Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (28 összesen)
  1. #1

    AC MX5 cup- Hungaroring - 10.13

    Kedves Versenyzők!

    AC MX5 cup bajnokságunk harmadik versenye (egy kis kitérővel és módosulással) hazai pályán lesz. A Ring mindenkinek a kisujjában van, így több figyelem juthat a versenyzőtársak kergetésére. Gyertek és hajtsuk meg ezeket a kis méregzsákokat, na meg egymást!



    A verseny két futamból áll, ahol az első futam első 10 helyezettje a második futamon fordított sorrendben indul. Felhívom a figyelmet, hogy a prekvalifikáció állandó körülmények között zajlik, de az éles futamon a pályahőmérséklet a szerver által generáltan véletlenszerűen 25-39 fok között lesz.

    1. Futam: Hungaroring - rank (letöltés)

    Autó: Mazda MX5 Cup [Japanese Pack] (mx5 safe setup, mx5 agressive setup)

    Időpont: 2019.10.13. (vasárnap)
    Szabadedzés: 19:45-20:00 (15 perc)
    Időmérő: 20:00 - 20:20 (20 perc)
    Race: 20:20 (2*12 kör) (kb.25 perc)

    Rajt típusa: álló rajt, a második futamon az első futam top 10 pilótája fordított sorrendben indul (kiugrást a program bünteti)
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 50%
    TC használat: tiltott
    ABS használat: factory
    Gumi kopás mértéke: 100%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 25-39 fok
    Pitek száma: 30 (szerver elosztás kalkulátor)

    A köridők rögzítéséhez és a futam értékelhető teljesítéséhez szükséges a 34-es verziójú Masters Rank App használata!!
    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a
    Prekvalifikációban!!

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu - MX5 #A, #B, #C
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal - MX5 /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló Jelszó: masters

    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: AC MX5 cup Bajnokság
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS

    Fontos!!


    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a Versenyszabályzat betartását és egymás kölcsönös tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2019. 10. 13. 18:48.

  2. #2
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    75
    Sziasztok!

    Setuphoz valakinek lenne valami tippje, hogy milyen irányban kellene változtatni, hogy a jobb oldali gumikban megmaradjon a hőmérséklet? Egyszerűen folyamatosan visszahűlnek.

    Köszi.

    Peti

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg peti931 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Setuphoz valakinek lenne valami tippje, hogy milyen irányban kellene változtatni, hogy a jobb oldali gumikban megmaradjon a hőmérséklet? Egyszerűen folyamatosan visszahűlnek.

    Köszi.

    Peti
    Ha túl hideg a gumi, akkor simán növeld a guminyomást. órajárással megeggyező menetirányú pályán -mint hungaroring-, a baloldali gumik használódnak (kopnak) jobban.

  4. #4
    Hihetetlen ahogy látom az elöl menők idejét... Mit csinálok ennyire rosszul vajon?
    Az alábbi kör 2.05.9x, de nekem ezt is úgy kell megszülnöm sajnos és alig jön össze még egyszer hasonló. Sikánban maradt pár tized, de nem mp.

    https://youtu.be/1CNZFupj1TE

  5. #5
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Futamtáv

    A futamtáv 2x12 kör lesz!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  6. #6
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Időrend:
    19:00 - Prekval zárása
    19:35 körül próbarajt, 19:45-kor RESTART, utána lehet csatlakozni az éles szerverre. Booking nem lesz.

    Figyelem, jelszó a csatlakozáshoz itt: link

    És végül a legfontosabb: a pályán való magatartás!

    Kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljetek egymásra, ne rontsátok el senki versenyét és felkészülését egy-egy meggondolatlan manőverrel!
    Az első kanyarokban nagyon figyeljetek egymásra, kis koccanás is megbosszulhatja magát!



    • A futam elején nagy lesz a tumultus, amihez mindenkinek alkalmazkodnia kell, nem lehet a megszokott féktávokat venni... csak óvatosan!
    • A futam 2*12 körös lesz, az autók meg könnyen sérülnek, nem érdemes kockáztatni, pláne nem az elején!
    • Mindig fékezzünk időben!! Ha vki közvetlenül előttünk van azonos íven, akkor korábban fékezzünk mint Ő... ha pedig baj van, akkor inkább vezessük ki a pályáról az autónkat ahelyett, hogy felöklelnénk az előttünk lévőket! A hátulról történő kilökéseket nagyon szigorúan vesszük.
    • Leszorítások: Figyeljünk mindig oldalra, ha nem vagyunk 100%-osan biztosak benne, hogy van-e vki mellettünk, akkor inkább hagyjunk helyet a pályán!
    • Pályára való visszatérés: aki kicsúszik, vagy megpördül az semmilyen formában nem zavarhatja meg a mögötte érkező mezőnyt. Ha keresztbe állsz a pályán, akkor taposs a fékbe és ne mozdulj meg addig, amíg nem tudsz biztonságosan elindulni. Aki meg lekerül a pályáról, az csak is a pálya legszélén az érkezőket nem zavara nagyon óvatosan térhet vissza!



    Felhívnánk a TeamSpeak használatára a figyelmet mert sok az új versenyző és ott tudunk a leghamarabb segíteni!
    TeamSpeak-ről bővebben
    itt olvashattok!

    A szerverbeosztás a
    táblázat alapján lesz.
    Nagyon szoros a mezőny, a legkisebb meggondolatlanság is könnyen megbosszulhatja magát, 1 helyezésért nem érdemes kockáztatnia se a védekezőnek, se a támadónak a testi épségét és ezzel a versenyét.
    Felhívom a figyelmet, hogy a szabályok értelmében mind a prekvalifikáción, mind az időmérőn és a futamon,
    a rank app által engedélyezett pálya nyomvonalon kell haladni.


    Minden egyéb infó a futamkiírásban!

    Sok sikert mindenkinek!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  7. #7
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Szerverbeosztás

    1-24. helyezett: GTR-Masters.hu - MX5 cup #A - Piski T. - Temesvári Cs.


    Teszt szerver megy belépés- és rajt teszt céljából, mindenki lépjen be, akinek gondja van, az mielőbb jelezze!

    19:35 körül próbarajt, 19:40-kor RESTART, utána belépés az éles szerverre.
    Figyelem,
    jelszó a belépéshez itt: link (csak annak kell, aki akar skint választani, vagy nem került be az entry listbe)
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  8. #8
    Teszt szerver megy.

    Figyelem!

    Elég sok versenyzőnek van letöltendő büntetése, emlékeztetőül az imolai büntetések kihírdetésénél elenőrizzétek!

  9. #9
    Teszt szerver újraindítva

  10. #10
    Éles szerver megy

  11. #11

  12. #12
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    A qualit alig bírtam összerakni az utolsó percekben lett meg a 7. hely.Hát most mit mondjak...
    A R1 rajtja jól sikerült az első kör végén 3. voltam már.Fehér Norbit tartottam és szakadtunk le a mögöttünk lévőkről de ki kellett jönnöm BUÁ-zni.Sikerült visszajönnöm a 6. helyre és a verseny végére Antal Gabit is elkaptam.Összeségében jó lett az eredmény.

    Gondoltam majd a 2. versenyen még jobb lesz.A rajt jó volt az első kanyar után egy poziciót sikerült fogni de a 2. kanyarban a külső ívről frankón kiütöttek úgyhogy ezzel lőttek is a jó eredménynek.

  13. #13
    Csépány László Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 01. 09.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    16
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    A qualit alig bírtam összerakni az utolsó percekben lett meg a 7. hely.Hát most mit mondjak...
    A R1 rajtja jól sikerült az első kör végén 3. voltam már.Fehér Norbit tartottam és szakadtunk le a mögöttünk lévőkről de ki kellett jönnöm BUÁ-zni.Sikerült visszajönnöm a 6. helyre és a verseny végére Antal Gabit is elkaptam.Összeségében jó lett az eredmény.

    Gondoltam majd a 2. versenyen még jobb lesz.A rajt jó volt az első kanyar után egy poziciót sikerült fogni de a 2. kanyarban a külső ívről frankón kiütöttek úgyhogy ezzel lőttek is a jó eredménynek.

    Bocs, h kiütöttelek a 2. versenyen ! (ha te voltál a szürke autóval a külső íven)
    Védtem a belső ívet féktávon, mert onnan jött támadás és későn léptem a fékre, így az előttem - 3. helyen haladót koccoltam a 2-esben és róla estem rád. Sorry
    Az első versenyen 10-ről rajtoltam és 7. lettem. Az jobban sikerült, mint a 2.
    Utoljára módosította: kprnks; 2019. 10. 13. 23:09.

  14. #14
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    409
    R1: Baán Szabi es Keri Attila, bocsanat az elso koros koccokert.
    R2: Pfenning Kristof: Volt egy kenyes szitu reszemrol a 3. korben, tulcentiztem, bocsi erte. Mate: nem birtam tul sokaig tartani Kristofot
    Utoljára módosította: Gedu; 2019. 10. 14. 11:49.

  15. #15
    Csépány László Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 01. 09.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    16

    Replayt megnézve már máshogy látom...

    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    A qualit alig bírtam összerakni az utolsó percekben lett meg a 7. hely.Hát most mit mondjak...
    A R1 rajtja jól sikerült az első kör végén 3. voltam már.Fehér Norbit tartottam és szakadtunk le a mögöttünk lévőkről de ki kellett jönnöm BUÁ-zni.Sikerült visszajönnöm a 6. helyre és a verseny végére Antal Gabit is elkaptam.Összeségében jó lett az eredmény.

    Gondoltam majd a 2. versenyen még jobb lesz.A rajt jó volt az első kanyar után egy poziciót sikerült fogni de a 2. kanyarban a külső ívről frankón kiütöttek úgyhogy ezzel lőttek is a jó eredménynek.
    Balról támadtál, majd hirtelen jobbra rántotttad féktávon. Miért is kellett volna tudnom, hogy ott vagy, így az óvást nem értem, mert ebből a szempontból az sima versenybaleset.

    A kiváltó ok pedig pont te voltál, mert a verseny 2. kanyarjában cikázol jobbra -balra egy pozícióért és mindezt féktávon. Kiváncsian várom a döntést az óvásról !

  16. #16
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Gedu írta Hozzászólás megtekintése
    R1: Baán Szabi es Keri Attila, bocsanat az elso koros koccokert.
    R2: Pfenning Kristof: Volt egy kenyes szitu reszemrol a 3. korben, tulcentiztem, bocsi erte. Mate: nem birtam tul sokaig tartani Kristofot
    Mansell elötti egyenes leterelés? Kis fedésben voltunk és balra letereltél, talán már le a pályáról is, picit összeragadt a két kocsi. Ha nemfigyelek a falban végezhettem volna, ha szenyább lettem volna, vagy másvalaki, akkor jobbra tekert kormánnyal kifordítalak, de a féket választottam, így megúsztuk. Szerintem máskor ne csinálj ilyet. Saját érdekedben se. Nem éri meg a reckírozást. A szituáció is simán kivédekezhető volt még, ha a mansell-ben kívűl fordulsz, utána jövő jobbosban belűl maradsz. Amúgy nincs harag, nem vesztettem vele.

  17. #17
    Idézet Eredetileg Gedu írta Hozzászólás megtekintése
    R1: Baán Szabi es Keri Attila, bocsanat az elso koros koccokert.
    R2: Pfenning Kristof: Volt egy kenyes szitu reszemrol a 3. korben, tulcentiztem, bocsi erte. Mate: nem birtam tul sokaig tartani Kristofot
    András a probléma nem ez volt, hanem 2 körben kb 4 szer hagytam el a pályát és a visszalassítások miatt vesztettem vagy 2 másodpercet ezekkel a hibákkal együtt és a némi tapadáshiánnyal nem tudtam tartani a poziciót
    A 2. futam rajtjánál ha esetleg túl agresszív voltam az is azért volt mert nem igazán ugy fordult ahogy gondoltam bár ott még jó volt a gumihőfok
    de 1. futamon jó volt a csata

  18. #18
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg kprnks írta Hozzászólás megtekintése
    Balról támadtál, majd hirtelen jobbra rántotttad féktávon. Miért is kellett volna tudnom, hogy ott vagy, így az óvást nem értem, mert ebből a szempontból az sima versenybaleset.

    A kiváltó ok pedig pont te voltál, mert a verseny 2. kanyarjában cikázol jobbra -balra egy pozícióért és mindezt féktávon. Kiváncsian várom a döntést az óvásról !
    Javaslom nézd meg újra a replayt!
    Nem támadtam balról csak követtelek.Tudtam,hogy be fog torlódni a belső,ezért húzódtam külsőre,mert ott nagyobb tempóban lehet haladni tumultusban, ráadásul az azt követő kanyar jobbos.Szó sincs cikázásról amirôl te itt beszélsz féktávon.

    Az,hogy még én vagyok a kiváltó ok az azért erős

    Te voltál az aki rosszul mérted fel a féktávot Kiss Jánost majdnem kiforgattad, nem rajtad múlt, hogy nem maradt ott ő is, és ennek következménye,hogy engem kicsaptál rengeteg poziciótvesztést okozva ezzel.A pályára visszatérés már csak a hab.

    Nem haragszom félre ne értsd csak szeretném ha megértenéd a helyzetet

  19. #19
    Mezei Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 12.
    Város
    Karancsberény
    Üzenetek
    41
    Idézet Eredetileg acsati írta Hozzászólás megtekintése
    Hihetetlen ahogy látom az elöl menők idejét... Mit csinálok ennyire rosszul vajon?
    Az alábbi kör 2.05.9x, de nekem ezt is úgy kell megszülnöm sajnos és alig jön össze még egyszer hasonló. Sikánban maradt pár tized, de nem mp.

    https://youtu.be/1CNZFupj1TE
    Ezzel én is ugyan így vagyok Attila.

  20. #20
    Mezei Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 12.
    Város
    Karancsberény
    Üzenetek
    41
    Gratulálok a győzteseknek!
    Összességében a realitásnak megfelelő helyeken végeztem a versenyeken. (21. és a 20.hely)
    Viszont az első futamon illett volna kihasználnom a sok BUÁ-os büntetéseket. Ott is voltam a 14. helyen a 10 körben, de a saját hülyeségem miatt kiforogtam és heten mentek el mellettem. Hozzáteszem légüres térben autóztam, nem zavart senki isten igazából. Valószínűleg nem koncentráltam eléggé. A dekoncentráltság a kvalifikáción is megmutatkozott, egy normális kört nem tudtam összerakni. Meg az egész verseny alatt sem tudtam normális kört menni.
    Remélem az idő múlásával és sok gyakorlással egyre jobb leszek majd.

    További jó versenyzést kívánok mindenkinek!

  21. #21
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    409
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    de 1. futamon jó volt a csata

  22. #22
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    409
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Mansell elötti egyenes leterelés? Kis fedésben voltunk és balra letereltél, talán már le a pályáról is, picit összeragadt a két kocsi. Ha nemfigyelek a falban végezhettem volna, ha szenyább lettem volna, vagy másvalaki, akkor jobbra tekert kormánnyal kifordítalak, de a féket választottam, így megúsztuk. Szerintem máskor ne csinálj ilyet. Saját érdekedben se. Nem éri meg a reckírozást. A szituáció is simán kivédekezhető volt még, ha a mansell-ben kívűl fordulsz, utána jövő jobbosban belűl maradsz. Amúgy nincs harag, nem vesztettem vele.
    Igen, erre a szitura gondoltam. A terv az volt, hogy mivel mar mellem ertel, igy bal oldalon tartalak, amig lehet, hogy hamarabb fekezesre kesztesselek. Amikor osszeertunk, azt hittem, hogy Te pockolted meg a kocsi hatuljat, de a visszajatszast megnezve latszik, szepen letereltelek a fure, ami nem volt szandekos. Elmertem, mennyi helyet hagyok. Szerencsere nem voltal "szenya" .

  23. #23
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg acsati írta Hozzászólás megtekintése
    Hihetetlen ahogy látom az elöl menők idejét... Mit csinálok ennyire rosszul vajon?
    Az alábbi kör 2.05.9x, de nekem ezt is úgy kell megszülnöm sajnos és alig jön össze még egyszer hasonló. Sikánban maradt pár tized, de nem mp.

    https://youtu.be/1CNZFupj1TE
    Megneztem. Egesz jo iveken mesz!

    Annyi, hogy lelassitasz a kanyar elott, egyenletes tempoval atmesz a kanyaron, aztan viszonylag keson es biztonsagosan kigyorsitasz.

    A kanyarba befele egyszerre kellene fekezni es kanyarodni, kifele pedig folyamatosan gyorsitani es nyitni a kormanyon. Ez bizony masodperceket jelent.

  24. #24
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Megneztem. Egesz jo iveken mesz!

    Annyi, hogy lelassitasz a kanyar elott, egyenletes tempoval atmesz a kanyaron, aztan viszonylag keson es biztonsagosan kigyorsitasz.

    A kanyarba befele egyszerre kellene fekezni es kanyarodni, kifele pedig folyamatosan gyorsitani es nyitni a kormanyon. Ez bizony masodperceket jelent.
    Na ekkor jönnek a bajok, az alul meg a túlkormányozottság Igyekszem megfogadni majd a tanácsokat, gyakorolni eleget és köszi szépen, hogy válaszoltál!

  25. #25
    Csépány László Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 01. 09.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    16

    Cool

    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Javaslom nézd meg újra a replayt!
    Nem támadtam balról csak követtelek.Tudtam,hogy be fog torlódni a belső,ezért húzódtam külsőre,mert ott nagyobb tempóban lehet haladni tumultusban, ráadásul az azt követő kanyar jobbos.Szó sincs cikázásról amirôl te itt beszélsz féktávon.

    Az,hogy még én vagyok a kiváltó ok az azért erős

    Te voltál az aki rosszul mérted fel a féktávot Kiss Jánost majdnem kiforgattad, nem rajtad múlt, hogy nem maradt ott ő is, és ennek következménye,hogy engem kicsaptál rengeteg poziciótvesztést okozva ezzel.A pályára visszatérés már csak a hab.

    Nem haragszom félre ne értsd csak szeretném ha megértenéd a helyzetet

    Értem a helyzetet, de tudnod kell, hogy azért mértem fel rosszul a féktávot, mert hirtelen eltüntél a bal tükörből, ez volt, ami kizökkentett. Ha hamarabb fékezek valószínűleg te löktél volna ki engem, mert épp az ideális fékpontomnál húztál át jobbra mögöttem. Csak így értettem azt, hogy te voltál a kiváltó ok. Olvastam a rajtra, ill az első pár kanyarra vonatkozó szabályokat és ezért próbáltam a T1-ben is óvatosabb lenni, de azért nem akartam emiatt a T2-ben már pozíciót veszteni. Tény, hogy későn fékeztem a fentiek tükrében. Kiss Jánost sajnálom, hogy meglöktem, vele korábban már voltak jó csatáink és remélem még lesznek is !
    Ui: A pályára történő visszatérés nálad is habos picit (beforgatsz ráadásként). Remélem lesznek még ennél jobb csatáink is a jövőben, megpróbálok majd én is jobban figyelni picit !

    "Óra százon, láb a gázon"

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •