Találatok: 1 - 11 (11 összesen)
  1. #1
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302

    DTM 90 - Büntetések - Donington

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Donington 2019. Május 16.

    Óvás Felelős Incidens jellege Büntetés
    A R1 01:37 - Kovács Geri - Bartha László Bartha László, hátulról lökés 3
    A R1 01:43 - Tóth Szabolcs - Zelfel Tamás versenybaleset 0
    A R1 18:35 - Antal Gábor - Bartha László Bartha László, önmagát büntette 0
    A R2 02:01 - Kiss Geri - Zelfel Tamás versenybaleset 0
    A R2 02:43 - Kovács Geri - Piski Tamás Kovács Geri, baleset okozása 3
    A R2 08:25 - Lányi Tamás - Bartha László versenybaleset 0

    Az összevont büntetések összesítve:

    4 Boxutca áthajtás: Renczes Ádám,
    1 Boxutca áthajtás: Burszky Norbert,
    3 figyelmeztetés: Bartha László,Demeter Tamás,Gáspár Gergely,Horváth Atilla,Kiss János,Kovács Geri,Lányi Tamás,Magyar Krisztián,Ott Dániel,Sipkai Béla,Szatmári Tamás,Tóth Levente11,Tóth Szabolcs,Burszky Norbert,Kiss Geri
    2 figyelmeztetés: Béres Péter,Együd István,Homoki-Szabó Csaba,Mikó Péter,Nagy Zsolt,Piski Tamás,Szűcs Tamás,
    1 figyelmeztetés: Antal Gábor,Balogh András,Terhes Csaba,

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 2. és 4. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: Kettel; 2019. 05. 23. 20:52. Indoklás: kissgeri
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  2. #2
    Bartha László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 07.
    Város
    Dunaszentgyörgy
    Üzenetek
    23
    Sziasztok! Én csak egy magyarázatot várok igazábol, hogy ez mit jelent?!
    A R1 18:35 - Antal Gábor - Bartha László Bartha László, önmagát büntette 0”

    Én óvtam az Antal Gabit, kilökés miatt, amiért egyébként teljesen korrekten elnézést is kért a futam után. A szituáció következtében buktam jó néhány poziciót. Ezek után amikor olvasom a büntetéseket és az indoklásokat, hát finoman szólva nem értem a dolgot. Egy indoklást vagy nagyarázatot szeretnék kérni, mert nem nagyon tudom hova tenni a döntést. Köszi szépen előre is!

  3. #3
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Én kérném szépen az óvásaim felülvizsgálatát! Mindkét futamomat tönkre tették az első körben úgy hogy meglöktek oldalról! Én miben hibáztam hogy versenybaleset lett? Ráadásul 1. körös esetek.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  4. #4
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Tisztelt VB!

    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Kiss Gergő
    90' DTM
    Donington
    A, R1 - 04:05
    Replay
    Ennél jobban nem tudom bejelenteni a BUA letöltést. Kérek szépen egy felülvizsgálatot. 1 oldalt kell vissza lapozni, és a legalján van.
    Köszönöm.
    Utoljára módosította: Schumi; 2019. 05. 23. 20:18.

  5. #5
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt VB!
    Ennél jobban nem tudom bejelenteni a BUA letöltést. Kérek szépen egy felülvizsgálatot. 1 oldalt kell vissza lapozni, és a legalján van.
    Köszönöm.
    Tökre jogos. Bocsi a benézésért, salzburgring még túl közel volt. Letöltötted, javítva.

  6. #6
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg barthalaca15 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Én csak egy magyarázatot várok igazábol, hogy ez mit jelent?!
    A R1 18:35 - Antal Gábor - Bartha László Bartha László, önmagát büntette 0”

    Én óvtam az Antal Gabit, kilökés miatt, amiért egyébként teljesen korrekten elnézést is kért a futam után. A szituáció következtében buktam jó néhány poziciót. Ezek után amikor olvasom a büntetéseket és az indoklásokat, hát finoman szólva nem értem a dolgot. Egy indoklást vagy nagyarázatot szeretnék kérni, mert nem nagyon tudom hova tenni a döntést. Köszi szépen előre is!
    Ez azt jelenti hogy Te voltál a szabálytalan. A sikánba mindketten be akartatok menni. Gábor hagyott is neked helyet a jobbos ívben, de Te a sikán közepén lesodródtál a saját ívedről, ütköztél a melletted szabályosan közlekedő Gábor autójával, aki emiatt önkéntelenűl elhagyta a pályát, a sikán melletti balos hurkára toltad. Ez megdobta az autóját, (és a balos ívben továbbra is szűken, helyet nem hagyva haladtál) aminek következtében a visszajövetelkor megpöccintette a hátsó sarkadat, és beforogtál. Gábor nem terhelhető az esetért.
    Ha Gábor nem forgat ki, nincs ott bukkanó, hanem csak lemegy füvezni, akkor kaptál volna érte büntetést leszorítás címén.
    Remélem így érthető az eset.

  7. #7
    Bartha László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 07.
    Város
    Dunaszentgyörgy
    Üzenetek
    23

    Thumbs down

    Hát ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor nem érthető így sem.
    Ha én voltam a hibás akkor ő miért kért vajon elnézést?! Vicc kategória de tényleg. Milyen ívről csúsztam le?! Nem értek egyet, de elfogadom nyilván, viszont azt meg kell hagyni hogy vannak érdekes döntések...
    A Lámyi Tomi féle kiforgatás miért volt versenybaleset? Előtte voltam teljes autóhosszal, kanyarban neki koccolt az autom jobb hátuljának. Gondolom ott sem hagytam egy kombájnyi helyet, vagy nem fékeztem állóra az autót hogy elengedjem. :/
    Nem ártana egyenlő mércével vizsgálni az eseteket!

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ez azt jelenti hogy Te voltál a szabálytalan. A sikánba mindketten be akartatok menni. Gábor hagyott is neked helyet a jobbos ívben, de Te a sikán közepén lesodródtál a saját ívedről, ütköztél a melletted szabályosan közlekedő Gábor autójával, aki emiatt önkéntelenűl elhagyta a pályát, a sikán melletti balos hurkára toltad. Ez megdobta az autóját, (és a balos ívben továbbra is szűken, helyet nem hagyva haladtál) aminek következtében a visszajövetelkor megpöccintette a hátsó sarkadat, és beforogtál. Gábor nem terhelhető az esetért.
    Ha Gábor nem forgat ki, nincs ott bukkanó, hanem csak lemegy füvezni, akkor kaptál volna érte büntetést leszorítás címén.
    Remélem így érthető az eset.

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg barthalaca15 írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor nem érthető így sem.
    Ha én voltam a hibás akkor ő miért kért vajon elnézést?! Vicc kategória de tényleg. Milyen ívről csúsztam le?! Nem értek egyet, de elfogadom nyilván, viszont azt meg kell hagyni hogy vannak érdekes döntések...
    A Lámyi Tomi féle kiforgatás miért volt versenybaleset? Előtte voltam teljes autóhosszal, kanyarban neki koccolt az autom jobb hátuljának. Gondolom ott sem hagytam egy kombájnyi helyet, vagy nem fékeztem állóra az autót hogy elengedjem. :/
    Nem ártana egyenlő mércével vizsgálni az eseteket!
    Akkor nézd vissza az esetet. Gábornak nem hagytál helyet a pályán, miközben melletted volt. Leterelted a pályáról. Ez szabálytalan. Lecsúsztál a saját ívedről, a másikat figyelmen kívűl hagyva. A magasított hurkákon irányíthatatlan a kocsi, hiába kormányzol, azon átugrik, bucskázik az ember ahogy tud. Nem lehet rajta fékezni, hisz levegőben van a kocsi, pattog összevissza. Ha ennek következtében történik vmi incidens, amiatt nem terhelhető az illető. Végűl Te jártál rosszabbul, és amiatt nem kaptál büntit.
    érthetőség kedvéért: Ha mellettetek fal van, és felkened Gábort, de vele együtt Te is befordulsz, megcsókolod a falat, akkor ki is a hibás?
    Mondok még egy hasonlót. Ha vki megy melletted, és leszorítod az útról, de még gyorsan próbál visszatérni, de a füvön megcsúszik, tehetetlenűl repűl vissza a pályára, és eltrafál téged, abban is aki leszorította a pályáról az a szabálytalan, és büntetendő.
    Gábor azért kérhetett elnézést mert egy gentleman.

    Ha már a másik esetre is ilyen szépen rákérdeztél. Egymás mellett fordultok a felfele balosban, az előzés nem volt befejezve, így mindkét autónak helyet kell hagyni a pályán. Szűkíted az ívet. Lányi már fékez, amikor Te egy picit terelve, vagy sodródva, de még mindig nem teljesen megelőzve, eltalálod Lányi kocsijának a bal csücskét, aminek következtében csúszol, csúszol, vki visszalök, és egypár poziciót vesztesz.
    Itt Tamás nem fékez későn, nem ő csúszik beléd. Az ütközés pillanatában Tamás már a következő kanyarnak megfelelően jobbra tartja a kormányt, nem ő kanyarodik beléd. Versenybaleset. Te sem követtél ez igazából szabálytalanságot (ezért nem magadat büntetted), próbáltad kiterelni a mercit, elöbb a kanyarcsúcshoz odaérni, de ez lett belőle. Az előzés akkor van meg, ha a másik már egyáltalán nincs melletted.

    Remélem így már még érthetőbb
    A gyanusítgatásokat, rosszalló megjegyzéseket a VB nevében is köszönjük! Igazán előremutató magatartás.

  9. #9
    Bartha László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 07.
    Város
    Dunaszentgyörgy
    Üzenetek
    23
    Visszanéztem az esetet nem egyszer nem kétszer, különben nem is óvtam volna. Nem fogok vitatkozni mert teljesen értelmetlen, nem is lehet nekem igazam, de azért a véleményemet leírom ha tetszik ha nem!
    A rosszalló megjegyzésekről meg annyit, hogy a vb-é a döntés és ezáltal a felelősség is, ugy hogy legyél te is gentleman és viseld el ha szóvá teszik ha valamivel nem értenek egyet!

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor nézd vissza az esetet. Gábornak nem hagytál helyet a pályán, miközben melletted volt. Leterelted a pályáról. Ez szabálytalan. Lecsúsztál a saját ívedről, a másikat figyelmen kívűl hagyva. A magasított hurkákon irányíthatatlan a kocsi, hiába kormányzol, azon átugrik, bucskázik az ember ahogy tud. Nem lehet rajta fékezni, hisz levegőben van a kocsi, pattog összevissza. Ha ennek következtében történik vmi incidens, amiatt nem terhelhető az illető. Végűl Te jártál rosszabbul, és amiatt nem kaptál büntit.
    érthetőség kedvéért: Ha mellettetek fal van, és felkened Gábort, de vele együtt Te is befordulsz, megcsókolod a falat, akkor ki is a hibás?
    Mondok még egy hasonlót. Ha vki megy melletted, és leszorítod az útról, de még gyorsan próbál visszatérni, de a füvön megcsúszik, tehetetlenűl repűl vissza a pályára, és eltrafál téged, abban is aki leszorította a pályáról az a szabálytalan, és büntetendő.
    Gábor azért kérhetett elnézést mert egy gentleman.

    Ha már a másik esetre is ilyen szépen rákérdeztél. Egymás mellett fordultok a felfele balosban, az előzés nem volt befejezve, így mindkét autónak helyet kell hagyni a pályán. Szűkíted az ívet. Lányi már fékez, amikor Te egy picit terelve, vagy sodródva, de még mindig nem teljesen megelőzve, eltalálod Lányi kocsijának a bal csücskét, aminek következtében csúszol, csúszol, vki visszalök, és egypár poziciót vesztesz.
    Itt Tamás nem fékez későn, nem ő csúszik beléd. Az ütközés pillanatában Tamás már a következő kanyarnak megfelelően jobbra tartja a kormányt, nem ő kanyarodik beléd. Versenybaleset. Te sem követtél ez igazából szabálytalanságot (ezért nem magadat büntetted), próbáltad kiterelni a mercit, elöbb a kanyarcsúcshoz odaérni, de ez lett belőle. Az előzés akkor van meg, ha a másik már egyáltalán nincs melletted.

    Remélem így már még érthetőbb
    A gyanusítgatásokat, rosszalló megjegyzéseket a VB nevében is köszönjük! Igazán előremutató magatartás.

  10. #10
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tökre jogos. Bocsi a benézésért, salzburgring még túl közel volt. Letöltötted, javítva.
    Köszönöm! ^^

  11. #11
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Én kérném szépen az óvásaim felülvizsgálatát! Mindkét futamomat tönkre tették az első körben úgy hogy meglöktek oldalról! Én miben hibáztam hogy versenybaleset lett? Ráadásul 1. körös esetek.
    Az eseteket a VB újra megvizsgálta, és helybenhagyta az első fokú ítéleteket.Az első körös incidenseket ugyanolyan mértékkel büntetjük, vizsgáljuk mint bármely más körben történtet.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •