Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (61 összesen)
  1. #1

    Trophy R3E MWTCR 2019 Tavasz

    Indul a Masters WTCR 2019 tavaszi bajnokság!

    Február 13-án elrajtol a 8. éles bajnokságunk a RaceRoom-mal és a WTCR 2018 gépekkel!



    A Masters WTCR 2019 Tavasz kilenc fordulóból fog állni, melyek kéthetente szerda esténként kerülnek megrendezésre. A autóválasztás fix, minden résztvevőnek 1 márkával kell teljesíteni a megmérettetést, a 9 fordulóból azonban csak a 7 legjobb eredmény számít majd bele a végértékelésbe.

    A versenynaptár összeállítása során igyekeztünk új és régebben használt pályákat kiválasztani. Idén nem változtattunk a versenyek lebonyolításában.
    Maradnak a 3 futamos "versenyhétvégék" fordított rajtsorrenddel ( az első 10 helyezett fordul ), superpol-al, valamint futamonként eltérő pontozással.

    Versenynaptár:
    1. futam: 02.13 - Sepang 1. futam topikja
    2. futam: 02.27 - Red Bull Ring 2. futam topikja
    3. futam: 03.13 - Spa-Francorchamps 3. futam topikja
    4. futam: 03.27 - Mantorp 4. futam topikja
    5. futam: 04.10 - Laguna Seca 5. futam topikja
    6. futam: 04.24 - Monza 6. futam topikja
    7. futam: 05.08 - Suzuka 7. futam topikja
    8. futam: 05.22 - Brands Hatch Indy 8. futam topikja
    9. futam: 06.05 - Zhuhai Circuit 9. futam topikja


    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:
    • Az RaceRoom szimulátor letöltése és telepítése a Steam-ről. (INGYENES)
    • Autók: WTCR 2018-as kategóriából 1 autóval kell rendelkezni: WTCR 2018
    • Pályák: a bajnokság aktuális pályájával rendelkezni: RaceRoom Store - Tracks
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az RaceRoom-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs". Beállítási segítség itt: névhasználat
    • Szervertagság: a GTR-Masters bajnoki futamain csak szervertagok vehetnek részt, tagságot itt lehet igényelni, újoncoknak az ára 500 Ft: Szervertagság 2018/2019
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával. A gyakorló szerver használata nyílt!
    • Tegyetek meg mindent annak érdekében, hogy elkerüljétek a LAG-ot! Infók itt: RaceRoom - LAG
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, valamint a Versenyszabályzat maradéktalan ismerete és betartása!


    Jelentkezés, csapatnevezés: R3E WTCR Bajnokság 2019 - Csapatnevezés
    (itt lehet csapattársakat keresni!)

    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.

    Várunk minden régi és új versenyzőt, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2019. 05. 26. 18:47.

  2. #2
    Körösztös György Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 02. 03.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    14
    Sziasztok!
    Majdnem teljesen kezdőként jelentkeznék a bajnokságba, összesen van 40 órám a játékban, ennek a fele a menüben böngészés (), a másik fele pedig ismerkedés egy-két autóval, pályával offline. Eddig CARS 1-2 volt éveken át, de úgy érzem, ez sokkal komolyabb szimulátor, talán érettebb közösséggel – ez persze csak feltételezés a részemről -, úgyhogy tennék egy próbát. Túl gyors valószínűleg nem leszek, de szívesen elgurulok én a mezőny végén is így, kezdetnek, tanulásképp.

    Sajnos csak a 3. futamtól tudok csatlakozni, mert momentán összesen egy wheel base áll rendelkezésemre, a kiszemelt perec pedig csak február 28-tól lesz elérhető, azzal együtt rendelem meg a pedálszettet is. Aztán megveszem a szükséges autókat, kicsit barátkozok velük és ha ez így részetekről rendben van, akkor Spa-ban már ott leszek a rajtrács vége felé.

  3. #3
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148
    Üdv itt

  4. #4
    Jó döntés! Kezdeni a legjobb itt, korrekt és felkészült a mezőny, ráadásul segítőkész is. Szóval várunk a pályán, de nyugodtan molesztálj minket kérdésekkel, ha adódnak!

  5. #5
    Akkor neveznék.

    Krisztian Csaszar

    HONDA CIVIC TCR, #9

    Köszi.

  6. #6
    Minden kedves új tagunknak ajánlom figyelmébe a HELYES NÉVBEÁLLÍTÁS-ról szóló szentírást, ha szeretnének indulni a futamokon!

  7. #7
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Sziasztok! Nem talalom a szervert. Fut?

  8. #8
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Nem talalom a szervert. Fut?
    Újraindítottam, már elérhető! Köszi, hogy szóltál

  9. #9
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Újraindítottam, már elérhető! Köszi, hogy szóltál
    En koszonom!

  10. #10
    Körösztös György Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 02. 03.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    14
    A héten megérkezett a kormányhoz a pedálszett és a perec, úgyhogy 3 hónap kihagyás után ismét „pályára állhatok”. Hétfőn leadom a nevezésem a bajnokságba, ezzel együtt befizetem a szervertagságot is.

    Tegnap mentem néhány kört a soron következő pályán (Spa) három autóval a csomagból (Honda, Audi és Golf), hát mit mondjak… Másodpercekre vagyok a VB időktől. A Raceroom setupja egyelőre homály számomra, úgyhogy azzal nem nagyon fogok foglalkozni. Vissza kell még szoknom az egész műfajhoz, ráadásul a formula perecet is szokni kell, egészen más ezzel menni, mint a hagyományosokkal.

    Egyébként brutális a különbség a CARS és a Raceroom között FFB tekintetében (is), utóbbinál elég keményen dolgozni kell azon, hogy pályán tartsam az autót, hihetetlen dolgok jönnek át a kormányon keresztül. A CARS-ban ehhez képest gyakorlatilag nincs is FFB…

    Szóval jövök, de szinte biztos, hogy csak a mezőny végére.

  11. #11
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Akkor, üdvözöllek, mint a GTR-Masters WTCR bajnokság mezőnyvége oszlopos tagja


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  12. #12
    Jaja, egy igazi szimulátor a Project Cars, Dirt 1-2-3 és társai után eléggé intenzív élményt tud adni és rájön az ember, hogy azoknál cél volt az autók aszfalthoz ragasztása, felkészülve a controllerekre, billentyűzettel játszókra. Itt a rázókő ráz, ha alacsony a kocsid hasmagassága, felül rá, stb...

    Amúgy meg hamar bele lehet jönni és faragni a másodperceket. 5 mp hátrányból nagyjából 3-4 ledolgozható setup nélkül, csak gyakorlással. Ha az megvan, akkor érdemes elkezdeni tökölődni a kerékösszetartással, stb... Ha nincs meg, akkor úgysem érzed még annyira a kocsi határait, hogy egyes beállítások változtatását megérezd.
    Setup-nál amúgy is van pár alap dolog, amivel a kocsi alapvető tulajdonságait tudod beállítani, a futóművet hagyd későbbre. A fékerő és a fékerő egyensúly talán a legfontosabb, hogy a kocsi ne legyen alul- vagy túlkormányzott. A másik a hasmagasság, hogy ne üljön fel a rázókövekre, amik eldobhatják a kocsit. És persze a hátsó szárny, hogy stabil maradjon a kocsi hátulja. Eleinte érdemes inkább nagyobb szárnyat használni, aztán csökkenteni, ahogy egyre jobban kontrollálod a kocsit és a csúszását. Ezeket nem bonyolult beállítani és az autó alapvető tulajdonságait ezek befolyásolják leginkább.

  13. #13
    Körösztös György Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 02. 03.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    14
    Köszönöm az üdvözlést és a jótanácsokat egyaránt! Ez utóbbiak biztosan hasznosak lesznek.

  14. #14
    Idézet Eredetileg Körösztös György írta Hozzászólás megtekintése
    Hétfőn leadom a nevezésem a bajnokságba, ezzel együtt befizetem a szervertagságot is.

    Szóval jövök, de szinte biztos, hogy csak a mezőny végére.
    Én is köszöntelek itt nálunk, viszont nincs még mért időd a szerverünkön és a nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!
    A köridők rögzítéshez a 25 perc-es kvalifikációt követő 1 körös futamon is részt kell venni és célba érkezni!

  15. #15
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Én is köszöntelek itt nálunk, viszont nincs még mért időd a szerverünkön és a nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!
    A köridők rögzítéshez a 25 perc-es kvalifikációt követő 1 körös futamon is részt kell venni és célba érkezni!
    Nekem az a tapasztalatom, hogy eleg, ha az idomero vegen ott vagy, az en idomet legalabbis igy rogzitette.

    Kerdes:van valami app, ami rogziti a szektoridoket, meri a koridot, stb?

    Nagyon zavar, hogy minden alkalommal adatol nelkul indulok, meg hogy ha vagok, elveszi a futo orat.

  16. #16
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem az a tapasztalatom, hogy eleg, ha az idomero vegen ott vagy, az en idomet legalabbis igy rogzitette.

    Kerdes:van valami app, ami rogziti a szektoridoket, meri a koridot, stb?

    Nagyon zavar, hogy minden alkalommal adatol nelkul indulok, meg hogy ha vagok, elveszi a futo orat.
    SecondMonitor

  17. #17
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Koszonom, megneztem, kiprobaltam, de VR-ban ez nem latszik. Vagy meg lehet oldani valahogy?

  18. #18
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Koszonom, megneztem, kiprobaltam, de VR-ban ez nem latszik. Vagy meg lehet oldani valahogy?
    Azt hittem a köridők utólagos elemezhetősége hiányzik. Ezt másodlagos monitorra lehet kitenni. VR-ban is megjelenik a HUD futóórája a szektorok végén, legalábbis időmérőn kellene neki, nem? Plusz a kocsik dashboardja is lapozható, a többségükön van olyan nézet, ami kijelzi legalább a deltát.

  19. #19
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Ket problemara keresek megoldast.

    Az egyik az, hogy ha futottam egy jo kort, akkor a kovetkezo sessionben is lassam annak a szektorait, tehat ne az eppen aktualis, hanem az all-time legjobb korom szektoridejeihez merjen.

    A masik, hogy amikor elveszi a futo orat vagas miatt, akkor is lassam abban a korben, hogy hogyan teljesitek. Ne vesszen karba az ido, tudjak gyakorolni, meg ha a korido nem is szamit a vegen.

    U.I. : Nem lehetne meghosszabbitani az idomerot, hogy legyen ido gyakorolni? 25 perc keves, foleg ha nem is az elejen csatlakozik be valaki.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2019. 03. 12. 14:15.

  20. #20
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ket problemara keresek megoldast.

    Az egyik az, hogy ha futottam egy jo kort, akkor a kovetkezo sessionben is lassam annak a szektorait, tehat ne az eppen aktualis, hanem az all-time legjobb korom szektoridejeihez merjen.

    A masik, hogy amikor elveszi a futo orat vagas miatt, akkor is lassam abban a korben, hogy hogyan teljesitek. Ne vesszen karba az ido, tudjak gyakorolni, meg ha a korido nem is szamit a vegen.

    U.I. : Nem lehetne meghosszabbitani az idomerot, hogy legyen ido gyakorolni? 25 perc keves, foleg ha nem is az elejen csatlakozik be valaki.
    - külső programmal lehetséges ( én ezt használom http://z1simwheel.com/analyzer/index.cfm )
    - nem lehet meghosszabbítani, mert többeknek nincs ideje egyszerre több mint fél órát gyakorolni, és az időd csak akkor menti, ha részt veszel az időmérőt követő egy körös futamon.

    ( szerintem a 2:27.974-es köridőd Spa-ban, már több mint jó, ezért ne keresgéld, hogy hol lehet még jobban kiszélesíteni a pályát, úgy hogy ne vegye el a játék vágás miatt )

  21. #21
    Azért azt érdemes megjegyezni, hogy a WTCR bajnokságban érvényes szabály szigorúbb, mint a beépített vágásellenőrzés:


    • Pálya levágás: minden esetben kötelező 2 kerék teljes terjedelmével a pálya szélét jelző fehér vonalon belül haladni. Szabadon óvható, ha valaki szabálytalanságot észlel a verseny, vagy a kvalifikáció során. Vágással szerzett jogtalan előnyt kötelező a lehető legrövidebb időn és úton belül visszaadni. Ha valaki nem így jár el, illetve ha valaki egy futamon 3x is levágja a pályát és ez bármilyen módon a VB tudomására jut, akkor büntetést von maga után!


    Ha valaki nem ehhez mérten gyakorol és vesz részt az éles fordulón, az igen jó eséllyel számíthat büntetésre a későbbiek során!

  22. #22
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Koszonom a segitseget, de teljesen felreertettetek. Tisztaban vagyok a szabalyokkal a gond nem azzal van, hogy mennyire keresem a hatarokat. Nekem ez onmagam legyozeserol szol es mindig probalom kijjebb tolni oket, errol szol a versenyzes.

    De AC-ban ugy mukodik, hogy elveszi a kort, de a koridot es szektoridot tovabbra is latom, tehat a tovabbi kanyarokban is tudom probalgatni az iveket, tanulhatok, fejlodhetek. Legtobbszor azert veszi el a kort, mert lecsuszom akar a fure is, ami nem is baj, de utana setakocsikaznom kell akar ket percet is, hasztalanul. Ezt szeretnem elkerulni.

    ( szerintem a 2:27.974-es köridőd Spa-ban, már több mint jó, ezért ne keresgéld, hogy hol lehet még jobban kiszélesíteni a pályát, úgy hogy ne vegye el a játék vágás miatt )
    Sosincs olyan, hogy eleg gyors kor, mindig lehet rajta meg faragni

  23. #23
    Körösztös György Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 02. 03.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    14
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Én is köszöntelek itt nálunk, viszont nincs még mért időd a szerverünkön és a nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!
    A köridők rögzítéshez a 25 perc-es kvalifikációt követő 1 körös futamon is részt kell venni és célba érkezni!
    Megnéztem a prekvalifikációs köridőket és az alapján inkább visszamondom a nevezésem. 3 és fél másodpercre vagyok a top időtől, ennek így sajnos nincs semmi értelme. Köszönöm a lehetőséget! Még másfél másodperc hátrány talán belefért volna, de ez így csak helykitöltés lenne. További jó játékot!

  24. #24
    Idézet Eredetileg Körösztös György írta Hozzászólás megtekintése
    Megnéztem a prekvalifikációs köridőket és az alapján inkább visszamondom a nevezésem. 3 és fél másodpercre vagyok a top időtől, ennek így sajnos nincs semmi értelme. Köszönöm a lehetőséget! Még másfél másodperc hátrány talán belefért volna, de ez így csak helykitöltés lenne. További jó játékot!
    Már nem azért, de ezzel vagyunk még ott nem kevesen így (én is 3,4 mp-re vagyok Piski Tomi idejétől). Szóval, ha arra vársz, hogy majd akkor indulj versenyen, ha olyan gyors leszel, mint az eleje, akkor sose fogsz versenyezni. Jó eséllyel...

    A másik, hogy a verseny mindig egészen más tészta. Vannak emberek, akik a prekvalra gyúrnak, gyorsak egy körön, de versenyben nem annyira stabilak. Egészen más forgalomban, támadva vagy védekezve autózni, mint egyedül az óra ellen. Legalább próbáld meg!
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2019. 03. 13. 10:17.

  25. #25
    Tomi Toth Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 12. 05.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    53
    Csatlakozom Erikhez !
    Próbáld meg ! Én is kezdő vagyok nagyon az elején járok és mindig utolsó vagyok ! nem a top10 számít ! Valakinek persze az is de elsősorban az élmény ! Egy jó autózás ! Egy nagyon jó csapatban ! Gyere és nyomd a gázt ! Nekem sem szegi kedvem a mezőny vége csak így lehet igazán gyakorolni és feljebb jutni ! Én talán egy 99 év múlva lehetek utolsó előtti is de ez nem számít csak a jó hangulat !!
    Tóth Tamás

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •