Találatok: 1 - 22 (22 összesen)
  1. #1

    Wrench ACC kormány beállítások

    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Eddig multiplayer-ben nem lehetett tankolni. Így 1h volt a maximum futamtáv.
    Az 1.0.2-vel elvileg már működik a tankolás, ha nincs vele gond, akkor a Spa-i futam valószínű 2h-ra módosul majd.
    A futamtávokat megtalálod a verseny naptárban: http://www.gtr-masters.hu/calendar/accteszt
    A futamok várható menetrendje:
    19:00 - Szabadedzés
    20:00 - Időmérő
    20:47 - Verseny
    21:47 - Befutó (1h futamoknál)

    A futammal kapcsolatos határidőket mindig megtalálod a prekvalifikációs oldalon:
    http://www.gtr-masters.hu/prequal/accteszt
    - adott futam dátumát és kezdési idejét
    - adott futam nevezési határidejét
    - és adott futam prekvalifikációs eredményeinek lezárási idejét
    Köszönöm!

    ACC-vel kapcsolatos kérdést, hol lehet feltenni? Kormány beállítás problémám lenne. Mikor én 90°-ot tekerek, az a játékban már több, mint 180°. Hol lehet beállítani, hogy az én kormányom szöge legyen a játékon belül is?
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2019. 06. 13. 21:25.

  2. #2
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg acsati írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm!

    ACC-vel kapcsolatos kérdést, hol lehet feltenni? Kormány beállítás problémám lenne. Mikor én 90°-ot tekerek, az a játékban már több, mint 180°. Hol lehet beállítani, hogy az én kormányom szöge legyen a játékon belül is?
    Mostmár van egy topic-ja, ti is tudtok nyitni, csak a tematikát kell betartani.

    Kicsit fejtsd ki bővebben légyszives. Milyen kormány, mennyit fordul, mi van most beállítva max elfordulásnak, driver ben mi van beállítva max elfordulásnak, stb. Ez még kevés infó hogy meg lehessen mondani mi a hiba.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2019. 06. 14. 09:15.

  3. #3

    Unhappy kormány beállitás

    Sziasztok Thrusmaster tmx kormányom van és kéne assetto corsa competizione-hez jó kormány beállitás

  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Zaza84 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok Thrusmaster tmx kormányom van és kéne assetto corsa competizione-hez jó kormány beállitás
    Az alap beállítást csak elrontani lehet. Úgy jó ahogy van.
    Persze ez nem teljesen így van, de az esetek 90%-ában azért nem jó mert a driver-ben, vagy a options-ben el van állítva az FFB.
    Ha mind a kettő "gyári" alap beállításon van, akkor az tökéletes kiinduló alap, onnan ízlés szerint lehet hangolni.
    Az egyetlen univerzális beállítás ami javíthat mindenkinek, az a LUT generátor.
    De egy szíjas kormány esetében ez sem számít túl sokat, ha a minimum force jól van beállítva. Ami megint csak egyéni ízlés kérdése.

  5. #5
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Az alap beállítást csak elrontani lehet. Úgy jó ahogy van.
    Persze ez nem teljesen így van, de az esetek 90%-ában azért nem jó mert a driver-ben, vagy a options-ben el van állítva az FFB.
    Ha mind a kettő "gyári" alap beállításon van, akkor az tökéletes kiinduló alap, onnan ízlés szerint lehet hangolni.
    Az egyetlen univerzális beállítás ami javíthat mindenkinek, az a LUT generátor.
    De egy szíjas kormány esetében ez sem számít túl sokat, ha a minimum force jól van beállítva. Ami megint csak egyéni ízlés kérdése.
    a minimum force-nál mi a legerterjeteb százalékba

  6. #6
    Idézet Eredetileg Zaza84 írta Hozzászólás megtekintése
    a minimum force-nál mi a legerterjeteb százalékba
    Szíjas kormányokhoz azt szokták javasolni, hogy hagyd nullán, de próbáld ki, legfeljebb néhány százalékot (mondjuk 2-5) érdemes állítani.

  7. #7

    kormány beállitás

    Sziasztok a cfg fájlt hova rakjam a játékon belül.

  8. #8
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Szaiasztok.

    Tanacsot szeretnek kerni.
    Mostanaban csak az AC vel jatszom es tegnap a pq szerveren tunt fel nekem, hogy mi a nagy bajom az ACC val (amellett, hogy full BUG az egesz single player szekcio)

    Az AC-ben gyonyoruen tudom adagolni mind a feket, de foleg a gazt. En altalaban 1-1 es ABS-TC beallitasokkal megyek es probalom labbal jatszani az elektronikat. Tudom hogy Aris meselte, hogy az igazi versenyzok is ezt probaljak, de aztan a koridok alapjan ok is rajottek, hogy kell az elektronika, mert gyorsabbak. En poenbol jatszom, nem az eredmenyert es nekem az okoz oromet, ha 1-1 en van, perverz vagyok.

    Viszont az ACC ben LEHETETLEN igy menni, a legkisebb gazerintesre is prognek a kerekek a kanyarban, nagyon nehez kigyorsitani anelkul, hogy elforognanank. A 911-es 2 TC-s, mar mind2 t 3-3 ra tettem, de meg 2-esben is elforognak a kerekek, minimum nyitott kormany allasnal is. Rgo nem a a kanyarbol kifele csuszva adok padlogazt, hanem csikorgas nelkul jovok ki a kanyarbol, kormany mar 90% ig nyitva es eltolja a segget.
    Rajtnal, mig el nem indulunk, a legkisebb gazadasra is felporog a motor tiltasig.
    Setupban nincs throttle gamma, csak fekhez, de az sem er semmit. Van valami allitasi lehetoseg 0-100 kozott, de nem tapasztaltam semmi kulonbseget.

    Akinek Fanatecje van, kerdeznem, milyen veallitasokkal megy, hogy ez ne jelentkezzen?

    Tesztelt autok, AMG, GTR, R8, Huracan..

    Egyedul az AMRnel nem tapasztaltam, annak olyan hosszu az eggyese, hogy alig jut nyomatek a kerekekre meg egyesben sem ...

    Köszi

    tusi

  9. #9
    Mikor kimesz a palyara a HUD-on ellenőrizd le, hogy valoban 1,2,3...stb. TC-n vagy-e. Néhány embernél előfordul, hogy a setup menüben beállítja a TC-t, es mikor kilép a pályára a HUD-on látszik, hogy 0, és a kocsiból kell beállítani a kívánt értékre.

  10. #10
    Néztél olyan ECU mapet, ahol nem agressive throttle map van?

  11. #11
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Laci: van 2 csavaro gomb a kormanyon, barmit allitok be a setupban, azt veszi alapul, amin a tekerő gomb all. Ezek 3-3 on allnak. Rgo nem ez a baj.

    Balazs: 1es motor map lenne a 9,10 kivetelevel a leglagyabb, ott is csinalja. Teszteltem, kb 1 cm, de max 2 nel mar max fordulaton megy a motor. Erdekes modon a gaz pedal visszajelzes tok linearis. Mentem megint ac val nordschleifen, amg gt3 es ott is kb ugyanaz a helyzet, kb 1-2 cm gazra felporog a motor. Viszont, gyönyörűen tudom tartani kanyarban a fél gaz allast es nem kell gazfroccsokkel hintaztatni az autot. Vhogy az egesz sokkal realisztikusabb, illetve user baratabb ac ben.

    Neztem youtube videókat es az alienek padlogazzal jonnek 2 es tc vel abbol a kanyarbol, ahol en fel gazon csuszkalok. Kormany szinte egyenesben van, rgo nem ket iranyu erőhatás eri a gumit.

    Apropo. Ha vkinek van jo setupja amg hez nordschleifen ac ben, azt elkernem. 8 ala be kene menni, de 8.03 nal nem megy jobb

  12. #12
    Csak kíváncsiságból, a kupás Porschét próbáltad már ACC-ben? Abban nincs se TC, se ABS, ha jól emlékszem, tehát ott természetesebbnek kéne hatnia. Az, hogy melyik "realisztikus" az meg elég véleményes valós tapasztalatok híján, Kelvin van der Linde például azt mondta, hogy az Audi TC nélkül nem igazán vezethető, mivel eleve úgy lett tervezve, hogy használják.

  13. #13
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Csak kíváncsiságból, a kupás Porschét próbáltad már ACC-ben? Abban nincs se TC, se ABS, ha jól emlékszem, tehát ott természetesebbnek kéne hatnia. Az, hogy melyik "realisztikus" az meg elég véleményes valós tapasztalatok híján, Kelvin van der Linde például azt mondta, hogy az Audi TC nélkül nem igazán vezethető, mivel eleve úgy lett tervezve, hogy használják.
    Abban is van TC.

  14. #14
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Abban is van TC.
    Szépen körbelőttük az igazságot, ABS van, TC nincs.

    Illetve még valami: AC-ban nem pont fordítva voltak számozva a lépcsőfokok? Tehát hogy a kisebb érték jelentette a komolyabb bevatkozást az elektronikától?
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 03. 28. 21:26.

  15. #15
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve még valami: AC-ban nem pont fordítva voltak számozva a lépcsőfokok? Tehát hogy a kisebb érték jelentette a komolyabb bevatkozást az elektronikától?
    De igen, pont így.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  16. #16
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Szépen körbelőttük az igazságot, ABS van, TC nincs.
    Az lehet, csak arra emlékszem biztosan hogy az egyik van benne.

  17. #17
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Abban is van TC.
    Kupas Porscheban nincs TC. Abs-nek a helye van meg, upgradelni lehet, ha olyan bajnoksgban szerepelsz, ahol engedelyezett. Deutsche Carrera Cup, pl tiltja az ABS-t.

  18. #18
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Csak kíváncsiságból, a kupás Porschét próbáltad már ACC-ben? Abban nincs se TC, se ABS, ha jól emlékszem, tehát ott természetesebbnek kéne hatnia. Az, hogy melyik "realisztikus" az meg elég véleményes valós tapasztalatok híján, Kelvin van der Linde például azt mondta, hogy az Audi TC nélkül nem igazán vezethető, mivel eleve úgy lett tervezve, hogy használják.
    Probaltam, de annyira imbolygos a kocsi, hogy nevetseges. Es igen, ültem mar Cup Porscheban, vittek 4 kört a Lipcsei Porsche tesztpalyan. Van video is rola. Olyan kemeny volt a kocsi, hogy nem kellett mennem fogaszhoz tomest csereltetni.

  19. #19
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    De igen, pont így.
    Hu bakker köszi, ott is mindig egyesre rakom. Akkor a legdurvabbat valasztottam ki?

  20. #20
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88

    ACC kormány beállítás



    Sziasztok, Logitech DFGT pedál beállítási problémáim vannak, ebben szeretném kérni a segítségeteket.
    Már mindenhogy próbáltam beállítani, de csak úgy működik hogy ha felengedem a gázpedált, egyből fékezi az autót. Ahogy nyomom a gázpedált úgy csökken a fék és ha a féket nyomom akkor meg a gáz csökken. Mind a kettő a feléig piros ahogy látszik a képen.

    Köszi
    Attila
    Csatolt képek Csatolt képek

  21. #21
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Ataman írta Hozzászólás megtekintése


    Sziasztok, Logitech DFGT pedál beállítási problémáim vannak, ebben szeretném kérni a segítségeteket.
    Már mindenhogy próbáltam beállítani, de csak úgy működik hogy ha felengedem a gázpedált, egyből fékezi az autót. Ahogy nyomom a gázpedált úgy csökken a fék és ha a féket nyomom akkor meg a gáz csökken. Mind a kettő a feléig piros ahogy látszik a képen.

    Köszi
    Attila
    A logitech vezérlőben kapcsold ki a kombinált gáz-fék pedál beállítást.

  22. #22
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A logitech vezérlőben kapcsold ki a kombinált gáz-fék pedál beállítást.
    Köszi, hiába kapcsoltam ki, nem volt semmi változás, de újra kalibráltam a játékban a pedálokat és utána jó lett.

    Ezer köszönet!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •