Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (53 összesen)
  1. #1

    AC GT - COTA - 03.17

    Kedves Versenyzők!

    Masters GT Bajnokságunk harmadik futama jön. Közkívánatra elérkezett a szezon első 2 órás futama. Jó gyakorlást és kitartást kívánunk a futamhoz!



    3. Futam: Circuit of The Americas - rank (letöltés)
    Autók:
    GT2 Class:
    BMW M3 GT2, Corvette C7.R (+35 kg), Ferrari 458 GT2 (+20 kg), Porsche 911 RSR 2017 (+55 kg)
    GT3 Class :
    Lamborghini Huracan GT3 (+20 kg), BMW Z4 GT3 (+15 kg), McLaren 650 GT3 (+20 kg), Audi R8 LMS 2016 (+10 kg), Ferrari 488 GT3, Mercedes AMG GT3, Nissan GT-R GT3, Porsche 911 GT3 R

    Időpont: 2019.03.17. (vasárnap)
    Nevezés: futam napján este 19:00-ig (köridő feltöltéséhez Masters Rank app szükséges)
    Szabadedzés: 19:40-19:45 (5 perc)
    Időmérő: 19:45 - 20:15 (30 perc)
    Futam hossza: 56 kör (~120 perc)

    Rajt típusa: álló rajt (kiugrást a program bünteti)
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 80%
    TC használat: tiltott
    ABS használat: factory
    Gumi kopás mértéke: 100%
    Üzemanyag használat:
    70%
    Aszfalt hőmérséklet: 35 fok
    Pitek száma: 30 (szerver elosztás kalkulátor)

    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu #A, #B, #C
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal - GT /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló Jelszó: masters

    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: Masters GT Bajnokság
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS

    Fontos!!


    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a Versenyszabályzat betartását és egymás kölcsönös tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2019. 03. 11. 20:46.

  2. #2
    Figyelem!

    Az első két futam tapasztalatai alapján az alábbiak szerint módosul az autók BoP-ja:
    GT2 Class:
    BMW M3 GT2, Corvette C7.R (+35 kg), Ferrari 458 GT2 (+20 kg), Porsche 911 RSR 2017 (+55 kg)

    GT3 Class:
    Lamborghini Huracan GT3 (+20 kg), BMW Z4 GT3 (+15 kg), McLaren 650 GT3 (+20 kg), Audi R8 LMS 2016 (+10 kg), Ferrari 488 GT3, Mercedes AMG GT3, Nissan GT-R GT3, Porsche 911 GT3 R

  3. #3
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    A legvártabb pályára Kristóf kap plusz kilókat hogy elkapjuk versenyben. Hát kevés jobb dolog történhetett volna ennél ma!
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  4. #4
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Futamtáv

    A futamtáv 56 kör lesz!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  5. #5
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Piszkosul szenvedek a Mercivel, de kezdem azt érezni hogy nem is a setup a ludas.

    Valaki tolja még T500RSel? És ha igen, akkor megosztaná a beállításait? A reset óta nem fekszik a GT3...
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  6. #6
    Skinpacknál van/lesz változás?

  7. #7
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Skinpacknál van/lesz változás?
    Most nincs, majd a következő futam előtt lesz frissites.

  8. #8
    Nincs ts srácok!

  9. #9
    Idézet Eredetileg Greg83 írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs ts srácok!
    Elindítottam.

  10. #10
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Mai futam infók

    Időrend:
    19:00 - Prekval zárása
    19:20 körül próbarajt, 19:30-kor RESTART, utána lehet csatlakozni az éles szerverre. Booking nem lesz.

    Figyelem, jelszó a csatlakozáshoz itt: link

    És végül a legfontosabb: a pályán való magatartás!

    Kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljetek egymásra, ne rontsátok el senki versenyét és felkészülését egy-egy meggondolatlan manőverrel!




    • A futam elején nagy lesz a tumultus, amihez mindenkinek alkalmazkodnia kell, nem lehet a megszokott féktávokat venni... csak óvatosan!
    • A futam 56 körös lesz, az autók meg könnyen sérülnek, nem érdemes kockáztatni, pláne nem az elején!
    • Mindig fékezzünk időben!! Ha vki közvetlenül előttünk van azonos íven, akkor korábban fékezzünk mint Ő... ha pedig baj van, akkor inkább vezessük ki a pályáról az autónkat ahelyett, hogy felöklelnénk az előttünk lévőket! A hátulról történő kilökéseket nagyon szigorúan vesszük.
    • Leszorítások: Figyeljünk mindig oldalra, ha nem vagyunk 100%-osan biztosak benne, hogy van-e vki mellettünk, akkor inkább hagyjunk helyet a pályán!
    • Pályára való visszatérés: aki kicsúszik, vagy megpördül az semmilyen formában nem zavarhatja meg a mögötte érkező mezőnyt. Ha keresztbe állsz a pályán, akkor taposs a fékbe és ne mozdulj meg addig, amíg nem tudsz biztonságosan elindulni. Aki meg lekerül a pályáról, az csak is a pálya legszélén az érkezőket nem zavara nagyon óvatosan térhet vissza!



    Felhívnánk a TeamSpeak használatára a figyelmet mert sok az új versenyző és ott tudunk a leghamarabb segíteni!
    TeamSpeak-ről bővebben
    itt olvashattok!

    A szerverbeosztás a
    táblázat alapján lesz.
    Nagyon szoros a mezőny, a legkisebb meggondolatlanság is könnyen megbosszulhatja magát, 1 helyezésért nem érdemes kockáztatnia se a védekezőnek, se a támadónak a testi épségét és ezzel a versenyét.
    Felhívom a figyelmet, hogy a szabályok értelmében mind a prekvalifikáción, mind az időmérőn és a futamon, a rank app által engedélyezett pálya nyomvonalon kell haladni.
    Sok az új versenyző ezért kérünk mindenkit de főként az újakat, hogy nagyon körültekintően induljanak el a rajtnál!

    Az első kanyarokban nagyon figyeljetek egymásra, kis koccanás is megbosszulhatja magát!

    Szabályzat itt
    Rank app használata itt

    Figyelem!

    Kiemelném még, hogy mostantól az éles futamokon (gyakorlás, időmérő, futam) 25-39 fok között változó aszfalt hőmérsékletekre kell számítani!
    Figyeljen oda mindenki az időmérőn, hogy csak a rank app szerint pályaelhagyás nélkül futott köröket fogadjuk el érvényesnek!

    Jó versenyzést kívávunk mindenkinek estére!


    Minden egyéb infó a futamkiírásban!

    Sok sikert mindenkinek!
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2019. 03. 17. 20:01.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  11. #11
    Figyelem!

    Az időmérő kezdődik 19:45-kor, a futam 20:15-kor rajtol!

  12. #12
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Kerlek benneteket, legkozelebb legyen tobb slot a Corvettnek, mert mar nem eloszor fordul elo, hogy mind foglalt es nem tudok felmenni a tobbiekkel gyakorolni.

    Konkretan csak C7-el vannak fent mindket szerveren, nem hiszem, hogy egyedul vagyok a problemammal

    Koszonom!
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2019. 03. 17. 19:48.

  13. #13
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Szerverbeosztás

    1-19. helyezett: GTR-Masters.hu #R1 - Piski Tamás -> Homoki-Szabó Csaba

    Hamarosan mennek a szerverek belépés- és rajt teszt céljából, mindenki lépjen be, akinek gondja van, az mielőbb jelezze!

    19:20 körül próbarajt, 19:30-kor RESTART, utána belépés az éles szerverre.
    Figyelem,
    jelszó a belépéshez itt: link (csak annak kell, aki akar skint választani, vagy nem került be az entry listbe)
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  14. #14
    Teszt szerver megy

  15. #15
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    stream

    Onboard stream itt:

    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  16. #16
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Technikai okok miatt ki kellett lépnem, úgy nehéz, ha nincs hangja az autómnak

  17. #17

  18. #18
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Mindkettő etapomon elfogyott a nafta és ezzel ugrott a 10. hely

    Mondjuk ami még talán ennél is jobban fáj hogy a Masters appot a 1X. körben raktam ki és nagy meglepetésemre már 2 vágott kör is szerepelt, majd Feri üldözésében összeszedtem egy harmadikat is a semmiért
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  19. #19
    Ennyire pocsék futamom már rég volt, az időmérőn még nagyjából sikerült kiautózni, amit éreztem magamban, viszont én nem tudom, hogy a pályában nem tetszett valami a gépemnek, vagy pedig a Microsoft zseniális frissítéseinek köszönhető, de egyrészt a pingem érthetetlen módon felugrott 70-100 körülre, ezért eleve paráztam, hogy a rajt utáni kavarodásban kilöknek/kilökök valakit, ami szerencsére nem így lett, viszont folyamatosan enyhén szaggatott az AC, ha volt körülöttem valaki, emiatt egyszerűen képtelen voltam koncentrálni és jobbról-balról kerülgetett mindenki.

    Úgy a verseny harmadánál legalább a ping normalizálódott, de közben már Szabi is érkezett rám, pont a kiállásom előtt ért utol és annyira arra koncentráltam, hogy egyrészt ne tartsam fel, másrészt lehúzódni se kelljen, hogy elfelejtettem átváltani a taktikát és teljesen értelmetlenül a futam harmadánál féltávra tankoltam medekkel.

    Már eddig a pontig is többször majdnem kiléptem, de aztán végül mivel láttam, hogy Zelfiék is két kiállásos taktikán vannak, gondoltam legalább egy picit feltartom a Drink Teamet, amíg tudom. Miután a második kiállásuk után a két Nissan némi pingpong után átgázolt rajtam, én is kikullogtam még egyszer softért az utolsó tíz körre. Az élmezőny sűrűjébe jöttem vissza, úgyhogy próbáltam nem beleszólni a csatákba, remélem sikerült...

  20. #20
    Háát ez sz*r volt. Időmérő 3. hely, verseny 8., gumi startégia = Scuderia Ferrari 2018 . Azt hiszem Fehér Norbival együtt verhetjük a fejünket a falba, hogy miért kellett ezt megpróbálni, hogy 2 kiállás. A lágy gyorsabban fogyott mint kellett volna, a medium meg gyorsabb volt, mint kellett volna. Ennek a tetejébe és ami valószínűleg a bukdácsolások oka az az, hogy a Thrustmaster T150 bal váltófüléhez tartozó mikrokapcsoló úgy döntött, hogy akkor vált amikor neki tetszik, úgyhogy pár órával a verseny előtt szépen lehetett áttenni a leváltást a bal felső gombra ami nem bizonyult kényelmesnek. Pfennig Kristóf! neked meg köszi azt a pár kanyarnyi izgalmat, szebben nem is lehetett volna csinálni . Legalább videó anyag lesz bőven....

    Ja és Norbi bocs, hogy valamikor a verseny közepe tájékán a célegyenesben neked mentem, az volt a baj, hogy jobb volt a kigyorsításod így gondoltam, hogy beállok szélárnyékba és akkor majd valamelyik oldalon megpróbálom, csak amikor bementem volna mögéd valamilyen oknál fogva beszippantott vagy valami lag miatti késés volt.
    Utoljára módosította: RangerHU34; 2019. 03. 18. 00:11.

  21. #21
    Tudtam, hogy nehéz futam lesz, ez így is lett (aztán mentem pár kört bikerniekin ... )
    A futamon tulajdonképpen beleégett a retinámba TT hátsója
    Jó meccs volt, így nem nagyon volt idő unatkozni, grat Tomi!

  22. #22
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Egyébként annak ellenére hogy kevesebben voltunk a szokásosnál, az eltérő taktikák miatt nagyon jó futam lett! Elnézve a simresult eredményeket, ilyen DTM szintű küzdelmek voltak a mezőnyben J

    Bennem több nem volt a versenyre, last minute estem be időmérőre, nem volt versenysetupom – az Ödüsszeuszt kellett megpimpelni, hogy ne vegyem le sírva 50 perc után, így egy kétoldalú ragasztóval a homlokrészre ragasztottam 2centi vastag szivacsréteget, hogy ne nyomja el az agyamat. A jó hír az hogy sikerült, a rossz az hogy a trackinggel nekem gondom van, így a futamon kb 2-3 körönte kellett tolni a reset viewt. Ezen felül a vastagabb szivacs miatt az amúgyis szűk fókusz tovább szűkült, így igazából a futam elején míg mindenki körbeautózott, nagyjából ezekkel küzdöttem. Aztán miután sikerült, onnantól indulhatott a verseny is már
    Nem találtam a ritmust gyakorláson sem, a Mercivel én egyszerűen nem tudok mit kezdeni az 1-2es fokozatban teljesítendő kanyarokkal. Futamon sikerült Szarka Andrissal teljesítenem pár kört, így lelestem hol nem kellene szégyellősködnöm, úgyhogy már nem is érdekeltek a derékszögű kanyarok, mert kiderült nem ott veszítettem kimondottan sokat. Első etapra pont utolért valamelyik Tomi, akivel a küzdés közepette elnéztem a pit windowt, egy extra kört kellett megtennem…a boxutcában fogyott ki a benzin és gurultam a helyemre. A második félidőt nyugisabbra terveztem, de valahogy jóval a Nissanok elé kerültem, sőt Deák Feri is mögém jött vissza, akivel egy lightos 15 körön át nyúztuk egymást. Neki elfogytak a softok, beelőztem utolsó körben, cserébe az utolsó kanyar előtt elfogyott a benzin…a jobb tempónak köszönhetően megnőtt a fogyasztás és kb 1 decin múlott a top10.


    Két közérdekű még: Zelfinek és Deák Ferinek ezúttal is szeretném megköszönni a technikai segítségeket, valamint ha valakinél van replay az időmérőről az legyen szíves feltölteni, mert állítólag feltartottam valakit a gyorskörén.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  23. #23
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Replays


  24. #24
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    üf, elég vegyes érzésű futam volt...
    Időmérő jó, 4.hely, wow.
    Soft-al kezdtem, túl nagy probléma nem is volt, talán lehettem volna vele gyorsabb.
    Med-re cserélés után jött a szokásos forgatókönyv, mindenki rámesett, feltartottam, abuzáltak, túljutottak. örülök hogy nem unatkozhattam, voltak remek csaták, de néha már örülnék egy futamnak ahol többet nézhetnék előre, mint hátra. Fél mezőny átgázolt rajtam, és mindenki utálhat mert lelassítottam őket. Mentségemre legyen szólva, mindenkivel szemben ugyanúgy védekeztem, lassítottam, nem volt kivétel. Még a gumiapplikácíóval sem tudtam szemezgetni nagyon, hogy mizu. TT-től egy bocsánattal jövök, féltáv környékén a hosszú egyenes utáni kanyarban, belűl aza dudva megdobott, és letoltalak a műfűre. Sry. örülök hogy a Lányi-s csatád nem ezen múlott (valahol visszaelőzhetted). P7.
    Gratula mindenkinek aki végigment

  25. #25
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Tudtam, hogy nehéz futam lesz, ez így is lett (aztán mentem pár kört bikerniekin ... )
    A futamon tulajdonképpen beleégett a retinámba TT hátsója
    Jó meccs volt, így nem nagyon volt idő unatkozni, grat Tomi!
    Köszi!

    Szinte végig csatáztam a 2 órát, némileg izzasztó volt... A futam első felében meglepett, hogy med gumin nem kezdtem el hátrafelé esni, nem daráltak be a softosok. A kerékcsere után már éreztem, hogy lehet ebből egy jó eredmény. A komolyabb problémák ott kezdődtek, hogy utolértem Kristófot, te meg engem. Kristófot megelőzni nem könnyű, viszont qrva nehéz... De valahogy csak sikerült egy kisebb hibára kényszeríteni, amiből viszont te jöttél ki a legjobban, mert átugrottál mindkettőnket. Úgyhogy onnantól én üldöztelek. Az egyik körben csúnyán elnéztem a hosszú egyenes végi féktávot, amiből lett egy csúnya kocc és egy csúnya túlcsúszás, azért elnézést kérek... Végül csak eléd kerültem valahogy, viszont volt még vagy 6 kör, te meg végig ot voltál mögöttem, úgyhogy nem hibázhattam...

    Norbival kielemeztük, hogy miért hevítem annyira szét a softot és elkezdtem tudatosan megváltoztatni a vezetési stílusomat. Több, mint 10 év berögződés után azt hittem ez egy hosszabb folyamat lesz, de úgy tűnik annyira mégsem. Most se vagyok vmi jó versenyen a softon, de legalább már egy körön tudok elfogadható időket menni és így előrébb tudom magam pozícionálni az időmérőn. Ősszel még több alkalommal is kénytelen voltam meden időmérőzni, főleg a gumi hevítősebb pályákon... Mondjuk a mostani versenyen leginkább az segített, hogy általában a medet melegebben tudom tartani...

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •