Szavazás eredménye: AMS2 felmérés

  • megvettem

    23 47,92%
  • tervezem megvenni

    6 12,50%
  • ha lennének szervezett futamok, elgondolkodnék rajta

    11 22,92%
  • nem érdekel

    8 16,67%
Szavazók
48 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 4 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (132 összesen)
  1. #76

  2. #77
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    No, "kipróbáltam" a 084-es verziót, tapasztalatok:
    (Megint egy kicsit kritikusabb leszek, mint kéne)
    Kipróbáltam egyből a V8-ast, és nagyon kezesbáránynak tünt. rf2-be most nagyon sokat tolom, így könnyen össze tudom hasonlítani. Alap settel/beállításokkal próbáltam (newDefault). De elsőre blikkre máris a TC, ABS-t kerestem hogy hol kell kikapcsolni, mert mintha belett volna. A kocsi setupjában 1%-ig lehet csak levinni az TC-t? Ha gyárilag nincs benne TC, akkor a setupban miért lehet állítatni, vagy miért nem lehet 0%-ra levenni? K,J,M gomb szerint mindent assisst off. Pályán kigyorsításnál szinte direkt ökörnek kell lenni ahhoz, hogy kiforduljon a kocsi alólad. rf2-ben 3-4-es fokozatban is kitolja magát alólad. Ott sokkal jobban érezni hogy ez egy nagy, nehéz kocsi, ami imbolyog. Keskeny, ezért ideges kocsi. Meg kell ülni, zabolázni a gépet. Itt AMS2-be fékezésnél a gázpedálhoz érés nélkűl is simán megállsz (no gázfröccs). A kerékblokkolás is olyan "esetleges", a csikorgásból, meg a tükörben a füstből veszem észre hogy baj van. rf2-be, ehhez képest blokkolásnál szépen könnyűl az FFB ellenállása. A kijelzőn pillanatpontosan látom hogy a gumit mennyire terhelem, mikor van már kurvára elege. És csak ezek után fog blokkolni, füstölni, kicseszni. De ha akarom direkt tudom blokkolni, pl túl szűken venném a kanyart, akkor kis satu és rácsúszik az ívre. AMS2-be több kör után nekem mintha fék a féken csikorogna a betét. Elfogy, vagy feltud hevülni a fék? Kerékvető itt okés, valamin átmentem, "voltvalami", rf2-be pontosan érezni hogy mennyire dobott meg, pattantál róla le, vagy csak támasztottad neki. AMS2-be a gumikijelző nekem szinte mindig zöld, max kopni tud felülről. Ez már implementálva van rendesen? Szóval összehasonlítva a V8-ast ez csak egy kiscica (határon autózva lehet hogy már izgalmasabb lenne, de annyira megmég nem ismerem, állítottam). rf2-be már alapsebességnél is kapaszkodnod kell. Ott érezni hogy a kocsi 500+ lovas, és ha rátenyerelsz a gázpedálra, ott bizony elindul a szekér, és még nemtudod hogyan fogod megállítani. és ezt kanyarban is megteszi, oda megy, oda tolja magát ahova (próbálod) irányítani. Kanyarból kijöveteleknél AMS2-be alig kell ellentartani, másik helyen ezt már a kanyar közepén kezdheted, és a gázpedállal irányítva jössz ki a kanyarból. Másképp nem fog fordulni a szűk, hosszú, nehéz kocsi.

    Persze gyorsban kipróbálgattam egypár kocsit/pályát. Amivel könnyen sikerűlt megbarátkozni az valamelyik középső Caterham. Azzal nagyon szépen lehet játszadozni, kényelmesen teszi-veszi magát (visszaváltásnál itt se kell gázolni). Nyitott kasztnisoknak nem mozog a lengéscsillapítójuk, de a kerék ettől ugrál. Szóval ahogy próbáltam mégtöbb kocsit, egyre inkább előjött belőlem a buta értetlenség, hogy most mi történik, miért fordult ki a kocsi, az elöbb nem ezt csinálta, miért pattantam most úgy, ahogy az elöbb nem? Kezdett a pCars érzés felsejleni, hogy ottis történtek dolgok, de hogy mikor, miért, mitől, frász tudja. Kicsit jobban szétnézve a kocsi/pályapalettán, a menüben (ottfelejtett PC logó), az effektekben (gumitörmelék, ütközénél valami darabok), hangokban nekem gyanus, hogy nem csak a MAD engine-t kapták/vették meg Reisa-ék. Azért lombozódtam le picit, mert kipróbálás elött épp láttam olyan yt videót, hogy új standard született az FFB terén, mindenki elbújhat mellette.
    Amúgy nagyon szépen fut a program. Nemrossz a vezetés/fizika/ffb egy picit túl optimistán állhattam hozzá, de nekem elsőre inkább feketepont mint piros. Beállításokkal sem igen foglalkoztam még, a tévedés jogát fenntartom.
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 05. 10. 13:59.

  3. #78
    Gyorsan végigtesztelve a szokásos kombinációkat a 0.9.2-ben, kezdek elégedett lenni. Az érzet fékezéskor nagyon sokat javult, már nincs ez a hirtelen berobbanó csikorgás, ami teljesen ki tud zökkenteni, az FFB finoman jelzi is végre, ahogy blokkolnak a kerekek, a Stock Car Brasillal nagyon élvezetes, ahogy beszitál a kocsi féktávon. Imolában a Formula V10-el mélyet lehet fékezni kanyarbejáratokon, még hallani is, ahogy a belső kerék felszisszen néha, végre ugyanúgy meg lehet vele találni a ritmust, ahogy az első részben.

    Maga az FFB erőssége is következetesebb lett a korábbi verziókhoz képest, lassan szerintem készen áll a publikus megjelenésre. A Super V8 meg autentikus környezetben (Adelaide) tiszta rodeó, egyre nehezebben vezethetővé válik, ahogy finomhangolják a fizikát.

  4. #79
    Automobilista 2 bétáját ki lehet próbálni most már. Holnap meg is nézem.




  5. #80
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    https://forum.reizastudios.com/threa...-update.11147/

    Lesz itt minden - 4 generációnyi Spa, jön Silverstone, Hockenheim, off-road DLC, 1970s GP ( Brabham BT44, Lotus 72E, Mclaren M23), Group C, GT1, brit és német túraautók, utcai gépek, retro túraautók, brazil legendák, amcsi pack, historic track pack, GT3/GT4... És ezek csak azok, amikről már beszélhetnek. Kételkedik még valaki a season pass értékében?
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  6. #81
    A bétában közölt infók alapján most már nagyon úgy fest, hogy jövő héten meglesz a V1.0

  7. #82

    Flag Teszt

    Sziasztok!

    Csináltam egy teszt vidit, akit érdekel itt a link:
    <a href="https://www.youtube.com/watch?v=NrR97LM3SuQ" target="_blank" data-cke-saved-href="https://www.youtube.com/watch?v=NrR97LM3SuQ">

    Sprintrace-el historic interlagoson, változó időjárás.

    V0.9.valaminél próbáltam ki előszőr, nekem nagyon tetszik a játék. PC2-vel soha nem játszottam, se rf2 se ams1 ezért ezekhez nem tudopm hasonlítani, de AC és iR-hez képest szerintem sokkal jobban érződik a gumik és út közötti kapcsolat (nem próbáltam minden autót*).

  8. #83
    Azta! Most próbáltam ki. Az első percben már azt gondoltam, de most negyedóra elteltével, biztosan állíthatom, hogy nekem ez sokkal jobban adja az autózás feelingjét, mint a r3r! A gép reakcióit is jobban érzem. Persze ebben is béna leszek, de tetszik!

  9. #84
    Ezt talán érdemes megjegyezni, mert nem túl intuitív: a setupban a kipörgésgátlónál a % a "slip tolerance/csúszás tolerancia", tehát 100% - nincs kipörgésgátló, néhány % - agresszív kipörgésgátló. Elsőre ezt én se figyeltem. Legegyszerűbb egyébként még a menüben "autentikus"-ra tenni a segédleteket, akkor eleve csak azokban az autókban érhetők el, amelyeknél a valóságban is.

  10. #85
    Kissé megkésve, de még épp időben, a mai napon érkezik az 1.0:
    https://forum.reizastudios.com/threa...se-time.11692/

    Tapatalkkal küldve az én Honor 10 eszközömről

  11. #86

  12. #87
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    A tesztfutamot akkor elég jól sikerűlt eltalálni

    Véleményeket, tapasztalatokat mindenkitől várunk ide.

  13. #88
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    A tesztfutamot akkor elég jól sikerűlt eltalálni

    Véleményeket, tapasztalatokat mindenkitől várunk ide.
    Olyan szempontból nem, hogy benne hagytak egy bugot, ami miatt már elindított sessionhöz nem lehet csatlakozni. Remélhetőleg estig javítják.

  14. #89
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    Hát eddig az ütközések tetszenek a legjobban. Zártkasztnis kocsiknál, ai-k ellen mármár wreckfest hangulatom van. Eléggé átjön, ahogy egymást taszajtják a kocsik, az üvegtöréseknek a csörömpölő hangja, egészen a másik felborításáig.
    Túlsokat nemállítottam még, az ffb-n, a hud is süket nálam, eléggé elveszettnek érzem magam.
    A kis formula student az ami elsőre tetszett, kapásból értettem hogy mit akar. Tökjó gyors, lehet tenni venni. Mondjuk ezzel egy multis futam elég kockázatos, hiszen elég szélesen terpeszt a kicsike, és elég egy rossz kontakt a másik kerekével, és repülés lehet belőle.

  15. #90
    Lakati Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 13.
    Város
    Szokolya
    Üzenetek
    36
    Sziasztok
    Azt kérdezném hogy az alapjáték mennyi autót és pályát tartalmaz ?
    ezalatt azt értem hogy ez is olyan mint az iracing hogy mindent külön kell majd megvenni vagy azért használható az alapcsomag is ?

  16. #91
    Idézet Eredetileg Lakati Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok
    Azt kérdezném hogy az alapjáték mennyi autót és pályát tartalmaz ?
    ezalatt azt értem hogy ez is olyan mint az iracing hogy mindent külön kell majd megvenni vagy azért használható az alapcsomag is ?
    Szia!
    Az Assetto Corsához tudom hasonlítani. Az alapjáték tartalmai is elég széles skálán mozognak (gokarttól versenykamionig), de bizonyos időközönként jönnek majd hozzá DLC-k, amik tovább bővítik a kínálatot.

  17. #92
    Lakati Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 13.
    Város
    Szokolya
    Üzenetek
    36
    Ok köszi akkor lehet meglepem magam vele mert videókból kiindulva tetszik de a puding próbája az evés

  18. #93
    Megjelent az AMS2 első frissítése, a Hockenheim DLC-vel együtt, ami végül az alapjáték minden eddigi tulajdonosának ingyenessé vált (cserébe lesz egy hatodik DLC pack majd a Season Passhez).

    Changelog

    Hockenheimből négy különböző korszak érhető el:
    1977
    1988
    2001
    2020

    és pár alternatív modern nyomvonal:
    National
    Short A
    Short B

    Utoljára módosította: balage06; 2020. 07. 25. 10:01.

  19. #94
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    Magyar teszt, vélemény a játékról, a groundeffect tolmácsolásában:

  20. #95
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Magyar teszt, vélemény a játékról, a groundeffect tolmácsolásában:
    Hát ez fájdalmas volt...
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  21. #96
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ez fájdalmas volt...
    Az a baj ezzel, hogy messziről nézve a dolgot (tehát egy Early Accessből éppen kilépő, papíron 1.0-nak hívott szoftverről készített kritika) az észrevételek többsége megállja a helyét. Tehát most le lehetne állni vitatkozni ilyenkor, hogy de ha ismernéd a Reizát, tudnád, hogy lehet a tervezettnél fél-egy évvel később, de igenis el fognak jutni a kívánt szintre, vagy hogy az AMS ÉPPEN, hogy az ismeretlen dél-amerikai helyszínek és sorozatok miatt tűnik ki a többi szim közül, csak 10-ből 9 embert ez nem feltétlenül fog meghatni/érdekelni.

  22. #97
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Az a baj ezzel, hogy messziről nézve a dolgot (tehát egy Early Accessből éppen kilépő, papíron 1.0-nak hívott szoftverről készített kritika) az észrevételek többsége megállja a helyét. Tehát most le lehetne állni vitatkozni ilyenkor, hogy de ha ismernéd a Reizát, tudnád, hogy lehet a tervezettnél fél-egy évvel később, de igenis el fognak jutni a kívánt szintre, vagy hogy az AMS ÉPPEN, hogy az ismeretlen dél-amerikai helyszínek és sorozatok miatt tűnik ki a többi szim közül, csak 10-ből 9 embert ez nem feltétlenül fog meghatni/érdekelni.
    Nekem a videó színvonala, felületessége fájt, amit szakértő módon próbáltak előadni... Ebben a formában még a jogos kritika is inkább vagdalkozásnak tűnik. Sajnos látszik, hogy a magyar YouTube scene (úgy általában) még nem igazán jutott túl a kommersz színvonalon, és a megszólítandó közönség is inkább az átlag Pistike, aki viszont két pofára kajálja jól tálalt ürességet.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  23. #98
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    Hjaj, én már annak is örülök hogy magyar földön egyáltalán csinált róla valaki videót, aki nem a VRkiabálok, otherworld, IGN dömpingcunamiból való, hanem legalább rendelkezik egykis (nem is kis) szimulátoros múltal, tapasztalattal. 10 percbe megpróbálta bizonyos szempontok alapján körbejárni, bemutatni a programot, ami sztem sikerült is.

  24. #99
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    a magyar YouTube scene (úgy általában) még nem igazán jutott túl a kommersz színvonalon
    Sőt, én igazából azt látom, hogy mióta az üzlet bekúszott YouTube-ra is, azóta itthon éppen, hogy a kommersz televíziózás szintjére süllyed vissza az egész. Legalábbis a felszínen, egyre mélyebbre kell ásni a minőségibb tartalmakhoz.

  25. #100
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem a videó színvonala, felületessége fájt, amit szakértő módon próbáltak előadni... Ebben a formában még a jogos kritika is inkább vagdalkozásnak tűnik. Sajnos látszik, hogy a magyar YouTube scene (úgy általában) még nem igazán jutott túl a kommersz színvonalon, és a megszólítandó közönség is inkább az átlag Pistike, aki viszont két pofára kajálja jól tálalt ürességet.
    Jelenleg ővéké az egyetlen olyan csatorna, aki hasonlóval foglalkozik és megteheti hogy bemutatja+érdekli és tapasztalata is van.
    A videóban elhangzik a játék még sokat fejlődhet, ebből a szempontból szerintem ennél komolyabb bemutatás nem kell, körbejárta a fontosabb dolgokat, amit elmondott igaz is volt, mit lehetne még hozzátenni, vagy hogyan?

Oldal: 4 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •