Szavazás eredménye: AMS2 felmérés

  • megvettem

    23 47,92%
  • tervezem megvenni

    6 12,50%
  • ha lennének szervezett futamok, elgondolkodnék rajta

    11 22,92%
  • nem érdekel

    8 16,67%
Szavazók
48 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 5 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (132 összesen)
  1. #101
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Andor Knight írta Hozzászólás megtekintése
    Jelenleg ővéké az egyetlen olyan csatorna, aki hasonlóval foglalkozik és megteheti hogy bemutatja+érdekli és tapasztalata is van.
    A videóban elhangzik a játék még sokat fejlődhet, ebből a szempontból szerintem ennél komolyabb bemutatás nem kell, körbejárta a fontosabb dolgokat, amit elmondott igaz is volt, mit lehetne még hozzátenni, vagy hogyan?
    Nincs baj a videóval, csak nem itt van a közönsége. Itt egészen mások az elvárások. Az idejárók többsége évek óta szimulátorozik, ez a videó pedig csak a felszínt karcolgatja. Én végignéztem, de nincs benne semmi ami engem is érdekelhetne. Pedig órákig lehetne beszélni csak arról hogy pl mi a különbség az autók fizikájában, kezelhetőségében, az irányításban, az ffb-ben. Az AMS1 vagy a PC-hez képest. De a változó időjárásról is lehetne 2-3 órát rongálni a mikrofont, pl a pályán lévő vizet számolja a program, dinamikus vízátfolyások alakulnak ki, stb,stb. Ehhez képest ezek a dolgok kb 1 mondatban ellettek intézve, hogy "a vízátfolyás csúszik". Kicsit ilyen "Forza motorsport" bemutató, szép a grafika, kevés a tartalom, stb, stb. Csupa érdektelen dolog ami egy szimulátorost pont nem érdekel.
    Ettől persze nem lesz rossz, csak nem nekünk szól.

  2. #102
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs baj a videóval, csak nem itt van a közönsége. Itt egészen mások az elvárások. Az idejárók többsége évek óta szimulátorozik, ez a videó pedig csak a felszínt karcolgatja. Én végignéztem, de nincs benne semmi ami engem is érdekelhetne. Pedig órákig lehetne beszélni csak arról hogy pl mi a különbség az autók fizikájában, kezelhetőségében, az irányításban, az ffb-ben. Az AMS1 vagy a PC-hez képest. De a változó időjárásról is lehetne 2-3 órát rongálni a mikrofont, pl a pályán lévő vizet számolja a program, dinamikus vízátfolyások alakulnak ki, stb,stb. Ehhez képest ezek a dolgok kb 1 mondatban ellettek intézve, hogy "a vízátfolyás csúszik". Kicsit ilyen "Forza motorsport" bemutató, szép a grafika, kevés a tartalom, stb, stb. Csupa érdektelen dolog ami egy szimulátorost pont nem érdekel.
    Ettől persze nem lesz rossz, csak nem nekünk szól.
    Ebben is van igazság, bár én azt tartom azért túlzásba kár esni,azért azon már kár élvezkedni, hogy melyik pocsolyát milyen variációkban tudja kiszámolni a program amolyan fejlesztői szinten,akinek tetszik az úgy sem ezen fog filózni,hanem hogy ne csússzon ki a többit meg majd észreveszi, illetve nem beszélni kell róla hanem versenyezni vele....vagyis elmondhatná 1 órában is ezeket a dolgokat, de minek? Aki játszott a PC2-vel mondjuk az tudja hogy kb mire számítson, hogyha a tech részébe jobban belemegyünk attól nem fog szerintem vonzóbb lenni és főleg nem fog jobban vezetni tőle az ember attól ,hogy tudja a plusz dolgokat. Neki kell állni és menni vele az információkat amit elmondanak róla igazából a vezetéskor kiderül úgy is. Elmondták hogy mi hogyan van jelenleg, mire számítsunk, az hogy miért van úgy ahogy ami van már igazából fejlesztői szint lenne szerintem,plusz tudást nem feltétlen hordoz addig amíg ki nem próbáljuk. Aki nagyon régóta gépészkedik már az meg úgy is meg tudja ránézésből is akár mondani mire számítson, aki nem annak meg pont elég ennyi.
    Utoljára módosította: Andor Knight; 2020. 07. 31. 00:28.

  3. #103
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Andor Knight írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben is van igazság, bár én azt tartom azért túlzásba kár esni,azért azon már kár élvezkedni, hogy melyik pocsolyát milyen variációkban tudja kiszámolni a program amolyan fejlesztői szinten,akinek tetszik az úgy sem ezen fog filózni,hanem hogy ne csússzon ki a többit meg majd észreveszi, illetve nem beszélni kell róla hanem versenyezni vele....vagyis elmondhatná 1 órában is ezeket a dolgokat, de minek? Aki játszott a PC2-vel mondjuk az tudja hogy kb mire számítson, hogyha a tech részébe jobban belemegyünk attól nem fog szerintem vonzóbb lenni és főleg nem fog jobban vezetni tőle az ember attól ,hogy tudja a plusz dolgokat. Neki kell állni és menni vele az információkat amit elmondanak róla igazából a vezetéskor kiderül úgy is. Elmondták hogy mi hogyan van jelenleg, mire számítsunk, az hogy miért van úgy ahogy ami van már igazából fejlesztői szint lenne szerintem,plusz tudást nem feltétlen hordoz addig amíg ki nem próbáljuk. Aki nagyon régóta gépészkedik már az meg úgy is meg tudja ránézésből is akár mondani mire számítson, aki nem annak meg pont elég ennyi.
    Én kicsit más oldalról nézem.
    A Forza-t és az IRacing-et is lehet kormánnyal irányítani. A kettő között nem a választható autók listája, nem a grafika szépsége, a füst, a pocsolyák kinézete, vagy a naplemente árnyékainak a vizsgálata tesz különbséget. Amikről ez a videó szól. Ha így lenne, akkor csinálhatnék egy szimulátoros elemzést a Mario Kart-ról.
    A Mario Kar és az IR között a különbség ott van hogy mitörténik amikor eltekerem a kormányt. Amiről ebben a videóban egy szó sem esik. Pedig az AMS2-ről is bőven lenne mit mondani.

    Pl én ACC-vel megyek a legtöbbet, amikor eltekerem a kormányt, akkor az autó nem kezd el fordulni. Hanem először elkezd a gumi deformálódni. Csak ez után kezdi el változtatni az autó irányát és súlypontját. Mindezt tökéletesen érezni az FFB-n. És ekkor sem pontosan azt csinálja amit vársz, mert a késésen felül a gumideformáció pontatlanná is teszi az autó reakcióját. Ha elkezded túlfújni a gumikat, akkor már +1PSI-nél is látványosan változik az autó reakciója. Csökken a késés, csökken a pontatlanság, viszont agresszívebbé válik az autó, megnő a fordulási hajlama, csökken a tapadási határ, elkezd elpattogni a rázóköveken, vagy nagyobb úthibákon. És még nem is beszéltem semmiről, csak a guminyomást 1PSI-vel feljebb vettem.
    Nekem többek között, ezek azok a dolgok, ami miatt mióta kijött, jóformán csak ACC-vel megyek és nincs is kedvem másba vissza ülni, mert azt a kevés időt, amit körözgetés re tudok szánni, már nincs kedvem az "elavult régi csontokkal" tölteni.

    Ezek azok a dolgok amik különbséget tesznek a Forza, IRacing, ACC, AMS, RR, stb között.
    Hogy hányféle autó van, hogy csillog a grafika, milyen a naplemente, csupa közhely, beletekerek két gameplay videóba és mindent megtudtam róla amit erről tudni lehet. Míg azokról a dolgokról, amik különlegessé, vagy jóvá teszik az AMS-t mint szimulátor, nem esik szó.
    Nyilván ez nem kritika, csak az én nézőpontom.

  4. #104
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Én kicsit más oldalról nézem.
    A Forza-t és az IRacing-et is lehet kormánnyal irányítani. A kettő között nem a választható autók listája, nem a grafika szépsége, a füst, a pocsolyák kinézete, vagy a naplemente árnyékainak a vizsgálata tesz különbséget. Amikről ez a videó szól. Ha így lenne, akkor csinálhatnék egy szimulátoros elemzést a Mario Kart-ról.
    A Mario Kar és az IR között a különbség ott van hogy mitörténik amikor eltekerem a kormányt. Amiről ebben a videóban egy szó sem esik. Pedig az AMS2-ről is bőven lenne mit mondani.

    Pl én ACC-vel megyek a legtöbbet, amikor eltekerem a kormányt, akkor az autó nem kezd el fordulni. Hanem először elkezd a gumi deformálódni. Csak ez után kezdi el változtatni az autó irányát és súlypontját. Mindezt tökéletesen érezni az FFB-n. És ekkor sem pontosan azt csinálja amit vársz, mert a késésen felül a gumideformáció pontatlanná is teszi az autó reakcióját. Ha elkezded túlfújni a gumikat, akkor már +1PSI-nél is látványosan változik az autó reakciója. Csökken a késés, csökken a pontatlanság, viszont agresszívebbé válik az autó, megnő a fordulási hajlama, csökken a tapadási határ, elkezd elpattogni a rázóköveken, vagy nagyobb úthibákon. És még nem is beszéltem semmiről, csak a guminyomást 1PSI-vel feljebb vettem.
    Nekem többek között, ezek azok a dolgok, ami miatt mióta kijött, jóformán csak ACC-vel megyek és nincs is kedvem másba vissza ülni, mert azt a kevés időt, amit körözgetés re tudok szánni, már nincs kedvem az "elavult régi csontokkal" tölteni.

    Ezek azok a dolgok amik különbséget tesznek a Forza, IRacing, ACC, AMS, RR, stb között.
    Hogy hányféle autó van, hogy csillog a grafika, milyen a naplemente, csupa közhely, beletekerek két gameplay videóba és mindent megtudtam róla amit erről tudni lehet. Míg azokról a dolgokról, amik különlegessé, vagy jóvá teszik az AMS-t mint szimulátor, nem esik szó.
    Nyilván ez nem kritika, csak az én nézőpontom.
    Áhhá így már jobban értem a nézőpontod, ez viszont tényleg igaz! Kíváncsi leszek milyen lesz a következő elemzés, hátha jobban összeszedik magukat.

  5. #105

  6. #106


    Ezen a vonalvezetésen utoljára a Grand Prix 1-ben vezettem.

  7. #107
    Amúgy ha valaki ért hozzá/rájött, igazán beavathatna, hogy ezeket a hetvenes évek közepi F1-es gépeket (Formula Retro) hogyan kell szakszerűen vezetni. A hatvanas évek a GPL korszakból megvan, lassan, de biztosan körbe találuk velük, ezek a gépek mechanikai tapadás szempontjából nem érződnek felsőbbrendűnek, viszont bejöttek a szárnyak és az aero, ami miatt egy középtempós kanyarban iszonyatosan tolja kifelé az orrát, viszont abszolút nem tolerálja, hogy gázzal fordítsam irányba. Próbáltam korabeli onboardokat nézni, de a hang sokszor nincs szinkronban, vagy még csak nem is az eredeti hang, ezért nehéz bármi értelmeset leszűrni.

  8. #108
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy ha valaki ért hozzá/rájött, igazán beavathatna, hogy ezeket a hetvenes évek közepi F1-es gépeket (Formula Retro) hogyan kell szakszerűen vezetni.
    Ez sztornózva, közben foglalkoztak még velük és most már sokkal kevésbé értelmezhetetlenek a menettulajdonságaik.

    Kint van a harmadik nagyobb frissítés, amiben a McLaren MP4/12 az újdonság. Érdekessége, hogy két fékpedál van benne, ami a játékban is kipróbálható, a kézifékhez pl. a kuplung pedált hozzárendelve működik a "brake steering".

  9. #109

  10. #110
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 10. 29. 13:23.

  11. #111
    Megjelent az AMS2 V1.0.5.0 verziója

    A bétában szerzett tapasztalatok alapján:
    - érdemes a Dokumentumok\Automobilista 2 mappát törölni és tiszta lappal indulni, jelentősen változott (és sztem javult) az FFB
    - bekerült egy állítható Damping csúszka az FFB menübe, ezt kimondottan DD kormányokhoz ajánlják, egyébként érdemes 0-ról indulni
    - A Low Force Boostot szintén érdemes 0-ra levenni és egyéni ízlés szerint kis mértékben növelni, ha kell, a gyári 50-es értéken a kisebb útegyenetlenségek is szétrázták a kezemet a T300-al. Logitech kormányokon azért valahol egy 5-20 közötti érték vélhetően elkél.

    Szerintem egyébként most nagyot léptek előre FFB terén, sokkal részletesebb és következetesebb visszajelzéseket ad, tartalom és működés szempontjából is inkább ez érződik az első végleges változatnak, mint amit ők hívtak 1.0-nak.

  12. #112

  13. #113

  14. #114
    Megjelent az AMS2 1.1-es verziója (illetve azóta egy hotfix is)

    - 98-as GT1-es autók
    - modern Spa (DLC)
    - autónként állítható FFB erősség (egyelőre gombokkal)
    - custom skinek

  15. #115
    Üdv srácok!
    Szeretnék érdeklődni, jelen pillanatban hogy áll a játék? Szeretnék tapasztalt emberektől egyértelmű véleményt kapni, hogy mit tud, természetesen fizikát illetően és nem játékilag! Előre is köszönöm ha leírja valaki, ha pedig tudja valamihez mérni is, amit leír pl: más játékhoz az még jobb!

  16. #116
    Idézet Eredetileg Andor Knight írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv srácok!
    Szeretnék érdeklődni, jelen pillanatban hogy áll a játék? Szeretnék tapasztalt emberektől egyértelmű véleményt kapni, hogy mit tud, természetesen fizikát illetően és nem játékilag! Előre is köszönöm ha leírja valaki, ha pedig tudja valamihez mérni is, amit leír pl: más játékhoz az még jobb!
    Szerintem a legegyszerűbb, ha kipróbálod az aktuális változatot, a Steam refund policyvel biztonságban vagy. Én alapvetően nem vagyok nagy híve ennek a "csak az X, vagy az Y szimulátor az igazi" hozzáállásnak, mindnek megvannak a maga erősségei és gyengeségei. Az AMS2-ben a tartalom széles skálán mozog, viszont mivel még aktív fejlesztés alatt áll, ezért cserébe a minőségük is változó, van, amit még nem volt idejük szintre hozni. Sajnos multiplayer oldalon jelenleg nem túl erős, elsősorban azoknak tudom ajánlani, akik single playerben szoktak vezetni (és/vagy türelmesek a fejlesztőkkel szemben).

  17. #117
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a legegyszerűbb, ha kipróbálod az aktuális változatot, a Steam refund policyvel biztonságban vagy. Én alapvetően nem vagyok nagy híve ennek a "csak az X, vagy az Y szimulátor az igazi" hozzáállásnak, mindnek megvannak a maga erősségei és gyengeségei. Az AMS2-ben a tartalom széles skálán mozog, viszont mivel még aktív fejlesztés alatt áll, ezért cserébe a minőségük is változó, van, amit még nem volt idejük szintre hozni. Sajnos multiplayer oldalon jelenleg nem túl erős, elsősorban azoknak tudom ajánlani, akik single playerben szoktak vezetni (és/vagy türelmesek a fejlesztőkkel szemben).
    Köszönöm!

  18. #118
    iRacing veterán EmptyBox véleménye:



    Jimmer továbbra sem rajong érte, de a VR élményt jónak tartja:


  19. #119

  20. #120
    Éjszaka frissült az AMS2 (v1.1.2.5)

    Az FFB megint az előnyére változott szerintem. Teljesen más beállításokkal megyek, mint korábban, az FX-et a T300-on már nem is érzem szükségesnek, az 1% LFB meg azért kell, hogy legyen egy kis road feel, 0-n valahogy kevésbé érződnek a kisebb egyenetlenségek. Az én profilom így inkább az AC-ACC-féle visszafogottabb FFB-re hajaz, ha valaki az rF2-szerű nyersebb profilt kedveli, azt tudom javasolni, hogy csökkentse egy kicsit a Gain-t és húzza feljebb az LFB-t és az FX-et (de most már szerintem erősebb kormányokon nem kell velük túlzásba vinni).

    Szerk.: Ja, ami még lényeges, hogy a setup képernyőn is van egy autó-specifikus FFB gain opció, ahol meg a globális beállítást lehet finomhangolni, ha egy-egy kocsinál túl erős/gyenge az általános beállítás.


    Utoljára módosította: balage06; 2021. 03. 16. 13:00.

  21. #121

  22. #122
    AMS2 V1.1.4.0

    Egy újabb kuriózum került be a tartalmak közé, a Brabham BT46B, avagy a "porszívó autó".



    Érdekes élmény vezetni, mivel a hátuljára szerelt ventillátor forgása a fordulatszámmal együtt változik, ezért a váltóáttételeket úgy belőve, hogy lehetőleg kanyarban ne essen 10k alá a motorfordulat, masszív leszorítóereje van, alacsony sebességnél viszont nagyon nehezen lehet irányba fordítani.


  23. #123
    Szóval fizikával meg van oldva...érdekes!
    Jobb oldalt a vázban lévő nagy mutató mire szolgál/szolgálna, arról van infó?

  24. #124
    Idézet Eredetileg Andor Knight írta Hozzászólás megtekintése
    Jobb oldalt a vázban lévő nagy mutató mire szolgál/szolgálna, arról van infó?
    Nem funkcionálisak jelenleg, de a kocsi alatti légnyomásról és a leszorítóerőről tájékoztatták a pilótát:

    Idézet Eredetileg Renato Simioni írta
    The real car had both an altimeter to gauge pressure in the undertray airflow (a safety measure to inform the driver in case the car got some damage to the side skirts that would unseal the floor and cause a major downforce loss) and an airspeed gauge so driver had an idea how much downforce he was getting at any given point, with a marked threshold indicating what he should try stay at; neither is functional in AMS2 atm and unlikely for the initial release, but we may try include a functional airspeed gauge eventually ; less value in the altimeter until damageable skirts are a thing.

  25. #125
    Áprilisi fejlesztői napló

    Május vége környékén érkezik az USA Expansion Pack első része:
    - GTE: Porsche 911 RSR, BMW M8, Corvette C8R
    - Cadillac DPI-R
    - Laguna Seca, Long Beach, Daytona



Oldal: 5 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •