Találatok: 1 - 10 (10 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    Ford vs Ferrari

    Sikerált megtekintenem a filmet. Színészi játékra, történelmi hűségre nem térek ki, mert izlés kérdése, és nem ismerem 100%-osan a sztorit. Ezért csak a versenyzői részére:

    Mulsane nyíl egyenesben, mit adagolgatják a gázpedált? Odaér a másik kocsi mellé (leáll farkasszemezni?), és akkor a másik elkezdi jobban nyomni a gázt. Aztán Ő is mégjobban lenyomja? Addig micsináltak? Vagy ez ilyen AC-s lagszimuláció?
    Mi volt az a kanyarvétel teknika amiben magas fordulatról, visszaváltott, és leesett a fordulatszám? Vagy kanyar elött felfelfele vált? Barbatrükk?
    Miért kell az olasz versenyzőnek köcsög gonosznak kinézni?
    Az amerikai lopja a stoppereket, meg a csavarokat, de a sztereotípia szerint a digók a csalósak?
    A végén mitől lett hirtelen csapatjátékos Miles? Mutatják az arcát közelről, de mi játszott le a fejében, miért döntött úgy hogy lelassít?

    Szóval úgy hirdették hogy úde valósághű lesz, eredeti (replika) kocsikkal veszik fel, cgi-t háttérbe szorítva, de így minek, csak egy szokásos klissés hollywood-i amerikai film lett belőle. Picit többet vártam.

    Egy jelenet tetszett igazán amikor rádión hallgatta a nélküle menő versenyt, és úgy csinált mások elött mintha nem lenne számára annyira fontos.


  2. #2
    Én nem tudom rávenni magam, hogy megnézzem, mivel pont ilyen "meh" jellegű reakciókat látok mindenhol, ahol adok a véleményekre.

  3. #3
    Amerikai film.... Már régóta csak röhögök kínomban a kliséken, amiket ott mérföldekről előre láthatóan "elsütnek". Persze ez is beleillik napjaink "biztosan mindenki megértse" trendjébe
    Az autós üldözések teljesen normális esete, amikor kiderül, hogy a menekülő addig tulajdonképpen csak cruising-olt, majd visszagangol kettőt és képes 60 km/h-ról kigyorsítani

    Tulajdonképpen szeretném egyszer a közönség arcát látni, amikor valóban realisztikus filmeket vetítenének nekik. Háborút, katasztrófafilmet, járványosat (amúgy is aktuális), szinte bármit... Persze ez illúzió, hiszen illúziót kell árulni a nézőknek.

  4. #4
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Lehet ,hogy egyedül vagyok vele de nekem tetszett a film moziban néztem és már a hangok miatt megérte elmenni rá azzal nagyon jó munkát végeztek szerintem. Az autós részek is rendben voltak nekem.

    -Nekem pont ,hogy nem a Ferrari tünt köcsögnek hanem inkább a Ford volt az ellenfél.(pl nagyképüen odaállítottak Enzohoz ,hogy most akkor ők megveszik kilóra aztán pofára ejtette őket. Aztán meg inkább külön csapatot indítottak stb).

    -Ha jól emlékszem meg volt a miértje ,hogy nem lehet padlózni folyamatossan mert kinyírják a motort magas fordulatszámon és így kockázatos ,hogy nem bírja ki a versenyt nem vagyok nagy endurance szakértő de úgy gondolom ez komoly probléma lehetett.

    -Miért döntött így? Mert a barátja erre kérte és végre csapatjátékos akart lenni. (Sajnos kijátszották a szabállyal, de a legfontossabb ,hogy talán mert így volt a valóságban is...? )

    Nem dokumentum film nem is akar az lenni szórakoztatni akar és egy mozifilmnek szerintem ez a lényege.

    Ez persze csak az én személyes véleményem.

    Ja és Damon meg Bale is korrektül hozták szerintem a két karaktert, aki teheti eredeti nyelven nézze azok az akcentusok

    üdv

  5. #5
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Jaj, és a legfontosabb arcpirítást kihagytam.

    A turbokit-es gyorsítások! Gyerekek komolyan, 80-as évek szinvonala. Egykét snittben úgy megy gyorsan a kocsi, hogy közben remegnek a fák, meg az emberek körülötte. Ehh...

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Hát az amerikai közönségnek a manuális váltó kb olyan szintű mitikus eszköz, mint Harry Potter varázspálcája...

    Aki tudja használni, az biza nagy király és bármilyen szituban, bármit meg tud oldani vele... nekem nem egyszer kicsit Halálos Iramban déjá vu-m volt az autós jelenetek közben..

    Én látom magam előtt a jelentet, ahogy a dramaturg és az autós szakértő vitatkozik a script felett... hogy ide kéne még egy kis feszültség, nem lehetne, hogy váltson még egyet


    Ezt leszámítva én szerettem..
    Utoljára módosította: neilszab; 2020. 02. 14. 16:22.

  7. #7
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg TomAce írta Hozzászólás megtekintése
    -Ha jól emlékszem meg volt a miértje ,hogy nem lehet padlózni folyamatossan mert kinyírják a motort magas fordulatszámon és így kockázatos ,hogy nem bírja ki a versenyt nem vagyok nagy endurance szakértő de úgy gondolom ez komoly probléma lehetett.
    Igen, véges volt a kocsit élettartama, be kellett osztani, meg "érezni" mikor kezd nyőgni. De versenyzői szempontból nem vagy "jó" versenyző, ha csak akkor adsz extra kakaót, amikor az ellen már melletted van. Pálya mellől tábláztak, vagy mondjuk amikor először meglátod a tükörbe, hogy ne érjen utol, akkor pakolsz rá X %-ot. 24 órás futamon minden a menedzselésen múlik, és nem 2-3 pedálmozdulaton.


    Idézet Eredetileg TomAce írta Hozzászólás megtekintése
    -Miért döntött így? Mert a barátja erre kérte és végre csapatjátékos akart lenni. (Sajnos kijátszották a szabállyal, de a legfontossabb ,hogy talán mert így volt a valóságban is...? )
    Ha az életem a versenyzés, akkor egyetlen egy barátom sem tudna semmivel sem megyőzni hogy ne győzzek. Azt sem tudom elhinni hogy annak a csapatnak akart a játékosa lenni, aki elötte többször is megalázta, keresztbetett neki. Nem látom a filmben a fordulópontot.

    Jaa, és a legvégén én azt hittem azt fogja csinálni, hogy annyira kitapossa, hogy 1 kört fog ráverni a többi ford-ra, így is meglettett volna aza kért "fotó".
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 02. 14. 16:10.

  8. #8
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát az amerikai közönségnek a manuális váltó kb olyan szintű mitikus eszköz, mint Harry Potter varázspálcája...

    Aki tudja használni, az biza nagy király és bármilyen szituban, bármit meg tud oldani vele... nekem nem egyszer kicsit Halálos Iramban déjá vu-m volt az autós jelenetek közben..

    Én látom magam előtt a jelentet, ahogy a dramaturg és az autós szakértő vitatkozik a script felett... hogy ide kéne még egy kis feszültség, nem lehetne, hogy váltson még egyet


    Ezt leszámítva én szerettem..
    Ez is egy eloitelet. A V10-es M5-os BMW-bol (E60) a gyar alapbol nem keszitett kezivaltosat, de a facelift utan csinaltak par szaz darabot, csak amerikai piacra(!), mert koveteltek maguknak. Ma egy ilyen tobbet er mint egy uj a szalonbol.

  9. #9
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Nekem tetszett a film. Ezeket nem "versenyzoi" szemmel kell nezni.
    Az autos jelenetek huseg szempontjabol gagyik, de melyik filmben nem az? A rush is gagyi ilyen szempontbol.
    Ha csak a normal versenyzoi technikakkal mutatnak be a filmeket, azzal nem vonzanank be milliokat a mozikba. Nekunk latvanyosak az apro nüanszok, masok eszre sem vesznek ilyet.
    Ha 300-nal visszavaltasz 2-be heel & toe technikaval egy automata valtos kocsit - Vin Diesel - na arra mar heygezik a repat.

    Jusson eszetekbe egy a 80 evekben futott sorozat, asszem Forma 1 volt a cime, valami francia csoda. Ha azt tul elitek, ez a film egy szimulator lesz az autos filmek kategoriaban.

    https://port.hu/adatlap/film/tv/form...-1/movie-18321

    Szerk: anno minden baratnomnek megmutattam Senna h&t technikaju vezeteset, amikor egy nsx-el csapatja Suzukaban. (nem lett rojtos a szallag )
    Kivetel nelkul a kamaslis cipo tunt fel nekik es nem az hogy sarokkal ad gazfroccsot es raadasul minden visszavaltasnal

    https://www.youtube.com/watch?v=JUVkVB3SUf4
    Utoljára módosította: tusi74; 2020. 03. 22. 09:39.

  10. #10
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem tetszett a film. Ezeket nem "versenyzoi" szemmel kell nezni.
    Az autos jelenetek huseg szempontjabol gagyik, de melyik filmben nem az? A rush is gagyi ilyen szempontbol.
    Ha csak a normal versenyzoi technikakkal mutatnak be a filmeket, azzal nem vonzanank be milliokat a mozikba. Nekunk latvanyosak az apro nüanszok, masok eszre sem vesznek ilyet.
    Ha 300-nal visszavaltasz 2-be heel & toe technikaval egy automata valtos kocsit - Vin Diesel - na arra mar heygezik a repat.

    Jusson eszetekbe egy a 80 evekben futott sorozat, asszem Forma 1 volt a cime, valami francia csoda. Ha azt tul elitek, ez a film egy szimulator lesz az autos filmek kategoriaban.

    ..
    Egyetértek. Jó kis hollywoodi dráma volt jó autókkal

    A francia sorozatot meg már el is felejtettem
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •