Találatok: 1 - 9 (9 összesen)
  1. #1

    R3E MWTCR 2019 Ősz - Büntetések Most

    Kedves Versenyzők!

    A Versenybíróság megvizsgálta a beérkezett óvásokat. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "be"dünnyögés olvasható!

    Most - 2019.10.02. - A szerver
    Replay: LINK

    Hevesi Sándor (BUÁ nem bejelentése)
    szóbeli figyelmeztetés

    Race1:

    L1, T1 Hevesi Sándor 2 figyelmeztetés
    L1, T1 Pétery Zoltán (kiforgatás) 3 figyelmeztetés
    L1 T15, Füredi Zoltán 2 figyelmeztetés
    L1, T20, Füredi Zoltán ( irányváltás féktávon) 1 figyelmeztetés

    Race2:

    L1 T13: Zelfel Tamás (leszorítás) 2 figyelmeztetés
    L2 T21, Kenéz Sándor (lökés) szóbeli figyelmeztetés
    L3 T1-2,sikán: Zelfel Tamás (pályalevágás) szóbeli figyelmeztetés
    L3 T1-2,sikán: Kenéz Sándor (pályalevágás) szóbeli figyelmeztetés
    L3 T2, Zelfel Tamás (leszorítás) 1 figyelmeztetés
    L3 T3, Kenéz Sándor - (durva leszorítás)
    2 figyelmeztetés
    L3 T5-6, Zelfel Tamás (kiforgatás)
    4 figyelmeztetés
    L3 T5, Zelfel Tamás (leszorítás) 1 figyelmeztetés
    L3 T10, Kenéz Sándor (szándékos kiforgatás) 1 futamos eltiltás

    Race3:

    L1 T1, Hevesi Sándor (kilökés, irányváltás féktávon) 3 figyelmeztetés
    L1, T1 Kenéz Sándor (veszélyes visszatérés, pályalevágás)
    3 figyelmeztetés
    L2, T1 Schmidt István (kilökés) 4 figyelmeztetés
    L3 T10, Hevesi Sándor (kiforgatás) 3 figyelmeztetés
    L4, T15, Mammel Erik (leszorítás)1 figyelmeztetés
    L5 T1, Ősz Balázs (irányváltás féktávon) 1 figyelmeztetés
    L5 T1, Epinger Norbert (kiforgatás) 2 figyelmeztetés

    Összevont büntetések:

    1 FUTAMOS ELTILTÁS: Hevesi Sándor, Kenéz Sándor

    Boxutca áthajtás:
    Schmidt István, Zelfel Tamás
    10 Figyelmeztetés: Hevesi Sándor
    3 Figyelmeztetés:
    Ásványi Ferenc, Füredi Zoltán
    2 Figyelmeztetés:
    Epinger Norbert
    1 Figyelmeztetés:
    Mammel Erik, Ősz Balázs

    Schmidt István esetében összegyűlt 4 db figyelmeztetés, amit a VB a szabályok értelmében 1 db Boxutca áthajtásra vált át, Zelfel Tamás esetében összegyűlt 8 db figyelmeztetés, amit a VB a szabályok értelmében 2 db Boxutca áthajtásra vált át amit a következő verseny (R1-R2) 3. és 7. köre között kell letölteniük és a letöltés idejét pedig be kell jelenteniük a meghatározott topikba. (R3E MWTCR 2019 - BUÁ letöltése)

    Kenéz Sándor szándékos kiforgatás, Hevesi Sándor 10 db figyelmeztetés miatt 1 FUTAMOS ELTILTÁS-ban részesül ezért Ők a 4. futamon nem vehetnek részt! (az 5. fordulóban tiszta lappal indulhatnak)

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.


    Büntetősúly:

    Ősz Balázs +15 kg
    Mammel Erik +15 kg
    Epinger Norbert +30 kg
    Füredi Zoltán
    +45 kg
    Pétery Zoltán +45 kg
    Schmidt István +60 kg
    Zelfel Tamás +100 kg
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2019. 10. 13. 17:24.

  2. #2
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése

    L3 T5-6, Zelfel Tamás (szándékos kiforgatás)
    1 futamos eltiltás
    Megkérném a Tisztelt VB-t a fent linkelt esetem újravizsgálására!
    Távol álljon tőlem bármi ilyen , hogy én valakit direkt kilökjek! Itt sem ez történt, hanem miután leszorítottak mellém ért egy másik autó és arra figyeltem hogy helyet hagyjak neki. Ezáltal elnéztem a féktávot és kilöktem Sanyit. DE NEM DIREKT! A kiforgatásért vállalom a felelősséget, de azért hogy ez direkt volt azért nem. Én fékeztem is a kanyar előtt még csak sajnos későn.
    Köszönöm!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  3. #3
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Megkérném a Tisztelt VB-t a fent linkelt esetem újravizsgálására!
    A VB újra megvizsgálta az esetet és az alábbi indoklással visszavonja az egy futamos eltiltást.

    Zelfel Tamás első futamát, illetve a második verseny első két körét végignézve alapvetően mindig korábban fékezett a T5-ben mint Kenéz Sándor ezért tudatában kellett legyen, hogy nem fog tudni megállni egy még annál is rövidebb úton, de utolsó pillanatban kísérletet tesz a baleset elkerülésére sikertelenül.

    Az esetet vizsgálva a VB további szabálytalanságot is talált. Zelfel Tamás a T5-ben leszorítja a mellette szabályosan haladó Polgár Balázst.

    A halmozott súlyos szabálytalanságokért a VB szigorított büntetést ad melyek a következők:

    L3 T5-6, Zelfel Tamás (kiforgatás) 4 figyelmeztetés
    L3 T5, Zelfel Tamás (leszorítás) 1 figyelmeztetés

  4. #4
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    A VB újra megvizsgálta az esetet és az alábbi indoklással visszavonja az egy futamos eltiltást.

    Zelfel Tamás első futamát, illetve a második verseny első két körét végignézve alapvetően mindig korábban fékezett a T5-ben mint Kenéz Sándor ezért tudatában kellett legyen, hogy nem fog tudni megállni egy még annál is rövidebb úton, de utolsó pillanatban kísérletet tesz a baleset elkerülésére sikertelenül.

    Az esetet vizsgálva a VB további szabálytalanságot is talált. Zelfel Tamás a T5-ben leszorítja a mellette szabályosan haladó Polgár Balázst.

    A halmozott súlyos szabálytalanságokért a VB szigorított büntetést ad melyek a következők:

    L3 T5-6, Zelfel Tamás (kiforgatás) 4 figyelmeztetés
    L3 T5, Zelfel Tamás (leszorítás) 1 figyelmeztetés
    Köszönöm, hogy foglalkoztatok az esetekkel! Büntetésemet tudomásul vettem.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  5. #5
    Füredi Zoltán Szervertag 2024 FuReady logója
    Csatlakozott
    2016. 08. 21.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    142
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Race1:

    L1, T20, Füredi Zoltán ( irányváltás féktávon) 1 figyelmeztetés
    Tisztelt Versenybíróság!

    Kérném az eset újravizsgálatát, mivel visszanézve a szituációt Epinger Norbi nézetéből: én minden egyes körben a 100m-es táblánál fékeztem, ahogy az ominózus körben/kanyarban is.
    Senki nem volt mellettem, így az ideális ívre igyekeztem vissza a jobb kanyarív miatt, nem szorítottam le senkit, véleményem szerint a Norbi szeretett volna egy rövidebb féktávval az ellene küzdők elé kerülni, csak engem talált el hátulról. (függetlenül attól, hogy én ott vagyok vagy sem)
    Az én nézetemben nincs semmilyen irányváltás féktávon, hogy "akkor most eddig mentem egyenesen, és most menjünk balra", egyértelműen zártam az ívet és készültem a kanyarra.
    Köszönöm.

  6. #6
    Pétery Zoltán Szervező
    Csatlakozott
    2019. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    86
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése

    L1, T1 Pétery Zoltán (kiforgatás) 3 figyelmeztetés

    Pétery Zoltán +45 kg
    Tisztelt Versenybíróság!

    Mivel még nem voltam ilyen helyzetben, érdeklődnék, hogy a versenyen a 45 kiló ballaszt hogy kerül a járgányba? A szerver oldalon ti beállítjátok, vagy nekem is kell bűvészkedni valamit? Előre is köszönöm a választ! (Magán a büntetésen nincs is mit vitatni, volt egy pici lagom az első futamon, el is bambultam egy pillanatra, utána meg már nem tudtam hol elkerülni a kollégát. )

    Üdv:
    PZ

  7. #7
    Idézet Eredetileg pzoley82 írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Versenybíróság!

    Mivel még nem voltam ilyen helyzetben, érdeklődnék, hogy a versenyen a 45 kiló ballaszt hogy kerül a járgányba? A szerver oldalon ti beállítjátok, vagy nekem is kell bűvészkedni valamit? Előre is köszönöm a választ! (Magán a büntetésen nincs is mit vitatni, volt egy pici lagom az első futamon, el is bambultam egy pillanatra, utána meg már nem tudtam hol elkerülni a kollégát. )

    Üdv:
    PZ
    A szerveren beállításra kerül a plusz súly a futam idejére, tehát automatikusan megkapod, ha részt veszel rajta, a forduló teljesítése után pedig levesszük.
    Utoljára módosította: balage06; 2019. 10. 15. 09:35.

  8. #8
    Idézet Eredetileg FuReady írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Versenybíróság!

    Kérném az eset újravizsgálatát
    A VB újra megvizsgálta az esetet és az alábbi indoklással fenntartja az 1 figyelmeztetéses büntetést.

    A T20 kanyar előtti egyenesben a pálya közepét választva haladsz (közvetlenül mögötted balra halad Epinger Norbert), majd fékezés közben kihúzódsz balra (ezen a ponton szabályaink szerint középen kellene maradnod) ez-az irányváltás nagyban hozzájárult a baleset kialakulásához, érdemben Norbi veszít pozíciókat.

  9. #9
    Füredi Zoltán Szervertag 2024 FuReady logója
    Csatlakozott
    2016. 08. 21.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    142
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    A VB újra megvizsgálta az esetet és az alábbi indoklással fenntartja az 1 figyelmeztetéses büntetést.

    A T20 kanyar előtti egyenesben a pálya közepét választva haladsz (közvetlenül mögötted balra halad Epinger Norbert), majd fékezés közben kihúzódsz balra (ezen a ponton szabályaink szerint középen kellene maradnod) ez-az irányváltás nagyban hozzájárult a baleset kialakulásához, érdemben Norbi veszít pozíciókat.
    Köszönöm a visszajelzést, a döntést pedig elfogadom.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •