Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (85 összesen)
  1. #51
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barthalaca15 írta Hozzászólás megtekintése
    kifogyott az üzemanyag az utolsó körben és a cél előtt álltam meg 100méterrel kb. azt mivel kiléptem a boxba ezért utolsónak érzékelt az ac. Mondjuk nekem ez teljesen értelemszerű is volt hogy akkor utolsó lettem, de ma egy nagyon tájékozódott barátom szerint a szabályok értelmében akik alapból kört kaptak azok nem végezhettek volna előttem. Ti hogy tudjátok ezt?
    Ez igy van, hiszen a teljesitett korok szamat kell ertekelni, azt pedig te futottad meg gyorsabban. Viszont az Ac-szerint ha nem ertel korbe, akkor kieso vagy. Ez egy bug.

    Annak idejen Baumgartner Zsoltert is nagyon izgultak a kommentatorok az utolso korokben, hogy beerjen es akkor pontszerzo a Minardival.

    Mivel nem volt senki mogotte es mar megtette az a korszamot, ami alapjan ertekelni kell,akkor is megszerezte volna azt a pontot, ha a felreall es a futam hatralevo reszeben tancol az auto korul.

    Perszebakkor nem lett volna drama Palik Lacival.

  2. #52
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Tény hogy durván lehet rajrolni az Alfa-val,de hogy a célegyenes felére körbeautóz a Ford,az is zorall
    Hát én ezt abszolút nem éreztem, nullás szárnyállás mellett beragadtam Bartha Laci mögé első futamon egy lightos 15 körre körülbelül.
    A Fordosok milyen LSD-t tolnak? Nekem úgytűnik hogy mocskosul kipörög a kerék míg hármasig nem érek és így hiába a tempóelőny, ha még a Norisringi egyenes is kevés. És nyílván alágyorsulni egy 4WD autónak nem lehet az ABSes féktáv után, így tényleg csak a benzin okán tudtam előrébb jutni.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  3. #53
    Bartha László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 07.
    Város
    Dunaszentgyörgy
    Üzenetek
    23
    Köszi mindenkinek a megerősítést! 👌😉

  4. #54
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997



  5. #55
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Hát én ezt abszolút nem éreztem, nullás szárnyállás mellett beragadtam Bartha Laci mögé első futamon egy lightos 15 körre körülbelül.
    A Fordosok milyen LSD-t tolnak? Nekem úgytűnik hogy mocskosul kipörög a kerék míg hármasig nem érek és így hiába a tempóelőny, ha még a Norisringi egyenes is kevés. És nyílván alágyorsulni egy 4WD autónak nem lehet az ABSes féktáv után, így tényleg csak a benzin okán tudtam előrébb jutni.
    Ott a labadban van akkor a hiba
    Gyakorlatilag csak azt kellett eldonteni h jobbról vagy balról kerülöm ki az alfakat meg a merciket... És még a fektav is jóval rövidebb volt mint az alfasoknak, merciseknek bmwseknek...
    Alfaval pl én is beragadtam előző futamon Bartha Laci mögé itt meg simán kikerultem kB...
    A versenytempoja meg elég brutal a fordnak...az alfával az eddigi versenyeken jócskán elmaradtam az időmérő időtől a sok benzin miatt illetve a kopás miatt... Forddal meg még 2 tizeddel jobbat mentem mint időmérőn
    Utolsó körben is jó volt még a gumi és olyan időket lehetett menni amivel nyertem volna a q-t...
    Azért alfanal ez nagyon nem így volt...ott minden pozicioert meg kellett küzdeni... De jó a rajtnál

  6. #56
    Nem mondom, hogy kedvenc pályám, nem mondom, hogy sikerült felkészülni, de végül jó kis versenyek kerekedtek ki belőle.
    Az elsőn Krisztiántól kár volt ott a sikánban próbálkozni. Helyet sztem hagytam, néztem a replayen, hogy elment az autód hátulja és mandinerből jöttél nekem. Ez van, törött autóval kullogtam hátul, de legalább megtanultam a pályát, a féktávokat.
    A második versenyen Ács Attila leizzasztott rendesen. Nagyon élveztem köszönöm és remélem korrekt voltam végig.
    Antal Gábor, sajnálom hogy rád húztam a kormányt, a másik Mercire koncentráltam, te pedig totál a holt teremben mozogtál és nem számítottam rá, hogy mellettem vagy. Szánom bánom...

  7. #57
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Nem mondom, hogy kedvenc pályám, nem mondom, hogy sikerült felkészülni, de végül jó kis versenyek kerekedtek ki belőle.
    Az elsőn Krisztiántól kár volt ott a sikánban próbálkozni. Helyet sztem hagytam, néztem a replayen, hogy elment az autód hátulja és mandinerből jöttél nekem. Ez van, törött autóval kullogtam hátul, de legalább megtanultam a pályát, a féktávokat.
    A második versenyen Ács Attila leizzasztott rendesen. Nagyon élveztem köszönöm és remélem korrekt voltam végig.
    Antal Gábor, sajnálom hogy rád húztam a kormányt, a másik Mercire koncentráltam, te pedig totál a holt teremben mozogtál és nem számítottam rá, hogy mellettem vagy. Szánom bánom...
    Huh nekem is nagyon tetszettek azok az utolsó körök, egyszer véletlen beléd is csúsztam féktávon, de örültem, hogy nem lett belőle semmi probléma, mert igyekeztem én is vigyázni.
    Kár, hogy lekörözgetések néha beleszóltak a csatába, de gratulálok jól védekeztél.

  8. #58
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Nem mondom, hogy kedvenc pályám, nem mondom, hogy sikerült felkészülni, de végül jó kis versenyek kerekedtek ki belőle.
    Az elsőn Krisztiántól kár volt ott a sikánban próbálkozni. Helyet sztem hagytam, néztem a replayen, hogy elment az autód hátulja és mandinerből jöttél nekem. Ez van, törött autóval kullogtam hátul, de legalább megtanultam a pályát, a féktávokat.
    A második versenyen Ács Attila leizzasztott rendesen. Nagyon élveztem köszönöm és remélem korrekt voltam végig.
    Antal Gábor, sajnálom hogy rád húztam a kormányt, a másik Mercire koncentráltam, te pedig totál a holt teremben mozogtál és nem számítottam rá, hogy mellettem vagy. Szánom bánom...
    Hát elég ideges voltam, főleg hogy már előtted egyszer a palánkba forgattak, a Tiéd a második volt egy futam alatt. Van ez a Herlicorsa app ami mutatja ha közel van hozzád valaki, elég hasznos tud lenni, persze van aki anélkül is pengén tud versenyezni. Megóvtam, de harag nincs

    Nekem fenn van, de második futamon így is ráhúztam Piski Tomira, egyszerűen még az appot sem láttam, akkor a tumultus volt, elcsesztem, elnézést.

  9. #59
    Idézet Eredetileg acsati írta Hozzászólás megtekintése
    Kár, hogy lekörözgetések néha beleszóltak a csatába, de gratulálok jól védekeztél.
    Nekem tetszett az extra kihívás, hogy amennyire lehet zavartalanul elengedni őket anélkül, hogy téged előzési pozícióba hoználak.

  10. #60
    Idézet Eredetileg gabor426 írta Hozzászólás megtekintése
    Van ez a Herlicorsa app ami mutatja ha közel van hozzád valaki, elég hasznos tud lenni, persze van aki anélkül is pengén tud versenyezni. Megóvtam, de harag nincs

    Nekem fenn van, de második futamon így is ráhúztam Piski Tomira, egyszerűen még az appot sem láttam, akkor a tumultus volt, elcsesztem, elnézést.
    Fent van a Helicorsa app, és a második versenyen már be is volt kapcsolva. A replayen a piros nyilat is láttam, de verseny közben nem tűnt fel, mert nem számítottam, hogy van mellettem valaki. A kanyarban éreztem, hogy meglöktek, de azt hittem valaki hátulról pöccintett meg, így simán szabadnak véltem a pályát magam mellett. Bocsi még egyszer.

  11. #61
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Ott a labadban van akkor a hiba

    Akkor ezennel ismét megkérdezném Laci az LSD beállításaidat
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  12. #62
    Együd István Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2016. 02. 11.
    Város
    Vác
    Üzenetek
    15
    Kezdőként most merült föl bennem egy dolog a hozzászólásokat olvasva....
    Csak én vagyok olyan hülye hogy H váltóval és végig kuplunggal megyek???
    Vagy van erre valami szabályozás?

  13. #63
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg SISTA írta Hozzászólás megtekintése
    Kezdőként most merült föl bennem egy dolog a hozzászólásokat olvasva....
    Csak én vagyok olyan hülye hogy H váltóval és végig kuplunggal megyek???
    Vagy van erre valami szabályozás?
    Valaszthato, de nem kotelezo, hiszen nem mindenkinek van H-valtoja.

    De Gombos Geri pl. azzal megy es eleg versenykepes, szoval nem vagy hatranyban miatta.

  14. #64
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg SISTA írta Hozzászólás megtekintése
    Kezdőként most merült föl bennem egy dolog a hozzászólásokat olvasva....
    Csak én vagyok olyan hülye hogy H váltóval és végig kuplunggal megyek???
    Vagy van erre valami szabályozás?
    Én is H-val megyek és nagyon jó móka!
    De ismerek olyat is aki kontrollerrel elvert engem meg egy igazi DTM pilótát (volt forma 1 tesztpilotat) egyszer kétszer nemzetközi versenyen
    Úgyhogy szerintem abeviteli eszköz reszletkerdes
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2019. 03. 13. 08:51.

  15. #65
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Mentségemre legyen mondva Piski Tomi óvása a lekörözésnél, hogy nekem nem volt egyértelmű, hogy kívülről akarsz lekörözni.
    Nem értettük meg egymást mint azt írtam is.Nyilvánvaló, hogy a lekörözöttnek el kell tűnni az ideális ívről de azért felszívódni nem tudok.
    Nem hajthatsz úgy, mintha ott sem lennék.
    A Merci amúgy is nagyon lassan áll meg a Fordhoz képest kétszer akkor a a féktávja.
    Olyan sebességgel közeledtél, hogy nem bírtam eldönteni merről akarsz lekörözni.
    Én a belső ajánlottam fel de te a külsőt választottad, ezért húzódtam féktávon jobbra.

  16. #66
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Mentségemre legyen mondva Piski Tomi óvása a lekörözésnél, hogy nekem nem volt egyértelmű, hogy kívülről akarsz lekörözni.
    Nem értettük meg egymást mint azt írtam is.Nyilvánvaló, hogy a lekörözöttnek el kell tűnni az ideális ívről de azért felszívódni nem tudok.
    Nem hajthatsz úgy, mintha ott sem lennék.
    A Merci amúgy is nagyon lassan áll meg a Fordhoz képest kétszer akkor a a féktávja.
    Olyan sebességgel közeledtél, hogy nem bírtam eldönteni merről akarsz lekörözni.
    Én a belső ajánlottam fel de te a külsőt választottad, ezért húzódtam féktávon jobbra.
    Andris!

    Ne hibaztass engem, ezt te rontottad el. Elofordul, nem is buktam vele sokat, ugyhogy nem nagy ugy, de en pont azt csinaltam, amit nekem kellett, te meg a pillanat heveben rosszul reagaltal.

    Remelem tanultal belole es tobbet nem fordul elo. Ha nem huzodsz semerre, nem valtasz iranyt, kikerullek. Ha latod a tukorben, hogy gyorsan kozeledek, felengeded a feket, esetleg adsz egy kis gazt, kiszelesited a kanyart es nincs baj.

    Nincs harag, ezt megbeszeltuk privatban, de a miheztartas vegett megovtam. Megiscsak vezeto helyrol estem vissza az eset utan.

  17. #67
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Andris!

    Ne hibaztass engem, ezt te rontottad el. Elofordul, nem is buktam vele sokat, ugyhogy nem nagy ugy, de en pont azt csinaltam, amit nekem kellett, te meg a pillanat heveben rosszul reagaltal.

    Remelem tanultal belole es tobbet nem fordul elo. Ha nem huzodsz semerre, nem valtasz iranyt, kikerullek. Ha latod a tukorben, hogy gyorsan kozeledek, felengeded a feket, esetleg adsz egy kis gazt, kiszelesited a kanyart es nincs baj.

    Nincs harag, ezt megbeszeltuk privatban, de a miheztartas vegett megovtam. Megiscsak vezeto helyrol estem vissza az eset utan.
    Persze én voltam a hibás végső soron de mint leírtam úgy hajtottál mintha ott sem lennék,nem vetted számba az autók különbségét.F1 Max-Ocon.
    A többiekkel meg tudtam oldani a lekörözést nincs mit ebből tanulnom.Nagyon siettél és nem vettél számba.

  18. #68
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Persze én voltam a hibás végső soron de mint leírtam úgy hajtottál mintha ott sem lennék,nem vetted számba az autók különbségét.F1 Max-Ocon.
    A többiekkel meg tudtam oldani a lekörözést nincs mit ebből tanulnom.Nagyon siettél és nem vettél számba.
    Szamba vettem, hogy ott vagy. Siettem, mert elso voltam.

    Arra nem szamithattam, hogy fektavon iranyt valtasz, ami szabalytalan.

  19. #69
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Szamba vettem, hogy ott vagy. Siettem, mert elso voltam.

    Arra nem szamithattam, hogy fektavon iranyt valtasz, ami szabalytalan.
    Mert úgy gondoltam a belső jó lesz neked,a hosszú egyenes következett ott sima liba mehettél volna mindenféle flikk flakk nélkül.Így nyilván miattam estél vissza de az én szemszögemből ez volt az eset,gondoltam leírom,hátha átlátod ezt a nézőpontot és ha lesz újra lekörözésed tanulsz belőle.

  20. #70
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Mert úgy gondoltam a belső jó lesz neked,a hosszú egyenes következett ott sima liba mehettél volna mindenféle flikk flakk nélkül.Így nyilván miattam estél vissza de az én szemszögemből ez volt az eset,gondoltam leírom,hátha átlátod ezt a nézőpontot és ha lesz újra lekörözésed tanulsz belőle.
    Rosszul gondoltad.

  21. #71
    Szintén kezdő vagyok pályaautózásban és AC-ban. (Logitech DFPro-t használok) A tolós váltót használom, automata kuplunggal. Nekem olyan kérdésem van, hogy az auto blip-et érdemes kikapcsolni? Lehet anélkül gyorsulni, ha beletanul az ember? Vagy abban jó az automatika? Amikor kikapcsoltam, akkor mintha rövidebb féktávot tudtam volna venni a Bmw-vel, de többször fordult az is elő, hogy megindult a segge, míg az auto blip bekapcsolása esetén jóval ritkábban.

  22. #72
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Persze én voltam a hibás végső soron de mint leírtam úgy hajtottál mintha ott sem lennék,nem vetted számba az autók különbségét.F1 Max-Ocon.
    A többiekkel meg tudtam oldani a lekörözést nincs mit ebből tanulnom.Nagyon siettél és nem vettél számba.
    Mondjuk én nem gondolom h te voltál a hibás és kíváncsi vagyok majd a VB döntésére... Hátulról ledurrantott Tomi mozgadodbol látszott szerintem h belül akarsz helyet hagyni...
    Lekorozottkent sem kell menekülni az ideális ivrol... A lekorozo úgy is kikerul általában...egyenesben egy kis gazelvetellel elég általában segíteni a lekorozot...

  23. #73
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Idézet Eredetileg acsati írta Hozzászólás megtekintése
    Szintén kezdő vagyok pályaautózásban és AC-ban. (Logitech DFPro-t használok) A tolós váltót használom, automata kuplunggal. Nekem olyan kérdésem van, hogy az auto blip-et érdemes kikapcsolni? Lehet anélkül gyorsulni, ha beletanul az ember? Vagy abban jó az automatika? Amikor kikapcsoltam, akkor mintha rövidebb féktávot tudtam volna venni a Bmw-vel, de többször fordult az is elő, hogy megindult a segge, míg az auto blip bekapcsolása esetén jóval ritkábban.
    Van auto blip ezekben a kocsikban?Esküszöm nekem a Fordban nem tűnt fel, én eddig szépen rúgdostam neki a gázt lefelé váltásoknál, így sosem csúsztam meg. Ha nem rúgdostam neki, akkor néha megcsúszott Fölfele meg mindegy.

  24. #74
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Van auto blip ezekben a kocsikban?Esküszöm nekem a Fordban nem tűnt fel, én eddig szépen rúgdostam neki a gázt lefelé váltásoknál, így sosem csúsztam meg. Ha nem rúgdostam neki, akkor néha megcsúszott Fölfele meg mindegy.
    Nekem akkor tűnt fel, mikor feltelepítettem a Content Manager-t és utána teljesen megváltozott a Bmw Felváltásnál szabályzott, lefele meg nem pörgött a motor. Aztán utána kezdtem el keresni mi változott. Aztán így mentem pár kört az auto blip nélkül és köztes érzéseim lettek, de már hozzászoktam (sajnos vagy nem sajnos?) ahhoz, hogy be van kapcsolva.

  25. #75
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Van auto blip ezekben a kocsikban?Esküszöm nekem a Fordban nem tűnt fel, én eddig szépen rúgdostam neki a gázt lefelé váltásoknál, így sosem csúsztam meg. Ha nem rúgdostam neki, akkor néha megcsúszott Fölfele meg mindegy.
    Szerintem nincs autoblip (a fordban biztosan), de a Content Manager gyári értékeket hajlamos felülkefélni, így lehet hogy akad mégis.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •