Szavazás eredménye: Mióta ismered a GPL-t?

Szavazók
53. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • 1998

    13 24,53%
  • 1999

    3 5,66%
  • 2000

    2 3,77%
  • 2001

    3 5,66%
  • 2002

    8 15,09%
  • 2003

    5 9,43%
  • 2004

    4 7,55%
  • 2005

    7 13,21%
  • 2006

    5 9,43%
  • 2007 vagy utána

    3 5,66%
Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (60 összesen)

Téma: GPL - először

  1. #1
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    GPL - először

    Milyen volt az első alkalom, amikor kipróbáltad a Grand Prix Legendset? Melyik autóval, melyik pályán igyekeztél megtalálni az előrét? Mi volt az első sikerélmény? Milyen volt az első (online) versenyed?

    Öreg rókák, ti is ássátok elő emlékeiteket!
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  2. #2
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: GPL - először

    Azt hiszem amíg élek nem fogom elfelejteni a GPL-t mint életem első szimulátorát.
    Aki még nem ismeri a sztorit annak it az ideje, hogy megismerje:
    Wéber Gábor még 1998 telén próbálta ki a GPL-t, majd az ő unszolására én is megtettem a dolgot 99 február-március tájékán. Aki nem ismerte meg csak mostanában a GPL-t az valószínűleg nem tudja, hogy grafikailag akkor a dolog nagyon-nagyon fapados volt, a cockpitben a kijelzőkön gyakorlatilag alig lehetett valamit látni, ezért és a nagy gépigény, illetve a külső nézetben látható adatok miatt külső nézetből kezdtük el a versenyzést (2001 végén álltam át belső nézetre, 1 hónapig csak kerestem magamat, de aztán összeállt a dolog). Életem első próbálkozása Monzában volt Ferrarival, és miután több kisérlet után sem tudtam normálisan végigmenni a pályán -pörögtem forogtam össze-vissza- feladtam a dolgot és GP2-vel illetve F1 Racing Simulation-al próbálkoztam. Gabi továbbra is GPL-ezett, de offline hiszen ebben az időben internet hozzáférésünk még nem volt. 99 Nyarán párszor összejöttünk Micsinay Balázsnál (aki a HGPLM egyik alapító tagja) és GP2-t játszottunk ugyanazon a gépen, egymást váltva. Aztán 99 augusztusában újra elővettem a GPL-t amit ekkor már négyen játszottunk a baráti társaságból, mivel Éles Gábor is csatlakozott hozzánk. Ez a baráti társaság úgy jött össze hogy mindannyian Snookereztünk és innen ismertük egymást már régen.
    Szeptembertől pedig kitaláltuk, hogy csinálunk egy LAN-os bajnokságot, Balázsnál hetente egyszer -természetesen saját gépeinket odacipelve minden egyes alkalommal- jöttünk össze, 4-en 7 gépi ellenféllel nyomtuk, ennyit bírt a rendszer. Az eredmények valahol a pincében a mai napig megvannak . Jónéhányszor előfordult az is hogy a versenyzés helyett egész este valamilyen hardveres vagy szoftveres probléma megoldásán dolgoztunk, és persze szentségeltünk közben rendesen.
    2000 májusában kötötték be nekem végre első internetes hozzáférésemet (ISDN) és mivel ekkorra már elindult a VROC bekerültünk a nemzetközi vérkeringésbe, miközben megismerkedtünk Kiss Csabával (Faffy) aki Stockholm-ban a Karolinska egyetemen tanult és dolgozott, és így rendelkezett egy akkor bődületesnek számító 1 majd 10 MB-es internetes hozzáféréssel géppel együtt. Így az ő hostolásával indult el a a HGPLM1 2001-ben, és mivel csak magyarok kevesen voltunk, ezért sok barátunkat meghívtuk a nemzetközi porondról.
    Közben elindult a MoG (Masters of GPL) ahol az Eagle csapatban először versenyzőként majd csapatfőnökként is részt vettem, itt teljes versenytávon mentek a futamok (természetesen shift-R nélkül). A MoG-ban Wéber Gabi kétszer is a második helyen végzett, és a SimRacingMag Világbajnokságot nyerte meg ahová a legjobb pilótákat hívták meg a világon.
    Gabival kétszer, 2001-ben és 2002-ben vettünk részt a GPL Euro-LAN versenyen amelyet mindkétszer hollandiában rendeztek, hyperstim cockpitokban egyszerre 8-10-en versenyeztünk egymás ellen, így sok Európai GPL-es versenyzőtárssal és baráttal ismerkedtünk meg személyesen is.

    Hát ennyi lenne a hőskor története
    Utoljára módosította: Csiki Péter; 2006. 04. 14. 10:08.

  3. #3
    Budás Péter Regisztrált budasp logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    152

    Re: GPL - először

    Azt hiszem 2003-ban volt, amikor az F1 közvetítések során felfigyeltem Wéber Gabi neve alatt az "F1 szimulátor világbajnok" titulusra, és gondoltam utánanézek hogyan működik ez a dolog. Neten hamar eljutottam a GPL-ig valamint a HGPLM oldalára. Innen már nem kellett tovább kutatni. Hum Petit szólítottam le ismeretlenül - ha jól emlékszem a VROC chatroomban -, eztuán ő adta meg a kezdeti lökéseket.

    Első körre, versenyre már nem emlékszem...
    Utoljára módosította: budasp; 2006. 04. 14. 10:28.

  4. #4
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: GPL - először

    Nekem csak 2002-ben lett szgépem otthon. Akkor körülnéztem, hogy milyen játékokat kellene összeszedni rá - vmi f1-esre mindenképpen igényem volt, de fogalmam sem volt a kínálatról, mert azelőtt a C64-es Revs, illetve vmi amigás játék volt az utolsó, amit láttam, próbáltam

    Már 2002-ben is az alsó polcon találtam meg a GPL-t, olcsó is volt, meg érdekes is - gondoltam, hadd lássam, mi ez Persze nem indult el XP-n... úgyhogy káromkodások közepette leszedtem az egészet... Fél évvel később egyik kollégám (Tireburner, gyere a bajnokságba!!) segítségével sikerült működésre bírni. Kormányra nem tellett, úgyhogy billentyűzettel nyomtam a gép ellen - bár volt vmi kis net otthon, nem is gondoltam online versenyzésre.

    Először a Ferrarit próbáltam ki Spán. Nem is tudom, talán a Malmedy-ig kibírtam pörgés nélkül

    2004 tavaszán végre meglett a piros Wingman kormány Az online versenyzést még mindig hanyagoltam, azt hittem, muszáj hozzá a szélessáv... 2004 őszére aztán lett DSL-em, addigra legalább megtanultam (valamennyire, haha) kezelni a kormányt.

    Első online (liga)versenyem Silverstone-ban volt. A HGPLM archívumban megtalálható a verseny (HGPLM8) - ha jól emlékszem, az egyórás versenyen mindenkitól kaptam legalább egy kört Michelisz mestertől pedig hármat

    Mivel a magyar liga tele van alienekkel, sikerélményeimet leginkább a brit GBGPL liga harmadosztályában szereztem/szerzem - kezdve azzal, hogy megnyertem első versenyemet

    GPL rulz
    Utoljára módosította: Leo67; 2011. 06. 03. 09:09.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  5. #5
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: GPL - először

    Én az egyik 3 számmal jelölt újságban olvastam a bemutatót, ahol azt írták, hogy legalább akkora tudás kell hozzá,mint az igazihoz, na akkor gondoltam majd én))

    GP2-t toltam előtte egy pár évig billel, meg kormánnyal nyomtam az F1RS-t, azt adták hozzá, fél év után leültem gép elé ezzel a szörrnyel

    Haver hozta a "nagyvárosból" Pestről, 2 hónapig üldözte, Span kezdtük,azon versenyeztünk ki tud tovább jutni, mint valami kalandjátékban!1 hét után körbeért, nekem esélyem se volt rá...

    Aztán nyomtam, gyakoroltam,fejlődtem, és megnyertem egy offline Grand Prix-t Kyalamin a gép ellen.Boldog voltam nagyon

    Aztán toltam egy 1:21:61-es kört, és mindenkinek azt mutogattam, haverok is mondták, hogy ez igen, stb.

    Aztán könyvtárban letöltöttem valami Huttu nevezetű ember körét, 1:17:6, na akkor töröltem le a p*csába.

    Egyszer egyszer elővettem, de 2003 szeptemberében felvettek Pestre suliba, felköltöztem, és lett netem is, ezért 2004 januárjában jelentkeztem a HGPLM-be, egy srác visszamondta, és éppen befértem.Első versenyem Anderstorpon 3 kör hátránnyal végződött és discoval, de hihetetlenól tetszett.

    Főleg az emberek hozzáállása, barátságossága fogott meg, szinte minden este fent voltam a chatroomban, órákat beszélgettünk, tanítottak, hogyan kell fékezni, vezetni, stb.

    Yoda szerzett nekem egy új Momot, mikor találkoztunk, lenyügöző volt, hogy mennyire nyitott volt élőben is, nem csak a net névtelensége mögött.Mesaélt az élményeiről, adott tanácsokat, meg küldött nekem setupot, nagyon eltökélt lettem, motivált a társaság.Aznap este Yoda beállításával pole-ból rajtoltam..

    Azóta függő vagyok))

    Még 1x kösz mindenkinek!

  6. #6
    Brixel László Regisztrált Brixel Laci logója
    Csatlakozott
    2005. 04. 07.
    Város
    Buda
    Életkor
    44
    Üzenetek
    645

    Re: GPL - először

    Valamikor 2000 végén "megkaptam" a játékot egy F1GP3 gurutól
    Mivel évek óta nagyon érdekelt a Forma1 történelme, már nagyon vártam, hogy kipróbálhassam. Amúgy szinte rögeszmémmé vált, hogy a Monza 10k-n versenyezzek majd egyszer, és azt hittem, alap pályaként benne lesz
    ...aztán ami késik, az nem múlik alapon ez is sikerült...

    Első pár versenyem Monzán volt Lotus-szal, és hamar rájöttem, hogy az akkori gépem, és a billentyűvel versenyzés nem igazán előnyös GPL-ben. A legendás Nürburgringen meg nem tudtam végigmenni, bár rajzoltam itinert is hozzá, hogy mikor merre kanyarodjak, meg mire számítsak...

    Kicsit el is ment a kedvem, hogy az AI mindig lealázott, de úgy tettem el a CD-t, hogy majd egyszer, ha jó gépem lesz, meg kormány, akkor visszatérek rá

    2001 augusztus: Vodafos kísérleti GPRS internet kapcsolattal letöltöttem pár addon pályát, amiből 2-re emlékszem - Campalto: nem igazán tetszett, sokszor csúsztam ki; és a nagy kedvencem, Avus: még az alpha verzió Scott Przybylszkitől - itt teszteltem le a setupok hatását, és jöttem rá mitől gyors egy autó (guminyomás, egyebek), és felfedeztem, hogy az Eagle a legerősebb, és legnagyobb végsebességű kocsi


    Aztán jegeltem a témát 3 évig, mert a hardverem ugyanaz volt, net kapcs. szintén...

    2005 április 7, regisztráltam itt, a fórumon, pár nappal azután, hogy lett szélessávom, és töltögettem F1 historic videokat, meg képeket ezerrel, és a google-ba beírtam Népliget Park 1936 -ot, hátha lesz róla újságcikk, vagy valami kép.
    Naná, hogy előjött az addon pálya. Hirtelen belémvillant, hogy már frankó P4-esem van, jó videokártyával, és 3 éve porosodik a GPL a polcon.
    Telepítettem, Népliget Parkot kipróbáltam, szintén alig tudtam végigmenni rajta, de már nem zavart , aztán elkezdődött az őrület, ami a mai napig tart, miután Vroc-on megtaláltam az online versenyeket, köztük a GBGPL-t, és a HGPLM-et

    Hú, kicsit hosszú lett, de még egy rakás emlék fűzödik a játékhoz, lényeg, hogy azóta szinte csak ezzel játszom, és lassan áttérek a kormányra is, bár még mindig billentyűvel vagyok jobb


    Ja, és 2005 augusztusában megvettem az eredeti CD-t is
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  7. #7
    Babinszki Gábor Regisztrált Captain logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 17.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    973

    Re: GPL - először

    Budás Petihez hasonlóan én is egy F1 közvetítés kapcsán láttam Wéber Gabit átszellemülten mesélni eme remek játékról. Gondoltam kipróbálom, mivel nagyon tetszettek/tetszenek a korabeli autók, megvettem komoly 1000 pénzért. Kemény kihívás volt azonnal, mivel addig lanpartikon CMR2, és NFS-el toltuk és hát senkinek nem kell mondani a különbséget Elsőre nagyon csúnyácskának tűnt a program, és mivel a cégemnél volt net, elkezdtem komolyabban utánakeresni a játéknak. Ráakadtam a HGTRM oldalra, leszedegettem setupokat, grafikai frissítéseket. Azt hiszem 2003 ősz volt amikor lehetőségem nyílt otthonra netet (ADSL 384/64) beköttetni és azonnal jelentkeztem a bajnokságba. Az első futamom Bathurst volt talán a 6 v. 7. szériából, maga a verseny számomra egy tragikomédiával ért fel. Az időmérőn estem keltem, izgultam mint állat hogy a sok-sok alien közül még véletlen se zavarjak senkit Emlékszem talán Piski Tomival kb egyszerre kezdtük az online versenyzést, Ő meg egyből pole-al nyitott Bathurst-on... Mire kezdtem volna belelendülni a játékba, a sors úgy hozta hogy rengeteg vidéki melóm volt és alig alig tudtam készülni és a versenyekre sosem értem haza. Talán összesen 10-12 futamon ha indulhattam... Mindenesetre nekem a GPL-nek köszönhető hogy most itt lehetek Veletek.
    Babinszki Gábor

  8. #8
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: GPL - először

    Én 1998-ban olvastam azt hiszem a PC Guruban a játékról, a szomszéd számtek vállalkozásban. Mivel akkor is csiptam a jó autókat, rögtön le is adtam egy rendelést a játékra, ők pedig ingyért szereztek nekem egy másolatot. Billentyűvel űztem Zandvoorton és Mexicón, Ferrarival, és nagyon vadul . Igazából fogalmam sem volt hogy mi a jó idő, de a Ferrari hangját nagyon élveztem, és mikor összejött billen egy szép ellenkormáyzást behívtam az összes szülőt hogy nézzék meg . Aztán mivel mindig kilépett D3D patch nélkül, kicsit hanyagoltam.

    7. környékén ajándékba kaptam a sulitól az eredeti GPL-t (!), D3D patch, "gyönyörű" autók, és végre nem volt folyamatosan kilépés. Persze, hogy év végén kaptunk öcsémmel egy Genius kormányt, amit ő sohasem használt , de én ezzel kezdtem a pályafutásom. Újra a szomszéd számtek vállalkozás, valami GH setupok, és irányíthatatlan autók, a setupok nevében űridők, az összes szám tátva maradt. Szomszéd Srácnak odaadtam a játékot, és vadul nyomtuk, valamivel konzervatívabb setupokkal már teljesítettük a GPLRank pályáit, -5-ös rank körül jártunk , egykét "LAN-party", Monza, Lotus, Ferrari, 3 körös maratonok. Közben a Genius-t olyan szinten leamortizáltam, hogy eltörtek a kormányban a rugók, de pont jó volt, mert a gombok sem működtek, és így egy kézzel is tudtam kormányozni, miközben jobbal billen váltottam és integettem. Ez volt életem első nagy GPL korszaka, és már nagyon élveztem. Itt már volt CarSound Patch, vége volt a feltekert Simson hangnak. Aztán kinyíródott szegény Genius végleg.

    Érkezett a piros Wingman FF-el, amit ki is kapcsoltam rögtön. Kicsi javulás, majd lett itthon net tavaly februárban. Itt már bekapcsoltam hogy egyszerre lehessen gázt és féket nyomni, sok segítség jött innen-onnan amonnan. Tudok végre GH setupokkal hajtani, és a versenyek jobbak mint valaha.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  9. #9
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: GPL - először

    Hát először Monaco-ban toltam de mivel nagyon reménytelen lett az eset (faltól falig ), így átmentem Rouen-re, ahol 1 nap után elértem a 2:18-at! Na mondom innen már csak egy jobb beállítás segíthet határon mentem kajakra

    Hja és joy-al toltam ekkor még. Ugyanígy Wéber Gabitól hallottam tv-n keresztül vmi szimulátorról aztán a Google szerencsét is hozott. Arra emléxem még hogy kurva sok akaraterőm volt , egész nap replay-eket néztem meg azon filóztam hogy lehetne jobb. Délutánonként Pál Ferivel toltam néhány kört, meg úgy általában reggel utaztam Monzába és este érkeztem vissza =) Aztán még szintén joystick-al 1 v. 2 hét után Monza-n Eagle-lel levittem 1:27.8 vagy 1:27.9-re, azt hiszem, persze borzasztó elégedetlen voltam azzal hogy nincs 26-om és nem tudtam hova tenni

    Első versenyem Watkins Glen-ben volt, HGPLM, és asszem Ferrarival toltam. Rajtnál a szívem majd kiesett a helyéről, ráadásul ahogy jöttünk fel egyenesre vmi akkora lag fogott el hogy már csak a tükörben láttam szerencsétlen Pál Ferit repülni...

    Később Sidewinder kormáynra váltottam, aztán meg úgy gyakorolgattam, rank-eltem ide-oda, elindulgattam futamon, és az lett az eredmény ami

    GPL FOREVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  10. #10
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: GPL - először

    Idézet Eredetileg budasp írta
    Hum Petit szólítottam le ismeretlenül - ha jól emlékszem a VROC chatroomban -, eztuán ő adta meg a kezdeti lökéseket.
    Az első tanítványom!! Amúgy alap, egész nap ott pangtam vroc-on

  11. #11
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394

    Re: GPL - először

    Geoff Crammond programjainak rajongojakent rengeteget toltam a GP
    sorozatot (termeszetesen eloszor Stunt Car Racer). Egy ido mulva
    elerkeztem arra a pontra, hogy valami komolyabb simre vagyom, de nem
    talaltam ilyet. Aztan 2001-ben a hsw-en olvastam egy riportot Weber Gabival,
    amiben Gabi meseli, hogy valami GPL-el vilagbajnok lett. Gondoltam ezt meg
    kell neznem! Aznap letoltottem a demot, es este ki is probaltam. Azonnal
    megfogott, elso korok termeszetesen Watglenen (csak ez volt a demoban,
    azota is boldogan terek vissza erre a palyara). Billentyuzettel, grafikai
    kigeszitesek nelkul, kemenyen koroztem az eagle-el, hoztam a remek 1:12-es
    koroket Aztan az elso sikerelmenyem az volt, amikor sikerult megszereznem
    nagy nehezsegek aran a tort verziot, kevessel ra pedig az eredetit (a boltban
    lagalabb 15 perce kerestem, de nem talaltam. Eppen feladni keszultem a
    dolgot, mikor haverom kerdezte, nem ezt keresed? Ket peldany volt osszvissz,
    nagyon elgondolkodtam rajta, hogy mindkettot megveszem Ezt kovetoen
    azonnal vettem egy kormanyt (korabban gyerekes dolognak tartottam
    Internet bekotese utan par nappal mar indultam is elso online, HGPLM
    versenyemen, 2003. januar, Snetterton. Hihetetlen elmeny volt!


    Johet ki barmilyen csillogo-villogo, ezavilaglegrealisztikusabb szimulatora,
    az a velemenyem, fizikaban es hangulatban meg sem kozelitik a GPL-t.
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  12. #12

    Re: GPL - először

    Az az igazság én csak azért próbáltam ki a GPL-t, mert nagyon haragudtam rá. Én többre tartottam a Medal of Honourt és az efféle játékokat, mint mindig csak a körözni a pályákon. Aztán mikor láttam, hogy a párom mennyire fanatikus lett, és egyre több időt képes a gép előtt ülni csak a játék miatt (meló előtt, meló után, közös programok hanyagolva mert "verseny lesz ma este") azért ez bosszantott rendesen. Ráadásul ez ment 3 éven át, így már soknak tartottam egy kicsit.

    Aztán valamikor tavaly gondoltam egyet és kipróbáltam a GPL-t én is. Első pálya Monza. A boxból kifelé kb. háromszor pördültem meg. aztán valahogy csak kijutotam, de akkorra már olyan ideges voltam, hogy felálltam a géptől és hagytam az egészet. De nem hagyott nyugodni a dolog, szóval mégiscsak nekiültem mégegyszer és lám, eljutottam az első kanyarig, aztán persze a többit is megtaláltam a pályán Nagy kedvencem lett végül Monza, Glen, Kyalami.

    Az első online versenyemet is Glenen mentem, ráadásul úgy, hogy egyszer végigmentem rajta offline úgyahogy, aztán online a párom volt a Mitfahrer és az is tök jól sikerült. Ezen felbuzdúlva aznap este még 5 online versenyt mentem, másnap úgy estem be a melóhelyre, hogy alig voltam magamnál.
    Azóta pedig ha van időm, akkor próbálok körözgetni

  13. #13
    Budás Péter Regisztrált budasp logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    152

    Re: GPL - először

    Ez igazán dicséretes! Megtudhatjuk ki párját tisztelhetjük?

  14. #14
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: GPL - először

    Idézet Eredetileg budasp írta
    Ez igazán dicséretes! Megtudhatjuk ki párját tisztelhetjük?
    Tippeljetek
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  15. #15
    Regisztrált Zolee [Hun] logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Isaszeg
    Életkor
    49
    Üzenetek
    790

    Re: GPL - először

    Idézet Eredetileg Leo67 írta
    Tippeljetek
    LOOOOOOOL . Ő Leóné lesz !!!

  16. #16
    Brixel László Regisztrált Brixel Laci logója
    Csatlakozott
    2005. 04. 07.
    Város
    Buda
    Életkor
    44
    Üzenetek
    645

    Re: GPL - először

    Ki az a León?
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  17. #17
    Tamas Ulrich Regisztrált Tomi logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 12.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    38
    Üzenetek
    676

    Re: GPL - először

    én 2002 decemberében leptem meg magam a játékkal mert hallottam hogy a Gabi erről beszélt picit a tv ben!!!!Gondoltam magamban majd jól elkenem a száját!!!!))))))
    Aztán megjött a progi!!Én meg nagy arcal rögtön monaco f1 lotus.....
    olyan szépeket forogtam!!!
    Aztán 1 hétig csak az ment hogy ki tud nagyobbat ugratni a loop ban watglenen!! enyém a top))

    Aztán 1 hónapig pihentettem a dolgot mer úgy gondoltam hogy ezzel lehetetlen menni 1 métert is!aztán progálgattam kicsit és 1 hét mulva már végig tudtam menni 1 kört hiba nélkül)

    Ennyi kb
    Ulrich Tomi a vezér Schumanoid!!
    GPL rank:-64.249

  18. #18
    Juhász Tamás Regisztrált Juhasz Tamas logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 28.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    2.736

    Re: GPL - először

    Huhh, azt se tudom hol kezdjem...
    Először az volt(kb. 2001 környékén), hogy haveromtól hallottam a GPL-ről, neki megvolt CD-n, meghogy alig lehet irányítani, de a Ferrarinak jó a hangja, sőt, még a motor is füstöl, ha nagyon gyilkoljuk Néhány év után talán bill-vel próbálkoztam gép ellen, néha-néha. Aztán nagynehezen lett kormányom 2003 év végén, és utánna egyre többet ültem előtte. Néhány nyáron összedobtuk a gépeket, és serial-porton!!! keresztül délutántól sokszor hajnalig nyomtuk, sokszor könnyesre röhögtük magunkat, akkor még nem a jó időkre utaztunk, nagyokat szórakoztunk. Ekkor még volt időm, főiskola első éveiben.
    Aztán jött az első online verseny, beneveztem valami Amerikai bajnokságba, Adelaide volt a pálya, és nagyon izgultam, gyakoroltam, és teljesen meglepődtem, hogy rögtön a pole pozíciót meg tudtam szerezni, majd a versenyt is simán megnyertem. Néhány verseny után kiderült, hogy ez egy teljesen amatőr bajnokság volt! LOOL Ezt abba is hagytam, aztán jött a HGPLM meg a GBGPL (utóbbit mostanában hanyagolom).
    Mostanában abszolút nincs energiám erre , annak ellenére , hogy vezetem a bajnokságot (hozzáteszemnemsokáig), versenyek óta már nincs időm gyakorolni, csak qual-on, pedig a legjobb SZIMULÁTOR a világon!
    A játékkal párhuzamosan az egész 60-as évekbeli Forma-1-be is szerelmes lettem, millió videók, dvd-k, képek stb...
    Szerintem maga a 60-as évek feelingje, és a vezetés kihívása teszi naggyá ezt a játékot!

  19. #19
    Rajnóki Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 07.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    735

    Re: GPL - először

    Előszöris: Csiki doki! Köszi, hogy megosztottad velünk, hogy honnan is erednek a gyökerek.

    Az én GPL "karrierem" 2002. novemberében kezdődött. Akkoriban két fontos hobbim volt: a motorozás - cbr600fs és Hring rulez - és az autó modellezés - 1:10-es elektronyossal. Szóval ebben a csapatban volt bizonyos Osztosz nevezetű cimborám (Kovács Zoli), aki nagyon nyaggatott, hogy próbáljam már ki, mert akkora sirályság ez a játék. Nehéz, de tuti. A szintén modellező Zizics Jancsi is megerősítette a dolgot és akkor eldöntöttem, kipróbálom.

    Kifejezetten az online versenyzés része érdekelt, a gép ellen sose mentem. Persze én is billel kezdtem, majd Thrusmater ferka kormányom lett. És eljött az idő, kb. 3 nap gyakorlás után Osztosz beajánlott a ligába - akkoriban a HGPLM3B-be - és Csiki Petiék fel is vettek - köcce érte! De akkoriban még replayeket kellett küldenem, hogy meg van-e a szintidőm...

    Szóval első futamon Bathurst volt - azóta is egyik kedvencem -, ahol csak egyetlen cél lebegett a szemem előtt: Kovács Zolit lenyomni! És az időmérőn sikerült is (2:06:949 sassal)!!!!!!!!! De boldog voltam! A futamon persze lenyomott, és 2 kör hátránnyal még pontot sem szereztem...

    Aztán jött a híres-hírhedt Monaco, ahol palánkonfordulós technikával megszereztem a 2. rajtkockát. Itt is csak az lebegett a szemem előtt, hogy Osztosz, meg Ziszkó idegek legyenek. Helyette mindenki az lett! Óriási botrány lett a dologból (palánkon fordultam), csak köszönet jár érte, hogy nem ba....k ki, mint macskát szarni... pedig ez lett volna a normális!

    Szóval utána nyomtam 1-2 futamot, mindenki megismert és azóta több barátot is szereztem ebből a brigádból. Királyok vagytok, maradjunk is mindig ilyen jó barátok!

  20. #20
    Rajnóki Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 07.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    735

    Re: GPL - először

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Yoda szerzett nekem egy új Momot, mikor találkoztunk, lenyügöző volt, hogy mennyire nyitott volt élőben is, nem csak a net névtelensége mögött.Mesaélt az élményeiről, adott tanácsokat, meg küldött nekem setupot, nagyon eltökélt lettem, motivált a társaság.Aznap este Yoda beállításával pole-ból rajtoltam..

    Azóta függő vagyok))

    Még 1x kösz mindenkinek!
    Szóval akkor én tehetek arról, hogy egy újabb alien kifejlődött!

  21. #21
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: GPL - először

    Idézet Eredetileg Ratesz írta
    Aztán jött a híres-hírhedt Monaco, ahol palánkonfordulós technikával megszereztem a 2. rajtkockát. Itt is csak az lebegett a szemem előtt, hogy Osztosz, meg Ziszkó idegek legyenek. Helyette mindenki az lett! Óriási botrány lett a dologból (palánkon fordultam), csak köszönet jár érte, hogy nem ba....k ki, mint macskát szarni... pedig ez lett volna a normális!
    mai napig kísért baszki

  22. #22

    Re: GPL - először

    Először a GPL demójával találkoztam '98 körül, az még csak 3dfx voodoo videókarin vagy szoftveres megjelenítéssel ment, én az utóbbival használtam és csak Watkins Glen volt benne. Annyira megtetszett 320x240-es felbontásban is, és annak ellenére, hogy pár kör után kifagyott, hogy megszereztem a teljes verziót. Billentyűzettel nyomtam sokáig, a numerikus billentyűket engedte csak használni ezért azok egy idő után kissé lötyögőssé váltak Aztán 2002 tájékán fedeztem fel, hogy a játékhoz kijött egy csomó frissítés. Tiszta csoda volt, hogy immár direct 3d-ben is ment, aztán az a sok autó és pálya update. Ezután szereztem egy kormányt valahonnan, semmi force feedback, viszont tiszta fém volt , majd ezt egy momo force-ra cseréltem. Aztán kipróbáltam az online versenyzést is betárcsázós modemmel, mindenféle külföldi hostokba belépkedve. Idén a HGPLM13-ban indultam először bajnokságban. Szóval a GPL-t kb 8 éve nyomom persze volt mikor éveket hagytam ki és volt, hogy mindennap mentem pár kört. Ma már csak a bajnoki futamok ürügyén játszom
    :heyjoeani oldschool GPL site: http://gpl.uw.hu :heyjoeani



  23. #23
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: GPL - először

    Én kürölbelül 2003-ben vettem meg a játékot. Már elötte is ismertem a hírneve miatt, valahogy mindig úgy lebegett elöttem mint az Igazi szimulátor, mivel régen valami újságban olvastam hogy kormány nélkül nem is érdemes nekikezdeni. Egy bevásárlás alkalmával láttam meg a polcon kemény 2000Ft-ért, azonnal beraktam a kosárba, igaz ekkor még nem volt kormányom, de a biztonság kedvéért megvettem csak legyen meg nekem szépen otthon. Havertól kölcsönkért kormánnyal próbáltam ki, és ez volt az egyetlen játék amivel fater is leült játszani, ez nagyon nagy szó. Ekkor még csak kipróbáltuk, hiszen a kormányt vissza kellett adnom, és sajnos fájó szívvel feltettem a polcomra, ismét csak azt mondva, hogy majd kicsit később. Végül lett internetem, és mivel érdekel a 2. vh, ezért FPS-ekkel kezdtünk el neten játszani (Day of Defeat, MOHAA). Közben lett kormányom, de annyira benne voltunk a 2. vh-s FPS-ekben a haverjaimmal, hogy eszembe se jutott, hogy mostmár mindenem megvan a GPL-hez. Az FPS-eknél maradtam még, mivel egy online csapatban játszottam, de végül elegem lett, hogy az ember gyakorol egy másik csapat elleni meccsre, ami végül elmarad, mert sokak ott ülnek a gép elött, de akkor nem volt kedvük játszani. Ekkor elegem lett a csapatjátékokból, és beugrott a kis GPL, ami még mindig rám vár a polcon. A pályák szeszéjes királynőjén, a Nürburgringen kezdtem el gyakorolni. A HSW.hu fórumán kértem segítséget, és Posta Jani (a Mesterem) segített az első lépéseket megtennem. Szinte egész nap a gép elött ültem egy hétig, és csak a Nürbit gyakoroltam. Jani javasolta, hogy csatlakozzam a bajnoksághoz, de én túl korainak éreztem. Viszont a hét vége felé megjavítottam Jani rekordját, így mégiscsak beleegyeztem. Hát így kezdődött az egész.

  24. #24

    Re: GPL - először

    En 2001 ben vettem meg a gamet de a 2004 es GPL2004 demoig nem szedtem elo komolyan. 2004 ben kiprobaltam a jatekot a demoval es az alapjatek palyajaival es nagyon teccett. Minden segitseget kivettem mert mar volt elegendo tapasztalatom a versenyautovezetes teren(F1Challenges voltam a GPLig). Rogton versenyt mentem Watkins Glenben Ferrarival a gep ellen es a masodik helyrol indulva nyertem mert Clark hibazott (pont ugyanigy arattam elso (es eddigi egyetlen) online gyozelmemet is : Watkins Glenben Ferrarival a masodik helyrol indulva ugy hogy Ricsi hibazott)

    A 2004 es elso gep elleni gyozelmemnel 1:07.21 volt a leggyorsabb korom mig az online versenyen 1:04.77.

    GPLFOREVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    GPLRank
    Monster Of GPLRank


    Racing is in my blood. . .it's part of my life

    You think you have a limit. . . You also touch this limit then something happens and you can push harder than ever before. . .


    www.orionraceteam.com


  25. #25
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Életkor
    45
    Üzenetek
    478

    Re: GPL - először

    Én a GPL előtt mindig GP2-ztem az volt a mindenem indultam egy interneten rendezett magyar bajnokságban is-offline lefutott versenyt kellett lementeni és beküldeni-, és ott összesítésben 1 ponttal lemaradva lettem 2. míg kategóriámban első. Aztán megvettem a GPL-et és emlékszem aznap dolgoztam mikor meghozta a postás már alig vártam, hogy hazaérjek.

    Felraktam a gépemre és megszűnt a világ. Graham Hill, Jim Clark meg a többi nagy név ellen versenyeztem Úgy éjfél körül kijött apa a hálószobájukból, és azt mondta, hogy esetleg nem hagynám-e abba mert végig azt hitte, hogy vmi hülye bőgeti az udvaron a motort aztán rájött, hogy én vagyok az Erre azt mondtam neki, hogy ugye milyen élethű? Amúgy akkor szoktam rá a füllhallgatóra versenyzés közben

    Sajnos akkor még egy elég gyengusz kormányom volt aminek a pedáljai bemondták az unalmast, ezért a gombjain voltak a gáz és fék beállítások. Hát nem volt túl könnyű úgy vezetni a Lotus-t de egészen megszoktam. Már sajnos nem emlékszem pontosan, hogyan de összejöttem a neten Csiki Petivel aki felvilágosított a VROC-ról és onnantól nem volt megállás. Vettem egy új kormányt egy ACT-Labs személyében ami azóta is hűségesen szolgál. Persze a köridők is elég rendesen el kezdtek fejlődni.

    Emlékszem az első Magyar Bajnokságra nagyon élvezetes volt igaz a győzelemért nem nagyon harcoltam, de azért voltak jó helyezéseim. Mentségemre legyen szólva, akkoriban szerintem az egyik legerősebb bajnokság volt a miénk az egész neten nagy nevű külföldi versenyzők jöttek hozzánk. Akkoriban még én csináltam a honlapot is.

    Mindig szívesen emlékszem erre az időszakra jó kis versenyek voltak jó társaságban. Jó volt Wéber Gabi ellen is küzdeni mindig segítőkész volt az emberrel. Egy-két futamra bekerültem a MOG-ba is a Ferrari színeiben amire nagyon büszke voltam mert a csapatvezető -Jure Kalisnik ha jól emlékszem- úgy választott ki egy megfigyelés alkalmával az egyik VROC szerveren, Gábor ajánlásával. Sikerült is pontokat szereznem a csapatnak. Aztán sajnos ezt vissza kellett mondanom, mert akkor még ISDN-el nem tudtam mindig a neten lenni


    Még a 2. bajokságban végigmentem aztán eltávolodtam a GPL-től a Nascar2003 miatt de mindig is jó szívvel emlékszem erre az időszakra.
    Utoljára módosította: Atesz; 2006. 10. 22. 22:06.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •