Találatok: 1 - 5 (5 összesen)
  1. #1

    Samsung odyssey plus tapasztalat

    Sziasztok

    1 het teszt utan irom ezt. Megprobalom roviden es foleg a hibakat hangsulyozni.

    Kenyelem: elsore szarabbnak tunt. Ha jol felrakom a fejemre akkor nincs vele nagy gond siman hasznalhato. Vastagabb szivacs kell ra es akkor tokeletes. Megj. Megrendeltem vrcover.com rol a szivacsot amint megjon mondom mi a helyzet.

    Kepminoseg: itt a sweat spot meretet szoktak szidni ezert ezt vizsgaltam en is. A sima odyssey hez kepest mintha tenyleg kisebb lenne de ha felrakod a fejedre jol es elore nezel akkor hibatlan. Itt ugye az a zavarobb erzes hogy ha a szemgolyodat forgatod jobbra balra akkor oldalt rosszabb a kepminoseg mint elol kozepen. Nem oriasi a kulonbseg de az agyad azt varna hogy ahova a szemgolyo nez ott tisztul a kep pedig itt meg nem. Megoldas hogy a fejed forgatod nem a szemgolyod. En a sima verzional is igy csinaltam igy itt engem egyaltalan nem zavart.
    Mondjak egy pozitivat? Assetto corsaban az elozo verzioval zavart a fak arnyeka olyan fos elemnyt adott es miatta nem lehetett mindig elvezni a dolgot. Ne ertsetek felre szep eles kepe volt es jobb volt boven mint occuluson de engem zavart. Na most ezzel ez fullra eltunt. Olyan szep lett minden hogy full folyamatos kep van a arnyekolnal es most assetto corsa kis tulzassal mar szinte hozza a sima monitor kepet a plus szemuveggel. Ez oriasi pozitivum volt nekem.
    Iracingben megprobalva szep sima minden nincs pixelek kozoti fekete racs. Itt ami zavart hogy a felhok olyan furcsan irrealisan neznek ki mintha kulon retegkent usznanak az egen. Nezegettem a beallitasokat es van egy checkbox hogy a videokartya vegye at a szamitast azt ha kiikszeltem akkor mar hibatlan volt a kep. Lehet amugy hogy a supersamlinget kellene allitgatni es akkor videokartyaval is jo lenne de mivel a fos iracingben mintden test 3 perc mert ki kell lepni, szerkeszteni a txt t es ujra elinditani az egeszet ezert nem szorakoztam vele meg inkabb jatszottam es elveztem hogy szep a kep. Ha valakinek van ezzel a beallitassal tapasztalata ne fogja vissza magat ossza meg

    Hang: ugyanaz mint eddig, szeintem nincs vele baj. Annyi hogy az uj szemuvegdesign miatt most konnyebben esik pont a fuledre a fules. Nem kell annyit szarakodni vele.

    Ar: 400 dollar plussz ado volt az ara. Ami szerintem jo ahhoz kepest hogy 500 volt az elozo. Amugy volt akciozva is 300 vagy 350 ert egy kis ideig de amire kiertem pont elmult

    Kabelek: ezeknel a szemuvegeknel engem a hatul kilogo kabelek neha idegesitenek. Pl elfordulok balra akkor jon a kabel, de ha a masik iranyba nezek akkor van hogy becsuszik a vallamhoz es ott picit akad. Meg kell majd valahogy ezt oldani es jo helyre felrakni a kabelt hogy konnyen mozogjon. Illetve remelem hon a vezetek nelkuli atvitel a kov generacioban.

    Setup, controller, csomagokas meg a tobbi dolog valtozatlan. Semmivel semmi gond minden egyszeru es pontosan ugy mukodott ahogy kell.

    Sozval osszefoglalva: erezheto egyertelmu kepminoseg javulas az elodhoz kepest is. A tobbi gyengebb kepminosegu regebbi szemuveghez kepest meg nyilvan oriasi ugras. Szerintem mai napon ez a legjobb ar ertek aranyban, de lehet hogy ertek aranyban is de ez mar hitvitahoz vezetne szoval mindenki maga dontse el neki mi a top.

    Teljesitmeny: pont ugyanaz mint a sima verzional. Iracing 89fps assetto szinten hibatlan. Assettonal sok ellenfelet berakok akkor beesik az fps de ez nem biztos hogy a szemuveg miatt van. Online nem enztem az assettot meg sajna lehet ott jobb a helyzet.
    config:8700k es 1080ti


    Udv
    Lipi

  2. #2
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Ha a kényelem még rosszabb mint az elodnel az elég aggasztó... Az Oculus utan vállalhatatlanul kényelmetlen a design, elso dolgom volt egy obis 2 centis szivaccsal körbe ragasztani a sisakod
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  3. #3
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Ha a kényelem még rosszabb mint az elodnel az elég aggasztó... Az Oculus utan vállalhatatlanul kényelmetlen a design, elso dolgom volt egy obis 2 centis szivaccsal körbe ragasztani a sisakod
    Hat igen itt is kb azt kell csinalni.
    Amugy nem ertem hogy ezt a szart senki nem vette fel a fejere mielott elkezdtek legyartani?

    Biztos valami furcsafeju tervezo csinalja az egeszet es az o fejere jo

  4. #4
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg lipixbox írta Hozzászólás megtekintése
    Hat igen itt is kb azt kell csinalni.
    Amugy nem ertem hogy ezt a szart senki nem vette fel a fejere mielott elkezdtek legyartani?

    Biztos valami furcsafeju tervezo csinalja az egeszet es az o fejere jo
    Hát igen, samsung, ha az otthoni csapat csinálta akkor meg is magyarázták a fejforma problémát. Én ez miatt és az itthoni garancia hiánya miatt nem váltottam rá CV1-ről. Mondjuk nekem az alap CV1 sem annyira kényelmes, bár ezt akkor tudtam meg mikor megjött hozzá a VR Cover. Azzal sztem az Odyssey+ is sokkal jobb lesz.

    Sweet spot amúgy tényleg ennyire rossz? CV1ben most dirrekt néztem, de a kijelző szélén lévő dolgokat is el tudom olvasni iracingben, szóval nem sokkal rosszabb mint középen.

  5. #5
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Hát igen, samsung, ha az otthoni csapat csinálta akkor meg is magyarázták a fejforma problémát. Én ez miatt és az itthoni garancia hiánya miatt nem váltottam rá CV1-ről. Mondjuk nekem az alap CV1 sem annyira kényelmes, bár ezt akkor tudtam meg mikor megjött hozzá a VR Cover. Azzal sztem az Odyssey+ is sokkal jobb lesz.Sweet spot amúgy tényleg ennyire rossz? CV1ben most dirrekt néztem, de a kijelző szélén lévő dolgokat is el tudom olvasni iracingben, szóval nem sokkal rosszabb mint középen.
    Nagyon szűk szerintem, de ugy tudnám leirni inkább h a sweerspoton kívül CV1 a kinézet, benne viszont pöpecebb sokkal, csak furan rossznak hat a remek középső rész után...
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •