Találatok: 1 - 4 (4 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    Thrustmaster T300/TX moddings

    Történt ugyanis hogy a Thrustmaster T300/TX kormány a gyári asztali felfogatóval egyre inkább csúszkált, mocorgott az asztalon. Loadcell pedál miatt is erősebben kapaszkodtam bele. Egyre-egyre jobban ráhúztam a csavarját, hogy maradjon már egyhelyen. Picit recsegett, ropogott, de fejhallgatón keresztűl nemigen zavart. Mígnem egyszercsak észrevettem hogy összevissza szétvan repedezve, törve mindkét karja:


    Gyári utánpótlást drágállottam, illetve ha egyszer tönkrement, minek vegyek egy ugyanolyat, így alternatív megoldást kerestem. 3D nyomtatás!
    Ezt nyomtattam ki: https://www.thingiverse.com/thing:4487639
    6200 huf, ABS
    Az alábbi összehasonlító képeken látszik hogy mennyivel vastagabbak az erősítések, több anyag van benne mint a gyári lefogóban. Elsőre teszi a dolgát, jól fog, stabil.


  2. #2
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Tök jó lett, az ABS elméletileg jól fogja bírni. Kíváncsi leszek a hosszútávú tapasztalatokra! Egyébként mennyi idős volt a törött alkatrész, kb? Érdekes, hogy így elfáradt az anyaga.

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Tök jó lett, az ABS elméletileg jól fogja bírni. Kíváncsi leszek a hosszútávú tapasztalatokra! Egyébként mennyi idős volt a törött alkatrész, kb? Érdekes, hogy így elfáradt az anyaga.
    A 2db gumis tappancsokat a régiből, a szegecseket kiütve átkell rakni az új karvégre.
    A szorítócsavar tövébe nem árt egy csavaralátétet rakni, hogy ne a műanyag test amortizálódjon egy-egy erősebb ráhúzásnál.

    Kb 2 éves volt a régi kar. De ez sztem nem kor hanem használat kérdése inkább. Pl loadcell pedál beszerzése után szükségesebb volt a minél erősebb/szilárdabb rögzítés.

  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    A 2db gumis tappancsokat a régiből, a szegecseket kiütve átkell rakni az új karvégre.
    A szorítócsavar tövébe nem árt egy csavaralátétet rakni, hogy ne a műanyag test amortizálódjon egy-egy erősebb ráhúzásnál.

    Kb 2 éves volt a régi kar. De ez sztem nem kor hanem használat kérdése inkább. Pl loadcell pedál beszerzése után szükségesebb volt a minél erősebb/szilárdabb rögzítés.
    Ha a pedálnyomáshoz a kormányba kapaszkodsz, akkor vagy az ülés pozíciód, vagy az ülésed érdemes átnézni. Esélyes hogy valamelyikkel probléma van.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •