Oldal: 5 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5
Találatok: 101 - 114 (114 összesen)
  1. #101
    Györki Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 07. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    25

    Flag

    Hello,

    én is újoncként csatlakoztam a bajnoksághoz, nagyon jó, hogy van ilyen lehetőség, köszönet érte a szervezőknek!
    A B csapatban indultam és az elsődleges célom az volt, hogy biztonságosan végig tudjak menni a futamokon, elkerülve a balhékat, vagy ha bele is kerülök, ne én legyek azok okozója. Visszanézve a replay-eket ez sikerült is, de ha valaki úgy érzi, hogy sportszerűtlen voltam vele szemben, írjon, beszéljünk róla, nézzük vissza és tanuljunk belőle.

    Qualify: Sikerült első helyre befutnom 2:27.5-ös idővel

    Race 1: Sima volt az első kanyar, de jobban gyorsított ki a mögülem induló Rádi Péter és az Eau Rouge előtt már mellettem volt, én nem akartam kockára tenni egyikünk versenyét sem, úgyhogy inkább elvettem a gázt (ő hagyott volna helyet, korrekt volt). Túl óvatos voltam, lelassultam, úgyhogy sokan elmentek mellettem az egyenesben. A hatodik helyről kapaszkodtam vissza, néhányan hibáztak előttem, de hamar a 3. voltam. Az első két helyen nagyon egymás torkára harapva közlekedett két kolléga, inkább biztonságos távolságban maradtam tőlük, mert nagyon benne volt a levegőben, hogy előbb-utóbb kiütik egymást, nekem csak várnom kell. Jöttek is a hibák és el tudtam menni mellettük, onnantól már nem volt gond elmenni a végéig. P1

    Race 2: A második futamon már csodákat lehetett látni, volt ott minden a forgalommal szemben közlekedéstől a levegőben piruettezésig. A 10. helyről indultam és ezt a versenyt már nem úsztam meg kontakt nélkül, de a 6. helyig sikerült feljönnöm. Néhány szituáció, amit érdemes megemlíteni:

    • A második kör megkezdésekor a célegyenes végén szorosan Kiss János mögött voltam, ő belülre helyezkedett, én ezért a külső ívet választottam, de a féktáv kezdetekor mégis áthúzódott elém, nem hagyva egy autónyi helyet. Ha nem rántom a fűre az autót, akkor ütköztünk volna, így csak én sodródtam ki, veszítve ezzel két helyet. Szerintem a féktávon, vagy annak megkezdésekor már nem illik radikálisan ívet váltani.
    • A negyedik körben a Les Combes bejáratánál Zengő Ádám húzta rám az autót és ütötte el az én autóm elejét, viszonylag gyorsan összeszedtem és csak egy pozíciót buktam. Ádám elnézést is kért, semmi gond, de figyeljünk arra, hogy a kanyarban hagyjuk helyet a másiknak.
    • A kör végén a célegyenes előtti sikánban jópár autóval előttem megforgatták Szabó Csaba2-t, ez biztos bosszantó lehetett, de nem ok arra, hogy utána meginduljon az érkező 3-4 autóval szembe. Engem épphogy elkerült, de Ádámmal telibekapták egymást. A versenyszabályzat szerint is, ha megpördülsz a pályán, lépj a fékre és addig ne mozdulj, amíg mások veszélyeztetése nélkül vissza nem tudsz térni valahogy.
    • A Double Gauche kanyarban az előttem haladó két autó összért és szépen szinkronban csúsztak keresztben a pályán, én lassítottam, nehogy beléjük menjek, a mögöttem jövő Rádi Péter bátrabb volt és gázelvétel nélkül ment el közöttünk, koccanva velem és egy másik autóval, engem majdnem a falnak lökve. Ez lehet, hogy nem volt szabálytalan és belefér a túraautózásba, de nem volt veszélytelen és elegáns.


    Összességében mindkét futamot élveztem, a fenti helyzetekben pedig senkiben nem feltételezek szándékosságot, maximum figyelmetlenséget és egy kicsivel több vakmerőséget.
    Találkozunk legközelebb!

  2. #102
    Szabó Csabi Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2019. 10. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    25
    Idézet Eredetileg Györki Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Hello,

    én is újoncként csatlakoztam a bajnoksághoz, nagyon jó, hogy van ilyen lehetőség, köszönet érte a szervezőknek!
    A B csapatban indultam és az elsődleges célom az volt, hogy biztonságosan végig tudjak menni a futamokon, elkerülve a balhékat, vagy ha bele is kerülök, ne én legyek azok okozója. Visszanézve a replay-eket ez sikerült is, de ha valaki úgy érzi, hogy sportszerűtlen voltam vele szemben, írjon, beszéljünk róla, nézzük vissza és tanuljunk belőle.

    Qualify: Sikerült első helyre befutnom 2:27.5-ös idővel

    Race 1: Sima volt az első kanyar, de jobban gyorsított ki a mögülem induló Rádi Péter és az Eau Rouge előtt már mellettem volt, én nem akartam kockára tenni egyikünk versenyét sem, úgyhogy inkább elvettem a gázt (ő hagyott volna helyet, korrekt volt). Túl óvatos voltam, lelassultam, úgyhogy sokan elmentek mellettem az egyenesben. A hatodik helyről kapaszkodtam vissza, néhányan hibáztak előttem, de hamar a 3. voltam. Az első két helyen nagyon egymás torkára harapva közlekedett két kolléga, inkább biztonságos távolságban maradtam tőlük, mert nagyon benne volt a levegőben, hogy előbb-utóbb kiütik egymást, nekem csak várnom kell. Jöttek is a hibák és el tudtam menni mellettük, onnantól már nem volt gond elmenni a végéig. P1

    Race 2: A második futamon már csodákat lehetett látni, volt ott minden a forgalommal szemben közlekedéstől a levegőben piruettezésig. A 10. helyről indultam és ezt a versenyt már nem úsztam meg kontakt nélkül, de a 6. helyig sikerült feljönnöm. Néhány szituáció, amit érdemes megemlíteni:

    • A második kör megkezdésekor a célegyenes végén szorosan Kiss János mögött voltam, ő belülre helyezkedett, én ezért a külső ívet választottam, de a féktáv kezdetekor mégis áthúzódott elém, nem hagyva egy autónyi helyet. Ha nem rántom a fűre az autót, akkor ütköztünk volna, így csak én sodródtam ki, veszítve ezzel két helyet. Szerintem a féktávon, vagy annak megkezdésekor már nem illik radikálisan ívet váltani.
    • A negyedik körben a Les Combes bejáratánál Zengő Ádám húzta rám az autót és ütötte el az én autóm elejét, viszonylag gyorsan összeszedtem és csak egy pozíciót buktam. Ádám elnézést is kért, semmi gond, de figyeljünk arra, hogy a kanyarban hagyjuk helyet a másiknak.
    • A kör végén a célegyenes előtti sikánban jópár autóval előttem megforgatták Szabó Csaba2-t, ez biztos bosszantó lehetett, de nem ok arra, hogy utána meginduljon az érkező 3-4 autóval szembe. Engem épphogy elkerült, de Ádámmal telibekapták egymást. A versenyszabályzat szerint is, ha megpördülsz a pályán, lépj a fékre és addig ne mozdulj, amíg mások veszélyeztetése nélkül vissza nem tudsz térni valahogy.
    • A Double Gauche kanyarban az előttem haladó két autó összért és szépen szinkronban csúsztak keresztben a pályán, én lassítottam, nehogy beléjük menjek, a mögöttem jövő Rádi Péter bátrabb volt és gázelvétel nélkül ment el közöttünk, koccanva velem és egy másik autóval, engem majdnem a falnak lökve. Ez lehet, hogy nem volt szabálytalan és belefér a túraautózásba, de nem volt veszélytelen és elegáns.


    Összességében mindkét futamot élveztem, a fenti helyzetekben pedig senkiben nem feltételezek szándékosságot, maximum figyelmetlenséget és egy kicsivel több vakmerőséget.
    Találkozunk legközelebb!
    Kedves Dániel,
    Köszönöm az észrevételt! Tény hogy megindultam a kiforgatás után, és ezúton is elnézést kérek ha ezzel ráijesztettem valakire, vagy akadályoztam bárkit is, a szándékom a veszélyes szituból való menekülés volt! Mondjuk valóban talán jobbra szerencsésebb lett volna a manőver. Az is igaz hogy ezt követően egy versenyzővel (ezek szerint Ádámmal) volt kontaktom, de a videon is jól látható hogy ha nem indulok el akkor frontálisan ütközünk.
    https://youtu.be/PLVepo0kiqg
    Mindezektől függetlenül én is nagyon jól éreztem magam!
    Sok sikert a következő futamokon!

  3. #103
    Idézet Eredetileg Sári András írta Hozzászólás megtekintése
    Hali mindenkinek ! Rég vettem már részt éles bajnokságban ..talán még nem felejtettem túl sokat . Nagy élmény veletek száguldozni . 1 futam: Talán hoztam a magamtól elvártat . Grat a mindenkinek ,na meg a pódiumnak 2 futam : Igazán e-miatt írok pár dolgot , legfőképp DC Racing: Lányi Tamás#80-nak 1 kőr ,7 kanyar: Les Combesben történtek miatt . Ahol úgy gondolta hogy annak ellenére elkezdi a kanyarodást ,hogy előtte .. mellette haladok épp . Aminek a vége az lett hogy szépen kiforgatott a jól megérdemelt helyemről ...és már csak a mezőny végére tudtam vissza állni . Talán egy SRY..vagy bocsit megérdemeltem volna .?! Egyenlőre nem szeretnék óvni ,de kérlek vonjátok (vonjad) le ezekből az esetekből a tanulságot . És roncsderbi helyett izgalmas versenyeket tudunk futni majd . Ami sokkal nagyobb kihívás szt. üdv:bandito
    Megmondom őszintén olyan sokminden történt, hogy erről megfeledkeztem. A futamok után amúgy is csak előre szoktam tekinteni.
    Ha ez hiányzik, akkor leírom, sajnálom, hogy kiforogtál.
    De azért megjegyezném, senkinek nincs jól megérdemelt helye, azért meg kell küzdeni, főleg ebben a szoros mezőnyben, természetesen a szabályosság keretein belül.
    Emlékeztetnélek, hogy az első körben voltunk, nagyon sűrű mezőnnyel, ott több versenyző két-három fős csoportokban fordult el, körülötted is többen voltak, tehát számítanod kellett volna rá, hogy nem egyedül mész be a kanyarba. Valamennyire tisztában is voltál ezzel, mert szélesen fordultál helyet hagyva a belső íven, de ne haragudj arra nem számítottam, hogy te még akkor is jobbra fogsz mozogni, amikor már a bal kanyarra kellett volna ráfordulnod.


    Én megóvtam helyetted. Független VB fogja megvizsgálni, én is kíváncsi vagyok mit mondanak erre más rutinos kollégák. Tanuljunk belőle mindketten!
    Csatolt képek Csatolt képek

  4. #104
    Szabó Csabi Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2019. 10. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    25
    Idézet Eredetileg szabi811 írta Hozzászólás megtekintése
    Gratula a győzteseknek, és a SZERVEZŐKNEK!. Ngyon sokan voltunk és ez jó. A B futamba indultam, az elsőbe nagyobb zűr nélkül sikerült a 9. helyre bejönni. A 2. futamon a 2. helyről indulva sokáig elöl haladtunk Szabó Csabával, aztán jöttek az ufók, meg az agresszívek, azt nem tudtuk tartani, Sajnos az utolsó sikán végénél megszorongattak és megkoccoltam hátulról Csabát, elnézést kérek. Mi Szabók legalább vigyázzunk egymásra. Egy Szabó csapatot is össze lehetett volna hozni. A 2. futamon 7.- nek sikerült bejönnöm. Köszönöm a játékot mindenkinek.
    Kedves Ferenc!
    El van nézve!

  5. #105
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Megmondom őszintén olyan sokminden történt, hogy erről megfeledkeztem. A futamok után amúgy is csak előre szoktam tekinteni.
    Ha ez hiányzik, akkor leírom, sajnálom, hogy kiforogtál.
    De azért megjegyezném, senkinek nincs jól megérdemelt helye, azért meg kell küzdeni, főleg ebben a szoros mezőnyben, természetesen a szabályosság keretein belül.
    Emlékeztetnélek, hogy az első körben voltunk, nagyon sűrű mezőnnyel, ott több versenyző két-három fős csoportokban fordult el, körülötted is többen voltak, tehát számítanod kellett volna rá, hogy nem egyedül mész be a kanyarba. Valamennyire tisztában is voltál ezzel, mert szélesen fordultál helyet hagyva a belső íven, de ne haragudj arra nem számítottam, hogy te még akkor is jobbra fogsz mozogni, amikor már a bal kanyarra kellett volna ráfordulnod.


    Én megóvtam helyetted. Független VB fogja megvizsgálni, én is kíváncsi vagyok mit mondanak erre más rutinos kollégák. Tanuljunk belőle mindketten!
    Tamás... nem szeretnék ping-pong meccsbe keveredni a történtek miatt .De talán még pár sort érdemes rá szánnom . Nem erre a válaszra számítottam ..de belefér . Azért elég fura hogy hirtelen a vádlottak padjára kerültem az általad vélt manővereim miatt . Nem szeretnék belemenni a finom részletekbe mit miért teszek a pályán .De az általad mondott jobbra tartás kissé túlzás azért szt. Én Ív választásnak mondanám, ami végett a következő kanyarokban jobb pozícióba kerülhettem volna . Erről majd a bírák fejtik ki a frankót , az immár általad óvott esemény kapcsán .Nem ez volt a a célom a hozzászólásommal . De te ezt a döntést hoztad , ám legyen így akkor . Tudod ..valós versenyeken ..bele kell nézni a versenyzőtársad szemébe ha galibát okozol . Szimulátor versenyeken elég pár sor is , ami szerintem alap , legalább is számomra . Izgalmas versenyeket neked a továbbiakra és baleset mentes vezetést

  6. #106
    Idézet Eredetileg Sári András írta Hozzászólás megtekintése
    Tamás... nem szeretnék ping-pong meccsbe keveredni a történtek miatt .De talán még pár sort érdemes rá szánnom . Nem erre a válaszra számítottam ..de belefér . Azért elég fura hogy hirtelen a vádlottak padjára kerültem az általad vélt manővereim miatt . Nem szeretnék belemenni a finom részletekbe mit miért teszek a pályán .De az általad mondott jobbra tartás kissé túlzás azért szt. Én Ív választásnak mondanám, ami végett a következő kanyarokban jobb pozícióba kerülhettem volna . Erről majd a bírák fejtik ki a frankót , az immár általad óvott esemény kapcsán .Nem ez volt a a célom a hozzászólásommal . De te ezt a döntést hoztad , ám legyen így akkor . Tudod ..valós versenyeken ..bele kell nézni a versenyzőtársad szemébe ha galibát okozol . Szimulátor versenyeken elég pár sor is , ami szerintem alap , legalább is számomra . Izgalmas versenyeket neked a továbbiakra és baleset mentes vezetést
    Nem ping pong meccsnek szántam, és nem is volt szándékom a vádlottak padjára ültetni. Alapvetően Te találtál meg, hogy nem vagyok valami korrekt, mert nem kértem elnézést Tőled. A hozzászólásommal arra akartam rávilágítani, hogy szerintem nem egyértelműen az én felelősségem a baleset, de az is igaz, hogy ketten kellettünk hozzá. Az ívválasztás teljesen szabad mindaddig, amíg egyedül vagy a pályán, de itt az első körben elég nagy volt még a tömörülés, számítani kell rá, hogy nem egyedül mész be egy kanyarba.
    Bármikor belenézek bárkinek a szemébe, remélem eljössz az őszi liga találkozóra, és akár személyesen is át tudjuk beszélni egy bambi mellett. Bennem nincs sem harag és semmi ellenérzés.
    Az óvást is félreértetted, mint sajnos sokan így tesznek. Az óvás nem azért van, hogy jól bosszút álljunk és büntetést kapjon a másik, hanem hogy tisztázzon egy vitás szituációt. Tisztán látszik, hogy mást gondolunk a történtekről. Két verzió van, puffogunk itt egymásnak még egy sort, és megpróbáljuk meggyőzni a másikat a saját igazunkról, vagy megóvjuk és a VB igazságot tesz, én ezt választottam.

  7. #107
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem ping pong meccsnek szántam, és nem is volt szándékom a vádlottak padjára ültetni. Alapvetően Te találtál meg, hogy nem vagyok valami korrekt, mert nem kértem elnézést Tőled. A hozzászólásommal arra akartam rávilágítani, hogy szerintem nem egyértelműen az én felelősségem a baleset, de az is igaz, hogy ketten kellettünk hozzá. Az ívválasztás teljesen szabad mindaddig, amíg egyedül vagy a pályán, de itt az első körben elég nagy volt még a tömörülés, számítani kell rá, hogy nem egyedül mész be egy kanyarba.
    Bármikor belenézek bárkinek a szemébe, remélem eljössz az őszi liga találkozóra, és akár személyesen is át tudjuk beszélni egy bambi mellett. Bennem nincs sem harag és semmi ellenérzés.
    Az óvást is félreértetted, mint sajnos sokan így tesznek. Az óvás nem azért van, hogy jól bosszút álljunk és büntetést kapjon a másik, hanem hogy tisztázzon egy vitás szituációt. Tisztán látszik, hogy mást gondolunk a történtekről. Két verzió van, puffogunk itt egymásnak még egy sort, és megpróbáljuk meggyőzni a másikat a saját igazunkról, vagy megóvjuk és a VB igazságot tesz, én ezt választottam.
    Tamás ( Latoo ) Hasonlóan látom én is ..mint ahogyan írod ezeket a sorokat De tényleg ! Mind ketten ugyanazért vagyunk itt és ez remek dolog . Az is tök jó hogy megtudjuk, és meg is kell beszélni valamilyen formában a verseny alatt történteket . Hülyén hangzik lehet ..de ez is közelebb visz minket a célunkhoz . Ami biztosan hasonló : jó versenyek ..jó helyezések . Fel se merült bennem semmi hasonló gondolat hogy ez most valamiféle bosszú részedről , csak nem számítottam rá hogy megléped az óvást . Most már pontosan tudom miért döntöttél így . Egy-két bambira simán jó vagyok ...És tényleg semmi harag és ellenérzés nincs és nem is volt bennem . Mugelloban majd rendezzük

  8. #108
    DavidBahAJ Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 12. 29.
    Város
    Philippines
    Üzenetek
    14
    Sziasztok ismét!

    Újoncként én is igyekszem a legkorrektebb módon megfogalmazni a történéseket az én szemszögemből, és nem vitát szítani belőle.

    R1:
    2. Kör: Fellenbeck Zsolt féktávon kivágott mellém, és keresztbefordulva meglökött, ami miatt én elég kellemetlen pozícióba álltam meg a La Source ideális ív peremén. Ott mondhatni a visszatérésem szerencsés volt, mert majdnem légüres térbe tértem vissza. Elnézést kért érte verseny után, de nem óvtam meg, mert ez előfordulhat bárkivel.
    Ugyanebben a körben a Blanchimont végén összeakadtam Tuzy János Pállal. Többször végignéztem azt a jelenetet (fotózás miatt is), de ott magamra húzom a vizes lepedőt, fehér vonalon túl volt mind a négy kerekem, hiába voltam előrébb. Emiatt falról lepattanva eltaláltam Balogh Gábort is. Itt szeretnék utólagosan is elnézést kérni mindkettejüktől.

    3. Kör: Itt volt hogy az Eau Rouge-ba menet tartottam az ívet, viszont nem figyeltem arra, hogy Vida Zoltán a jobb oldalon volt. (Alapjábavéve, minden játék "appot" lekapcsoltam láthatóságba a MastersAcc-on kívül. A piros háromszögeket is figyelmen kívül hagytam, mert a valóságban sem lenne ott nekem ilyen... Most kellett volna figyelnem rá.)
    Emiatt, hogy nem figyeltem, neki okoztam gondot, hogy ping-pong labdaként pattogott köztem és a betonfal közt. Láttam, hogy erre óvást nyújtott be, amit utólag visszanézve elfogadok, még a büntetést is, ha kaptam. Bocsánatot kérek!
    Ugyanitt, de már a Raidillon tetején összeakadt Mammel Erik/Kökény Gábor párosból Gábor keresztbeállt előttem, és annál a tempónál már a satuféken kívül nem tudtam volna mit csinálni. Ott sajnos arrébb löktem őt, amit rettentően sajnálok.

    4-5. Kör: Itt sok nem történt, csak szerettem volna Fári Ádám druszámnak megköszönni a kis csatározást.

    Ez után számomra csak a légüres térben autózásról szólt a verseny, egészen a leintésig.

    R2:
    1. Kör: Balogh Gábor beszúrt közém és Szűcs Ádám közé, a La Source-ban, amiből talán én húztam a legrövidebbet, mert keresztbefordultam Gábor autóján. És visszaestem pár helyet. Nem óvtam, mert rajt incidensnek letudtam.
    2. Kör: Ismét La Source, és Gábor. Féktávon elkezdett rámhúzni, és emiatt egy elég komoly kontakt lett, mert ezzel Fellenbeck Zsoltot is meglökte. Statikus kamerával is megnézve, volt hely, igaz én is finoman kezdtem húzódni az ideális ívre. Lényeg a lényeg, hogy szerintem életem mentését produkáltam ott: elsőre satufék, majd időben kapcsolva padlógáz, alátekert kormány, és eszeveszett imádkozás, hogy kihúzza a kocsit az FWD. Így lkerültem, hogy Zsoltot orrbarúgjam, aki előtt centikre fordultam el.
    4. Kör: A Györki Dani által említett eset. Igen, igaz hogy bocsánatot kértem tőle. Ott túl agresszívra vettem a stílust. Pedig nekem az volt most a célom, hogy tényleg a legkevesebb balhét okozzam a pályán.
    A kör végén a buszmegállóban elszúrtama féktávot, és ott már nem tudtam volna elkerülni a csattot Szabó Csaba2-vel, csak ha megállok szinte a pályán. Egy mozgó célpontra is nehezebb lőni.
    5. Kör: *HÁHHÁÁÁ!!!* Még nem volt ilyen velem, hogy a Pouhon előtt hemperegve veszek féktávot... Most igen.
    Na de komolyra fordítva a szót: Sipkai Béla és Hevesi Sándor összeakadt (előbbi fékezett bele utóbbiba). Emiatt Béla lelassult, és én meg nem tudtam eldönteni, hogy a apró szlalomjaiból végül melyik irányt választja. Fellökni nem akartam hátulról, addigra elindult balra, mondom beesek mellé külső ívre, mert úgy is kicsúsznék a bukótérbe... Aha... Ott jobbra zárt. A két jobb oldali kerekem már füvön voltam, szóval, ha ott megfékezem, hogy ne érjünk össze, a többiek elé forgok be és nagyobb crash lett volna. Úgyhogy kontakt lett belőle, majd korlátrapaszírozás. Onnan én már utas voltam a másik oldal betonfaláig, és ott volt a levegőben piruett, amit Dani említett.

    Fun fact: Szerintem az egyik legkomolyabb fotóm ebből született.

    (Bocsánat, hogy ekkora a kép.)

    Majd még két keréken forgás is volt, és végül Szűcs Ádám mögé esve tudtam, hogy, mint az előző versenyen, innen sincs már feljebb jutás.

    Összegezve elég komolyan megizzasztott ez a hétvége, és egyelőre nincs jele annak, hogy visszalépnék a bajnokságból, mert nekem ez a tanulás éve lesz. Akiknek gondot okoztam a hétvégén a versenyzési habitusommal, még egyszer bocsánat. Igyekszek Mugello-ra javítani ezen.

    Köszönöm!
    #ZadiOut
    Csatolt képek Csatolt képek

  9. #109
    Lőrincz János Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59
    Idézet Eredetileg imi írta Hozzászólás megtekintése
    A második körös szitunál pedig sok esélyem nem volt nekem sem! Azt elég sokszor visszanéztem, nagyon bánt(ott) a dolog. A 11-es balos kanyar után (Pouhon előtt) volt az ütközés, ahol az egyik autó balra csúszott ki, a tied pedig tőlem nézve úgy tűnt, a pálya jobb szélén végzi (esetleg ott megforog). Ekkor balról próbáltam kerülni, majd láttam hogy jobbról visszacsúszol keresztbe, pont az utamba, hirtelen satufékkel megpróbáltam ellenkező irányban elmenni, de a keresztbeguruló autód hátulját még pont eltaláltam, utána pedig engem is telibetaláltak oldalról, elég nagyot repültem. Gyakorlatilag az elejétől kezdve utas voltam én is.
    Ezt a szitut többször megnézve, visszalassítva nem tudom hogy tudtam volna elkerülni, nagyjából sehogy, túl gyorsan és túl közel, ráadásul pont előttem történt az egész. Talán ha elsőre is jobbra rántom a kormányt, viszont akkor még úgy tűnt, azon az íven forog meg az illető.
    Semmit sem tudtál volna tenni, ott nem hibáztál, sőt, igazából én kértem elnézést, hogy beforogtam előtted, de már én is csak utas voltam, ahogyan te is...
    Dell Precision T3610 - Intel Xeon E5-1650v2 - 32GB RAM - nVidia GTX1070 8GB - Dell U2715H - Thrustmaster T500RS/T3PA-PRO/TH8RS - Custom (Atesz) cockpit - Alfa166 seat
    iRacing/AC/ACC/R3E/PC/PC2/Automobilista

  10. #110
    Idézet Eredetileg Sári András írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Mugelloban majd rendezzük
    Örülök, hogy tisztázodott a szitu
    Tali mugelloban az első sikánnál

  11. #111
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Zadi írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok ismét!

    3. Kör: Itt volt hogy az Eau Rouge-ba menet tartottam az ívet, viszont nem figyeltem arra, hogy Vida Zoltán a jobb oldalon volt. (Alapjábavéve, minden játék "appot" lekapcsoltam láthatóságba a MastersAcc-on kívül. A piros háromszögeket is figyelmen kívül hagytam, mert a valóságban sem lenne ott nekem ilyen... Most kellett volna figyelnem rá.)
    Emiatt, hogy nem figyeltem, neki okoztam gondot, hogy ping-pong labdaként pattogott köztem és a betonfal közt. Láttam, hogy erre óvást nyújtott be, amit utólag visszanézve elfogadok, még a büntetést is, ha kaptam. Bocsánatot kérek!
    Szia kedves Ádám!

    Mielőtt itt is félreértések lennének, mert látom feljebb másoknál az volt én sem azért óvtam meg a dolgot, hogy bosszút álljak, csak szeretném tisztázni az esetet semmi több. Sajnos az utána következő események jelentősen befolyásolták az első futamomat. Tehát az én szemszögemből nézve a dolgot szépen elfordultunk az első kanyarban én a belső íven voltam, nem mondom hogy előrébb mert ez nem igaz. A kigyorsításom jobban sikerült, nem tudom, hogy megtudtalak volna előzni, mert erre már nem került sor, mert megmondom őszintén nem tudom miért, te elkezdtél a pálya jobb oldala felé húzódni lassan, csak ekkor már én is ott voltam és mivel nem volt hova menni így a szalagkorlátra kenődtem, ami miatt jelentős tempo veszteség ért és sajnos az utána következő esemény miatt (ami már nem rólad szól) összeütköztem Faragó Imivel. Nem olyan óriási hiba ez a részedről amit ne lehetne orvosolni. Csak mint írtad is azért azt figyelembe kell venni a pályán, hogy vannak autók melletted, és ha nem is használsz hozzá semmilyen appot, legalább az oldalra pillantásra érdemes beállítani 2 gombot a kormányon. Én pont a futam előtt csináltam, meg mert éreztem, hogy szükség lehet rá és fontos is, hiszen soha nem tudhatod ki van melletted és mikor. Én minden esetre sok sikert kívánok neked a következő futamra és jó felkészülést, találkozunk a pályán, remélem egy nagy csatában és nem az ilyen csip-csup dolgok miatt!







  12. #112
    Balogh Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 01. 08.
    Város
    Százhalombatta
    Üzenetek
    37

    1. Kör: Balogh Gábor beszúrt közém és Szűcs Ádám közé, a La Source-ban, amiből talán én húztam a legrövidebbet, mert keresztbefordultam Gábor autóján. És visszaestem pár helyet. Nem óvtam, mert rajt incidensnek letudtam.
    2. Kör: Ismét La Source, és Gábor. Féktávon elkezdett rámhúzni, és emiatt egy elég komoly kontakt lett, mert ezzel Fellenbeck Zsoltot is meglökte. Statikus kamerával is megnézve, volt hely, igaz én is finoman kezdtem húzódni az ideális ívre. Lényeg a lényeg, hogy szerintem életem mentését produkáltam ott: elsőre satufék, majd időben kapcsolva padlógáz, alátekert kormány, és eszeveszett imádkozás, hogy kihúzza a kocsit az FWD. Így lkerültem, hogy Zsoltot orrbarúgjam, aki előtt centikre fordultam el.

    Sziasztok!

    Szintén nagyon kezdőként vagyok itt közöttetek. Előtte megpróbáltam 2 másik "közösséget" de ami itt van az hibátlan. Verseny közben nincs szidás szapulás egyebek. És nincs minden hajszálért óvás. Nagyon jó volt mind a két verseny szerintem. Köszönet a szervezőknek. Ádám megnéztem mind a két esetet.
    1. kör-höz nem tudok mit mondani mert féktáv kezdeténél előtted voltam csak épp helyet nem kaptam az elfordulásnál de van ez így szerintem említésre sem méltó.
    2. kör na az már más helyzet. Szintén előzési pozícióban voltam de a féktávon úgy láttam, hogy Zsolti túl lassult ezért, hogy ne menjek bele elhúztam jobbra de azt sajnos nem figyeltem, hogy ott vagy. Elnézést kérek érte ez az Én hibám volt. Persze Zsoltitól is elnézést kérek. Szerencsére nem forogtatok meg. Ha úgy gondoljátok mehet az óvás teljesen jogos lenne.

    Viszlát Mugelloban. Remélem legalább ilyen jó lesz.

  13. #113
    DavidBahAJ Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 12. 29.
    Város
    Philippines
    Üzenetek
    14
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Szia kedves Ádám!

    Mielőtt itt is félreértések lennének, mert látom feljebb másoknál az volt én sem azért óvtam meg a dolgot, hogy bosszút álljak, csak szeretném tisztázni az esetet semmi több. Sajnos az utána következő események jelentősen befolyásolták az első futamomat. Tehát az én szemszögemből nézve a dolgot szépen elfordultunk az első kanyarban én a belső íven voltam, nem mondom hogy előrébb mert ez nem igaz. A kigyorsításom jobban sikerült, nem tudom, hogy megtudtalak volna előzni, mert erre már nem került sor, mert megmondom őszintén nem tudom miért, te elkezdtél a pálya jobb oldala felé húzódni lassan, csak ekkor már én is ott voltam és mivel nem volt hova menni így a szalagkorlátra kenődtem, ami miatt jelentős tempo veszteség ért és sajnos az utána következő esemény miatt (ami már nem rólad szól) összeütköztem Faragó Imivel. Nem olyan óriási hiba ez a részedről amit ne lehetne orvosolni. Csak mint írtad is azért azt figyelembe kell venni a pályán, hogy vannak autók melletted, és ha nem is használsz hozzá semmilyen appot, legalább az oldalra pillantásra érdemes beállítani 2 gombot a kormányon. Én pont a futam előtt csináltam, meg mert éreztem, hogy szükség lehet rá és fontos is, hiszen soha nem tudhatod ki van melletted és mikor. Én minden esetre sok sikert kívánok neked a következő futamra és jó felkészülést, találkozunk a pályán, remélem egy nagy csatában és nem az ilyen csip-csup dolgok miatt!
    Sejtettem, hogy nem bosszúból, de akkor is kellemetlenül érzem magam, hogy az ott úgy történt.
    Nekem a G25-ön elszállt a bal oldali gomb, és átkötöttem a jobb oldali helyére, hogy éjszaka tudjak lámpát kapcsolni (tudom, itt nem lesz, csak én nem nagyon variálgatok). A váltó előtt lévő nézetgombokra tettem fel, viszont kvali előtt még levettem a kormányt, mert pár dolgot még meg kellett nézzek, és utána már elfelejtettem visszatenni a kormánnyal. :/

    Találkozunk a pályán

    Idézet Eredetileg gupszii írta Hozzászólás megtekintése
    1. Kör: Balogh Gábor beszúrt közém és Szűcs Ádám közé, a La Source-ban, amiből talán én húztam a legrövidebbet, mert keresztbefordultam Gábor autóján. És visszaestem pár helyet. Nem óvtam, mert rajt incidensnek letudtam.
    2. Kör: Ismét La Source, és Gábor. Féktávon elkezdett rámhúzni, és emiatt egy elég komoly kontakt lett, mert ezzel Fellenbeck Zsoltot is meglökte. Statikus kamerával is megnézve, volt hely, igaz én is finoman kezdtem húzódni az ideális ívre. Lényeg a lényeg, hogy szerintem életem mentését produkáltam ott: elsőre satufék, majd időben kapcsolva padlógáz, alátekert kormány, és eszeveszett imádkozás, hogy kihúzza a kocsit az FWD. Így lkerültem, hogy Zsoltot orrbarúgjam, aki előtt centikre fordultam el.

    Sziasztok!

    Szintén nagyon kezdőként vagyok itt közöttetek. Előtte megpróbáltam 2 másik "közösséget" de ami itt van az hibátlan. Verseny közben nincs szidás szapulás egyebek. És nincs minden hajszálért óvás. Nagyon jó volt mind a két verseny szerintem. Köszönet a szervezőknek. Ádám megnéztem mind a két esetet.
    1. kör-höz nem tudok mit mondani mert féktáv kezdeténél előtted voltam csak épp helyet nem kaptam az elfordulásnál de van ez így szerintem említésre sem méltó.
    2. kör na az már más helyzet. Szintén előzési pozícióban voltam de a féktávon úgy láttam, hogy Zsolti túl lassult ezért, hogy ne menjek bele elhúztam jobbra de azt sajnos nem figyeltem, hogy ott vagy. Elnézést kérek érte ez az Én hibám volt. Persze Zsoltitól is elnézést kérek. Szerencsére nem forogtatok meg. Ha úgy gondoljátok mehet az óvás teljesen jogos lenne.

    Viszlát Mugelloban. Remélem legalább ilyen jó lesz.
    Azért is írtam, hogy ez rajtincidens, mert a tülekedésben előfordul ilyen. Hárman akartunk elférni két autó helyén.
    A második körben olyan nagy gond nem lett, mert tényleg volt egy komoly lélekjelenlétem, és pusztán szerencse volt, hogy nem lett nagy baleset belőle.

    Reméljük Mugello-ban tisztább, de ugyanilyen pörgős verseny lesz.

  14. #114
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Homoki Csabi! Szeretnék elnézést kérni. R1 második körben a Bruxelles-ben én löktelek ki. Féktávon a belső ívet céloztam meg de több lendület maradt mint szerettem volna, így lecsúsztam az ívről és kilöktelek. Te hagytál elég helyet nekem. Sorry! Ha gondolod óvd meg, vállalom.
    Szia. Dehogy ovok. Fátylat rá, belattad a hibadat, mit nehezitsek a dolgodon. Ciccencs egy sört és élvezd az életet

Oldal: 5 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •