Találatok: 1 - 19 (19 összesen)
  1. #1

    R3E MWTCR - Mid Ohio 10.30.

    Kedves Versenyzők!

    Folytatódik a Masters WTCR 2019 Őszi bajnoksága! Ötödik helyszínünk az USA-ban található Mid Ohio.



    5. Futam: 10.30. - Szerda Mid Ohio Chicane - rank

    Autók: WTCR 2018, WTCR 2019 (elegendő 1 típussal rendelkezni a részvételhez): WTCR 2018 WTCR 2019
    Nevezés: futam napján este 19:00-ig (nevezés módja itt olvasható: LINK)
    Kezdés: 19:00
    Practice 1: 1 óra
    Qual 1: 3 perc ( Superpole )
    Race 1: 25 perc
    Practice 2: 5 perc
    Qual 2: 10perc
    Race 2: 18 perc
    Race 3: 18 perc ( a Race 2 végeredménye alapján fordított rajtráccsal ( az első 10 fordul ))

    Rajt típusa:
    álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező

    Nehézség: Get Real
    Fizikai sérülések: 100%
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!
    FIGYELEM, a köridők rögzítéshez a 25 perc-es kvalifikációt követő 1 körös futamon is részt kell venni és célba érkezni!

    Bajnokság támogatója: Hyp-R Zone
    Bajnokság állása:
    LINK

    Éles szerver:
    GTR-Masters #A, #B
    Éles szerver jelszó (LINK)

    Gyakorló szerver: GTR-Masters - Prequal /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló jelszó:
    masters


    Indulási feltételek: Masters WTCR Bajnokság 2019 Ősz
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS

    Fontos!!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2019. 10. 30. 18:52.

  2. #2
    Ásványi Ferenc Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 02. 03.
    Város
    Piliscsaba
    Üzenetek
    21
    Sziasztok! Sajnos nem tudok nevezni! Lejárt a tagságom, a pénzt elutaltam( nem ma) , írtam a megadott topicba. De sajnos nincs változás! Kb egy óra múlva lezárul a nevezés...

  3. #3
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Ferenc Asvanyi írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Sajnos nem tudok nevezni! Lejárt a tagságom, a pénzt elutaltam( nem ma) , írtam a megadott topicba. De sajnos nincs változás! Kb egy óra múlva lezárul a nevezés...
    Szervertag vagy Feri sztem már tudsz nevezni! Próbáld meg!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  4. #4
    Szerverbeosztás:

    01-21. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #A szerver

    Aki nem nevezett az csak szervező engedéllyel léphet pályára!(TS szerveren elérhetőek vagyunk)

    Szerverjelszó ITT található!

  5. #5
    Számomra most elég jól sikerült ez a forduló, élveztem is nagyon a versenyeket.

    Ezúttal pont hamar ráéreztem a tapadásra a superpole körömön és futottam kereken egy 1:32.000-t, amivel befértem az első sorba.

    Az első futamon Epinger Norbi jobban indult nálam és a T1 kigyorsításán megelőzött, néhány körig még sikerült tartani a két Audi tempóját az élen, de utána inkább a csatározásuk miatt estem vissza rájuk. Csak közben magunkra húztuk Füredi Zolit, aki el is tudott menni mellettem, amikor kissé szélesen fordultam a T4-ben. Később viszont volt elől egy koccanás, ami után keresztbe csapódott előttem a pályán, próbáltam menteni a menthetőt, de ahogy lassítottam, vesztettem egy pozíciót Kenéz Sanyival szemben, P4 lett a vége.

    A második időmérőn egy oké körrel P5.

    A második futamon valamiért elment nálam az FFB, úgyhogy eléggé feszült voltam, mikor a hosszú egyenesben két Audit megelőzve sikerült feljönni P2-be, az első pár körben össze-vissza csúszkáltam, mivel hirtelen semmi tartása nem volt a kormánynak, egyszer még a falhoz is hozzávágtam emiatt a T12-nél, de aztán összeszedtem magam és próbáltam Kenéz Sanyit támadni az élen. De hibázgatni csak az utolsó előtti kanyarban hibázgatott, ezért igazán jó lehetőségem nem adódott előzésre, P2.

    A harmadik versenyen pedig a sűrűjében főleg Krisztiánnal csatáztam, oda-vissza előztük egymást, jó volt. Végül P8 lett.

    Grat a győzteseknek és mindenkinek, aki végigment!
    Utoljára módosította: balage06; 2019. 10. 31. 00:21.

  6. #6
    Nekem egy tiszta versenyem nem volt, valaki mindig hátrébb taszajtott.

    R1: Rajt az utolsó helyről, valamiért nem mérte az időmet. Nem baj, az első 1-2 körben kicsit feljebb jöttem, majd következett egy kellemes duetteés Schuberth Dáviddal, amibe Ladányi Peti is beszállt úgy 15 perccel később. Aztán a kocsimba is a T7-ben, így visszaestem a végére kb., kocogtam a mezőny után.

    R2: Óvatos rajt után a sikánban Ősz Bazsi meglökött, mert nem látott maga mellett, így megint egy hátrébb estem, de onnantól jó verseny volt, ha el nem rontom a végét ugyanott, megcsípve a füvet. Addig főként Ásványi Ferivel jól elvoltunk. A verseny közepe tájékén volt még egy affér vele, de nem az ő hibájából. Varga Gáborral ment egy kis küzdés a T7-től a T11-ig, aminek következtében Feri elé kerültem, emiatt ütköztünk. Visszanézve verseny balesetnek mondanám a Gáborral ütközést, többször is összeértünk, néha ő, néha én nem hagytam teljesen elegendő helyet.

    R3: Sima első körök, majd az utolsó kanyarban sikerült a hibázó Varga Gábort megelőznöm, aki onnantól a kocsim seggét böködte, folyamatosan utolért féktávokon, kanyarokban. Ez ment egészen addig, amíg a T12-ben nem pöccintett neki Pétery Zolinak, aki szerencsére megúszta, de én nem. A kis pöccintésnek még 3-4 ütközés lett a vége, aki arra járt, az lekoccolt, míg végül Leéb Pisti megadta a kegyelemdöfést és megfordított. Irány a a mezőny után, olyan 10-12 mp hátránnyal. Később egy-két hibázó versenyzőt még sikerült megelőznöm, de ez sovány vigasz volt.

    Nem a helyezések bosszantanak, mert tök mindegy, hogy a 12. vagy a 18. leszek egy versenyen. Az idegesítő, hogy háromból három verseny nem volt tiszta. Pedig csak egy kis odafigyelés kérdése az egész. És nem vérre megy!

  7. #7
    Füredi Zoltán Szervertag 2024 FuReady logója
    Csatlakozott
    2016. 08. 21.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    142
    Felemásra sikeredtek a versenyeim.

    SUPERPOLE: nekem egyszerűen idén nem jön össze egy tiszta kör, az egészet minden egyes versenyen úgy kezdem, hogy a játék begörcsölve levezeti a pályáról a kocsit, és mikor végre megkapom az irányítást, onnan próbálok valamit tenni, ráadásul mintha nem is ugyanaz a fizika lenne alatta, szörnyűség.

    R1: jó rajt, jó felzárkózás, P3, majd mikor Piski Tomi és Epinger Norbi mögé felzárkóztam az utolsó körök egyikében, T12-ben a csatájuk hevében annyira lelassultak, hogy két választásom volt: vagy telibetrafálom Tomit, vagy még kanyarodás közben nyomok egy kis féket... Nos, utóbbit választottam, ami miatt a kocsi keresztbefordult, majd bebicskázott, én próbáltam megfogni, de nem sikerült, így mentem bele a gumifalba... A roncsot végül behoztam P9-be.

    QUALY: volt benne egy kis hiba, de jó kör, P3.

    R2: jó rajt az ideális ívről, majd jöttek a csodák, ugyanis Tomival jól elszórakoztunk egymással, miközben Polgár Balázs elment mellettünk mint a villám... De a legnagyobb meglepetést Magyar Krisztián tartogatta, akit egyszerűen nem tudtam tartani, az egyenesben sokkal gyorsabb volt... Védekeztem, amíg tudtam, majd én is próbálkoztam a visszatámadással, sikertelenül, míg az utolsó kör T13-jában Epinger Norbi is beszúrt, így közösen beestünk így hárman a célba, én P6-ban.

    R3: ismét jó rajt, viszonylag gyorsan sikerült az élre kerülnöm, így az előző versenyek eseményeit sikerült egy győzelemmel kárpótolni.

  8. #8
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148
    Nekem is így indult a superpole, ahogy Zoli emítette fent, de kb mindegyik superpoleon jelentkezik ez a fura fizika, mintha nagyobb lenne a tapadás.
    Sikerült elcsípni a harmadik helyet, így a tiszta oldalról rajtolhattam, ami sokat jelentett, el is tudtam menni Polgár Balázs mellett, majd Piski Tomit üldöztem az egész verseny alatt. Gyorsabbnak éreztem magam, volt pár próbálkozásom, egyszer sikerült is T5ben megfogni nagy nehezen kívülről, de vissza tudott támadni a csiki csuki részen a második szektorban, még ugyanabban a körben én is visszaelőztem, de annyira mélyet fékezett az utolsó kanyarban, h kitolt a pálya szélére, ahogy megtámaszkodott rajtam. Ha nem vagyol ott, akkor nagy valószínűséggel ment volna le a fűbe, így viszont visszevette az első helyet. Többször próbáltam T5ben körbeautózni, azt éreztem, h ott fogható. Rendszeresen sokkal mélyebben tudtam fékezni, viszont mindig beleemelt a fékbe, így támaszkodva fordult rajtam. Az egyik necces volt, majdnem leterelt a fűre. Itt már kicsit elgurult a gyógyszer és agresszív támadásra váltottam, be is estem mellé T10ben kasztni a kasztnin, de sikerült megelőzni és megtartani a pozíciót az utolsó két körre. Nagyon kemény csata volt.

    A qualiban nem volt igazán tiszta köröm, nagyon gyorsak voltak többen is, P6 lett a vége.

    R2: Szinte egész verseny alatt Füredi Zoli és Magyar Krisztián keringőjét néztem páholyból. Nem igazán tudtam támadni, baromi gyorsak voltak az egyenesben, főleg Krisztián. Az utolsó körben volt egy lehetőségem beszúrni Zoli mellé, éppen befértem, kicsit a fűre is szorultam, de megoldottuk, P5.

    R3: Ismét poros ív, Krisztián kívülről ment el T1ben, de sikerült visszaelőzni később. Zelfit támadtam a harmadik helyért, amikor T5 előtt nagyon korán fékezett így begurultam mellé féktávon, de a magas kerékvetőre szorultam, ami majdnem megborított. Valahogy összeszedtem, buktam közben pár pozíciót, majd próbáltam felzárkózni, P4ig sikerült.

    Kemény versenyek voltak, gratula mindenkinek!

  9. #9
    Ami furcsa lehet, hogy multiplayerben sokáig hibásan működtek a napszakok, hiába lett beállítva különböző időpont az egyes eseményekhez, az első futamé beragadt és azt vitte tovább a többire is, emiatt ha jól rémlik, akkor egy ideig a teljes hétvége dél körüli beállítással ment le. Nemrég viszont ez javítva lett, ezért a mostani szezonban újra használjuk. Nem emlékszem pontosan, hogy RaceRoomban jelenleg hogyan szimulálják a pálya evolúciót, de valamilyen formában növekszik a tapadás a hétvége előrehaladtával. És ezen felül pedig még a napszak és ezáltal a pályahőmérséklet is befolyásolja a tapadási viszonyokat. A mostani formátumban pedig ha jól rémlik akkor reggeli, vagy késő délutáni szabadedzésről ugrunk dél körüli superpole időmérőre, ami jelentős különbséget hoz a pálya állapotában, érdemes erre is felkészülni. Ha az segíthet, esetleg a kiírásba azt is beletehetjük, hogy melyik session milyen napszak mellett fog menni.
    Utoljára módosította: balage06; 2019. 10. 31. 11:28.

  10. #10
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Abszolúte csak találgatok, nincs is fent RR-m. Nem lehet hogy a superpole-nál kimarad a gumimelegítő kör, és hideg gumikkal kapod meg a kocsit az AI-tól?

  11. #11
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Abszolúte csak találgatok, nincs is fent RR-m. Nem lehet hogy a superpole-nál kimarad a gumimelegítő kör, és hideg gumikkal kapod meg a kocsit az AI-tól?
    Elő vannak melegítve (egyébként boxból kihajtva nincsenek). De most hogy írod, ez is egy érdekes különbség egyébként, mert normál vezetéssel szinte lehetetlen felmelegíteni a hátsó gumikat, viszont a superpole kör elején azok is ideális hőmérsékletről indulnak.
    Utoljára módosította: balage06; 2019. 10. 31. 13:10.

  12. #12
    Schubert Dávid Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 02. 15.
    Város
    Tolna
    Üzenetek
    68
    Nem csak, hogy elovannak melegitve, hanem mint a leaderboardon fixen az optimalis homersekleten vannak tartva 85fokon es nem is kopik a koron a gumi.

  13. #13
    Idézet Eredetileg Schubertd írta Hozzászólás megtekintése
    Nem csak, hogy elovannak melegitve, hanem mint a leaderboardon fixen az optimalis homersekleten vannak tartva 85fokon es nem is kopik a koron a gumi.
    Ezt mondjuk a HUD-on megjelenő adatok nem támasztják alá (első 2 perc):


  14. #14
    Kíváncsiságból megkérdeztem, régebben volt tapadásbeli különbség az egyes sessionöknél, de az e-Sports mánia óta nincs. Tehát elvileg egyedül a gumihőmérséklet és a benzinmennyiség számít, a többi csak placebo. Pedig én is megesküdtem volna rá, hogy a szabadedzéseken jobban tolja az orrát a kocsi még üres tankkal is.

  15. #15
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ami furcsa lehet, hogy multiplayerben sokáig hibásan működtek a napszakok, hiába lett beállítva különböző időpont az egyes eseményekhez, az első futamé beragadt és azt vitte tovább a többire is, emiatt ha jól rémlik, akkor egy ideig a teljes hétvége dél körüli beállítással ment le. Nemrég viszont ez javítva lett, ezért a mostani szezonban újra használjuk. Nem emlékszem pontosan, hogy RaceRoomban jelenleg hogyan szimulálják a pálya evolúciót, de valamilyen formában növekszik a tapadás a hétvége előrehaladtával. És ezen felül pedig még a napszak és ezáltal a pályahőmérséklet is befolyásolja a tapadási viszonyokat. A mostani formátumban pedig ha jól rémlik akkor reggeli, vagy késő délutáni szabadedzésről ugrunk dél körüli superpole időmérőre, ami jelentős különbséget hoz a pálya állapotában, érdemes erre is felkészülni. Ha az segíthet, esetleg a kiírásba azt is beletehetjük, hogy melyik session milyen napszak mellett fog menni.
    Igen, nem működött a napszak váltás ezért volt régen minden esemény délben.
    Ebben a szezonban viszont az összes napszakot használjuk.
    Practice - Napkelte
    Superpole - Reggel
    Race1 - dél
    Qual - délután
    Race2 - délután
    Race 3 - naplemente

    Superpole-on engem is leterel a pályáról ( az indikátoron látszik, hogy ott van valaki mellettem )
    A megoldás, hogy ki kell lépni és újra kezdeni a superpole-t.
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2019. 10. 31. 20:01.

  16. #16
    Idézet Eredetileg FuReady írta Hozzászólás megtekintése
    De a legnagyobb meglepetést Magyar Krisztián tartogatta, akit egyszerűen nem tudtam tartani, az egyenesben sokkal gyorsabb volt... Védekeztem, amíg tudtam, majd én is próbálkoztam a visszatámadással, sikertelenül, míg az utolsó kör T13-jában Epinger Norbi is beszúrt, így közösen beestünk így hárman a célba, én P6-ban.
    Volt időm gyakorolni egy keveset és ez-az egyik kedvenc pályám. Köszönöm az élményt! Végre picit levetkőztem a gentlemen stílusból is és belementem a test-test elleni küzdelembe. Nem csak az egyenesben voltam gyorsabb , csak ott lőttem el az igazi patront , a csoda az lehetett, hogy nagyon jó volt a kigyorsításom. ( mert egyébként 0 szárnyállással mentem )
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2019. 10. 31. 20:39.

  17. #17
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    ( mert egyébként 0 szárnyállással mentem )
    Én 5-össel, de még úgy sem volt igazán lassabb, mint a többieké, akikkel küzdöttünk. Ha lejjebb vettem, a sikán életveszélyessé vált és akkor még nem is szélárnyékban voltam.

  18. #18
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Tehát elvileg egyedül a gumihőmérséklet és a benzinmennyiség számít, a többi csak placebo. Pedig én is megesküdtem volna rá, hogy a szabadedzéseken jobban tolja az orrát a kocsi még üres tankkal is.
    Ezek szerint ennyit számít az, hogy a hátsó gumik is ideális hőmérsékleten vannak? Fura, mert tényleg szinte ragad a kocsi a pályára, viszont én úgy vettem észre, hogy a második körben már veszít a tapadásból és visszaáll "normálisra" minden. Ha megpróbáljátok leaderboardon, az első körben extra tapadás van, de ha köröztök tovább, eltűnik, pedig elvileg ott nincs gumikopás, illetve üzemanyag súly

    Egyébként a versenyen én is 5-ös szárnyállással mentem

  19. #19
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Futam eredmények: Mid Ohio

    Bajnokság állása: LINK

    Óvások: LINK



Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •