Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (68 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    2019.06.30 ACCTeszt - Nürburgring

    Kedves Versenyzők!

    A GTR-Masters ACC tesztbajnoksága második fordulójához érkezünk, az Eifel hegységben található Nürburgring-re.
    A pálya ~5Km hosszú, 17 kanyarral, a pályát már mindenki jól ismeri, a forma 1 minden második évben ellátogat ide.
    Az aktuális pályacsúcsokat, megtaláljátok a Rank oldalunkon. http://rank.gtr-masters.hu/rankpage/acc



    Határidők és nevezés: A prekvalifikációs oldalon

    A versenyszerverekre (GTR-Masters.hu #A, #B, ...) csak azon versenyzők csatlakozhatnak, akik a prekvalifikációs oldalon nevezésüket határidőig leadták. Aki bármilyen oknál fogva elmulaszt nevezni, az kizárólag szervezői engedéllyel csatlakozhat a szerverre. Ezt ebben a topic-ban lehet kérni az időmérő edzés végéig.

    Pálya:
    Nürburgring
    Szabad edzés:
    19:00
    Időmérő:
    20:00
    Verseny:
    20:47
    Futamtáv:
    1 óra

    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Prequal
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz

    Verseny szerver: GTR-Masters.hu #A
    (#B, #C, ...)
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz


    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS
    Az érdemi dolgok megbeszélése a TS-en zajlik, mindenkinek ajánljuk a használatát, akár mikrofon nélkül is.

    ACC Teszt Bajnokság 2019 verseny szabályzat

    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2019. 08. 13. 17:11.

  2. #2
    Sziasztok!

    Lexussal menő pilótákat kérdezném hogy lehetne csökkenteni az alulkormányzottságot? Köszönöm!

  3. #3
    Még nem nyúltam bele a setupba. Gyári safe-en megyek.

  4. #4
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Még nem nyúltam bele a setupba. Gyári safe-en megyek.
    Röviden ami elöl van a futóműben, azt lágyítani kell.
    Rugó, bump, stabilizátor. Jobban fog fordulni, de kigyorsításon túlkormányzottabb is lesz. Variálni kell az egésszel.

    Nem biztos, hogy segít, de én ezzel mentem:
    Lexus set

  5. #5
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Röviden ami elöl van a futóműben, azt lágyítani kell.
    Rugó, bump, stabilizátor. Jobban fog fordulni, de kigyorsításon túlkormányzottabb is lesz. Variálni kell az egésszel.

    Nem biztos, hogy segít, de én ezzel mentem:
    Lexus set
    Nagyon szépen köszönöm!

  6. #6
    Utánfutással érdemes probálkozni?

  7. #7
    Mennyi az ideális guminyomás melegen?

  8. #8
    Antalovits Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 11. 09.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    118
    Egyénfüggő. Attól függ neked mi a kényelmes. Próbálgasd mi működik. Szinte kizárt, hogy a te vezetési stílusodnak is pont ugyan az fekszik mint mástnak.

  9. #9
    Oks, köszi a tanácsot!

  10. #10
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Lexussal menő pilótákat kérdezném hogy lehetne csökkenteni az alulkormányzottságot? Köszönöm!
    Szia. Uhh, a fórumba eldugva szimulátoronként talán kettő is, de általános érvényű autobeállítási leírás, segédlet is fellelhető valamerre.

    Ökölszabályok alulkormányzottság csökkentésére ("fickósításra"):

    • negatív kerékdőlés növelése, első negatív kerékösszetartás növelése
    • felfüggesztés elől puhít, hátul keményít
    • stab elől puhít, hátul keményít
    • diffi és coast csökkentés
    • fékerő hátrébb helyezés
    • utánfutás/caster negatív növelése

  11. #11
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Szia. Uhh, a fórumba eldugva szimulátoronként talán kettő is, de általános érvényű autobeállítási leírás, segédlet is fellelhető valamerre.

    Ökölszabályok alulkormányzottság csökkentésére ("fickósításra"):

    • negatív kerékdőlés növelése, első negatív kerékösszetartás növelése
    • felfüggesztés elől puhít, hátul keményít
    • stab elől puhít, hátul keményít
    • diffi és coast csökkentés
    • fékerő hátrébb helyezés
    • utánfutás/caster negatív növelése
    Igazad van, előbb szét kellet volna nézni😬😬

  12. #12
    Köszönöm szépen!!

  13. #13
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Nincs gond, én sem találtam elsőre

    Amúgy mi a szösz van itt a Lexus-okkal? Luxus lesz mással menni? BOP ennyire kedvez neki itt?

  14. #14
    BOP-ról még nem tudok.
    Nekem a hangja tetszik nagyon😂😂

  15. #15
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    BOP-ról még nem tudok.
    Nekem a hangja tetszik nagyon😂😂
    Nem hiszem hogy csak a jó hangja miatt vezeti ennyire a prekit

  16. #16
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nem hiszem hogy csak a jó hangja miatt vezeti ennyire a prekit
    Ez egészen bizonyos 😂😂

  17. #17

  18. #18
    Antalovits Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 11. 09.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    118
    Gratula! Ezt ennél sokkal jobban nehéz lenne összerakni.

  19. #19
    Sziasztok!

    Bóta Tamás vagyok újonc és teljesen kezdő a versenyzésnek ebben a formájában, köszönöm, hogy itt lehetek. A Hungaroringről a saját bénaságom miatt lemaradtam, de talán erre a futamra beférek. Remélem nem fogom nagyon akadályozni a tapasztalt és sokkal gyorsabb versenyzőket, próbálok figyelni. Sok dologgal nem vagyok még tisztában, így kérdeznék: pl. a tankolás. Jól értem az előző futam alapján, annyit kell tankolni, hogy végig tudjak menni és nincs tankolás verseny közben? A gyakorlás során direkt kifogyasztottam az üzemanyagot, de a pit-be beállva nem jöttem rá, hogyan lehet tankolni (csak ha a setupba lépek, újra indulok). Még egy hülye kérdésem volna: mikor először kimegyek van belső tükröm, ha kiállok egyszer eltűnik, nem látom a mögöttem jövő gyorsabb autót. Valamit rosszul van beállítva?
    Köszönöm, hogy segítetek!
    Ja és boldog névnapot Laci!

  20. #20
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Bóta Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Bóta Tamás vagyok újonc és teljesen kezdő a versenyzésnek ebben a formájában, köszönöm, hogy itt lehetek. A Hungaroringről a saját bénaságom miatt lemaradtam, de talán erre a futamra beférek. Remélem nem fogom nagyon akadályozni a tapasztalt és sokkal gyorsabb versenyzőket, próbálok figyelni. Sok dologgal nem vagyok még tisztában, így kérdeznék: pl. a tankolás. Jól értem az előző futam alapján, annyit kell tankolni, hogy végig tudjak menni és nincs tankolás verseny közben? A gyakorlás során direkt kifogyasztottam az üzemanyagot, de a pit-be beállva nem jöttem rá, hogyan lehet tankolni (csak ha a setupba lépek, újra indulok). Még egy hülye kérdésem volna: mikor először kimegyek van belső tükröm, ha kiállok egyszer eltűnik, nem látom a mögöttem jövő gyorsabb autót. Valamit rosszul van beállítva?
    Köszönöm, hogy segítetek!
    Ja és boldog névnapot Laci!
    Szia, üdv a csapatban.
    köszönöm.

    A futamok egy órásak. A valóságban is ennyit mennek 1 set gumi / 1 tank. Tehát sem gumit cserélni, sem tankolni nem szükséges.
    Gyakorláson futni kell több kört (legalább 3-5 kört érdemes) és megnézni hogy egy körön mennyit fogyaszt az autó. (setup menüben ki is írja)
    Majd kiszámolni hogy egy óra alatt hány kört tudsz futni. Ennyit kell tankolnod.
    Nem érdemes literre kiszámolni, nincs rosszabb mint mikor a cél előtt leáll a motor. Akár 2-3 környit rá lehet hagyni.
    Egy még egyszerűbb módszer, hogy tele tankolom és marad amennyi marad, nem azon a +20kilón fog múlni hol érek be.

    Ha verseny közben boxba kényszerülsz, az MFD-n kell beállítani, mit csináljanak. Ez alapból az "insert" gombon van. vagy shift + numpad 0. Ezzel tudod lapozni. A kurzor gombokkal tudsz lépkedni és állítani.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2019. 06. 27. 12:59.

  21. #21
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Sziasztok!
    Csak érdeklődnék hogy kikapcsolható-e a Driver Rating mérése a gyakorló szerveren!
    Az ott való gyakorlás nagyon lerontja a statisztikát,ami egy kicsit elrettent.
    vagy ez a szimuláció része és kikapcsolhatatlan?

  22. #22
    Antalovits Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 11. 09.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    118
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Csak érdeklődnék hogy kikapcsolható-e a Driver Rating mérése a gyakorló szerveren!
    Az ott való gyakorlás nagyon lerontja a statisztikát,ami egy kicsit elrettent.
    vagy ez a szimuláció része és kikapcsolhatatlan?
    Nem hiszem, hogy kikapcsolható lenne mert akkor pont nem érné el a célját, de ne aggódj a futam végére fel fog menni az egekbe minden mutató ha nem forogsz meg öt körönként.

  23. #23
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Csak érdeklődnék hogy kikapcsolható-e a Driver Rating mérése a gyakorló szerveren!
    Az ott való gyakorlás nagyon lerontja a statisztikát,ami egy kicsit elrettent.
    vagy ez a szimuláció része és kikapcsolhatatlan?
    Nekünk ebbe nincs beleszólásunk. Az ACC dönti el hogy mikor és mit mér. Én nem tapasztaltam hogy nálam bármikor is romlana.
    Új autó, új pályával ha sokat kicsúszkálok, nekem is romlik, de ha megtaláltam az íveket utána minden vissza áll.

  24. #24
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekünk ebbe nincs beleszólásunk. Az ACC dönti el hogy mikor és mit mér. Én nem tapasztaltam hogy nálam bármikor is romlana.
    Új autó, új pályával ha sokat kicsúszkálok, nekem is romlik, de ha megtaláltam az íveket utána minden vissza áll.


    Ja akkor ez egy kikapcsolhatatlan funkció
    Értem.
    Csak megszoktam hogy preqval szerveren akár el is dobhatom,hisz csupán a minnel jobb idő a cél!
    Emiatt a máshol összeszedett konzisztenciám sokat kopik,de összességében egy jó dolog hogy minden egyes métert komolyan kell venni

  25. #25
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    A vasárnapi futamra beállított verseny szervereket elindítottam. Jó tesztelést és felkészülést kívánunk mindenkinek.

    Ne feledkezzen el senki a nevezési szabály változásáról: Link
    Azért hogy a szerveren garantálni tudjuk minden nevezőnek a helyet, a szerverre csak azok léphetnek fel akik a prekvalifikációs oldalon szerepelnek a nevezettek listában (leadták a nevezésük az oldal alján), vagy szervezői engedélyt kaptak.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2019. 06. 28. 11:46.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •