Találatok: 1 - 16 (16 összesen)
  1. #1

    RaceRoom (R3E) - Webes HUD-ok

    Több, mint hat évvel az indulása után végre a RaceRoomban is testreszabható a HUD, illetve akár teljesen le is cserélhető külső, web alapú megoldásokkal.

    butterHUD™

    A lentebb ismertetett népszerű OtterHud után szabadon a Sector3 poénból így hivatkozik a gyári, beépített HUD-ra. Ennek a beállításai a Settings -> Gameplay Settings -> HUD Settings pontban találhatók. Ma már ez is többet tud, mint kezdetben, az elemek áthelyezhetők és átméretezhetők. Ezt RaceRoomon belül gombok hozzárendelésével tudjuk megtenni a Settings -> Control Settings -> Edit Assignments menü Gameplay pontjában, az alábbi funkciókhoz:

    Move & Resize HUD Elements - Szerkesztő mód ki/bekapcsolása (bal klikk - mozgatás, jobb klikk - átméretezés)
    Reset HUD Elements - Elemek eredeti pozíciójának visszaállítása

    Toggle Position Bar - A felső információs sáv elrejtése/megjelenítése (ha a HUD Settingsben engedélyezve van)
    Toggle Position Bar Settings - A felső információs sáv üzemmódjának kiválasztása
    Toggle Virtual Mirror - Virtuális tükör elrejtése/megjelenítése (ha a HUD Settingsben engedélyezve van)
    Toggle Speed Cluster - Mini dashboard kijelző üzemmód/elrejtés (ha a HUD Settingsben a Data Display HUD engedélyezve van)
    FFB Meter - FFB grafikon clipping ellenőrzéséhez
    Input Meter - Pedál- és kormánymozdulatok kijelzése

    OtterHud

    A legnépszerűbb külső webes HUD, ami sok hasznos funkcióval egészíti ki a gyári app által nyújtott funkciókat, mint pl. részletesebb infók az abroncsokról és üzemanyag fogyasztásról, radar widget, delta widget, saját információs sáv, vagy eredményjelző torony és egyebek, az elemek pedig szabadon elhelyezhetők és méretezhetők.



    A használatba vételhez az alábbi lépések szükségesek:

    1. Steam indítási opciók módosítása:
    A Steam könyvtárban jobb klikk a RaceRoomon -> Tulajdonságok (Properties) -> Indítási opciók beállítása... (Set Launch Options), itt hozzáadni:
    -webdev -webHudUrl=https://otterhud.github.io/

    2. Külső program:
    Dash.exe letöltése és elindítása a RaceRoom előtt.
    Amennyiben használod a CrewChief versenymérnök appot, a Dash.exe elindítására nincs szükség, csak CrewChiefben engedélyezd a Properties -> Enable WebHud integration pontot, majd Save Changes. A továbbiakban meghajtja a webes HUD-okat is.

    Ezt követően az RR-ben egy pályát betöltve megjelenik az új webes HUD. A duplikált információk elkerülése érdekében érdemes letiltani a gyári HUD elemeket, vagy ötvözni a kettőt. A webes HUD elemei bal egérgombbal áthelyezhetők, a görgővel pedig átméretezhetők. Az egeret mozgatva a képernyő bal felső sarkának közelében megjelenik egy Beállítások ikon, ott lehet a működést konfigurálni.

    Utoljára módosította: balage06; 2020. 10. 11. 13:24. Indoklás: aktualizálás

  2. #2
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Ez egy tök jó dolog de mi van a 3 monitorosokkal? Ugyanis ott már van egy indítási parancssor.
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 10. 11. 13:03.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  3. #3
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Ez egy tök jó dolog de mi van a 3 monitorosokkal? Ugyanis ott már van egy indítási parancssor.
    Az nem gond, csak mögé kell írni szóközzel elválasztva.

    Tapatalkkal küldve az én Honor 10 eszközömről

  4. #4
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Az nem gond, csak mögé kell írni szóközzel elválasztva.

    Tapatalkkal küldve az én Honor 10 eszközömről
    Köszi! Este ki próbálom.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  5. #5
    Kipróbáltam élesben, igazából tetszene, csak az erőforrás-igényével van gondom, az még hagyján, hogy élőben a játék enyhén szaggat tőle, néha kellemetlen hosszúságú akadásokkal, viszont a rögzített felvétel helyenként már-már az élvezhetetlen kategória felé közelít, persze mai viszonylatban már a gépem semmilyen szempontból nem nevezhető erősnek, na de azért mégis...

    Tényleg jelentős a különbség:
    Felvétel vanilla HUD-al Spából
    Videó a webes cuccal Lagunából

  6. #6
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Kipróbáltam élesben, igazából tetszene, csak az erőforrás-igényével van gondom, az még hagyján, hogy élőben a játék enyhén szaggat tőle, néha kellemetlen hosszúságú akadásokkal, viszont a rögzített felvétel helyenként már-már az élvezhetetlen kategória felé közelít, persze mai viszonylatban már a gépem semmilyen szempontból nem nevezhető erősnek, na de azért mégis...

    Tényleg jelentős a különbség:
    Felvétel vanilla HUD-al Spából
    Videó a webes cuccal Lagunából
    No, ez így sokkal jobb valóban, bár én pár bizbaszt ki fogom benne kapcsolni, ami itt duplikáltan látható.
    A delta time app hogyan csalogatható elő? Nekem az hiányzik a legjobban.

  7. #7
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    No, ez így sokkal jobb valóban, bár én pár bizbaszt ki fogom benne kapcsolni, ami itt duplikáltan látható.
    A delta time app hogyan csalogatható elő? Nekem az hiányzik a legjobban.
    Ha az egeret a képernyő bal oldalára viszed, megjelenik a beállítások gomb, ahol testre lehet szabni az elemeket, én a deltánál bepipáltam, hogy futamok alatt ne mutassa.

  8. #8
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ha az egeret a képernyő bal oldalára viszed, megjelenik a beállítások gomb, ahol testre lehet szabni az elemeket, én a deltánál bepipáltam, hogy futamok alatt ne mutassa.
    Mármint ez a régi, gyári módban is működik? Vagy csak, ha a fentieket telepítem, beállítom?

  9. #9
    Megcsináltam, minden működik egy dolgot kivéve. A Toggle Position Bar Settings merre található? A Gameplay settings-ben nem találom és így valóban ott marad a régi csík felül, vagy a tükör ugrik feljebb, ha eltüntetem.

  10. #10
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Megcsináltam, minden működik egy dolgot kivéve. A Toggle Position Bar Settings merre található? A Gameplay settings-ben nem találom és így valóban ott marad a régi csík felül, vagy a tükör ugrik feljebb, ha eltüntetem.
    Nálam a "P" betűn volt asszem
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  11. #11
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam a "P" betűn volt asszem
    OK, így már meglesz. Az a Controls/Advanced settings-ben állítható. Miért nem jutott az eszembe? Hiszen nálam a számjegy billentyűkre tettem át az ilyen beállításokat.
    Köszi!

  12. #12
    Nekem a topikindító hozzászólásban bemutatott Dashboard nagyon bevált. Nem csinál karácsonyfát, jól konfigurálható és informatív. Igazodva az én minimalista elképzeléseimhez is e téren.

  13. #13
    OtterHud

    Készült egy kiterjesztett változat a Sector3-féle dashboardhoz, a fejlesztője észrevette, hogy az eredeti változatban nincs korlátozva a másodpercenkénti frissítések száma, emiatt annyira CPU igényes. Módosította úgy, hogy másodpercenként 30-szor frissítsen csak, amivel ~2%-osra csökken a CPU használat.

    Ezen felül pedig a funkcionalitást is bővítette, főleg a gumikkal kapcsolatos widget tud több infót megosztani az alap verzióhoz képest.

    Részletek itt

    Kipróbáltam és valóban így már a rögzítés is simán belefér:



    A használat teljesen megegyezik az első posztban leírtakkal, annyi különbséggel, hogy a:

    Steam könyvtár -> RaceRoom-on jobb klikk -> Tulajdonságok (Properties) -> Általános (General) -> Indítási opciók (Set Launch Options) pontban:

    -webdev -webHudUrl=https://sector3studios.github.io/webhud/dist/

    helyett

    -webdev -webHudUrl=https://otterhud.github.io/

    -t kell megadni.
    Utoljára módosította: balage06; 2019. 08. 28. 23:09.

  14. #14
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    OtterHud

    Készült egy kiterjesztett változat a Sector3-féle dashboardhoz, a fejlesztője észrevette, hogy az eredeti változatban nincs korlátozva a másodpercenkénti frissítések száma, emiatt annyira CPU igényes. Módosította úgy, hogy másodpercenként 30-szor frissítsen csak, amivel ~2%-osra csökken a CPU használat.

    Ezen felül pedig a funkcionalitást is bővítette, főleg a gumikkal kapcsolatos widget tud több infót megosztani az alap verzióhoz képest.

    Részletek itt

    Kipróbáltam és valóban így már a rögzítés is simán belefér:



    A használat teljesen megegyezik az első posztban leírtakkal, annyi különbséggel, hogy a:

    Steam könyvtár -> RaceRoom-on jobb klikk -> Tulajdonságok (Properties) -> Általános (General) -> Indítási opciók (Set Launch Options) pontban:

    -webdev -webHudUrl=https://sector3studios.github.io/webhud/dist/

    helyett

    -webdev -webHudUrl=https://otterhud.github.io/

    -t kell megadni.
    Kosz a tippet!
    Utoljára módosította: balage06; 2019. 08. 28. 23:09.

  15. #15
    OtterNas közben szépen fejlesztgeti tovább az OtterHud-ot, két érdekesebb funkció is bekerült, egyrészt az üzemanyaghasználatot is kijelzi, illetve becsléseket is ad ezalapján:




    Illetve hozzáadott egy "TV tornyot", ami a közvetítésekben megszokott módon jelzi ki a verseny állását:





    A futtatása még mindig csak annyiban különbözik a gyári webHUD-tól, hogy a Steam indítási paraméterei között ezt a linket kell megadni:
    -webdev -webHudUrl=https://otterhud.github.io/

    Az új verziókra automatikusan frissül a megadott link alapján.
    Utoljára módosította: balage06; 2019. 08. 28. 23:07.

  16. #16
    Aktualizáltam a topic indító posztját, mivel azóta elég sok minden változott a témában, az információk nagy része elavult, vagy félrevezető volt.
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 10. 11. 13:09.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •