Találatok: 1 - 16 (16 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    DTM 90 - Büntetések - Hungaroring

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Hungaroring 2019.Már.24

    Óvás
    Vétkes Incidens
    Büntetés (figy)
    A Q - Piski Tamás - Horváth Atilla 2:41 Piski Tamás nem történt incidens 0
    A Q - Renczes Adam - Piski Tamas 6:14 Renczes Ádám leszorítás/akadályozás 2
    A Q - Renczes Adam - Piski Tamas 17:30 Renczes Ádám leszorítás/akadályozás 2
    A Q - Renczes Adam - Piski Tamas 17:52 Renczes Ádám versenybaleset 0
    A Q - Renczes Adam - Antal Gábor - 4:52 Renczes Ádám leszorítás/akadályozás 2
    A R1 3:55 Renczes Ádám- Kiss János Renczes Ádám hátulról lökés 3
    A R1 9:45 - Renczes Ádám - Scheiblinger Péter Renczes Ádám baleset okozása 2
    A R1 10:31 - Zelfel Tamás - Lányi Tamás Lányi Tamás hátulról lökés 3
    A R2 1:50 Piski Tamás-Bartha László Piski Tamás versenybaleset 0
    A R2 3:55 - Tóth Levente - Ács Attila Tóth Levente11 hátulról lökés 3
    A R2 Gáspár Gergely - Antal Gábor - 13:10 Gáspár Gergely hátulról lökés 3
    A R2 Gáspár Gergely - Antal Gábor - 13:10 Antal Gábor veszélyes visszatérés szóbeli figy
    A R2 Beres Peter - Piski Tamas - 19:15 Béres Péter baleset okozása 2
    A R2 21:26 - Burszky Norbert - Horváth Atilla Burszky Norbert kontakt 2
    Gáspár Gergely idő elötti BUA letöltése (1.kör) Gáspár Gergely BUA rosszkor szóbeli figy
    Renczes Ádám BUA le nem töltése Renczes Ádám BUA nem letöltés 2 figy
    Heimler Tamás BUA le nem töltése (2x) Heimler Tamás BUA nem letöltés 2*2 figy




    Az összevont büntetések összesítve:

    4db Boxutca áthajtás: Renczes Ádám
    3db Boxutca áthajtás: Heimler Tamás
    Boxutca áthajtás: Burszky Norbert
    3 figyelmeztetés: Demeter Tamás,Kiss János,Magyar Krisztián,Szatmári Tamás,Tóth Szabolcs,Lányi Tamás,Gáspár Gergely,Tóth Levente11
    2 figyelmeztetés: Együd István,Kiss Geri,Mikó Péter,Piski Tamás,Szűcs Tamás,Zelfel Tamás,Nagy Zsolt,Béres Péter
    1 figyelmeztetés: Antal Gábor,Bartha László,Burszky Norbert,Renczes Ádám



    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 2. és 4. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: Kettel; 2019. 04. 04. 15:14. Indoklás: bualenem=2f, toth=nemfigy

  2. #2
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Sziasztok! Érdeklődve olvastam e futam után a fórumot, hogy mennnyi minden történt és kíváncsian vártam mi jön ebben a táblázatban, de csalódnom kellett. Úgy látszik ennél is több kell ahhoz, hogy valakit sportszerűtlennek minősítsetek. Felmerült bennem a kérdés, hogy a versenyszabályzatban leírt eseményekhez akkor mit kell elkövetni? Illetve, ha jól látom a boxutca nem áthajtást nem megfelelően szankcionáltátok, mert emiatt két figyu járna.

    • Diszkvalifikálás adott futamról
    • Boxutca áthajtásos büntetés le nem töltéséért a meglévő büntetés mellé további két figyelmeztetés
    • Egy vagy több futamra szóló eltiltás
    • Kizárás a bajnokságbóill

  3. #3
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Teljesen egyetertek veled. A rosszkor letoltesert jar egy figyu, a nem letoltesert ketto.

    A visszaesoknek pedig a kovetkezmenyt is viselni kellene.

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Érdeklődve olvastam e futam után a fórumot, hogy mennnyi minden történt és kíváncsian vártam mi jön ebben a táblázatban, de csalódnom kellett. Úgy látszik ennél is több kell ahhoz, hogy valakit sportszerűtlennek minősítsetek. Felmerült bennem a kérdés, hogy a versenyszabályzatban leírt eseményekhez akkor mit kell elkövetni? Illetve, ha jól látom a boxutca nem áthajtást nem megfelelően szankcionáltátok, mert emiatt két figyu járna.

    • Diszkvalifikálás adott futamról
    • Boxutca áthajtásos büntetés le nem töltéséért a meglévő büntetés mellé további két figyelmeztetés
    • Egy vagy több futamra szóló eltiltás
    • Kizárás a bajnokságbóill
    Az érvényben lévő BUA elmulasztása miatt 2 helyett, 1 figyelmeztetést osztottunk, én hibám, 2-re módosítottam ahogy az a szabályzatban is van. Köszi ezt a jelentést.
    Viszont a többit nem értem hogy mivel nem vagy megelégedve.

  5. #5
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    A rosszkor letoltesert jar egy figyu, a nem letoltesert ketto.

    A visszaesoknek pedig a kovetkezmenyt is viselni kellene.
    Gáspár mivel a megengedettnél 1 körrel korábban jött ki letölteni a BUA-ját, ezért csak nehezebb helyzetbe hozta magát, még több kocsi ment el mellette. Nem akartuk tovább büntetni. Ez a büntetési tétel nincs is fixálva.

    Renczes Ádám nem visszaeső. Mindenkinek megadjuk az esélyt hogy nálunk versenyezhessen. Reméljük hogy tanul az elkövetett hibáiból, és változtat az eddigi vezetési stílusán.

  6. #6
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Gáspár mivel a megengedettnél 1 körrel korábban jött ki letölteni a BUA-ját, ezért csak nehezebb helyzetbe hozta magát, még több kocsi ment el mellette. Nem akartuk tovább büntetni. Ez a büntetési tétel nincs is fixálva.

    Renczes Ádám nem visszaeső. Mindenkinek megadjuk az esélyt hogy nálunk versenyezhessen. Reméljük hogy tanul az elkövetett hibáiból, és változtat az eddigi vezetési stílusán.
    Igen, konkrétan ezt nem értem. Ha valakinek egy futamon összejön 4 boxáthajtás, akkor nem tudom, hogy mi kell ahhoz, hogy az előző hozzászólásomban említett szankciókat kapja valaki. Illetve, ha ez szerintetek rendben van és "mindenki" versenyezhet, akkor nem szóltam. Főleg úgy, hogy a fórumon tett hozzászólásai sem tükrözik sem a megbánást, sem a megértést, hogy mit csinálhatna másképp. De persze különbözünk.

  7. #7
    Rögtön a futam után helyesen jelentettem a BUA-mat, lsz töröljetek 1 figyut!
    <http://forum.gtr-masters.hu/showthre...C3%A9se/page10>
    Csatolt képek Csatolt képek

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, konkrétan ezt nem értem. Ha valakinek egy futamon összejön 4 boxáthajtás, akkor nem tudom, hogy mi kell ahhoz, hogy az előző hozzászólásomban említett szankciókat kapja valaki. Illetve, ha ez szerintetek rendben van és "mindenki" versenyezhet, akkor nem szóltam. Főleg úgy, hogy a fórumon tett hozzászólásai sem tükrözik sem a megbánást, sem a megértést, hogy mit csinálhatna másképp. De persze különbözünk.
    GT-ben is pont most jött össze valakinek a 4 BUA, mégsem dobáljuk ki az illetőt egyből.
    Ádámot külön privátban értesítettem hogy tartsa magát a szabályokhoz, töltse le a büntetését, és adott esetben változtasson a hozzáállásán.


    Idézet Eredetileg Levente Toth írta Hozzászólás megtekintése
    Rögtön a futam után helyesen jelentettem a BUA-mat, lsz töröljetek 1 figyut!
    <http://forum.gtr-masters.hu/showthre...C3%A9se/page10>
    Valóban, javítva lett, elnézést a bakiért.

  9. #9
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    GT-ben is pont most jött össze valakinek a 4 BUA, mégsem dobáljuk ki az illetőt egyből.
    Ádámot külön privátban értesítettem hogy tartsa magát a szabályokhoz, töltse le a büntetését, és adott esetben változtasson a hozzáállásán..
    Értem. Köszönöm válaszodat, ugyan én továbbra sem látom szabályozottnak, hogy milyen ámokfutásért jár kizárás, mert erre nem válaszoltál, így csak tényleg a Ti toleranciátokon múlik ez a kérdés úgy látom. GT eseményeket nem követem, nem indultam, de jó tudni, hogy ott is ugyanez ez etikett.

  10. #10
    Bár érintett nem vagyok csak a hozzászólások kíváncsivá tettek, megnéztem és szimplán nem értem a bírói döntést ennél az esetnél:

    A R2 Beres Peter - Piski Tamas - 19:15

    Mondjuk már azt sem értem Tamás miért óvott, hiszen részéről pozícióvesztés nem történt, ahogy én láttam Peti megcsúszott és próbálta összeszedni az autót ami nem úgy jött össze neki, ahogy azt szerette volna, ezért végül keresztbe csúszott a pályán. Mindez Tomi előtt történt aki premier plánban látta, hogy Peti küzd tehát ő lett volna az egyetlen, aki ha időben lassít kivédhette volna a koccanást.

    Valaki elmagyarázná nekem mi volt a bírói döntés háttere?
    (Semmi személyes nincs benne csak szimplán a kíváncsiság hajt)

  11. #11
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Bár érintett nem vagyok csak a hozzászólások kíváncsivá tettek, megnéztem és szimplán nem értem a bírói döntést ennél az esetnél:

    A R2 Beres Peter - Piski Tamas - 19:15

    Mondjuk már azt sem értem Tamás miért óvott, hiszen részéről pozícióvesztés nem történt, ahogy én láttam Peti megcsúszott és próbálta összeszedni az autót ami nem úgy jött össze neki, ahogy azt szerette volna, ezért végül keresztbe csúszott a pályán. Mindez Tomi előtt történt aki premier plánban látta, hogy Peti küzd tehát ő lett volna az egyetlen, aki ha időben lassít kivédhette volna a koccanást.

    Valaki elmagyarázná nekem mi volt a bírói döntés háttere?
    (Semmi személyes nincs benne csak szimplán a kíváncsiság hajt)
    Ugyan nem vagyok jelenlegi, csak volt Vb-tag, de Peti is rakerdezett erre es azt mondta, sikerult kielegito valaszt adnom, igy neked is leirom, a szabalyok szempontjabol hogy nez ez ki.

    Ha elveszited a kontrollt, megcsuszol es forgalom van korulotted, akkor alaphelyzetben a szabalyzat arra kotelez, hogy belelepj a fekbe, visszanyerd az uralmad a kocsi felett, majd csatlakozz a versenybe biztonsagosan.

    Kulonosen igaz ez, ha ekozben palyan kivulre kerulsz, ahogy Peter is. Ha elkezdesz gepeszkedni, megprobalod megfogni, akkor 100%-ban magadra valllalod a felelosseget,ha barmi tortenik,meg ha csak fekezve csuszol, az versenybaleset,ha esetleg neked mennek.

    Peter a palyan kivulrol, gazt nyomva csuszott vissza keresztben, en pedig nem kellett, hogy erre szamitsak. Ha kilok, az elbol harom figyelmeztetes lett volna, mivel nem lett baj, ezert mersekelte a vb kettore szerintem. De ez csak a szerencsen mulott.

  12. #12
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    amúgy az azért engem kicsit zavar h valahogy Tamás a saját incidenseit nem óvja meg mikor kilök valakit , de ugyanazon futamon neki rosszul esik ha valaki keresztbe áll és bénázik amiből semmi hátránya nem keletkezett...
    persze szíve joga hozzá

    a q-s feltartással kapcsolatosan is érdeklődnék...
    Akkor most el kell engedni valakit vagy nem kell q-n ?
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2019. 04. 06. 13:04.

  13. #13
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Bár érintett nem vagyok csak a hozzászólások kíváncsivá tettek, megnéztem és szimplán nem értem a bírói döntést ennél az esetnél:

    A R2 Beres Peter - Piski Tamas - 19:15

    Mondjuk már azt sem értem Tamás miért óvott, hiszen részéről pozícióvesztés nem történt, ahogy én láttam Peti megcsúszott és próbálta összeszedni az autót ami nem úgy jött össze neki, ahogy azt szerette volna, ezért végül keresztbe csúszott a pályán. Mindez Tomi előtt történt aki premier plánban látta, hogy Peti küzd tehát ő lett volna az egyetlen, aki ha időben lassít kivédhette volna a koccanást.

    Valaki elmagyarázná nekem mi volt a bírói döntés háttere?
    (Semmi személyes nincs benne csak szimplán a kíváncsiság hajt)
    Péter leteszi a jobbhátsót a fűre, megcsúszik, és a kanyarról lesodródva, a műfüfön driftelve próbálja menteni a menthetőt, minél kevesebbet bukva. Amit az autó feletti uralom elvesztésénél várunk, az az hogy lassítsunk le, lépjünk a fékre, minél elöbb stablizáljuk az autót, inkább a pályátó elfele. Péternek lett volna lehetősége kijjebb a bukótérbe engedni, lecsillapítani a kocsit. Ezzel ellentétbe Piski elé csúszott egy kanyar kellős közepén, amiért egyértelműen ő a felelős. A balesetben Piski szerencsésen tovább tudott menni, poziciót nem bukott vele, de mivel nem egy kis koccról volt szó, inkább szigorúak voltunk, így lett 2 figyu.

  14. #14
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Gáspár mivel a megengedettnél 1 körrel korábban jött ki letölteni a BUA-ját, ezért csak nehezebb helyzetbe hozta magát, még több kocsi ment el mellette. Nem akartuk tovább büntetni. Ez a büntetési tétel nincs is fixálva.

    Renczes Ádám nem visszaeső. Mindenkinek megadjuk az esélyt hogy nálunk versenyezhessen. Reméljük hogy tanul az elkövetett hibáiból, és változtat az eddigi vezetési stílusán.
    Amikor rájöttem hogy korán mentem ki bua-ra ,majdnem belefejeltem a falba
    Azt hittem innentől nekem ennek a bajnokságnak annyi!
    Köszönöm hogy nem büntettetek agyon emiatt!
    Legközelebb jobban figyelek!

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, konkrétan ezt nem értem. Ha valakinek egy futamon összejön 4 boxáthajtás, akkor nem tudom, hogy mi kell ahhoz, hogy az előző hozzászólásomban említett szankciókat kapja valaki. Illetve, ha ez szerintetek rendben van és "mindenki" versenyezhet, akkor nem szóltam. Főleg úgy, hogy a fórumon tett hozzászólásai sem tükrözik sem a megbánást, sem a megértést, hogy mit csinálhatna másképp. De persze különbözünk.
    Mi itt elsősorban a letöltendő büntetésekben hiszünk, amik "munkával" járnak az elkövető részéről... a 4 db BUÁ letöltésének sokkal nagyobb a szemléltető ereje, mint ha vki egy futamot kényszerből kihagy és helyette otthon a kanapén TV-zik. Az eltiltás/kizárás a legvégső eset, amikor a VB már esélyt sem lát arra, hogy a szóban forgó versenyző kulturált módon közlekedjen a pályán és/vagy kommunikáljon a fórumon... de amíg ez nem áll fenn, addig a BUÁ-k halmozása a preferált. Illetve higgyétek el, lehet annyi BUÁ-t kiosztani, hogy az illető többet már ne akarjon jönni futamra...

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    a q-s feltartással kapcsolatosan is érdeklődnék...
    Akkor most el kell engedni valakit vagy nem kell q-n ?
    Nem vagyok képben a konkrét eset kapcsán, de amennyiben te érvényes gyors körön vagy, akkor senkit sem kell elengedned, hanem az utánad jövő dolga, hogy elég helyet hagyjon maga előtt a saját gyors köréhez. Ha nem vagy gyors körön, vagy belehibáztál a körödbe, akkor kutya kötelességed a legkisebb akadályozás nélkül elengedni a mögötted gyors körön lévő versenyzőt.
    Utoljára módosította: neilszab; 2019. 04. 08. 21:11.

  16. #16
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Péter leteszi a jobbhátsót a fűre, megcsúszik, és a kanyarról lesodródva, a műfüfön driftelve próbálja menteni a menthetőt, minél kevesebbet bukva. Amit az autó feletti uralom elvesztésénél várunk, az az hogy lassítsunk le, lépjünk a fékre, minél elöbb stablizáljuk az autót, inkább a pályátó elfele. Péternek lett volna lehetősége kijjebb a bukótérbe engedni, lecsillapítani a kocsit. Ezzel ellentétbe Piski elé csúszott egy kanyar kellős közepén, amiért egyértelműen ő a felelős. A balesetben Piski szerencsésen tovább tudott menni, poziciót nem bukott vele, de mivel nem egy kis koccról volt szó, inkább szigorúak voltunk, így lett 2 figyu.
    Köszönöm a gyors választ, nekem kicsit tovább tartott.
    Az nem volt kérdés, hogy Peti mentési kísérlete okozta a balesetet, de amit én az egészben nem értettem az az, hogy Tomi autójából visszanézve végig látszott, ahogy Peti küzd az elemekkel és ezért nem értem miért rohant bele a veszélybe. Ezek után az óvás meg végképp furcsa.
    Na mindegy, nem vagyunk egyformák.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •