Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 50 (50 összesen)
  1. #26

    Exclamation

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése

    Qaul: A felvezeto korom vegen ott allt jopar auto az utolso kanyarban, gondolom vartak a tiszta palyat, en meg megerkeztem 230-al. Sikerult nem nekimenni semminek es senkinek, de ezt a mogottem levo Honda nem tudta megoldani, igy indulhattam ujra a boxbol. Vegul 28 ezreddel sikerult jobb idot futnom, mint Sanyi.


    R2: Jol sikerult a rajt, jottem fel szepen, eselyem volt megnyerni a futamot, de sajnos Zelfi tul eroszakos volt. Sokkal gyorsabb voltam nala, de eroskodott, igy a vegen kilokott, aminek koszonhetoen a motorom is megallt. DNF
    - Én mentem Neked, bocsánat! Mondjuk azt nem értem, hogy mióta állunk meg a versenypályán!? ( ezt mindenki gondolja át aki így cselekedett )

    - Amennyiben sérelem ért akkor óvd meg! ( a közvetítést láttam csak, abból az derült ki, hogy a La Source-ban hátulról meglököd Zelfit amitől Ő driftel egyet, majd az Eau Rouge-t mindketten vágjátok, a Kemmel egyenes végén fej-fej mellett haladtok, a Les Cobes-ban Zelfi a rázókőre kényszerül/kényszeríted ahol a Honda megcsúszik, majd amikor leugrat megtörténik a baleset. )

    Idézet Eredetileg bruszli46 írta Hozzászólás megtekintése
    A második futamon Krisztiántól kérek elnézést, féktávokon többször nekikoccantam, sikerült mindíg megfognia az autót.
    Semmi baj, ez most nekem belefért. ( az első futam elején történt baleset, majd a pár körrel később eltört pillangóváltóm utáni stresszt kellő mennyiségű folyékony kenyérrel orvosoltam ami ellazított annyira, hogy ne foglalkozzak vele )

  2. #27
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Én mentem Neked, bocsánat! Mondjuk azt nem értem, hogy mióta állunk meg a versenypályán!? ( ezt mindenki gondolja át aki így cselekedett )
    Nem tortent semmi, en sem ertettem, ami a palyan folyt, te is ugyanugy meglepodtel gondolom, de hibazni nem hibaztal szerintem.

    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Amennyiben sérelem ért akkor óvd meg![/B] ( a közvetítést láttam csak, abból az derült ki, hogy a La Source-ban hátulról meglököd Zelfit amitől Ő driftel egyet, majd az Eau Rouge-t mindketten vágjátok, a Kemmel egyenes végén fej-fej mellett haladtok, a Les Cobes-ban Zelfi a rázókőre kényszerül/kényszeríted ahol a Honda megcsúszik, majd amikor leugrat megtörténik a baleset. )
    Nem a konkret esettel volt bajom, az lehet akar fifty-fifty is. De ahogy vedekezett, hozzaallt a szituhoz, annak egyertelmu volt, hogy baleset lesz a vege. Nagy volt a kulonbseg koztunk, vilagos volt, hogy nem tudja megtartani a poziciojat, csak igy. Ezert nem ovok, hiszen semmi szabalytalant nem csinalt, de attol meg kiestem miatta. Ne vedd a szivedre Zelfi, engem is elragad a hev neha, csak jolesett volna, ha elveszed az utolso pillanatban es nem tolsz ki., hiszen akkor mar vert helyzetben voltal.

  3. #28
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nem a konkret esettel volt bajom, az lehet akar fifty-fifty is. De ahogy vedekezett, hozzaallt a szituhoz, annak egyertelmu volt, hogy baleset lesz a vege. Nagy volt a kulonbseg koztunk, vilagos volt, hogy nem tudja megtartani a poziciojat, csak igy. Ezert nem ovok, hiszen semmi szabalytalant nem csinalt, de attol meg kiestem miatta. Ne vedd a szivedre Zelfi, engem is elragad a hev neha, csak jolesett volna, ha elveszed az utolso pillanatban es nem tolsz ki., hiszen akkor mar vert helyzetben voltal.
    Abban az egyben nem értek egyet, hogy Miatta estél ki. Azt tudom, hogy Zelfi nem adja olcsón a bőrét és azt is hogy Te meg keményen támadsz, úgy ahogy Ő elvehette volna a gázt, Te is lehettél volna türelmesebb. De zárjuk is le egy fifty-fiftyvel mert az a helyes megfogalmazás ebben az esetben.

  4. #29
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    [QUOTE
    Nem a konkret esettel volt bajom, az lehet akar fifty-fifty is. De ahogy vedekezett, hozzaallt a szituhoz, annak egyertelmu volt, hogy baleset lesz a vege. Nagy volt a kulonbseg koztunk, vilagos volt, hogy nem tudja megtartani a poziciojat, csak igy. Ezert nem ovok, hiszen semmi szabalytalant nem csinalt, de attol meg kiestem miatta. Ne vedd a szivedre Zelfi, engem is elragad a hev neha, csak jolesett volna, ha elveszed az utolso pillanatban es nem tolsz ki., hiszen akkor mar vert helyzetben voltal.[/QUOTE]
    Tamás!
    Én nem vagyok az a típus aki szívére vesz dolgokat, ahhoz nagyon belém kell szálljon az illető! De ami érdekes az az, hogy gyorsabb vagy meg vert helyzetben voltam, miért nem engedett el. felőlem jöhet mögöttem bármilyen gyors pilóta ha versenyben vagyunk. Ráadásul dobogós helyen volt és talán 2 kör volt vissza? Miért is kellett volna elvennem? Te voltál előrébb de még mellettem. Nem fogom csak úgy átadni a helyem mert Piski Tomi jön mögöttem.
    Úgy leszorítottál mint annak a rendje ezért megcsúszott az autóm és driftelve vettem a kanyar első részét és összeért a két lökháritó. Abszolút nem fifty-fifty-nek érzem a dolgot. de az előtte lévő kanyarokban lévő kanyarokban lévő hátulról történő " behatolásaidat" nem nagyon olvastam a sorokban amit írtál. Részemről nincs harag és a témát lezártam a magam részéről.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  5. #30
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Tamás!
    Én nem vagyok az a típus aki szívére vesz dolgokat, ahhoz nagyon belém kell szálljon az illető! De ami érdekes az az, hogy gyorsabb vagy meg vert helyzetben voltam, miért nem engedett el. felőlem jöhet mögöttem bármilyen gyors pilóta ha versenyben vagyunk. Ráadásul dobogós helyen volt és talán 2 kör volt vissza? Miért is kellett volna elvennem? Te voltál előrébb de még mellettem. Nem fogom csak úgy átadni a helyem mert Piski Tomi jön mögöttem.
    Úgy leszorítottál mint annak a rendje ezért megcsúszott az autóm és driftelve vettem a kanyar első részét és összeért a két lökháritó. Abszolút nem fifty-fifty-nek érzem a dolgot. de az előtte lévő kanyarokban lévő kanyarokban lévő hátulról történő " behatolásaidat" nem nagyon olvastam a sorokban amit írtál. Részemről nincs harag és a témát lezártam a magam részéről.
    Mentem mogotted egy ideig, tuleroltetted, ez latszott. Ennek ellenere ketszer is beledkoccantam hatulrol, annyiraval lassabban vetted a kanyart. Emellett ketszer is a bukoterben kotottel ki, akkorat hibaztal. Nem kell senkit elengedni, de te is tudod, hogy mi az, amikor meg kontroll alatt tartod az autot es ez mar tul volt azon, aminek rossz vege lett. En is lehettem volna turelmesebb, de ez kettonk kozott nem verseny volt, hanem orosz rulett. Neked ez nem szamit, mert nem mesz a bajnoksagert, nekem pedig igen. Egyezzunk meg abban, hogy szerintem es szerinted sem 50-50 volt

  6. #31
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Elöljáróban csak a felvételről láttam az esetet, de onnan úgy tűnt, hogy Zelfinek járt volna hely, amit Te nem nagyon adtál meg neki, így ebből a szemszögből nézve itt magadat bűntetted (amikor még VB-ztem az ilyen eseteket felülről szoktam megnézni lassítva, abból látszik ki hol nem hagyott helyet)

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Mentem mogotted egy ideig, tuleroltetted, ez latszott. Ennek ellenere ketszer is beledkoccantam hatulrol, annyiraval lassabban vetted a kanyart.
    És az, hogy te hátulról belementél kinek a hibája? Előtted van, joga van az ívhez. Nagyon jól tudod, hogy ez a hátulról jövő felelőssége.

    Emellett ketszer is a bukoterben kotottel ki, akkorat hibaztal. Nem kell senkit elengedni, de te is tudod, hogy mi az, amikor meg kontroll alatt tartod az autot es ez mar tul volt azon, aminek rossz vege lett. En is lehettem volna turelmesebb, de ez kettonk kozott nem verseny volt, hanem orosz rulett. Neked ez nem szamit, mert nem mesz a bajnoksagert, nekem pedig igen. Egyezzunk meg abban, hogy szerintem es szerinted sem 50-50 volt
    Ha ennyire nem tudta kontrollálni az autóját, miért nem vártad meg amíg hibázik és simán kikerülöd? Amíg egy körben vagytok akkor igenis verseny van, tök mindegy, hogy valaki bajnokságért megy vagy sem. Ne haragudj de ez elég lenéző hozzászólás volt. Akkor aki nem megy a bajnokságért ne is induljon? Itt te akartál vele orosz rulettet játszani, Zelfi ebbe belement, de most morcos vagy mert te kaptad a golyót.
    Tomi te egy rendkívül gyors versenyző vagy, de a versenyszituációkban rendre rossz döntést hozol. Lásd még az AC GT4 és a jelenleg futó AC DTM futamok fordított rajtrácsos futamait.

  7. #32
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Tomi, ezt nem veszem most fel, mert teljesen felreertelmezed, amit mondtam. Szerintem reflexbol tamadsz es feleslegesen.

    A forditott rajtracs kerdeset is mar tobb szervezovel atbeszeltem, maradjunk annyiban, hogy mindig latvanyosabb a reakcio, ha erintett vagyok, de nem logok ki lefele a mezonybol.

    Leirtam a futambeszamolot az en szemszogembol, Zelfi is elmondta o hogy latta, szerintem errol szol a topik.

    Ha serto volt, amit irtam, akkor bocs Zelfi, legkozelebb remelem jobban sikerul megoldani mindkettonknek.

  8. #33
    Körösztös György Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 02. 03.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    14
    Sziasztok!
    Most, hogy túl vagyok az első online futamon a Spa-i verseny után, egy hozzáértő, tapasztalt játékos véleményét-segítségét szeretném kikérni, ha lehet. Úgy érzem, hogy valami nagyon nem stimmel a játékkal. Szerintem túl sokat kell kormányoznom, minden kanyarban döbbenetes alulkormányzottság lép fel, a féktávok is nagyon hosszúnak tűnnek nekem, illetve lehet, hogy a gyorsulás sem az igazi.

    Szeretném megtalálni, hogy hol a hiba, mit csinálok rosszul, de magamtól ez nem fog menni. Ezért kérnék segítséget.

    Készítettem egy videót a tegnap esti futamokról, hátha ennyiből le tudja szűrni valaki, hogy mi a probléma.

    Minden tanácsot-kritikát előre is nagyon köszönök.


  9. #34
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Tomi, ezt nem veszem most fel, mert teljesen felreertelmezed, amit mondtam. Szerintem reflexbol tamadsz es feleslegesen.

    A forditott rajtracs kerdeset is mar tobb szervezovel atbeszeltem, maradjunk annyiban, hogy mindig latvanyosabb a reakcio, ha erintett vagyok, de nem logok ki lefele a mezonybol.

    Leirtam a futambeszamolot az en szemszogembol, Zelfi is elmondta o hogy latta, szerintem errol szol a topik.

    Ha serto volt, amit irtam, akkor bocs Zelfi, legkozelebb remelem jobban sikerul megoldani mindkettonknek.
    Nem támadásnak szántam és nem reflexből, én is leírtam a véleményem. Igazából nem akartam hozzászólni a témához, de a "Neked ez nem szamit, mert nem mesz a bajnoksagert, nekem pedig igen" mondatot szemet szúrt. Ha ezt az utolsó futamra írod és a bajnokságért mész, Zelfi meg nem, akkor még talán igazad is lenne (bár ez is hülyeség). De ez a harmadik futam volt és a két dobós futam miatt e forduló előtt még mindenkinek ugyanannyi esélye volt a végső győzelemre. Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy Zelfinek a futam előtt több pontja volt (igen tudom, te kihagytál egy fordulót, de akkor is ). Meg hát dobogós helyért ment nem a tizenvalahányadik helyért, szóval...

  10. #35
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Futam eredmények: Spa-Francorchamps

    Bajnokság állása: LINK

    Óvások: LINK

    Közvetítés: LINK

  11. #36
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem támadásnak szántam és nem reflexből, én is leírtam a véleményem. Igazából nem akartam hozzászólni a témához, de a "Neked ez nem szamit, mert nem mesz a bajnoksagert, nekem pedig igen" mondatot szemet szúrt. Ha ezt az utolsó futamra írod és a bajnokságért mész, Zelfi meg nem, akkor még talán igazad is lenne (bár ez is hülyeség). De ez a harmadik futam volt és a két dobós futam miatt e forduló előtt még mindenkinek ugyanannyi esélye volt a végső győzelemre. Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy Zelfinek a futam előtt több pontja volt (igen tudom, te kihagytál egy fordulót, de akkor is ). Meg hát dobogós helyért ment nem a tizenvalahányadik helyért, szóval...
    Tomi, ha tenyleg meg akarod beszelni es kivancsi vagy a velemenyemre, akkor beszeljuk meg privatban.

    De szerintem csak szurkalodni akarsz, kulonben nem csinalnal ugy, mintha nem lennel tisztaban vele, hogy Zelfi nem hajt a bajnoki cimre.

  12. #37
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Tomi, ha tenyleg meg akarod beszelni es kivancsi vagy a velemenyemre, akkor beszeljuk meg privatban.

    De szerintem csak szurkalodni akarsz, kulonben nem csinalnal ugy, mintha nem lennel tisztaban vele, hogy Zelfi nem hajt a bajnoki cimre.
    Hú Tomi most vagy ennyire érthetetlen vagyok, vagy nem is akarod érteni amit írok. Nem fogok erről veled tovább beszélni és nem szurkálódóm. Tisztában vagyok az erőviszonyokkal is, de a futamon szerintem ennek NINCS jelentősége. Basszus ez verseny vagy nem? Az, hogy nagyobb az esélyed a végső győzelemre, mint másnak még nem ruház fel előnyökkel, hogy rád jobban kellene vigyázni. Bár nem úgy gondolod, de Zelfinek is volt veszteni valója, nem csak neked. Mindenkinek megvan a maga motivációja ami miatt versenyez, ami lehet a bajnokság végső győzelme, vagy a Top10-ben végezni. De ezen motivációk között szerintem nincs kisebb vagy nagyobb. Mindegyik egyenlő.
    Vagy mondok mást, mert volt már rá példa: ha a szezon felénél jön valaki aki gyorsabb nálad, de esélye már nem lesz a bajnokságra, akkor mi lesz? Ne versenyezzen veled, mert ő nem megy a bajnokságért? De versenyezzen, hisz ezért csináljuk. És én itt be is fejeztem ezt a témát.

  13. #38
    Idézet Eredetileg Körösztös György írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Most, hogy túl vagyok az első online futamon a Spa-i verseny után, egy hozzáértő, tapasztalt játékos véleményét-segítségét szeretném kikérni, ha lehet. Úgy érzem, hogy valami nagyon nem stimmel a játékkal. Szerintem túl sokat kell kormányoznom, minden kanyarban döbbenetes alulkormányzottság lép fel, a féktávok is nagyon hosszúnak tűnnek nekem, illetve lehet, hogy a gyorsulás sem az igazi.

    Szeretném megtalálni, hogy hol a hiba, mit csinálok rosszul, de magamtól ez nem fog menni. Ezért kérnék segítséget.

    Készítettem egy videót a tegnap esti futamokról, hátha ennyiből le tudja szűrni valaki, hogy mi a probléma.

    Minden tanácsot-kritikát előre is nagyon köszönök.

    Megnéztem egy körödet a videó elején. Ami szembetűnő volt azonnal, hogy túl keményen mész, minden kanyarban, féktávon nyikorog a gumi, megcsúszik. A tipikus "overdrive" vezetés, amikor úgymond "túltolod a biciklit". Ez elsősorban stílus kérdése és nem meglepő, ha Project Cars-hoz vagy szokva. Ott inkább megy, hogy satufék, koppra betekerni a kormányt, aztán majd befordul valahogy... A Raceroom-nál sokkal finomabban érdemes menni, és nagy szerencséd, hogy a WTCR autók nem eszik a gumikat. A WTCC 2015-ös kocsikkal Moszkvában a futam feléig jutnál

    Viszont lehet a kormánybeállítással is játszani, hogy finomabban tudj vezetni és a gumikkal is jobban bánj. Elsősorban a Car Setup-ban a Steering settings-nél érdemes egy 1:30-as arányt belőni, például 540:18 vagy 720:24. Ez egy általánosan használható kormányáttétel arány. Ha még mindig túl érzékeny, akkor a Control settings/Advanced-ben a Steering sensitivity értéket lehet csökkenteni egészen addig, amíg nem kezded túl lomhának érezni. Így a gumikopás is erősen csökkenni fog.
    A féktávok hosszúságára lehet az magyarázat, hogy csúszik a kerék, ami az alulkormányzottságot is okozza. Ezt meg a fékerővel és a fékerő egyensúly beállítással tudom belőni. Az egyensúllyal, hogy a hátulja ne törjön ki féktávon, a fékerő csökkentésével pedig, hogy a legkeményebb féktávon se csússzon meg egyik kerék sem. Hiába a nagy fékerő, ha a gumik csúsznak az aszfalton, te meg mész, mint a balta...

  14. #39
    Idézet Eredetileg bruszli46 írta Hozzászólás megtekintése
    Bocsánatot kérek azoktól a versenytársaktól akiknek tönkretetten az első futamát a megforgásom okozta tömegbalesettel.
    Semmi gond, szándékosság ki volt zárva, láttam a replay-ből utána. Ez szerencsétlen versenybaleset volt. Persze jobb lett volna, ha nem igyekszel olyan nagyon

  15. #40
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148
    Idézet Eredetileg Körösztös György írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Most, hogy túl vagyok az első online futamon a Spa-i verseny után, egy hozzáértő, tapasztalt játékos véleményét-segítségét szeretném kikérni, ha lehet. Úgy érzem, hogy valami nagyon nem stimmel a játékkal. Szerintem túl sokat kell kormányoznom, minden kanyarban döbbenetes alulkormányzottság lép fel, a féktávok is nagyon hosszúnak tűnnek nekem, illetve lehet, hogy a gyorsulás sem az igazi.

    Szeretném megtalálni, hogy hol a hiba, mit csinálok rosszul, de magamtól ez nem fog menni. Ezért kérnék segítséget.

    Készítettem egy videót a tegnap esti futamokról, hátha ennyiből le tudja szűrni valaki, hogy mi a probléma.

    Minden tanácsot-kritikát előre is nagyon köszönök.

    Ugyan azt akartam írni, mint Erik, túl agresszíven kanyarodsz, radírozod a gumikat minden kanyarban. Ezáltal tapadást veszítenek, persze, hogy alulkormányzott lesz az autó. Tudok adni Alfához egy szerintem egész jó beállítást, mondjuk ez szubjektív. A féktávjaid nem olyan rosszak, arra majd rá fogsz érezni, hogy "beúsztasd" a kanyarba az autót, ezáltal később tudsz fékezni, viszont tovább, de a kanyar kezdetén már óvatosan engeded fel és a gázzal hozod egyensúlyba a kocsit, így a kigyorsításod is finomabb lesz, nem fognak kipörögni a kerekek. Az Alfa amúgy is elég érzékeny ilyen szempontból. Hajrá

  16. #41
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Hú Tomi most vagy ennyire érthetetlen vagyok, vagy nem is akarod érteni amit írok. Nem fogok erről veled tovább beszélni és nem szurkálódóm. Tisztában vagyok az erőviszonyokkal is, de a futamon szerintem ennek NINCS jelentősége. Basszus ez verseny vagy nem? Az, hogy nagyobb az esélyed a végső győzelemre, mint másnak még nem ruház fel előnyökkel, hogy rád jobban kellene vigyázni. Bár nem úgy gondolod, de Zelfinek is volt veszteni valója, nem csak neked. Mindenkinek megvan a maga motivációja ami miatt versenyez, ami lehet a bajnokság végső győzelme, vagy a Top10-ben végezni. De ezen motivációk között szerintem nincs kisebb vagy nagyobb. Mindegyik egyenlő.
    Vagy mondok mást, mert volt már rá példa: ha a szezon felénél jön valaki aki gyorsabb nálad, de esélye már nem lesz a bajnokságra, akkor mi lesz? Ne versenyezzen veled, mert ő nem megy a bajnokságért? De versenyezzen, hisz ezért csináljuk. És én itt be is fejeztem ezt a témát.
    Tenyleg hagyjuk, mert ezek kozul en egyiket sem mondtam, csak te magyarazod bele.

    De mondom, privatban folytassuk, ha van meg mondanivalod, ne offoljuk szet a topikot.

  17. #42
    Körösztös György Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 02. 03.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    14
    Erikkonen és Norbert, tényleg nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! Eléggé el voltam kenődve a tegnapi futamok után (oké, még ma is… ), de ezek a jótanácsok számomra most valóban aranyat érnek és tartják bennem a lelket a továbbiakra. Igyekszem észben tartani a tippeket, és még egyszer köszönöm!

  18. #43
    Idézet Eredetileg Norbert Epinger írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyan azt akartam írni, mint Erik, túl agresszíven kanyarodsz, radírozod a gumikat minden kanyarban. Ezáltal tapadást veszítenek, persze, hogy alulkormányzott lesz az autó. Tudok adni Alfához egy szerintem egész jó beállítást, mondjuk ez szubjektív. A féktávjaid nem olyan rosszak, arra majd rá fogsz érezni, hogy "beúsztasd" a kanyarba az autót, ezáltal később tudsz fékezni, viszont tovább, de a kanyar kezdetén már óvatosan engeded fel és a gázzal hozod egyensúlyba a kocsit, így a kigyorsításod is finomabb lesz, nem fognak kipörögni a kerekek. Az Alfa amúgy is elég érzékeny ilyen szempontból. Hajrá
    Körösztös Gyurinak még: Igen, ez még fontos, hogy kemény féktávokon, mint itt Spa-ban a két hosszú egyenes végén a fékezéskor beleugrasz a pedálba, aztán ahogy a kocsi lassulni kezd, a csökkenő sebesség miatt csökkenő leszorítóerő miatt a gumik egyszer csak elkezdenek csúszni. Erre a megoldás, hogy a féktávon szép lassan egyre kevésbé taposni a pedált, ahogy lassul az autó. Ez persze megszokást igényel és könnyebb elmondani, mint megcsinálni, de a legrövidebb féktávot az adja, ha még éppen nem csúszik meg a kerék. Nem mellesleg, így kormányozható marad és lehet ívre fordítani az autót.
    Ráadásul nem biztos, hogy az elérhető legrövidebb féktáv adja a leggyorsabb kanyarvételt. Ha túl "szögletesre" sikerül, lendületet, tempót veszítesz és a kigyorsításkor több idő marad ott, mint amit egy kicsit rövidebb féktávval megnyersz. Mindezt persze azonnal felülírja, ha valaki csatában van, mert akkor a másik be tud szúrni mellé, ha az rövidebb féktávot vesz, még ha köridő szempontjából nem ideálisat is

  19. #44
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148
    Még valami, a videót nézve nagyon sok idő elmegy a kigyorsításaidon, mert padlógázt nyomsz, de a kormány alá van szedve. Ezért tolja ki az eléjét, mivel kipörögnek a kerekeid. Amint megvan az apex és jössz kifele a kanyarból, elkezdesz gázt adni, viszont a kormányszöget is nyitnod kell amennyire lehet. Minél egyenesebben állnak az első kerekek, annál több gázt tudsz adni. Ezt a határt kell megkeresned kanyarról kanyarra, amivel még nem szaladsz le a pályáról kigyorsítás közben, de végig a tapadáshatáron vannak a gumik.

  20. #45
    Körösztös György Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 02. 03.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    14
    Tehát gyakorlatilag szinte teljesen új stílust kell felépítenem. Rendben, rajta leszek (hátha ahogy esetleg a Raceroomban fejlődök, talán a CARS-ban is gyorsulok valamennyit esetleg) és még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget.

  21. #46
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Körösztös György írta Hozzászólás megtekintése
    Tehát gyakorlatilag szinte teljesen új stílust kell felépítenem. Rendben, rajta leszek (hátha ahogy esetleg a Raceroomban fejlődök, talán a CARS-ban is gyorsulok valamennyit esetleg) és még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget.
    Teljesen uj stilust igenyelnek az elsokerekes autok a RaceRoomban. Akkor vagy a leggyorsabb, amikor a legsimabban mesz, ha csuszik az auto vagy kiporognek a kerekek, akkor mindig idot veszitesz.

  22. #47
    Idézet Eredetileg Körösztös György írta Hozzászólás megtekintése
    Tehát gyakorlatilag szinte teljesen új stílust kell felépítenem. Rendben, rajta leszek (hátha ahogy esetleg a Raceroomban fejlődök, talán a CARS-ban is gyorsulok valamennyit esetleg) és még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget.
    Van a versenyről replay-ed. Érdemes elindítani és "átülni" az élmezőny autóiba. Meglátod, hogy nincsenek csikorgó fékezések és kigyorsítások. Szinte "unalmasan" mennek, de a stopper mégis ezt díjazza

  23. #48
    Ladányi Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 04.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    117
    Race 1:


  24. #49
    Ladányi Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 04.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    117
    Race 2:


  25. #50
    Ladányi Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 04.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    117
    Race 3:


Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •