Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (91 összesen)
  1. #51
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Javaslom, hogy egyszerüsítsetek, a jelenlegi szabályzat komplikált és kivételeket tartalmaz.

    Legyen szabadon választható, hogy a kihirdetést követő vagy az azutáni versenyen tölti-e le a versenyző a BUÁ-t. Így mindegy, hogy elfelejtette-e vagy taktikai oka volt, nem kell külön fegyelmezni és nem kell engedményt adni, ha későn hirdetitek ki a büntetéseket. Ha meg nem tölti le, ki kell zárni.

    Nincsen elég szabad kapacitásotok, egy óvás topik nem került ki tegnap este óta és jön majd a csúszás megint a csütortöki futam miatt a büntetésekkel kapcsolatban.

    Könnyítsétek meg az életeteket.

    Gerivel beszéltünk a futam után, tisztában van vele, hogy le kell töltenie a BUÁ-ját és meg is fogja tenni. Kicsit nagyobb port kavart az ügy, mint amennyit ért, de azt hiszem, megint csak az vezetett ide, hogy sokan "kedvelnek".
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2019. 05. 13. 15:25.

  2. #52
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Javaslom, hogy egyszerüsítsetek, a jelenlegi szabályzat komplikált és kivételeket tartalmaz.

    Legyen szabadon választható, hogy a kihirdetést követő vagy az azutáni versenyen tölti-e le a versenyző a BUÁ-t. Így mindegy, hogy elfelejtette-e vagy taktikai oka volt, nem kell külön fegyelmezni és nem kell engedményt adni, ha későn hirdetitek ki a büntetéseket. Ha meg nem tölti le, ki kell zárni.

    Nincsen elég szabad kapacitásotok, egy óvás topik nem került ki tegnap este óta és jön majd a csúszás megint a csütortöki futam miatt a büntetésekkel kapcsolatban.

    Könnyítsétek meg az életeteket.

    Gerivel beszéltünk a futam után, tisztában van vele, hogy le kell töltenie a BUÁ-ját és meg is fogja tenni. Kicsit nagyobb port kavart az ügy, mint amennyit ért, de azt hiszem, megint csak az vezetett ide, hogy sokan "kedvelnek".
    futam előtt is tisztában volt vele h le kell töltenie ...ezt el is panaszolta a jó q-ja után chat alapján te csábítottad át a sötét oldalra de ez mindegy is ...
    tisztában volt mit kellene tenni és azzal is h a + bünti mellett is megéri rosszalkodni ...
    itt gondolom összeszedett még BUÁ-t mással is úgyhogy jó kis ingyen verseny volt ( ha már direkt szabálytszegett akkor azért mehetett volna óvatosabban ) majd tömbösítve letölti , az azért mégiscsak jobb , mint minden futamon ...


    amúgy szerintem ezt a BUÁ-s taktikázást meg lehet oldani azzal a kiegészítéssel, h aki nem tölti le a BUÁ-t a kövi futamon , annak az a futam 0 pont és viszi tovább a BUÁ-t + a 2 figyu... illetve ha a VB úgy ítéli meg akkor kizárás...


    ha későn van kihirdetve akkor is le kell tölteni és pont.. nem olyan bonyolult ez

  3. #53
    Bár végre jó tempóm volt itt a Mercivel, nekem azért sikerült most letöltenem a büntit. Amikor kiérdemeltem, akkor sem egyeztettem a károsultakkal, hogy ők mikor szeretnének pórul járni miattam, így én sem éreztem, hogy nekem bármivel is jobban kéne kijönnöm ebből, ezért szép csendben kicsit még mindig lesütött szemmel begurultam a boxba. Nem vagyunk egyformák valaki büntetés nélkül is hajlandó és képes tanulni a visszajelzésekből valaki még büntivel sem nagyon.
    Jó volt utána lassan felzárkózni és ha Zelfivel nincs az a kis félreértésünk a boxkiálás előtt akkor még érdekesebb lehetett volna a vége.

    Bíztam a 2. futamban, de 3 kör végén Ott Dani lerendezett a síkánban és beragadtam a kavicsokba. Verseny közben arra gondoltam, hogy esetleg kontrollerrel mész, mert olyan furcsán mozgott ellenkormányzásoknál az autód és talán ezért nem adta ki a féktáv, de a replayt visszanézve látszott hogy csak simán leszartad hogy ott vagyok melletted. Dani ezt mégis hogy gondoltad, ha ott vannak melletted és úgy mész át mintha egyedül lennél? Épp hogy nem érintetted a már akadályként működő bal oldali szóló gumit?!?
    Megkérdezhetem, hogy mit használsz az irányításhoz?

  4. #54
    Az én kevés pályaautós kilométereimmel az alábbi képen látható szitun azért leizzadtam Láttam, hogy nálam gyorsabbak jönnek mögöttem, nagyon rosszul éreztem volna magam, ha miattam baleset lett volna. De szerencsére nem lett semmi baj belőle
    Csatolt képek Csatolt képek

  5. #55
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Óvás topik, ha valakinek nem tetszett valami a futamon.

  6. #56
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Azt hittem, hogy csak én ragadtam be a kavicságyba vagyis inkább fennakadtam egy abroncson a 2. versenyen.
    Amúgy ezen a pályán már élvezetes volt vezetni a Mercit.
    Az első és második versenyen is kaptam azért a jóból az első körökben , kiváncsi lettem volna mire képes, sok szerencsém most sem volt de élvezhető volt.

  7. #57
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Kiss Geri
    Nem kihegyezve Rád a történetet, mert a fent leírtak mindenkire vonatkoznak, de az eseteddel kapcsolatban a következő a helyzet.
    Futam előtt rákérdeztél a BUÁ-k letöltésére, kaptál is választ a fórumon, kaptál választ a szerveren a chaten, válaszoltál is, hogy tudomásul vetted, tehát a futamon tisztában voltál vele, hogy letöltendő BUÁ-d van. Nem gondolom, hogy a letöltést bármiben is akadályozta, hogy a rajt előtt 40 perccel vált világossá számodra a helyzet. Valós futamon valós időben osztanak BUÁ-t, nem 1 héttel előtte jelentik be, mégis le tudják tölteni az érintettek.
    Ha jól tudom, itt Mastersen van rá példa hogy a késői óvás kihirdetéseknél eltolódik egy futammal a BUÁ letöltésének ideje, nem? Ha nem kérdezek rá 20 perccel a futam előtt, akkor ki sem lett volna hirdetve. Ergó, se Piski Tomi nem ír semmit, sem én nem írok semmit, csak 2 hét múlva adtátok volna a +2 figyút, és akkor, az nap kezdhettük volna ezt az egészet. Az hogy 1 mondatban, egy toppickba belesűrítette valaki még egy kis regény mellé, nem gondolom hogy kihírdetésnek számít, figyelembe véve milyen szépen kiszoktatok pakolni mindent. A szokásokat pedig nem ismeri mindenki, valamint nem lehet szokásra építeni a szabályzat egy adott pontját.

    Egyébként pedig köszönöm kimerítő válaszod, valami ilyesmit vártam volna alapból, a felesleges billentyűkoptatáson, hergelésen kívül.

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    chat alapján te csábítottad át a sötét oldalra de ez mindegy is ...

    itt gondolom összeszedett még BUÁ-t mással is úgyhogy jó kis ingyen verseny volt ( ha már direkt szabálytszegett akkor azért mehetett volna óvatosabban ) majd tömbösítve letölti , az azért mégiscsak jobb , mint minden futamon ...
    Laci, nehéz felfogási képességed van látom. Megszámolod nekem hányszor írtam le, hogy semmi közöm Piski Tamás chatben leírt dolgaihoz, és még mielőtt ő bármit írt volna, már megvot a tervem hogy milyen esetben mit csinálok? Megköszönöm.

    Illetve, mi ez a csodás "itt gondolom összeszedett még BUÁ-t mással is"? Mert nem mentem neki senkinek, nem találtam el senki amikor kifordultam (teszem hozzá, ez utóbbira nem merek mérget venni, mert lehet hogy csak nem tudok róla). Vagy direkt végig nézted a replay-t azért hogy hátha találsz valamit? Vagy esetleg most fogod megtenni? Miajóistenf*száról beszélsz? Hergelni azt nagyon tudsz Tomi ellen embereket, anélkül hogy bármit tudnál bármiről ezzel kapcsolatban, illetve szépen kiragadod kontextusából a megfelelő chat beszélgetést, és a javadra fordítod. Az már nincs meg, hogy még én kérem Tomit, hogy ne személyeskedjen szerveren, erre folytatod. Azt érdekes se te, sem Dtom nem illesztette be ide. Semmi ilyesmit nem akartam. Még itt is direkt kértem hogy fejezzük be, mert én csak egy olyan válaszra vártam mint, amit Lányi Tamás leírt, és amivel tudok értelmesen vitázni, egymás érveire rácáfolni. Akkora egy képmutató vagy, hogy az már fájdalmas.
    Szezon elején végig "szídod" a szabályokat, a rendszert, mindent a Ford miatt, és semmi nem tetszik, most meg olyan faszán véded mintha te lennél az angyal aki mindig is a törvény embere volt.
    Tök érdekes, most nem panaszkodsz hogy a Ford gyakorlatilag úgy gázolt keresztül a mezőnyön, hogy az nem igaz. Kéred rá a plusz súlyt? Vagy rá vágod hogy Ford pálya volt?

    Ha megkérhetlek, takarodj már el ebből a beszélgetésből.

    Jöhet a fórum ban, köszöntem.
    Utoljára módosította: Schumi; 2019. 05. 14. 10:07.

  8. #58
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Az már nincs meg, hogy még én kérem Tomit, hogy ne személyeskedjen szerveren, erre folytatod. Azt érdekes se te, sem Dtom nem illesztette be ide. Semmi ilyesmit nem akartam.
    Volt ilyen beírásod így van. Nem illesztettem be az egészet, mivel bárki számára elérhető a Simresults-os oldalon az adott esemény menüjének Chat menüpontjában.

  9. #59
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Volt ilyen beírásod így van. Nem illesztettem be az egészet, mivel bárki számára elérhető a Simresults-os oldalon az adott esemény menüjének Chat menüpontjában.
    Ahogy mondod, az egesz elerheto. Te megis kivagtal egy reszt onkenyesen, kontextusabol kiragadva, csak hogy alatamaszd a velt serelmeidet.

  10. #60
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy mondod, az egesz elerheto. Te megis kivagtal egy reszt onkenyesen, kontextusabol kiragadva, csak hogy alatamaszd a velt serelmeidet.
    ha az egészet olvasod kontextusban , akkor is ugyanazt támasztja alá teljesen lényegtelen h 2 sort rakott be vagy sem

  11. #61
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Ha jól tudom, itt Mastersen van rá példa hogy a késői óvás kihirdetéseknél eltolódik egy futammal a BUÁ letöltésének ideje, nem? Ha nem kérdezek rá 20 perccel a futam előtt, akkor ki sem lett volna hirdetve. Ergó, se Piski Tomi nem ír semmit, sem én nem írok semmit, csak 2 hét múlva adtátok volna a +2 figyút, és akkor, az nap kezdhettük volna ezt az egészet. Az hogy 1 mondatban, egy toppickba belesűrítette valaki még egy kis regény mellé, nem gondolom hogy kihírdetésnek számít, figyelembe véve milyen szépen kiszoktatok pakolni mindent. A szokásokat pedig nem ismeri mindenki, valamint nem lehet szokásra építeni a szabályzat egy adott pontját.

    Egyébként pedig köszönöm kimerítő válaszod, valami ilyesmit vártam volna alapból, a felesleges billentyűkoptatáson, hergelésen kívül.



    Laci, nehéz felfogási képességed van látom. Megszámolod nekem hányszor írtam le, hogy semmi közöm Piski Tamás chatben leírt dolgaihoz, és még mielőtt ő bármit írt volna, már megvot a tervem hogy milyen esetben mit csinálok? Megköszönöm.

    Illetve, mi ez a csodás "itt gondolom összeszedett még BUÁ-t mással is"? Mert nem mentem neki senkinek, nem találtam el senki amikor kifordultam (teszem hozzá, ez utóbbira nem merek mérget venni, mert lehet hogy csak nem tudok róla). Vagy direkt végig nézted a replay-t azért hogy hátha találsz valamit? Vagy esetleg most fogod megtenni? Miajóistenf*száról beszélsz? Hergelni azt nagyon tudsz Tomi ellen embereket, anélkül hogy bármit tudnál bármiről ezzel kapcsolatban, illetve szépen kiragadod kontextusából a megfelelő chat beszélgetést, és a javadra fordítod. Az már nincs meg, hogy még én kérem Tomit, hogy ne személyeskedjen szerveren, erre folytatod. Azt érdekes se te, sem Dtom nem illesztette be ide. Semmi ilyesmit nem akartam. Még itt is direkt kértem hogy fejezzük be, mert én csak egy olyan válaszra vártam mint, amit Lányi Tamás leírt, és amivel tudok értelmesen vitázni, egymás érveire rácáfolni. Akkora egy képmutató vagy, hogy az már fájdalmas.
    Szezon elején végig "szídod" a szabályokat, a rendszert, mindent a Ford miatt, és semmi nem tetszik, most meg olyan faszán véded mintha te lennél az angyal aki mindig is a törvény embere volt.
    Tök érdekes, most nem panaszkodsz hogy a Ford gyakorlatilag úgy gázolt keresztül a mezőnyön, hogy az nem igaz. Kéred rá a plusz súlyt? Vagy rá vágod hogy Ford pálya volt?

    Ha megkérhetlek, takarodj már el ebből a beszélgetésből.

    Jöhet a fórum ban, köszöntem.
    szerintem azóta is azt mondom h a Ford kilóg mióta átültem (pl Norisring topikban szerintem volt erről szó futam után) jöhet + súly
    ez persze Ford pálya volt , mert itt volt vagy 1 sec előnye az Alfához képest pl

    nagyon szép h kérted Tomit h ne személyeskedjen...

    azt értsd meg h a büntetést kapsz akkor azt le kell tölteni , mert rossz voltál
    és nem akkor kell letölteni amikor neked kényelmesbb...mert ha te válogathatsz akkor a büntetés nem éri el a célját...a VB úgy hozta a döntését h jóhiszemű volt és te le fogod tölteni ahogy kérik tőled
    q után még sajnálkoztál is h sajnos le kell töltened itt a büntit...

    na de semmi gond a szervezők tesznek majd ellene h ne forduljon elő ilyen többet, mert nem mindenki áll jóhiszeműen a dolgokhoz...


    Ui: egyébként első forduló után felmerült egy másik kiskapu , miszerint egyből kvázi ingyen használhattam volna akár 3 autót is a bajnokságban...az egyik szervező szólt h tulajdonkép ez így van és jól értem a szabályt , de ez egy kiskapu lenne és csúnya dolog , mert nem ez volt a jogalkotó akarata és majd át kell dolgozni
    én ezt felfogtam és nem váltottam akkor a második fordulóban...



    ui2: és igen a problémát az okozza h te rákérdeztél és kaptál is egyenes választ többször is és meg is értetted...
    a BUÁ ki volt hirdetve ,aDonington futam már a szavazás kiírásával törölve lett...az h ez nem volt egyértelmű neked vagy másoknak az nem a VB felelősége ... semmi gond lehet kérdezni és meg is kaptad a választ
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2019. 05. 14. 12:12.

  12. #62
    lehet, hogy csak én vesztettem el a fonalat, de a személyeskedésen kívül még miről megy a vita? Geri nagyjából a második üzenetben jelezte, hogy látta, hogy le kell töltenie a büntetést, ezt jelezte chaten, erre reagált Tomi, majd Geri hozott egy döntést. Ez a döntés a szabályok szerint +2 figyelmeztetést jelent, ezt megkapja és pont, a kérdés le van zárva.


    A szabályzat meg olyan, hogy nyilván nem tökéletes, vannak kiskapuk. Aki megtalálja, és kihasználja, szép; majd befoltozzák. Mintha bármely tetszőleges motorsportban nem ezt tennék. Nem olyan nagy nemzethalál ez szerintem...

  13. #63
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg hardrada_ írta Hozzászólás megtekintése
    lehet, hogy csak én vesztettem el a fonalat, de a személyeskedésen kívül még miről megy a vita? Geri nagyjából a második üzenetben jelezte, hogy látta, hogy le kell töltenie a büntetést, ezt jelezte chaten, erre reagált Tomi, majd Geri hozott egy döntést. Ez a döntés a szabályok szerint +2 figyelmeztetést jelent, ezt megkapja és pont, a kérdés le van zárva.


    A szabályzat meg olyan, hogy nyilván nem tökéletes, vannak kiskapuk. Aki megtalálja, és kihasználja, szép; majd befoltozzák. Mintha bármely tetszőleges motorsportban nem ezt tennék. Nem olyan nagy nemzethalál ez szerintem...
    a szabályok szerint a felsorolt büntetési tételek a fair módon versenyzőkre vonatkoznak és attól el ehet térni...
    mindenki eldöntheti magának h fair dolog volt-e nem letölteni a büntit , mert ép jól jött ki a verseny és mert csak kiröhögjük h +2 bünti

    amúgy nem egy nagy nemzethalál ez valóban , csak azért pl ha szervező lennék , akkor elég bosszantó lenne ahogy ez történt...minek kérdezte meg , ha nem érdekelte a válasz
    (Piski Tamással pl meg lett ígértetve h ha kiskaput lát akkor előbb kérdezzen és ne menjen be rajta és nem is igen ment be azóta ilyen kiskapun)


    UI: a másik része meg az valóban h Piski Tomi régi sebeket tépett fel (persze ha nem szól semmitakkor is valószínűleg felmerült volna az eset kapcsán a neve mint elrettentő példa )
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2019. 05. 14. 14:31.

  14. #64
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Érdekel a válasz, csak ha a kiskapu miatt nem kell letöltenem a következő futamon semmit, és még 2 figyut se kapok, akkor fogok érte "harcolni". Ne mond nekem hogy te nem tennéd ezt, mert eddigi minimális tapasztalatom veled kapcsolatosan nem ez a fajta hozzáállás. Elnézést kérek ha félreismerlek.
    Az hogy láttam hogy mit írtak, nem jelenti azt hogy szó nélkül el is fogadom, mint vasárnap esti chat beszélgetés, és az itteni fórumos írások ezt bizonyítják. Amit elfogadok, hogy lehet én vagyok a hülye, és tátott szájjal rohanok f*sz erdőbe. Ha nem lett volna PiskiTomizás ez az egész meglehetett volna kb 4-5 üzenetváltásból köztem, és a megfelelő ember(ek) között.

  15. #65
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Idézet Eredetileg acsati írta Hozzászólás megtekintése
    Az én kevés pályaautós kilométereimmel az alábbi képen látható szitun azért leizzadtam Láttam, hogy nálam gyorsabbak jönnek mögöttem, nagyon rosszul éreztem volna magam, ha miattam baleset lett volna. De szerencsére nem lett semmi baj belőle
    Most vettem észre ezt a képet. Ezen a ponton amikor érkeztünk a gyors jobbosba, iszonyat kalapált a szívem. Replayben is látványos, nekem az egyik kedvenc előzésem lesz, bár kellettetek hozzá ti is, szóval GG ^^

  16. #66
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekel a válasz, csak ha a kiskapu miatt nem kell letöltenem a következő futamon semmit, és még 2 figyut se kapok, akkor fogok érte "harcolni". Ne mond nekem hogy te nem tennéd ezt, mert eddigi minimális tapasztalatom veled kapcsolatosan nem ez a fajta hozzáállás. Elnézést kérek ha félreismerlek.
    Az hogy láttam hogy mit írtak, nem jelenti azt hogy szó nélkül el is fogadom, mint vasárnap esti chat beszélgetés, és az itteni fórumos írások ezt bizonyítják. Amit elfogadok, hogy lehet én vagyok a hülye, és tátott szájjal rohanok f*sz erdőbe. Ha nem lett volna PiskiTomizás ez az egész meglehetett volna kb 4-5 üzenetváltásból köztem, és a megfelelő ember(ek) között.
    nem ezt tenném , mert ennél világosabban nem nagyon mondhatták el , h le kell tölteni...simán letöltöm és utána kígyót békát kiabáltam volna a szervezőkre ha mégis nekme van igazam és hiába töltöttem le
    de nem is értem h gondoltad h a meg nem történt futamon letöltött BUÁ-t figyelembe tudják venni...
    ennyi erővel offline is letölthetné mindenki... futam előtt tisztázták is számodra...

  17. #67
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997

  18. #68
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    nem ezt tenném , mert ennél világosabban nem nagyon mondhatták el , h le kell tölteni...simán letöltöm és utána kígyót békát kiabáltam volna a szervezőkre ha mégis nekme van igazam és hiába töltöttem le
    de nem is értem h gondoltad h a meg nem történt futamon letöltött BUÁ-t figyelembe tudják venni...
    ennyi erővel offline is letölthetné mindenki... futam előtt tisztázták is számodra...
    Továbbra sem értem ezt a meg sem történt futam logikát. Alapból azt sem értem miért kell újra futni, miért nem lehet fele pontokat osztani. Gondolom a dobós futamhoz lehet köze, bár nem hiszem hogy nem lehetne kihagyni valahogy a számításból.
    Lefutott a "hétvégéből" egy egész verseny, hiba nélkül, ahol én és még mások, letöltötték a büntetésüket. Ha azt mondom az első futam is technikai hibával zárult volna, akkor oké, mert akkor tényleg semmilyen eredmény nem lett volna. A valóságban is van ilyen, hogy 2 vagy több futamból valamelyiket valamilyen okból nem futják le, attól még nem futják le újra az egész "hétvégét"(azt értem hogy a játék miatt kell az egészet, mert nem lehet sorrendbe rakni minket rajthoz, ezzel nem lehet mit kezdeni). Vagy törlik az egész hétvégét, vagy csak a teljesített rész alapján adnak pontot.

    "simán letöltöm és utána kígyót békát kiabáltam volna a szervezőkre ha mégis nekme van igazam és hiába töltöttem le " ez pedig fordítottja annak amit én csinálok, kb. Vagy előbb szívod meg, vagy utána, vagy egyáltalán nem. Ha lehet én az egyáltalán nem-et választanám. Lapot húztam 21-re.

    Viszont nekem nem sok kedvem van már ezt oda vissza játszani, mert én újat nem tudok már mondani. Ezt is leírtam korábban. Amit Lányi Tamásnak írtam, szerintem az az utolsó érvem ami még nem hangzott el előtte amivel én itt vitatkoznék, szóval ha arra kaphatok egy normális választ és egyben egy döntést, akkor az alapján cselekedek.
    Utoljára módosította: Schumi; 2019. 05. 14. 17:33.

  19. #69
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg hardrada_ írta Hozzászólás megtekintése
    A szabályzat meg olyan, hogy nyilván nem tökéletes, vannak kiskapuk. Aki megtalálja, és kihasználja, szép; majd befoltozzák. Mintha bármely tetszőleges motorsportban nem ezt tennék. Nem olyan nagy nemzethalál ez szerintem...
    Dehogyszép. Kiskapukat meglehet találni, lehet szólni, foltozni, de kihasználni semmiképpen sem üdvözítendő dolog.
    A szabályzatot követni kell, és nem mindenáron fordítva kell űlni rajta, hogy ami nincs benne, az márpedig szabadpréda. Nincs benne hogy a kocsikat nemlehet meghekkelni. Pedig nem "szabad". Nincs benne hogy nem ültetheted be magad helyett Michelisz-t. Pedig nem "szabad". Ami nincs benne azt a fairplay szelleme szabályozza.

  20. #70
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Dehogyszép. Kiskapukat meglehet találni, lehet szólni, foltozni, de kihasználni semmiképpen sem üdvözítendő dolog.
    A szabályzatot követni kell, és nem mindenáron fordítva kell űlni rajta, hogy ami nincs benne, az márpedig szabadpréda. Nincs benne hogy a kocsikat nemlehet meghekkelni. Pedig nem "szabad". Nincs benne hogy nem ültetheted be magad helyett Michelisz-t. Pedig nem "szabad". Ami nincs benne azt a fairplay szelleme szabályozza.
    Ez mind szep es jo, csak a fairplay szelleme egy mozgo celpont, ami mindenkinek mast jelent, mint a fenti abra is mutatja. Jo indok arra, hogy barkit barmikor kenyunk-kedvunk szerint elovegyunk, masokat pedig ne.

    Most nem a nyilvanvalo szelsosegekrol beszelek termeszetesen, amiket te felsoroltal, az nem kiskapu, hanem egyszeru csalas!

    De az, hogy a szabaly lehetoseget ad valamire es azt valaki kihasznalja - pl. autovaltas, kesobb letoltott BUA - az pont azert szurke zona, mert a szabalyalkotok pontatlanok/feluletesek/lustak voltak. Ezt egy olyan ragogumi elvvel, mint a fairplay szelleme betomni pedig az igazi veszelyforras.

    Tobbszor elofordult, hogy a szervezok a sajat maguk altal hozott szabalyokat sem tartottak/tartattak be es semmi kovetkezmenye nem volt. Ellenben fairplayre hivatkozva nekimentek embereknek tobben. A logika az, hogy "tudnod kellett volna, hogy mire gondolunk". Az igazolasa pedig az, hogy tobben gondoltak arra, mint akik nem.

    Ertem en, hogy ez egy jatek es nincs kapacitas/ido/kedv/szakertelem egy igazan pontos es mindenre kiterjedo szabalyzatot irni. De a tudnod kellett volna elv alkalmazasa csak arra jo, hogy takargassuk a hianyossagokat es mast hibaztassunk miattuk.

    Vegyuk tudomasul, hogy ez egy amator liga, legyenek leegyszerusitve a szabalyok es legyenek betartatva. A mostanit meg az sem tudja kovetni, akinek a dolga lenne (szervezoseg), ellenben elvarja a betartasat, hozzaadva egy jo nagy adag bizonytalansagot lebegtetett, de ki nem mondott elvarasokkal.

  21. #71
    nem lehetne inkább egy új megoldást keresni, egymás b*szogatása helyett?

    abban a pillanatban ahogy valaki felveti a kiskapuk, szervezői felelőtlenség / tévedés, stb. témát, akár igaz akár nem, pár ember miatt a megoldás keresés átmegy abba ami itt megy tegnap óta vagyis, hogy egymásnak szóltok be, ki a francnak jó ez?

    lehetne mondjuk, hogy a verseny előtt 24 órával teszik közzé a büntetéseket és kész meg van oldva

  22. #72
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ez mind szep es jo, csak a fairplay szelleme egy mozgo celpont, ami mindenkinek mast jelent, mint a fenti abra is mutatja. Jo indok arra, hogy barkit barmikor kenyunk-kedvunk szerint elovegyunk, masokat pedig ne.

    Most nem a nyilvanvalo szelsosegekrol beszelek termeszetesen, amiket te felsoroltal, az nem kiskapu, hanem egyszeru csalas!

    De az, hogy a szabaly lehetoseget ad valamire es azt valaki kihasznalja - pl. autovaltas, kesobb letoltott BUA - az pont azert szurke zona, mert a szabalyalkotok pontatlanok/feluletesek/lustak voltak. Ezt egy olyan ragogumi elvvel, mint a fairplay szelleme betomni pedig az igazi veszelyforras.

    Tobbszor elofordult, hogy a szervezok a sajat maguk altal hozott szabalyokat sem tartottak/tartattak be es semmi kovetkezmenye nem volt. Ellenben fairplayre hivatkozva nekimentek embereknek tobben. A logika az, hogy "tudnod kellett volna, hogy mire gondolunk". Az igazolasa pedig az, hogy tobben gondoltak arra, mint akik nem.

    Ertem en, hogy ez egy jatek es nincs kapacitas/ido/kedv/szakertelem egy igazan pontos es mindenre kiterjedo szabalyzatot irni. De a tudnod kellett volna elv alkalmazasa csak arra jo, hogy takargassuk a hianyossagokat es mast hibaztassunk miattuk.

    Vegyuk tudomasul, hogy ez egy amator liga, legyenek leegyszerusitve a szabalyok es legyenek betartatva. A mostanit meg az sem tudja kovetni, akinek a dolga lenne (szervezoseg), ellenben elvarja a betartasat, hozzaadva egy jo nagy adag bizonytalansagot lebegtetett, de ki nem mondott elvarasokkal.
    értem én h egyszerű szabályokról beszélsz , csak pl miattad minimum egy kódex kellene... mert ha nincs leírva és úgy taxatíve tiltva akkor , te úgy ítéled meg h azt szabad...pont azért egyre bonyolultab és terjedelmesebb a szabálykönyv , mert időr-időre jön valaki aki miatt újabb és újabb sorokat kell beilleszteni , mert különben kihasználja...jobbik esetben ezt előre megkérdezi és nem lép be a kiskapun , rosszabb esetben pedig utólag kell megváltoztatni a szabályt , mert valakiknek rá kell írni a mikróra h ne melegítsd meg a macskát benne...


    most pl az egyszerüsítés jegyében azt tanácsolod h lehessen taktikázni a BUÁ letöltéssel...szerintem ez pl sehova se vezet..kb semmi súlya nincs most se a büntetéseknek hisz van 2 dobós futam... ha még tologatni is lehet akkor pedig már tényleg semmi értelme... akkor tényleg tök felesleges összeülniük VB-zni... (hoppá lehet ez lenne a megoldás ? )
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2019. 05. 14. 19:39.

  23. #73
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    nem lehetne inkább egy új megoldást keresni, egymás b*szogatása helyett?

    abban a pillanatban ahogy valaki felveti a kiskapuk, szervezői felelőtlenség / tévedés, stb. témát, akár igaz akár nem, pár ember miatt a megoldás keresés átmegy abba ami itt megy tegnap óta vagyis, hogy egymásnak szóltok be, ki a francnak jó ez?

    lehetne mondjuk, hogy a verseny előtt 24 órával teszik közzé a büntetéseket és kész meg van oldva
    3 héttel korábban kint voltak a büntetések
    és csak beszélgetünk

  24. #74
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Tomi kerlek, hogy gondold at alaposan mit írsz le.

    Egyszer azt mondod, hogy egyszerűsítsük a szabályzatot - aminek a következménye, hogy a nem szabályozott területekkel azonnal rengeteg kiskaput és szürke zónát teremtünk - , aztán az a baj, hogy van amit a fairplayre és az etikus versenyzés fogalmára bízunk, mert nincs konkrétan megfelelő pontossággal szabályozva.
    Ennek nincs értelme, csak a hangulatkeltésre alkalmas.

    A szabályok megalkotásánál ponzosan azt tartjuk szem előtt, hogy ez egy amatőr liga, ahol a fő cél mindenkinek a megfelelő szórakozás és kikapcsolódás. Pont a hasonló kiskapukat kihasználó, a többi versenyzővel nem feltétlen korrekt viselkedés késztet minket arra, hogy egyre részletesebb szabályt alkossunk.

    Mondj példát amikor a szervezők nem tartották be a szabályokat!
    Ezt határozottan visszautasítom és kikérem magunknak az összes szervező nevében!
    Sokszor alkalmazod ezt a technikát, hogy konkrétumok nélkül vádaskodsz, ezzel próbálod lejáratni a szervezőket. Ha valaki háttérinfó nélkül, vagy kívülállóként olvassa ezt, az jön le, hogy itt a szervezők csalnak, miközben alaptalan rosszindulatú hangulatkeltésről van szó. Ezzel nem nekünk, hanem a GTR-Masters ligának ártasz a legtöbbet.
    Gondold át ezt a hozzáállást kérlek!

  25. #75
    Horváth Atilla Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 29.
    Város
    Ráckeve
    Üzenetek
    84
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Mondj példát amikor a szervezők nem tartották be a szabályokat!
    Ezt határozottan visszautasítom és kikérem magunknak az összes szervező nevében!
    ...
    Tudom, a kérdés nem hozzám szólt, azonban ebben a "vitában" Piski Tamás igenis valid érveket sorakoztat fel, legalábbis a szabályokat és a "fair play szellemében ezt szabad, mást viszont nem" okozta szürke zónát illetően.
    És nem kell félreérteni, nem kívánom Piski szekerét tolni, ugyanis a pályán mutatott habitusa miatt nem kedvelem őt. Viszont a söpörjük a szőnyeg alá a problémákat hozzáállást értelmetlennek vélem, főleg szervezői szempontból, ugyanis ez tényleg sehova sem vezet, csupán elódázza a problémát, másrészről, ez az egész csörte azt a benyomást kelti, hogy itt (a Mastersen) csak és kizárólag a szervezőknek lehet igazuk, ha pedig valaki érveket sorakoztat fel, akkor válaszként jön az erődemonstráció. Szerintem ez határozottan nem jó irány! Nyilván nem kell mindenkitől mindent elfogadni, de a kritikát és a pontatlanságokra való felhívást nem kell személy elleni támadásnak vélni, mindenkinek könnyebb volna, ha egy közel feddhetetlen szabályrendszer keretein belül versenyezhetnénk.


    Végül mondok egy példát:


    Anno, már az eset kapcsán is gondoltam az óvásra, csak jó indulatból nem akartam ilyen miatt kukacoskodni..

    DTM bajnokság, Hungaroring, nevezés, indulás..


    http://www.gtr-masters.hu/prequal/12904/enter
    http://www.gtr-masters.hu/result/12904


    Prekvalin elért időeredmény nélküli nevezés, ennek ellenére értékelt 13.+6. hely. Tóth Szabolcsra gondolok, aki amúgy, szervező és VB tag, mellékesen pedig Piski Tamás csapattársa.

    A pontjait megkapta, ami a csapatbajnokság szempontjából minket halmozottan hátrányosan érint.
    Utoljára módosította: Horváth Atilla; 2019. 05. 14. 21:29. Indoklás: helyesírás

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •