Találatok: 1 - 20 (20 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    ACCTeszt - Nürburgring Büntetések

    2019.06.30 Büntetések.

    Kedves versenyzők.
    A GTR-Masters.hu #B szerverről nem érkezett replay, ezért ennek az automatikus ellenőrzése elmaradt, óvás nem érkezett.


    Első körös büntetések. (felvezető - T1)
    A felvezetőkör - T1-ig nem történt büntetendő eset!
    Szeretnénk mindenkinek megköszönni hogy figyeltetek egymásra.

    Óvások:
    időpont résztvevők leírás felelős büntetés
    01:10 Oszlar 17 Nezsai 115 Ferenc Deak nem indul el. Ferenc Deak Nincs büntetés
    05:35 Oszlar 17 Nezsai 115 Előzési kísérlet, előzési pozíció nélkül. Gabor Nezsai Nincs büntetés
    03:00 Lanyi 16 Nezsai 115 lökés Tamas Lanyi összevont
    02:36 Nezsai 115 Janos 9 lökés Tamas Lanyi összevont

    Tamas Lanyi összevont büntetése: Boxutcai rajt.


    Nevezett, de nem indult:
    Figyelmeztetés: Szabó Zoltán Jr, Lóczi János.
    Jelezte hogy nem tud indulni.
    Ősz Balázs

    Szeretnénk mindenkit megkérni, hogy amennyiben bármilyen oknál fogva nem tud indulni a futamon, akkor vonja vissza a nevezését!
    Vagy ha erre nincs lehetősége, akkor azt bármilyen formában jelezze, lehetőleg még az időmérő edzés kezdése előtt.
    Jelen esetben csak Ősz Balázs jelezte hogy távol marad, ha a többiek is megteszik akkor egy szerveren is megrendezhető lett volna a futam.
    Előre is köszönjük.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2019. 07. 04. 17:30.

  2. #2
    Deák Ferenc Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 17.
    Város
    Felsőpakony
    Üzenetek
    109
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    2019.06.30 Büntetések.

    Kedves versenyzők.
    A GTR-Masters.hu #B szerverről nem érkezett replay, ezért ennek az automatikus ellenőrzése elmaradt, óvás nem érkezett.


    Első körös büntetések. (felvezető - T1)
    A felvezetőkör - T1-ig nem történt büntetendő eset!
    Szeretnénk mindenkinek megköszönni hogy figyeltetek egymásra.

    Óvások:
    időpont résztvevők leírás felelős büntetés
    01:10 Oszlar 17 Nezsai 115 Ferenc Deak nem indul el. Ferenc Deak Nincs büntetés
    05:35 Oszlar 17 Nezsai 115 Előzési kísérlet, előzési pozíció nélkül. Gabor Nezsai Nincs büntetés
    03:00 Lanyi 16 Nezsai 115 lökés Tamas Lanyi összevont
    02:36 Nezsai 115 Janos 9 lökés Tamas Lanyi összevont

    Tamas lanyi összevont büntetése: Boxutcai rajt.


    Nevezett, de nem indult:
    Figyelmeztetés: Szabó Zoltán Jr, Lóczi János.
    Jelezte hogy nem tud indulni.
    Ősz Balázs

    Szeretnénk mindenkit megkérni, hogy amennyiben bármilyen oknál fogva nem tud indulni a futamon, akkor vonja vissza a nevezését!
    Vagy ha erre nincs lehetősége, akkor azt bármilyen formában jelezze, lehetőleg még az időmérő edzés kezdése előtt.
    Jelen esetben csak Ősz Balázs jelezte hogy távol marad, ha a többiek is megteszik akkor egy szerveren is megrendezhető lett volna a futam.
    Előre is köszönjük.

    Az automata indító rendszer csak akkor adott gyújtást, már átállítottam.

  3. #3
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Felvezető kör.

    Mint tudjuk a felvezető kör megvalósítása finoman fogalmazva is fapados. De jelenleg ez van és ebből kel kihoznunk amit lehet.

    A felvezető körben a gép mindenkinek átadja az irányítást. Ilyenkor el kell(!) indulni. Nem opcionális. Ha valaki nem teszi meg, egyenlőre nem fog büntetést kapni érte.
    De nincs egyetlen szabályunk sem ami tiltaná hogy egy pálya közepén álló autót bárki kikerüljön.

    Természetesen nem teligázzal, a pálya közepére beugorva, a másik sávban érkezőket félre lökdösve.
    Lehetőleg a pálya széle felé kerülve, kellő körültekintéssel, minden további nélkül el lehet venni a helyét, amit köteles átadni és természetesen nem is vehet vissza.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2019. 07. 04. 14:56.

  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Billytheold írta Hozzászólás megtekintése
    Az automata indító rendszer csak akkor adott gyújtást, már átállítottam.
    Igen ebből a megfontolásból nem lesz büntetve, aki akar automatikával menni az megteheti, de az automatika olyan sokat vár hogy aki a boxbol indul is hamarabb kiér a pályára...

  5. #5
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    A buxutcából való rajt is bugos csak szólok! Ki engedi a versenyzőt a mezőnybe. László János közvetítésén is látszik. Tehát az nem büntetés, sőt...
    Bocs Latoo!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  6. #6
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    A buxutcából való rajt is bugos csak szólok! Ki engedi a versenyzőt a mezőnybe. László János közvetítésén is látszik. Tehát az nem büntetés, sőt...
    Bocs Latoo!
    Deák Ferit bevárta a teljes mezőny. Ezért tudott a boxból kijönni a mezőny elejébe. Egyenlőre nem tudok olyan pályát ahol bugos.

  7. #7
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    A buxutcából való rajt is bugos csak szólok! Ki engedi a versenyzőt a mezőnybe. László János közvetítésén is látszik. Tehát az nem büntetés, sőt...
    Bocs Latoo!
    Akkor nincs itt semmi gond kérem szépen

    Amúgy néztem én is, hogy ugyan a 7. helyről rajtoltam, mégis elém jött ki valaki a boxból.
    Az előttem rajtoló bealudt, így a mellőlem mögöttem induló megelőzött, de a limiter miatt le is maradtam, és nem is tudtam visszavenni a helyem. Nem lenne gond, ha nem lenne limiter, hanem az elsőhöz igazodna mindenki úgy ahogy tud.

  8. #8
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Felvezető kör.

    Mint tudjuk a felvezető kör megvalósítása finoman fogalmazva is fapados. De jelenleg ez van és ebből kel kihoznunk amit lehet.

    A felvezető körben a gép mindenkinek átadja az irányítást. Ilyenkor el kell(!) indulni. Nem opcionális. Ha valaki nem teszi meg, egyenlőre nem fog büntetést kapni érte.
    De nincs egyetlen szabályunk sem ami tiltaná hogy egy pálya közepén álló autót bárki kikerüljön.

    Természetesen nem teligázzal, a pálya közepére beugorva, a másik sávban érkezőket félre lökdösve.
    Lehetőleg a pálya széle felé kerülve, kellő körültekintéssel, minden további nélkül el lehet venni a helyét, amit köteles átadni és természetesen nem is vehet vissza.
    Az a probléma ezzel ,hogy én az előttem lévő Audi lassú indulása miatt nem tudtam előbb indulni, aki elvette a pozicióm neki fénykürtöztem folyamatosan és padló gázt nyomtam de igy sem tudtam vissza venni a pozicióm, nem tudtam elé kerülni. Szóval a megoldás elég egyszerű lenne, senki ne vegye el mástól a poziciót amig a a rajtprocedúra ennyire fos illetve ha mégis elé került akkor legyen annyi parasztbecsület ,hogy vissza adja korrekt módon nem pedig lenyeli.

  9. #9
    Deák Ferenc Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 17.
    Város
    Felsőpakony
    Üzenetek
    109
    Már változtattam a beállításon. Kellene találni valamilyen megegyezést hogy, hogyan rajtoljunk, sajnos én sem értem még.Ez csak hozzáállás kérdése a versenyzőktől, bár értem hogy dolgozik az adrenalin.

  10. #10
    Idézet Eredetileg Billytheold írta Hozzászólás megtekintése
    Már változtattam a beállításon. Kellene találni valamilyen megegyezést hogy, hogyan rajtoljunk, sajnos én sem értem még.Ez csak hozzáállás kérdése a versenyzőktől, bár értem hogy dolgozik az adrenalin.
    Emlékeim szerint meg race07-ben csináltunk repülőrajtot. Ott a pole-bol induló a chatbe irta be, hogy rajt es akkor indult a dolog.
    Szerintem eleg lenne, ha az első a rajtvonalig csak döcögne, es max 100 m'-el a startvonal előtt kezdhetne gyorsítani, nem akkor mikor a program "elengedi"

  11. #11
    Antalovits Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 11. 09.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    118
    Nem tudom mennyi online versenyt mentek de amúgy folgalkoztak ezzel a kérdéssel a készítők. Ha felvezető körön buksz egy pozíciót attól még a rajthelyezéseket nem felejti el a program és azzal kompenzál, hogy ha mindenki áll a gázon a rajt pillanatában akkor úgy enged el, hogy még a T1 előtt visszakapd a helyed.

  12. #12
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Mi van akkor ha az első nem gyorsít fel a limiter általt megadott tempóra, hanem kicsit lassabban halad, és a zöld zászlóra kezdi el nyomni mindenki?

  13. #13
    Idézet Eredetileg antapeti írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom mennyi online versenyt mentek de amúgy folgalkoztak ezzel a kérdéssel a készítők. Ha felvezető körön buksz egy pozíciót attól még a rajthelyezéseket nem felejti el a program és azzal kompenzál, hogy ha mindenki áll a gázon a rajt pillanatában akkor úgy enged el, hogy még a T1 előtt visszakapd a helyed.
    Ezt nem tapasztaltam.

  14. #14
    Antalovits Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 11. 09.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    118
    Nem 100%, hogy így van de túl sokszor fordult már elő ahhoz, hogy véletlen legyen. Most már eleve erre számítok és be is jön. Persze az sokat segít ha kettesben indulsz mert az egyest elég könnyű szarul elváltani.

  15. #15
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    02:36 Nezsai 115 Janos 9 lökés Tamas Lanyi összevont

    Tamas Lanyi összevont büntetése: Boxutcai rajt.
    ...
    Laci, amúgy ezért miért én kaptam büntetést?
    Igaz, hogy nekem is volt egy kontaktom mással, a kerékvető dobott meg, de az óvás nem arról szólt, az óvott eset mögöttem történt.

  16. #16
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Laci, amúgy ezért miért én kaptam büntetést?
    Igaz, hogy nekem is volt egy kontaktom mással, a kerékvető dobott meg, de az óvás nem arról szólt, az óvott eset mögöttem történt.
    A lényeget foglalnám össze. Ha esetleg marad kérdésed, nézd vissza a replay-t és keress meg TS-en.

    A VB az óvásban megjelölt incidenst vizsgálja a replay alapján. Jelen esetben a kettőjük közötti ütközésre vonatkozik az óvás.
    A replay alapján egyértelmű döntést lehetett hozni, a VB döntését nem befolyásolja hogy Gábor szerint mi történt. Ezért is felesleges kommentálni az eseteket, figyelmen kívül hagyja a VB.
    A replay alapján te voltál a felelős a megóvott balesetért, így a büntetést is te kaptad.

  17. #17
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A lényeget foglalnám össze. Ha esetleg marad kérdésed, nézd vissza a replay-t és keress meg TS-en.

    A VB az óvásban megjelölt incidenst vizsgálja a replay alapján. Jelen esetben a kettőjük közötti ütközésre vonatkozik az óvás.
    A replay alapján egyértelmű döntést lehetett hozni, a VB döntését nem befolyásolja hogy Gábor szerint mi történt. Ezért is felesleges kommentálni az eseteket, figyelmen kívül hagyja a VB.
    A replay alapján te voltál a felelős a megóvott balesetért, így a büntetést is te kaptad.
    Így már értem, de egyet nem értek vele. Direkt csak az után kérdeztem, miután viszanéztem a replayt.
    Még ha Dominik és az én koccanásom miatt kaptam volna feddést, azt megérteném, de az egyik leglassabb kanyarban egy teljes autónyi hosszal mögöttünk történt eset miatt, ahol a mögöttem 2 autónyival autózó koccan bele az előtte menőbe, azért nem igazán tartom jogosnak.
    Mindegy, a VB így látta, a kapott büntetést letöltöm, köszönöm a magyarázatot.

  18. #18
    Este indulnék a spai futamon, és mivel nurburgring óta nem versenyeztem, van egy boxutcai rajt büntim.
    Mivel nincs még nagy versenytapasztalatom ACC-vel, kérdezném, gyakorlatilag hogyan tudok a boxból rajtolni?

    Alternatív kérdésem, nurburgringen emlékeim szerint volt aki boxból rajtolva a top 10-be érkezett még T1 előtt, valamint tekintve spa hosszú boxutcáját, az egyszerűség kedvéért lehetséges-e a büntimet URH-ra módosítani.

    A választ előre is köszi.

    Ui: futam közbeni boxkiállásról még nézek valami youtube videót, hátha arra is szükség lesz

  19. #19
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Este indulnék a spai futamon, és mivel nurburgring óta nem versenyeztem, van egy boxutcai rajt büntim.
    Mivel nincs még nagy versenytapasztalatom ACC-vel, kérdezném, gyakorlatilag hogyan tudok a boxból rajtolni?

    Alternatív kérdésem, nurburgringen emlékeim szerint volt aki boxból rajtolva a top 10-be érkezett még T1 előtt, valamint tekintve spa hosszú boxutcáját, az egyszerűség kedvéért lehetséges-e a büntimet URH-ra módosítani.

    A választ előre is köszi.

    Ui: futam közbeni boxkiállásról még nézek valami youtube videót, hátha arra is szükség lesz
    A boxutcai büntetés azt jelenti hogy az időmérő edzésen nem hajthatsz ki a pályára.
    Az időmérő végén a felvezető körös vissza számlálás alatt meg kell várnod amíg letelik az idő (ne nyomj rá a "drive" gombra) ekkor betesz a box-ba. Onnan rajtolhatsz.

    A nürburgringen Deák Feri feltartotta a komplett mezőnyt, ezért lehetett a mezőny közepébe kijönni a box-ból. Ha ez nem ismétlődik meg akkor a mezőny mögé kell hogy kiengedjen.
    Azért teszt bajnokság, hogy kipróbáljuk mi hogyan működik. Ez igaza boxutcai rajtra is, azt töltsd le légy szíves és ha problémát tapasztalsz, akkor jelezd.

  20. #20
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A boxutcai büntetés azt jelenti hogy az időmérő edzésen nem hajthatsz ki a pályára.
    Az időmérő végén a felvezető körös vissza számlálás alatt meg kell várnod amíg letelik az idő (ne nyomj rá a "drive" gombra) ekkor betesz a box-ba. Onnan rajtolhatsz.

    A nürburgringen Deák Feri feltartotta a komplett mezőnyt, ezért lehetett a mezőny közepébe kijönni a box-ból. Ha ez nem ismétlődik meg akkor a mezőny mögé kell hogy kiengedjen.
    Azért teszt bajnokság, hogy kipróbáljuk mi hogyan működik. Ez igaza boxutcai rajtra is, azt töltsd le légy szíves és ha problémát tapasztalsz, akkor jelezd.
    Ok, köszi, kipróbálom.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •