Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 50 (50 összesen)
  1. #26
    Demeter Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    177
    Ez most nagyon nem ment, nem éreztem a pályát és időm se volt rá. Meg volt mindkét futamon kis kocc, amitől megpördültem. Ez van, megyünk tovább!
    Ryzen 7 5800X +32GB DDR4@3600MHZ + EVGA RTX3080Ti + Win10

  2. #27
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Köszi

  3. #28
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Előzetesen nem vártam magamtól semmit ezen a pályán, éreztem hogy nincs meg az a mágia hogy majd futamon stabilan javulok fél-egy másodpercet. Kvali 15 hely, kis mókázással, DTM-es lökdösődéssel ezt meg is tartottam azt hiszem, majd igyekezvény gyorsulni sikerült pár kicsúszó embert megelőzni. Az utolsó körökre látótávolságba került a 12. hely, amire egyáltalán nem számítottam, majd az utolsó egyenesben a 10. helyre sikerült felkapaszkodnom.
    Ismét üzenem hogy nem Barichello vagyok, hanem Schumi, szóval nem engem kell feltenni a korlátra az utolsó kör utolsó egyenesében

    Második futam pole. Éreztem hogy nem sok esélyem lesz megtartani, de arra azért nem számítottam hogy a második jobbosra már a 11-12. helyen fogok fordulni. Aztán még egy áldást is kaptam Hát2Rule 2 körrel később, szóval örültem hogy az előttem forgolódoknak köszönhetően nem tök utolsó lettem.

  4. #29
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Egy replayt pls!
    egy simresults-os eredményt pls !

  5. #30
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    kaptam Hát2Rule
    ez fájt

  6. #31
    Demeter Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    177
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Hát2Rule
    Ezt én is kiemelném külön, felnevettem rajta
    Ryzen 7 5800X +32GB DDR4@3600MHZ + EVGA RTX3080Ti + Win10

  7. #32
    Hirtelen elhatározásból neveztem be, amikor láttam, hogy lesz rá időm, 4-5 környi prekvalozást követően. A második futamon sikerült is 3 mp-el jobbat futnom, mint a prekvalon, addig ra kezdtem megtanulni jobban a közlekedést a pályán
    Mindkét futamon a végéről indultam, de mindkettőn az első körben jöttem előre 4-5 helyet, köszönhetően az előttem összeakadóknak. Főként a második futamon aztán volt pár jó küzdés, például Antal Gáborral, amiket nagyon sportszerűen sikerült elrendeznünk. Ugynaígy Nagy Zsolttal, Balogh Andrissal, akikkel mondhatni rendszeresen találkoztunk néha.
    A Ford a célegyenesben viszont ordenáré módon lenyomta az Alfát, néha még szélárnyékban is lemaradtam mögöttük.

  8. #33
    Idézet Eredetileg kprnks írta Hozzászólás megtekintése
    Puff 6. hely, kösz azoknak akik kilöktek! 3-an is ! Csak gratulálni tudok Ez a verseny komolytalan volt!!! Kárba veszett idő !
    Kérlek nézd vissza azt amit te művelsz. Körülbelül 3-4x húzód rám az autót és próbálsz leszorítani, féktávon is 2x váltasz ívet stb. Es ezt nem csak velem csinaltad meg, hanem a tobbiekkel is. Egy idő után én is ráuntam erre és bedobtam melled az autót. Ha már másképp nem lehet veled csatázni, akkor ne várd hogy az emberek mögötted fognak kullogni, mert te arra mész a pályán amerre neked jól esik.

    Amúgy meg úgy gondolom hogy semmelyik autó sincsen partiban egymással. Hatalmasak a különbségek. A Ford hard gumin is versenyképesebb mint a BMW és a Merci médiumon. Végsebessegben is hatalmas a különbség és nagyon nehéz vezetni ezeket az autókat. Én biztos hogy nem erőltetnék a következő szezonban egy ilyen bajnokságot. Persze hogy sok a baleset mert mindenki szenved az autókkal. A brigád fele kezivalto nélkül megy, mert 1-2 hónap alatt nem lehet megtanulni használhatóan gazfroccsot adni, főleg nem olyan kocsival, amivel nincs ABS. Ez is körönként 2-3 tized. Én úgy gondolom, hogy egy tcr vagy egy kupás bajnokság sokkal jobban összerántaná a mezőnyt és biztonsagosabban meg élvezetesebben lehetne csatázni a pályán és valószínűleg több jelentkező is lenne. Ehhez meg hozza jön az Assetto gyatra utkozesi modellje, amivel szó szerint lepattannak a kocsik egymásról. Csak elsőkerekes kocsikkal lehet így egymáson betámasztani, anélkül hogy nagyobb baj lenne belőle. Ebből így csak roncsderbi lesz. Még nekem is sikerült Lacit beforgatnom, amit nagyon sajnálok. Évek óta versenyzem és meg sosem fordult elő ilyen. Nyilván az én hibám, de a küzdés az autóval se sokat segített ebben a helyzetben.
    Áldozatok nélkül nincs győzelem és most te vagy az áldozat

  9. #34
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg Gerii írta Hozzászólás megtekintése
    Kérlek nézd vissza azt amit te művelsz. Körülbelül 3-4x húzód rám az autót és próbálsz leszorítani, féktávon is 2x váltasz ívet stb. Es ezt nem csak velem csinaltad meg, hanem a tobbiekkel is. Egy idő után én is ráuntam erre és bedobtam melled az autót. Ha már másképp nem lehet veled csatázni, akkor ne várd hogy az emberek mögötted fognak kullogni, mert te arra mész a pályán amerre neked jól esik.

    Amúgy meg úgy gondolom hogy semmelyik autó sincsen partiban egymással. Hatalmasak a különbségek. A Ford hard gumin is versenyképesebb mint a BMW és a Merci médiumon. Végsebessegben is hatalmas a különbség és nagyon nehéz vezetni ezeket az autókat. Én biztos hogy nem erőltetnék a következő szezonban egy ilyen bajnokságot. Persze hogy sok a baleset mert mindenki szenved az autókkal. A brigád fele kezivalto nélkül megy, mert 1-2 hónap alatt nem lehet megtanulni használhatóan gazfroccsot adni, főleg nem olyan kocsival, amivel nincs ABS. Ez is körönként 2-3 tized. Én úgy gondolom, hogy egy tcr vagy egy kupás bajnokság sokkal jobban összerántaná a mezőnyt és biztonsagosabban meg élvezetesebben lehetne csatázni a pályán és valószínűleg több jelentkező is lenne. Ehhez meg hozza jön az Assetto gyatra utkozesi modellje, amivel szó szerint lepattannak a kocsik egymásról. Csak elsőkerekes kocsikkal lehet így egymáson betámasztani, anélkül hogy nagyobb baj lenne belőle. Ebből így csak roncsderbi lesz. Még nekem is sikerült Lacit beforgatnom, amit nagyon sajnálok. Évek óta versenyzem és meg sosem fordult elő ilyen. Nyilván az én hibám, de a küzdés az autóval se sokat segített ebben a helyzetben.
    Abban igazad van hogy kéziváltóval jóval hangulatosabb ezeket a kocsikat vezetni,de Horváth Atilla pl sima pillangóváltóval megy,és megnyerte a B futamot(7.helyről)tegnap!
    Azt se felejtsd el,hogy a hosszú egyenesek végén milyen gépészkedés kell visszadobálni egyesig a váltót kuplunggal,közben fékezni mindezt úgy hogy ne égessed le a motort(itt nem véd a túl nagy motorféktől az elektronika),és ne válts félre,mert akkor repülsz (-:
    Nem akkora előny ez amúgy mint gondolod!
    Esetleg egy kicsit jobb Bop-al nagyon jó kis bajnokság lesz ezekkel a kicsikkal a jövőben,feltéve ha a szervezők ismét bevállalják egyszer!
    Nagyon üde színfolt ez nekem a sok gt2-gt4 kupa között!

  10. #35
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Gerii írta Hozzászólás megtekintése
    Kérlek nézd vissza azt amit te művelsz. Körülbelül 3-4x húzód rám az autót és próbálsz leszorítani, féktávon is 2x váltasz ívet stb. Es ezt nem csak velem csinaltad meg, hanem a tobbiekkel is. Egy idő után én is ráuntam erre és bedobtam melled az autót. Ha már másképp nem lehet veled csatázni, akkor ne várd hogy az emberek mögötted fognak kullogni, mert te arra mész a pályán amerre neked jól esik.

    Amúgy meg úgy gondolom hogy semmelyik autó sincsen partiban egymással. Hatalmasak a különbségek. A Ford hard gumin is versenyképesebb mint a BMW és a Merci médiumon. Végsebessegben is hatalmas a különbség és nagyon nehéz vezetni ezeket az autókat. Én biztos hogy nem erőltetnék a következő szezonban egy ilyen bajnokságot. Persze hogy sok a baleset mert mindenki szenved az autókkal. A brigád fele kezivalto nélkül megy, mert 1-2 hónap alatt nem lehet megtanulni használhatóan gazfroccsot adni, főleg nem olyan kocsival, amivel nincs ABS. Ez is körönként 2-3 tized. Én úgy gondolom, hogy egy tcr vagy egy kupás bajnokság sokkal jobban összerántaná a mezőnyt és biztonsagosabban meg élvezetesebben lehetne csatázni a pályán és valószínűleg több jelentkező is lenne. Ehhez meg hozza jön az Assetto gyatra utkozesi modellje, amivel szó szerint lepattannak a kocsik egymásról. Csak elsőkerekes kocsikkal lehet így egymáson betámasztani, anélkül hogy nagyobb baj lenne belőle. Ebből így csak roncsderbi lesz. Még nekem is sikerült Lacit beforgatnom, amit nagyon sajnálok. Évek óta versenyzem és meg sosem fordult elő ilyen. Nyilván az én hibám, de a küzdés az autóval se sokat segített ebben a helyzetben.
    +1 mindenben egyetértek a tcr is jobb volna de leginkább márkakupa.

  11. #36
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Gerii írta Hozzászólás megtekintése
    Kérlek nézd vissza azt amit te művelsz. Körülbelül 3-4x húzód rám az autót és próbálsz leszorítani, féktávon is 2x váltasz ívet stb. Es ezt nem csak velem csinaltad meg, hanem a tobbiekkel is. Egy idő után én is ráuntam erre és bedobtam melled az autót. Ha már másképp nem lehet veled csatázni, akkor ne várd hogy az emberek mögötted fognak kullogni, mert te arra mész a pályán amerre neked jól esik.

    Amúgy meg úgy gondolom hogy semmelyik autó sincsen partiban egymással. Hatalmasak a különbségek. A Ford hard gumin is versenyképesebb mint a BMW és a Merci médiumon. Végsebessegben is hatalmas a különbség és nagyon nehéz vezetni ezeket az autókat. Én biztos hogy nem erőltetnék a következő szezonban egy ilyen bajnokságot. Persze hogy sok a baleset mert mindenki szenved az autókkal. A brigád fele kezivalto nélkül megy, mert 1-2 hónap alatt nem lehet megtanulni használhatóan gazfroccsot adni, főleg nem olyan kocsival, amivel nincs ABS. Ez is körönként 2-3 tized. Én úgy gondolom, hogy egy tcr vagy egy kupás bajnokság sokkal jobban összerántaná a mezőnyt és biztonsagosabban meg élvezetesebben lehetne csatázni a pályán és valószínűleg több jelentkező is lenne. Ehhez meg hozza jön az Assetto gyatra utkozesi modellje, amivel szó szerint lepattannak a kocsik egymásról. Csak elsőkerekes kocsikkal lehet így egymáson betámasztani, anélkül hogy nagyobb baj lenne belőle. Ebből így csak roncsderbi lesz. Még nekem is sikerült Lacit beforgatnom, amit nagyon sajnálok. Évek óta versenyzem és meg sosem fordult elő ilyen. Nyilván az én hibám, de a küzdés az autóval se sokat segített ebben a helyzetben.
    Jelenleg itt a legnepesebb a mezőny mastersen... Szóval szerintem van igény ilyen és ehhez hasonló nehezebben kezelhető autókhoz...kvazi hiánypótló
    Markakupa persze talán szerencsésebb lenne
    De igazából csak a Ford lóg ki szerintem.... És a Ford miatt nem lehet a az alfan meg egy kicsit lassítani...
    A 3 gyári kocsi bopja egész jó szerintem...
    Amikor rendesen meghajtottam akkor a Merci is rohadt gyors volt és a BMW is nagyon jó...
    A mezőny meg szerintem elég szoros ha téged meg engem kiveszunk
    Amúgy szerintem itt nem is volt egyszerű előzni a forddal sem... Mások az erossegeij az autóknak és most ez itt kijott szerintem... Norisrinen csak kikerulni kellett a többi a autót itt, kigyorson sokan visszamasztak, ott tartották kanyarban....
    Könnyebb autóknál egyébként az a tapasztalatom h meg több a baleset... Minél könnyebb annál bátrabbak sokan


    Ui: aki elsokerekezni akar, annak ott az R3E - vél futó bajnoksag... Ac - bán nincs is normális elsokerekes (mod se)
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2019. 04. 08. 11:56.

  12. #37
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Gerii írta Hozzászólás megtekintése
    Kérlek nézd vissza azt amit te művelsz. Körülbelül 3-4x húzód rám az autót és próbálsz leszorítani, féktávon is 2x váltasz ívet stb. Es ezt nem csak velem csinaltad meg, hanem a tobbiekkel is. Egy idő után én is ráuntam erre és bedobtam melled az autót. Ha már másképp nem lehet veled csatázni, akkor ne várd hogy az emberek mögötted fognak kullogni, mert te arra mész a pályán amerre neked jól esik.

    Amúgy meg úgy gondolom hogy semmelyik autó sincsen partiban egymással. Hatalmasak a különbségek. A Ford hard gumin is versenyképesebb mint a BMW és a Merci médiumon. Végsebessegben is hatalmas a különbség és nagyon nehéz vezetni ezeket az autókat. Én biztos hogy nem erőltetnék a következő szezonban egy ilyen bajnokságot. Persze hogy sok a baleset mert mindenki szenved az autókkal. A brigád fele kezivalto nélkül megy, mert 1-2 hónap alatt nem lehet megtanulni használhatóan gazfroccsot adni, főleg nem olyan kocsival, amivel nincs ABS. Ez is körönként 2-3 tized. Én úgy gondolom, hogy egy tcr vagy egy kupás bajnokság sokkal jobban összerántaná a mezőnyt és biztonsagosabban meg élvezetesebben lehetne csatázni a pályán és valószínűleg több jelentkező is lenne. Ehhez meg hozza jön az Assetto gyatra utkozesi modellje, amivel szó szerint lepattannak a kocsik egymásról. Csak elsőkerekes kocsikkal lehet így egymáson betámasztani, anélkül hogy nagyobb baj lenne belőle. Ebből így csak roncsderbi lesz. Még nekem is sikerült Lacit beforgatnom, amit nagyon sajnálok. Évek óta versenyzem és meg sosem fordult elő ilyen. Nyilván az én hibám, de a küzdés az autóval se sokat segített ebben a helyzetben.
    Teljesen egyetertek, bar szerintem nem az autokkal van baj. Az, hogy nagyon maskepp mennek, mashogy viselkednek a kocsik meg izgalmas is lehet, de a mezonynek ez igy tul nagy falat. Igy pontosan az van, amit mondasz, roncsderbi. Csak a hab a tortan, hogy rovid futamok vannak, nem lehet kivarasra autozni, turelmetlenek az emberek.

    Na meg a forditott rajtracs, ami onmagaban egy idozitett bomba. Nekem mondjuk nagyon nem fekszenek ezek a kocsik es nem is erdekel a bajnoksag, nem siratnam, ha nem lenne tobb ilyen. Pont a versenyzes hianyzik belole. A RaceRoom-os WTCR itt a Mastersen szazszor elvezetesebb.

  13. #38
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Speciel én imádom hogy bírkózni kell ezekkel az autókkal, és nem igazán okoz gondot tömegben autózni vele. Sajnálnám ha nem lenne még egy szezon, talán addigra a BOP is jó lenne ^^ Esetleg érdemes lenni a Fordot kivenni a képletből.

  14. #39
    én csak azt sajnáom hogy későn figyeltem fel erre a DTM bajnokságra
    én személy szerint imádok ezekkel menni ( az más kérdés hogy nem tudok ) de szerintem sokkal hangulatosabb ezekkel menni mint pl a RaceRoom TCR-es gépekkel ahol folyton csipog valami miatt az ember alatt a szerkezet (engem ez például kifejezetten irritál )
    a gázfröccsös visszaváltást gyakorlással szerintem meg lehet tanulni és nem kevés időt lehet vele nyerni meg persze ha jól használja az ember akkor "stabilitást" is ad féktávon
    bár a kigyorsítás nem mindig könnyű de szerintem esetek nagy részében ha mindkét fél odafigyel a másikra akkor a kocanások is elkerülhetők (persze nem mindig)

    egy szó mint száz én örülnék ha lenne még ezzel bajnokság !

  15. #40
    Én a futamok kapcsán azt szeretném kérdezni, hogy a 2. futamon miért az 1. futam célba érése alapján rajtoltunk? Eddig úgy volt, ha jól emlékszem, hogy mindkét futamon az időmérőn elért helyről volt a rajt. (Kivéve ugye a 2. futamos fordított rajtrácsot az első 10-nél.)
    Plusz apróság, hogy a frissített skin packot sem láttam, de ez tényleg apróság.

  16. #41

  17. #42
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi

  18. #43
    Csépány László Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 01. 09.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    16
    Rövid futambeszámoló:
    (higgadtabban)
    Megnézve a replayt, már azt mondom kimondottan jó verseny volt sok jó csatával ! Köszi Mindenkinek ! Volt pár apró koccanás (amiből párat persze tegnap még komolyabbnak éreztem belülről) és az utolsóból kimondottan rosszul jöttem ki,emiatt számomra jónak mondható eredményről csúsztam le, de nem bánom. Majd legközelebb összejön De ha nem, az sem baj. Épp a csaták miatt volt jó ez a verseny ! Volt olyan, hogy több kanyaron és egyenesen keresztül egymás mellett a két autó egyetlen hiba nélkül egyik fél részéről sem. Ez nagyon tetszett !
    Remélem legközelebb is hasonlóan izgalmas lesz !

  19. #44
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997

  20. #45
    Csépány László Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 01. 09.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    16
    Idézet Eredetileg Gerii írta Hozzászólás megtekintése
    Kérlek nézd vissza azt amit te művelsz. Körülbelül 3-4x húzód rám az autót és próbálsz leszorítani, féktávon is 2x váltasz ívet stb. Es ezt nem csak velem csinaltad meg, hanem a tobbiekkel is. Egy idő után én is ráuntam erre és bedobtam melled az autót. Ha már másképp nem lehet veled csatázni, akkor ne várd hogy az emberek mögötted fognak kullogni, mert te arra mész a pályán amerre neked jól esik.

    Amúgy meg úgy gondolom hogy semmelyik autó sincsen partiban egymással. Hatalmasak a különbségek. A Ford hard gumin is versenyképesebb mint a BMW és a Merci médiumon. Végsebessegben is hatalmas a különbség és nagyon nehéz vezetni ezeket az autókat. Én biztos hogy nem erőltetnék a következő szezonban egy ilyen bajnokságot. Persze hogy sok a baleset mert mindenki szenved az autókkal. A brigád fele kezivalto nélkül megy, mert 1-2 hónap alatt nem lehet megtanulni használhatóan gazfroccsot adni, főleg nem olyan kocsival, amivel nincs ABS. Ez is körönként 2-3 tized. Én úgy gondolom, hogy egy tcr vagy egy kupás bajnokság sokkal jobban összerántaná a mezőnyt és biztonsagosabban meg élvezetesebben lehetne csatázni a pályán és valószínűleg több jelentkező is lenne. Ehhez meg hozza jön az Assetto gyatra utkozesi modellje, amivel szó szerint lepattannak a kocsik egymásról. Csak elsőkerekes kocsikkal lehet így egymáson betámasztani, anélkül hogy nagyobb baj lenne belőle. Ebből így csak roncsderbi lesz. Még nekem is sikerült Lacit beforgatnom, amit nagyon sajnálok. Évek óta versenyzem és meg sosem fordult elő ilyen. Nyilván az én hibám, de a küzdés az autóval se sokat segített ebben a helyzetben.
    Geri! Hol húzom rád az autót?
    Kétszer váltok ívet ??? Mégis hol láttál ilyet? Az más dolog, h zárom az ideális ívet, míg nem érnek mellém, de miért is ne tenném?! Emellett, mikor érezted úgy, hogy próbállak leszorítani?
    Abban viszont egyetértek, hogy a Sierra sokkal erősebb autó. Főleg a magasabb sebességi fokozatokban látszik a különbség.

  21. #46
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Speciel én imádom hogy bírkózni kell ezekkel az autókkal, és nem igazán okoz gondot tömegben autózni vele. Sajnálnám ha nem lenne még egy szezon, talán addigra a BOP is jó lenne ^^ Esetleg érdemes lenni a Fordot kivenni a képletből.
    Tökéletesen egyetértek, végtelenül feelinges egy jó kigyorsítás után gangolgatni a másik mellett, fej-fej mellett!
    Tényleg csak annyi a probléma, amit Gombos Geri írt korábban, az AC ütközésmodelljének hiányosságai...

    Röviden én is összefoglalnám amit láttam: kvali 8. hely, nemrossz, első futamon 3 BUÁ letöltése, de a végén 19. helyre odaértem. A második futam viszont.. óriási harcok voltak, Zelfivel, Kiss Gerivel, Kiss Jánossal is, mindenki nagyon-nagyon korrekt volt, figyeltünk egymásra, nem egyszer 2-3-4 kanyaron keresztül kopp egymás mellett fordultunk. Én nem érzem olyan sokkal-sokkal erősebbnek a Sierrát, kvázi kiegyensúlyozott a dolog. Mondjuk az Alfa végsebessége tényleg vicces, de azt meg rajtnál meg kigyorsításokon szerintem kb. visszakapják.
    Szóval a második futam nagyon izgalmas lett, valahogy remekül kaptam el a rajtot, 19ről már 13. körül fordultam, aztán a futam végére 7. helyen jöttem be, nem számítottam ilyen eredményee, alapvetően dobós versenynek szántam.

    Kiss Geri, mégegyszer bocsi a lökésért!
    Utoljára módosította: hardrada_; 2019. 04. 08. 22:45.

  22. #47
    Horváth Atilla Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 29.
    Város
    Ráckeve
    Üzenetek
    84
    Érdekes ezeket a hozzászólásokat olvasni. Mennyi különböző vélemény..


    A végsebességek terén, ezen a pályán volt legkevésbé sebezhető az Alfa.
    Ebben keményen benne van a szervezők BoP-pal kapcsolatos módosítása, úgyhogy dicséret nekik, végre jó irányba indultak el. Azonban a legnagyobb előny az volt, hogy az egyenes hossza csodával határos módon, éppen passzolt az Alfa pocsék váltóáttételezéséhez..

    Számomra egy steril GT3 kevésbé jó móka, és annak ellenére élvezem ezt az bajnokságot, hogy nincs H váltóm, pedig emiatt időt is bukok és élvezeti értéket is veszítek..
    Egyébként egyet kell értsek Piski Tamással, a fordított rajtrács valóban időzített bomba (most is az volt) pl, ennek köszönhetően mákoltam be a második futamot. A második kanyarig a 7. helyről a 2. helyre jöttem fel, mindezt úgy, hogy egy, azaz egy autót rajtoltam le kabaré.......


    Továbbá, én is kíváncsi volnék arra, hogy hosszabb versenyeken milyen képet láthatnánk, mondjuk ahhoz egy körültekintően letesztelt BoP-ra volna szükség.. mert jelenleg úgy van ahogy Nagy Laci írja, a BoP miatt még mindig az Alfa a legnagyobb vesztes.. és ez már 25 perc alatt is keményen meglátszik.
    Igaz, 25 percen, tüneti kezelésnek mindenképpen jó, hogy most a Ford is kapott resit, de az autók nyomatékkarakterisztikáját elnézve, azonos mértékű resi kevésbé érinti hátrányosan a Fordot mint az Alfát. Ennek ellenére még mindig "5%-kal több" az Alfa resije.
    Egyébként, a szervezők által előírt BoP rendszerben az a legfurcsább (számomra) hogy az a két autó kap resit, amelyiknek egyébként is irgalmatlan nagy hátránya van a váltóáttételezése miatt.. Az Alfa szempontjából meg a 40kg+ súly.. na, az durván ad a gumikezelésnek, és ez egyébként 1 órás versenytávon már perdöntő lehetne, akár a Merci javára is! A BMW-t azért nem írom, mert nekem meggyőződésem, hogy ebben a bajnokságban nem volt még olyan futam, ahol valaki igazán jó setuppal hajtotta volna meg a BMW-t.. azzal az autóval jelen körülmények között, rl pályán akár győzni is lehetett volna, de minimum a dobogó elvárható lenne. Ehhez képest a Norrisrigen 6. helyen végzett a legjobb BMW-s. Abszolút nem értem miért ennyire népszerűtlen az az autó..

    Szóval, visszatérve, a jelenlegi BoP, meglehetősen komoly problémákat hozna magával hosszabb versenytávon. Jól látni, hogy jelenleg a 25 perces körülmények közt is aránytalan, egy körön meg aztán főleg..
    Ha a jövőben hosszabb versenyek lennének akkor például ésszerűbb volna az Alfát más módon büntetni, ott van a minimálisan előírt hasmagasság..
    A Sierra meg, igazából annyira kilóg a sorból, hogy azzal nem nagyon lehet mit kezdeni, ha megnézitek az autót, a CoG már így is az űrben van, mégis olyan gyors mint egy rakéta, mindezt úgy, hogy trakció szempontjából nem egy világbajnok konstrukció, a hátsó tengely életveszély, holott láthatóan nem mennek kemény stabival a Fordosok.. jó, persze turbós autó az turbós autó.. de egyszerűen teljesen más kategória, nem való a mezőnybe. Lehet szenvedni, hogy jó legyen a BoP, agyonvághatjátok akár 80 kg súllyal is, de mi értelme annak, hogy egy fl pályán majd 8 kör után elfogy a gumi?
    Az a helyzet, hogy adott típusú pályára és egy körre össze lehet "BoPolni" a mezőnyt, de összességében ez azt eredményezi majd, hogy a versenyen az egyikkel nem lehet előzni, mert olyan csiga lassú lesz az egyenesben, a másikkal meg nem lehet versenyt nyerni, mert annyira pocsék lesz a gumikezelése. De annak vagyis ennek nem látom értelmét, hogy a Ford pályatípustól függetlenül mind egy körön, mind pedig versenytempóban érinthetetlen.

    És ne értsetek félre, nem sírásként írtam, csak látva az adatokat, és azokat meglehetősen sokat elemezve, egyszerűen ezt látom, és ezt gondolom. Egyébként ha szervezői szempontból van rá igény, akkor nagyon szívesen együttműködnék egy stabil kezű (nem feltétlen szupergyors) de mindenképpen konzisztens versenyzővel, annak érdekében, hogy segítséget nyújtsak, egy olyan BoP rendszer megalkotásában, ami sokkal kiegyenlítettebb a jelenlegi rendszernél, figyelembe véve a tervezett versenytávot, és az egyéb lebonyolítási sajátosságokat, igény esetén szívesen készítek egy körös, és versenysetupokat is, illetve elemzem azokat, tempó, gumikezelés és egyéb szempontokból is.




    Ez megint hosszúra sikerült, de nekem sosem ment röviden, ez van!

    Végül néhány mondat a versenyről, na meg a setupról:
    Konkrétan ez volt az első pálya ahol nem volt megkötve a kezem az aerokonfigot illetően. Egyből "működött" is az autó, a gumikezelés rendben volt, pedig kimondottan agresszív setupot csináltam, csak egy kis tempót áldoztam fel a jobb gumikezelés érdekében. Ez volt az ötödik Masterses és Assettos futamom, végre kezdek rájönni dolgokra, a pálya gumizódásával már egész jól kalkuláltam, talán kissé alul is becsültem azt, (de hála a BoP által egyébként agyonsúlyozott autónak) végül a semleges balansz sem bosszulta meg magát. (egy fl pályán..hehehe)


    Mindenféle személyeskedés és rosszindulat nélkül, elnézve a többi Alfás végsebességét, és autójának viselkedését/mozgását, arra jutottam, hogy nem volt olyan, aki igazán felismerte volna, hogy ezen a pályán lehet (relatív) versenyképes beállítást csinálni az Alfára.. ezért is sajnálom, hogy (a két csapattársam közül) Laci alig pár órát gyakorolt, Geri pedig kihagyta a versenyt, alapvetően mindketten tapasztaltabbak, és (még) jobban vezetnek nálam (legalábbis gyorsabban és kevesebb hibával), úgyhogy kellő felkészüléssel 50 alá be tudtak volna menni kvalin. Ami egyébként nekem is sikerülhetett volna, éppen az imént húztam egymásra a kvalis köreimet, és laza 5 tizedet hagytam benne.. de ez csak a kvali.. tegnap mikor Gerivel újranéztük a futamot, pont azon röhögtünk, hogy egyetlen egyszer sem vettem be jól az egyes kanyart a második futamon, azon a második futamon, ahol majdnem 7 tizeddel gyorsabb köröket mentem mint a többi Alfás..
    Összegezve, setup szempontjából ismét rendben voltunk, csapatként rengeteg pontot szereztünk, úgyhogy végül is elégedetten távozhatunk Estorilból, de mindenképpen helyén kell kezelni a remek eredményt, mert nem tükrözte a valós erőviszonyokat, sokat kell még fejlődnünk.

    És külön kiemelném Kovács Gerit, akivel nagyon jót meccseltünk az első futam harmadik helyéért!

  23. #48
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    nekem kifejezetten tetszik a fordított rajtrács , noha az 5 futamból hármon elég szerencsétlenül jártam önhibámon kívül , de hát előfordul az ilyen...de második futamok sokkal élvezetesebbek voltak számomra...
    a "roncsderbi" szót is túlzónak érzem , mert én a replayekből azt láttam eddig h folyamatos csata van a mezőny minden részén és többnyire nagyon színvonalas párharcok , 3-4 emberes csaták alakulnak ki...kanyarokon át egymás mellett több autó , kemény kifékezések , kemény védekezések...olyan sok a csata h nyilván belehibázgatnak itt-ott , vagy valakinél elszakad a cérna és lesznek balesetek...na bumm...annyi szép előzés , csata van itt egy futamon mint 2 GT3 szezon alatt
    simán össze lehetne vágni egy 25 perces futamból egy órás anyagot h megmutassuk az összes szép jelenetet...

    rajtoknál pl szerintem teljesen jól jön el a mezőny és óriási tömegbalesetre sem emlékszem fordított rajtrácsnál sem... max 1-2 áldozat
    (pl Attila is úgy nyert sok pozíciót rajtnál h igazi baleset nem volt , de szerencsésen jött ki a rajt utáni tömörülésből)

    erre a futamra nem készültem , mert el ACC-ztem az elmúlt 2 hetet , de mikor vasárnap odaültem 1 órát gyakorolni akkor egyből kiült a mosoly az arcomra , mert egyedül is élvezetes menni , hát még csatázni...

  24. #49
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Abban igazad van hogy kéziváltóval jóval hangulatosabb ezeket a kocsikat vezetni,de Horváth Atilla pl sima pillangóváltóval megy,és megnyerte a B futamot(7.helyről)tegnap!
    Azt se felejtsd el,hogy a hosszú egyenesek végén milyen gépészkedés kell visszadobálni egyesig a váltót kuplunggal,közben fékezni mindezt úgy hogy ne égessed le a motort(itt nem véd a túl nagy motorféktől az elektronika),és ne válts félre,mert akkor repülsz (-:
    Nem akkora előny ez amúgy mint gondolod!
    Esetleg egy kicsit jobb Bop-al nagyon jó kis bajnokság lesz ezekkel a kicsikkal a jövőben,feltéve ha a szervezők ismét bevállalják egyszer!
    Nagyon üde színfolt ez nekem a sok gt2-gt4 kupa között!


    Most látom csak hogy te a Gombos Geri vagy!
    A nicknevek megzavarnak
    Neked nem akartam papolni!

  25. #50
    Csépány László Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 01. 09.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    16

    Estoril-Portugal


Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •