Találatok: 1 - 11 (11 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    DTM 90 - Büntetések - Nürburgring

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!


    Nürburgring 2019.Feb.24

    Óvás Vétkes Incidens Büntetés (figy)
    A R1 4:00 Tóth Szabolcs - Szatmári Tamás - Zelfel Tamás Zelfel Tamás hátulról lökés 3
    A R1 4:06 Kovács Geri - Horváth Atilla Horváth Atilla kontakt 1
    A R1 4:21 Balogh András - Horváth Atilla Balogh András kontakt 2
    A R1 4:50 Tóth Levente - Madarász Krisztián Tóth Levente11 hátulról lökés 3
    A R1 10:24 Kiss Geri - Balogh András Kiss Geri kontakt 2
    A R2 11:50 Horváth Attila - Madarász Krisztián Horváth Atilla hátulról lökés 3
    A R2 4:38 Szűcs Tamás - Horváth Atilla Szűcs Tamás leszorítás 2
    B R1 3:20 Ádám Renczes - Istvan Együd - Tamás Demeter Renczes Ádám baleset okozása 1
    B R1 3:20 Ádám Renczes - Istvan Együd - Tamás Demeter Együd István baleset okozása 1
    B R2 1:30 Istvan Együd - Dániel Ványi lag 0
    B R2 15:10 Istvan Együd - Dániel Ványi Együd István kontakt 1
    B R2 19:20 Ádám Renczes - Dániel Ványi nem történt incidens 0
    B R2 21:26 Istvan Együd - Dániel Ványi Együd István önmagát büntette 0
    B R2 6:28 Peter Mikó - Dániel Ványi Mikó Péter kontakt 2
    B R2 7:29 Istvan Együd - Dániel Ványi nem történt incidens 0
    B R2 8:18 Peter Mikó - Dániel Ványi Mikó Péter kontakt 0



    Az összevont büntetések összesítve:

    Boxutca áthajtás: Zelfel Tamás,Horváth Atilla,
    3 figyelmeztetés: Burszky Norbert,Gáspár Gergely,Heimler Tamás,Kiss János,Szatmári Tamás,Tóth Levente11,Tóth Szabolcs,
    2 figyelmeztetés: Balogh András,Együd István,Kiss Geri,Mikó Péter,Piski Tamás,Szűcs Tamás,Zelfel Tamás,
    1 figyelmeztetés: Renczes Ádám,



    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 2. és 4. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.

  2. #2
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Kedves VB!

    Az én esetemmel kapcsolatban szeretnék kérdezni:
    Az ütközés előtt András megcsúszott, majd Tamást és engem érintve visszatért a pálya ideális nyomvonalára. Az én autóm ettől kijebb terelődött, még ha csak pár centit is, ez, illetve az ütközést elkerülendő további mozdulat elengedő volt arra hogy a műfüvön való gyorsítás miatt kipördüljek. Az ütközést elkerülendő ellenkormányoztam, illetve fékeztem.

    Szeretném megkérdezni miért lettem én a vétkes fél? Mit kellett volna még tennem?
    Teszem hozzá: Nem tartom Andrást hibásnak, csak az én véleményem szerint ez versenybaleset.

    Előre is köszönöm a választ!

    EDIT: Megnéztem még egyszer a felvételt, kigyorsításon egy centi helyet nem kaptam tőle a pályán, és végig együtt fordultunk a kanyarban, tehát ha akartam volna sem kerülhettem volna el András mellett a füvet.
    Utoljára módosította: Schumi; 2019. 03. 07. 21:48.

  3. #3
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Az ég világon senkit nem szerettnék siettetni a válasszal, viszont sokat jelentene egy magyarázat számomra. Köszönöm!

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Az ég világon senkit nem szerettnék siettetni a válasszal, viszont sokat jelentene egy magyarázat számomra. Köszönöm!
    Megnézzük majd mégegyszer az esetedet, amihez egy kis türelmedet kérjük. Szerencsére nem jött össze letöltendő büntetésed, így nyugodtan indulhatsz a ma esti futamon.

  5. #5
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Megnézzük majd mégegyszer az esetedet, amihez egy kis türelmedet kérjük. Szerencsére nem jött össze letöltendő büntetésed, így nyugodtan indulhatsz a ma esti futamon.
    Köszönöm szépen!

  6. #6
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves VB!

    Az én esetemmel kapcsolatban szeretnék kérdezni:
    Az ütközés előtt András megcsúszott, majd Tamást és engem érintve visszatért a pálya ideális nyomvonalára. Az én autóm ettől kijebb terelődött, még ha csak pár centit is, ez, illetve az ütközést elkerülendő további mozdulat elengedő volt arra hogy a műfüvön való gyorsítás miatt kipördüljek. Az ütközést elkerülendő ellenkormányoztam, illetve fékeztem.

    Szeretném megkérdezni miért lettem én a vétkes fél? Mit kellett volna még tennem?
    Teszem hozzá: Nem tartom Andrást hibásnak, csak az én véleményem szerint ez versenybaleset.

    Előre is köszönöm a választ!

    EDIT: Megnéztem még egyszer a felvételt, kigyorsításon egy centi helyet nem kaptam tőle a pályán, és végig együtt fordultunk a kanyarban, tehát ha akartam volna sem kerülhettem volna el András mellett a füvet.

    Geri, ha ott vizesárok/fal egyéb van, az elveszített pozíciódért nem küzdöttél volna már egy olyan veszett helyzetben, ahol a nem ideális íven vagy és mégcsak előzési pozícióban sem vagy. Nem is tartottál szorosan András mellett a kanyar kijáratra fordulva, így nem beszélhetünk arról hogy leszorított volna. Andrástól függetlenül azon az íven, azzal a tempóval nem tudtál volna szabályosan elfordulni (=fehér vonalon belül), lassítanod kellett volna, ami nyílván azzal járt volna, hogy feladod a pozíciót. Az hogy padlógázzal, szögben való kigyorsítást bevállaltál egy csúszós műfüvön az magában hordozta a baleset szellemét.

    Onnantól fogva, hogy te pályán kívülről kiütötted csúnyán Andrást, a három figyelmeztetést is meg lehetne adni baleset okozása miatt, de enyhítő körülmények akadtak azért, ezért lett kettőre mérsékelve az én szemszögemből.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  7. #7
    Horváth Atilla Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 29.
    Város
    Ráckeve
    Üzenetek
    84
    Tisztelt VB!


    Egy, a Szűcs Tamás - Horváth Atilla incidensben illetékes döntéshozó véleményét szeretném kikérni, az alábbiakat illetően,
    - Miért "leszorítás" az incidens megnevezése, amikor fizikai kontakt is történt?
    - A manőver meggondolatlanságának szempontjából, és annak hibás kivitelezése alatt, a vétkes fél több ízben is áthágta a versenyszabályzatot és megszegte az alapvető versenyzési normákat, ezért úgy vélem, hogy a kirótt büntetés nincs összhangban az eset súlyosságával(bővebben lent). Ezért kérném az eset felülvizsgálatát illetőleg arra szeretnék magyarázatot kapni, hogy a vétkes fél miért csak két büntetőponttal gazdagodott?


    Bővebben az esetről:
    A hátsó egyenesben, a sikán előtti féktávon, a versenyívtől befelé, körülbelül 10 méterrel rövidebbet fékezett mint én, ezáltal meglehetősen magas tempóval, a pálya belső oldaláról akart elfordulni az amúgy is nagy tempójú sikánban.
    A gyors bejárati tempó és a szűkösen megválasztott, ideálisnak semmiképpen sem nevezhető ív miatt, a sikán bejáratát négy kerékkel átvágta, amivel egyrészt jogosulatlan előnyt szerzett, másrészt pedig balesetet okozott, ugyanis a sikán bejáratán lévő bója tartó rázókő megdobta az autóját, aminek következtében a két kerékkel levegőben lévő autójával az autómnak csapódott.


    Mellékesen teszem hozzá;
    A VB láthatja, hogy a sikán bejáratánál egy autó szélességnél több helyet hagytam számára, és már a sikán bejáraton, tartva az ütközéstől, szélesebben, illetve alacsonyabb tempóval fordultam be, ezen igyekezeteim ellenére sem tudtam elkerülni, hogy a meggondolatlan, és elhibázott manőverét követő kontaktunk által kiüssön a pályáról. A kontaktot követően tapadást veszítettem, az autóm egyenesen a pályán kívülre sodródott, ezért a füvön, neutrális gázpedál állásnál, közel 100 km/h sebességnél, egy tapadást vesztett autóval próbáltam elkerülni, hogy a sikán kijáratához kihelyezett gumibálába csapódjak, így mérsékelt kormánymozdulattal a pálya felé próbáltam kormányozni, végül a gumibálát sikerült elkerülnöm, de sajnálatos módon a pályán egyébként szabályosan közlekedő Homoki Csaba autójával összeértem, aminek okán mindketten pozíciót, pozíciókat veszítettünk.
    Mindezt egy meggondolatlan és türelmetlen versenyző idézte elő, holott a verseny második körében jártunk, és nyilvánvalóan a vétkes is tisztában volt azzal, hogy az ő autója magasabb végsebességet képvisel az egyenesekben, ennek következtében a későbbiekben garantáltan adódott volna számára olyan tiszta előzési lehetőség, amelyben nem kellett volna egy eleve lehetetlen helyzetben előzéssel próbálkoznia.


    A kirótt büntetések célja, vagyis a didaktikus szándék ismeretében, méltatlanul kevésnek vélem a két büntetőpontot. Ezért kérném a VB-t, hogy amennyiben mód van rá, mérlegeljenek, és belátásuk szerint döntsenek, hogy aztán a büntetési tételek aránytalanságával ne ágyazzanak meg a későbbi meggondolatlan manővereknek és piszkos versenyzésnek.

    Köszönettel, HA
    Utoljára módosította: Horváth Atilla; 2019. 03. 10. 17:01.

  8. #8
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Geri, ha ott vizesárok/fal egyéb van, az elveszített pozíciódért nem küzdöttél volna már egy olyan veszett helyzetben, ahol a nem ideális íven vagy és mégcsak előzési pozícióban sem vagy. Nem is tartottál szorosan András mellett a kanyar kijáratra fordulva, így nem beszélhetünk arról hogy leszorított volna. Andrástól függetlenül azon az íven, azzal a tempóval nem tudtál volna szabályosan elfordulni (=fehér vonalon belül), lassítanod kellett volna, ami nyílván azzal járt volna, hogy feladod a pozíciót. Az hogy padlógázzal, szögben való kigyorsítást bevállaltál egy csúszós műfüvön az magában hordozta a baleset szellemét.
    *kép*
    Onnantól fogva, hogy te pályán kívülről kiütötted csúnyán Andrást, a három figyelmeztetést is meg lehetne adni baleset okozása miatt, de enyhítő körülmények akadtak azért, ezért lett kettőre mérsékelve az én szemszögemből.
    Köszönöm szépen, ezt így elfogadom.

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Horváth Atilla írta Hozzászólás megtekintése
    - Miért "leszorítás" az incidens megnevezése, amikor fizikai kontakt is történt?
    Miért a leszorításnál nincs fizikai kontakt? Tomit megdobta a kerékvető, téged oldalról alrébb taszajtott, ami által a pályáról kénytelen voltál lemenni. Nem hagyott helyet. Leszorított. Sima ütküzésként is címkézhettük volna. Az eset súlyosságát, a büntetés mértéket a megnevezés nem befolyásolja.

    Idézet Eredetileg Horváth Atilla írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Tamás a kanyar elött, a féktávon már melletted volt (két tengely), járt neki 1 autónyi hely. Tempótok nagyjából azonos. Ha két autó egymás mellett van, akkor a szabály szerint a fehér vonalon belűl kell helyet hagyniuk egymásnak. A sikán balos kanyarjában egyértelműen nem hagytál ennyi helyet. Ha gyakorlatiasabb oldalról közelítem meg, akkoris nagyon necces hogy a bucka, és az autód között maradt volna neki elég helye. Inkább a buckára tette a kocsit, mintsem hogy Neked menjem (szerintem). Ez volt az enyhítő körülmény. A megdobás után Tamás már csak utas volt, eltalált, Téged is megdobott a túloldali bucka, utas lettél, koccoltál Csabával, megforogtál, hátraesetél. Utóbbi balesetért, megforgásért Tamás közvetlenűl nem terhelhető. Mégis 3 figyuról indult Tomi, és az enyhítés miatt lett belőle 2.

  10. #10
    Horváth Atilla Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 29.
    Város
    Ráckeve
    Üzenetek
    84
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Miért a leszorításnál nincs fizikai kontakt? Tomit megdobta a kerékvető, téged oldalról alrébb taszajtott, ami által a pályáról kénytelen voltál lemenni. Nem hagyott helyet. Leszorított. Sima ütküzésként is címkézhettük volna. Az eset súlyosságát, a büntetés mértéket a megnevezés nem befolyásolja.
    Ahol fizikai kontakt van ott mindig "causing a collision" hivatkozást látni, ahol pedig nincs kontakt csak leszorítás, ott meg "forcing another driver off the track" a bevett szokás.
    Persze az már az én hibám, hogy a való életből hozom a példát, miközben nálatok a saját szabályaitok vannak érvényben. Viszont ha a lényegen nem változtat akkor csak formaság az egész. (nem sértésből, csak konklúzióként: kezdem úgy látni, hogy ti ezekre az apró részletekre nagyon nem adtok)

    Igazából, az általatok használt, félrevezető megnevezésből kifolyólag gondoltam, hogy csak leszorításként vettétek az esetet és ezért az ilyen kis mértékű büntetés.

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tamás a kanyar elött, a féktávon már melletted volt (két tengely), járt neki 1 autónyi hely. Tempótok nagyjából azonos. Ha két autó egymás mellett van, akkor a szabály szerint a fehér vonalon belűl kell helyet hagyniuk egymásnak. A sikán balos kanyarjában egyértelműen nem hagytál ennyi helyet. Ha gyakorlatiasabb oldalról közelítem meg, akkoris nagyon necces hogy a bucka, és az autód között maradt volna neki elég helye. Inkább a buckára tette a kocsit, mintsem hogy Neked menjem (szerintem). Ez volt az enyhítő körülmény. A megdobás után Tamás már csak utas volt, eltalált, Téged is megdobott a túloldali bucka, utas lettél, koccoltál Csabával, megforogtál, hátraesetél. Utóbbi balesetért, megforgásért Tamás közvetlenűl nem terhelhető. Mégis 3 figyuról indult Tomi, és az enyhítés miatt lett belőle 2.
    A logikai ellentmondások miatt egyetérteni ezzel nem tudok, de mivel ti vagytok a VB, így hát el kell fogadni. Köszi a választ.

  11. #11
    Horváth Atilla Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 29.
    Város
    Ráckeve
    Üzenetek
    84
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tamás a kanyar elött, a féktávon már melletted volt (két tengely), járt neki 1 autónyi hely. Tempótok nagyjából azonos. Ha két autó egymás mellett van, akkor a szabály szerint a fehér vonalon belűl kell helyet hagyniuk egymásnak. A sikán balos kanyarjában egyértelműen nem hagytál ennyi helyet. Ha gyakorlatiasabb oldalról közelítem meg, akkoris nagyon necces hogy a bucka, és az autód között maradt volna neki elég helye. Inkább a buckára tette a kocsit, mintsem hogy Neked menjem (szerintem). Ez volt az enyhítő körülmény. A megdobás után Tamás már csak utas volt, eltalált, Téged is megdobott a túloldali bucka, utas lettél, koccoltál Csabával, megforogtál, hátraesetél. Utóbbi balesetért, megforgásért Tamás közvetlenűl nem terhelhető. Mégis 3 figyuról indult Tomi, és az enyhítés miatt lett belőle 2.
    Egyébként meg.. hogy korrekt legyek. Az indoklásod alapján arra lehet következtetni, hogy valójában én idéztem elő a helyzetet az által, hogy nem adtam meg Szűcs Tamásnak az egy autónyi helyet.
    Úgyhogy ha a vele való kontaktért őt nem is, azonban, engem büntetnetek kellene, ugyanis közvetve miattam, Homoki Csaba hátrányosan jött ki a helyzetből.

    Szóval, az indoklásod tükrében.. Nem Szűcs Tamásnak, hanem nekem járna bünti pont. Nem?

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •