Találatok: 1 - 6 (6 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043

    GT - Büntetések - Monza

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!


    Monza 2019.Apr.14

    Óvás
    Felelős
    Incidens jellege
    Büntetés (figy)
    A R1 0:20 - Lányi Tamás - Bagi Bendegúz - Tóth Szabolcs Lányi Tamás hátulról lökés 3
    A R1 01:48 - Piski Tamás - Deák Ferenc - Bagi Bendegúz - versenybaleset 0
    A R1 7:26 - Dezső Tamás - Terhes Csaba Terhes Csaba hátulról lökés 3
    A R1 9:40 - Oláh Gergely - Tóth Szabolcs Tóth Szabolcs hátulról lökés 3
    A R1 34:29 - Bagi Bendegúz - Fehér Norbert (lekörözés) Bagi Bendegúz kontakt 2
    A R1 34:37 - Terhes Csaba - Deák Ferenc Terhes Csaba hátulról lökés 3
    Széchy Szabolcs - 3x vágás Széchy Szabolcs vágás a futamon 4
    Oláh Gergely - 3x vágás Oláh Gergely vágás a futamon 4
    Asztalos András - BUA nem bejelentése Asztalos András BUA nem bejelent 1


    Az összevont büntetések összesítve:

    Boxutca áthajtás: Eszenyi András,Terhes Csaba,Tóth Szabolcs,Széchy Szabolcs,Oláh Gergely
    3 figyelmeztetés: Eszenyi András,Lányi Tamás,Terhes Csaba
    2 figyelmeztetés: Burszky Norbert,Homoki-Szabó Csaba,Asztalos András,Tóth Szabolcs,Bagi Bendegúz
    1 figyelmeztetés:


    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 2. és 4. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.

  2. #2
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Tisztelt Versenybíság!


    Szeretnék helyesbítést kérni a Dezsö Tomis esetnél, büntetés szerint hátulról lökés történt. Tamás mellett voltam rámcsukta az ajtótezért történt a kontakt.

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Versenybíság!


    Szeretnék helyesbítést kérni a Dezsö Tomis esetnél, büntetés szerint hátulról lökés történt. Tamás mellett voltam rámcsukta az ajtótezért történt a kontakt.
    Bő egy autónyi távolságból próbálsz beszúrni Tamás mellé. Elöbb is kezdesz fékezni, kb egyszerre lassultok, de a féktáv végén mintha kiengednéd a féket csak hogy beférhess. Tamás erre nem számíthat, simán, ideális íven befordul. Az ütközés pillanatában is talán éppen nincsmeg-megvan a két tengely fedése, de centizés nélkűl is elég egyértelműen látszik hogy orrbedugásról van szó, nem voltál egyértelműen előzési pozicióban. Tamás már fordult, és sarkon pöckölöd, megforog. Ezért 3 figyu az eset.

  4. #4
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Bő egy autónyi távolságból próbálsz beszúrni Tamás mellé. Elöbb is kezdesz fékezni, kb egyszerre lassultok, de a féktáv végén mintha kiengednéd a féket csak hogy beférhess. Tamás erre nem számíthat, simán, ideális íven befordul. Az ütközés pillanatában is talán éppen nincsmeg-megvan a két tengely fedése, de centizés nélkűl is elég egyértelműen látszik hogy orrbedugásról van szó, nem voltál egyértelműen előzési pozicióban. Tamás már fordult, és sarkon pöckölöd, megforog. Ezért 3 figyu az eset.

    Szerintem nem csak az üldözőnek van felelőssége egy versenyszituációban, hanem az üldözöttnek is. Hamarabb fékeztem nehogy meglepjen,de mégis sikerült annyira lassú kanyartempót vitt be, kínomba bújtam mellé ahogy látjátok a rázókövön amire ő is ráhúzta. Már a parabolikában ott voltam a nyakán csak az egyenesben gyorsabb a nissan tehát tisztában volt vele hogy közel vagyok mégis úgy tett mintha egyedül autózna.
    A büntetés továbbra is helytelen, hátulról lökés nem történt, csak ugye nyilván így mehet a 3 figy.

  5. #5
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem csak az üldözőnek van felelőssége egy versenyszituációban, hanem az üldözöttnek is. Hamarabb fékeztem nehogy meglepjen,de mégis sikerült annyira lassú kanyartempót vitt be, kínomba bújtam mellé ahogy látjátok a rázókövön amire ő is ráhúzta. Már a parabolikában ott voltam a nyakán csak az egyenesben gyorsabb a nissan tehát tisztában volt vele hogy közel vagyok mégis úgy tett mintha egyedül autózna.
    A büntetés továbbra is helytelen, hátulról lökés nem történt, csak ugye nyilván így mehet a 3 figy.
    Ha szabad kommentálni az esetet, akkor mondom, hogy én megnéztem a te szemszögedből először és tényleg úgy tűnt, mintha rád csukta volna az ajtót, de nem voltál mellette. Már elkezdett kanyarodni mielőtt még mellette lettél volna, és ha csak nincs melletted a másik autó a kanyarkezdet előtt, hülyeség lenne helyet hagyni szerintem. Ha már a féktáv közepén mellette lettél volna akkor valószínűleg igazad lenne. Nem akarok nagyképűnek tűnni, de ott van az én előzésem a verseny végén, ugyanúgy Nissan vs Corvette, de én már a féktávon mellette voltam és hagyott is helyet.

  6. #6
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    Ha szabad kommentálni az esetet, akkor mondom, hogy én megnéztem a te szemszögedből először és tényleg úgy tűnt, mintha rád csukta volna az ajtót, de nem voltál mellette. Már elkezdett kanyarodni mielőtt még mellette lettél volna, és ha csak nincs melletted a másik autó a kanyarkezdet előtt, hülyeség lenne helyet hagyni szerintem. Ha már a féktáv közepén mellette lettél volna akkor valószínűleg igazad lenne. Nem akarok nagyképűnek tűnni, de ott van az én előzésem a verseny végén, ugyanúgy Nissan vs Corvette, de én már a féktávon mellette voltam és hagyott is helyet.

    Mondom nem akartam előzni mert elment az egyenesben hamarabb is fékeztem, aztan éreztem hogy kellően meglassulunk feljebb engettem a féket aztán láttam h nagyon közeledik ösztönösen jobbra húztam és satufékeztem.
    nagyon nehéz futni a versenyedet közben kisakkozni az ilyeneket úgy hogy a fékpontomtól még hamarabb is fékeztem...
    Ezért írtam hogy ne aKRESZ szerint büntessünk mivel ott van kötelező követési távolság is többek között meg nem versenypályán alkalmazzák

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •