Találatok: 1 - 12 (12 összesen)

Fanatec Pedál Fék segítség!

Sziasztok!

Adott a helyzet:
    Fanatec Clubsport V2 pedál
    Fék - Loadcellás, hozzá egy potentiometerrel.
    Amilyen most: Keveset mozdul, nagyon erősen kell nyomni, hogy 100%-os fékhatás legyen... pedig 0-ra le van tekerve.
    Amit szeretnék: Többet mozduljon, kevesebb erővel kelljen nyomni (a mostani minimális beállításnál is), hogy fogjon.

Indoklás: egészségem nem engedi, hogy órákon át hátra-hátra passzírozzam magam a székben ilyen erővel.
    Ui.: ha belső gumit cserélek (ami a fekete aluminium házban van) akkor csak a távolságot befolyásolom, az erő amit ki kell fejtenem ugyan akkora marad a fékhatás elérése érdekében, ugye? )

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!
    Andris

Idézet Eredetileg highwarlord420 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Adott a helyzet:
    Fanatec Clubsport V2 pedál
    Fék - Loadcellás, hozzá egy potentiometerrel.
    Amilyen most: Keveset mozdul, nagyon erősen kell nyomni, hogy 100%-os fékhatás legyen... pedig 0-ra le van tekerve.
    Amit szeretnék: Többet mozduljon, kevesebb erővel kelljen nyomni (a mostani minimális beállításnál is), hogy fogjon.

Indoklás: egészségem nem engedi, hogy órákon át hátra-hátra passzírozzam magam a székben ilyen erővel.
    Ui.: ha belső gumit cserélek (ami a fekete aluminium házban van) akkor csak a távolságot befolyásolom, az erő amit ki kell fejtenem ugyan akkora marad a fékhatás elérése érdekében, ugye? )

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!
    Andris
    Nekem ilyen van, de a poti nálam maximumra feltekerve. A pedál "előfeszítését" tudod a rugóval állítani, hogy mennyire legyen kemény.

Nagy Laci Szervertag 2020 barcalaci84 logója
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.987
    Játékokban kalibrald rövidebbre...
    Pl 80 % rá és akkor nem kell olyan erősen nyomni a maximális fekhatashoz...

(emlékeim szerint van 3 vagy 4 állása a feknek és az befolyásolja a pedalutat) azt is érdemes lehet kiprobalni... Vagy a legalsó vagy a legfelső kell neked

Köszi a válaszokat. Úgy tűnik ez megoldódni látszik, viszont közben jött más probléma...
    nem érzékel a hall szenzor ha felsőbb lyukba rakom a gázt, ilyenkor mi a teendő?
    Csatolt képek Csatolt képek

Szűcs Tamás Szervező izitom logója
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    708
    Vissza kell rakni alulra, a gázt meg a kuplungot nem tudod átrakni, mivel a szenzornak csak alul van felfogatása(a tengelynek mögötte kell lenni, abban van egy kis mágnes, azt nézi a szenzor).
    Bár színe alapján ez inkább egy V1 pedál, a fékben alap esetben szivacs van, ezt lehet kicserélni gumira(ennek az összenyomódása számít a pedál keménységénél(hossz, átmérő, anyag keménysége)).
    Pedálút meg emlékeim szerint a legalsó lyukkal a leghosszabb.

Köszi!

Egész pedált modellezem be Inventorba, meg lesz pár mod rajta, majd ha van idő-kedv csinálok egy átfogó guideot hogyan lehet az ember a legpontosabb, legkényelmesebb "lábtechnikailag" Elviszem egy maszekhoz, hogy fúrjon rá pár menetet és feljebb lehet rakni akkor a szenzort, túl nagy az útja a gáznak és a kuplungnak -szerintem-

Gáspár Gergely Szervertag 2020
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    202
    Fana V3 pedálosok!
    Nemrég vettem egy v3 pedált,és nézve a pedálút kijelző programokat feltűnt hogy darabosabb a fékút,mint a kuplung,illetve a gáz!
    Fanatec supportnál azt mondták ez nem hiba,és direkt megnéztem a Hyp-r Zone-ban is a v3 pedálokat,amik szintén ilyen darabos volt...
    A csl load cell az gyönyörűen simán ment!
    Amúgy gyorsultam a pedállal a T3pa pro-hoz képest,és a konzisztenciával sincs gond,szóval lehet hogy csak túlagyalom a dolgot,de érdekelne hogy nálatok is ilyen ez?

https://drive.google.com/open?id=1QY...GMGyPhM_hHkdbQ

Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Fana V3 pedálosok!
    Nemrég vettem egy v3 pedált,és nézve a pedálút kijelző programokat feltűnt hogy darabosabb a fékút,mint a kuplung,illetve a gáz!
    Fanatec supportnál azt mondták ez nem hiba,és direkt megnéztem a Hyp-r Zone-ban is a v3 pedálokat,amik szintén ilyen darabos volt...
    A csl load cell az gyönyörűen simán ment!
    Amúgy gyorsultam a pedállal a T3pa pro-hoz képest,és a konzisztenciával sincs gond,szóval lehet hogy csak túlagyalom a dolgot,de érdekelne hogy nálatok is ilyen ez?

https://drive.google.com/open?id=1QY...GMGyPhM_hHkdbQ
    Nálam V2 van, de tud a gáz és a kuplunk hasonló lenni. Egyrészt a jeladók tisztán tartása segít rajta, másrészt a beállításuk. Van 3-3 kis imbucsfejű csavar, amivel a nem pedál felőli részét tudod a Hall-elemnek pozicionálni és azokkal érdemes játszani.

Város
    Budpest
    Üzenetek
    202
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam V2 van, de tud a gáz és a kuplunk hasonló lenni. Egyrészt a jeladók tisztán tartása segít rajta, másrészt a beállításuk. Van 3-3 kis imbucsfejű csavar, amivel a nem pedál felőli részét tudod a Hall-elemnek pozicionálni és azokkal érdemes játszani.

Nálam a gáz és a kuplung patent!
    a load cell viselkedik furcsán.....
    Vadi új a pedál,és az első perctől produkálja ezt a fura darabosságot

Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.905
    Load cell nekem is darabos volt a szoftverben. Nagyon erősködtem hogy cseréljék ki igy sikerült garisan kicseréltetni. Utána is maradt darabos, össze vissza ugrált de megnéztem Assetto Corsa-ban full minimum grafikával, hogy minél több fps legyen és ott nem mutatta. Tippre a szoftverükkel is lehet valami gond. Kérdeztem Fanatectől hogy tudnak valami logoló saját programot vagy beállitást adni, de erre nem válaszoltak.

Város
    Budpest
    Üzenetek
    202
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Load cell nekem is darabos volt a szoftverben. Nagyon erősködtem hogy cseréljék ki igy sikerült garisan kicseréltetni. Utána is maradt darabos, össze vissza ugrált de megnéztem Assetto Corsa-ban full minimum grafikával, hogy minél több fps legyen és ott nem mutatta. Tippre a szoftverükkel is lehet valami gond. Kérdeztem Fanatectől hogy tudnak valami logoló saját programot vagy beállitást adni, de erre nem válaszoltak.

Ez érdekes...
    Nekem is valami szoftver problémának tűnik,mert ha lassan nyomom ki,akkor sima a jel,és csak közepes sebességnél ugrál de ott sem össze vissza,hanem egyenletesen pár miiméterenként.
    Olyan mintha egy bizonyos sebesség felett nem tudná lekövetni az elektronika a load cell felbontását,és jóval kisebb felbontásra kapcsolna...
    A fura az hogy a Csl load cell nem produkál ilyet,ott mindig sima a jel bármilyen gyorsan is nyomod ki a féket!
    Igazából nagyon konzisztens pedál ezzel együtt is,lehet hogy túllihegem ezt egy kicsit!
    A lényeg hogy a Ricmotec load cel mod-om a régebbi T3pa pro pedálomban vaj sima jelet adott le

Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.905
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is valami szoftver problémának tűnik,mert ha lassan nyomom ki,akkor sima a jel,és csak közepes sebességnél ugrál de ott sem össze vissza,hanem egyenletesen pár miiméterenként.
    A leirásod alapján szerintem félre érted. A szoftver hibát én a fanatec driver UI felületére értem. Ezért is mutatta nekem az új féket jól Assettoban és rosszul a Fanateces UI-on.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •