Találatok: 1 - 5 (5 összesen)
  1. #1

    AC MX5 - büntetések - Silverstone

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Silverstone International 2019. november 12.

    Óvások:
    R1 2:04 Antal Gábor - Mezei Gábor: Antal Gábor - lökés - szóbeli figyelmeztetés
    R1 2:13 Heimler Tamás - Mezei Gábor: Heimler Tamás - leszorítás - 3 figyelmeztetés
    R1 10:01 Ács Attila - Mezei Gábor: Mezei Gábor - lökés, kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    R1 18:28 Csépány László - Homoki-Szabó Csaba: Homoki-Szabó Csaba - lökés - szóbeli figyelmeztetés
    R2 1:42 Mihajlovics Máté - Fehér Norbert: Mihajlovics Máté - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    R2 3:43 Balogh András - Tömöl Tomi: Balogh András - lökés, kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    R2 7:15 Szűcs Tamás - Mezei Gábor: - versenybaleset
    R2 7:55 Tömöl Tomi - Mezei Gábor: Tömöl Tomi - lökés - 2 figyelmeztetés
    R2 9:12 Tömöl Tomi - Mezei Gábor: Tömöl Tomi - lökés - 2 figyelmeztetés
    R2 14:06 Lóczi János- Mezei Gábor: Lóczi János - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    R2 15:42 Géczi Péter - Heimler Tamás: Heimler Tamás - nem hagy helyet - szóbeli figyelmeztetés
    R2 18:13 Kéri Szabolcs - Mezei Gábor: Mezei Gábor - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    R2 19:28 Géczi Péter - Csépány László: Csépány László - leszorítás, kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    R2 21:44 Zelfel Tamás - Homoki-Szabó Csaba: Zelfel Tamás - lökés - 1 figyelmeztetés
    R2 23:58 Zelfel Tamás - Homoki-Szabó Csaba: Homoki-Szabó Csaba - lökés, kiforgatás - 2 figyelmeztetés

    Vágások:
    nem volt

    Az összevont büntetések összesítve:
    2 db Boxutca Áthajtás: Varga Bazsi, Rádi Péter, Mezei Gábor,
    1 db Boxutca Áthajtás: Nagy Laci, Burszky Norbert, Balogh András, Tömöl Tomi, Deák Ferenc, Homoki-Szabó Csaba, Zelfel Tamás, Csépány László,
    3 db figyelmeztetés: Piski Tamás, Kiss János, Tömöl Tomi, Megyeri István, Heimler Tamás, Szűcs Tamás, Oláh Gergely, Mihajlovics Máté, Lóczi János,
    2 db figyelmeztetés: Nagy Laci, Lányi Tamás, Burszky Norbert, Balogh András, Ács Attila, Géczi Péter,
    1 db figyelmeztetés: Varga Bazsi, Kéri Szabolcs, Tóth Levente, Csépány László


    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 2. és 4. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.

  2. #2
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    Kíváncsi lennék hogy hogy jöttem ki én vétkesnek az esetekbol. Ha nektek ez így fair akkor tudok én is változtatni a vezetési stilusomon de akkor egyik bohóc sem megy el mellettem az garancia.

  3. #3
    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    Kíváncsi lennék hogy hogy jöttem ki én vétkesnek az esetekbol. Ha nektek ez így fair akkor tudok én is változtatni a vezetési stilusomon de akkor egyik bohóc sem megy el mellettem az garancia.
    Ha nem értesz egyet a VB ítéletével, akkor kulturált formában jelezheted ezt. A fenti hozzászólásodban nem adod meg a minimális tiszteletet a versenyzőtársaidnak azzal, hogy lebohócozod őket, ráadásul még fenyegetőzöl is, hogy aki megpróbál megelőzni, azt kilököd. Próbálj meg változtatni ezen a hozzáálláson!

    Ettől függetlenül válaszolok és megpróbálom kielégíteni a kíváncsiságodat.
    A VB mindig azonos elvek alapján dolgozik. Minden előzési szituációban van egy támadó és egy védekező fél. Különböző helyzetekben más-más jog és kötelezettség illeti meg őket.
    Az elöl haladó védekezőnek megvan a szabad ívválasztási joga mindaddig, míg az őt követő nem kerül támadási pozícióba. Támadási pozícióról akkor beszélünk, ha a támadó első tengelye elérte a védekező hátsó tengelyét, és ez akkor jogos, ha ezt már az egyenesben sikerült megcsinálnia, ilyenkor jár neki egy autónyi hely a pálya szélétől számítva. Ha a féktáv kezdeténél, illetve a kanyarra ráforduláskor még hátrébb volt, akkor nem jár neki az egy autónyi hely. Ha ilyenkor ütközés van, akkor az a támadó felelőssége.

    Az első eset:

    Itt nagyon nagy jóindulattal ráfoghatjuk, hogy pozícióba kerültél, de nem fordultál elég szűken, pedig lett volna még helyed jobbra, így kvázi az ellenfeleden fordultál volna el. Csak azért nem kaptál tényleges figyelmeztetést az esetért, mert ő ment tovább, csak te forogtál meg.

    Második eset:

    Itt nagyon messziről próbálsz bebújni, már kanyarodtok mindketten és a tengelyátfedés még mindig nem volt meg. Az ütközés pillanatában még bőven volt helyed jobbra húzódni, csak nyilván azzal a tempóval amivel megérkeztél ez már nem sikerült. Figyelembe vettük, hogy az ellenfeled is rendesen szűkre vette az ívet, ezért kaptál csak 2 figyelmeztetést annak ellenére, hogy kiforgattad a másikat, aki így pozíciót vesztett.

    A ligánknál nem szivatni akarjuk a versenyzőket, csak törekszünk a tiszta előzések és a fair play felé terelni őket. Kérlek ezt fogadd el, és ne vedd támadásnak, ha büntetést kapsz. Remélem így már érted mi miért történik, és hogy mi az ami belefér, mi az ami nem.

  4. #4
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha nem értesz egyet a VB ítéletével, akkor kulturált formában jelezheted ezt. A fenti hozzászólásodban nem adod meg a minimális tiszteletet a versenyzőtársaidnak azzal, hogy lebohócozod őket, ráadásul még fenyegetőzöl is, hogy aki megpróbál megelőzni, azt kilököd. Próbálj meg változtatni ezen a hozzáálláson!

    Ettől függetlenül válaszolok és megpróbálom kielégíteni a kíváncsiságodat.
    A VB mindig azonos elvek alapján dolgozik. Minden előzési szituációban van egy támadó és egy védekező fél. Különböző helyzetekben más-más jog és kötelezettség illeti meg őket.
    Az elöl haladó védekezőnek megvan a szabad ívválasztási joga mindaddig, míg az őt követő nem kerül támadási pozícióba. Támadási pozícióról akkor beszélünk, ha a támadó első tengelye elérte a védekező hátsó tengelyét, és ez akkor jogos, ha ezt már az egyenesben sikerült megcsinálnia, ilyenkor jár neki egy autónyi hely a pálya szélétől számítva. Ha a féktáv kezdeténél, illetve a kanyarra ráforduláskor még hátrébb volt, akkor nem jár neki az egy autónyi hely. Ha ilyenkor ütközés van, akkor az a támadó felelőssége.

    Az első eset:

    Itt nagyon nagy jóindulattal ráfoghatjuk, hogy pozícióba kerültél, de nem fordultál elég szűken, pedig lett volna még helyed jobbra, így kvázi az ellenfeleden fordultál volna el. Csak azért nem kaptál tényleges figyelmeztetést az esetért, mert ő ment tovább, csak te forogtál meg.

    Második eset:

    Itt nagyon messziről próbálsz bebújni, már kanyarodtok mindketten és a tengelyátfedés még mindig nem volt meg. Az ütközés pillanatában még bőven volt helyed jobbra húzódni, csak nyilván azzal a tempóval amivel megérkeztél ez már nem sikerült. Figyelembe vettük, hogy az ellenfeled is rendesen szűkre vette az ívet, ezért kaptál csak 2 figyelmeztetést annak ellenére, hogy kiforgattad a másikat, aki így pozíciót vesztett.

    A ligánknál nem szivatni akarjuk a versenyzőket, csak törekszünk a tiszta előzések és a fair play felé terelni őket. Kérlek ezt fogadd el, és ne vedd támadásnak, ha büntetést kapsz. Remélem így már érted mi miért történik, és hogy mi az ami belefér, mi az ami nem.
    Látom nem számít hogy sokkal rövidebb volt a fektavom illetve az sem, hogy a belső ív nyitva maradt amit csak fektavon kezdett védeni. Tudomásul vettem a helyi szabályokat és eszembe fog jutni majd amikor engem eloznenek... Eddig voltam úriember a mögöttem haladokkal szemben.

  5. #5
    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    Látom nem számít hogy sokkal rövidebb volt a fektavom illetve az sem, hogy a belső ív nyitva maradt amit csak fektavon kezdett védeni. Tudomásul vettem a helyi szabályokat és eszembe fog jutni majd amikor engem eloznenek... Eddig voltam úriember a mögöttem haladokkal szemben.
    Ha úgy tudsz rövidebb féktávot venni, hogy utána szűkrn is tudsz fordulni, azzal semmi baj nincs, de mindkét fenti esetednél volt még hely tőled jobbra, ezért bár kis mértékben, de túlcsúsztál a neked járó ívről.

    Még egyszer figyelmeztetlek, hogy ez a fenyegetőzős stílus nálunk nem elfogadott!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •