Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (54 összesen)
  1. #26
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Annyi fér bele, amit a Rank app enged (időmérőn Rank app + AC beépített vágás ellenőrzés)
    Rendben, csak emlékszem, Salzburgringen volt ilyen kérdés, ahol át lehetett menni a sikánnál a gumikon, hogy akkor az hogy szabályos-e.

  2. #27
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    A futamtáv 2*12 kör lesz.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  3. #28
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Mai futam infók

    Időrend:
    19:00 - Prekval zárása
    19:35 körül próbarajt, 19:45-kor RESTART, utána lehet csatlakozni az éles szerverre. Booking nem lesz.

    Figyelem, jelszó a csatlakozáshoz itt: link

    És végül a legfontosabb: a pályán való magatartás!

    Kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljetek egymásra, ne rontsátok el senki versenyét és felkészülését egy-egy meggondolatlan manőverrel!
    Az első kanyarokban nagyon figyeljetek egymásra, kis koccanás is megbosszulhatja magát!



    • A futam elején nagy lesz a tumultus, amihez mindenkinek alkalmazkodnia kell, nem lehet a megszokott féktávokat venni... csak óvatosan!
    • A futam 2*12 körös lesz, az autók meg könnyen sérülnek, nem érdemes kockáztatni, pláne nem az elején!
    • Mindig fékezzünk időben!! Ha vki közvetlenül előttünk van azonos íven, akkor korábban fékezzünk mint Ő... ha pedig baj van, akkor inkább vezessük ki a pályáról az autónkat ahelyett, hogy felöklelnénk az előttünk lévőket! A hátulról történő kilökéseket nagyon szigorúan vesszük.
    • Leszorítások: Figyeljünk mindig oldalra, ha nem vagyunk 100%-osan biztosak benne, hogy van-e vki mellettünk, akkor inkább hagyjunk helyet a pályán!
    • Pályára való visszatérés: aki kicsúszik, vagy megpördül az semmilyen formában nem zavarhatja meg a mögötte érkező mezőnyt. Ha keresztbe állsz a pályán, akkor taposs a fékbe és ne mozdulj meg addig, amíg nem tudsz biztonságosan elindulni. Aki meg lekerül a pályáról, az csak is a pálya legszélén az érkezőket nem zavara nagyon óvatosan térhet vissza!



    Felhívnánk a TeamSpeak használatára a figyelmet mert sok az új versenyző és ott tudunk a leghamarabb segíteni!
    TeamSpeak-ről bővebben
    itt olvashattok!

    A szerverbeosztás a
    táblázat alapján lesz.
    Nagyon szoros a mezőny, a legkisebb meggondolatlanság is könnyen megbosszulhatja magát, 1 helyezésért nem érdemes kockáztatnia se a védekezőnek, se a támadónak a testi épségét és ezzel a versenyét.
    Felhívom a figyelmet, hogy a szabályok értelmében mind a prekvalifikáción, mind az időmérőn és a futamon,
    a rank app által engedélyezett pálya nyomvonalon kell haladni.


    Minden egyéb infó a futamkiírásban!

    Sok sikert mindenkinek!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  4. #29
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Mai stream

    Itt nézhető ma a mezőny vége: link
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  5. #30
    Varga Bazsi Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 17.
    Város
    Jászárokszállás
    Üzenetek
    99
    Hali

    A mai futamról itt lesz az onboard: https://www.twitch.tv/bazsi_tv

  6. #31
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Szerverbeosztás

    1-21. helyezett: GTR-Masters.hu - MX5 cup #A - Pfennig K. - Gera A.
    22-34. helyezett: GTR-Masters.hu - MX5 cup #B - Kéri Sz. - Csépány L.

    Teszt szerver megy belépés- és rajt teszt céljából, mindenki lépjen be, akinek gondja van, az mielőbb jelezze!

    19:35 körül próbarajt, 19:40-kor RESTART, utána belépés az éles szerverre.
    Figyelem,
    jelszó a belépéshez itt: link (csak annak kell, aki akar skint választani, vagy nem került be az entry listbe)
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  7. #32
    Teszt szerverek mennek

  8. #33
    Éles szerverek mennek

  9. #34

  10. #35
    Szarka Andrástól szeretnék elnézést kérni, próbáltam óvatosan menni mögöttetek féktávon már korábban el is vettem a gázt de aztán valahogy mégis sikerült eltalálnom a bal hátulját :/
    Bocsánat !

  11. #36
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Részemről felejtős!
    Elbas..tam az időmérőt, nem értem majd fél mp bennemaradt, ilyen nem szokott lenni.
    A versenyek így a darálóban igen nehezek,nem tudtam tempót menni, és mindenki elém vagy mellém pörgött, csúszott úgyhogy volt egy rakás elkerülhetetlen.., ez lesz a dobós, ennél jobbat vártam

  12. #37
    Mezei Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 12.
    Város
    Karancsberény
    Üzenetek
    41
    Bocsánat, akivel kontakt volt! Majd feltöltöm a replay-eket és a versenybíróság eldönti, ki hibázott.
    Valószínű, hogy Ács Attilát hátulról meglökve én hibáztam. Bár nem számítottam a második fékezésre és azt hittem el tudom húzni jobbra simán, de nem fért el. Bocsánat! :-)

  13. #38
    Varga Bazsi Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 17.
    Város
    Jászárokszállás
    Üzenetek
    99
    hali

    Zelfel Tamás későn vettem észre hogy írtál, de semmi gond nem volt nem történt nagy gond

  14. #39
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    Elég mozgalmas futamjaim voltak, ha valakivel szemben nem voltam korrekt akkor elnézést kérek, sajnos a munka miatt nem mostanában lesz lehetőségem vissza nézni a replayt. Talán egyszer ha jól emlékszem Deák Feri tűnt el mellőlem, de nem tudom volt-e kontakt vagy valami, illetve a masodik futamon valakit megpöcköltem a T1-ben, de meg tudta fogni mentünk tovább, elnézést ha szabálytalan voltam. Ha volt olyan szitu akkor óvjátok meg nyugodtan.
    Nem igazán értem ezt az autót, kvalin is utlsó lettem, aztán a versenytempó kicsit jobb volt, de nem igazán tudok mit kezdeni a mazdával..

  15. #40
    Egyébként csak kíváncsiságból, aki találkozott velem a futamok alatt, lagolt az autóm, vagy ilyesmi? Sajnos csak utólag vettem észre, hogy rosszul lőttem össze a szokásos szoftverkonfigurációmat és a verseny idejére szükségtelenül leterheltem a gépet, tehát elképzelhető, hogy ez is hozzájárult, hogy egyéni rekordot döntöttem az egy forduló alatti kiforgatások terén.

    Az első megforgás mondjuk egyértelműen az én hibám volt, erős déjá vu érzésem volt, mivel egy az egyben ugyanaz a jelenet játszódott le, mint a tavalyi Leon nyári kupa fináléjában, a Villeneuve kijáratán ketten összementek előttem, emiatt belassultam és mögöttem szétrebbenve próbált a fél mezőny megelőzni, pont akkor kaptam egy lökést, mikor vissza akartam váltani és ahogy az FFB elrántott, mellényúltam a váltónak és a késlekedés miatt nem tudtam kellően szűken fordulni a Tosában és lepattantam a mellettem lévőről.

  16. #41
    Idézet Eredetileg orszagosbalhe írta Hozzászólás megtekintése
    ...Valószínű, hogy Ács Attilát hátulról meglökve én hibáztam. Bár nem számítottam a második fékezésre és azt hittem el tudom húzni jobbra simán, de nem fért el. Bocsánat! :-)
    Semmi gond, sajnos bele kellett ott megint fékeznem, mert megingott az autó.

    Viszont más: B szerveren több olyan esetet is láttam pályára való visszajövetellel kapcsolatban, ami elég érdekes volt... Szerencsére nekem nem lett bajom, de azért erre szerintem figyeljünk oda jobban a továbbiakban.

    https://youtu.be/S262bUyDb50

  17. #42
    Mezei Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 12.
    Város
    Karancsberény
    Üzenetek
    41
    Most néztem az eredményeket. Kizártak a versenyből.
    Volt egy pár ívről lecsúszásom, csipogott is a rank app, de én mint a prekvalifikációs szerveren tudomást sem vettem róla. Egyébként nem olyan levágások voltak ezek, hogy bármilyen előnyre is szert tettem volna, sőt még szerintem vesztettem is időket. A stream-et visszanézve tudtam meg, hogy ha csipog a rank app, akkor lassítani kell, mert különben baj lesz. Ott beszéltek erről.
    Nekem volt legalább három ilyen lassíts felirat, amire emlékszem. Ilyenkor nekem át kellett volna hajtanom a box utcán? Ezért zártak ki?
    Elmagyarázná nekem ezt valaki?
    Ez volt az első ilyen versenyem. Jól kezdődik. Hiába küzdöttem. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, ilyen nincs.
    Versenyezhetek még egyáltalán tovább?
    Hol tudom megnézni, hogy mennyit hibáztam az adott versenyen?

    Ez nagyon durva. Teljesen le vagyok törve.

  18. #43
    Hát nekem is elég vegyes élményeim vannak a versennyel kapcsolatban.. Amikor csaták voltak, az nagyon izgalmas volt, tök jó ez az autó, hogy ennyire lehet meccselni vele. 6. helyre kvaliztam, bíztam egy jó eredményben, benne kellett volna lennie, de az első körben belekerültem a nagy buliba, majd Tomol Tamás lökött ki, és csúsztam vissza a 18. helyre.. Onnan aztán feljöttem 12-re, hogy a második futamon már 4. is legyek, aztán Rádi Péter forgatott ki és így lett a végén a 9. hely..

  19. #44
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg orszagosbalhe írta Hozzászólás megtekintése
    Most néztem az eredményeket. Kizártak a versenyből.
    Volt egy pár ívről lecsúszásom, csipogott is a rank app, de én mint a prekvalifikációs szerveren tudomást sem vettem róla. Egyébként nem olyan levágások voltak ezek, hogy bármilyen előnyre is szert tettem volna, sőt még szerintem vesztettem is időket. A stream-et visszanézve tudtam meg, hogy ha csipog a rank app, akkor lassítani kell, mert különben baj lesz. Ott beszéltek erről.
    Nekem volt legalább három ilyen lassíts felirat, amire emlékszem. Ilyenkor nekem át kellett volna hajtanom a box utcán? Ezért zártak ki?
    Elmagyarázná nekem ezt valaki?
    Ez volt az első ilyen versenyem. Jól kezdődik. Hiába küzdöttem. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, ilyen nincs.
    Versenyezhetek még egyáltalán tovább?
    Hol tudom megnézni, hogy mennyit hibáztam az adott versenyen?

    Ez nagyon durva. Teljesen le vagyok törve.
    Semmi baj nincs! Megkaptad érte a büntetésed illetve ha sokat vágtál ami majd kiderül a log file-ból akkor további figyelmeztetéseket kapsz. Ne add fel! Gyerünk tovább! Holtáig tanul az ember. Attól mert valaki sokat vág, még indulhat a következő futamon, max. egy- két BUÁ befigyel de ilyen volt már másnak is. Örülök, hogy ha nem is itt de legalább a streamen segítettünk valamit!
    Ezt azért ajánlom figyelmedbe, hasznos kis tanulmány: link
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  20. #45
    Idézet Eredetileg orszagosbalhe írta Hozzászólás megtekintése
    Most néztem az eredményeket. Kizártak a versenyből.
    Volt egy pár ívről lecsúszásom, csipogott is a rank app, de én mint a prekvalifikációs szerveren tudomást sem vettem róla. Egyébként nem olyan levágások voltak ezek, hogy bármilyen előnyre is szert tettem volna, sőt még szerintem vesztettem is időket. A stream-et visszanézve tudtam meg, hogy ha csipog a rank app, akkor lassítani kell, mert különben baj lesz. Ott beszéltek erről.
    Nekem volt legalább három ilyen lassíts felirat, amire emlékszem. Ilyenkor nekem át kellett volna hajtanom a box utcán? Ezért zártak ki?
    Elmagyarázná nekem ezt valaki?
    Ez volt az első ilyen versenyem. Jól kezdődik. Hiába küzdöttem. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, ilyen nincs.
    Versenyezhetek még egyáltalán tovább?
    Hol tudom megnézni, hogy mennyit hibáztam az adott versenyen?

    Ez nagyon durva. Teljesen le vagyok törve.
    Nyugi, nincs semmi vész.
    A futameredményeknél ha megnézed, kétszer szerepelsz, egy értékelt eredménnyel, és egy DQ-val.
    Feltételezem beléptél orszagosbalhe profillal a szerverre, aztán helyesen a Gabor Mezei-vel, ezt a feldolgozó így értelmezte.
    Majd rendberakom ezt a napokban.

    Vágások tekintetében olvasd el a Zelfi által linkelt leírást a Rank app működéséről es a vágások kezeléséről.
    Olvasd át a Versenyszabályzatot is!

    UI: a VB döntések kihirdetésénél lesznek savanyú képek a vágások miatt (te nem leszel köztük).

  21. #46
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg orszagosbalhe írta Hozzászólás megtekintése
    Most néztem az eredményeket. Kizártak a versenyből.
    Volt egy pár ívről lecsúszásom, csipogott is a rank app, de én mint a prekvalifikációs szerveren tudomást sem vettem róla. Egyébként nem olyan levágások voltak ezek, hogy bármilyen előnyre is szert tettem volna, sőt még szerintem vesztettem is időket. A stream-et visszanézve tudtam meg, hogy ha csipog a rank app, akkor lassítani kell, mert különben baj lesz. Ott beszéltek erről.
    Nekem volt legalább három ilyen lassíts felirat, amire emlékszem. Ilyenkor nekem át kellett volna hajtanom a box utcán? Ezért zártak ki?
    Elmagyarázná nekem ezt valaki?
    Ez volt az első ilyen versenyem. Jól kezdődik. Hiába küzdöttem. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, ilyen nincs.
    Versenyezhetek még egyáltalán tovább?
    Hol tudom megnézni, hogy mennyit hibáztam az adott versenyen?

    Ez nagyon durva. Teljesen le vagyok törve.
    A prekval szerveren is csipogásmentes, rankapp szerinti szabályos köröket kell megtenni ahhoz, hogy rögzüljön a köridőd a táblázatban.
    A rankapp méri azt is hogy a pályaelhagyással időt nyersz-e vele vagy sem. Prekin (időmérőn) tökmindegy, érvénytelen. Ha futamon úgy vágsz, vagy hagyod el a pályát hogy időt nyersz vele, akkor jön a "lassíts" felirat, és a célvonal elött vissza kell venned a tempódból hogy az eltünjön. Ha ezt nem teszed meg, akkor a 3.dik eset után egy BUA büntetésben részesűlsz.
    Nemhiába küzdöttél, hisz most így tanultad meg hogy mit lehet, mit nem, mit ne csinálj legközelebb. Okosabbak mondjuk elöbb kérdeznek, vagy olvasgatnak.
    Nekünk megvan hogy ki hányszor hagyta el a pályát, hányszor nyert vele időt, éshogy visszaadta-e egy futamon. Sztem ha nagyon kiváncsi vagy a sajátodra akkor egy szervező kikutathatja neked.

  22. #47
    Mezei Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 12.
    Város
    Karancsberény
    Üzenetek
    41
    Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszokat. Most már világos minden. Remélem.

  23. #48
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg acsati írta Hozzászólás megtekintése
    Semmi gond, sajnos bele kellett ott megint fékeznem, mert megingott az autó.

    Viszont más: B szerveren több olyan esetet is láttam pályára való visszajövetellel kapcsolatban, ami elég érdekes volt... Szerencsére nekem nem lett bajom, de azért erre szerintem figyeljünk oda jobban a továbbiakban.

    https://youtu.be/S262bUyDb50
    No igen, első esetben én voltam aki szabályosan közlekedve megszívta a sietősen visszatérő kollega megmozdulását.
    De én már nem fecsérelem a saját - és a versenybíróság - idejét replay feltöltéssel, meg óvással... Ott a B oldalon úgysem számít semmit a pontozás. A büntetésekből meg csak sértődés van.

    Látod, van aki a versenszabályzatot sem olvasta el, aztán utólag, a 2. futam útán!! sem tudja hogy miért csipog a Rank app...

  24. #49
    Mezei Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 12.
    Város
    Karancsberény
    Üzenetek
    41
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    No igen, első esetben én voltam aki szabályosan közlekedve megszívta a sietősen visszatérő kollega megmozdulását.
    De én már nem fecsérelem a saját - és a versenybíróság - idejét replay feltöltéssel, meg óvással... Ott a B oldalon úgysem számít semmit a pontozás. A büntetésekből meg csak sértődés van.

    Látod, van aki a versenszabályzatot sem olvasta el, aztán utólag, a 2. futam útán!! sem tudja hogy miért csipog a Rank app...
    Laci, azt tudom, hogy miért csipog a rank app, csak azt nem tudtam, hogy ez versenyen mit okoz. Gondoltam nem írja föl az időmet, hát istenem. Ugyanis a csipogásoknál szerintem nem volt előnyös számomra a "vágás". Olvastam én a versenyszabályzatot nagy vonalakban, meg minden, csak néha kicsit eltévedtem a fórumon. Most már kezdek kiigazodni rajta.
    Egyébként nem tudom, hogy te hogy kezdted az itteni pályafutásodat. Szerintem az anyja hasában senki nem tanulja meg. Az a baj, hogy nincs olyan közvetlen ismerősöm, akivel el tudnék beszélgetni nap mint nap erről az oldalról, a használatáról,a versenyzésről. Örülök, hogy találtam ezt az oldalt, ahol lehet ilyen szervezett körülmények között versenyezni. Előbb-utóbb meg fogok tanulni mindent ezzel kapcsolatban és megpróbálok elolvasni minden ehhez kapcsolódó irományt. Bocs, hogy ha ezzel a tudatlanságommal gondot okoztam. Én azt hiszem mindent megtettem(kisebb-nagyobb sikerrel) az első versenyem alatt, hogy sportszerűen és balesetmentesen végig csináljam. Próbálok odafigyelni a versenyen, hogy helyet hagyjak a másiknak, időben fékezzek, stb. Remélem a további versenyek során egyre több rutint szerzek majd és nem leszek ilyen amatőr.

  25. #50
    Nincs gáz, igazság szerint annyiféle szabályrendszerrel futnak a különböző bajnokságok, meg egyébként sem szoktam nagyon feszegetni a pályahatárokat, hogy vasárnap az én fejemből is teljesen kiment, hogy AC-ban lassítással van lehetőség kinullázni a vágásokat (Zandvoortban ugye maga a pálya büntet, ha átléped a fehér vonalat ).

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •