Találatok: 1 - 15 (15 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043

    GT - Büntetések - COTA

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!


    COTA 2019.Már.17

    Óvás
    Felelős
    Incidens jellege
    Büntetés (figy)
    A R1 1:43 Asztalos András - Terhes Csaba- Burszky Norbert Terhes Csaba baleset okozása 3
    A R1 3:22 Tóth Szabolcs - Terhes Csaba Tóth Szabolcs szóbeli figyelmeztetés 0
    A R1 3:30 Homoki Csaba - Terhes Csaba Terhes Csaba hátulról lökés 3
    A R1 21:37 Asztalos András - Terhes Csaba Asztalos András hátulról lökés 3
    A R1 3:17 Homoki Csaba - Antal Gábor Homoki-Szabó Csaba kontakt 2
    A R1 1:39:50 Asztalos András - Fehér Norbert Asztalos András baleset okozása 3
    A R1 Tóth Szabolcs Tóth Szabolcs Q kör érvénytelen 3
    A R1 Asztalos András 7x vágás Asztalos András vágás a futamon 8
    A R1 Oláh Gergely 9x vágás Oláh Gergely vágás a futamon 12



    Az összevont büntetések összesítve:

    4db Boxutca áthajtás: Asztalos András
    3db Boxutca áthajtás: Oláh Gergely
    2db Boxutca áthajtás: Terhes Csaba
    Boxutca áthajtás: Eszenyi András
    3 figyelmeztetés: Tóth Szabolcs, Eszenyi András
    2 figyelmeztetés: Burszky Norbert,Homoki-Szabó Csaba
    1 figyelmeztetés: Asztalos András,Terhes Csaba



    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 2. és 4. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.

  2. #2
    ömm, szerintem Asztalos Andrisnál gubanc van, mert 14 figyu, az "csak" 3 BUÁ, és Terhes Csabának is 6, az meg csak 1 BUÁ, de lehet én tudom rosszul

  3. #3
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    ömm, szerintem Asztalos Andrisnál gubanc van, mert 14 figyu, az "csak" 3 BUÁ, és Terhes Csabának is 6, az meg csak 1 BUÁ, de lehet én tudom rosszul
    Volt mar nekik korabbrol, az is hozzaadodik.

  4. #4
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Volt mar nekik korabbrol, az is hozzaadodik.
    ja, én azt hittem, hogy törlődik, mondjuk abban meg logika nincs, na mindegy

  5. #5
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Kérném amit ilyenkor kérni lehet az alábbi esetnél:

    Óvás
    Felelős
    Incidens jellege
    Büntetés (figy)
    A R1 1:43 Asztalos András - Terhes Csaba- Burszky Norbert Terhes Csaba baleset okozása 3

    A rajtot követően az 1es kanyarban mellettem előttem több versenyző koccant ezt elkerülvén nyitottam a kormányszögön hogy elkerüljem a további ütközést ezt követően jöttek belém oldalról:

    https://www.youtube.com/watch?v=reby...ature=youtu.be


    egy régebbi esetnél Paul Richardonmikor kilöktek úgy hogyelöttem kiforgattakvalakit azt amagyarázatotkaptam, hogy ez versenybaleset mivel elöttem is baleset történt jelezném hogy semmiben sem befolyásolta a féktávomat:


    https://www.youtube.com/watch?v=uLBp...sU-KQ&index=27



    A Homoki-Szabó Csabis esetnél pedig ha visssza nézitek látható hogy nem féktávon váltott irányt hanem az egész féktávja egy irányváltás volt ahol a hibáját követően vág be az ideális ívre a kanyar előtt először majdnem Tóth Szabit bombázza ki majd bevág elém versenytempónál lassabbra fékez amint észlelem elrántom a kormányt de így is hozzáérem az autója sarkához picit bugos is volt mert kb elrepült.

    https://www.youtube.com/watch?v=vXiZ2ELbKsw
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: T_Cs; 2019. 03. 28. 08:40.

  6. #6
    Tisztelt VB,

    Önhibámon kívül csúszkáltam, változott a pálya tapadása és a gumijaim túlmelegedtek ezért egyszerűen nem tudtam normális íven autózni.
    A dolgokat még tetézte, hogy elfelejtettem tankolni így azt hiszem 10 kör után a célegyenes végén megállt az autó és feladni kényszerültem. (ergó nem szereztem pontot, nem mentem neki senkinek és semmit sem nyertem a vágással)
    Mivel nem fejeztem be a futamot és ebben a szezonban nem volt még büntetésem ezért kérem felülvizsgálni ezt a 3db BUÁ-t.

    Ha befejeztem volna a futamot akkor érteném a büntetést, de így nem..

  7. #7
    A R1 21:37 Asztalos András - Terhes Csaba Asztalos András hátulról lökés

    Tobben is azt mondtak h nem az en hibam volt. Kerlek vizsgaljatok meg ujra!

  8. #8
    Ami Feher Norbival tortent azt sajnalom de nem tehettem rola, egyszeruen eldobta az auto a segget. Eselyem nem volt megfogni. Arrol se tehettem. Balszerencses eset volt h o nem tudott kikerulni

  9. #9
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Kérném amit ilyenkor kérni lehet az alábbi esetnél:

    Óvás
    Felelős
    Incidens jellege
    Büntetés (figy)
    A R1 1:43 Asztalos András - Terhes Csaba- Burszky Norbert Terhes Csaba baleset okozása 3

    A Homoki-Szabó Csabis esetnél pedig ha visssza nézitek látható hogy nem féktávon váltott irányt hanem az egész féktávja egy irányváltás volt ahol a hibáját követően vág be az ideális ívre a kanyar előtt először majdnem Tóth Szabit bombázza ki majd bevág elém versenytempónál lassabbra fékez amint észlelem elrántom a kormányt de így is hozzáérem az autója sarkához picit bugos is volt mert kb elrepült.

    https://www.youtube.com/watch?v=vXiZ2ELbKsw

    v=vXiZ2ELbKsw[/URL][/QUOTE]

    Látom téged nem zavar meg a versenyszabályzat a vélemény nyilvánításkor, minden esetre sok mindent megmagyaráz amiket leírtál...
    gratulálok a bt-nek a 3 meg 4 bua kiosztásokhoz. Igy aztán van értelme komolyan venni a bajnokságotokat meg készülni rá.
    Egyszerűen kedvem nincs leülni tesztelni a vasarnapi roncsderbikre, hogy aztán egy lepkefingert kiosztott buak felét kénytelen legyek a gyerekeimnek átörökolni.

    Magam és a csapattarsaim névében...

    Szép estét.
    Utoljára módosította: CsabaH; 2019. 03. 28. 22:13.

  10. #10
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    A R1 1:43 Asztalos András - Terhes Csaba- Burszky Norbert
    Csaba. A hirtelen korrigálásod által, a melletted szabályosan, külső íven közlekedő Burszky Norbit oldalról eltalálod, aki ezáltal több -leglább 2- poziciót bukva, a bukótérből kénytelen visszajönni a pályára. Az 1-es kanyarba kissebb tömörülés alakult ki, két kocsi koccolta egymást, de erre fel lehet készülni. Legközelebb körültekintőbben közelítsd meg az első kanyart, kevesebb kockázatot, több tartalékot benne hagyva. A Norbival való ütközésbe végül Te forogtál be, a mögötted jövőket kellemetlen helyzetbe hozva.

    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    https://www.youtube.com/watch?v=uLBpBe81bUg
    Eléggé más szituációt vágtál be ide. Itt 2 autó is keresztbe áll elöttünk a pályán. Mivel érintett vagyok, én löktelek meg, nemveszi ki jól magát ha én magyarázom, de elsőre nekem sem tűnik az versenybalesetnek. Nemvettem részt a döntésben, egy videó/nézet nem elég, sztem fellebbezhettél volna.

    Versenybalesetre akkor hivatkozhatnál, ha közvetlenűl az elöttedlévők kiszámíthatatlanúl megforognak, és olyan hirtelen történik mindez, hogy minden igyekezeted, és erőfeszítésed ellenére is elkerülhetetlen lenne az ütközés. COTA-n, az elsőkanyaros esetednél látszik is hogy a fékkel tudsz játszani, marad tartalék, fel is emeled, be tudtál volna sorolni, nem kellett volna a vészelkerülés.

    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    https://www.youtube.com/watch?v=vXiZ2ELbKsw
    Homokinak jogában állt visszahúzódni a pálya legszélére. Viszonylag egyértelműen, lekövethetően tette ezt meg, egyedűl menve az ideális ív is hasonló. Be is fért oda, nem voltál mellette. Nem esett le túlságosan a kanyarról, túl korai fékezésről szó sincs, Tóth Szabit szorosan tudta követni a kanyar bemenetnél is. Erre reagálva, nemakartál beragadni, megláttad legbelűl a kissé kinyíló belső ívet, és beakartad oda rakni. Az amúgy jó meglátásba hiba csúszott, és megpöckölted Homoki bal hátsó sarkát, amitől Ő kiforgott, ha jól emlékszem az utolsó helyre vissza is esett. Egyoldalú hátulról lökés, több pozicióvesztéssel, amiért 3 figyut szoktunk adni.
    Homoki helyében nem tettem volna vissza 2 kocsi közé, még ha helyem lett volna se, mert csak azt kockáztatom vele, esélyt adok arra hogy én megyek neki az elöttem lévőnek, vagy mint itt is, a hátulról jövő jön nekem.

    Idézet Eredetileg Asztalos Andras írta Hozzászólás megtekintése
    A R1 21:37 Asztalos András - Terhes Csaba
    Tobben is azt mondtak h nem az en hibam volt. Kerlek vizsgaljatok meg ujra!
    4 versenybíró nézte meg az esetet. Csak az egyik látott enyhítő körüményt Csaba mozgása, védekezése miatt. Megvolt a tempóelőnyöd, de nem voltál még előzési pozicióban, Csaba mellett, így bezárhatta elötted a kiskaput, amit viszonylag még időben, reagálhatóan tett meg. Még ha úgy véled valós szabályalanság ér a pályán, akkor is törekedned kell rá, hogy elkerűlj egy balesetet, akár pozició feladásával, fékezéssel.
    Ha még mindig kérsz újravizsgálatot, akkor egy 5.bírónak is továbbíthatom az esetet, de az picit több időt vesz igénybe.


    Idézet Eredetileg Asztalos Andras írta Hozzászólás megtekintése
    Ami Feher Norbival tortent azt sajnalom de nem tehettem rola, egyszeruen eldobta az auto a segget. Eselyem nem volt megfogni. Arrol se tehettem. Balszerencses eset volt h o nem tudott kikerulni
    András. Mindenki felelős azért ahogyan közlekedik a pályán. Sem a műfűre, a bukkanóra, a poros ívre, a sötét árnyékokra nem szoktunk fogni semmit. Saját magadtól mentél a műfűre, túlzott gázadással, önhibádból megforogtál a pályán, és a melletted érkező Fehér Norbit eltrafáltad, aki vagy 3 helyet, és a stratégiáját bukta az eset miatt. White-nak esélye sem volt ekerűlni a balesetet. A szabályosan közlekedőket védjük a büntetésekkel. A zöld műfű az mindig ilyen, nem büntethetjük meg ezért mert csúzsós. Hidd el én is sajnálom, mert én is fárasztottalak, és White sem érdemelte meg.

    Vágásos BUA-s esetek felülvizsgálat alatt vannak, további türelmeteket kérjük ezügyben.


    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    Látom téged nem zavar meg a versenyszabályzat
    Csaba, légyszives a személyes ellentéteket privát üzenetben rendezzétek.

  11. #11
    A Csaba fele incidensnel nem tudtam lereagalni h becsukta a kiskaput. Tul keson tette meg. Miert nem huzodott be belso ivre akkor amikor meg volt koztunk kis tavolsag?
    Miert az utolso pillanatban tette meg? Ha le tudtam volna akkor megteszem. Arra se volt idom h pislogjak! Lehet a replay nem adja vissza. Az elozo kanyarbol sokkal jobban jottem ki. Mar ott le kellett volna vedje a belso ivet. De nem tette meg. Olyan Verstappen modra csinalta.

  12. #12
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    A felvétel nem adja vissza ami történt?!? kész...

    Verstappent a féktávakon történő irányváltásokért támadták, ez kigyorsításon történt.
    Idegből csináltad el sem akartad kerülni bele sem tapostál a fékbe,izombol felkentél a falra aztán haladtál tova...

    Teszemszögedből:

    https://www.youtube.com/watch?v=C9ng...ature=youtu.be

    Én szemszögemből:

    https://www.youtube.com/watch?v=4fnA...ature=youtu.be

    Idézet Eredetileg Asztalos Andras írta Hozzászólás megtekintése
    A Csaba fele incidensnel nem tudtam lereagalni h becsukta a kiskaput. Tul keson tette meg. Miert nem huzodott be belso ivre akkor amikor meg volt koztunk kis tavolsag?
    Miert az utolso pillanatban tette meg? Ha le tudtam volna akkor megteszem. Arra se volt idom h pislogjak! Lehet a replay nem adja vissza. Az elozo kanyarbol sokkal jobban jottem ki. Mar ott le kellett volna vedje a belso ivet. De nem tette meg. Olyan Verstappen modra csinalta.

  13. #13
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339


    En azt latom, hogy Csaba megcsuszott, vesztett helyzetben volt, mert nagy lett a sebessegkulonbseg, igy reflexbol zarta az ivet, amit Andris nem reagalhatott le. Tipikus 'magat buntette' szituacio.

    Az teny, hogy Andris utana nem vette el a gazt, az sem szep.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2019. 03. 29. 20:47.

  14. #14
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Igen, de mindkét oldalt volt hely, nézd a kormanyszogem abszolút nem nagy szöggel nyitottam.
    Sztem már tuporogjuk, eresszuk el.
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése


    En azt latom, hogy Csaba megcsuszott, vesztett helyzetben volt, mert nagy lett a sebessegkulonbseg, igy reflexbol zarta az ivet, amit Andris nem reagalhatott le. Tipikus 'magat buntette' szituacio.

    Az teny, hogy Andris utana nem vette el a gazt, az sem szep.

  15. #15
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    A vágásos büntetések miatti sok BUA-kat, mindenkinek kötelező a következő futamán a szabályok szerint letöltenie. Nem találtunk enyhítő körülményt. Nem viccből szól, csipog a rankapp. Tessék komolyan venni. Mindenkire ugyanúgy vonatkoznak a szabályok.
    Mivel több BUA, több soron következő futamát is elronthatja az érintettnek, és nem elvenni akarjuk az emberek kedvét a versenyzéstől, ezért a jövőben megnézzük hogy tudnánk-e valamilyen alternatív megoldást találni.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •