Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (30 összesen)
  1. #1

    AC MX5 cup - Jerez - 10.27

    Kedves Versenyzők!

    AC MX5 cup bajnokságunk negyedik versenye egy nagy klasszikus lesz. A Spanyolországban található jerezi pálya technikás kanyarjai jó előzési lehetőségeket biztosítanak, így az ádáz küzdelem garantált. Gyertek és hajtsuk meg ezeket a kis méregzsákokat, na meg egymást!



    A verseny két futamból áll, ahol az első futam első 10 helyezettje a második futamon fordított sorrendben indul. Felhívom a figyelmet, hogy a prekvalifikáció állandó körülmények között zajlik, de az éles futamon a pályahőmérséklet a szerver által generáltan véletlenszerűen 25-39 fok között lesz.

    1. Futam: Jerez - rank (letöltés)

    Autó: Mazda MX5 Cup [Japanese Pack] (mx5 safe setup, mx5 agressive setup)

    Időpont: 2019.10.27. (vasárnap)
    Szabadedzés: 19:45-20:00 (15 perc)
    Időmérő: 20:00 - 20:20 (20 perc)
    Race: 20:20 (2*13 kör) (kb.25 perc)

    Rajt típusa: álló rajt, a második futamon az első futam top 10 pilótája fordított sorrendben indul (kiugrást a program bünteti)
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 50%
    TC használat: tiltott
    ABS használat: factory
    Gumi kopás mértéke: 100%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 25-39 fok
    Pitek száma: 30 (szerver elosztás kalkulátor)

    A köridők rögzítéséhez és a futam értékelhető teljesítéséhez szükséges a 34-es verziójú Masters Rank App használata!!
    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a
    Prekvalifikációban!!

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu - MX5 #A, #B, #C
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal - MX5 /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló Jelszó: masters

    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: AC MX5 cup Bajnokság
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS

    Fontos!!


    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a Versenyszabályzat betartását és egymás kölcsönös tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2019. 10. 25. 11:15.

  2. #2
    Valakinek nincs kedve feltölteni egy videót a gyors köréről, helyes ívek használatáról?

  3. #3
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg acsati írta Hozzászólás megtekintése
    Valakinek nincs kedve feltölteni egy videót a gyors köréről, helyes ívek használatáról?
    En raktam fel korabban videokat, de mindig csak kotekedest kaptam cserebe, igy leszoktam rola. Pedig szerintem egesz jok az ivek

  4. #4
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    75
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    En raktam fel korabban videokat, de mindig csak kotekedest kaptam cserebe, igy leszoktam rola. Pedig szerintem egesz jok az ivek
    Én is támogatnám ezt, mert eddig 10ből 8 köröm érvénytelen a pályaelhagyások miatt, igaz soha nem mentem még korábban ezen a pályán. Mondjuk féktávokon hiányzik nekem, hogy kevés helyen van jelezve a kanyartól való távolság.

  5. #5
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    En raktam fel korabban videokat, de mindig csak kotekedest kaptam cserebe, igy leszoktam rola. Pedig szerintem egesz jok az ivek
    Privátban is szívesen fogadnám, tőlem aztán kötekedést biztos nem kapnál cserébe.
    Tök jó lenne a setupoláshoz is konyítani, mert nagyon nem kezes az autó alattam és fogalmam sincs mit kell állítani. Kicsit csalódás, hogy még a középmezőnyt sem tudom megközelíteni. Na mindegy.

  6. #6
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg acsati írta Hozzászólás megtekintése
    Privátban is szívesen fogadnám, tőlem aztán kötekedést biztos nem kapnál cserébe.
    Tök jó lenne a setupoláshoz is konyítani, mert nagyon nem kezes az autó alattam és fogalmam sincs mit kell állítani. Kicsit csalódás, hogy még a középmezőnyt sem tudom megközelíteni. Na mindegy.
    Kitalalunk valamit!

  7. #7
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Megmámajdmég nekem is küldjetek, mert perpill nemtudom hogyvagytok ily gyorsak!

  8. #8
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Megmámajdmég nekem is küldjetek, mert perpill nemtudom hogyvagytok ily gyorsak!
    Jaj hagyámá!

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Jaj hagyámá!
    Hátde itt verjen el a jégeső ha kamuzok!
    Nemkell sok hogy a setuphoz is hozzányúljak kínomban, és akkor tuti elsusnyázom a kocsit, és egy lada lesz belőle.

  10. #10
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Futamtáv

    A futamtáv 2x13 kör lesz!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  11. #11
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg peti931 írta Hozzászólás megtekintése
    Én is támogatnám ezt, mert eddig 10ből 8 köröm érvénytelen a pályaelhagyások miatt, igaz soha nem mentem még korábban ezen a pályán. Mondjuk féktávokon hiányzik nekem, hogy kevés helyen van jelezve a kanyartól való távolság.
    Parancsolj. Nem egy nagy kor, olyan fel masodperc maradt benne, de tanulni lehet belole.


  12. #12
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    75
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Parancsolj. Nem egy nagy kor, olyan fel masodperc maradt benne, de tanulni lehet belole.

    Köszi szépen, van még mit gyakorolnom

  13. #13
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Mai futam infók

    Időrend:
    19:00 - Prekval zárása
    19:35 körül próbarajt, 19:45-kor RESTART, utána lehet csatlakozni az éles szerverre. Booking nem lesz.

    Figyelem, jelszó a csatlakozáshoz itt: link

    És végül a legfontosabb: a pályán való magatartás!

    Kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljetek egymásra, ne rontsátok el senki versenyét és felkészülését egy-egy meggondolatlan manőverrel!
    Az első kanyarokban nagyon figyeljetek egymásra, kis koccanás is megbosszulhatja magát!



    • A futam elején nagy lesz a tumultus, amihez mindenkinek alkalmazkodnia kell, nem lehet a megszokott féktávokat venni... csak óvatosan!
    • A futam 2*13 körös lesz, az autók meg könnyen sérülnek, nem érdemes kockáztatni, pláne nem az elején!
    • Mindig fékezzünk időben!! Ha vki közvetlenül előttünk van azonos íven, akkor korábban fékezzünk mint Ő... ha pedig baj van, akkor inkább vezessük ki a pályáról az autónkat ahelyett, hogy felöklelnénk az előttünk lévőket! A hátulról történő kilökéseket nagyon szigorúan vesszük.
    • Leszorítások: Figyeljünk mindig oldalra, ha nem vagyunk 100%-osan biztosak benne, hogy van-e vki mellettünk, akkor inkább hagyjunk helyet a pályán!
    • Pályára való visszatérés: aki kicsúszik, vagy megpördül az semmilyen formában nem zavarhatja meg a mögötte érkező mezőnyt. Ha keresztbe állsz a pályán, akkor taposs a fékbe és ne mozdulj meg addig, amíg nem tudsz biztonságosan elindulni. Aki meg lekerül a pályáról, az csak is a pálya legszélén az érkezőket nem zavara nagyon óvatosan térhet vissza!



    Felhívnánk a TeamSpeak használatára a figyelmet mert sok az új versenyző és ott tudunk a leghamarabb segíteni!
    TeamSpeak-ről bővebben
    itt olvashattok!

    A szerverbeosztás a
    táblázat alapján lesz.
    Nagyon szoros a mezőny, a legkisebb meggondolatlanság is könnyen megbosszulhatja magát, 1 helyezésért nem érdemes kockáztatnia se a védekezőnek, se a támadónak a testi épségét és ezzel a versenyét.
    Felhívom a figyelmet, hogy a szabályok értelmében mind a prekvalifikáción, mind az időmérőn és a futamon,
    a rank app által engedélyezett pálya nyomvonalon kell haladni.


    Minden egyéb infó a futamkiírásban!

    Sok sikert mindenkinek!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  14. #14
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Boxutca kijárat használata!

    Felhívnánk a figyelmet a boxutca kijárat helyes használatára! CSAK a Sötétszürke aszfaltcsíkon lehet a pályára visszatérni fokozott figyelemmel, ugyanis rögtön a T1-be kell visszajönni. Akit a VB vágáson "kap" az BUÁ-t fog kapni a következő futamra és fellebbezésnek helye nincs!

    Pár kép a helytelen használatról:



    Pár kép a helyes használatról:

    Mivel lesznek a BUÁ-s versenyzők, kérjük hogy nagyon óvatosan a bal oldalra húzódva jöjjenek vissza a pályára a BUÁ letöltése után! Köszönjük!

    BUÁ-sok:

    2 db Boxutca Áthajtás: Varga Bazsi, Kéri Szabolcs, Rádi Péter,
    1 db Boxutca Áthajtás: Nagy Laci, Burszky Norbert, Tömöl Tomi, Deák Ferenc, Mezei Gábor


    Jó versenyzést kíván a szervezőség!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  15. #15
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Mai stream

    Élő stream itt nézhető majd: link
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  16. #16
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Szerverbeosztás

    1-24. helyezett: GTR-Masters.hu - MX5 cup #A - Piski T. - Kiss B.


    Teszt szerver megy belépés- és rajt teszt céljából, mindenki lépjen be, akinek gondja van, az mielőbb jelezze!

    19:35 körül próbarajt, 19:40-kor RESTART, utána belépés az éles szerverre.
    Figyelem,
    jelszó a belépéshez itt: link (csak annak kell, aki akar skint választani, vagy nem került be az entry listbe)
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  17. #17
    Teszt szerver megy

  18. #18
    Éles szerver megy.
    Kéri család elvileg javítva

  19. #19

  20. #20
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    75
    Kiss Jánostól szeretnék bocsánatot kérni, amiért a 2. futam elején meglöktem, nem volt szándékos.

  21. #21
    Mezei Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 12.
    Város
    Karancsberény
    Üzenetek
    41
    Baán Szabolcs!
    Bocsánat, hogy az elején elfékeztem, aztán beléd ütköztem! Azt hiszem te voltál az. Túl nagy volt a hév.
    Tönkre tettem a versenyedet, gondolom azért léptél ki. Még egyszer ne haragudj!
    Jah, meg Kiss Jánost is megpöcköltem a 2. futamban. Azért is bocs, de visszatereltem a helyes irányba.
    Az a baj, ha túl hamar fékezek, akkor nagyon lemaradok, ha túl későn, akkor meg kocc van. Valahogy az arany közép utat kéne megtalálni. Aztán olyan is van, hogy én egy bizonyos kanyart később szoktam megfékezni, az előttem lévő meg előbb, akkor megint kocc van. Sajnos nem vagyunk profik.
    Piski Tomiékkal is volt egy kis affér, mint utólag kiderült számomra, hogy ők jöttek mögöttem, próbáltam menni minél gyorsabban, csak folyton beriszált az autóm, nem győztem korrigálni, aztán a ts-en le is tolt, hogy próbáljak már egyenesen is menni az úton, mert majdnem belém jöttek ez miatt.
    Volt egyébként olyan is, hogy engem koppintottak meg hátulról, de sikerült időben megfognom a kocsit és így nem lett belőle baj. Viszont helyet szerzett vele. Na mindegy. Majd megkapja mindenki a méltó büntetését.
    Egyébként én a BUÁ-t is kétszer töltöttem le, mert véletlenül az első körben mentem ki és az nem érvényes, így kimentem a másodikban is.
    A győzteseknek meg gratulálok, nagyon ügyesek!
    Van még hova fejlődni, látva a kb. 3 másodperces különbségeket az eleje és a vége között.
    Utoljára módosította: orszagosbalhe; 2019. 10. 27. 22:54.

  22. #22
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Idézet Eredetileg orszagosbalhe írta Hozzászólás megtekintése
    Az a baj, ha túl hamar fékezek, akkor nagyon lemaradok, ha túl későn, akkor meg kocc van. Valahogy az arany közép utat kéne megtalálni.
    Talán az az hogy korábban kezded nyomni a fékpádeált, de csak laposan (80%), ne satuzva. Igy marad tartalékod is.

  23. #23
    Idézet Eredetileg orszagosbalhe írta Hozzászólás megtekintése
    Volt egyébként olyan is, hogy engem koppintottak meg hátulról, de sikerült időben megfognom a kocsit és így nem lett belőle baj. Viszont helyet szerzett vele. Na mindegy. Majd megkapja mindenki a méltó büntetését...
    Egyszer a 2. futamon azt hiszem nekem sikerült véletlen beléd koppanni hátulról, bocsánat. Természetesen nem így akartam előnyt szerezni, ezért célegyenesben el is vettem kicsit és emlékeim szerint, ott visszaadtam a pozíciót. De nyugodtan óvd meg az esetet, majd eldöntik a bírák.

  24. #24
    Csépány László Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 01. 09.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    16

    Versenyhétvége

    Szàmomra új pàlyàn, elég jól sikwrult a hétvége. Polgàr ùr kilökött egy tiszta előzési kisérletem kozben mikozben màr 2 masodperce mellette voltam. Óvàson gondolkoztam, de vègul nem óvtam. Ő viszont igen☺... Simàs nem hagyott helyet és ő óv. Vicces. A VB szakèrtelmère bízom a döntést, bízom benne h ők helyesen làtjàk a helyzetet! Így, h Balàzs kiutott a 16-ról rajtolva is 12. lettem. A 2. verseny jobban alakult, ott nem lökott meg senki és a 12-ről a 7-ig meneteltem, persze azért az is kellett hozzà h néhànyan kiforogjanak az előttem menőkből... Összességében jó hétvége volt. Na, de az az óvàs Balàzs! Nincs harag de, oldalra is figyelned kellene...😉

  25. #25
    Fehér Norbitól kérnék elnézést! Replayen láttam hogy túl közel mentem és összeértünk, ott akkor azt hittem van még hely, és force feedbacken nem is éreztem hogy összeértünk, ne haragudj.

    Homoki Csabától szintén bocs, valahogy sokkal rosszabbul gyorsítottál ki, erre nem számítottam, és rossz vége lett, elnézést.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •