Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (53 összesen)
  1. #26
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    Háát ez sz*r volt. Időmérő 3. hely, verseny 8., gumi startégia = Scuderia Ferrari 2018 . Azt hiszem Fehér Norbival együtt verhetjük a fejünket a falba, hogy miért kellett ezt megpróbálni, hogy 2 kiállás. A lágy gyorsabban fogyott mint kellett volna, a medium meg gyorsabb volt, mint kellett volna. Ennek a tetejébe és ami valószínűleg a bukdácsolások oka az az, hogy a Thrustmaster T150 bal váltófüléhez tartozó mikrokapcsoló úgy döntött, hogy akkor vált amikor neki tetszik, úgyhogy pár órával a verseny előtt szépen lehetett áttenni a leváltást a bal felső gombra ami nem bizonyult kényelmesnek. Pfennig Kristóf! neked meg köszi azt a pár kanyarnyi izgalmat, szebben nem is lehetett volna csinálni . Legalább videó anyag lesz bőven....

    Ja és Norbi bocs, hogy valamikor a verseny közepe tájékán a célegyenesben neked mentem, az volt a baj, hogy jobb volt a kigyorsításod így gondoltam, hogy beállok szélárnyékba és akkor majd valamelyik oldalon megpróbálom, csak amikor bementem volna mögéd valamilyen oknál fogva beszippantott vagy valami lag miatti késés volt.
    Semmi gond a koccanás miatt. Ott kimondottan én is észrevettem valami anomáliát, mert figyeltem a helicorsát, ami szerint még egy fél autóval mögöttem voltál és mégis összeértünk.

    A verseny jól indult, egyből az élre tudtam állni, ami létfontosságú volt a soft taktika miatt. Sajnos a rajttól kezdve 45fps-re váltott a VR, ami elég szellemképes volt és többször meg is akadt a kép. Ebből adódóan nem tudtam egyenletes gyors tempóban haladni, nem láttam rendesen a kanyarokat, többször "vágtam" a pályát, amit egyből vissza is adtam sok időt veszítve. A 10. kör környékén már biztos voltam, hogy nem lesz első hely a végére, de reménykedtem, hogy dobogó vagy a közeli helyet sikerül összehozni. Sajnos a 2. boxkiállás után talán 1mp-en múlott, hogy be tudjak menni Asztalos András elé, de nem akartam megkockáztatni egy esetleges balesetet, így inkább beengedtem a T1-ben. Ezzel együtt be is ragadtam mögé. Ez lett később a vesztem is, mert egyszer sikerült bebújnom mellé kigyorsításon, de Andrásnak nem sikerült a manőver és oldalba vágva felküldött a palánkra. Ezzel nem előre, hanem hátra estem 2 helyet és annyira sérült az autó, hogy már nem tudtam felérni és támadni senkit. Csalódott vagyok a 9. hely miatt, mert az időket nézve tényleg meg lehetett volna a dobogó.

    Másnak nem volt gond az fps-sel? Másnál a VR ment rendesen? (Nekem már prekval alatt is beesett mikor még csak 5-6-an voltunk a szerveren.)

  2. #27
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Nagyon jo kis verseny volt, Feher Norbi es Marton Zoli Kristoffal karoltve szinesebbe tettek a futamomat az eltero taktikanak koszonhetoen, Tomol Tominak meg oriasi gratula, nagyot mentel! Az elso etapban talan 10 masodpercet tudtam adni neked, aztan beszorultal gondolom.

    Hosszu es faraszto futam volt, kar, hogy ilyen kevesen voltunk, de a minoseg szamit, nem a mennyiseg es ez egy minosegi verseny volt.

    Feher Norbi: VR-el erdemes a verseny elott kozvetlenul egy restartot csinalni, en az idomerorol emiatt leptem ki, elsore nekem is alig volt FPS-em es szaggatott.

  3. #28
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Másnak nem volt gond az fps-sel? Másnál a VR ment rendesen? (Nekem már prekval alatt is beesett mikor még csak 5-6-an voltunk a szerveren.)
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Feher Norbi: VR-el erdemes a verseny elott kozvetlenul egy restartot csinalni, en az idomerorol emiatt leptem ki, elsore nekem is alig volt FPS-em es szaggatott.
    Nálam nagyon stabil volt az FPS, pedig először én is tartottam a nagy térképtől és a 20 főtől - ehhez képest konstans 90 ment, Norisringen nagyobb beszaggatásaim voltak.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  4. #29
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi!

    Szinte végig csatáztam a 2 órát, némileg izzasztó volt... A futam első felében meglepett, hogy med gumin nem kezdtem el hátrafelé esni, nem daráltak be a softosok. A kerékcsere után már éreztem, hogy lehet ebből egy jó eredmény. A komolyabb problémák ott kezdődtek, hogy utolértem Kristófot, te meg engem. Kristófot megelőzni nem könnyű, viszont qrva nehéz... De valahogy csak sikerült egy kisebb hibára kényszeríteni, amiből viszont te jöttél ki a legjobban, mert átugrottál mindkettőnket. Úgyhogy onnantól én üldöztelek. Az egyik körben csúnyán elnéztem a hosszú egyenes végi féktávot, amiből lett egy csúnya kocc és egy csúnya túlcsúszás, azért elnézést kérek... Végül csak eléd kerültem valahogy, viszont volt még vagy 6 kör, te meg végig ot voltál mögöttem, úgyhogy nem hibázhattam...

    Norbival kielemeztük, hogy miért hevítem annyira szét a softot és elkezdtem tudatosan megváltoztatni a vezetési stílusomat. Több, mint 10 év berögződés után azt hittem ez egy hosszabb folyamat lesz, de úgy tűnik annyira mégsem. Most se vagyok vmi jó versenyen a softon, de legalább már egy körön tudok elfogadható időket menni és így előrébb tudom magam pozícionálni az időmérőn. Ősszel még több alkalommal is kénytelen voltam meden időmérőzni, főleg a gumi hevítősebb pályákon... Mondjuk a mostani versenyen leginkább az segített, hogy általában a medet melegebben tudom tartani...
    Most hogy így mondod, rémlik valami kontakt, de nem lehetett vészes, különben emlékeznék rá, nem hagyott mély nyomot bennem, úgyhogy no para
    Mikor a végén megelőztél, azt hittem el fogsz lépni, de ott tudtam maradni mögötted. Biztos máshogy setupoltunk, mert az összes poris akivel talákoztam simán lenyomott az egyenesekben, még szélárnyékot sem tudtam fogni, kanyarokban meg nem voltam annyival jobb, hogy bebújjak, így elég nehéz volt előzni ezen a pályán, de élveztem a futamot végig.

    Megmondom őszintén, nekem jobban bejönnek a 2 órás futamok. Nem olyan vészesen hosszabb, hogy ne lehessen kibírni, de most végre lehetett látni különböző taktikákat. Volt med-med, volt soft-med, med-soft, soft-soft-soft, ez tök jó. 90 perces futamon féltávnál csere, esetleg Kristóf végigmegy meden és kész a taktika. 2 óránál már esélyes lehet a 2 kiállás is, csak ahhoz tényleg mindennek klappolnia kell, forgalom nélkül, qualyis idők hiba nélkül, de akár működhet is.

  5. #30
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése

    Volt med-med, volt soft-med, med-soft, soft-soft-soft, ez tök jó.
    hékás, nekem soft-med-soft volt ami kb. ugyanannyit ért, mint a 3x soft

  6. #31
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    hékás, nekem soft-med-soft volt ami kb. ugyanannyit ért, mint a 3x soft
    Nem, mert a soft-med-soft-nak semmi értelme nem volt

  7. #32
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Megmondom őszintén, nekem jobban bejönnek a 2 órás futamok. Nem olyan vészesen hosszabb, hogy ne lehessen kibírni, de most végre lehetett látni különböző taktikákat. Volt med-med, volt soft-med, med-soft, soft-soft-soft, ez tök jó. 90 perces futamon féltávnál csere, esetleg Kristóf végigmegy meden és kész a taktika. 2 óránál már esélyes lehet a 2 kiállás is, csak ahhoz tényleg mindennek klappolnia kell, forgalom nélkül, qualyis idők hiba nélkül, de akár működhet is.
    Sőt, kiállás nélküli hard-on is gondolkodtam. Kis benzinspórolással (3li híjja) meglehetett volna csinálni. Poén lett volna, de valószínű nemtúl acélos választás.
    Amúgy a 2órát is bele lehet sűríteni 1,5-be a kopás/fogyás növelésével.

  8. #33
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Sőt, kiállás nélküli hard-on is gondolkodtam. Kis benzinspórolással (3li híjja) meglehetett volna csinálni. Poén lett volna, de valószínű nemtúl acélos választás.
    Amúgy a 2órát is bele lehet sűríteni 1,5-be a kopás/fogyás növelésével.
    Persze be lehet sűríteni, de úgy már tuti nincs idő kiautózni 2 kiállást. 2 óránál is necces, de ideális csillagállással nem lehetetlen.

  9. #34
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy a 2órát is bele lehet sűríteni 1,5-be a kopás/fogyás növelésével.
    Légyszíves a kopást azt ne, a fogyasztás lehet 100%, de a kopást azt hagyjuk iszonyat szar amikor alig bír valamit a gumi.

  10. #35
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, mert a soft-med-soft-nak semmi értelme nem volt
    hát az eredeti cél a 3x soft volt csak korábban jöttem ki, mert egyszerűen muszáj volt és a középső etap egy hosszabb medes lett, ha soft lett volna akkor a 10. hely se lett volna meg

  11. #36
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    Légyszíves a kopást azt ne, a fogyasztás lehet 100%, de a kopást azt hagyjuk iszonyat szar amikor alig bír valamit a gumi.
    2órás futamon megyünk soft-okon, ami időmérős gumi. A hard-ot meg meg sem piszkáljuk.
    Ha "szar" a gumi, akkor kell kimenni a boxba, akkor kell keményebb keverékre váltani.
    AC-hoz képest rF2-ben tényleg elfogy a gumi, és eljön a pillanat, hogy akármit szenvedsz vele, a kocsi csak egyenesen fog közlekedni. Ahhoz képest itt csak "kellemetlen" a gumikopás.

  12. #37
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    2órás futamon megyünk soft-okon, ami időmérős gumi. A hard-ot meg meg sem piszkáljuk.
    Ha "szar" a gumi, akkor kell kimenni a boxba, akkor kell keményebb keverékre váltani.
    AC-hoz képest rF2-ben tényleg elfogy a gumi, és eljön a pillanat, hogy akármit szenvedsz vele, a kocsi csak egyenesen fog közlekedni. Ahhoz képest itt csak "kellemetlen" a gumikopás.
    AC-ban nem erdemes a hardot valasztani, mert nem tart annyival tovabb, mint amennyivel lassabb. A med ezzel tegnap idealis gumi volt, persze ez autotol is fugg. A fogyasztas annak idejen arra lottuk be, hogy barmelyik autoval vegig lehessen menni kiallas nelkul egy 90 perces futamon.

  13. #38
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    AC-hoz képest rF2-ben tényleg elfogy a gumi, és eljön a pillanat, hogy akármit szenvedsz vele, a kocsi csak egyenesen fog közlekedni. Ahhoz képest itt csak "kellemetlen" a gumikopás.
    Ne is mondd, pénteki klubversenyen picit agresszívabb kerékösszetartás-hátsó szárny kombóval mentem az R8-al, 5-6 kör után egyre brutálisabban túlkormányzottá vált a softon és féltávnál már elfordulni is csak 180 fokos ellenkormányzás mellett tudtam, eléggé amatőrnek éreztem magam.

  14. #39

  15. #40
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam nagyon stabil volt az FPS, pedig először én is tartottam a nagy térképtől és a 20 főtől - ehhez képest konstans 90 ment, Norisringen nagyobb beszaggatásaim voltak.
    Nagy térkép? Ezt honnan lehet tudni, hogy mekkora? Nálam 2 térkép is megy egyszerre, egy teljes és egy szakasz. Lehet ez vitte el az fps-t?

  16. #41
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Feher Norbi: VR-el erdemes a verseny elott kozvetlenul egy restartot csinalni, en az idomerorol emiatt leptem ki, elsore nekem is alig volt FPS-em es szaggatott.
    Ilyenkor az egész gépedet újraindítod, vagy csak az oculus programot, vagy magát a szemüveget húzod ki a gépből és vissza?
    Mondjuk én a kval előtt 5 perccel kapcsolom be az egész gépet, úgyhogy nem biztos, hogy sokat számítana, ha 20 perc múlva újraindítanám. Persze ha már kval alatt érzékeltem volna az fps esést, akkor valószínű én is csináltam volna valamit, de csak a rajt pillanatában váltott 45fps-re a rift, akkor meg már nem sok mindent tudtam kezdeni vele.

  17. #42
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Az egesz gepet. Ha csak a rajtnal zuhant be, akkor persze nem tudsz mit csinalni.

  18. #43
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Nagy térkép? Ezt honnan lehet tudni, hogy mekkora? Nálam 2 térkép is megy egyszerre, egy teljes és egy szakasz. Lehet ez vitte el az fps-t?
    Nem az a térkép te, hanem az amire felrajzolták az egész pályát
    Egy 5,5 kilométeres pálya a sok tereptárggyal igényesen megrajzolva, több erőforrást igényel mint a 2kilós Norisring pl.

    Szerk: Amúgy az Oculus fps beesés 45re nem is olyan nagy probléma, jobb mintha ingadozna 50-60 között, mert az okoz csak igazán szédelgést meg szaggatást. Ilyenkor amúgy ha kinézel sokáig valami üres területre mondjuk az egyenesben hátul és fixen nézel oda, akkor nagyobb eséllyel ugrik ki ebből az emergency státuszból a rendszer.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  19. #44
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Nem az a térkép te, hanem az amire felrajzolták az egész pályát
    Egy 5,5 kilométeres pálya a sok tereptárggyal igényesen megrajzolva, több erőforrást igényel mint a 2kilós Norisring pl.

    Szerk: Amúgy az Oculus fps beesés 45re nem is olyan nagy probléma, jobb mintha ingadozna 50-60 között, mert az okoz csak igazán szédelgést meg szaggatást. Ilyenkor amúgy ha kinézel sokáig valami üres területre mondjuk az egyenesben hátul és fixen nézel oda, akkor nagyobb eséllyel ugrik ki ebből az emergency státuszból a rendszer.
    Ja így értetted a térképet. Szoktam lejjebb venni a környezet részletességét a játékban, ha úgy látom, hogy szükséges. Most meglepett, hogy egész verseny alatt nem váltott vissza 90-re, mert eddig csak néha fordult elő, hogy az első körökben pár mp-re leváltott 45-re. Ha legközelebb ilyen van, akkor elkezdek nézni a messzeségbe, hátha segít. Köszi!

  20. #45
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Egyszerubb ha kinezel oldalra vagy le a labterbe, az is csokkenti a gepigenyt es osszeszedi magat.

  21. #46
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Egyszerubb ha kinezel oldalra vagy le a labterbe, az is csokkenti a gepigenyt es osszeszedi magat.
    De a fejmozgatás az meg méginkább megeszi csak szóval nagyon nézelődni se jó - lehet tényleg a lábtér a legbiztonságosabb
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  22. #47

  23. #48
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Balázs, ebből a videóból az jön át nekem hogy puhányok vagyunk és mindenkit elengedünk, meg helyet hagyunk csak a Mercivel
    Üzenjük meg Brüsszelnek, hogy ez így nem mehet tovább!
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  24. #49
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Köszi a videót Zoli, én mindig élvezettel nézem, sok dolgot látunk így, amit a futamon mint résztvevő nem láthatunk.
    Egyedül az időrend felkavarása zavaró picit, értem én, hogy keretet ad a videónak, hogy egyben látható a mezőny a végén is, de valahogy nekem nem illik a végére újra a futam első köreiből származó képsor. De ettől függetlenül király, és ne hagyd abba!

  25. #50
    Köszi, nem tervezem abba hagyni. Amúgy az ide oda rakosgatásoknak az az oka, hogy a zene nem úgy épül fel (legálabbis most), mint egy verseny, hogy izgalom az elején, aztán később enyhül, a közepén van egy kicsi izgalom megint (box miatt), aztán már csak a végén van valami, hanem sokkal rövidebb idő telik el egy gyorsabb és egy lassabb rész között. Egyébként igazad van, kronológiai sorrendben jobb lenne, de sajnos a mezőny szét széled a verseny végére és ami ennek a videónak a vége volt ott még úgy ahogy egyben volt. Mondjuk, hogy SC volt és az utolsó körre elengedték a mezőnyt

    közérdekű: Amúgy nem tudom, hogy ki nézett vissza replayt TV kamerából, de ezen a pályán kifejezetten szarul volt megcsinálva, mind a FOV, mind a pozíció, úgyhogy még a felvételt is nekem kellett külön kitalálni, hogy honnan, miként legyen. Kihívást nem igazán jelentett inkább csak több időt vett igénybe, viszont a CamTool 2 app sokat segített, racedepartmenten fent van.

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •