Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (167 összesen)
  1. #26
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Errol beszeltunk sokszor privatban is, a pontozas emeleset az elso futam eseteben te is jo otletnek tartottad. Azert 'jovok azzal', hogy a forditott rajtracs veszelyes, mert igy van, de mint minden, ez is fejben dol el. 2 szezon osszes futaman ott voltam, vegigversenyeztem oket, harom futamon sikerult a 10. helyrol is nyernem, szerintem eleg tapasztalatom van, hogy meg tudjam itelni ezt.

    A problemat a kovetkezoben latom: a bajnoksag a resztvevok 10%-nak fontos, a tobbiek csak jol akarjak erezni magukat, versenyezni, 'kinyomni a szemet'. Aki nem nyujt pontokat, az tobbet kockaztat, nem erinti meg a buntetes, egyszeruen nincs veszitenivaloja. Ha megovod, akkor sertesnek veszi es visszaov teged, ami neki nem faj, de teged kivehet a jatekbol a bajnoki cimet illetoen.

    Ha agressziven mentem, ketes esetekbe keveredtem, megovtak, buakat gyujtottem. Ha ovatosan mentem, akkor en estem aldozataul azoknak, akik agresszivek.

    Peldak, megtortentek:
    - megperdul elottem valaki, lassitok, a mogottem levo pedig padlon attolja a porgo autok kozott, esetleg nekemloki az autot vagy belemrongyol.
    - latom, hogy valaki megcsuszik a kanyar elott, korabban fekezek, nekemjonnek.
    - versenyzunk egymassal, melleerek, leszorit
    - versenyzunk egymassal, ugy fordul el, mintha egyedul lenne a palyan
    - bedobos elozes, ahol ha tartom az ivemet, nekemjon, kirepulok, ovhatok, de a pontokat elbuktam. Ha meg elengedem es megeloz, nincs is mit ovni.

    Meg jopar ilyen van, de szemleltetesnek ennyi eleg. Rovid futamok vannak, igy a kivarasra autozas sem lehetseges, mert utolernek es bedaralnak, elore menekulni pedig mindig kockazatos. Az pedig, aki a masodik futamon elore kerul, izgul es messze nem jon ki a rutinja, hiszen az elen menni egesz mas lelkiallapot.

    Ezert mondom, hogy a pontok novelese nem valtoztatna a verseny lebonyolitasan, tehat nem lenne 'kevesbe izgalmas' a futam, ellenben nem jutalmazna annyira a 'szerencselovagokat' pontokkal, ami amugy sem erdekli oket. Aki viszont a bajnoksagra hajt, annak kifizetodobb lenne korrektul es okosan versenyezni.

    Itt pedig az a kerdes, hogy mit akarnak a szervezok. Jojjon barki, nem szamit, hogy nem tud es nem is akar korrektul versenyezni, vagy minoseget es korrekt versenyeket, stabil es jo hozzaallasu versenyzokkel?

    Ne ertsetek felre, meg mindig fenyevekkel magasabb itt a szinvonal, mint mashol, indultam egy VSR versenyen, 30-an voltunk, olyan roncsderbi lett, hogy oda sem megyek tobbet. De az irany a lenyeg, hogy efele akartunk-e tartani?
    Tomi a példák amiket leírsz, bármelyik futamon megtörténnek, nem kell hozzá fordított rajtrács. Ez előfordulhat a mezőnyben bármikor. Nyilván ebből az élről rajtolva kevesebbet lát az ember, de hidd ezek ellenére a középmezőnyben is vannak akiket érdekel a pontverseny.
    Az első futam magasabb pontozását továbbra is jó ötletnek tartom, de nem jutottunk még oda, hogy ezt megugorjuk, azonban a jövőben nem zárom ki a lehetőségét.

    A fordított rajtráccsal még a kevésbé rutinos versenyzők is fejlődhetnek az általad említett képességek területén, ezért sem gondolom, hogy a pontozás, vagy akár a fordított rajtrács határozza meg, hogy a Masters futamai roncsderbivé alakulnak vagy sem, az irányunk továbbra is a minőségi kulturált versenyek rendezése.

    Az általam fent leírtak nem szeretném ha úgy tűnnének, hogy nem érdekel a véleményetek, továbbra is örülünk minden építő jellegű kritikának, ötletnek. A dupla futamok pontozását is meg fogjuk vitatni.

  2. #27
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Az általam fent leírtak nem szeretném ha úgy tűnnének, hogy nem érdekel a véleményetek, továbbra is örülünk minden építő jellegű kritikának, ötletnek. A dupla futamok pontozását is meg fogjuk vitatni.
    Szo sincs, errol, csupan otletelunk, velemenyt cserelunk, reszemrol is ez a cel!

  3. #28
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Esetleg a fordított rajtrácsra egy ötlet, nem tudom kivitelezhető-e: random helytől forduljon a verseny, de legalább a 8.-tól, BTCC-hez hasonlóan. Ha jól tudom AC-ban nem megoldható ez a fajta rajtrács fordítás, viszont be lehet állítani hogy honnan forduljon. A futam előtt csak egy random szám generátorral kellene egy számot kreálni, és a szervert e szerint létrehozni. Aki generál, ezzel nem tudna játszani, hisz a futamon lehet teljesen máshova keveredik, cserébe okozhat egy-egy majdnem fordított rajtrácsot. Viszont, így lehet növelni kellene az első verseny értékét.

  4. #29

    Bmw setup

    Sziasztok!

    Esetleg egy bmw setupot tudna valaki felrakni?
    Nagy segítség lenne nekem, mint kezdőnek.
    Köszönöm!
    Üdv
    Péter

  5. #30
    Hali!

    Én jobban örültem volna vmi széria bajnokságnak, egyféle autó, egyféle fizika.

    Volt amúgy valami szavazás erről?

    Amúgy nem rossz.

  6. #31
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg mpeter írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Esetleg egy bmw setupot tudna valaki felrakni?
    Nagy segítség lenne nekem, mint kezdőnek.
    Köszönöm!
    Üdv
    Péter
    BMW az nincs, de hátha.
    Alfa Romeo 155 TI V6 (Sinka Dani - Alfa setup - v1.3-as set)
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2019. 01. 30. 18:16.

  7. #32
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Setupok

    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  8. #33
    Együd István Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2016. 02. 11.
    Város
    Vác
    Üzenetek
    15
    Sziasztok.
    Totál kezdő vagyok... 1:11 alá képtelen vagyok bemenni 😭
    Elnézve a ti köridőiteket még kezdő ként is elkeserítő nekem...
    Lehet értelme így nevezni a versenyre vagy csak feltartanák mindenkit?

  9. #34
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg SISTA írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.
    Totál kezdő vagyok... 1:11 alá képtelen vagyok bemenni 😭
    Elnézve a ti köridőiteket még kezdő ként is elkeserítő nekem...
    Lehet értelme így nevezni a versenyre vagy csak feltartanák mindenkit?
    Ilyenkor 2-3 másodpercet javulni elég könnyen megy, ha felmész a szerverre, lehet segítséget is találsz hozzá.
    Amíg kellő odafigyeléssel közlekedsz a pályán, nagy baj nem lehet. A mezőnyben autózást, a gyorsabbak elengedését nem lehet máshol megtanulni. Ha másért nem már csak ezért is megéri.
    Ha lesz B szerver, akkor pedig ez nem is lehet kérdés.

  10. #35
    Idézet Eredetileg SISTA írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.
    Totál kezdő vagyok... 1:11 alá képtelen vagyok bemenni 😭
    Elnézve a ti köridőiteket még kezdő ként is elkeserítő nekem...
    Lehet értelme így nevezni a versenyre vagy csak feltartanák mindenkit?
    Szia!
    Nyugodtan menj fel a gyakorló szerverre, körözz, figyeld a többieket, kérj segítséget, tanácsot akár itt a fórumon is. Ha nem csinálod sosem fogod utolérni a nálad gyorsabbakat. Senki nem top 10-es pilótaként kezdte
    Ha megnézed a prekvalifikációs időket, az első és az utolsó kózött 7 másodperc is van, nagy a szórás, biztos találsz magad szintjén partnert/ellenfelet.

  11. #36
    FIGYELEM!

    Indítottunk egy második szervert amelyre bekerült a Ford Sierra Cosworth RS500 DTM is egyelőre teszt jelleggel, hogy megnézzük mit tud a kocsi, van-e érdeklődés iránta. A szerver szinten menti az időket.
    Az autó letölthető INNEN, csak ki kell csomagolni az assettocorsa mappába.

    Jó gyakorlást és tesztelést kívánunk!
    Utoljára módosította: latoo; 2019. 02. 08. 09:45.

  12. #37
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Az első kanyar külső ívén, illetve a stadionba vezető jobbosban a játék néha vágást jelez, de az app nem. Nem tudom probléma-e, de gondoltam jelzem.

  13. #38
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Az első kanyar külső ívén, illetve a stadionba vezető jobbosban a játék néha vágást jelez, de az app nem. Nem tudom probléma-e, de gondoltam jelzem.
    Ilyen volt mar a korabbi palyakon is. Ha a jatek elveszi a korodet, akkor idomeron es prekvalon sem szamit, ugyhogy gond nincs belole.

  14. #39
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ilyen volt mar a korabbi palyakon is. Ha a jatek elveszi a korodet, akkor idomeron es prekvalon sem szamit, ugyhogy gond nincs belole.
    Úgy néz ki, akkor eddig nem keresgéltem a pálya határokat megfelelően

  15. #40
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Az első kanyar külső ívén, illetve a stadionba vezető jobbosban a játék néha vágást jelez, de az app nem. Nem tudom probléma-e, de gondoltam jelzem.
    Ez ritkán, de előfordulhat.
    Emlékeim szerint ha a pálya elveszi, de a rank app megadja, az prekvalifikációra rögzül.
    Időmérőn kell figyelni, hogy mindkettő szerint érvényes legyen, mert ha a rank app szerint nem jó, akkor azt érvénytelen leggyorsabb körnek vesszük, ami szabály szerint 3 figyelmeztetés, ha a játék nem adja meg, akkor ott helyben nem kerülsz a megfelelő rajtpozícióba.

  16. #41
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Kezdetleges Alfa setup: link
    Zelfi, ez a .sp file, kicserélnéd a .ini-re? tx

  17. #42
    Jópofa ez a Ford, még egy rigó is belefészkelt . Valakinek esetleg kezdő setup-ja van hozzá?

  18. #43
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Levente Toth írta Hozzászólás megtekintése
    Zelfi, ez a .sp file, kicserélnéd a .ini-re? tx
    Akkor újra! Alfa setup
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  19. #44
    Demeter Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    177
    A köridők rögzítéséhez és a futam értékelhető teljesítéséhez szükséges a 29verziójú Masters Rank App használata!!
    Csak a 29-es jó? Már úgy látom 30-as is van belőle.
    Ryzen 7 5800X +32GB DDR4@3600MHZ + EVGA RTX3080Ti + Win10

  20. #45
    Burszky Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 09. 28.
    Város
    Bátka
    Üzenetek
    64
    Sziasztok! Lehet már tudni valamit arról hogy hány körös lesz a verseny?

  21. #46
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Van valakinek kedve Merci-vel csapatban menni?

  22. #47
    Idézet Eredetileg tamasd írta Hozzászólás megtekintése
    Csak a 29-es jó? Már úgy látom 30-as is van belőle.
    Valójában legalább a 31-es verzió fog kelleni, de az utolsó GT futam miatt az csak hétfőn kerül publikálásra. A prekvalifikáción az időket menti a 29, 30 verzió is, de futamra a 31 lesz kötelező.

  23. #48
    Figyelem!

    Az Alfa Romeo 155 TI V6 bop-ja módosult, a korábban futott köröket nulláztuk.

    A DTM bajnokság induló bop-ja:



  24. #49
    Tomi Toth Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 12. 05.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    53
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Van valakinek kedve Merci-vel csapatban menni?
    Szia ! Írtam privátban
    Tóth Tamás

  25. #50
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Figyelem!

    Az Alfa Romeo 155 TI V6 bop-ja módosult, a korábban futott köröket nulláztuk.

    A DTM bajnokság induló bop-ja:


    És Tomi ugyanúgy fut egy 1:07-es kört alfával

Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •