Találatok: 1 - 16 (16 összesen)

Téma: Motec

  1. #1
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Motec

    Mennyire használjátok a MoTeC-et? Én használnám, csak nem igazán tudom , hogy mit is kezdjek azzal a rengeteg adattal.

    Jelenleg csak kerék kipörgéseit, blokkolásait szoktam vele megnézni, és így tudom hogy melyik kerékkel van probléma, így tudok növelni a kanyarsebességeken, és csökkenteni a féktávon, de ennél jóval több van a programban.

    Szóval aki használja, elmondhatná, hogy mire, és hogyan.

  2. #2

    Re: Motec

    Amit kérsz az még csak nem is egy napos feladat, de ez segíthet:
    Motec giude: http://www.tinyland.org/GTRStuff/Mot...19-June-05.zip

    Én nem különösebben használom, mivel ha van időm akkor inább a pályákat koptatom, de ha valakinek sok ráérő ideje van nagyon hasznos.
    Utoljára módosította: Csiki Péter; 2006. 04. 05. 10:01.

  3. #3
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: Motec

    Az a gondom, hogy egy csomó mindent nem találok a motec-ben. Például a kanyarodásnál, a guide szerint van egy "Vehicle oversteer" érték, amit sehogyan sem találok. Pedig jól jönne ha pontosan tudnám az alul(túl)kormányzottság mértékét.

    Szerintem is a pályát kell rendesen megtanulni, és sokat vezetni, mert az a célravezető, ezt is teszem minden nap. (Nagy a lelkesedés, 1 hónapja vettem meg a játékot. ) Azt is tudom, hogy nem létezik csodasetup. Emellett nekem sokat segített a motec, hogy ne csúszkáljak ki annyit, könnyebben az íven maradjon az autó... Azzal a kevés hozzáértéssel is 2-3 másodpercet tudok faragni egy -egy pályán. Ezért szeretnék jobban érteni hozzá.

  4. #4
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: Motec

    Szerintem inkább a pályán gyakorolj.Nem azt mondom, hogy hülyeség a motec, hanem hogy egy bizonyos szint felett segítség csak, és ezt a szintet nem 1-2 hónap elérni, az biztos.

  5. #5
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Üzenetek
    699

    Re: Motec

    Mivel még csak most keztem el próbálkozni a MoTec használatával a játékban pár dolog még nem világos a használatával kapcsolatban,pedig letöltöttem azt a Beginner Guideot amit Piski Tomi javasolt.

    Szóval a kérdéseim:
    - hogyan érhetem el azt,hogy rögzítse a MoTec a körömet,körjeimet,vagy ez automatikus?
    - megcsináltam a személyreszabott Virtual Dashemet,de az újonnan berakott kijelzők,diagrammok nem működnek,inaktívak.Hogyan tudom őket kijelzésre bírni?
    Kunszabó Sándor

  6. #6

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg sancyy írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel még csak most keztem el próbálkozni a MoTec használatával a játékban pár dolog még nem világos a használatával kapcsolatban,pedig letöltöttem azt a Beginner Guideot amit Piski Tomi javasolt.

    Szóval a kérdéseim:
    - hogyan érhetem el azt,hogy rögzítse a MoTec a körömet,körjeimet,vagy ez automatikus?
    - megcsináltam a személyreszabott Virtual Dashemet,de az újonnan berakott kijelzők,diagrammok nem működnek,inaktívak.Hogyan tudom őket kijelzésre bírni?
    A plr fájlodnak így kell kinéznie, ha default helyre telepíteted a MoTeC-et, és ezek az értékek döntik el hogy automatikusan rögzít.
    Ha nem akarod, hogy futam közben is dolgozzon akkor a Data Acquisition In Race="1"-et, állítsd át 0-ra.

    [ DRIVING AIDS ]

    Data Acquisition Version="0" // Version of vehicle data to write out
    Data Acquisition Rate="10" // rates 1, 2 ,5, *10*, 20, 50, 100
    Data Acquisition In Race="1"
    Data Acquisition EXE="C:\Program Files\MoTeC\i2\1.0\MoTeC.exe"
    Data Acquisition File="userdata\vehicledata.spt"
    MoTeC LogFolder="C:\MoTeC\Logged Data"
    MoTeC Minimum Time="20" // minimum MoTeC recording time (sec)
    MoTeC Multiple Logs="1" // generate unique filename for each new log

    Ami a második kérdésedet illeti nekem működnek a berakott új dolgok, gondolom volt betöltve kör amikor nézted. Az alap dolgok működnek és az újak nem?

  7. #7
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Üzenetek
    699

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta Hozzászólás megtekintése
    A plr fájlodnak így kell kinéznie, ha default helyre telepíteted a MoTeC-et, és ezek az értékek döntik el hogy automatikusan rögzít.
    Ha nem akarod, hogy futam közben is dolgozzon akkor a Data Acquisition In Race="1"-et, állítsd át 0-ra.

    [ DRIVING AIDS ]

    Data Acquisition Version="0" // Version of vehicle data to write out
    Data Acquisition Rate="10" // rates 1, 2 ,5, *10*, 20, 50, 100
    Data Acquisition In Race="1"
    Data Acquisition EXE="C:\Program Files\MoTeC\i2\1.0\MoTeC.exe"
    Data Acquisition File="userdata\vehicledata.spt"
    MoTeC LogFolder="C:\MoTeC\Logged Data"
    MoTeC Minimum Time="20" // minimum MoTeC recording time (sec)
    MoTeC Multiple Logs="1" // generate unique filename for each new log

    Ami a második kérdésedet illeti nekem működnek a berakott új dolgok, gondolom volt betöltve kör amikor nézted. Az alap dolgok működnek és az újak nem?
    Köszi a segítséged Peti,bár ezeket én is elolvastam a Guideból,és ellenőriztem,de mivel nekem még nem a MoTec i2 Pro van fent hanem ez a régebbi Interpreter,nekem így néz ki az egyik sor:

    Data Acquisition EXE="C:\Program Files\Games\GTR\MoTeC\Interpreter\MINTWIN.EXE"

    Lehet hogy ez a gond?Vagy töltsem le az újabb verziójú i2 Prot?
    Kunszabó Sándor

  8. #8
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Üzenetek
    699

    Re: Motec

    Az Interpreter verziója 1.30.
    Kunszabó Sándor

  9. #9
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Üzenetek
    699

    Re: Motec

    Ami a második kérdésedet illeti nekem működnek a berakott új dolgok, gondolom volt betöltve kör amikor nézted. Az alap dolgok működnek és az újak nem?



    Pontosan!De küldhetek egy képet is ha mondasz majd egy címet...
    Kunszabó Sándor

  10. #10

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg sancyy írta Hozzászólás megtekintése
    Ami a második kérdésedet illeti nekem működnek a berakott új dolgok, gondolom volt betöltve kör amikor nézted. Az alap dolgok működnek és az újak nem?



    Pontosan!De küldhetek egy képet is ha mondasz majd egy címet...
    Nekem I2Pro van felrakva, Neked is azt javaslom.
    Hiszek Neked kép nélkül is, de sajna a megoldást nem tudom.
    Illetve szerintem ha felrakod az I2pro-t, akkor remélhetőleg megoldódik a gondod.

  11. #11
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    re: Motec

    A virtual dash-ra szeretném betenni hogy mutassa a gumi és a fékek hőmérsékletét. Felteszek 1 kijelzőt, channel -> car sensor/tyres/tyte temp front L - inner.
    És semmi. Vékony fekete csikokkal átlósan áthúzva és kész.
    Ha át állítom mondjuk wheel speed-re akkor megy.
    Fontos volna mert úgy látom hogy nagyon sokat számít ezek nek az értéke, de menet közbe nem tudom leolvasni a motec-ről mert annyira kicsi. Így legalább utólag vissza tudnám nézni. Ha valaki tudja a +oldást lécci ossza+ velem.
    A legjobb az volna ha le lehetne cserélni a hud-ot hogy ezeket mutassa és ne az időket.

  12. #12

    re: Motec

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A virtual dash-ra szeretném betenni hogy mutassa a gumi és a fékek hőmérsékletét. Felteszek 1 kijelzőt, channel -> car sensor/tyres/tyte temp front L - inner.
    És semmi. Vékony fekete csikokkal átlósan áthúzva és kész.
    Gondolom a GTR1-ről beszélsz, sajna ebben még azt hiszem sem a gumi, sem pedig a fékhőmérséklet nem kerül rögzítésre a MoTec fájlban.
    A GTR2 demóban is csak a gumihőmérséklet van benne a fájlban. A fékhőmérséklet ott sincs rögzítve. Talán majd a végleges GTR2-ben.

  13. #13
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    re: Motec

    Idézet Eredetileg Antal István írta Hozzászólás megtekintése
    Gondolom a GTR1-ről beszélsz, sajna ebben még azt hiszem sem a gumi, sem pedig a fékhőmérséklet nem kerül rögzítésre a MoTec fájlban.
    A GTR2 demóban is csak a gumihőmérséklet van benne a fájlban. A fékhőmérséklet ott sincs rögzítve. Talán majd a végleges GTR2-ben.
    Igen azt elfelejtettem írni hogy a GTR1-ről van szó.
    Erre tippeltem csak reménykedtem hátha én csinálok rosszul valamit.
    De most belenéztem hexa editorral az 1ik file-ba és a fejlécbe találtam 1 szép táblás részt, szerintem ez sorolja fel a rögzített adatokat. A gumi és a fék hőmérséklet nem szerepel benne sajna. Viszont belementi a setup-ot is. Ez tetszik.
    Köszi a segítséget.

  14. #14
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Üzenetek
    699

    re: Motec

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A virtual dash-ra szeretném betenni hogy mutassa a gumi és a fékek hőmérsékletét. Felteszek 1 kijelzőt, channel -> car sensor/tyres/tyte temp front L - inner.
    És semmi. Vékony fekete csikokkal átlósan áthúzva és kész.
    Ha át állítom mondjuk wheel speed-re akkor megy.
    Fontos volna mert úgy látom hogy nagyon sokat számít ezek nek az értéke, de menet közbe nem tudom leolvasni a motec-ről mert annyira kicsi. Így legalább utólag vissza tudnám nézni. Ha valaki tudja a +oldást lécci ossza+ velem.
    A legjobb az volna ha le lehetne cserélni a hud-ot hogy ezeket mutassa és ne az időket.

    Pontosan nekem is ez volt a problémám az Interpreterben.Csiki Peti javaslatára feltettem az i2Pro-t,amely újabb fejlesztésű diagnosztikai program(MoTec.com-ról letölthető).Használd azt...
    Kunszabó Sándor

  15. #15
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    re: Motec

    Idézet Eredetileg sancyy írta Hozzászólás megtekintése
    Pontosan nekem is ez volt a problémám az Interpreterben.Csiki Peti javaslatára feltettem az i2Pro-t,amely újabb fejlesztésű diagnosztikai program(MoTec.com-ról letölthető).Használd azt...
    Neked +oldotta a problémát? Feltettem. Itt annyival könnyebb az élet hogy az aktív (tehát a ténylegesen rögzített) csatornákat kiteszi a channels listára, így nem tudsz olyat be tenni ami nem létezik. Ez tényleg sokkal kényelmesebb. És ki is pofozták 1 kicsit. Ami viszont 1 általán nem tetszik hogy a számított sebesség mindig 40km/h. (néha le ugrik 0-ra aztán vissza, ez viszont a régi motec-al működik...) És továbra sincs benne a log file-ban a gumi hőmérséklet. Kíváncsiságból belenéztem a "vehicledata.spt"-be. Fék hőmérséklet itt sem volt, de itt már ott voltak a gumi hőmérsékletek, és még a kopás is... Szoval tényleg jobb Az i2, de a problámámat igazából nem oldotta+. De azért köszi 1 lépéssel közelebb jutottam. Az automatikus térkép amit magának készit az is nagyon kemény... gondolom lekéne tölteni hozzá map file-okat.

  16. #16
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Üzenetek
    699

    re: Motec

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Neked +oldotta a problémát? Feltettem. Itt annyival könnyebb az élet hogy az aktív (tehát a ténylegesen rögzített) csatornákat kiteszi a channels listára, így nem tudsz olyat be tenni ami nem létezik. Ez tényleg sokkal kényelmesebb. És ki is pofozták 1 kicsit. Ami viszont 1 általán nem tetszik hogy a számított sebesség mindig 40km/h. (néha le ugrik 0-ra aztán vissza, ez viszont a régi motec-al működik...) És továbra sincs benne a log file-ban a gumi hőmérséklet. Kíváncsiságból belenéztem a "vehicledata.spt"-be. Fék hőmérséklet itt sem volt, de itt már ott voltak a gumi hőmérsékletek, és még a kopás is... Szoval tényleg jobb Az i2, de a problámámat igazából nem oldotta+. De azért köszi 1 lépéssel közelebb jutottam. Az automatikus térkép amit magának készit az is nagyon kemény... gondolom lekéne tölteni hozzá map file-okat.

    Az az igazság,hogy mióta felraktam azóta nem volt vele időm foglalkozni,ergo nem tom...
    Talán Csiki Peti tud Neked segíteni,mert még ez ügyben én sem vagyok képben...
    Kunszabó Sándor

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •