Szavazás eredménye: AMS2 felmérés

• megvettem

17 45,95%
  • tervezem megvenni

5 13,51%
  • ha lennének szervezett futamok, elgondolkodnék rajta

8 21,62%
  • nem érdekel

7 18,92%
Szavazók
37 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 79 (79 összesen)

Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    4.675
    No, "kipróbáltam" a 084-es verziót, tapasztalatok:
    (Megint egy kicsit kritikusabb leszek, mint kéne)
    Kipróbáltam egyből a V8-ast, és nagyon kezesbáránynak tünt. rf2-be most nagyon sokat tolom, így könnyen össze tudom hasonlítani. Alap settel/beállításokkal próbáltam (newDefault). De elsőre blikkre máris a TC, ABS-t kerestem hogy hol kell kikapcsolni, mert mintha belett volna. A kocsi setupjában 1%-ig lehet csak levinni az TC-t? Ha gyárilag nincs benne TC, akkor a setupban miért lehet állítatni, vagy miért nem lehet 0%-ra levenni? K,J,M gomb szerint mindent assisst off. Pályán kigyorsításnál szinte direkt ökörnek kell lenni ahhoz, hogy kiforduljon a kocsi alólad. rf2-ben 3-4-es fokozatban is kitolja magát alólad. Ott sokkal jobban érezni hogy ez egy nagy, nehéz kocsi, ami imbolyog. Keskeny, ezért ideges kocsi. Meg kell ülni, zabolázni a gépet. Itt AMS2-be fékezésnél a gázpedálhoz érés nélkűl is simán megállsz (no gázfröccs). A kerékblokkolás is olyan "esetleges", a csikorgásból, meg a tükörben a füstből veszem észre hogy baj van. rf2-be, ehhez képest blokkolásnál szépen könnyűl az FFB ellenállása. A kijelzőn pillanatpontosan látom hogy a gumit mennyire terhelem, mikor van már kurvára elege. És csak ezek után fog blokkolni, füstölni, kicseszni. De ha akarom direkt tudom blokkolni, pl túl szűken venném a kanyart, akkor kis satu és rácsúszik az ívre. AMS2-be több kör után nekem mintha fék a féken csikorogna a betét. Elfogy, vagy feltud hevülni a fék? Kerékvető itt okés, valamin átmentem, "voltvalami", rf2-be pontosan érezni hogy mennyire dobott meg, pattantál róla le, vagy csak támasztottad neki. AMS2-be a gumikijelző nekem szinte mindig zöld, max kopni tud felülről. Ez már implementálva van rendesen? Szóval összehasonlítva a V8-ast ez csak egy kiscica (határon autózva lehet hogy már izgalmasabb lenne, de annyira megmég nem ismerem, állítottam). rf2-be már alapsebességnél is kapaszkodnod kell. Ott érezni hogy a kocsi 500+ lovas, és ha rátenyerelsz a gázpedálra, ott bizony elindul a szekér, és még nemtudod hogyan fogod megállítani. és ezt kanyarban is megteszi, oda megy, oda tolja magát ahova (próbálod) irányítani. Kanyarból kijöveteleknél AMS2-be alig kell ellentartani, másik helyen ezt már a kanyar közepén kezdheted, és a gázpedállal irányítva jössz ki a kanyarból. Másképp nem fog fordulni a szűk, hosszú, nehéz kocsi.

Persze gyorsban kipróbálgattam egypár kocsit/pályát. Amivel könnyen sikerűlt megbarátkozni az valamelyik középső Caterham. Azzal nagyon szépen lehet játszadozni, kényelmesen teszi-veszi magát (visszaváltásnál itt se kell gázolni). Nyitott kasztnisoknak nem mozog a lengéscsillapítójuk, de a kerék ettől ugrál. Szóval ahogy próbáltam mégtöbb kocsit, egyre inkább előjött belőlem a buta értetlenség, hogy most mi történik, miért fordult ki a kocsi, az elöbb nem ezt csinálta, miért pattantam most úgy, ahogy az elöbb nem? Kezdett a pCars érzés felsejleni, hogy ottis történtek dolgok, de hogy mikor, miért, mitől, frász tudja. Kicsit jobban szétnézve a kocsi/pályapalettán, a menüben (ottfelejtett PC logó), az effektekben (gumitörmelék, ütközénél valami darabok), hangokban nekem gyanus, hogy nem csak a MAD engine-t kapták/vették meg Reisa-ék. Azért lombozódtam le picit, mert kipróbálás elött épp láttam olyan yt videót, hogy új standard született az FFB terén, mindenki elbújhat mellette.
    Amúgy nagyon szépen fut a program. Nemrossz a vezetés/fizika/ffb egy picit túl optimistán állhattam hozzá, de nekem elsőre inkább feketepont mint piros. Beállításokkal sem igen foglalkoztam még, a tévedés jogát fenntartom.
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 05. 10. 13:59.

Gyorsan végigtesztelve a szokásos kombinációkat a 0.9.2-ben, kezdek elégedett lenni. Az érzet fékezéskor nagyon sokat javult, már nincs ez a hirtelen berobbanó csikorgás, ami teljesen ki tud zökkenteni, az FFB finoman jelzi is végre, ahogy blokkolnak a kerekek, a Stock Car Brasillal nagyon élvezetes, ahogy beszitál a kocsi féktávon. Imolában a Formula V10-el mélyet lehet fékezni kanyarbejáratokon, még hallani is, ahogy a belső kerék felszisszen néha, végre ugyanúgy meg lehet vele találni a ritmust, ahogy az első részben.

Maga az FFB erőssége is következetesebb lett a korábbi verziókhoz képest, lassan szerintem készen áll a publikus megjelenésre. A Super V8 meg autentikus környezetben (Adelaide) tiszta rodeó, egyre nehezebben vezethetővé válik, ahogy finomhangolják a fizikát.

Automobilista 2 bétáját ki lehet próbálni most már. Holnap meg is nézem.

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •