Találatok: 1 - 23 (23 összesen)
  1. #1

    Direct Drive kormányok

    Hello

    Van mar valakinek ilyen?

    Simucube 2: https://youtu.be/TWp3vpamL_k



    Egekbe dicserik...

    Kivancsi lennek sikerult e mar itthon valakinek beszerezni es mi a talasztalat

    Udv
    Lipi
    Utoljára módosította: neilszab; 2020. 03. 28. 21:24.

  2. #2
    Idézet Eredetileg lipixbox írta Hozzászólás megtekintése
    Hello

    Van mar valakinek ilyen?

    Egekbe dicserik https://youtu.be/TWp3vpamL_k

    Kivancsi lennek sikerult e mar itthon valakinek beszerezni es mi a talasztalat

    Udv
    Lipi
    Hali! Nekem hétfőn érkezik, igaz csak a Simucube 2 pro Köszönet Bognár Ákosnak és a Hyp-R Zone-nak valamint Zsinor Jánosnak és a SIMTAG-nak.
    Tervek szerint a Masters találkozón ki tudjátok majd próbálni.
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2019. 09. 14. 14:47.

  3. #3
    Mikor es hol lesz ez a talalkozo? Ott a helyem.ugy erzem

  4. #4
    Idézet Eredetileg lipixbox írta Hozzászólás megtekintése
    Mikor es hol lesz ez a talalkozo? Ott a helyem.ugy erzem
    Szervezés alatt áll, ha minden igaz akkor novemberben lesz.

  5. #5
    tapasztalat, elmenybeszamolo addig is johet persze....

  6. #6

    Van mar tapasztalat?

    Erdeklodnek hogy van e mar tapasztalat a simucube 2 vel?

  7. #7
    Idézet Eredetileg lipixbox írta Hozzászólás megtekintése
    Erdeklodnek hogy van e mar tapasztalat a simucube 2 vel?
    Nem sok tapasztalat van még. Sajnos mostanában semmi időm nincs. Kb. 1 óra ACC, DR2 és 2 óra RR. De azt elmondhatom, hogy nagyon pontosan lehet vele menni. Nulla a késése ezért amikor hibázom és már azt hiszem ezt tuti eldobom onnan is van visszaút ( ilyenkor a vigyor körbeszalad az arcomon )

  8. #8

    Feel VR One

    Sziasztok!

    Erről hallott, olvasott már valaki?

    Feel VR One:
    https://youtu.be/p48rjz1xlI4
    Utoljára módosította: neilszab; 2020. 03. 28. 21:23.

  9. #9

    Barmi info?

    Erdeklodnek ismet hogy van e tapasztalat? Illetve van e mar idopont a gtr masters talalkozora?

  10. #10
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg lipixbox írta Hozzászólás megtekintése
    Erdeklodnek ismet hogy van e tapasztalat? Illetve van e mar idopont a gtr masters talalkozora?
    Kedves Szabolcs kb 1 hónapja van kint a találkozó a fórumban!
    Itt megtalálod: link
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2019. 10. 28. 19:00.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  11. #11
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Szabolcs kb 1 hónapja van kint a találkozó a fórumban!
    Itt megtalálod: link
    Koszi szepen. Be is irtam magam. Az utolso oszlopban az "ok"-t nem tudom kinek kell odarakni de en most belottem veglegesre (nem tudom mit jelent bocs ha hilyeseget csinaltam)

  12. #12

    DD

    Sziasztok!
    Ha a főnököm is úgy akarja akkor lehetőségem lesz DD kormányra fejleszteni. Viszont a keret nem határtalan. Simagic Alfa Mini, Moza R9 és Fanatec CSL DD fér kb bele. Ti melyiket ajánlanátok? Köszi!

  13. #13
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Ha a főnököm is úgy akarja akkor lehetőségem lesz DD kormányra fejleszteni. Viszont a keret nem határtalan. Simagic Alfa Mini, Moza R9 és Fanatec CSL DD fér kb bele. Ti melyiket ajánlanátok? Köszi!
    Szia,
    Amelyik neked szimpatikusabb, illetve megfelel az igényeidnek. Elég tág kört fogalmaztál meg. A Fana CSL DD a legolcsóbb ezek közül (hacsak nem a 8nm-es verziót szeretnéd), a többi azért elég drága.
    Én a Fanatec mellett tettem le a voksomat: Már egy jó ideje a piacon vannak, bizalmat adtam, hogy a szoftver és hardver már kiforrott. Nem csalódtam.

    Nem tudom milyen pedálod van, de ha nem loadcelles akkor inkább azt fejleszd. Legalábbis az hozza majd a jobb időket, a DD kormány csak érzésre lesz jobb.

  14. #14
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Szia,
    Amelyik neked szimpatikusabb, illetve megfelel az igényeidnek. Elég tág kört fogalmaztál meg. A Fana CSL DD a legolcsóbb ezek közül (hacsak nem a 8nm-es verziót szeretnéd), a többi azért elég drága.
    Én a Fanatec mellett tettem le a voksomat: Már egy jó ideje a piacon vannak, bizalmat adtam, hogy a szoftver és hardver már kiforrott. Nem csalódtam.

    Nem tudom milyen pedálod van, de ha nem loadcelles akkor inkább azt fejleszd. Legalábbis az hozza majd a jobb időket, a DD kormány csak érzésre lesz jobb.
    A pedál már loadcelles. A kis CSL DD tényleg egész jó áron van de elég az 5nm?

  15. #15
    Érzésre tényleg sokkal többet ad a DD mint egy szíjas kormány?

  16. #16
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Én G29-ről váltottam, eléggé más érzést ad. Ugye itt nincsenek fogaskerekek, tehát más érzést ad.
    Nagy Laci váltott T500-ról, mintha ő azt mondta volna hogy akkora különbség nincs a szíjas és a DD között.
    5 Nm-es van nekem is, persze én most házilag barkácsolok hozzá tápot, amivel ki lehet hozni belőle a 8 Nm-t. De egyébként járt nálam az eredeti táp is és nem igazán éreztem különbséget, valami nagyon minimálisat középen. De amúgy 40%-nál így sem használom nagyobb FFB-n AC-ban. ACC-ben 75%, de az le is fáraszt rendesen.
    A nagy DD-ket se használja senki a teljesen, van is egy pár vicces videó amikor 100%-on használják. Értelme nem igazán van, hacsak nem erősíteni és bohóckodni akarsz a haverokkal.

  17. #17
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Én G29-ről váltottam, eléggé más érzést ad. Ugye itt nincsenek fogaskerekek, tehát más érzést ad.
    Nagy Laci váltott T500-ról, mintha ő azt mondta volna hogy akkora különbség nincs a szíjas és a DD között.
    5 Nm-es van nekem is, persze én most házilag barkácsolok hozzá tápot, amivel ki lehet hozni belőle a 8 Nm-t. De egyébként járt nálam az eredeti táp is és nem igazán éreztem különbséget, valami nagyon minimálisat középen. De amúgy 40%-nál így sem használom nagyobb FFB-n AC-ban. ACC-ben 75%, de az le is fáraszt rendesen.
    A nagy DD-ket se használja senki a teljesen, van is egy pár vicces videó amikor 100%-on használják. Értelme nem igazán van, hacsak nem erősíteni és bohóckodni akarsz a haverokkal.
    Ezek után valamiért van bennem egy olyan érzés, hogy felesleges lenne ennyi pénzt kiadni DD-re. Egy TS-PC Racer bázis volt az eredeti terv. T300 volt már és nagyon szerettem. A TS-PC minden tekintetben jobb és erősebb. Lehet maradnom kéne a szíjas megoldásnál.

  18. #18
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Sikerült házilag készíteni egy nagyobb tápot, mellyel a 8 Nm előcsalogatható a kormányból. ACC-ben alig érezni, AC-ban ugyanazon beállítások mellett letépi a karomat... Szokni kell, az biztos, de most egyelőre nem jó.

  19. #19
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek után valamiért van bennem egy olyan érzés, hogy felesleges lenne ennyi pénzt kiadni DD-re. Egy TS-PC Racer bázis volt az eredeti terv. T300 volt már és nagyon szerettem. A TS-PC minden tekintetben jobb és erősebb. Lehet maradnom kéne a szíjas megoldásnál.
    Egy jó DD befektetés ami évek alatt térül meg.
    Többször annyiba kerül mint egy szíjas kormány, de jóval tartósabb és a vezetési élmény sem ugyanaz. Aki hosszútávon szeretne szimezni, szerintem megéri. Igazából csak azt kell eldönteni, hogy akar e annyit költeni erre vagy sem.

    Az hogy egy DD mennyi pluszt ad, azon is múlik hogy mik az elvárásaid és hogyan használod.
    1000 Euro felett nem nehéz jó bázist venni. Alatta már szoktak lenni problémák.
    Egyébként DD-t simán megéri használtan venni. A jobbaknál 4-5 év használat után gyakorlatilag semmi degradáció nincs. Legfeljebb esztétikai.

    Az elérhető infók terén hatalmas hátralépés történt az elmúlt pár évben az FB és Discord-ra váltással.
    3-4 éve beírtad google-be hogy mit keresel. Általában az első oldalon megtaláltad a 3-4 legnagyobb fórumban, egy topic-ban 10-100 ember véleményét. Időbe telt, de tudtad előre milyen konstrukciós, software, stb hibákra számíthatsz. Mi a pro, mi a kontra. Úgy lehetett vásárolni hogy szinte alig volt meglepetés.

    Láttam próbálkozásokat discord-on és FB-n is hogy ezt megoldják, de nem működik egyik sem. Nem alkalmas erre.
    - A legjobb esetben beszélhetsz 1 vagy 2 emberrel aki próbálta, vagy használja és hajlandó időt szánni rád. Ami elég messze van attól amikor fórumon elolvasod 40 tulajdonos több hónapos, vagy több éves tapasztalatait.
    - Hiába akadnak FB-n vagy discordon használható vélemények, a kereső soha nem találja meg, kismillió privát szerveren vannak szétszórva. A legjobb esélyed hogy találsz 1-2 szervert vagy fb group-ot, ahol legfeljebb 1-2 ember véleményét meghalgathatod. Míg a fórumokban globálisan megtaláltad.
    - Mindkettő mobilos használatra lett kitalálva, a helló, pacsi, hastag beszélgetésekre van méretezve, amit egyszer beírsz és soha nem olvasol vissza.

    Én mindig fórumokra támaszkodva vásároltam. Kíváncsi leszek a jövőben mi lesz.
    Ha fórumba leírom a tapasztalataim, a google-be megtalálom. Ha discordra felteszem, a kutya nem fogja elolvasni. De ha valakit mégis érdekelne, soha nem fogja megtalálni... De beléphetsz 40 group-ba / szerverre, hogy találj 3 embert aki hajlandó beszélni róla. Vagy elolvashatod a (nem ritkán bot / PR / haszontalan) véleményéket a termék oldalon.

    Kíváncsi leszek hogy mi lesz, mert a fórumokba nincs élet, a Discord, FB meg teljesen alkalmatlan arra hogy 1 témáról visszakeresd globálisan az emberek véleményét. Pedig rengeteg infó volt, amit csak így lehetett megtudni.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2022. 12. 06. 22:06.

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Az elérhető infók terén hatalmas hátralépés történt az elmúlt pár évben az FB és Discord-ra váltással
    OFF topik, de a valódi kiváltó ok véleményem szerint az okostelefonok elterjedése volt, ami két jelentős változást hozott magával:

    • változtak az alapvető internetezési szokások, a minél egyszerűbb és minél kevesebb kattintást igénylő tartalom fogyasztás lett a mérvadó, erre meg a fórumok nem alkalmasak.
    • mivel nagyon széles körben egyszerűen elérhető lett az internet, teljesen felhígult a közösség és ezt az elérhető tartalom általános minősége is érezhetően megsínylette
    Utoljára módosította: neilszab; 2022. 12. 07. 19:09.

  21. #21
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    408
    Hozzaszolva a DD topichoz es a hogyan keressek manapsag megfelelo eszkozt reszhez, a sajat beszerzesemet tudom felhozni.

    Adva volt a terv, hogy kinezzek egy DD kormanyt. Talalatokban kineztem 2-3at, majd YT-on van tobbfele osszehasonlito teszt ezekre. Mikor megvolt a megfelelo, akkor a kivalasztottrol neztem meg egy kimerito tesztet. Erre ajanlom a https://www.youtube.com/@simracinggarage3026 csatornat, ahol a kiszemelt eszkozt meg szet is szedi elemeire a csavo!
    Ha ez meggyozott, akkor meg el lehet menni a gyarto nyilt support oldalara, ahol a vasarlok nyugjeit kezelik, ott meg lehet szemezgetni.
    Mivel nem olcso eszkozrol van szo, termeszetesen tobb idot oltem bele, hogy ennek utananezzek, de nem kellett forumokat turnom vagy kerdezgetnem embereket mindenfele csatornakon.

    Remelem segitettem .

  22. #22
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    OFF topik, de a valódi kiváltó ok véleményem szerint az okostelefonok elterjedése volt, ami két jelentős változást hozott magával:

    • változtak az alapvető internetezési szokások, a minél egyszerűbb és minél kevesebb kattintást igénylő tartalom fogyasztás lett a mérvadó, erre meg a fórumok nem alkalmasak.
    • mivel nagyon széles körben egyszerűen elérhető lett az internet, teljesen felhígult a közösség és ezt az elérhető tartalom általános minősége is érezhetően megsínylette
    Szerintem egyáltalán nem off topic. Az hogy honnan szerzel infót, abszolút idevág.
    - Ez eddig rendben van. A nagy tech guruk már lassan 2 évtizede "jósolgatják", ideje volt hogy legyen belőle valami.
    Discordon és Facebookon most is vannak vélemények, csak sokkal kevesebben olvassák el. Amíg ezt a fórumokba írták addig mindenki aki ismerte a google-t, megtalálta és elolvashatta.

  23. #23
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Gedu írta Hozzászólás megtekintése
    Hozzaszolva a DD topichoz es a hogyan keressek manapsag megfelelo eszkozt reszhez, a sajat beszerzesemet tudom felhozni.

    Adva volt a terv, hogy kinezzek egy DD kormanyt. Talalatokban kineztem 2-3at, majd YT-on van tobbfele osszehasonlito teszt ezekre. Mikor megvolt a megfelelo, akkor a kivalasztottrol neztem meg egy kimerito tesztet. Erre ajanlom a https://www.youtube.com/@simracinggarage3026 csatornat, ahol a kiszemelt eszkozt meg szet is szedi elemeire a csavo!
    Ha ez meggyozott, akkor meg el lehet menni a gyarto nyilt support oldalara, ahol a vasarlok nyugjeit kezelik, ott meg lehet szemezgetni.
    Mivel nem olcso eszkozrol van szo, termeszetesen tobb idot oltem bele, hogy ennek utananezzek, de nem kellett forumokat turnom vagy kerdezgetnem embereket mindenfele csatornakon.

    Remelem segitettem .
    A review jó infó forrás. Szerintem a minőségük is javult, de nem ad teljes képet.
    - A széri hiábák általában nem derülnek ki
    - A nézettebb csatornákra már a gyártók is figyelnek és nem a polcról levett darabokat tesztelik, amit a gyártó küld.
    - Config-ból, oprendszerből, driverből, stb adódó problémák ritkán derülnek ki
    A review arra alkalmas hogy eldöntsd mi az aminek érdemes jobban utána nézni.

    Support fórum
    Az olcsóbb dd-ket gyártó, kis garázs cégeknek általában nincs. Míg ott a legvalószínűbb hogy problémáid lehetnek.
    A support fórumokon random emberek írnak, ha van valaki. Én pl mindig emilezek. Míg pl a szimes fórumokra olyan emberek írnak akiknek jó eséllyel legalább egy részét, ha más nem névről ismered. Nekem ez biztos hogy hiányozni fog, szerintem ez volt a leghasznosabb.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2022. 12. 08. 20:07.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •