Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 27 (27 összesen)
  1. #26
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Kifejtened kevésbé diplomatikusan is?

    Őszintén érdekel, nekem sem a kedvenc formátumom.
    Nem igazán szerettem volna részletesen kifejteni, azért is írtam ilyen rövid hozzászólást, mert nem akartam senki lelkivilágába mélyebben belegázolni. De ha már rákérdeztél, leírom a véleményemet az egészről (amit szerintem jó néhányan ugyanígy gondolnak és még többen meg nem...).
    Az ilyen kétszer 20 perces típusú bajnokságok jól illeszkednek a mai világunkba: mindenki gyorsan akar eredményt elérni minél kevesebb befektetéssel... Ha már többet kell belerakni, akkor az már nem érdekli (nyilván tisztelet a kivételnek). Egy rövid futamon mindenki minél hamarabb akar előrejutni és nem igazán érdekli, hogy milyen áron (sokakat nem is érdelki a pontverseny, így annyira nem hatja meg a kiosztott BUÁ...). Nem dolgozza ki rendesen az előzési helyzeteket, belemegy majdnem minden kétes szituba, lesz ami lesz alapon. Nyilván ez valahol érthető, hisz alig van idő előrébb kerülni, alig hogy elindulunk és kezdenénk belemelegedni, már vége is van a versenynek... Ha gyorsan nem sikerül valakit megelőzni, akkor egyre fusztráltabb lesz és még jobban nyomja. Ha meg kilökik, megpördül, utána aztán jön a vörös lepel effektus... Az az igazán szomorú, hogy ebben a bajnokságban én se voltam kivétel, annyi büntetést szedtem össze, mint kb. az utolsó 4-5 bajnoksában (90 perces futamokkal) összesen...
    Mindezek mellett a kocsi választás se volt valami szerencsés ehhez a versenyzési formához szerintem. Ezzel az autóval elég nehéz volt megelőzni az egy körön akár jóval lassabb versenyzőket is, mert a kocsit elég könnyű volt kezelni. Stabil és rövid féktávot elég könnyű volt vele venni, nem bicsaklott meg, így nehéz volt akárkit is kifékezni, ha a féktáv kezdetén még mondjuk mögötte voltam valamivel. Ahhoz hogy biztosan, kocc nélkül meg tudjam előzni, az egyenes végére már félig minimum mellette kellett lenni. De ez meg azért volt nehéz, mert egyrészt kigyorsítani a legkönnyebb volt vele (legtöbbször beraktuk 3-asba, full gáz és a kocsi szépen ki is jött a kanyarból), így a jobb versenyzők alig tudtak nyerni valamit a gyengébbekkel szemben kigyorson, másrészt meg szélárnyék hatás is alig volt. Így nagyjából maradt az, hogy egymás mellett megyünk akár 2-3 kanyaron keresztül, ami viszont kocc nélkül elég ritkán sikerült. És egy apró kocc után már elég nehéz volt megfogni a kocsit...
    Nyilván ezek mellett értem azt is, hogy mi volt a szervezők célja akár a versenyzési formával, akár a választott kocsival kapcsolatban. Minél könyebbet akartak, ahol a siker/befektetés ráta a lehető legnagyobb.

  2. #27
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Maximalisan egyetertek, koszonom, hogy ezt leirtad.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •