőnek kigyorsítani és kiépíteni egy 6 másodperc körüli előnyt, míg a többiek egymást püfölték mögöttem. Drukkoltam Bükkös Robinak, hogy minél tovább tartsa fel Kohári Rolandot, ami sikerült is neki a verseny feléig nagyjából. Onnan persze Roland elkezdett felzárkózni, de 3 körrel a vége előtt, 1 mp hátrányban az utolsó kanyarban falnak csapta a vasat, így megint lett bő 3 másodperc előnyöm, amit beosztottam a végéig.

    Kultúrált versenyek voltak, Kiskovács átyás kimondottan úriember volt a pályán velem, amikor egymásra akadtunk, de Vida Zolival is megoldottunk prá együtt kanyarodást

  9. #34
    Idézet Eredetileg jani1022 írta Hozzászólás megtekintése
    Kovács Geritől elnézést az R2- ben történtekért! Pedig úgy tűnt eléggé megfékeztem, de csak tolta az orrát kifele, és sajna pont az autód hátulját támasztottam meg.
    Kár hogy nem voltal türelmesebb, de ez van.

    Azokat az incidenseket amelyből tömegbaleset lett meg kell óvni külön vagy alapból kivizsgálásra kerül?

  10. #35
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg geriii11 írta Hozzászólás megtekintése
    Kár hogy nem voltal türelmesebb, de ez van.

    Azokat az incidenseket amelyből tömegbaleset lett meg kell óvni külön vagy alapból kivizsgálásra kerül?
    Meg kell óvni! Ez a legtisztább! Nem vizságlja a VB az első körös eseteket minden futamon, de persze bármikor belenézhetünk és bírálhatunk ha olyat látunk.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  11. #36
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Üzenetek
    1.435

    Watkins Glen

    B szerver

    Q:
    Az elvártnak megfelelően (magamhoz képest) teljesítettem az időmérőt sikerült egy viszonylag jó idővel az élmezőny elejére kvaliznom. P:5

    R1: A rajt jól sikerült, elég jól elkaptam a lámpák kialvását, de sajnos megint elkövettem azt a hibát ami Mugello-ban, hogy túl óvatoskodtam az első kanyart. Sajnos az elvártnál hosszabb féktávot vettem és a mögöttem érkező Rádi Peti nem számított arra, hogy ilyen hamar fékezem és telibevert hátulról. Sajnos az autóm enyhén megsérült, de jelentősen nem befolyásolta szerencsére a versenyemet. Szóval sikerült az első kanyar után megtartani az 5-dik helyet és közvetlenül tapadni az élmezőnyhöz. Ezután Mammel Erikkel vívtunk egy picit, valamiért a hosszú egyenes részen ő lassabb volt nálam és sikerült is meglepnem őt, de sajnos egyik kanyarban lesodródtam az ívről és gyorsan megbüntetett, de 2x-ra már sikerült legyűrnöm őt és célba vettem a dobogó legalsó fokát amit Bükkös Robi birtokolt. Közel azonos tempót autóztunk, így nem igazán volt lehetőségem előzésre, bár néha ő is bele-bele hibázott egy-egy kanyarba, de még így sem tudtam pozícióba kerülni vele szemben. Szerencsére a beállításom jó volt és a gumira is vigyáztam és mindent egy lapra feltéve megpróbáltam leelőzni őt ami az utolsó körben sikerült, de sajnos nem tartott sokáig, egy apró hiba miatt pár kanyarral később visszaelőzött és így buktam a dobogót, de nem vagyok szomorú, jó verseny volt és végre örülök, hogy elöl tudtam menni az élmezőnnyel, de van még mit tanulnom. P:4

    R2: A rajt ismét rendben volt, sajnos most is voltak balesetek, de én 2x-er is óriási mázlival kerültek ki az előttem megforgatott járműveket. Megint az 5-dik pozícióban voltam, de egy előzéssel eggyel előrébb jutottam. Láttam a 3-dik kör környékén, hogy az első versenyt simán nyerő Kohári úr nagyon jön rám és a mögöttem levőkre, elég agresszíven, de szabályosan előzgette a pilótákat, mint aki vért ivott. Mikor én következtem, próbáltam korrekt maradni és helyet hagyni neki, de ennek ellenére az előzése közben nem hagyott helyet és felkent a falra. Ezután az 5-dik helyen autózgattam, előttem Balogh Gábor volt aki lassabb volt nálam, de ez nem jelentet semmit. Körökön keresztül próbáltam előzési szituációt találni, de nem sikerült én kevésbé voltam agresszív és tényleg csak olyan szituációt vártam amikor tisztán megtudom előzni, ez 9 kör környékén történt meg, itt jegyezném, meg, hogy Gábor nagyon korrekt volt szépen hagyott helyet normálisan megtudtam előzni. Ezután légüres térben autóztam, mert addigra mire legyűrtem Gábort a többiek fényévnyire lettek tőlem. Első versenyen megismert Bükkös Robi látótávolságon belülre került, de sajnos a verseny nem tartott tovább így újra lemaradtam a dobogóról. P:4

    Ezután a verseny után elgondolkodtam egy picit, hogy lehet az a baj velem mint anno Michelisz Norbival volt, hogy nem vagyok elég agresszív, sokan bírálták annak idején amikor még nem gyári csapatban versenyzett. Lehet kicsit jobban kéne erőltetni az előzgetéseket csak nem akarok abba a hibába esni, hogy a másik versenyét esetlegesen elrontsam én nem ilyen vagyok. Tény ha akaratosabb vagyok lehet előrébb végzek mint a mostani túl óvatoskodással.

    Na mindegy, bocs a hosszúságért, találkozunk Japánban Fuji-ban, mindenkinek jó felkészülést kívánok!







  12. #37
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Tipp: Ha egy kanyar elött a fékezést laposan kezded, nem nyomod satuig a pedált, akkor a mögötted jövő látja a féklámpádat, látja hogy lassulsz, több ideje marad reagálni, elkezdeni a fékezést, és esélye marad rövidebbet fékezni a nagyobb fékerő miatt.

    Tipp2: Agresszívnek anélkűl is lehet lenni hogy betennéd valaki mellé, vagyhogy fizikai kontaktot kellene vállalnod. Tapadj rá, mutogasd magad hogy előzni akarsz, gyorsabb vagy. Idegeld, szugeráld, kéztesd a másikat hibára. Ha ezt fent tudod tartani, és a másik fogy el elöbb, onnan már tálcán adja majd magát a lehetőség.

  13. #38
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Ezután a verseny után elgondolkodtam egy picit, hogy lehet az a baj velem mint anno Michelisz Norbival volt, hogy nem vagyok elég agresszív, sokan bírálták annak idején amikor még nem gyári csapatban versenyzett. Lehet kicsit jobban kéne erőltetni az előzgetéseket csak nem akarok abba a hibába esni, hogy a másik versenyét esetlegesen elrontsam én nem ilyen vagyok. Tény ha akaratosabb vagyok lehet előrébb végzek mint a mostani túl óvatoskodással.
    Ezzel pont így vagyok én is, nem támadom az előttem lévőt minden áron. Ha hibázik, beteszem az autót, de attól ne fogok jobban aludni, hogy csak azért is megelőztem. Tisztelem anynira az ő idejét, hogy ne tegyem tönkre a versenyét egy előzési kísérletért, ami tulajdonképpen mondjuk a 28. helyért történik

  14. #39

    B szerver

    R1:Sajnos a tempóm semmire nem volt elég, hogy qualiban jobb helyezésem legyen a 13. helynél de ez van.A verseny összeségében nagyon jó volt sokat kellett küzdenem, de nekem ez a 10. hely pozitív volt amikor tempóm nem volt....
    R2:Meglepetésre Poleból indultam (késöbb kijavítottak hogy aki 10. lesz az indul a poleból innen köszi a javítást ).A verseny katasztrófálisan indult, mert az elején túl óvatosan és túl fékeztem így belépjöttek hátulról és utolsóként folytattam.Végül felkapaszkodtam a 9. helyre, mert szerencsésen történtek az események számomra.Voltak jó csatáim Mammel Erikkel megint (majd visszavágó? ),Marci Bozso és Radi Péterrel például.Tanulság:Jóval többet kéne készülnöm a versenyekre és a versenytempómon javítani radikálisan, mert a végére egyszerűen elfogyok...

    See you in Fuji!!

  15. #40
    Bozsó Marci Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    80

    B szerver

    R1: Quali nem sikerült túl jól, ezért elég hátulról indultam. Rajtbalesetet sikeresen elkerültem, és a hosszú egyenesben meg is előztem Szabó Ferit. Aki nem akarta hagyni magát. 3 körig tartott a csata. A hosszú egyenes legelején a belső oldalon szeretett volna előzni, de én is ott voltam. Úgyhogy elkezdett kijjebb húzódni. Én is kijjebb mentem, a pálya közepéig, amikor összeértünk. Az ismétlést visszanézve nem húztam be eléd, és melletted még több autónyi hely volt. Én húztam a rövidebbet, piruett, szanaszét törő autó, kuka első verseny, kuka rajthely a 2. versenyen... Szerintem egy kis odafigyeléssel elkerülhető lett volna a kontakt. A versenybíróság majd meghozza az ítéletet.
    Úgyhogy bekecmeregtem a boxba, ott megszerelték az autót, és usgyi a mezőny után, hátha jön 1-2 lepattanó. Végül ketten végeztek mögöttem, de én voltam az utolsó célba érkező.

    R2: Rajt jól sikerült, és az első kanyar kalamajkáit most is elkerültem. Az 5. kanyarban (hosszú egyenes végén) egy autó kisodródott, és ahogy jött vissza, Együd István nem tudta elkerülni. Elém passzolta. Nem akartam élni a lehetőséggel, de nem volt választásom, én is telibe kaptam. A 6. kanyarra azt hittem, sikerül összekaparni magam, és István mellett a külső íven kezdtem a kanyart. Ő egy picit megcsúszott és megpöckölt. Épp csak annyira, hogy kicsúsztam a gumifalba, de emiatt jó pár helyet buktam.
    Na, ekkor kezdődött a jó rész. Kiskovács Mátyás volt előttem. Hosszú körökön keresztül sikerült lőtávolba egerészni magam. Gyorsabb voltam, de annyival nem, hogy könnyedén meg tudjam előzni. Kétszer előrébb voltam a hosszú egyenes végén, de ő volt a belső íven és mindkétszer sikerült visszavernie a támadásom. Az egyiknél meg én hibáztam, úgyhogy Matyi meglógott 3mp-cel. Megint lassan közeledtem. A 12. körben jól elkaptam a kigyorsítást az első kanyarból és kapaszkodtam a szélárnyékába, a hosszú egyenest már egymás mellett kezdtük meg. Szerintem mindketten két lábbal nyomtuk a gázpedált. Egyszer csak Szűcs Ádám bukkant fel előttünk a semmiből, épp akkor evickélt vissza a pályára, de szerencsére észrevett minket, úgyhogy a pálya közepén kezdett gyorsulni. Matyi jobbról, én balról száguldottunk el mellette (tisztára, mint 2000-ben Spa-ban Schumacher, Hakkinen és Zonta) Matyi talán egy pillanatra elemelte a lábát, így sikerült az 5-ösben előtte fordulni, és ezt már meg is őriztem a végéig. Matyi! Gratulálok, irtó jó csata volt! Köszönöm!
    A verseny befutója után szerintem sebességrekordot döntöttem: megálltam a célegyenes bukóterében a gumifalnál, és egy célbaérkező belémrohant akkora lendülettel, hogy kipottyantam a pálya alján és elkezdtem zuhanni. A sebességmérő 400 feletti értéket mutatott, amikor végre lelőtték a szervert. Ugyanis a pause menüt csak akkor lehet elérni, ha áll az autó. Zuhanás közben pedig a fék nem hatásos

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •