Találatok: 1 - 5 (5 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    ACCGT01 - Spa Büntetések

    Első körös büntetések. (felvezető - T1)
    #A R1 felelős büntetés m Megjegyzés.
    03:59 Feher 12 Zelfel 56 Kiforgatás felvezetőn Tamas Zelfel URH 2
    04:10 Barzo 63 Zelfel 56 Kiforgatás felvezetőn Tamas Zelfel URH 2
    Óvások.
    #A R2 felelős büntetés m Megjegyzés.
    29:45 Bartha 26 Polgar 54 kiforgatás Balazs Polgar URH 1


    A fenti büntetések időbüntetésként kerülnek elszámolásra.
    Valamint a lebonyolítás miatt nem letölthető 1db URH-k is időbüntetésként kerülnek levonásra a Spa-i futamon.

    Név URH idő (sec)
    Tamas Zelfel 5 75
    Balazs Polgar 1 15
    Andras Szarka 1 15
    Bela Sipkai 1 15
    Csaba Terhes 1 15
    Ferenc Deak 1 15
    Tamas Lanyi 1 15

  2. #2
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    04:10 Barzo 63 Zelfel 56 Kiforgatás felvezetőn
    Erre az esetre kérek egy felül vizsgálatot!
    Köszönöm!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  3. #3
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    04:10 Barzo 63 Zelfel 56 Kiforgatás felvezetőn
    Erre az esetre kérek egy felül vizsgálatot!
    Köszönöm!
    A felvezető kör szabályai tiltják a másik autó mellet haladást. Jelen szituációban úgy voltál köteles elindulni hogy valaki mögé besorolsz. Szabálytalan másik autó mellé gyorsítani. Ha másképp nem megy a teljes mezőnyt köteles vagy elengedni. A VB ítélete hogy a bekövetkezett balesetért elsősorban téged terhel a felelősség.

  4. #4
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A felvezető kör szabályai tiltják a másik autó mellet haladást. Jelen szituációban úgy voltál köteles elindulni hogy valaki mögé besorolsz. Szabálytalan másik autó mellé gyorsítani. Ha másképp nem megy a teljes mezőnyt köteles vagy elengedni. A VB ítélete hogy a bekövetkezett balesetért elsősorban téged terhel a felelősség.
    Köszi, hogy foglalkoztok az esettel!
    De sajnos nem értek vele egyet és nem tudom elfogadni az érveléseteket. A büntetésemet tudomásul vettem.
    Azt hogy miért elmondtam személyesen a VI-nek. A szabályzatban nincs ilyen, hogy szabálytalan másik autó mellé gyorsítani vagy az egész mezőnyt elengedni. Viszont az benne van hogy mozgásban tilos másik autó mellé menni bár milyen mértékben. Én már mozgásban voltam amikor megkezdte a hátuljövő az előzést. Ráadásul nem padlógázon indultam el hanem lassan a pálya szélén és a pályával párhuzamosan. Erre a hátuljövő autó balról rám húz és kiforgatja magát úgy hogy mellette volt egy-egy autónyi hely.Ha nem jön nekem simán besorolok mögé és mehetünk tovább.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  5. #5
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, hogy foglalkoztok az esettel!
    De sajnos nem értek vele egyet és nem tudom elfogadni az érveléseteket. A büntetésemet tudomásul vettem.
    Azt hogy miért elmondtam személyesen a VI-nek. A szabályzatban nincs ilyen, hogy szabálytalan másik autó mellé gyorsítani vagy az egész mezőnyt elengedni. Viszont az benne van hogy mozgásban tilos másik autó mellé menni bár milyen mértékben. Én már mozgásban voltam amikor megkezdte a hátuljövő az előzést. Ráadásul nem padlógázon indultam el hanem lassan a pálya szélén és a pályával párhuzamosan. Erre a hátuljövő autó balról rám húz és kiforgatja magát úgy hogy mellette volt egy-egy autónyi hely.Ha nem jön nekem simán besorolok mögé és mehetünk tovább.
    Nem vesszük rossz néven, illetve ez jó alkalom hogy mindenkinek egyértelmű legyen a szabályzat ide vonatkozó része.
    Jelen szituációban ahogy a videón is látszik, megbontod az alakzatot, majd a másik autó mellé gyorsítasz így mikor lehúzódna te még fél autóval elfoglalod a pálya jobb szélét.

    A szabályzat ide vonatkozó része:
    A felvezető kört egyvonalas formációban kell teljesíteni, másik autó mellé bemenni, a legkisebb mértékben sem lehet. A formáció megbontásának azt tekinti a VB ha egy autó több mint 3 autó távolságra lemarad a rajtsorrendben előtte lévőtől, vagy 4 kerékkel elhagyja a pályát.
    Aki megbontja a formációt, az onnantól nem része a mezőnynek. A mezőny számára "forgalmi akadály" a pályán, amit ki kell kerülni. Elveszti a jogait, csak kötelessége van, kettő:
    1. Mindent megtenni hogy a mezőnyt ne veszélyeztesse. Az érkező mezőny akadály nélkül megelőzhesse.
    2. Úgy visszatérni a formációba, (beállni valaki mögé) hogy e közben senkit sem akadályozhat a legkisebb mértékben sem.

    Ha szeretnél részletes indoklást, vagy kikockázni a replay-t, csütörtök este tudok jönni TS-re.
    A büntetést letölteni kötelező, hogy egyet is érts vele azt természetesen nem várjuk el.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 01. 28. 19:22.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •