Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (61 összesen)
  1. #26
    Körösztös György Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 02. 03.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    14
    Kedves Erikkonen és Tamás!
    Köszönöm a bíztatást, nagyon rendes tőletek, de az a baj, hogy csak a Raceroom-ban - illetve AC-ban - mondanám magam kezdőnek. CARS 1-2-ben évek óta kényelmesen és komolyabb erőfeszítések nélkül húzom be az online futamok 90%-án az első helyeket, további 5%-ban ott vagyok a dobogón. Persze a Jardier-féle alienekhez képest ott sincs esélyem, nála pl. bő másfél mp-vel lassabb vagyok ott is, TT-ben kicsit közelebb, de online pl. az AOR-os elit ligásokhoz képest a kanyarban sem vagyok, ott is jelentkezik egy másfél mp. (Mondjuk ezt sem értem, de mindegy.) Indultam CARS-os bajnokságokban is, első három hely mindig megvolt, ha nem löktek ki, vagy nem hibáztam nagyot. A magyar CARS-os élmezőnytől úgy nem egész 1 mp-re vagyok.

    Szóval szerintem itt valami más, a játékkal kapcsolatos gond lesz, mert ez a 3 és fél mp a leírtak fényében nem tűnik reálisnak. Eleve olyan féktávokat kell vennem, hogy már az gyanús volt – CARS-os GT3-hoz képest gyakorlatilag a dupláját, Spa-ban a Kemmel egyenes végén jóval-jóval a baloldali rázókövek előtt kell fékeznem a Raceroom-os WTCR 2018-as verdákkal -, az autók alig fordulnak a kanyarokban (gyakorlatilag majdnem minden kanyarban súlyos alulkormányzottság jelentkezik, de valami bődületes, gyári setuppal), pedig a kormány és pedál beállításaim nem tűnnek rossznak - legtöbb opciót alapon hagytam egyébként is. Nem igazán értem és őszintén szólva eléggé frusztrál a dolog…

    Mindent összevetve nem gondolom magam ennyire lassúnak és ha ez mégis jelentkezik valamiért - márpedig igen -, akkor szerintem ott valami alapvető beállítás gond lesz, de mivel nem jöttem rá, hogy mi a megoldás, így butaság lenne részemről ilyen feltételek mellett erőlködni.

    A 2:27-es időkhöz őszintén gratulálok, bocs, hogy siránkoztam egy keveset, senkit nem állt szándékomban bosszantani a „gondjaimmal”.

  2. #27
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Gyorgy!

    Semmi koze a beallitasokhoz a tempodnak, egyszeruen ez egy masik jatek, gyakorolni kell, tanulni kell es jon a tempo.

    Ha teged ez frusztral, nem pedig motival, nem elvezed, hogy fejlodsz,akkor tenyleg nincs ertelme.

    En december vegen csatlakoztam a bajnoksaghoz, ido kell hozza, munka es elszantsag.

    Egyebkent Eriknek teljesen igaza van, egy futam teljesen mas, ott ha egy jot csatazol, teljesen mindegy, hogy hanyadik vagy, mert a fuleden folyik ki az adrenalin.

    Illetve ha nem elvezed, csak az eredmeny erdekel, akkor tenyleg felesleges az egesz, ez megiscsak egy jatek.

  3. #28
    Én senkinek nem szeretném kedvét szegni, de a magyar élmezőnyből (köztük korábbi bajnokaink) azért akadnak, akik RaceRoomban felveszik a versenyt Jardierrel is (Jaroslav Honzik, ha esetleg valaki nem tudná), szóval azért arra a szintre nyilván nem az első éles versenyén jut el az ember.
    Utoljára módosította: balage06; 2019. 03. 13. 10:22.

  4. #29
    Ha mindig az első helyezetthez mérném magam és az lenne a belépő szint nálam, soha egyetlen versenyen sem indultam volna még. Az teljesen irreális elvárás vagy elképzelés, hogy valaki kezdőként beesik és egyből az élmezőnnyel csatázik, akiknek hosszú évek rutinja van a háta mögött és nem kevés gyakorlás.
    Én nem gyakorlok sokat, de a pályákat már ismerem szinte mind, versenyeztem rajtuk, így "akklimatizálódom" csupán 0,5-1 órát rajtuk. Így is képes vagyok a középmezőny tájékán versenyezni (leginkább a már megszerzett rutinnak köszönhetően) és a lényeg itt azon van, hogy van VERSENYEZNI! Van kivel küzdeni és ez a mezőny ráadásul talán a legkorrektebb és leginkább képes tisztelni a másikat a pályán. Nem véletlen nincs sok dolga a versenybíróinknak más bajnokságokhoz képest

    Nem egy versenyző volt már, aki kezdőként gyakorlatilag mindig a végén végzett, de maradt és kitartóan, alázattal gyakorolt. Jó példa erre Nagy Gábor, aki tavaly még általában sok másodperccel lemaradva ért be, idén már rendszeresen ott küzd a mezőny hátsó felében, ami nem kis fejlődés. Tóth Tomi most kb. az ő tavalyi szintjén van és biztos, hogy pár hónap múlva már ő is több problémát fog okozni a pályán Hevesi Sanyi is sokat gyorsult pár hónap alatt, d emás bajnokságokban is látni jó példákat. Pár éve még kb. hasonlókat értünk el Füredi Zolival más WTCC bajnokságban, most meg ő itt a bajnokságért küzd. Nyilván sokkal több munkát tett bele, mint én.
    A mostanra az AC élmezőnyébe tartozó Gombos Geri 2-3 éve még itt küzdött a középmezőnyben, amikor kezdte. Fél-egy év kellett neki is, hogy itt az elejébe küzdje magát. Az AC GT3-as bajnokságban sem az élen kezdte, de mára odért. Szóval egy kis realitás, némi alázat és kitartás nem árt.
    A másik, hogy ki mennyit gyakorol, mennyi versenyrutinja van már? Ha én nem gyúrok rá komoly mennyiséget egy versenyre, akkor miért várnám el, hogy az élmezőnyben küdjek, akik viszont lehet, hogy több száz kört beletettek?

  5. #30
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ha mindig az első helyezetthez mérném magam és az lenne a belépő szint nálam, soha egyetlen versenyen sem indultam volna még. Az teljesen irreális elvárás vagy elképzelés, hogy valaki kezdőként beesik és egyből az élmezőnnyel csatázik, akiknek hosszú évek rutinja van a háta mögött és nem kevés gyakorlás.
    Én nem gyakorlok sokat, de a pályákat már ismerem szinte mind, versenyeztem rajtuk, így "akklimatizálódom" csupán 0,5-1 órát rajtuk. Így is képes vagyok a középmezőny tájékán versenyezni (leginkább a már megszerzett rutinnak köszönhetően) és a lényeg itt azon van, hogy van VERSENYEZNI! Van kivel küzdeni és ez a mezőny ráadásul talán a legkorrektebb és leginkább képes tisztelni a másikat a pályán. Nem véletlen nincs sok dolga a versenybíróinknak más bajnokságokhoz képest

    Nem egy versenyző volt már, aki kezdőként gyakorlatilag mindig a végén végzett, de maradt és kitartóan, alázattal gyakorolt. Jó példa erre Nagy Gábor, aki tavaly még általában sok másodperccel lemaradva ért be, idén már rendszeresen ott küzd a mezőny hátsó felében, ami nem kis fejlődés. Tóth Tomi most kb. az ő tavalyi szintjén van és biztos, hogy pár hónap múlva már ő is több problémát fog okozni a pályán Hevesi Sanyi is sokat gyorsult pár hónap alatt, d emás bajnokságokban is látni jó példákat. Pár éve még kb. hasonlókat értünk el Füredi Zolival más WTCC bajnokságban, most meg ő itt a bajnokságért küzd. Nyilván sokkal több munkát tett bele, mint én.
    A mostanra az AC élmezőnyébe tartozó Gombos Geri 2-3 éve még itt küzdött a középmezőnyben, amikor kezdte. Fél-egy év kellett neki is, hogy itt az elejébe küzdje magát. Az AC GT3-as bajnokságban sem az élen kezdte, de mára odért. Szóval egy kis realitás, némi alázat és kitartás nem árt.
    A másik, hogy ki mennyit gyakorol, mennyi versenyrutinja van már? Ha én nem gyúrok rá komoly mennyiséget egy versenyre, akkor miért várnám el, hogy az élmezőnyben küdjek, akik viszont lehet, hogy több száz kört beletettek?

  6. #31
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Körösztös György írta Hozzászólás megtekintése
    Eleve olyan féktávokat kell vennem, hogy már az gyanús volt – CARS-os GT3-hoz képest gyakorlatilag a dupláját, Spa-ban a Kemmel egyenes végén jóval-jóval a baloldali rázókövek előtt kell fékeznem a Raceroom-os WTCR 2018-as verdákkal -, az autók alig fordulnak a kanyarokban (gyakorlatilag majdnem minden kanyarban súlyos alulkormányzottság jelentkezik, de valami bődületes, gyári setuppal), pedig a kormány és pedál beállításaim nem tűnnek rossznak - legtöbb opciót alapon hagytam egyébként is. Nem igazán értem és őszintén szólva eléggé frusztrál a dolog…
    A lemaradásodra a válasz, benne van a kérdésedben.
    Ugyan ott akarsz fékezni és ráfordulni a kanyarra mint eddig. Ezeknek az autóknak viszont másak a menet tulajdonságaik, így más íveken lesz gyors a köröd. Ha ezt megtalálod, akkor itt is meglesz az 1 másodperced.
    Youtube-on van rengeteg hotlap, a Masters-en pedig sokan szívesen osztanak meg setup-ot. Ha szánsz rá kevés időt mindegyik autóra találsz használhatót amivel elindulhatsz. De valószínűleg kapsz is ha kérsz.
    Egyébként bármennyire is valószínűtlenül hangzik, 3-4 másodpercet találni egy körben rendkívül könnyű. Akár pár óra, alatt is lehet fejlődni ennyit. Az utolsó 0.5 sec-et megtalálni, na az a kín és szenvedés.

  7. #32
    Tomi Toth Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 12. 05.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    53
    A Mantorp prequal nem menti az időket az előbb mentem 1.21.346 időt és nem mentette el nézzetek rá légyszi köszönöm !
    Tóth Tamás

  8. #33
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Toth Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    A Mantorp prequal nem menti az időket az előbb mentem 1.21.346 időt és nem mentette el nézzetek rá légyszi köszönöm !
    Új pálya esetén előfordulhat, de menjetek nyugodtan, az idő nem vesz el. Hamarosan korrigáljuk és megjelennek az idők.

  9. #34
    Tomi Toth Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 12. 05.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    53
    Okés köszönöm !
    Tóth Tamás

  10. #35
    Tullner Attila Versenyző tullner attila logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 28.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    32
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Már nem azért, de ezzel vagyunk még ott nem kevesen így (én is 3,4 mp-re vagyok Piski Tomi idejétől). Szóval, ha arra vársz, hogy majd akkor indulj versenyen, ha olyan gyors leszel, mint az eleje, akkor sose fogsz versenyezni. Jó eséllyel...

    A másik, hogy a verseny mindig egészen más tészta. Vannak emberek, akik a prekvalra gyúrnak, gyorsak egy körön, de versenyben nem annyira stabilak. Egészen más forgalomban, támadva vagy védekezve autózni, mint egyedül az óra ellen. Legalább próbáld meg!

  11. #36
    Tullner Attila Versenyző tullner attila logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 28.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    32
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Én senkinek nem szeretném kedvét szegni, de a magyar élmezőnyből (köztük korábbi bajnokaink) azért akadnak, akik RaceRoomban felveszik a versenyt Jardierrel is (Jaroslav Honzik, ha esetleg valaki nem tudná), szóval azért arra a szintre nyilván nem az első éles versenyén jut el az ember.
    Ez igaz de ők DROIDOK

  12. #37
    Tullner Attila Versenyző tullner attila logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 28.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    32
    Idézet Eredetileg Körösztös György írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Erikkonen és Tamás!
    Köszönöm a bíztatást, nagyon rendes tőletek, de az a baj, hogy csak a Raceroom-ban - illetve AC-ban - mondanám magam kezdőnek. CARS 1-2-ben évek óta kényelmesen és komolyabb erőfeszítések nélkül húzom be az online futamok 90%-án az első helyeket, további 5%-ban ott vagyok a dobogón. Persze a Jardier-féle alienekhez képest ott sincs esélyem, nála pl. bő másfél mp-vel lassabb vagyok ott is, TT-ben kicsit közelebb, de online pl. az AOR-os elit ligásokhoz képest a kanyarban sem vagyok, ott is jelentkezik egy másfél mp. (Mondjuk ezt sem értem, de mindegy.) Indultam CARS-os bajnokságokban is, első három hely mindig megvolt, ha nem löktek ki, vagy nem hibáztam nagyot. A magyar CARS-os élmezőnytől úgy nem egész 1 mp-re vagyok.

    Szóval szerintem itt valami más, a játékkal kapcsolatos gond lesz, mert ez a 3 és fél mp a leírtak fényében nem tűnik reálisnak. Eleve olyan féktávokat kell vennem, hogy már az gyanús volt – CARS-os GT3-hoz képest gyakorlatilag a dupláját, Spa-ban a Kemmel egyenes végén jóval-jóval a baloldali rázókövek előtt kell fékeznem a Raceroom-os WTCR 2018-as verdákkal -, az autók alig fordulnak a kanyarokban (gyakorlatilag majdnem minden kanyarban súlyos alulkormányzottság jelentkezik, de valami bődületes, gyári setuppal), pedig a kormány és pedál beállításaim nem tűnnek rossznak - legtöbb opciót alapon hagytam egyébként is. Nem igazán értem és őszintén szólva eléggé frusztrál a dolog…

    Mindent összevetve nem gondolom magam ennyire lassúnak és ha ez mégis jelentkezik valamiért - márpedig igen -, akkor szerintem ott valami alapvető beállítás gond lesz, de mivel nem jöttem rá, hogy mi a megoldás, így butaság lenne részemről ilyen feltételek mellett erőlködni.

    A 2:27-es időkhöz őszintén gratulálok, bocs, hogy siránkoztam egy keveset, senkit nem állt szándékomban bosszantani a „gondjaimmal”.
    Az elég motiváció neked hogy én kb 20 éve szimulátorozom/akkor még a windows fekete-fehér volt/ és minden futamon kapok az élmezönytől 1.5-2 mp et,de nem adom fel.Van egy bizonyos pont aminél nem tudsz többet fejlődni mert akkor mindenki egyforma időket menne. Ja és mellékesen mondom az idei évben leszek 54 jól olvasod 54 éves de nem adom fel .Küzdök a tinikkel mert szeretek szimulátorozni

  13. #38

    Post Jelentkeznék!

    Sziasztok!
    Jelentkeznék a Raceroom WTCR 2019-as idényhez, így féltávtól ha még lehet....
    Látom van az Audinál egy kiadó hely (Senior Team - AUDI RS 3 LMS, #23: Mammel Erik, Tullner Attila, kiadó hely)
    Név: Barna Máté
    Autó: Audi RS 3 LMS #69
    Nekem csak ez Audi RS 3 LMS #69 Vernay autó skin van megvéve, elvileg ez nem gond
    Több éve szimulátorozgatok hébe-hóba, úgyhogy jönnék én is a mezőny végére, nem érdekes csak legyen hasonló tempójú pilóta akikkel lehet jókat csatázni, versenyezni

  14. #39
    Idézet Eredetileg Jarmen_Kell írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Jelentkeznék a Raceroom WTCR 2019-as idényhez, így féltávtól ha még lehet....
    Látom van az Audinál egy kiadó hely (Senior Team - AUDI RS 3 LMS, #23: Mammel Erik, Tullner Attila, kiadó hely)
    Név: Barna Máté
    Autó: Audi RS 3 LMS #69
    Nekem csak ez Audi RS 3 LMS #69 Vernay autó skin van megvéve, elvileg ez nem gond
    Több éve szimulátorozgatok hébe-hóba, úgyhogy jönnék én is a mezőny végére, nem érdekes csak legyen hasonló tempójú pilóta akikkel lehet jókat csatázni, versenyezni
    Szia! Természetesen a szezon során bármikor lehet csatlakozni, várunk a következő futamon! Arra figyelj légy szíves, hogy a szervertagság befizetését majd jelezd a megfelelő formában az aktiváció zökkenőmentessége érdekében, erről bővebben itt: Szervertagság 2018/2019


    A csapattal kapcsolatban majd Erik nyilatkozik, vagy ha nem akkor szerintem keresd nyugodtan.
    Utoljára módosította: balage06; 2019. 04. 05. 09:01.

  15. #40

    Szervertagság ?

    Szevasztok!
    Mikor aktiválódik a szervertagság ?
    A lóvét már átutaltam, a kapcsolatos űrlapot kitöltöttem fórumnévvel mindennel
    Mert már szeretnék indulni a szerdai versenyen

  16. #41
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Jarmen_Kell írta Hozzászólás megtekintése
    Szevasztok!
    Mikor aktiválódik a szervertagság ?
    A lóvét már átutaltam, a kapcsolatos űrlapot kitöltöttem fórumnévvel mindennel
    Mert már szeretnék indulni a szerdai versenyen
    Szia, a hétvégén jelezted az utalást, szóval a pénz minden bizonnyal a mai nap megérkezik a számlára, amit ma este vagy holnap fogunk tudni leellenőrizni és aktiválni a tagságod.

  17. #42
    Idézet Eredetileg Jarmen_Kell írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Jelentkeznék a Raceroom WTCR 2019-as idényhez, így féltávtól ha még lehet....
    Látom van az Audinál egy kiadó hely (Senior Team - AUDI RS 3 LMS, #23: Mammel Erik, Tullner Attila, kiadó hely)
    Név: Barna Máté
    Autó: Audi RS 3 LMS #69
    Nekem csak ez Audi RS 3 LMS #69 Vernay autó skin van megvéve, elvileg ez nem gond
    Több éve szimulátorozgatok hébe-hóba, úgyhogy jönnék én is a mezőny végére, nem érdekes csak legyen hasonló tempójú pilóta akikkel lehet jókat csatázni, versenyezni
    Üdv a csapatban

  18. #43

    Csapat

    Hali!
    Köszi a befogadást, remélem tudom erősíteni a csapatot

  19. #44
    Idézet Eredetileg Jarmen_Kell írta Hozzászólás megtekintése
    Hali!
    Köszi a befogadást, remélem tudom erősíteni a csapatot
    Biztosan. Mi leginkább annyit készülünk, hogy akár fél órát is prekvalozunk, csak legyen valami időnk. Cserébe a futamokon viszonylag stabilan megyünk a mezőny hátsó felében

  20. #45
    Sziasztok! Spa-ra kérhetnék vkitől egy setupot Audihoz? Előre is köszönöm!

  21. #46
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Spa-ra kérhetnék vkitől egy setupot Audihoz? Előre is köszönöm!
    Tessék: https://www.dropbox.com/s/3lcns9riks...-RACE.svm?dl=0

  22. #47
    Köszönöm szépen!

  23. #48
    Csombor Zoltán Versenyző Csombor Zoltán logója
    Csatlakozott
    2018. 04. 23.
    Város
    Kistarcsa
    Üzenetek
    21
    Sziasztok! Monza - Audi pároshoz egy jó setup van valakinél? Akár hogy tekerem csavarom, tempós kanyar be-kijáraton nem tudom ívre rakni normálisan, szinte mindig elmennek mellettem a többiek...
    Köszi
    Üdv
    Z

  24. #49
    Idézet Eredetileg Csombor Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Monza - Audi pároshoz egy jó setup van valakinél? Akár hogy tekerem csavarom, tempós kanyar be-kijáraton nem tudom ívre rakni normálisan, szinte mindig elmennek mellettem a többiek...
    Köszi
    Üdv
    Z
    Próbáld meg ezt:
    https://www.dropbox.com/s/4j88tw9prd...-QUAL.svm?dl=0
    Az offline összehasonlítás mondjuk nem mindig jó, mert az AI-k, a "többiek" időnként sokkal gyorsabbak, ugyanazon pálya más pontjain meg érthetetlenül lassabbak. Nem teljesen jó mindig az emberemodellezés

  25. #50
    Csombor Zoltán Versenyző Csombor Zoltán logója
    Csatlakozott
    2018. 04. 23.
    Város
    Kistarcsa
    Üzenetek
    21
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáld meg ezt:
    https://www.dropbox.com/s/4j88tw9prd...-QUAL.svm?dl=0
    Az offline összehasonlítás mondjuk nem mindig jó, mert az AI-k, a "többiek" időnként sokkal gyorsabbak, ugyanazon pálya más pontjain meg érthetetlenül lassabbak. Nem teljesen jó mindig az emberemodellezés
    Igen, én is észrevettem hogy az AI nem teljesen ok, de challenge módban is ez van...
    Köszi, du rápróbálok, illetve összenézem az én setup-ommal... Amúgy ezzel milyen köridőt mentél?

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •