Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (67 összesen)
  1. #1

    Trophy Masters GT Bajnokság (AC) - 2019 Tavasz

    Indul a Masters GT tavaszi Bajnokság!



    Őszi GT bajnokságunk után megállás nélkül folytatjuk a versenyzést a tavaszi szezonnal. Az autók közti erőviszonyokat próbáltuk súlyozással kiegyenlíteni, hogy több típus is esélyes legyen a győzelemre, ezt az előző szezon tapasztalatai alapján kicsit tovább finomítottuk. A futamtávokat illetően a 8 "versenyhétvége" 6 db 90 perces, és 2 db 2*40 perces futamból fog összeállni, melyek pontozása a futamok hosszához fog igazodni. A vágások kezelésén kicsit szigorítottunk, továbbra is a Rank App fogja jelezni a pálya határokat, mellyel a versenyzők akár vezetés közben azonnali visszajelzést kaphatnak a pályán történő szabályos közlekedésről, de az eddig vágásnak minősített pályaelhagyásokat jobban fogja büntetni az applikáció.

    A bajnokság 8 fordulójából a 6 legjobb egyéni eredmény számít bele a végértékelésbe. A futamok kéthetente vasárnap esténként 20:00-kor fognak kezdődni.

    Van lehetőség egyedi festések használatára, valamint csapatokat alakítani és az egyéni mellett a csapatbajnoki címért is harcba szállni.

    A futamok előtti héten a rövidebb futamtáv, és intenzívebb csaták kedvelőinek ajánljuk DTM 90 bajnokságunkat.

    A bajnokságban használható autók:
    GT2 Class:
    BMW M3 GT2, Corvette C7.R (+30 kg), Ferrari 458 GT2 (+20 kg), Porsche 911 RSR 2017 (+50 kg)
    GT3 Class:
    Lamborghini Huracan GT3 (+20 kg), BMW Z4 GT3 (+15 kg), McLaren 650 GT3 (+25 kg), Audi R8 LMS 2016 (+10 kg), Ferrari 488 GT3, Mercedes AMG GT3, Nissan GT-R GT3, Porsche 911 GT3 R

    Versenynaptár:
    1. futam: 02.17 - 20:00 - Albert Park (90 perc): az 1. futam topikja
    2. futam: 03.03 - 20:00 - Shanghai (90 perc): a 2. futam topikja
    3. futam: 03.17 - 20:00 - Circuit of the Americas (120 perc): a 3. futam topikja
    4. futam: 03.31 - 20:00 - Bikernieki HS (90 perc): a 4. futam topikja
    5. futam: 04.14 - 20:00 - Monza (90 perc): az 5. futam topikja
    6. futam: 05.05 - 20:00 - Bahrain (120 perc): a 6. futam topikja
    7. futam: 05.19 - 20:00 - Montreal (90 perc): a 7. futam topikja
    8. futam: 06.02 - 20:00 - Hockenheimring (90 perc): a 8. futam topikja

    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:

    • Az Assetto Corsa és a Dream Pack #1, #2, #3 , a Red Pack, a Porsche Pack Vol3, valamint a Ready to Race Pack eredeti és legfrissebb kiadása, mely beszerezhető és frissíthető a Steam-ről.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs". Beállítási segítség itt: névhasználat
    • minimum 33-as verziójú Masters Rank Apphasználata a legjobb köridők regisztrációjához, és a vágások ellenőrzéséhez
    • Érvényes köridő futása a GTR-Masters.hu #Prequal - GT szerveren. A prekval szerver használata nyílt, jelszó az aktuális futam topikban.
    • Szervertagság, a GTR-Masters által rendezett bajnoki futamokon csak szervertagok vehetnek részt, tagságot itt lehet igényelni, újoncoknak az ára 500 Ft: Szervertagság 2017/2018
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, valamint a Versenyszabályzat maradéktalan ismerete és betartása!


    Jelentkezés, csapatnevezés: AC GT Bajnokság - Csapatnevezés (itt lehet csapattársakat keresni!)
    Pontverseny: AC GT bajnokság pontverseny
    TrackPack:
    AC_GT_2019_track_pack_1.0
    Skinpack:
    AC_GT_skinpack_2.0

    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 01. 31. 23:05. Indoklás: ikon

  2. #2
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Csak érdeklődnék, hogy miért nem lesznek 2 órás futamok? Miért erőltetjük a 2*40 percet, ami összességében még egy 1,5 órásnál is kevesebb... Kevesebbet megyünk, de legalább pihenünk is egyet közben. Két rajt, dupla kockázat... Személy szerint semmi értelmét nem látom... Miért nem hagyjuk meg ezt a többi sorozatnak, legőképp a WTCR-nek? A GT versenyzés nem erről szól...

  3. #3
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Csak érdeklődnék, hogy miért nem lesznek 2 órás futamok? Miért erőltetjük a 2*40 percet, ami összességében még egy 1,5 órásnál is kevesebb... Kevesebbet megyünk, de legalább pihenünk is egyet közben. Két rajt, dupla kockázat... Személy szerint semmi értelmét nem látom... Miért nem hagyjuk meg ezt a többi sorozatnak, legőképp a WTCR-nek? A GT versenyzés nem erről szól...
    Teljesen egyetertek. Szerintem nem jott be a ketteosztott futam az elozo szezonban, semmi pluszt nem adott. A ketorasak ellenben nagyobb kihivast jelentenek, valtozatosabb taktikat. A GT versenyzes pedig pont ez.

  4. #4
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Csak érdeklődnék, hogy miért nem lesznek 2 órás futamok? Miért erőltetjük a 2*40 percet, ami összességében még egy 1,5 órásnál is kevesebb... Kevesebbet megyünk, de legalább pihenünk is egyet közben. Két rajt, dupla kockázat... Személy szerint semmi értelmét nem látom... Miért nem hagyjuk meg ezt a többi sorozatnak, legőképp a WTCR-nek? A GT versenyzés nem erről szól...
    +1

  5. #5
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Csak érdeklődnék, hogy miért nem lesznek 2 órás futamok?
    Erre szerintem te is tudod a választ. A 2-3hs futamok mindig le apasztják az induló létszámot. Szerintem jó döntés volt.
    Még ha egy 2h-s Nord, vagy Spa nálam is elfért volna a naptár végén.

  6. #6
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Erre szerintem te is tudod a választ. A 2-3hs futamok mindig le apasztják az induló létszámot. Szerintem jó döntés volt.
    Még ha egy 2h-s Nord, vagy Spa nálam is elfért volna a naptár végén.
    Teljesen valid erv. De a 2x40 percnek akkor sem latom ertelmet, akkor mar legyen mindegyik futam 90 perces. Ez megiscsak GT.

    Semmit nem adott hozza az elozo szezonhoz sem, csak nagyobb a kokazat a 2 rajt miatt. Erre a formatumra ott a DTM. Ott sincs 50 perces futam.

  7. #7
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Erre szerintem te is tudod a választ. A 2-3hs futamok mindig le apasztják az induló létszámot. Szerintem jó döntés volt.
    Ennek szerintem nem néztél utána az őszi bajnokság adataiban. (Az első futamon indulók létszámát nem érdemes figyelembe venni, mert utána mindig kevesebben indulnak a következő futamra.)
    Nekem inkább az volt az érzésem, hogy a 2*40 perces futamok kevésbé jöttek be a társaság nagy részének.

  8. #8
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Ennek szerintem nem néztél utána az őszi bajnokság adataiban. (Az első futamon indulók létszámát nem érdemes figyelembe venni, mert utána mindig kevesebben indulnak a következő futamra.)
    Nekem inkább az volt az érzésem, hogy a 2*40 perces futamok kevésbé jöttek be a társaság nagy részének.
    Sehol nem néztem utána. Én nem emlékszem olyan 2-3h futamomra, ahol a mezőny minimum 1/3-ának nem akadt halaszthatatlan dolga.
    De már velem is megesett, hogy egy nehéz hét után úgy döntöttem hogy ezt most egy porcikám sem kívánja. A 90 perc még a határon van, a többség azt még elbírja.
    2 * 40 perc ről nem tudok nyilatkozni, de az endurance-hez nincs köze az biztos. Bár látva milyen irányba "fejlődik" a versenyzés, lehet hogy pár éven belül eljutunk ide is.

  9. #9
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    A vágások kezelésén kicsit szigorítottunk, továbbra is a Rank App fogja jelezni a pálya határokat, mellyel a versenyzők akár vezetés közben azonnali visszajelzést kaphatnak a pályán történő szabályos közlekedésről, de az eddig vágásnak minősített pályaelhagyásokat jobban fogja büntetni az applikáció.
    Ez a gyakorlatban mit jelent majd?

  10. #10
    Tomi Toth Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 12. 05.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    53
    Ez engem is érdekel ! Jó kérdést tettél fel !
    Tóth Tamás

  11. #11

    Vágáskezelés változás!

    A rank app részletes vágáskezelés magyarázat elérhető ITT.

    Változás a korábbiakhoz képest:
    Előnyszerzés:
    Ha előnyszerzéssel járó vágást érzékel az app, azt piros színnel és "Lassíts!" felirattal jelzi mindaddig, amíg vissza nem adod az így szerzett előnyt.
    Amennyiben a kör befejezéséig nem adod vissza az előnyt, a VB az ilyen vágásokat fogja számolni a szabályzatban említett 3 vágás tekintetében.
    Az előnyszerzést az App, nem az ellenfelekhez méri, hanem mindenkinek a saját teljesítményéhez.

    A megszerzett előny visszaadását ezentúl szigorúbban kalkulálja az applikáció. Eddig gyakorlatilag futamokon az átlagos vágásokkal szerzett előnyt normál versenytempóban 1-2 kanyaron belül elveszítette a versenyző, így tulajdonképpen retorzió nélkül lehetett vágni egy bizonyos mértékig, csak a nagyon durva vágások kerültek beszámításra a büntetendő futamonkénti 3 db vágás közé. A 31-es verziójú rank app esetén előnyszerzéssel járó vágás esetén a korábbihoz képest nagyobb visszalassításra lesz szükség ahhoz, hogy eltűnjön a "Lassíts!" felirat.

    Figyelem!

    Éles bajnoki futamon mostantól csak a minimum 31-es verziójú rank appal versenyző pilóták lesznek értékelve.
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2019. 02. 04. 15:29.

  12. #12
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Toth Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Ez engem is érdekel ! Jó kérdést tettél fel !
    Feltettem a letöltések közé, lehet tesztelni.

    Összefoglalva:
    Eddig az aktuális legjobb kör adott szakaszra számított teljesítményéhez mért. Erre most 2% handycap került.
    Tehát 2%-al gyakrabban fogja vágásnak jelezni a pálya elhagyásokat és 2%-al több időt kell vissza adni, mint eddig.
    Ez nem hangzik nagy különbségnek, de érezhető lesz.
    Másképp kell majd gazdálkodni a pálya elhagyásokkal.

  13. #13
    Tomi Toth Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 12. 05.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    53
    Értem ! Köszönöm a kimerítő választ !
    Amennyit én kint tartózkodom az app meg őrül 😂😂
    Tóth Tamás

  14. #14
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Csak érdeklődnék, hogy miért nem lesznek 2 órás futamok? Miért erőltetjük a 2*40 percet, ami összességében még egy 1,5 órásnál is kevesebb... Kevesebbet megyünk, de legalább pihenünk is egyet közben. Két rajt, dupla kockázat... Személy szerint semmi értelmét nem látom... Miért nem hagyjuk meg ezt a többi sorozatnak, legőképp a WTCR-nek? A GT versenyzés nem erről szól...
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen egyetertek. Szerintem nem jott be a ketteosztott futam az elozo szezonban, semmi pluszt nem adott. A ketorasak ellenben nagyobb kihivast jelentenek, valtozatosabb taktikat. A GT versenyzes pedig pont ez.
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    +1
    Szavazás a GT futamtávról: LINK

  15. #15
    Figyelem!

    Mostantól kizárólag a 31-es (vagy magasabb) verziójú Rank app rögzíti a köridőket a prekvalifikáción.
    Bajnoki futamon is csak ezzel a verzióval versenyzők lesznek értékelve, aki régebbi verzióval vagy Rank app nélkül indul diszkvalifikálva lesz!

  16. #16
    Figyelem!

    A Versenyszabályzatban az alábbi három módosítás történt:

    A 2 órás futamok pontozása 150%-ról 125%-ra módosul.

    A Rank app 31-es vagy újabb verziójának használata kötelező.

    3.2 Balance of Performance (BoP)
    A bajnokságban használható autók erőviszonyainak kiegyenlítésére a szervezőség különböző mértékű ballaszt súlyt, valamint szűkítőt használhat. A szervezőség a BoP mértékét minden második futam után felülvizsgálja, és alkalmanként ballaszt súly tekintetében +/- 5 kg, szűkítő tekintetében +/- 5 % mértékben módosíthatja.


    A futamtávokról történt szavazás alapján a 2*40 perces futamok helyett 120 perces futamok lesznek, ennek megfelelően módosult a versenynaptár is.

  17. #17
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A szervezőség a BoP mértékét minden második futam után felülvizsgálja, és alkalmanként ballaszt súly tekintetében +/- 5 kg, szűkítő tekintetében +/- 5 % mértékben módosíthatja
    Milyen formában fog történni a felülvizsgálat?

  18. #18
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen formában fog történni a felülvizsgálat?
    Remélem Kiss Norbi +2mpe az AMGvel elég jó alap ahhoz, hogy kapjunk valami good newst a bálnára
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  19. #19
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen formában fog történni a felülvizsgálat?
    ...

  20. #20
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Megnézzük a addigi eredményeket prekvalifikációkról és futamokról, aztán döntünk.

  21. #21
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Megnézzük a addigi eredményeket prekvalifikációkról és futamokról, aztán döntünk.
    A prekval eredményeket szerintem nem valami bölcs dolog számításba venni... az élmezőny úgy manipulálja, ahogy akarja...

  22. #22
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    A prekval eredményeket szerintem nem valami bölcs dolog számításba venni... az élmezőny úgy manipulálja, ahogy akarja...
    Nem csak az élmezőnyt vesszük figyelembe.
    Amúgy az őszi BoP is köridőadatok alapján állt össze. Több különböző képességű pilóta teljesítményét vettük figyelembe hotlap és versenyre megtankolt autóval.

    Nem szeretnénk nagyon belenyúlni év közben, és azért is tettünk bele kis léptékű korlátot, hogy az őszi szezonra viszonylag jól belőtt, most kicsit finomított BoP-ot még véletlenül se tudjuk egy lépéssel a feje tetejére állítani.

  23. #23
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem Kiss Norbi +2mpe az AMGvel elég jó alap ahhoz, hogy kapjunk valami good newst a bálnára
    Good news:Már gyorsabb vagy mint Kiss Norbi

  24. #24
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem csak az élmezőnyt vesszük figyelembe.
    Amúgy az őszi BoP is köridőadatok alapján állt össze. Több különböző képességű pilóta teljesítményét vettük figyelembe hotlap és versenyre megtankolt autóval.

    Nem szeretnénk nagyon belenyúlni év közben, és azért is tettünk bele kis léptékű korlátot, hogy az őszi szezonra viszonylag jól belőtt, most kicsit finomított BoP-ot még véletlenül se tudjuk egy lépéssel a feje tetejére állítani.
    Eddig tobben mentek Ferrarival, most senki nem fog. Eddig szinte senki nem ment Corvettel, most azzal mennek a legtobben. Szerintem sikerult a feje tetejere allitani

  25. #25
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Eddig tobben mentek Ferrarival, most senki nem fog. Eddig szinte senki nem ment Corvettel, most azzal mennek a legtobben. Szerintem sikerult a feje tetejere allitani
    Olvasd újra:
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem szeretnénk nagyon belenyúlni év közben

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •