Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
Találatok: 51 - 71 (71 összesen)
  1. #51
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    a harmadik futamom volt ACC-vel a háromból, ahol végre először úsztam meg baleset nélkül...érdekes most mindenki vinyog, de olyat még nem láttam, hogy mikor sárga miatt fékeztem, lassítottam akkor ne suhant volna el mellettem akárki/bárki, nem csak első körben, hanem bármikor egy verseny alatt...mielőtt mártírhalált hal itt mindenki, először nézzetek kicsínyt magatokba, nem kvalizok érdemben vajon miért??? Nem az időmérőtől függ a futam eredményem, tök felesleges időveszteség, ahogy belépünk a szerverre induljunk el, és előbb mehet mindenki aludni fél órával...
    Mondhatnám, hogy régen minden jobb volt, meg bezzeg a GTL - Gentlemen driving - de ha eccer így van....
    Mentem veletek anno GTL-ben és valóban akkor minden jobb volt, mert oda felkészülten érkeztek meg az emberek a versenyekre és tudták hogy másnak is rengeteg munkája van benne, ma még mért idő sem kell a prequalon hogy indulhass.

  2. #52
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Mentem veletek anno GTL-ben és valóban akkor minden jobb volt, mert oda felkészülten érkeztek meg az emberek a versenyekre és tudták hogy másnak is rengeteg munkája van benne, ma még mért idő sem kell a prequalon hogy indulhass.
    A mezőnyben autózást nem lehet a prequalon elsajátítani. Az, hogy valaki két hét alatt egyszer összerak egy elfogadható kört, még nem jelenti azt, hogy megbízhatóan tud versenyezni. Szerintem éppen az a probléma, hogy sokaknál túl nagy jelentősége van a köridőnek, az, hogy a prequal pénteken lezárul, éppen azt próbálná szorgalmazni, hogy a forduló előtt közvetlenül lehetőleg már a versenykörülményekkel foglalkozzon mindenki. Ráadásul ha ebben a konkrét esetben megnézed, minden idő nélküli nevező ismert tag volt, vagy épp most nyerte meg az első Masters futamát "újoncként" RaceRoomban.

  3. #53
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    ... az, hogy a prequal pénteken lezárul, éppen azt próbálná szorgalmazni, hogy a forduló előtt közvetlenül lehetőleg már a versenykörülményekkel foglalkozzon mindenki.
    Ez alapvetően jó ötlet, esetleg annyit változtatnék rajta, hogy nem 57perc szabadedzést + 30perc kvalit + 90perc versenyt állítanék be, mert nem sok ember fog ott ülni a gép előtt akár órákat, hogy egyetlen rajtot csináljon. Az is valószínű, hogy ilyen beállításokkal a rajtra 2-3 ember lenne, azt meg még nem lehet tömegnek nevezni, nem szimulálná a valós körülményeket.
    Talán 5-10 perc kval után 2-3 kör verseny többet segítene a tömegben való rajt gyakorlására. Vagy lehetne 2 külön szerver a hétvégére, az egyiken a teljes verseny beállítással menne, a másik pedig inkább a rajtgyakorlásra lenne beállítva.

  4. #54
    Mészáros Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2011. 03. 01.
    Üzenetek
    149
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy lehetne 2 külön szerver a hétvégére, az egyiken a teljes verseny beállítással menne, a másik pedig inkább a rajtgyakorlásra lenne beállítva.
    Nyitott kapu és a döngetése. Most is két szerver volt, az egyik kifejezetten a rajtgyakorlatokra. Más kérdés, hogy hányan használták.

  5. #55
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A mezőnyben autózást nem lehet a prequalon elsajátítani. Az, hogy valaki két hét alatt egyszer összerak egy elfogadható kört, még nem jelenti azt, hogy megbízhatóan tud versenyezni. Szerintem éppen az a probléma, hogy sokaknál túl nagy jelentősége van a köridőnek, az, hogy a prequal pénteken lezárul, éppen azt próbálná szorgalmazni, hogy a forduló előtt közvetlenül lehetőleg már a versenykörülményekkel foglalkozzon mindenki. Ráadásul ha ebben a konkrét esetben megnézed, minden idő nélküli nevező ismert tag volt, vagy épp most nyerte meg az első Masters futamát "újoncként" RaceRoomban.
    Az tiszta sor hogy a mezőnyben autózást ott nem lehet elsajátítani, de ha még annyit sem készültél hogy legyen 1db miért köröd és úgy esel be versenyre hogy még a féktávokban sem vagy biztos az szerintem nem segít....RaceRoom más kávéház ott biztos gyakorolt is ide meg nem jutott idő? Hiába tudok kb. 200 pályavonalat fejből lerajzolni minden szimben mások a féktávok, másképp viselkednek az autók stb, mindet szokni kell nekem is neked is azért valamilyen szinten gondolom.

  6. #56
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg mezgabor írta Hozzászólás megtekintése
    Nyitott kapu és a döngetése. Most is két szerver volt, az egyik kifejezetten a rajtgyakorlatokra. Más kérdés, hogy hányan használták.
    Most hogy mondod, tényleg volt az új rajtprocedúra gyakorlására szerver, én legalább ötször végig is csináltam különböző időpontokban, de senkivel nem találkoztam ez idő alatt, úgyhogy tényleg csak arra volt jó, hogy lássam, hogy működik az új procedúra. Lehet, hogy akkor nem kellene versenyszervert indítani 1,5 órával és akkor többen lennénk rajtgyakorláson. Nem tudom, hogy van-e jó megoldás.

  7. #57
    Én pl azért nem mentem a prequalon mert mindig elfelejtem hogy accben pénteken lezárul és raceroomban pedig a verseny napján 7 óráig lehet menni a vasárnap mindig kétes nekem hogy itthon leszek.e este és pénteken nem feltétlenül tudom még. Attól függetlenül sokat megyek public és külföldi versenyeken én örültem h idő nélkül is eltudtam indulni. Ezt csak azért írom h nem egyenesen arányos azzal h vki nem ismeri a pályát azzal h nem megy a prequalon 1kört..

  8. #58
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Most hogy mondod, tényleg volt az új rajtprocedúra gyakorlására szerver, én legalább ötször végig is csináltam különböző időpontokban, de senkivel nem találkoztam ez idő alatt, úgyhogy tényleg csak arra volt jó, hogy lássam, hogy működik az új procedúra. Lehet, hogy akkor nem kellene versenyszervert indítani 1,5 órával és akkor többen lennénk rajtgyakorláson. Nem tudom, hogy van-e jó megoldás.
    Ez egy nagyon jo 5 let. 1 ora free practice helyett lehetne 30 perc gyakorlas es mondjuk 2-3 proba rajt, az utolso kanyarbol indulva. Nagyon nehez a rajtnal felmerni a franko fektavot, mert nem tudni, mennyire tomorul az eleje - magamrol beszelek, aki jo esetben is a kozepmezonybol indul - es persze ott a "lesipuskas" ösztön, hogy mennel több helyet tudjunk szerezni, ha latunk kis rest vhol. Ezen uralkodni vermerseklet es gyakrolas kerdese. AI ellen en is belemegyek minden ilyenbe, max restartolok egyet.
    Szavazas?

  9. #59
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Kristóf,

    Balázs már rám írt és elmondtam neki a véleményem.

    Az itt feltett kérdéseid kötözködésnek érzem. Nem 1 embert érintett az a káosz ami ott történt. Ez többen is leírtuk a mezőny konkrétan harmada összetört volt aki teljesen és volt aki tovább tudott menni. Egy lövésem volt nem csesztem el max azzal hogy én nem vadállat módjára közelítettem meg az első 4 kanyart. 4 kanyar alatt 4szer lötktek ki és még én érezzem szarul magam???
    Bocs, nem kötözködésképp írtam. Engem is elszomorítottak a pályán történtek. Mindössze próbáltam a miértekre, a másik oldalra is rávilágítani, megértetni dolgokat, hátha enyhít a sebeken. Együtt sírunk, együtt nevetünk.
    Magad részéről még annyit tehetsz, hogy az ellened szabálytalankodókra felhívod a figyelmet. Visszanézi magát, vagy megbüntetjük, talán levon belőle valamit, változtat valamin.

    Mondjuk mi lesz itt sötétben, esőben?

    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Ha ezt a valóságban hozzák össze azon kívül hogy szánalmasan vicces lenne de piros zászlóval leintenék a futamot és újra rajt következne.
    és a széttört kocsik a boxban maradnának.

  10. #60
    A jó megoldás a próbarajt lenne. De gondolom technikailag nem megoldható még az ACC-ben.

    a pálya 2/3tól felveztve, 3. 4. kanyarig. Így lenne esély annak akinek nem volt rá alkalma a körülötte lévők féktávját illetve a saját első féktávot jobban belőni egy 20-30 fős mezőnyben.

    Egyből utána jöhetne az éles rajt.
    Más ligában ez egy 10 éve bevett rendszer volt és sokat segítet.
    Utoljára módosította: Szarka András; 2020. 02. 18. 18:34.
    http://forum.gtr-masters.hu/image.php?type=sigpic&userid=6437&dateline=1550251778

  11. #61
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Az is segítene ha egyesek nem a 3.versenyük után jelentkeznének éles Masters futamra,hanem megtisztelnék annyival a ligát,hogy összehoznak egy minimum 80%-os safety ratingot,mielőtt neveznek.
    Én is beleestem abba a hibába hogy a legutóbbi bajnokság kezdete után már nem gyakoroltam Competition szerveren,és főleg ennek hiányának tudom be a Barceloniai ámokfutásomat,amivel többek versenyét tettem tönkre...
    Azóta legalább heti 2 futamot gyakorlok,és próbálom 90%felett tartani a safety-t,ha indulok Mastersen ha nem!
    Halkan jegyzem meg,hogy 90% felett random szerveren sincsen a Hungaroringi futamhoz hasonlatos atomvillanás,hanem szép kimért versenyek vannak az esetek nagy százalékában! Furcsa módon mindenki ismeri a rajtprocedúrát,a féktávokat,és inkább maga megy a falba,mintsem hogy beléd rongyoljon.
    Sokan tényleg készülnek a bajnoki futamokra,nem is keveset,és ilyenkor az embert baromira nem lehet egy "bocsi" val lekenyerezni!
    Tessék készülni ha nevezel!

  12. #62
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Az is segítene ha egyesek nem a 3.versenyük után jelentkeznének éles Masters futamra,hanem megtisztelnék annyival a ligát,hogy összehoznak egy minimum 80%-os safety ratingot,mielőtt neveznek.
    Én is beleestem abba a hibába hogy a legutóbbi bajnokság kezdete után már nem gyakoroltam Competition szerveren,és főleg ennek hiányának tudom be a Barceloniai ámokfutásomat,amivel többek versenyét tettem tönkre...
    Azóta legalább heti 2 futamot gyakorlok,és próbálom 90%felett tartani a safety-t,ha indulok Mastersen ha nem!
    Halkan jegyzem meg,hogy 90% felett random szerveren sincsen a Hungaroringi futamhoz hasonlatos atomvillanás,hanem szép kimért versenyek vannak az esetek nagy százalékában! Furcsa módon mindenki ismeri a rajtprocedúrát,a féktávokat,és inkább maga megy a falba,mintsem hogy beléd rongyoljon.
    Sokan tényleg készülnek a bajnoki futamokra,nem is keveset,és ilyenkor az embert baromira nem lehet egy "bocsi" val lekenyerezni!
    Tessék készülni ha nevezel!
    Nekem 74% az SA-m, tehat nem is vehetnek reszt a versenyeken?

  13. #63
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem 74% az SA-m, tehat nem is vehetnek reszt a versenyeken?
    Nekem 66 úgyhogy engedjetek majd előre ott nem okozok bajt! Sőt volt 35 is mikor a fiam beült és ment 10 percet.
    Véleményem szerint nem ezen múlik ki hogy megy nálunk. de van igazság abban, hogy egy magasabb ratinges szerveren kevesebb az ámokfutó.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  14. #64
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    99
    A "káosz" után.

  15. #65
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem 66 úgyhogy engedjetek majd előre ott nem okozok bajt! Sőt volt 35 is mikor a fiam beült és ment 10 percet.
    Véleményem szerint nem ezen múlik ki hogy megy nálunk. de van igazság abban, hogy egy magasabb ratinges szerveren kevesebb az ámokfutó.
    Pontosan. Ha AI ellen megyek és meglöknek, simán addig megyek utána, amíg ki nem pöccintem vhol. Multi az más, ott van büntetés, a gép saját magának elnézi.
    Amúgy érdekes, ha nekem jönnek akkor én IS kapok bűnti pontot 🙁

  16. #66
    Deák Ferenc Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 17.
    Város
    Felsőpakony
    Üzenetek
    109
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Pontosan. Ha AI ellen megyek és meglöknek, simán addig megyek utána, amíg ki nem pöccintem vhol. Multi az más, ott van büntetés, a gép saját magának elnézi.
    Amúgy érdekes, ha nekem jönnek akkor én IS kapok bűnti pontot 🙁
    Vasárnap nem én mentem neked .

  17. #67
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Nem hivatalos végeredmény:
    http://www.gtr-masters.hu/result/13702

  18. #68
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Billytheold írta Hozzászólás megtekintése
    Vasárnap nem én mentem neked .
    En nem mondtam ilyet. Arra ertettem, hogy a jatekban, ha neked jonnek hatulrol, akkor te IS kapsz buntetö pontot, holott artatlan vagy.

  19. #69
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    En nem mondtam ilyet. Arra ertettem, hogy a jatekban, ha neked jonnek hatulrol, akkor te IS kapsz buntetö pontot, holott artatlan vagy.
    Az Iracing-ben is így van,mert ez a legbiztosabb módja hogy ne lehessen kijátszani a rendszert,mint pl a Gt Sport-ban,ahol előtted direkt rádfékeznek kicsit hogy te kapj büntetést ha valakinek nekimész.
    Pont emiatt törtem ketté a cd-t anno,és jöttem pc-re
    Ez a rendszer arra jó , hogy mindenki kerüli a kontaktot,emiatt lehetséges egy szint felett a korrekt versenyzés!

  20. #70
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Az Iracing-ben is így van,mert ez a legbiztosabb módja hogy ne lehessen kijátszani a rendszert,mint pl a Gt Sport-ban,ahol előtted direkt rádfékeznek kicsit hogy te kapj büntetést ha valakinek nekimész.
    Pont emiatt törtem ketté a cd-t anno,és jöttem pc-re
    Ez a rendszer arra jó , hogy mindenki kerüli a kontaktot,emiatt lehetséges egy szint felett a korrekt versenyzés!
    Én próbálom kerülni kivéve, ha direkt nekem jön egy kis kotsog digitális huszár. De AI ellen is mindig fair vagyok. Szvsz az utolsó patchekkel romlott az AI agressionje. Azelőtt ha megelőztem őket, akkor feladták, ha már esélytelen volt. Tegnap úgy kilöktek, mint a sicc. Lenyomtam mint a rajzszöget, de ment simán a saját ivén, pedig ott voltam totál előtte.
    És már 100% nem hibáznak annyit mint anno a patch előtt...

  21. #71
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Kedves versenyzők.
    Tudnivalók a restart és chat stop-ról.

    Restart:
    Bajnoki futamokon nincs restart.
    Ha nem tudunk megtölteni egy szervert korrekt versenyzéssel, akkor nem fáradunk a szervezéssel.
    Nincs második, harmadik, negyedik, ötödik esély. A rajtnál mindenki kap 1db autót, avval kell célba érnie.
    Egymásra mutogatást, nem fogadunk el. Aki úgy érzi szabálytalanságot követtek el vele szemben, az aktuális óvás topikban, leadja az óvását.

    Chat stop:
    A szabályzatban benne van a chat stop. Ami azt jelenti hogy "chat stop" ideje alatt tilos csevegni. A szervezők sem csevegnek senkivel. Akinek ilyen igényei vannak, TS-en megteheti. Ott nincs chat stop. A szerveren tilos.
    Aki kikapcsolja a chat-et és e miatt hátrányba kerül, vagy szabálytalanságot követ el, nem fogadjuk el mentségnek hogy nem olvasta a szervezői utasítást.

    Értelem szerűen azt is tilos megbeszélni a chat-en hogy ki szeretne restartot és ki nem.
    Egyrészt zavaró, másrészt félrevezető. Harmadrészt nincs restart.

    Amit a versenyzők beírhatnak a chat stop alatt, pl:
    Valaki veszélyesen lagol, ez esetben: "Kovács Zoltán veszélyesen lagol".
    Minden további kommentár a chat stop megszegése.
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 02. 23. 12:37.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •