Találatok: 1 - 22 (22 összesen)
  1. #1

    Trophy AC MX5 cup Bajnokság



    Az újdonság Assetto Corsa Competizione mellett továbbra is folytatjuk kisebb kategóriák mozgalmasabb futamainak rendezését. Ezúttal a népszerű Mazda MX5 cup versenyautóval mérhetitek össze a tudásotokat. Itt nincs különbség az autók között, minden csak a pilótákon múlik, mutassátok meg ki mit tud!

    Bajnokságunk fő támogatója a Hyp-R Zone, akik voltak olyan kedvesek, és a rendszeres résztvevőknek felajánlottak 1-1 ingyen élmény órát nyereményként, melyet a szezon végén fogunk kisorsolni!


    Versenynaptár:
    1. futam: 09.15 - 20:00 - Zandvoort osrw: az 1. futam topikja
    2. futam: 09.29 - 20:00 - Imola: a 2. futam topikja
    3. futam: 10.13 - 20:00 - Hungaroring: a 3. futam topikja
    4. futam: 10.27 - 20:00 - Jerez: a 4. futam topikja
    5. futam: 11.12 - 21:00 - Silverstone International: az 5. futam topikja
    6. futam: 11.24 - 20:00 - Laguna Seca: a 6. futam topikja
    7. futam: 12.08 - 20:00 - Oschersleben: a 7. futam topikja
    8. futam: 12.22 - 20:00 - Vallelunga Classic: a 8. futam topikja
    9. futam: 01.12 - 20:00 - Okayama: a 9. futam topikja


    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:

    • Az Assetto Corsa és a Japanese Pack eredeti és legfrissebb kiadása, mely beszerezhető és frissíthető a Steam-ről
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs". Beállítási segítség itt: névhasználat
    • minimum 34-es verziójú Masters Rank App használata a legjobb köridők regisztrációjához, és a vágások ellenőrzéséhez
    • Érvényes köridő futása a GTR-Masters.hu #Prequal - DTM szerveren. A prekval szerver használata nyílt, jelszó az aktuális futam topikban.
    • Szervertagság, a GTR-Masters által rendezett bajnoki futamokon csak szervertagok vehetnek részt, tagságot itt lehet igényelni, újoncoknak az ára 500 Ft: Szervertagság 2019/2020
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, valamint a Versenyszabályzat maradéktalan ismerete és betartása!


    Jelentkezés, csapatnevezés: AC MX5 csapatnevezés
    (itt lehet csapattársakat keresni!)

    Pontverseny: AC MX5 Bajnokság pontverseny
    TrackPack: AC MX5 Trackpack 2.0
    Skinpack: AC MX5 skinpack 3.0
    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2020. 01. 02. 17:13.

  2. #2

  3. #3
    Idézet Eredetileg Szarka András írta Hozzászólás megtekintése
    szerver?
    Már el is indítottam

  4. #4

    Thumbs up

    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Már el is indítottam

    http://forum.gtr-masters.hu/image.php?type=sigpic&userid=6437&dateline=1550251778

  5. #5
    nem kerülnek fel az idők a prequal táblára.

    http://www.gtr-masters.hu/prequal/ac2019_a02
    Utoljára módosította: Szarka András; 2019. 09. 01. 14:11.
    http://forum.gtr-masters.hu/image.php?type=sigpic&userid=6437&dateline=1550251778

  6. #6
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    szerintem az osrw féle zand. nincs a rankon

  7. #7
    Egyelőre nem tudom mi a hiba, de nyomozom.

  8. #8
    Kedves Versenyzők!

    Mint néhányan tapasztaltátok a prekvalifikáció indulásakor több esetben nem rögzültek a szerveren futott köridők. A hiba okát sikerült megtalálni, az üzembiztos működéshez ajánlott a 34-es verziójú Rank App használata, ezért kérjük, hogy mindenki frissítsen a javított kiadásra.

  9. #9
    Demeter Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    177
    Mi a helyzet a második futammal?

    szerk.: megtaláltam a topicot
    Ryzen 7 5800X +32GB DDR4@3600MHZ + EVGA RTX3080Ti + Win10

  10. #10
    Kéri Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 05.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    39
    Sziasztok!

    Mennyi idő telhet el, mire megjelenik a prekvaliban az időeredmény? Tegnap este mentem a serveren, a Barbagallo pályán, és még mindig nem mutatja a listában. ...pedig mindenből a legfrissebb van letöltve. Előre is köszi a választ.

  11. #11
    Idézet Eredetileg Szaboo írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Mennyi idő telhet el, mire megjelenik a prekvaliban az időeredmény? Tegnap este mentem a serveren, a Barbagallo pályán, és még mindig nem mutatja a listában. ...pedig mindenből a legfrissebb van letöltve. Előre is köszi a választ.
    Mikor kilépsz a szerverről, egy percen belül meg szokott jelenni az időd a prekval táblázatban.
    Ha ez nem történik meg, akkor vagy nem használtad a rank appot (bár mivel futamon is voltál már és nem volt gond, nem hiszem hogy ez a baj), vagy ami valószínűbb, nem futottál érvényes kört.
    Ha tuti, hogy érvényes kört futottál és nem menti a köröd akkor szólj!

  12. #12
    Kéri Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 05.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    39
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Mikor kilépsz a szerverről, egy percen belül meg szokott jelenni az időd a prekval táblázatban.
    Ha ez nem történik meg, akkor vagy nem használtad a rank appot (bár mivel futamon is voltál már és nem volt gond, nem hiszem hogy ez a baj), vagy ami valószínűbb, nem futottál érvényes kört.
    Ha tuti, hogy érvényes kört futottál és nem menti a köröd akkor szólj!
    Szia! Köszönöm a választ.

    Igen, érvényes volt a kör. Ráadásul 20-30 kört biztosan mentem, és egyáltalán nem mutat a listán!
    A beállításoknál keressek valamit?

    Csatolt képek Csatolt képek

  13. #13
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Versenyzők!

    Mint néhányan tapasztaltátok a prekvalifikáció indulásakor több esetben nem rögzültek a szerveren futott köridők. A hiba okát sikerült megtalálni, az üzembiztos működéshez ajánlott a 34-es verziójú Rank App használata, ezért kérjük, hogy mindenki frissítsen a javított kiadásra.
    Ismét felhívom a figyelmet a Rank App frissítésére.
    A 33-as verzió nem mindig menti a köridőket.

  14. #14
    Idézet Eredetileg Szaboo írta Hozzászólás megtekintése
    Szia! Köszönöm a választ.

    Igen, érvényes volt a kör. Ráadásul 20-30 kört biztosan mentem, és egyáltalán nem mutat a listán!
    A beállításoknál keressek valamit?
    A válasz a problémára neked is az előző hozzászólás, mert jelenleg 33-as appot használsz.

  15. #15
    Kéri Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 05.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    39
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A válasz a problémára neked is az előző hozzászólás, mert jelenleg 33-as appot használsz.
    Köszönöm a segítséget! Frissítettem.
    Nem tudtam, hogy nekem nem a legújabb van.
    Mindent letöltöttem az első verseny előtt.

    Mégegyszer köszönöm. Remélem ezzel megoldódik.

  16. #16
    Kedves Versenyzők!

    Több viszajelzést kaptunk, miszerint Barbagallo bizonyos kanyarjában nem működik megfelelően sem a gyári, sem a Rank App vágáskezelése, és jelentős idő nyerhető a pálya levágásával, ezért úgy döntöttünk, hogy Barbagallot töröljük a versenynaptárból.
    Mivel így kevesebb idő jut a felkészülésre, egy jól ismert pályát választottunk pótlásként.
    Az MX5 bajnokság október 13-i futama a Hungaroringen lesz megtartva. (pálya letöltése innen)
    A prekvalifikációs szerver megy, a futam topikja hamarosan publikálva lesz.

    A bajnokság trackpack-je is frissült, most már tartalmazza a hungaroringet, valamint az összes gyári pálya bővített rajtrács kiegészítését.

    A kellemetlenségért elnézéseteket és megértéseteket kérjük!
    Utoljára módosította: latoo; 2019. 10. 04. 21:52.

  17. #17

    Vágások kezelése ismertető

    Kedves Versenyzők!

    Alap elvárás, hogy minden induló legyen tisztában a versenyszabályzattal, a bajnokság lebonyolításának körülményeivel. Nálunk a vágások kezelése egyedi megoldással történik, és mivel sok új pilóta indul most nálunk, érdemesnek tartjuk kicsit részletesebben elmagyarázni, a törzstagoknak pedig feleleveníteni, hogyan és miért így működik ez a dolog.

    A autóversenyeken általános szabály szokott lenni a pályahasználattal kapcsolatban, hogy minimum 2 kerék a pálya szélét jelző fehér vonalon belül kell legyen mindig. A szimulátor programokban pályafüggő, hogy mit érzékel a játék érvényes pályahasználatnak, de általában nem ennek a "fehér vonal szabálynak" megfelelően működik. Az világos, hogy egy kanyar szűkebbre vételével, vagy kijáraton szélesítéssel (nevezzük mindkét esetet vágásnak) jelentős időt lehet nyerni, így aki ilyen módon szabálytalanul közlekedik, jobb köridőt érhet el, mint aki betartja a fehér vonalas pályahatárokat. Egy időben "becsületkasszás" módszerrel a versenyzőkre bíztuk, hogy szabályosan közlekedjenek, de ez sok vitát szült mind a prekvalifikáción, mind a futamokon.

    A Rank App a legtöbb esetben az életszerű pályahasználathoz hasonló pályahatárokat vesz figyelembe, szigorúbb, mint az Assetto Corsa beépített vágáskezelője, és mivel tudja figyelni minden szerveren futó pilóta körét, azonos feltételeket biztosít minden résztvevő számára. Prekvalifikáción csak az App által érvényes köridők rögzülnek, futamon pedig utólagosan ellenőrizni tudjuk ki hányszor hagyta el a pályát, és ebből mennyi volt olyan, amivel jogosulatlan időt is nyert a versenytársakhoz képest.

    Időmérőn kizárólag makulátlan köröket fogadunk el. Ez azt jelenti, hogy 2 kerék minimum a Rank app által szabott határokon belül kell hogy legyen. Futamon nem egyetlen tökéletes kör teljesítése a cél, hanem sok gyors, valamint nem csak a pályával kell megküzdeni, hanem egymással is, így természetesen becsúszik néhány pályaelhagyás, amivel mindaddig nincs gond, míg az ellenfelekhez képest nem nyerünk vele időt, ezt nem is büntetjük. Olyan pályaelhagyást (vágást) viszont, amivel a korábbi köreinkhez képest időt nyerünk már nem engedélyezünk, így azt az előnyt vissza kell adni, hogy korrektek legyünk az ellenfeleinkkel, ebben szintén segít a Rank app.

    A versenyszabályzat ide vonatkozó részei:
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    • Pálya levágás: a pálya használható határait a Masters Rank App határozza meg (magyarázat). Szabadon óvható, ha valaki szabálytalanságot észlel a verseny, vagy a kvalifikáció során. Vágással szerzett jogtalan előnyt kötelező a lehető legrövidebb időn és úton belül visszaadni. Ha valaki nem így jár el, illetve ha valaki egy futamon 3x is levágja a pályát és ez bármilyen módon a VB tudomására jut, akkor büntetést von maga után!




    Vágások büntetése:


    • Időmérőn a leggyorsabb kör vágása: 3 figyelmeztetés (legalább 3 kerékkel történő pályaelhagyás a Rank App szerint, tehát nem csak a "Lassits" felirattal befejezett kör, hanem minden olyan kör, amelyben a rank app pályaelhagyást jelez)
    • Futamon 3 vágás: 1 BUÁ (efölött 3 vágásonként újabb 1 BUÁ) (dupla futamnál a futamokat összesítve vesszük figyelembe)
    • Futamon Rank app használatának mellőzése: DQ

    A vágásokról és a Rank app vágáskezeléséről részletes leírást a szabályzatban is megtalálható magyarázatnál találtok, ezen a linken.

  18. #18
    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    ui: szerintem át kellene gondolni ezt a vágás büntetés dolgot, mert 2 buát kapni 8 vágásnak érzékelt valamiért szerintem túlságosan súlyos büntetés. Így nem sok értelme van versenyre készülni és jönni. Mások kibasznak a pályáról és jó ha 1 buát kapnak. Őszintén ha a vágások felével valóban nyerek is valamit, mennyi az??? Enyhítést kérek a büntetési rendszerben, mert ez így a véleményem szerint abszurd. Versenyezni jövünk és egy kicsit kikapcsolódni, nem buákat letölteni... szerintem ha megoldható inkább rajthelyes büntetéseket kellene osztani és maximum 5-öt. Járjon 3 vágásért 1 hely. üdv
    A vágásokról az előző hozzászólásban részletesen írtam.

    A 8 vágásnak érzékelt valami, az 8 olyan pályaelhagyás volt, amivel a szabályos pályahasználathoz képest időt nyertél, ezzel jogtalan előnyt szereztél a többiekhez képest, amit futamon (akár) felhasználhattál versenyzőtársad megelőzésére, vagy az ellened indított támadás kivédésére is. Ezt csak úgy tudjuk megelőzni, hogy rábírjuk a résztvevőket, hogy ne vágjanak, amit csak büntetéssel tudunk elérni. Legközelebb meg fogod gondolni, hogy ennyiszer levágod a pályát és nem adod vissza a nyert időt, vagy sem.

    Baleset okozásáért, lökésért, kiforgatásért súlyosságtól függően néhány figyelmeztetést szoktunk adni. Senkiről nem feltételezzük a szándékosságot, a balesetek inkább óvatlanságból következnek be, ami versenyhelyzetben egymáshoz közel a határon autózva megesnek néha, és nem lehet visszacsinálni.
    A vágásokat a Rank app folyamatosan valós időben jelzi, és rajtad múlik, hogy a következő métereken, vagy a kör hátralevő részében elveszed egy picit a gázt vagy sem, ilyen módon a balesetekkel ellentétben "meg nem történtté" tudod tenni a dolgot, csak rajtad múlik, ezért büntetjük a vágásokat szigorúbban. A versenyszabályzatban benne van, részletes útmutató elérhető róla. Mindenki versenyezni és kikapcsolódni jön, de szeretnénk, ha ezt fair és egyenlő körülmények között tehetnétek. AC-ban a rajtbüntetés nem megoldható.

    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    ui: Oláh Gergely és Tóth Levente család miatt tesztelni is alig tudnak, nemhogy verseny után adminisztrálni. Ez kurva nagy szopás mindenkinek. Mindketten letöltötték a buájukat ha jól emlékszem a második kör után. Ts-en egyeztettem velük végig a verseny alatt. Nem tudom, hogy el fognak -e jutni az adminisztrációig. Ezt kérem megérteni. Családosok vagyunk millió tennivalóval, ezzel csak elűzitek a pilótákat a szerverről.
    Futam után elmented a replayt, betöltöd az első futamot, mivel az első körök valamelyikén le kell tölteni a BUÁ-t, így sokat tekergetni sem kell, ezután 2 sort kell írni egy hozzászólásban a fórumon. Egy BUÁ letöltésének adminisztrációja az érintett részéről nem több, mint 4 perc.
    Mi szervezők és VB tagok is családos emberek vagyunk, millió tennivalóval, emellett megszervezzük nektek a futamokat, elbíráljuk az óvott eseteket, adminisztráljuk a bajnokság dolgait, ezek után megköszönnénk, ha nem nekünk kellene kikeresni, hogy X ember mikor töltötte le a BUÁ-ját, ugyanis az az igazán nagy szopás (mert 4 perc adminisztráció nem fér bele valakinek). (Amúgy úgy látom meg tudták oldani.)
    Köszönjük!

  19. #19
    Figyelem!

    Tölthető a bajnokság frissített skinpackja.

    AC MX5 cup Bajnokság Skinpack: AC MX5 skicpack 2.0

  20. #20
    Figyelem!

    A november 10. 20:00-ra tervezett silverstone-i futam pont egybe esik az éves Masters találkozóval, így hogy ne kelljen választani a kettő közül, a futamot egy kesőbbi időpontban, november 12-én kedd este 21:00-kor rendezzük meg.

  21. #21
    Figyelem!

    Tölthető a bajnokság frissített skinpackja.

    AC MX5 cup Bajnokság Skinpack: AC MX5 skicpack 3.0

  22. #22

    Masters Mazda MX5 Cup bajnokság végeredmény

    Véget ért a Masters Mazda MX5 Cup bajnokság, köszönjük szépen a részvételt mindenkinek és reméljük mindannyian jól érzetétek magatokat mind a pályán, mind a fórumon!
    Kicsit megkésve, de annál nagyobb gratulációval prezentáljuk számotokra az igen szorosra sikeredett végeredményt.

    Összetett eredmények:

    A győztes:
    Piski Tamás

    A második helyezett:
    Pfeinnig Kristóf

    A harmadik helyezett dobogós:
    Lányi Tamás


    A csapatbajnokság győztese:
    Solo Team
    Piski Tamás, Pfennig Kristóf


    Második helyezett csapat:
    Csapatnév később
    Balogh András, Lányi Tamás, Szűcs Tamás

    Harmadik helyezett csapat:
    Dexter Team
    Fehér Norbert, Tömöl Tomi



    A Hyp-R Zone által felajánlott 1-1 élményóra nyertesei:

    Antal Gábor, Gera András, Kiss János


    A Mazda MX5 Cup bajnokság teljes végeredmény itt olvasható:
    http://www.gtr-masters.hu/standing/ac2019_a02
    Utoljára módosította: latoo; 2020. 02. 20. 16:18.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •